oostflakkee: Riddcrs vaii öc weg bleken echt ridderlijk te kunnen zijn Jongen boeren in de tang Viswedstrijden voor de jeugd Predll(beurten Burgemeester reiicte iegimitatiebewijzen RKKuit Puzzelrit in juni Begrafenisonderneming „VOORZORG" georganiseerd door de Hengelaarsvereniging „Krammer" te Middelharnis Dlir. B. C. Lol(l(er vervroegd met pensioen Oud-inwoner van Ooitgensplaat overleden Ooltgensplaat - Oude Tonge: Twee kolonne's met elk 17 gediplomeerden Vergadering Groene Kruis Nationale AVO-kollekte brengt 20.000 mensen op de been! Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' VRUDAG 17 MEI 1985 Ze worden wel eens „ridders van de weg" genoemd, de professionele vrachtwagenchauffeurs maar niet altijd geeft dat de garantie voor een ridderlijk gedrag ten opzichte van medeweggebruikers die in de problemen zijn geraakt. Gelukkig voor die Franse buschauffeur die dinsdagmiddag met zo'n veertig franse scholieren aan boord wegzakte in de berm van de Hellegatdam, passeerden al snel twee van die helpers in nood, bestuurders van zware wagens van „Mourik Service" en van L. P. Kruijthof uit Strijen. Met het touw van de één en de kracht van de ander lukte het de bus weer op de weg te krijgen. De Strijense chauffeur oogstte applaus van de leerlingen die de bus hadden moeten verlaten en op de dam ten prooi waren aan een neerslaande regen en stormachtige wind. Geen gróót nieuws om twee fotootjes aan te besteden-, maar wel goed nieuws en dat mag ook best eens in de krant. Vooral nu het toeristenseizoen weer voor de deur staat en er zich best wel weer situaties voor gaan doen waarin geen luid getoeter-, maar vriendenhulp meer op z'n plaats kan zijn. Jonge boeren voelen de hete adem van een wurgend landbouwbeleid in de nek. Als zij een landbouw- bedrgf starten of van de ouders overnemen stappen ze in een hache- lyk avontuur. Wie aan de jonge boeren de toegang naar het boeren- bedryf ontzegt spreekt het faillisse ment uit over de landbouw. De boeren worden de laatsten jaren erg zwaar onder druk gezet. De uit balans geraakte landbouwmarkten eisen hun tol. Uit de hand gelopen produkties worden door de Brusselse heren afgeremd; zij fluiten de boeren met strafmaatregelen terug. Voorbeelden hiervan zijn de super heffing (een boete voor de melk die boven een toegemeten hoeveelheid uitgaat) en de produktiedrempels voor de graantelers (graantelers worden in prijs gekort zodra de graanproduktie een bepaalde grens overschrijdt). De Nederlandse politiek doet er voor de boeren nog een schepje bovenop: varkens-, pluimvee- en kalver- houders produceren niet alleen vlees en eieren, maar ook mest. De samenleving dreigt in het laatste spul te stikken: grond, lucht en water worden vervuild door stof fen die in de mest zitten. Bovendien drei gen de vruchtbaarheid van de bodem en de kwaliteit van het drinkwater te worden aangetast. Ingegeven door milieubelan gen heeft de overheid de boeren een produktie- of bouwstop opgelegd. De rigo- reuze maatregel wordt waarschijnlijk iets verzacht, maar de boer moet zich dan wel aan strenge spelregels bij de grondbe- mesting houden. Startpremie Hoezeer al deze nare, maar ook nood zakelijke, maatregelen onrust teweeg brengen in de boerenwwereld blijkt uit de akties en demonstraties die recent op allerlei plekken in ons land plaats vonden. Voor een agrarische categorie pakt het beleid nog veel erger uit: de jonge boeren. Zij zijn elk perspectief op een redelijke boerentoekomst kwijtgeraakt. De jonge boer die een bedrijf overneemt moet geld middelen op tafel leggen; hij