Het regionaal overleg ouderenbeleid G.O. werkt door DEKKUDEN TE Dovenzorg 'm^$ f jeugd- hoekje Voorjaar MEIRAADSEL 3 Ver. „De Christenvrouw" EXTRA RAADSEL 3 Bejaarden.... een last of een zorg..? van Oom Ko r s Briefwisseling ALLEMAAL Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRIJDAG 17 MEI 1985 Het R.O.O. is een samenwerking tussen alle organisaties (vrijwillig of beroeps) die zich inzetten voor het welzijn van oude ren, op Goeree-Overflakkee. Wij hebben u in vorige publicaties steeds op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen. Wij kre gen ook reakties van ouderen die deze stukjes lazen. De laatste keer hebben wij medegedeeld dat er 4 werkgroepen zijn ontstaan uit het R.O.O., welke ieder met een deeltaak aan het werk moesten. Dat waren: - werkgroep vrijwilligerswerk - werkgroep home-tt;ams - werkgroep behoefte onderzoek - werkgroep publiciteit De werkgroep vrijwilligerswerk moest de kontakten tussen de vrijwillige organi saties per woonplaats of woonkern op nemen en proberen tot samenwerking en overleg te geraken. Dat is momenteel al zo. Tevens is elke afdeling van de werk groep in haar eigen Gemeente bezig een lijst kompleet te maken van alle vereni gingen, groepen en organisaties die met ouderen iets van doen hebben. De werkgroep home-teams (een home team is het plaatselijk overleg tussen bijv. de huisarts, wijkverpleesster, gezinsver zorgster, maatschappelijk werker), heeft kontakten met die personen gezocht en hen een vragenlijstje voorgelegd. Aan gezien niet elke woonkern op Goeree- Overflakkee een home-team heeft is er naar de behoefte hiervan tevens geïnfor meerd. De werkgroep behoefte-onderzoek heeft zich met een enquête beziggehouden waardoor moet blijken aan welke voor zieningen en oplossingen per woonkern het grootste behoefte bestaat. -^ Beste jongens en meisjes, ja, dat schrijf ik nu wel iedere week, maar of dat nu wel waar is? Daar kan inderdaad wel een vraagteken achter. Maar dat geldt natuurlijk ook voor de brief aanhef als jullie aan Oom Ko schrijven. Want wat weten wij feitelijk van elkaar. ledere maand een brieQe, en daarin worden de belevenissen medegedeeld; oom Ko geeft daar een antwoord op, of stelt een vraag. Je gaat je een voorstelling maken van iemand. Maar meestal zit je er helemaal naast. Dat zal wel zo blijven, want al ga je dagelijks met iemand om, dan nog ken je iemand niet zoals hij of zij inderdaad is. Vandaar dat we maar heel gewoon ver der gaan zoals we gewend zijn. Als jullie een brief schrijven aan Oom Ko, ligt dat toch weer anders, dan dat oom Ko jullie in de krant aanspreekt. Alleen Oom Ko leest jullie brieven. De brieven van oom Ko aan jullie kan iedereen lezen. Nu gaan we aan het werk, want Oom Ko heeft nog meer te doen, al is de schoon maak dan „gelukkig" achter de rug. l J 9 3 1. vader van Barak (Richt.) 2. vader van Pekah (2 Kon. 15) 3. zoon van Elimelech (Ruth) 4. dit is Esther 5. schoonvader van koning Saul 1 Sam. 14) 6. zoon van Hachalja (Neh. 1) 7. vader van Abidan (Num. 1) 8. zoon van Mozes (Ex. 18) 9. broeder van Maria en Martha (Joh. 11) De werkgroep publiciteit heeft buiten haar normale werk van deze artikelen te maken, tevens een model voor intentie verklaringen gemaakt waarmee besturen van aangesloten organisaties zich ak koord kunnen verklaren met het doel van het R.O.O. maar ook tevens personeels kracht en financiële bijdrage ter beschik king stellen (beperkt). Ook de 4 Ge meentebesturen krijgen een intentiever klaring ter ondertekening ter erkenning van dit eilandelijk overleg en tevens om hun afgevaardigde in het R.O.O. beschik baar te stellen. Dit alles tesamen is dan weer ter versteviging van de draagkracht