EIÜVI1DEI1-I1IEUWS Een aeventje raoke De Klokkenkelder Mo«.m MADSLINOS In elke eierdop gebeurt een wonder Kort Middelbaar Beroeps Onderwijs, -PEN <CSX) Op z 'n Ouddurps 'ezeit MEDISCHE DIENSTEN nu ook op Goereo Overflakkee en Schouwen Dulveland JEUGDWERK +16 3e Blad VRUDAG 17 MEI 1985 No. 5396 Ze weunende wat êêntelek op een oud spulleje, dat wat verschole lag onger de haoge baomen in achter een zwaeme houtkant. 't Hêêle zaekje hieng een beetje scheef, mar 't zou hun tied wel duure, dochte ze. Vroeger hao 'k mit Bram same op 't land 'ewerkt, mar nae den oorlog was ik van Ouddurp weig 'egóó, in zoodoende waere we mekaore uut 't aoge verlore. Noe, twintig jaer laeter docht ik: „Kwa, ik góó ze es opzoeke." Bram en Hein waere niejt 'etrouwd in ze weunende saeme op dat ouwe gedoetje. Bram dee 't landwerk in Hein dee den tuun in een beetje koeksmoute in 't huushou- wen. In de zeumere atte ze mêêst aerpels met slae of spinaozie of bóónen, in de wintere aerpels met spek in peren, liefst weldraegers, of poepekóóle. Hein koken de aok wel es huspot in hie maekende aok wel es hasjee. Bram vong 't knap dat Hein dat allemaele kon, zóó mar uut z'n hóód, zonger kookboek. Hie wist persies hoe veel zout of pepere d'r in most. 't Was wintere toe 'k ze op gieng zoeke. Toe 'k den hil op ree was t'r aerdedonker, de veinsters zatte potdicht, je zag gêên streepje licht. Eerst kwam ik in 't klompè- hok in dan in't achterhuus. Eerst Toe 'k de deure ope dee in „Volluk" riep, riep t'r êên: „Kom mar vaorder óór." In 't achterhuus stierig er een klein petrolie- lampje mit een blekertje op taefel. Zoo doende kon 'k nog wat zieje. Toe 'k de kaemer binnen kwam wiste ze niejt wat ze zagge. „Hawaer dan, je bint toch niejt bekaoid Klaos". Bram leit z'n krante nêêr in most m'n êêrst es bekiek?. „Ik bin d'r konfuus van", zeit 'n, „mar wat bin je maeger 'ewoore, vroeger was je zóó vet." Noe, dat vong Hein aok, „niar as je mar gezond bint", zeit 'n. „Toe Hein, doew es gauw een bakje voor Klaos, dan doewe wiele aok nog mar een kommetje", zei Bram. Op de ouwe sleekachel stieng een gróóte blaeuwe koffieketel te stampene. „Tjoe, hé joele altied die ouwe sleekachel nog, vroog ik. „Ja, zei Hein, die is nog van vaoder in moewder, die hè ze kocht voor vuuftien gulden toe ze 'etrouwd binne in dat zou kommende febrewaorie 't negentig jaer 'ewoore hè, in je ziejt, hei blienkt nog as een schallebieter." Op d'n taefel lag een taefelzeiltje mit van die gróóte róóie rozen d'r op 'eschilderd; een beetje op 't ende van den taefel stieng een zwart theeblad mit zóón opstóónd randje d'r langs. Op 't theeblad stieng een wit suukerpotje mit vier witte kommetjes in een melkkannetje in een zuivere lepel- vaesje mit zes zuivere lepeltjes d'r in. Voor den taefel, tussen de twêè raemen stieng een mahoniehoute taefeltje mit wat spulletjes d'r op, een stêêne koeje, een meisje in een jongetje bie een hekje, aok van stêên, in een paer gesieperde schel pen; dan nog een zuivere snuufdóósje in een hêêl oud loddereinflesje. An de muur tussen de twêê bestiejen in hao je de kelderdeure in an iedere kant van die deure hieng een portretje hun vaoder in moewder. Hie mit een haoge zieje pet op in een laekensje jas an die of ezet was mit een biesje, heur mit de keuvel op in an iedere kant een zwaere gouwe kruUe, in om d'r nikke een