Brutale inbraak bij foto Bianicers Zendingsavond Politieberichten Internat. Transportbedrijf M. R. Nagtegaal op nieuwe Melissantse stek Eilanden-nieuws Zf^l-Q;^^ Pas uit de spuiterij, wéér boem Goedereede Middelhamis fa m ilieberich ten Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Uitslag F.C.C. Flakkee Jongetje van 1 Vz jaar uit Oude Tonge verdronicen Dank namens Amnesty 57e Jaargang No. 5397 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Keri(elijl(e liuweiiil(sbevestiging Grootse g eranium Stand\Merkers .^vonds muziek van Alpenkape» „Bijzonder verheugd.!" Vertrel(tijden liejaardenreisje C.V.B, op donderdag 30 mei Geschiedenis Pak van 't hart OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 DINSDAG 21 MEI 1985 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel, 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN MIDDELHARNIS Door met een straattegel de 6 mm dikke ruit van de winkeldeur in te gooien heeft- of hebben één of meerdere dieven zich in de nacht van zondag op maandag toegang verschaft tot de fotozaak van foto Blan- kers aan de Hobbemastraat. Ondanks het feit dat de vernieling met veel lawaai gepaard moet zijn gegaan heeft niemand van de direct omwonenden dat opgemerkt en werd de diefstal pas maandagmorgen door dhr. Blankers zelf ontdekt. Hij moest vaststellen dat de tegel aan het meubilair schade had aangericht en dat erger nog kostbare video apparatuur t.w.y. 10.000,was verdwenen. Aangeno men moet worden dat de dief eerder een bezoek aan de winkel heeft gebracht en precies wist te staan wat van zijn gading was. Er verdween een Video-movie en een video camera van het merk Saba en een portable video recorder van het merk JVC. Een eveneens gestolen statief werd later in het Marietjespad teruggevonden. Dhr. Blankers heeft een grote beloning uitgeloofd voor de tip die tot.aanhouding van de dader en tot opsporing van het gestolene leidt. Ook werd ingebroken in de Delta Garage op het Oostvoorgors. Daaruit werd een autoradio meegenomen die later, op een onbeheerde fiets op het Vingerling werd teruggevonden. De dieven slaagden er niet in de brandkast te kraken. Gepro beerd werd ook bij de fa. Huibrechtse aan het Vingerling in te breken maar die poging mislukte. In concours 2185 duiven. W. Kamp: 1, 6,16; A. J. Ypelaar en Zn.: 2,7;P. Kwist: 3,11,21; A. Jochems: 4,5; J. de Vries: 8; Mevr. Sturris: 9; J. C. Nobels: 10; B. van Es: 12; André van Dam: 13; Kersten Essen 14;Buys/Osse- weyer: 15; B. D. Visser: 17; H. v.d. Valk: 18; Joh. Kwist: 19; H. Blaauw: 20; W. Gebraad: 22; D. Jochems: 23; J. van Heemst: 24; C. Dubbeld: 25. Ie prijs per Vereniging: W. Kamp, Ooltgensplaat. A. J. Ypelaar en Zn., Achthuizen. A. Jochems, Oude Tonge. B. van Es, Dirksland. H. Blaauw, Nieuwe Tonge. C. Dubbeld, Middelhamis. C. Polder, Sommelsdijk. B. D. Visser, Stad aan 't Haringvliet. SOMMELSDIJK Nog maar een dag was de Colt Interna van John Bienefelt uit de spuiterij of hij werd zaterdagmorgen opnieuw be laagd. Nu op de nieuwe kruising Staverse- weg-Langeweg te Middelhamis, door de daar in haar Saab overstekende mevr. van Rijen uit Achthuizen. De Colt waarmee vader Bram Bienefelt reed raakte waar schijnlijk totall-loss en hoewel het buiten zijn schuld was was 't voor dhr. Bienefelt toch een moeilijke boodschap, 't Zijn tenslotte meestal de zoons die de auto's van de pa's stuk rijden, maar nou was 't eens anders.... De 1 Vi jarige Sebastiaan Joris van Dis uit Oude Tonge, jongste zoontje van het twee kinderen tellende gezin van de fam. P. L. van Dis-Stichter uit Oude Tonge blijkt zondag in een parkvijver in Ridder kerk te zijn verdronken. Het ventje lo geerde bij een zus van mevr. van Dis terwijl zijn ouders met kennissen enkele dagen vakantie hadden en in het buiten land verbleven. Zondagmorgen om 9 uur al werd het ventje vermist, waarna een grootscheepse zoekaktie op touw kwam waaraan door