en de erkenning van het regionaal overleg noodzakelijk i.v.m. aan te vragen sub sidies bij de Provinciale overheid. Op de vergadering van mei a.s. van het regionaal overleg worden alle gegevens van de werkgroepen samengevoegd en met elkaar in verband gebracht. Hierdoor krijgen wij een vrij kompleet overzicht per woonkern van wat er wél is.... en van wat er nog ontbreekt. Hierna kunnen ontbre kende voorzieningen of oplossingen tot verbetering van de hulp aan ouderen om gezet worden in projekt-aanvragen. Deze samenhangende projekt-aanvra gen zullen van alle Gemeentesa op G.O. samen in één totaal worden gevat en op grond daarvan bij de Provincie om sub sidies voor deze projekten aangeklopt. Hiervoor is de subsidieregeling „Flanke rend Bejaardenbeleid" in 1984 door de Minister in het leven geroepen. In totaal kan het eiland Goeree-Over flakkee aanspraak maken op zo'n 160.000,— voor 1985. Het is de bedoeling dat de aangevraagde projekten gericht zijn op oplossingen in de woonkernen van de Gemeentes, en dus niet uitsluitend op de hoofdplaatsen ge richt. Wij hopen allen dat voor het einde van het voorjaar de eilandelijke aanvraag weg kan. Mocht u behoefte hebben uw reaktie te laten horen, dan is dit het adres: Secretariaat R.O.O.G.O.: Mevr. M. Penninga p/a Dienstencentrum Den Bommel Oranjestraat 35 3258 AS Den Bommel Tel. 01871 - 1545 BEL BINGHAM: 010-73B100 OF'TVEHHUUROEPOT IN UW REGIO BINGHAM /ERHUUROEPOT Gewasbescherming C.v.d. Boom, Korteweegje 59, 3247 BH DIRKSLAND. Tel.: 01877-1511/1582. Ver. „De Christenvrouw" afd. Dirks- land houdt D.V. 22 mei haar laatste vergadering van dit seizoen in „Onder de Wiek". Deze avond wordt verzorgt door B.V.M. (Bureau Vooriichting Merkartikelen) on der het motto: „De huisvrouw als ma nager". Het zou fijn zijn als ieder lid iemand meebracht. Deze avond begint om 19.30 uur. Voor het reisje naar „Gouden Handen" in 's Heerenberg kunt u deze avond nog opgeven. Kosten zijn 62,50 p.p. Wij hopen op een fijne avond. Voor vervoer kunt u bellen naar mevr. Tanis- van Dongen, tel. 01876 - 218. De Dovenzorg der Geref. Gemeenten hoopt D.V. zaterdag 18 mei haar ontmoe tingsdag met dove en slechthorende vrien den en vriendinnen te houden. Er zal dan in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland, Geldersedijk 1 een aangepaste kerkdienst voor doven en slechthorenden gehouden worden, waarin zal voorgaan ds. R. Boogaard uit Leiden. De dienst zal aanvangen om 10.30 uur. Horende en slechthorende meelevenden en belangstellenden zijn in de doven- dienst eveneens hartelijk welkom! Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-N ieuws, Post bus 8, Middelharnis, met in de linker bovenhoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden ge publiceerd. VEKSICTSN KNie Het gebruik van mijn knieën bezorgt mij steeds meer pijn, zowel van onderen als opzij'. Kan dat reumatiek zijn? Wat te doen? Antwoord: Uit de uitvoeriger omschrij ving in uw lange brief, maken wij op dat sprake is van slijtage. Juist bij de knie kan het kraakbeen verdwijnen, wat de ge wrichten erg pijnlijk maakt. U moet uw huisarts vragen, of er foto's gemaakt kun nen worden. Op de röntgenfoto's is waar schijnlijk duidelijk te zien of er slijtage in het spel is. ¥{HLAAGPE STEM Als meisje had ik zo'n mooie, heldere stem. Vele jaren zong ik als sopraan in 't koor, maar nu mocht ik niet langer meedoen omdat ik méér dan een octaaf gezakt ben. Toch is mijn spreekstem en roep nog even helder als toen. Hoe ver klaart u dat? Antwoord: Dat zit in de elasticiteit van i uw stembanden. Na de overgangsjaren van de vrouw werken bepaalde vrouwe lijke hormonen minder, of helemaal niet meer. De stem wordt