steekt zich diep in de schulden. Door het wurgend (superheffing, milieumaatregelen, enz.) kan de jonge agrariër de rente- en af- lossingslasten onmogelijk terugverdienen. De meeste jonge boeren zouden gelukkig zijn wanneer ze de eerste jaren voor en na de bedrijfsovername enige ademruimte zouden krijgen. Hoewel het Europees landbouwbeleid sinds kort faciliteiten voor jonge boeren toestaat, probeert de Nederlandse landbouwminister de boot zover en zolang mogelijk af te houden. De zgn. installatiepremie (tot ongeveer 40.000 gulden!) wordt schoorvoetend en onder strenge condities in Nederland geïntrodu ceerd. Hoewel de jongerenorganisaties al jarenlang hebben gehamerd op installatie- of startpremies bij de overname van be drijven, heeft de overheid deze wens tot voor kort afgewezen. Landbouwminister Braks voelde niet veel voor zo'n premie: niet omdat hij een hekel heeft aan jonge boeren, maar omdat het startgeld vaak wegvloeit naar andere familieleden be halve de jonge boer die het eigenlijk nodig heeft. Wanneer een goede, sluitende con structie wordt gevonden die het weg vloeien voorkomt, wil Braks de Brusselse tegemoetkoming voor Nederlandse boe ren wel geven. Een groene VUT De jonge boeren hebben ook een goede VUT-regeling voor de landbouw voor gesteld. Hun wens is onderbouwd met de filosofie dat een voortijdig stoppende boer ruimte maakt voor jonge ondernemers. Tegen die redenering is niets in te brengen, behalve het prijskaartje. Een VUT-rege ling kost geld; wie zal dat betalen? Wan neer de boeren hun eigen VUT moeten financieren betekent dat een vergaande ingreep en aantasting van het toch al magere boereninkomen. De invoering van een VUT-regeling dient bovendien ge leidelijk plaats te vinden. Willen jonge boeren nu al de vruchten van een VUT plukken, dan kostdit overheidsgeld. Het is duidelijk dat de minister van Financiën niet thuis geeft zodra wordt aangebeld voor extra middelen. Een derde mogelijkheid om jonge boeren een beter bedrijfsklimaat aan te bieden is een generale vestigingsregeling. Zij plei ten in feite voor een redelijke verdeling van werk en produktie over zoveel moge lijk levensvatbare bedrijven. In feite ver draagt zich een vestigingsregel niet of heel moeilijk met het vrije ondernemerschap. Boeren zijn vrije ondernemers, eikaars collega's, maar ook eikaars concurrenten. Dat laatste gegeven doet uiteindelijk veel jonge boeren de das om. Voeg daarbij het wurgend landbouwbeleid dat door Brus selse en Nederlandse heren wordt ge voerd, dan is het jongeboeren-probleem kompleet. B. Schouwing Het grote enthousiasme van de jeugdige vissers voor de vorig jaar gehouden jubileumwedstr^d is voor het bestuur van deze vereniging aanleiding om dit jaar 3 zogenaamde witviswedstryden voor de jeugd uit te schrijven. De jeugd, die lid is van deze vereniging of in het bezit is van een geldige zomer-/seizoen- kaart en de leeftijd van 16 jaar nog niet heeft bereikt kan aan deze wedstrijden deelnemen. Evenals vorig jaar wordt er in 2 groepen gevist, namelijk: Groep 1: leeftijd tot en met 12 jaar; en: Groep 2: leeftijd 13 tot en met 15 jaar. De winnaar van iedere groep, dus de hoogst geklasseerde over de 3 wedstrijden, ontvangt een beker met inscriptie. Tevens is er voor de algemeen kampioen een erebokaal, waarop zijn/haar naam komt te staan en die tot het volgende wedstrijd seizoen een ereplaats krijgt in de algemene prijzenkast van de vereniging. Verder zullen er afhankelijk van het aantal deelnemers fraaie zgn. dagprijzen (per wedstrijd) beschikbaar zijn. Het inschrijfgeld is