buurtbewoners, politie en brandweer werd deelgenomen. Nadat de omgeving nauwkeurig was doorzocht werd door de brandweer de vijver afgedregd waarin het stoffelijk overschot van het ventje werd gevonden. De ouders die inmiddels van vakantie terug waren werden zondagmiddag met het droeve gebeuren geconfronteerd. DE ontsteltenis en het meeleven met het be trokken gezin is bijzonder groot. Het gezin woont sinds dec. 1983 aan de Heerendijk te Oude Tonge op de boerderij waar tot dan de ouders van dhr. van Dis woonden. OOLTGEN SPLAAT-HALSTEREN Vrijdag 24 mei a.s. om 12.30 uur zal in de hervormde kerk te Halsteren (N.Br.) de kerkelijke huwelijksbevestiging plaats hebben van Cor van Schelven, Dwarsweg 15 te Ooltgensplaat en Sara Verstraten, Erasmusweg 2a te Halsteren, door drs. J. H. Becker, gereformeerd predikant te Ooltgensplaat. Het toekomstig adres is: Tuinstraat 2 te Ooltgensplaat. Voor de kinderen van 15.30 -17.00 uur De hele dag draaimolen en ponyrijden Alle planten voor de tuin en bloembak Voorlichting en informatie Tuinartikelen met aanbiedingen en attrakties DIRKSLAND De Rayons Zendings Commissie belegt heden (dinsdag)avond om half 8 een zendingsavond in het kerkgebouw van de Ger. Gemeente aan de Geldersedijk. Als spreker is uitgenodigd ds. H. Paul van Vlissingen, die hoopt te vertellen van zijn reis naar het Izi-gebied. Tevens zal op deze avond de regionale aktie „Zending in Izi- ook in Abakaliki" worden afgesloten. Medewerking wordt verleend door het Dirkslands Mannenkoor o.l.v. dhr. H. H. D. Straik. Ieder is hartelijk welkom. - Aanrijding Op dinsdagavond reed dhr. C. N. uit Stellendam met zijn auto achterop een geparkeerd staande auto op de Voorstraat te Stellendam waarbij beide auto's zwaar beschadigd werden. Van dhr. N. werd een blaastest en een bloedproef afgenomen. Op zaterdag 18 mei vond te Stellendam op de kruising Eendrachtsweg met de Brielsestraat een aanrijding plaats tussen een bus van de ZWN, bestuurd door dhr. L. uit D. en een bromfiets bestuurd door dhr. B. uit S. De bromfiets bestuurder werd met een gebroken enkel naar het ziekenhuis gebracht. - Diefstal auto Op zaterdagavond werd te Ouddorp een personenauto van dhr. H. uit Ouddorp ontvreemd. De auto werd in de nacht daarop te Ouddorp temggevonden, echter zonder de bestuurder. - Vernieling In de nacht van donderdag op vrijdag werd een mit van de post van de Ouddorpse reddingsbrigade ingegooid. Tevens wer den er bij een strandtent 2 vlaggen ont vreemd. - Diefstal Op zaterdag 18 mei werd te Stellendam uit een personenauto van dhr. Holthooff uit Krefeld een fotokoffer met camera ontvreemd. - Recreatie Het afgelopen weekend werden tientallen recreanten gewaarschuwd om na zons ondergang met hun kampeermiddel te ver trekken naar een camping o.i.d. Allen gaven hieraan gevolg. Tevens werden eni ge skatesurfers gewaarschuwd voor het „spelen" op de weg. - Aanrijdingen Zondagavond vond een aanrijding plaats op de kruising van de Haringvlietdam met de Provincialeweg te Stellendam. Dhr. J. van D. uit Zevenbergen verleende geen voorrang aan mevr. L. uit Stellendam, waardoor aan beide auto's aanzienlijke schade ontstond. Tevens vond te Ouddorp op de kruising Klarebeekweg met de Dijkstelweg een aanrijding plaats. Dhr. R. uit Middel hamis verleende geen voorrang aan dhr. van O. uit Ouddorp, welke zonder rij bewijs reed. Ook hierbij waren de auto's zodanig beschadigd dat beide moesten worden weggetakeld. - Preventieve caravancontrole Enige tijd geleden werd er middels dit blad melding van gemaakt dat iedere caravan bezitter op 4 of 5 juni a.s. zijn vakantie verblijf gratis technisch kon laten nazien. Een groot aantal caravanbezitters hebben zich al opgegeven. Zij kunnen binnen af zienbare tijd hun oproep tegemoet zien. Er is echter nog mimte voor een aantal controles, die gehouden worden in garage Knöps te Middelhamis. De controle wordt verricht door