daardoor lager en op bepaalde plaatsen ontstaat haargroei waar die aanvankelijk niet of weinig voor kwam. Bij de man is het met de stem andersom: die wordt hoger. Dat het inder daad om de rek van de stembanden gaat en niet om een hormonale verandering van stemspleet of strottenhoofd, blijkt hieruit, dat uw spreekstem dezelfde is gebleven. Als u normaal spreekt, worden de stem banden veel minder gespannen. Forceer nu niets meer en zing hoogstens zachtjes voor u uit, want anders wordt ook uw spreekstem en zeker de klank bij het roepen lager, resp. brommerig. Nu wil ik zingen van blijde dingen; Van lachende, vrolijke zonneschijn. Die door mijn vensterken komt turen. Tot in de verste hoeken gluren. Die danst door heel mijn kamerkijn. Nu zie ik komen aan struik en bomen De zwellende knoppen, teer en groen. En in de weide zie ik groeien En aan de vruchtboom zie ik bloeien Zo menig lente-bloemfestoen. Nu hoor ik kla 'tren en 't blijde schat'ren Van heel het juichend vogelkoor Het is een loflied vol van danken. Dat klinkt in duizenden van klanken En galmt de wijde hemel door. Francina Huijsen - Nieuwe Tonge: Oom Ko heeft het druk met afscheid nemen dit jaar. Want nu gaat Francina er ook een punt achter zetten. Het overvalt me niet Francina, want je bent een van de oudste deelneemsters. Het is natuurlijk wel erg jammer, maar zo is het hele leven Francina. Je hebt een pracht cijferlijst als afscheid gestuurd. Dat kan niet beter. Straks ook zo verder gaan op het Athe neum. Nog hartelijk dank voor je trouw en ook voor je lange gezellige brieven. De beste wensen en Gods onmisbare zegen toegewenst op je verdere levensweg Fran cina! En ik hoop datje de gegeven belofte houdt! Te beginnen bij het vakje waarin het kruisje staat, met de wijzers van de klok mee (richting van dé pijlen) en de stippellijn volgen. De laatste letter van een woord is tevens de beginletter van het volgende woord. Achter de vraag is het aantal letters van het antwoord gegeven. Bij juiste invulling is van boven naar beneden een aardrijkskundige naam te lezen. x.troon(5) bangerd(7)—streektaal(7)—snoepgoed(6) navandaag(6) onzin(7) borstel(7) verslag(6) vee verblijf (4) vracht(6) roemer(4) huisje van een weekdier (6) rivier in Italië (2). De beginletters van boven naar beneden gelezen, een andere naam voor „Aarts engel" (Judas). Allemaal de hartelijke groeten van OOMKO Els Vroegindewey - Ochten: Je vraagt aan Oom Ko of het een goed rapport is? Het kan niet beter zijn Els, zelfs voor de moeilijkste vakken nog een pracht cijfer. Zomaar doorgaan hoor! En het gehele jaar niet ziek geweest, dus geen verzuimen; ja, dat is ook heel mooi, maar daar kan je zelf niets aan doen hé. Mooi werk geleverd. Els! Martha Vroegindewey - Ochten: Je doet voor je zusje niet onder met de cijferlijst Martha. Het ziet er goed uit, en nu zo vol houden hoor! Ja, het gaat zacht- jesaan wat verbeteren met het weer. Moed houden maar Martha, het komt best goed. Je hebt nu toch nog geen vakantie, en dus ook geen tijd om te gaan „zitten zonnen". „Tweelingen" - Ouddorp: Mag het zo toch wel, of vinden jullie het niet goed. Oom Ko heeft maar één briefie ontvangen, dus van wie dat nu is? Dus vandaar heeft Oom Ko het zo maar ge daan. Als het niet goed is, dan hoor ik het wel. Jullie hebben een fijn gezinnetje, dat merk ik wel. En.... een heel lieve oma geloof ik. Dat moet ik er wel even bij zetten. De oplossingen waren goed, en zomaar doorgaan dames!! Eliy Looij - Nieuwe Tonge: Nu weet Oom Ko niet of je naam zo goed geschreven is. Maar dat laat je dan maar horen of lezen in dit geval. Je bent al uit logeren geweest bij oma? Woont je oma ook in Nieuwe Tonge, Ellij? Mooie