eens met Milieudefensie: Géén icerncentraies Eerste paal voor nieuwbouw Internat, transportbedrijf Taaie Cursus geestelijke vorming Orgelconcert door Herman van Vliet Strandwandeling 16 Kontaktbijeenkomst verstandelijk gehandicapten Deel van gemeenteraad Oostflakkee: I Middelharnis: Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS' DINSDAG 14 MEI 1985 Kennelyk bij gebrek aan actueler gesprekstof over direct gemeentelijke zaken heeft Oostflakkees' gemeenteraad althans een deel daarvan zich j.l. donderdagavond bezig gehouden met de vraag of kerncentrales al dan niet wenselijk zyn. Aanleiding tot die overweging was een brief van de Ver. Milieudefensie waarin de Ver. uitspreekt bouw van nieuwe centrales momenteel niet gewenst te achten voor welk standpunt steun werd gevraagd. De meerderheid van het College stelde voor dat verzoek te honoreren, terwijl de minderheid, in casu weth. v.d. Ree vond dat plaatsing van kerncentrales een zaak van Regeringsbeleid is waarmee hij zich niet in wilde laten. Dhr. Bac, fractiegenoot van weth. v.d. Ree Het zich eveneens aldus uit: „het heeft toch geen zin vond hij standpunten van het gemeentebestuur mee te delen aan een particulier die dat verzoekt?" Dhr. Bax vreesde dat dat ook precedenten zou scheppen omdat er steeds meer dergelijke verzoeken zouden komen. „Trouwens.... 't is ook een Rijkszaak", zo volstond hij, een constatering bij welke dhr. CL. M. de Wit (CDA) en dhr. J. van Dam (SGP) zich zonder veel woorden aansloten. Dat deed niét dhr. van Renswoude (PvdA). Hij vond dat er wel wat te licht vaardig met het probleem wordt om gesprongen en een probleem acht hij het te zijn zolang niet duidelijk is hoe het kernafval probleemloos (ook voor latere generaties) kan worden opgeborgen. Dat vraagstuk kennend meende dhr. van Rens woude dat ook een gemeentebestuur een en ander niet afstandelijk mag benaderen maar er een standpunt over in moet nemen en dat mee moet durven te delen. De raadsvoorz. burg. drs. de Vos vond het logisch dat de Vereniging, zoals dat voor ieder geldt, volgens de fatsoens normen recht heeft op een antwoord, on verschillig welk antwoord dat zal zijn. We hebben al de bezwaren.... Dhr. C. L. M. de Wit (CDA) leek er niet al te zwaar aan te tillen: „we hebben weliswaar op een enkele na nog geen kerncentrales maar ze staan bij wijze van spreken in het buitenland wel boven op onze grond'stelde hij vast. Toen het in de verdere bespreking over alternatieve brandstoffen ging wees dhr. van Rens woude erop dat men technisch in staat is alle daaraan klevende bezwaren te be dwingen wat echter niet geldt voor het gebruik van kernenergie. De gehouden stemming leerde dat alleen de PvdA fractie het verzoek van de Ver. Milieudefensie wilde honoreren, waarop de PvdA een eerder aangekondigde motie indiende. Die hield in dat de gemeente raad zou verklaren planologisch gezien geen medewerking zal worden gegeven aan de plaatsing van een kerncentrale of soortgelijke installatie op het grondgebied van de gemeente Oostflakkee. Het ging het College wat te ver om daar gelijk op te reageren omdat de conse quentie ervan zou zijn dat alle bestem mingsplannen gewijzigd zouden moeten worden. Overeengekomen werd de boven bedoelde materie nog eens in de com missie Algemene Zaken aan te snijden waarna er wellicht in de raad op terug gekomen wordt. TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 