bepaald op 2,50 per wedstrijd of in totaal 6,voor de 3 wedstrijden wanneer een „abonnement" op de wedstrijden wordt genomen. De wedstrijden worden gehouden te Middelharnis in de Binnenhaven. Ingeschreven wordt bij Zaaier te Middelharnis. Het wedstrijdprogramma ziet er verder als volgt uit: Wedstrijdduur 15.00-17.00 uur 15.00-17.00 uur 15.00-17.00 uur 25 mei 7 september 21 september Inschrijfgeld 13.30-14.00 uur 13.30-14.00 uur 13.30-14.00 uur Prijsuitreiking zaaltje café Zaaier zaaltje café Zaaier zaaltje café Zaaier Slechts met één gewone hengel mag aan de wedstrijden worden deelgenomen. Als aas is toegestaan: brood, deeg en/of maden. Via loting wordt het plaatsnummer bepaald en alleen op deze plaats mag worden gevist. Hulp van ouders is niet tijdens het vissen toegestaan. Wel zal de nodige hulp worden verleend door de leden van de wedstrijdcommissie en/of de controleur. Vijf minuten voor de aanvang van de wedstrijd wordt een signaal gegeven waarna gevoerd mag worden. Het feitelijke begin van de wedstrijd en het einde wordt door middel van een (hoorn)signaal aangekondigd. Tot zover de belangrijkste wedstrijdvoorschriften. Nadere gegevens volgen bij het inschrijven. Voor eventuele nadere informatie kunt u terecht bij P. v.d. Valk, Rubensplein 48 te Middelharnis of S. W. Mol, Vink 1 te Sommelsdijk. Zondag 19 mei 1985 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. S. de Jong, Katwijk - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Donker, Ooster- land en 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord-Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. Modderkolk en 18.30 uur ds. Bolijn, Serooskerke GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. B. den Butter, Stavenisse en 18.30 uur ds. R. van Kooten, Zeist, bediening Heilige Doop. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. C. Oorschot; extra maan delijkse koUekte voor de kerkvoogdij - Ger. Kerk 10.00 uur (H.A.) ds. A. J. J. van Noord en 17.00 uur ds. J. Noord- hoff (dankz.). MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur drs. K. Exalto, Benthuizen en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kollekte vrije zitplaatsen- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. A. S. Rienstra, Harder wijk. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. I. Hoornaar, v.m. be diening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; extra kollekte onderhoud kerkgebouw - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist, bediening Heilig Avond maal en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen, dankzegging Heilig Avondmaal; extra kollekte kerk- Ger. Gem. 10.00 uur lezen en 15.00 uur ds. A. Bac, Bodegraven. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Kruijmer en 18.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk; extra kollekte res tauratiefonds-Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Bloemendaal, Delft. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. vanTrigten 18.00 uur ds. L. Quist - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Zuurmond, Delft- Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. P. Schravendeel, Ferwerd - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.00 en 16.30 uur ds. P. Lok. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. W. Pieters, Genemuiden en 18.00 uur ds. J. van Rossum, Waar der; Ie kollekte diakonie en 2e kollekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. A. Hooger- land. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur drs. Kagchelland, Kamerik en 18.00 uur ds. van Eyk, Gouda; extra kollekte zondagsschool - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. Klok en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; kollekte diakonie - Ger. Gem. 10.00 en 18.30 uur ds. A. Bac, Bodegraven - Ger. Kerk 9.00 en 16.00 uur ds. J. Grif fioen, Herwijnen. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. M. van Cam- pen, Vlaardingen; extra kollekte kerk- Ger. Kerk 10.30 en 18.00 uur ds. Jac. Griffioen, Herwijnen. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur ds. T. Ouwer- kerk, IJzendoom; extra kollekte chr. belangen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. v.d. Schaft en 16.30 uur drs. J. H. Becker (Openb. bel. des gel.). LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. T. Cazander. STELLENDAM Opbrengst kollekte De kollekte t.b.v. Z.O.A., gehouden tij dens de herdenkingsbijeenkomst in de Ned. Herv. Kerk op 4 mei j.l. heeft opgebracht 746,10. DEN BOMMEL Onze vroeger dorpsgenoot dhr. B. C. Lokker thans gemeentesecretaris te B ame- veld hoopt op 31 mei a.s. afscheid te nemen in verband met gebruikmaking van de z.g. Vut regeling (vervroegde uittreding op 62-jarige leeftijd). De heer Lokker is werkzaam geweest ter gemeentesecretarie van Ooltgensplaat en was daarna nog enige tijd werkzaam bij de distributiedienst te Ooltgensplaat, van waar hij in 1943 vertrok naar de ge meente-secretarie van Buitenpost. In zijn woonplaats Brussel, waar hij ver voor de oorlog al zijn domicilie had, is vorige week zondag op ruim 86-jarige leeftijd overleden de ex-wielrenner Piet van Kempen. Met deze eens zo begena digde wielrenner is een man heengegaan, die in de jaren twintig en dertig gold als de meest gelauwerde, gevierde en bejubelde zesdaagse renner. De op 12 december 1898 in Ooltgens plaat geboren Peter Daniël van Kempen zat op vijftienjarige leeftijd al op de wed- strijdfiets. Vooral na de eerste wereld oorlog, toen hij naar Brussel toog om aldaar op de winterbaan roem en fortuin te vergaren, waren gouden tijden voor hem. Als 15-jarige knaap reed hij al mee in een „Wieier elfstedentocht", waarvoor hij uit handen van wijlen Prins Hendrik een prachtig cup ontving, die hij trouw be waarde. Het is dikwyls geen eenvoudige zaak om een behoorlgke groep E.H.B.O.- ers te vinden die een basisopleiding willen volgen ter verkrijging van een legimitatiebewüs Rode Kruis Kolonne (RKK). Te Oude Tonge en te Ooltgensplaat melden zich slechts enkele gegadigden, waarvoor een afzonderlijke cursus in elk dorp op bezwaren stuitte. Voor dit probleem werd evenwel een goede oplossing gevonden. De kandidaten van beide dorpen voegden zich samen tot één groep en zo kon het gebeuren dat 7 cursisten (6 dames en 1 heer) j.l. dinsdagavond uit handen van de burgemeester van Oostflakkee, drs. C. M. de Vos het begeerde legimitatie- bewljs in ontvangst mochten nemen. Een en ander had plaats in de grote zaal van Hotel „Hobbel" te Ooltgensplaat in bijzgn van de plaatselyke besturen van het Rode Kruis en de korpsleden van Oude Tonge en Ooltgensplaat. Voor deze avond waren ook de dames en heren van de leden van deze organisaties uitgenodigd en leden van de staf van Zuid- Holland. In totaal waren ruim 60 personen aanwezig. Fijn geslaagd programma De leidster-helpster tevens bestuurslid van de afdeling Ooltgensplaat, mevrouw Janny van Rossum-Grooüiuis kon in haar welkomstwoord speciaal begroeten bur gemeester De Vos, het kringbestuurslid van Goeree-Overflakkee, tevens rayon voorzitter en mevrouw E. Beket uit Mid delharnis; de kringsecretaris