stringe bloewdkraelen mit een gouwe slotje d'r op. Allemaele nog uut d'n goejen ouwen tied. Toe 'k er ni keek zei Bram: „Die hie joe niejt 'ekend, dat binnen vaoder in moewder, die por tretten hè ze laete maeke toe ze vuuf- intwintig jaer 'etrouwd waere, dat was bie van der Plaete in Menheersen." D'r waere aok wel mensen die d'r voor nae Rotter dam gienge, dan waere ze geliek een daegje uut; vaoder in moewder binnen d'r óóit êèn kèèr 'eweest, toe hè ze vaoder z'n perrepluje nog 'estole; zelf bin 'k er nóóit 'eweest in Hein aok niejt, we zitte d'r aok niejt nae uut te kiekene. Rechs van de schouwe hieng de Friese hangklokke mit z'n blienkende kopere gewichten, in op de schouwlieste stieng d'r onger een glaeze stolpe nog een pendule mit an iedere kant een stêêne vaeze mit wat kunstblomen d'r in. De pendule stieng stille; „Hie heit 't jaeren vol 'ehouwe", zei Hein, „mar ongerlesten heiten 't begeve. toe Bram 'n opwinnende sprong de veere; die riimewaosje." Tegen de ziejmuur stieng een gróóte ma honiehoute kasse, dêêr kon je je wel in scheere, zo blonk 'n. Ik zegge: „Hein, wat is 't toch schóóne bie je." „Ja, zei Hein, je kan niet zégge dat 't hier hoomeg ruukt, is 't wel?" „Een wuuf hè wiele niejt nóódig, daer is gêên mens die 't Hein kan ver- betere", zei Bram. Rechs in lienks van de sleekachel stienge twêê riete zurgstoelen, aok al jaeren oud zóó te ziejene. An de zolder, boven die stoelen hienge an de speklatten de draoge worsten in een paer backen buukspek. An de schouwlieste hieng an een spieker nog een gedraogde hamme, mar dêêr hao ze al aerdig an zitte snikkere, want 't was mar een rêêpe mêêr. „Slachte joele altied nog een vèrke", vroeg ik. „Ja, zei Bram, „we hao d'r van 't naejaer wêèr êên van vuufhonderd pond, in die kunne we mit z'n tweetjes best an, spek in worste binnen goewd voor een mènse in we mekeer nóóit wat." „Bram heit ongerlesten een breuke haod, mar dat krieg je niejt van spek in worste, mar dat kwam deurdat 'n een verkeerde sprong dee over een grippe", vertelde Hein. „Je mot niejt zóó waowelle, dat mot je niet allemaele vertelle", zei Bram. „Vertelt Klaos dan aok mar da joe last van rimme- tiek heit, noe je toch bezig bint." „Ja, zeit Hein, dat is de moeite niet waerd, êêrst hao 'k mêêstergoewd van den dokter, mar dat hielp totaol niejt. Toe hè 'k van den ouwen Martien een flesje pielestaert- olie 'ehaod in wat dienk je, in driej weken tied helemaele beter; geen goud zóó goewd." Bram begon over de poUetiek. „'t Góót niejt goewd, Klaos", zeit 'n „we zulle wéér wel oorlog kriege, dat komt faolie- kant uut. De Russen kunnen niejt mit de Sinezen akkedeere in de Amerikanen neijt mit de Russen; vandaegge of mérrege hei je de poppen an dangsene. Vlak die Sine zen niejt uut, hoeveel binne d'r Hein?" „Zevehonderdvuuftigmiljoen", zei Hein. „In dat zeit 'n zóó uut z'm hóód", zei Bram; „Hein is kaertkundig mot je weete. Hein pakt den atlas es voor Klaos in laet 'n es zieje wêêr Sina liet." Hein pakte den atlas uut de kasse: „Bladzieje 86" zeit 'n, kiek hier hei j't; besloot zowat de halve waereld, 't waeter niejt mee'erekend dan." „Mar ja, wat bin ik eigelijk zot, want'joe heit je halve leven op schoole 'ezete in wiele gienge zóó moe in dan mar es as t'r niejt veel te doewene was op 't land." Bram zei: „Hein je bint aok zóón vaojen, dat hao ik sebiet