CH CZI DD De afdeling „Goeree-Overflakkee Schouwen Duiveland" van de „Vereni ging Gehandicaptenzorg van de Gerefor meerde Gemeenten" nodigt alle verstan delijk gehandicapten en hun ouders/ver zorgers uit voor een clubmiddag op D. V. 18 mei a.s. om 14.30 uur in het vereni gingsgebouw van de Gereformeerde Ge meente, te Dirksland. Het programma voor deze middag is: opening, bijbelse vertelling, pauze, spelletjes/knutselen, sluiting 16.15 uur). Geen bijdrage Aan het verzoek van de Stichting Ne- derland-Amerika die i. v.m. de viering van het 40-jarig jubileum van de bevrijding een bijdrage had gevraagd van minimum 500,teneinde Amerikaanse oud-strij- ders hier uit te nodigen, werd geen gevolg gegeven. De meerderheid van het College had tot die afwijzing geadviseerd; weth. Kroon had die wel willen toekennen. Het verzoek was kennelijk al in januari ontvangen en het feit dat die pas nu, als mosterd na de maaltijd in behandeUng werd genomen, werd door dhr. Bax (VVD) „diep treurig" gevonden. „Laten we er toch niet te licht over denken dat velen hier hun leven hebben geriskeerd; we hadden nu de mogelijkheid in hen aan wier bezoek we hadden kunnen mee betalen alle bevrijders te herdenken", vond dhr. Bax. Zo'n grote instemming kwam echter niet van de PvdA, al verklaarde dhr. van Rens woude groot respect te hebben voor wat Amerika heeft gedaan. „Het was echter niet alleen Amerika-, het waren vertegen woordigers van 8 a 9 nationaliteiten die ons hebben bevrijd en het lijkt ons daarom niet juist er maar één nationaliteit uit te pikken", vond hij. Dhr. van Dam (SGP) moest zijn mede werking ontzeggen niet omdat hij niet sympaüiiek tegenover de Stichting zou staan, maar vanwege de manifestaties die ze op zondag hebben gehouden. Het verzoek om een bijdrage werd der halve afgewezen, weliswaar met de stem men van de VVD fractie tegen. (Nog) geen bedrijfswoning Een verzoek van dhr. P. Tieleman tot wijziging van het bestemmingsplan zodat hij bij zijn uienschil-bedrijf aan de Noord- landsedijk te Oude Tonge een bedrijfs woning zou kunnen bouwen, werd op verzoek van de raad door het College teruggenomen. De raad kon niet ont kennen dat B en W met hun voorstel tot weigering van medewerking het best.plan juist interpreteren maar anderzijds had een deel van de raad geen vrede met zo'n formele afwijzing. „Er zitten meer kanten aan", vond dat deel van de raad waarbij dhr. C. L. M. de Wit duidelijk maakte welke bijvoorbeeld: „....laten we blij zijn dat Tieleman met z'n uienschilbedrijf niet op het industrie terrein zit, want die lucht, hoe gezond misschien ook, is niet te harden en je zou het niet meer behoeven te promoten. Ook dhr. Van Dam (SGP) zou de mede werking graag verienen. Hij vond het inconsequent dat aanvrager er wel zijn bedrijf mag hebben maar niet een bedrijfs woning.... Het bedrijf blijkt er overigens niet met vergunning van de Gemeente te zijn be gonnen: „het is er gewoon gekomen", constateerde burg. de Vos. Dat geldt even eens voor de caravan waarvan dhr. Tiele man thans gebruik maakt. Hij is aan geschreven die te verwijderen maar B en W hebben tot januari 1986 uitstel van afbraak gegeven. Speelhok Bouwvergunningen worden gevraagd door garages, voor berghokken, voor stal len en voor schuilhutten, maar dhr. N. Lokker te Den Bommel had toch nog een variant bedacht. Hij wil graag vergunning voor de bouw van een speelhok (voor zijn 15-jarige zoon) op een perceel aan het Bosland. Dhr. Lokker heeft het hok overi gens alin 1982 gebouwd en toen al hebben B en W hem gesommeerd het af te breken maar zover was het nog niet gekomen. Het speelhok staat er nog en dhr. Lokker heeft thans een bouwvergunning gevraagd ten einde de aanwezigheid ervan te legali seren. Nadat de commissie Ruimtelijke Orde ning termen aanwezig achtte het door dhr. Lokker ingestelde beroep ongegrond te verklaren meenden ook B en W dat er in dit specifieke geval medewerking zou kun nen worden verleend, waartoe de raad dan ook besloot, vergezeld van een komische noot van dhr. Breeman: „Die jongen is inmiddels 16, over eenjaar zal hij aan een speelhok geen behoefte meer hebben en zal het er vanzelf wel verdwijnen". Diplomazwemmen Middelharnis Op dinsdag 7 mei j.l. zijn de volgende leerlingen uit het instructiebad van Mid delharnis geslaagd voor het overlevings- diploma van de N.V.Z. Geslaagd: Gerdie Meijer; Jeroen van der Welle; Dennis de Joode; Taco van Dieren; Jea- net Mijs; Pieter Quist; Rianne Born; Pau- lus-Jan Kieviet; Beetle Driesse; Marco van Bergen; Janine Boot; Bart Moelijker; Marina van der Veer; Caroline Peeman; Willie Ras. Diplomazwemmen Middelharnis Op woensdag 8 mei j.l. zijn de volgende leerlingen uit het Instructiebad van Mid delharnis geslaagd voor het overlevings- diploma van de N.V.Z. Geslaagd: Quirine den Hollander; Evelien Kern; Dieneke Kalkman; Jetske Boom; Erwin Both; Come van Rossum; Linda van Gils; Cees Jongejan; Tom Oomes; Sandra Koote; Marco Vroegindewey. Met dankbaarheid zien wij terug op het zesde seizoen „Cursus Geestelijke Vor ming". Het waren ook dit jaar leerzame avonden en de opkomst was goed (±135 personen). Fijn was het ook, dat de cur sisten uit verschillende kerkgenootschap pen kwamen. De Stuurgroep heeft zich beraden op de cursus voor seizoen 1985/ 1986. De volgende sprekers hebben zich bereid verklaard een onderwerp voor ons in te leiden. Op D.V. 30 september 1985: Drs. A. de Reuver, Delft: „Hoop doet leven". Luther over de christelijke toekomstverwachting' 28 oktober 1985: Drs. K. Exalto, Bent- huizen: „Verkiezing". 25 november 1985: Ds. H. Visser, Wou denberg: „Signalen van de eindtijd". 13 januari 1986: Dhr. C. van den Heu vel, Sommelsdijk: „Invloed van de com puters op de maatschappij". 10 februari 1986: Ds. A. Elshout, Zoe- termeer: „Depressiviteit". 17 maart 1986: Drs. G. C. Baart, Schel- luinen: „Islam". Plaats: Hervormd Verenigingsgebouw „De Hoeksteen", Ring te Middelharnis. Aanvang: 19.45 uur. U kunt zich aanmelden door storting van ƒ15,op rekeningnummer 3420.77.139 bij de Rabobank te Middelharnis, t.n.v. Cursus Geestelijke Vorming, t.a.v. Mej. K. Mulder, Azaleastraat 19, 3245 CB Sommelsdijk (giro van de bank: 346124). Wij hopen weer veel trouwe deelnemers te ontmoeten en verwachten dat veel nieuwe cursisten zich zullen aanmelden. De bedoeling van deze avonden is om samen na te denken over verschillende dingen die in deze tijd op ons afkomen en dit te bezien in het licht van Gods Woord. De Stuurgroep: Ds. L. Kruijmer Ds. L. Quist Ds. P. H. van Trigt J. van Hoorn Kati Mulder met vooraf Expositie „1940-1945: Nooit vergeten" D.V. Hemelvaartsdag, 16 mei, aanvang 16.30 uur, zal de organist Herman van Vliet zijn traditioneel Familieconcert ge ven op het beroemde Marcussen-orgel (grootste van Nederland) in de Grote- of