technische mensen van de verkeersgroep Dordrecht der rijks politie. Mede in verband met de hele organisatie wordt nogmaals de gelegen heid geboden om zich aan te melden. Degenen die dat al deden behoeven dat niet meer te doen. Telefoon rijkspolitie Middelhamis 01870 - 2444. - Inbraak kantine Op 18 mei j.l. werd er geconstateerd dat er was ingebroken in de kantine van de voetbalvereniging te Nieuwe Tonge. Door het forceren van een deur was men het pand binnengedrongen. De in de kan tine staande speelautomaat en een flipper- kast werden opengebroken. Voor zover kon worden nagegaan vermiste men alleen het geld uit die speelautomaten. - Inbraak kantoor In de nacht van 20 mei j.l. werd er in gebroken in het kantoor van de WZE te Middelhamis. Door oplettendheid van een omwonende werd dat vroegtijdig ge constateerd. In de directe omgeving wer den een drietal personen aangehouden, te weten T. A., H. H. B. en A. K., allen woonachtig te Rotterdam. Voor zover thans bekend is werd alleen getracht de deur van het kantoor te forceren. Zaterdagmiddag kon op de ont- sluitingsweg van het nieuwe Melis santse industrieterrein „de Ruygen hil" een notoire joyrider worden ge signaleerd..! Met een kapitale nieu we Scania truck in de cockpit waarvan ook zijn echtgenote stout moedig plaats genomen had was burg. O versier van Dirksland daar op drift geraakt. Hij hield de ruim 400 P.K.'s van het geelgespoten monster keurig in bedwang en moei teloos knapte hij het rood wit ge blokte lint dat voor de toegang tot de nieuwe vestiging van Internatio naal transportbedryf M. R. Nagte gaal was bevestigd. Die te openen was 's burgemeesters graag aan vaarde opdracht op deze zonbe- schenen middag..! Een waarderend applaus en de suggestie in 't vrachtvervoer te gaan wanneer het burgemeestersambt ooit zou gaan knellen, vielen dhr. Oversier ten deel toen hij, binnen de poort, de fraaie Scania had gestopt en was uitge„stegen". De wagen werd vervolgens in het pand boven de smeerkelder gereden om daar mooi te zijn en om de vele genodigden voor een akelig vrije val in de kelder te behoeden wat het feest lelijk zou hebben ontsierd. Luid en duidelijk maakte burg. Oversier in zijn openingsspeech bekend hoezeer ook het gemeentebestuur van Dirksland verheugd is over de nieuwe vestiging van de fa. Nagtegaal. Weth. A. C. van Ros- sum was zelfs speciaal uit Walcheren gekomen om de opening bij te wonen. Het was zeker niet zonder trots dat dhr. Over sier de grote rol bekeek die het Neder lands vrachtvervoer in Europees verband levert; 20% ervan is grensoverschrijdend en dat is een percentage dat nogal afsteekt bij de paar procenten van landen als Duitsland en Frankrijk. Dhr. Oversier kweet het dan ook aan afgunst dat de Nederlandse vrachtwagenchauffeur in het buitenland wat minder goed bekend staat. Ook bezag dhr. Oversier de „papieren rompslomp" die de vlotte afliandelingvan grensoverschrijdend vervoer nog immer in de weg staat en 't leek hem toe dat dat ten spoedigste versoepeld dient te worden, zeker waar het de EEG lidstaten betreft. De gezamenlijke eilandelijke gemeente besturen trachten aan een vorm van ver soepeling bij te dragen door zich samen in te spannen voor het verkrijgen van douane faciliteiten op Flakkee i.v.m. de aan wezigheid van meerdere intemationale transporteurs op het eiland. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Kantongerecht7.30 uur Dorpsweg, hoek Prinsesselaan7.35 uur Geref Kerk, hoek Langeweg.7.40 uur Muziektent Zandpad7.30 uur Dienstencentmm7.40 uur Oude Tonge, busstation7.55 uur Er zijn nog enkele plaatsen. Burg. Oversier (r) wenst dhr. Nagtegaal geluk; geheel links mevr. Nagtegaal; in het midden mevr. Oversier. In het vervolg van zijn speech zag dhr. Oversier temg op het prille begin van intern, transportbedrijf Nagtegaal, door grootvader Marinus begonnen in 1910, voortgezet door zijn zoon Joh. die per 1 jan. vorig jaar het bedrijf overdeed aan de huidige ondernemer, zoon M. R. Nagte gaal. Het bedrijf begon met paarden- tractie, als landbouwbedrijf, loonbedrijf en vervoersbedrijf en beschikt thans over twaalf combinaties en de nieuwe Scania waarvan dhr. Oversier wist dat die 175.000,heeft gekost met het horen van welk bedrag zijn bewondering over het ondernemerschap van dhr. Nagtegaal steeg, beseffend dat dergelijke investe ringen veel inspanning vragen en onder nemersrisico met zich mee brengen. Het deed dhr. Oversier deugd eraan te hebben mogen meewerken dat het bedrijf zich vanuit de Pieterstraat („de aanwezigheid daar was enigszins schadelijk voor de omwonenden") naar het bedrijfsterrein heeft verplaatst en met de wens op een goede toekomst (i.v.m. daarmee ook het herstel van de rentabiliteit van het weg vervoer) verklaarde dhr. Oversier het nieu we complex officieel geopend. De realisering van de verhuizing was voor dhr. M. R. Nagtegaal ook duidelijk een pak van 't hart, nadat er zes jaar over onderhandeld was. Hij dankte dhr. Over sier dan ook hartelijk voor zijn gebleken doortastendheid. Voor het bedrijf acht dhr. Nagtegaal de verhuizing, vanuit de smalle straatjes naar het bedrijfsterrein met volop mogelijkheid tot uitbreiding, een grote vooruitgang. Ook vader Joh. Nagtegaal sprak een gelukwens en hij zag terug hoe hij, na zijn terugkomst uit Indië het bedrijf had voortgezet waama pas in de jaren na de ramp de vleugels echt konden worden uitgeslagen toen Flakkee de beschikking over betere- en later vaste verbindingen kreeg. Nadat iemand van de P.C.B, (de Bond) had gesproken besloot dhr. G. Joppe de rij van sprekers. Hij maakt veelvuldig gebruik van de diensten van de fa. Nagtegaal, bij het vervoer van pootgoed van de ZPC (Zaaizaad en Poot- goed Coöperatie). Dhr. Joppe had er behoefte aan zijn grote tevredenheid tot uitdrukking te brengen en dhr. Nagtegaal te complimenteren om de manier waarop hij zijn bedrijf uitoefent, niet als een visser die af zit te wachten, maar als een jager die er op uit trekt en het beste (goede klanten die bovendien op tijd betalen) uitkiest.... is het blad voor uw Daar ging het lint Ingezonden: Zaterdag 4 mei j.l. mocht ik als vertegen woordiger van de werkgroep van Amnesty International op Goeree-Overflakkee aan wezig zijn bij de herdenkingsbijeenkomst die georganiseerd was door de Oranje vereniging in Middelhamis. De reden voor mijn aanwezigheid was dat de Oranjevereniging besloten had om de opbrengst van de inzameling die bij de uitgang gehouden werd, te bestemmen voor het werk van Amnesty International. Onwillekeurig gingen tijdens die avond mijn gedachten uit naar die mensen voor wie Amnesty Intemational zich probeert in te zetten en daarbij drongen zich de overeenkomsten op tussen hun ervaringen en die van zovele mensen tijdens de be zettingsjaren. En op zo'n moment reahseer je je des te meer dat herdenken niet alleen maar terug kijken is, maar ook kijken naar de wereld van nu. Dat geeft nog een extra dimensie aan onze dank die we ook langs deze weg willen overbrengen aan de Oranjevereni ging. Onze hartelijke dank dat u aan Amnesty International dacht bij het vast stellen van de bestemming van de inzame ling. Hartelijk dank ook aan de gevers voor de 600,die we op deze wijze mochten ontvangen. Namens de werkgroep, Johan Bruning ca ca q t3 C3 C3 OUDDORP- woensdagavond 7.30 uur ds. W. Hage, Kruiningen. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. J. W. Verweij, Ridderkerk. DIRKSLAND - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. H. Paul, Vlissingen (voor de zending). HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Koster, Klaaswaal. OUDE TONGE- woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. OOLTGENSPLAAT - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. de Pater, Krab bendijke.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1