al deur." Doewt nog mar es een bakje koffie voor Klaos." Op de kachel stieng een steelpannetje mit geite- melk; toe Hein, geef Klaos dat lekker ^■^OOQ. DE NATUUR OPEENS.... een geweldig spektakel, vleugelgeklapper en gekwaak vlak voor mijn voeten. Als versteend sta ik stil. Een wij^seend vliegt luid snaterend weg, het water in. Ik kijk tussen het gras. Ja hoor, een nest. Twee, vier, acht, tien lichtgroene eieren. Tot het laatste ogenblik was de eend blijven zitten, vertrouwend op haar schutkleur. Zij moet gewel dig geschrokken zijn, maar ik niet minder. Vlug loop ik een eindje ver der, zodat het geschrokken wij^e terug kan naar haar nest. Het vinden van een vogelnest is het ontdekken van een natuurgeheim. Maar het grootste geheim blijft voor ons oog verborgen: In elke eierdop ligt een wereld waar wonderen gebeuren. BLOEMEN BESTELLEN Bloemenhuis Korteweg bellen dikke vel mar, dat zal 'n goewd doewe, doewt z'n komme mar gelieksvol." In zoodoende kreeg ik een kwam vel in m'n komme; ik most wel driej kêêren slikke om 't weig te kriegene. „Zóó, zei Hein, noe is de koffiekanne kuusleeg in noe is 't zachiesan tied voor bedde, we gao mar es klêêransje maeke, we zulle de wekker es opwinde, we houwe niejt van dat nacht- braekene." „Geef Klaos mar wat eiers mee, Hein", zei Bram, „de hoenders binne wêêr deur de muur in beginne wêêr te léggene." De eiers binne diere in strak as ter wêêr volop binnen, binne ze niks waerd, 't is net as mit de juun. „Doewt t'r mar een minke in z'n neusdoek, zóón stik of tiejne, niejt te krimmezeerig." Toen Hein zag dat 'n onmeugelijk tien eiers in m'n neusdoek kon kriege, haelende een ouwen etenszak uut de kasse: „Die gebruuke we toch nóóit meer," zeit 'n. „Bram komt niejt vaorder as de kriejkel in dan komt 'n altied tuus ete, bovendien is 't niet zóó'n bróódman, hie heit liejver huspot." Mar je kan iederen dag gêên huspot ete mit een gróót stik spek d'r bie want dan bin je zóó deur je vèrke in we motte zuunig weeze, want een mens weet mar nóóit wat t'r beure kan in dan mot je zurge datje wat achter de hand heit. Ze liejpe mee nae de achterdeure. In tussen was 't góó snêêuwe. „'k Het wel 'edocht", zei Hein, „ik hao al een hêêlen dag een kouwe rik in dan kriege we altied snêêuw." „Noe kiek mar uut da je niejt en valt mit die gladdigheid in gendag óór, je komt nog mar es vromme as je op Oud durp bint." Toe 'k om de schuure heen liejp slierende ik uut op 't straetje voor de koejestaldeure in dêêr lagge m'n tiejn eiers, een etenszak mit struuven. 'k Hè de hele mikmak mar in de mantelienge 'ekwakt in zóó gieng ik leefliefs nae huus. 'k Vong 't wel jammer van m'n eiers. Dit was een aeventje raoke; in noe mar niejt góó zitte verzinne wêêr, in bie wie, ik 'eweest binne want de naemen binne ver- zonne in je kom t'r nóóit achter. Boven dien is 't al jaeren 'elee. Klaos Kastelein van vrijdag 17 mei t/m zondag 19 mei 1985 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. Dogterom, tel. 01870-2121. Dokter Dogterom is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.(X) uur heeft dienst dokter H. O. Zoon, tel. 01877 - 1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter P. J. Bulthuis, tel. 01879- 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter M. de Jager, tel. 01875 - 1301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. P. Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" Voorstraat 16 Middelharnis Telefoon 01870 - 3666 J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.30 tot 11.30 uur en 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Spoed- recepten kunnen via de dienstdoende arts in de overige uren altijd worden aange boden. Inlichtingen via telefoonnummer 3666; of via mededelingen dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Kroon, tel. 01873-1310 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441 L. Tjebbes, Middelharnis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870-2897. WUKVERPLEGING Wanneer u de wijkzuster nodig heeft, kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873 -1440 Den Bommel01871 - 1312 Dirksland01877 - 1500 Goedereede01879 -1267 Herkingen01876- 224 Melissant01877-1234 Middelharnis/Sommelsdijk 01870-2300 Nieuwe Tonge01875-1390 Ooltgensplaat01873 - 1310 Ouddorp01878-1321 Oude Tonge01874 - 1289 Stad a/h Haringvliet.01871 - 2301 Stellendam01879-1296 STICHTING MAATSCHAPPELIJK WERK „Goeree - Overflakkee" Oost-Achterweg 15a 3245 AN Sommelsdijk Telefoon 01870 - 5501 Spreekuur: ma t/m vrij 9.00 - 10.00 uur Crisissituaties: Maandag 13 mei j.l. is in Middelharnis op een informatie-bijeenkomst voor schoolleiders en dekanen uit de regio melding gemaakt van het feit dat per 1 augustus 1985, onder verantwoordelijkheid van het Proefprjekt KMBO Zeeland te Middelburg, kan worden gestart met 3 opleidingen, te weten Horeca, Detailhandel en Oriëntatie en Schakeling. Om te voorkomen dat Goeree en Schouwen verstoken blüven van deze vorm van onderwijs heeft het Ministerie het Proef- projekt Zeeland gevraagd haar gebied uit te breiden tot deze regio, hoewel aanvankelijk door datzelfde Ministerie negatief was gereageerd op een soortgeiyk verzoek van het bestuur van de Samenwerkingsschool voor MBO (MEAO te Middelharnis). Met ingang van het nieuwe schooljaar mag aan de volgende onderwijsinstellingen met het Kort Middelbaar Beroepsonderwijs worden begonnen: de opleiding Horeca (koken en serveren) aan de Technische school „Schouwen- Duiveland" te Zierikzee voor wat betreft het beroepsopleidend gedeelte, de opleiding Detailhandel (beroepsopleiding voor verkoopmedewerk(st)ers) aan de Christelijke scholengemeenschap voor LHNO-LAVO te Middelharnis, eveneens voor het beroepsopleidend gedeelte, terwijl het Christelijk Vormingsinstituut „De Proeftuin" is verzocht van beide opleidingen het algemeen vormend gedeelte voor haar rekening te willen nemen; tenslotte gaat in het Vormingsinstituut „Oostflakkee" te Oude Tonge het éénjarige programma Oriëntatie en Schakeling van start. Het KMBO is van belang voor die leerlingen uit Goeree en Schouwen die hun lbo of mavo al of niet hebben afgemaakt en nog geen beroepsopleiding hebben gevolgd. Tot nu toe is men op Rotterdam en Middelburg aangewezen. Het KMBO is dus een vorm van beroepsonderwijs voor jongeren van 16 tot 18 jaar en bestaat naast het Leerlingwezen. Het verschil zit hierin dat het Leerlingwezen bedoeld is voor jongeren die al een baan hebben en daarnaast op een of twee dagen nog theorie ontvangen. Het KMBO is echter volledig dagonderwijs met zowel theorie als praktijk. Het programma Oriëntatie en Schakeling biedt de kans voor de leerlingen zich een heel te vormen van verschillende beroepen