Laurenskerk te Rotterdam. Zijn aantrek kelijk programma vermeld werken van o.a. Bach/Vivaldi; Handel (het graag ge hoorde Basso Ostinato); Reger (O dier baar plekje); Guilmant (Marche Funèbre et Chant Cheraphique); Widor en koraal bewerkingen van Feike Asma. Herman van Vliet behaalde in 1965 het einddiploma solospel aan het Utrechts Conservatorium. Meerdere keren volgde hij interpretatiecursussen bij o.a. Feike Asma en het fenomeen Jean Guillou. In 1983 werd Herman van Vliet wegens zijn verdiensten voor de Franse orgelcultuur onderscheiden door de Société Acadé- mique „Arts, Sciences, Lettres" te Parijs. Met veel succes vertolkte hij de 10 orgel symfonieën van Widor op de grote Neder landse orgels in de cyclus „Widoriade". Hij geniet een uitstekende reputatie als kerk- en concertorganist. Kaarten a 6,00 aan de kerk. Voorafgaand aan deze orgelbespeling is een GRATIS toegankelijke expositie wel ke zeker de moeite waard is namelijk: „1940-1945: Nooit vergeten". Deze ont roerende expositie is te zien vanaf 13.00 uur - 16.00 uur, aansluitend vindt dus de orgelbespeling plaats. Deze expositie is verdeeld in de volgende onderwerpen: 1. Verzet en Vervolging I933-I9NU, aangevuld met materiaal over verzet in de regio. 2. Nederlands-Indië in de Tweede Wereldoorlog 3. Duitse verzetstentoonstelling 4. Koninklijke Marine en Nederlandse Koopvaardij in Oorlogstijd. Wat veertig jaar geleden gebeurd is, is voor vele jongeren al geschiedenis. Maar bij talloze mensen zijn de wonden die de oorlog geslagen heeft, nog vers èn diep. ledere Nederlander moet deze indruk wekkende expositie gezien hebben! „Een volk dat voor tirannen zwicht, zal meer dan lijf en goed verliezen". Hemelvaartsdag dus in de Grote- of Laurenskerk te Rotterdam. Aan dhr. J. J. Taaie Sr. is vrijdag morgen bevestigd dat een mens niet gauw te oud om te leren is..! Met zijn 77 jaren sloeg hij voor 't eerst in z'n lange leven een heipaal en dat was voor dhr. Taaie, als grond legger van het internationale trans portbedrijf een historische hande ling die hij pleegde op het hartelijk verzoek van zijn beide opvolgers en zoons Jaap en Marien. Transport bedrijf Taaie vestigt zich op het industrieterrein Oostplaat op een oppervlakte van 7200 m' terwijl op precies zo'n perceel, grenzend aan het huidige, al optie genomen is. Het gezelschap genodigden had, op het kille bouwperceel, even geduld moeten betrachten omdat juist op het kritieke moment het heiblok het af had laten weten. Toen echter dhr. Taaie, gesecon deerd door weth. J. Th. M. Jacobs aan de slag kon gleed de paal als een mes door de boter! Vandaag dinsdag zou het heiwerk geklaard zijn waarna met de bouw van de garage met kantoor en be drijfsruimte begonnen zal worden. De architectuur daarvan berust bij teken- bureau Vroegindeweij te Middelharnis. Wanneer de bouw gereed is, tegen het eind van dit jaar zal het transportbedrijf met zijn vloot van twaalf opleggers vanuit de Molenweg verhuizen. De garage aan de Molenweg is inmiddels gekocht door de fa. Esselink. In hotel-restaurant van Marion werd met de genodigden bij het feestelijk gebeuren stilgestaan en kreeg dhr. Taaie Sr. een schone kans om ieder eens te laten weten hoe trots hij erop is dat twee van zijn zoons het bedrijf, dat hij in 1937 met een T Fordje begon, hebben voortgezet en hoe ze het hebben uitgebouwd. „Ik heb nooit kunnen denken dat dit bedrijf zó groeien