cijfers heb je op je rapport. Aan je schrijven heb ik wel gezien dat je je best doet. Het ziet er steeds heel keurig uit. Mare Kamp - Yerseke: Nathalie schrijft datje zomaar plotseling ziek bent geworden. Dat is niet zo prettig Mare. Ik hoop datje verjaardag een beter verloop heeft gehad. Als al je vrienden gekomen zijn, zal het wel een gezellige verjaardag geworden zijn. En als je krijgt waarom je hebt gevraagd, dan zit het wel goed Mare! Nathalie Kamp - Yerseke: Dat is inderdaad een mooi boek, maar niet speciaal voor „dames". De vakantie plannen zijn al rond, lees ik, maar je gaat ook nog naar een zomerkamp. Leuk zeg, en dat samen met je vriendin. Het wachten is nu alleen nog op de vakantie, en op mooi weer. En nu maar zingen Nathalie! Doei!! die Francina een kaart hebben gestuurd voor haar verjaardag, worden daar dank voor gezegd. Zij was er heel blij mee. Zoals jullie hebben gelezen gaat Francina ons verlaten. We zouden nu graag een „plaatsvervanger"(ster) willen hebben voor haar. Wie durft het eens te proberen? Het adres van oom Ko is: Aan Oom Ko, p.a. Eilanden-Nieuws B.V. Postbus 8 3240 AA Middelharnis lYIElEKtK Wat is zwezerik eigenlijk? Wordt het wel gegeten en is het lekker? Antwoord: Daar zijn helaas wel eens misverstanden over ontstaan. Want in sommige streken, en dan vooral ten platte- lande, wordt die naam wel eens gebruikt ter aanduiding van de uitgesneden en op gedroogde penis van een gecastreerd man netjesvarken. Dat deel van het dier was altijd erg vet, maar minder goed eetbaar, en werd wel gebruikt voor het invetten van gereedschap, vooral zagen. In culinaire kringen is de naam zwezerik echter ge geven aan de halsklieren van het jonge kalf, dus de klieren die in het tweede jaar verschrompelen, maar het eerste jaar in gebakken, geblancheerde of gepaneerde vorm zo lekker zijn. In restaurants ziet men daarom ook vaak de Franse naam „ris de veau" op de kaart staan. Let op: riz met een z is rijst, ris met een s die thymus- klier. In uitgebreide kookboeken, culi naire handboeken enz. vindt u uitgebreide recepten voor de bereiding van de thymus- klieren en tal van specialiteiten gelden als delicatessen om de vingers bij af te likken. Fijnproevers eten graag zwezerik als hoofdschotel, of als extra tussengerecht. Het heeft een flinke voedingswaarde en bevat per 100 gram 107 kcal, 20 gram eiwitten, slechts 3 g. vet en diverse mine ralen en vitaminen. WAAHOM PUIMEN Af en toe vragen vrienden of vriendinnen me voor hen te duimen, omdat ze een examen moeten doen, of een moeilijke wedstrijd voor de boeg hebben. Wat ver wachten ze dan eigenlijk van mij? Antwoord: Het feitelijke duimen is een voortdurende beweging waarbij iemand telkens de rechterduim op de Unker wijs vinger plaatst en direct daarop de rechter wijsvinger op de linkerduim, en dan als maar draaiend doorgaat. Het volksgeloof zegt, dat het een magische uitwerking heeft als je daarbij sterk aan de afwezige denkt en betrokkene succes toewenst. Door familieleden en vrienden in moei lijke situaties te laten duimen, willen bij gelovige mensen als het ware het lot dwingen tot een gunstige uitslag. Som migen denken zelfs, dat het vragen om voor ze te duimen, hen kan behoeden tegen onheil. Heel vaak beloven de men sen wel voor iemand te zullen duimen, maar is 't een loze belofte geworden en doen ze zelf niets. Er zijn ook vrome lieden die in zo'n geval voor de persoon in kwestie bidden en anderen, die in ge dachten sterk aan hem denken alsof ze de situatie door een soort hypnose zouden willen beïnvloeden. Menigeen meent, dat het al een gunstige uitwerking heeft als ze geregeld (of op bepaalde tijden) hun ge dachten op de