van Zuid- Holland en mevrouw G. de Boevère- Willems te 's-Gravenhage en de regionaal verpleegkundige RKK van Zuid-Holland en Zeeland, mevrouw L. Tanis-Tanis te Ouddorp. Ook de gasten uit Oude Tonge werden hartelijk verwelkomd. In een samenspraak, getiteld „De Rode Kruis droom" brachten de kolonneleden Annie van Dam-De Vos en Janny van Drongelen-Tanis op geestige wijze de studie-periode van nieuwe- en oude leden onder de aandacht van de aanwezigen, wat met een spontaan applaus werd be loond. De burgemeester was er blij om dat in zijn gemeente de kolonne' s met zeven man worden versterkt. Het Rode Kruis en de kolonne's nemen een belangrijke plaats in in Oostflakkee en over ons land en over de hele wereld. Bij eventuele gebeurtenissen, o.a. op Koninginnedag, wedstrijden, etc. is het korps paraat en ook bij ongelukken en grotere rampen is het een geruststelling dat hulp bij de hand is. De burgemeester deed een speciaal beroep op de heren om zich bij een der korpsen aan te sluiten, want man-kracht is beslist gewenst. Na het uitreiken van de Iegimitatiebewijzen spelde de leidster-helpster van Oude Tonge Jany de Munck-van Loon de geslaagden de Rode Kruisbroche's bij de dames en het insigne bij de enige heer op de revers. Met ere Mevrouw Van Rossum sprak woorden van gelukwens aan het adres van de Op 15junia.s. organiseert de chauffeurs vereniging „FLAKKEE" een gezellige familie-puzzelrit. Deze rit is voor iedereen toegankelijk, dus niet enkel voor beroepschauffeurs. De prijsuitreiking zal zijn in de aula van de Technische School te Middelharnis, welke hiertoe vanaf 17.00 uur geopend is. De start zal zijn vanaf het voormalig tramstation van de Z.W.N, te Middel harnis. Houdt u dus deze datum vrij; voor het puzzelen langs veld en wei!!!! nieuwe leden. „Draag het uniform met ere, bezoek de herhalingsoefeningen en weet dat ook bij uw werk geheimhouding noodzakelijk is", aldus mevrouw Van Rossum. De voorzitter van de afdeling Ooltgens plaat van het Rode Kruis, de heer F. J. A. van Peperstraten bracht ook de geluk wensen namens de afdelingen over en overhandigde aan de geslaagden een bou quet bloemen. Voor de heren was er een fles. In deze huldiging mochten ook delen de burgemeester, de docenten dr. A. J. M. F. Janssen, de dames N. Kamp-de Vos, J. van Rossum-Groothuis enL. Tanis-Tanis (gecommitteerde). Ook Oude Tonge bracht een bloemenhulde en zo werd er over en weer felicitaties en cadeau's uit gewisseld. Mevrouw Korbijn uit Oude Tonge be dankte de afdeling Ooltgensplaat voor de vriendelijke ontvangst en de uitnodiging voor deze avond. Geslaagden De geslaagden zijn de dames Luciënne de Hoed-van Langendonk, Gerda Osse- weüer-Hendriks en Adrie Verolme uit Oude Tonge; Marianne Beijer, Emma van der Sluis en Cita Kamp en de heer Jan Huijer Jzn. uit Ooitgensplaat. Met deze versterking zijn de beide kolonne's uitgerust met elk 17 leden. Na de officiële handelingen was er door de leiding een gezellig gevarieerd pro gramma samengesteld. Allereerst ver toonde mevrouw Van Rossum een dia serie over het Rode Kruis, het begon rond 1850 en de situatie tot op heden. Over het vertoonde en meer andere Rode Kruis- aangelegenheden werd een kwis gehouden met behulp van een Memory-spel; samen gesteld met elk 3 leden van het bestuur van Oude Tonge en Ooltgensplaat en van de twee kolonne's. Het verschil was heel minimaal: Oude Tonge behaalde 19^ punt en Ooltgensplaat lOVi punt Een balpen was de beloning voor alle deel nemers. Dit spel ging gepaard met een grote hilariteit en maakte de avond tot een gezellige