zou..!" stelde dhr. Taaie dankbaar vast, wetend hoeveel meer en hoeveel andere eisen er aan het tegenwoordige transport bedrijfworden gesteld dan in vergelijk met de periode waarin hij zijn tweedehands Fordje startte. Thans zijn het veel con- Zaterdag 18 mei houden wij, open jeugd werk Dirksland, onze afsluitingsavond in de vorm van een strandwandeling. Wie zich nog op wil geven, kan dit doen bij: Marcel de Jager, Molenzicht 36, Dirksland. tainers en is het op^ en overslag waarmee het bedrijf bezig is. „Ik hoop dat het verder groeien en bloeien mag en dat ik er nog wat jaartjes getuige van mag zijn", zo Ijesloot dhr. Taaie. De door dhr. Taaie uitgesproken waar dering jegens zijn zoons bleek geheel wederkerig toen Jaap Jr. terug zag onder welke omstandigheden zijn vader begon nen was, eerst op het Oost Voorgors, later in de Molenweg daar gevolgd door nog eens een flinke uitbouw. „Nu we ons in de Oostplaat vestigen hopen we dat we er nóg niet zijn waarom we alvast optie hebben op nog eens 7200 m^", liet dhr. Taaie weten aan de hand van de perspectieven die hij voor het bedrijf ziet. De samen werking met de gemeente en het gepleegde overleg bleek eveneens tot genoegen te zijn verlopen. Dhr. Taaie bood uit waar dering weth. Jacobs een fraaie pen aan waarmee hij zo hoopte dhr. Taaie „nog vele contracten voor verkoop van industriegrond zal tekenen..!" De hoop op een voorspoedige bouw werd uitgesproken en benadrukt door architect Vroegindeweij die jegens de Gemeente zijn waardering uitsprak voor de gepleeg de reconstructie van de Heuvelweg. Dhr. Vroegindeweij bood dhr. Taaie voor zijn verleende medewerking een fraai boek werk aan, getiteld „het zilver van de zee". De heer Taaie was in zijn jonge jaren nog kofjekoker op een van de Middelhamisse visserssloepen. Douanefaciliteiten Namens de gemeente werd door weth. Jacobs een gelukwens uitgesproken met de komst van het nieuwe bedrijf dat vooj de fam. Taaie weer een nieuw tijdperk inluidt. Dhr. Jacobs maakte bekend dat er van gemeentewege naar wordt gestreefd in Middelharnis, i.v.m. de aanwezigheid van meerdere internationale transportbedrij ven, douanefaciliteiten te krijgen. „Die behoren gratis te worden verleend maar het kost onze ondernemers nog steeds geld", betreurde dhr. Jacobs. Het deed hem veel deugd dat de ondernemers weer alle belangstelling voor vestiging op het industrieterrein tonen nadat er een pe riode van weinig belangstelling is geweest. Ook zal er een nieuw bedrijfsverzamel gebouw worden gebouwd, een ontwikke ling die zeer tot genoegen van de gemeente is", aldus weth. Jacobs, tevreden als hij was over de bouwactiviteiten waarbij plaatselijke bedrijven betrokken zijn. VERVOLGVERHAAL doorFenand van den Oever - 52 - G.F.CallenbachB.V.—Njjkerk Maar een paar uur later ging de zon weer sterk en rood onder. Het bleef zoals het was en Gerrit Krab speelde weer, allemaal mooie liederen, die hij graag hoorde. Van sommige kende hij de woorden, van de meeste niet, doch de melodieën stonden hem aan. Z'n ver langen naar wat hij tegen niemand zeggen dorst en hij tegen Wil zeggen wou, werd er sterker door. Toen het al heel laat was en de jongens in de kooi lagen, speelde Gerrit ineens zacht en vol fijn gevoel: Boven de sterren, daar zal het eens lichten.... En toen meteen er achter: Waarheen pelgrims, waarheen gaat gij? Gaan wij naar die blijde zalen.... van het eeuwige