betrokkene en/of diens situatie concentreren. Als de vrager ge slaagd is met zijn examen, of de wedstrijd won, zegt er wel eens iemand: „Dat komt, omdat ik voor je geduimd heb". Maar het komt voor, dat juist die grootspreker die moeilijke dag(en) helemaal vergeten heeft. BOEHENJONGENS Kunt u mij het volledige recept voor boe renjongens geven? En kan ik de suiker dan vervangen door vanillesuiker? Antwoord: U kunt, als u dat lekker vindt, aan boerenjongens die kant en klaar zijn, wel een heel klein beetje vanillesuiker toevoegen, maar u mag niet de suiker geheel door vanillesuiker vervangen bij de bereiding, want vanillesuiker is een smaakmaker en bevat dus teveel vanille. De boerenjongens zouden dan niet goed meer smaken. Neem voor het recept voor ruim een liter boerenjongens dus 125 gram pure suiker, een achtste liter water, een half stokje pijpkaneel, breng dat aan de kook, en laat daarin dan 250 gram goed gewassen rozijnen ongeveer 10 minuten lang opzwellen. Doe daarna alles in een tevoren gereinigde stopfles of keulse pot en overgiet de inhoud met ongeveer een kwart liter brandewijn. Doe het zodanig, dat de rozijnen niet meer boven de vloei stof uitsteken. De fles of pot moet zo goed gesloten worden, dat er geen alcohol uit kan verdampen, daar anders het percen tage te laag wordt en de inhoud daardoor kan bederven. Vermeld op het etiket voor al de datum van bereiding, want Boeren jongens zijn pas na zo'n zes weken ge schikt voor gebruik! ANTI-MiSneNPOSDER Kunt u ons een afdoend middeltje ver schaffen tegen de mieren, die alweer in lange colonnes de keuken in- en uitmar- cheren Antwoord: Haal bij de drogist een ons borax en een half ons zwavelpoeder. Die mengt u heel goed met een ons poeder suiker en dat mengsel strooit u hier en daar uit in de loop van die mieren. Houd wel uw kinderen en huisdieren vèr van de plaatsen waar u dat goedje deponeert! Verder ner gens meer etensresten en kruimels laten liggen. Vooral suiker, jam, limonade, koekjes en andere zoetigheid direct na gebruik hermetisch afsluiten en uw keu ken grondig schoonhouden, vooral op de moeilijk bereikbare plaatsen onder en ach ter fornuis, koelkast, radiatoren enz. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling C3 01870-3477 m DD HAGGEH^ATEH Wat zijn de juiste verhoudingen voor onze Nederlandse vlag? Antwoord: Wettelijk zijn er geen af metingen bepaald, maar de Rijks Voor lichtingsdienst heeft regels vastgesteld voor het gebruik van de vlag en daaraan ontienen wij: de kleuren zijn helder ver miljoen, helder wit en kobaltblauw en in de regel kiest men de verhouding van lengte tot breedte als 3 2. De lengte van de stok moet zodanig zijn, dat het doek nimmer de grond mag raken of het verkeer kan hinderen. De andere vraag, die u nu stelt, hebben wij doorgezonden naar een deskundige en wordt volgende maand be antwoord. niKSEH vehbhuimeh Ik heb eens wat grote zilveren rijks daalders apart gelegd, maar die zijn helemaal bruin geworden. Hoe poets ik die schoon? Antwoord: Het bruin, en zelfs zwart wor den van zilveren munten wordt veroor zaakt door zwavel. Deze komt in een aantal alliages voor, maar ook in de ver vuilde lucht. Gebruik nóóit poetsmid- delen voor munten, want dan bederft u meer dan u goedmaakt. Voor verzame laars is vooral de lichtgekleurde aanslag (patina) op bepaalde munten van waarde. Vuile zilveren munten kunt u beter op een schotel leggen en met wat zuiveringszout bestrooien. Daarover volgt dan een drup peltje citroenzuur en daarna wat leiding water. Het mengsel gaat dan bruisen en als dit opgehouden is, mag u uw rijks daalders in lauw water afspoelen en met een schoon watje drogen. HETKOPtn VERVELT! Toen