bijeenkomst. Aan het slot zei mevrouw Van Rossum: „Allen dank voor jullie aanwezigheid en we hopen zo'n avond nogeens te organi seren". De heer KI. Birkhoff, kolonne- commandant bedankte het bestuur voor de prettige avond in een gezellige sfeer verlopen en die een bindend karakter heeft bewerkstelligd. OOLTGENSPLAAT Maandag 20 mei a.s. des nam. 19.30 uur zal in het Gezondheidscentrum, Linden- laan 4 te Ooltgensplaatde jaarvergadering van „Het Groene Kruis" gehouden wor den. De leden zijn op deze samenkomst hartelijk welkom. OOLTGENSPLAAT e.o. Van 20 tot 27 mei a.s. Voor de jaarlijkse geldinzamelings-aktie van de Vereniging AVO-Nederland (dit jaar van 20 tot 27 mei) gaat een leger van ruim 20.000 kollektanten langs de deuren in steden dorpen van Nederland om een bijdragen te vragen voor het werk dat AVO-Nederland doet ten behoeve van mensen met een (lichamelijke, motorische en/of zintuiglijke) handicap. Ongeacht de soort handicap, het al dan niet lid zijn van de AVO, politieke of levensbeschouwelijke achtergrond: men kan bij de AVO terecht. Jaarlijks worden enige duizenden gehandicapten, die an ders tussen de wal en het schip zouden vallen, geholpen. Individuele hulp aan iedereen die dat gezien zijn/haar handicap en de daarmee verband houdende omstandigheden nodig heeft,verleent in feite geen enkele andere organisatie in ons land, al wordt dat wel eens beweerd. De kollekte te Ooltgensplaat e.o. zal plaats hebben van 20 tot 27 mei a.s. WEERPRAATJE Twee jaar een slechte mei met regen en weinig zon (van onze weerkundige medewerker) Twee jaar achtereen heeft de meimaand ons zeer teleurgesteld door veel regen en te weinig zon. In 1983 kregnwij eenlandgemiddeldevan 125 mm regen (normaal ruim 50 mm) en moest er eind mei in de landbouw nog op grote schaal gepoot worden. Het merk waardige was toen dat het weer op de laatse meidag verbeterde en dat er een warme fraaie zomer volgde. Een zomer die voor deze eeuw op,de derde plaats kwam na 1947 en 1976. Door de vele regendagen veel te weinig zon. Verleden jaar was het al niet veel betere. Was in 1983 de periode april-mei erg slecht, verleden jaar mei-juni. In een deel van ons land liep het tekort aan uren zonneschijn in twee maanden op tot 180n uren. Hier en daar bleef de meimaand beneden de 90 uren zon tegen normaal 211 uren zon. Van buiten zitten of liggen was vrijwel de hele meimaand en ook het grootste deel van juni geen sprake. Het kan ook anders. Kregen wij in 1983 en 1984 maar 1 a 2 dagen boven de 20 graden in de volop zomerse meimaand van 1947 noteerde De Bilt maar even 18 dagen boven de 20 graden. Eindelijk na de winterkou van februari kwam er vorige week een hogedrukgebied boven Scandinavië tot ontwikkeling waar door oostelijke winden warme lucht uit Midden Europa konden aanvoeren. Door zo'n ontwikkeling krijgen de beruchte IJs- heiligen met de gevreesde nachtvorsten weinig of geen kans. Hoewel, deze zijn niet aan kalenderdagen gebonden. In de. nacht van 30 mei 1974 werden aan de grond nog temperaturen genoteerd van -6 graden op het vliegveld Twente en -7 graden op het vliegveld Volkel. En dat zijn minima die geen enkele aardappelplant of bloeiende appel- en perenboom overleeft. Een enkele keer doet zich in juni nog zware schadelijke nachtvorst voor. Begin mei was er nog een achterstand in groei en bloei, maar de laatste twee weken hebben die achterstand zo goed als ingelopen. Tevens Taxi (dag en nacht bereikbaar). P. Vroegindeweij, Emmalaan 18, Middelharnis Tel. 01870-2996 Datum

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2