met de mogelijkheid om zich na dat jaar oriënteren bezig te houden met een gerichte beroepsopleiding. Voor KMBO leerlingen staan na de opleiding doorstromingen open naar vormen van Middelbaar Beroepsonderwijs en voortgezette opleidingen van het Leerlingwezen. KMBO leerlingen lopen ook stage om praktijkervaring op te doen. Voor belangstellenden, jongelui, ouders en schooldekanen is nadere informatie beschikbaar bij de genoemde onderwijsinstellingen. Voor wat algemene informatie kunt u bijvoorbeeld kontakt opnemen met het voorlopig correspondentie-adres van de Werkgroep KMBO, Juliana van Stolberglaan 19,3241 GL Middelharnis, tel 01870 - 2209. Ingang Nieuwstraat (tegenover parkeerterrein), MIDDELHARNIS STELLENDAM D. V. zaterdagavond 18 mei willen we de laatste avond houden van dit seizoen en willen daarom ieder van 16 jaar en ouder van harte uitnodigen deze avond te be zoeken om luister bij te zetten op het programma van deze avond. We hebben daarvoor de zanggroep „Sja- loom" uitgenodigd die voor jullie deze avond willen verzorgen waarbij we kun nen luisteren en zingen de liederen tot Eer van God die ons daarvoor een stem ge geven heeft. Kosten voor deze avond zijn 4,We hopen dat dit geen belemmering zal zijn deze avond te bezoeken van harte welkom deze keer in „De Rank", achter de Kerk vanaf half 8Programma begint om 8 uur. Let u vooral op onze wekelijkse voordeel aanbieding. Weststraat 6, 3253 AR Ouddorp, Telefoon 1166 ma t/m vrij 9.00-12.00 13.00-17.00 uur WEEKENDDIENST Gelieve in het weekend 01870 - 5501 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft. Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur: Maandag t/m vrijdag 8.00 - 9.30 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01879 - 2197 of 033 - 620244 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel.01879- 1815 Vereniging Borstvoeding Natuurlük ledere Ie dinsdagavond van de maand moedergroep bij Lianne Steenhof in Ouddorp, tel. 01878 - 2511 Informatie- en klachtenburo over de Gezondheidszorg: Tel. 01100-31594 op maandag t/m donderdag van 9 tot 12; dinsdag half 2 tot 5 en donderdagavond van 6 tot 9 uur. 'V^H^^V^»l^V^V.^M^>t^\^<^»V^1<^^<^1«^V^1V^V^W<^l^H^^<^^t^%V^ni^^V^1V^V^^t^1V^I.^1<^V^TC^C^<.^ t DE levensgeschiedenis van een ei be gint als op een goede lentedag een ei tje zich losmaakt van de eierstok. Vo- gelvrouwtjes hebben twee eierstok ken, één is verschrompeld en "buiten dienst", de ander werkt wel en lijkt wat op een druiventros. Is het eitje eenmaal los van de eiertros dan komt het terecht in de eileider. Wanneer het vrouwtje op dezelfde goede lentedag met een mannetje paart, wordt het ei tje bevrucht. Nu kan er een nieuwe vogel uit groeien. Denk nog niet aan een ei zoals wij dat kennen, er is alleen nog maar een dooier met een kiemcel. Tijdens een kronkelige route door de eileider wordt het ei verder opge bouwd. Je kunt de eileider een beetje vergelijken met een lopende band, waar verschillende afdelingen aan de opbouw van een produkt werken. Allereerst passeert de dooier klieren die hem omringen met een laag eiwit. Een eindje verderop wordt het ei voor lopig verpakt in een dubbele schaal- vlies. Tenslotte gaat het naar de echte verpakkingsafdeling. De schaalklier legt daar een beschermende kalklaag om het ei. Om de schaalklier aan vol doende verpakkingsmateriaal