ik laatst wat koperwerk zat te poetsen, kwamen er van een soort ge polijste pot opeens hele vellen af Wat zou dat zijn? Antwoord: Die koperen sierpot was blijk baar door de vorige eigenaar eens ge vernist Dat spaarde hem het koperpoet- sen uit. De laatste restjes vernis moeten er nu ook af. U kunt ze verwijderen met „bijtaf'dat bij een verfzaak of schilder te koop is, indien het u met de poetsdoek niet lukt. Ganiet schuren, wantzelfshetfijnste schuurpapier geeft krasjes. Daarna kuntu het weer met koperpoets poetsen, of laten polijsten, want dan blijft die pot zonder poetsen jaren lang mooi. GOOT MET SLAB Buren hebben in de muur van ons koop- huis een loodslab ingebracht onder het uiteinde van hun goot. Nu is alles vochtig door lekkage, maar de buren willen de zaak niet veranderen. Wat te doen? Antwoord: Als u bewijzen kunt, dat u schade en hinder hebt door toedoen van deze buurman, en hij zonder toestemming uwerzijds een opening in uw zijmuur heeft gehakt om daar die strook lood aan te (laten) brengen, dan kunt u in rechte reparatie van een en ander van hem voor deren. Neemt u maar een deurwaarder in de arm. Die zal hem per aangetekende brief opdragen de muur binnen redelijke termijn te herstellen. Geeft uw buurman daaraan biimen die gestelde termijn geen gehoor, dan kan hij voor de rechter ge daagd worden. Zorg bijtijds voor foto's van de situatie en een schriftelijke ver klaring van een deskundige. POMP SLAAN Vanwege de waterverontreiniging denk ik erover, op eigen erf een nortonpomp te laten slaan. Waar moet ik vergunning aanvragen? Antwoord: In uw geval hebt u geen ver gunning nodig, want het is geen bouwwerk en er is ter plekke geen waterleiding. Pas wanneer u zoveel water aan de grond zou onttrekken dat anderen daardoor bena deeld worden, zou men iets tegen u kun nen ondernemen. MISSLAG Van de week beleefde ik het, dat m 'n hart oversloeg. Met een geweldige bons ging het verder. Is dat een voorbode van erger, of het gevolg van iets anders? Antwoord: Over dit verschijnsel behoeft u zich nog geen zorgen te maken, want het komt in de gezondste families voor. Jong en oud overkomt het wel eens en meesten tijds na lichamelijke inspaiming, dus na een wat geforceerde loop, een haast-klus, sportbeoefening of dgl. Het gebeurt ook wel eens na een periode van geestelijke (in)spanning, of zorgen, maar altijd als het hchaam weer rust krijgt. Dat het hart een keertje te laat samentrekt, zou u misschien niet opvallen. Maar het langer wachten doet daar dan méér bloed toestromen, zodat het hart bij die verlate slag opeens een grotere hoeveelheid bloed moet weg pompen en dat geeft u een min of meer bonkende sensatie. Zo'n enkele keer kan dus geen kwaad, maar mocht het vaak voorkomen, wandel dan eens (rustig) langs de huisarts en laat uw hartslag controleren. ABBA-ADRES Ik hoorde, dat er nu een goede Abba- fanclub moet bestaan in ons land. Waar zit die ergens? Antwoord: Na de chaotische periode met verschillende clubjes die niet erkend waren en stuk voor stuk over de kop gingen, en de jaren dat Nederlandse fans zich moesten wenden tot een Engels adres, omdat dat de enige door Abba zélf goed gekeurde vereniging voor west-Europa was en de liefhebbers uitsluitend daar de begeerde foto's, handtekeningen, docu mentatie en Abba-artikelen konden krij gen, is er nu eindelijk officiële erkenning uit Zweden verkregen voor de hier op gerichte en bij de Federatie aangesloten Abba-fanclub. Het adres daarvan luidt: Binnensingel 75, 3134 NB Vlaardingen. Vergeet niet, voldoende porto in te sluiten voor een vracht materiaal! Anders krijg je nog niets. ri^l

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 6