te hel pen, eet het wijfje extra kalkrijk voed sel, bijvoorbeeld schelpgruis, vóór ze aan de leg gaat. Als ze niet genoeg kalk kan opnemen, wordt deze stof onttrokken aan haar beendergestel. Zó, het ei is klaar. Nog een smeerseltje erover heen om het leggen makkelij ker te maken en dan kan het ei afge voerd worden naar de "kloaka". (Een deftig woord voor vogelgat). Het in el kaar zetten van een ei is nog een heel kanwei. Toch spelen de meeste vogels het binnen één of twee dagen klaar. EEN KIJKJE IN HET El DE moedervogel, eigenlijk de aan staande moedervogel, krijgt in de broedtijd een kale plek op haar onder lijf, de zogenaamde broedplek. Als ze het voltallige legsel begint te bebroe den, hebben de eieren dankzij de kale broedplek het meest profijt van haar li- chaamswarmte. Binnenin het ei ligt de kiemschijf, - het begin van de jonge vogel - aan de bovenkant van de dooi er, zo dicht mogelijk bij de warmte bron. De dooier hangt aan weerszij den aan draden in het eiwit. Door de ze draden, de hagelsnoeren, kan de dooier draaien in het ei. Wordt het ei door de vogel gekeerd dan blijft de dooier toch in dezelfde stand, want de kiemschijf - het lichtste deel van de dooier - blijft boven. De kiemschijf ligt dus altijd het dichtst bij de moeder- warmte, hoe men het ei ook keert of wendt. Al na drie dagen van bebroeden lopen er rode adertjes door het geel van de dooier. De adertjes komen samen bij een rode punt in de kiemschijf: daar ligt het hart en het klopt all Via het ro de netwerk worden voedingsstoffen uit de dooierzak naar alle delen van de jonge vogel vervoerd. De dooier be staat voor de éne helft uit water, voor de andere helft uit voedingsstoffen zoals vetten en eiwitten. Veel wordt gedacht dat de laag eiwit rondom de dooier het voedsel voor het vogelkuiken is, maar dat is niet zo. Het eiwit, voor negentig procent wa ter, is meer bedoeld als schokbreker voor de tere dooier. Daarnaast hou den eitwitlaag en schaalvliezen samen schadelijke bacteriën tegen die een ongeboren vogel kunnen bedreigen. ZUURSTOFKAMER IN het waterige eiwit ligt ook een voorraad zuurstof opgeslagen, be stemd voor het kuiken. Meer zuurstof vindt het vogeljong in de luchtkamer, de "deuk" die u tegenkomt als u een gekookt ei pelt. De zuurstof in lucht kamer en eiwit wordt ververst via de poriën in de eierschaal. Ondanks de .luchtgaatjes is een eierschaal behoor lijk sterk. Probeer maar eens een hardgekookt ei stuk te tikken tegen je voorhoofd. De kracht van de eierschaal zit hem in de opbouw van de kalkkristallen. De kristallen liggen zó, dat ze bij druk van buitenaf tegen elkaar geduwd worden en op elkaar steunen, net als de stenen van een ronde toog. Van bin nenuit is het een stuk gemakkelijker om de kristallen te kraken, je duwt ze dan uit elkaar. Dat komt mooi uit voor het vogelkuiken, want zelfs met zijn breekijzer, een "eitand" die hij in zijn eerste levensdagen op de snavel draagt, kost het hem moeite genoeg om uit de dop te komen. En het kui ken zal het helemaal alleen moeten klaren. De moedervogel steekt poot nog snavel uit om hem te helpen. Het is een prachtig gezicht, zo'n uitbre kend jong. Als je dat éénmaal geziqn hebt, vergeet je het niet meer. (Nadruk verboden) dan Zandpad 68, Middelharnis Telefoon 01870 - 2328

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 9