Vader land.... Dat was precies het sein voor Giel van Deventer om op te springen. Hij had al meer gramstorig gekeken, wanneer dat getingeltangel hem niet aanstond. Of Gerrit dacht, datje zó gemakkelijk in de hemel kwam? Gerrit speelde kalm uit, toen vroeg hij op de man af: Kom jij er, Giel? Het was ineens doodstil, want de vraag of ze de hemel der hemelen eens zouden betreden, liet hen nooit los. Gerrit wachtte geen antwoord af. Hij lei de harmonika voorzichtig op het dek neer en stak een verse sigaret op. Toen zei hij: Ik zal jullie eens wat vertellen. Jullie weet, ik ben oud-katholiek. Dat zijn er veel in de contrei van Egmond. En daar praten ze wat gemakkelijk over de heerlijkheden van het hiernamaals dan jullie. Nou goed, ik was op Egmond altijd doodsbang van Engel de Kater, een verwoed stroper, waarmee de moeder heur grut bang maakten. Een koddebeier knalde hem een keer in de duinen neer. Er gingen een hoop praatjes over die wilde Engel de Kater. Hij was een zoon van het Hellewicht zogezegd. Affijn, eens jaren geleden, toen ik nog een heel kleine jongen was, heb ik 's avonds liggen dromen over de hemel. Mooi dat het daar was, móói..,. Licht en goud en mooie panden, met geen ziekenhuis of niks. En natuurlijk wou ik weleens kijken, of er Derpers waren. Je hangt tenslotte toch an mekaar als klittebossen en iedereen weet, dat Derpers me- rakelse vloekbeesten zijn, op de pastoor en de dominee dan na. Nou, ik kijken in de hemel. Aan een hoop volk had ik geen kennis natuurlijk. Maar nou moetje horen. In de gauwigheid zag ik maar één Egmonder en die ene, je zal het moeilijk geloven, maar m'n eigen ogen hebben het gezien, was Engel de Kater.'t Kan best, dat er nog anderen ook waren, maar Engel alleen zag ik. Ik schrok er wakker van, dat begrijp je. Wie had hém daar verwacht? Ik voelde m'n zeegrasmatrasje weer en lag naar de pannen te kijken. Alles was eender. Maar van toen af ben ik erover gaan piekeren en ik dacht zo: er wordt in de hemel anders gerekend dan door ons, hier.... Och, 't is maar een droom, zul je zeggen. Natuurlijk. Niemand weet het fijne over de hemel. Maar dat wou ik ermee zeggen, sprak hij, zich tot Giel van Deventer wendende: je komt er anders, héél anders dan een mens denkt.... Welt'ruust. Hij zweeg. Ook Giel zweeg. Ze zeiden ook over andere dingen bijna niets meer. Het was al donker. Een heerlijke zomernacht. Een menigte van sterren stond aan het firmanent. Rond de boorden van De Wisselvalligheid krijsten een paar meeuwen. Ze luisterden ernaar als naar boodschappers van goede tijding. Meeuwen zijn windmelders. Het was zo. Half in de nacht moest alle hens aan dek komen voor de zeilen, Arend-Michiel ging de mast in en Wijnand Hoogendijk had het roer. De lappen bolden. Het loggewiel snorde. Heerlijk. Arend-Michiel stond even bij Wijnand achterop. Niks gedaan, ouwe, die blakte, zei hij. Wijnand antwoordde: Je zou gek worden van die stilte.... Arend-Michiel wou meer zeggen, onder andere, dat hij het helemaal met hem eens was, dat hij met hém praten kon. Hij kreeg echter geen kans, want Wijnand ging met zijn rug naar hem toe staan. Dat zei genoeg. Met Gerrit Krab klopte hij in de nanacht de wacht. Hij vond Gerrit een fijne makker, zo rauw en cru hij was. Ze spraken nog over wat Gerrit had zitten vertellen. Daarna stond Arend-Michiel erover na te denken, dat het allemaal dikwijls zo anders ging dan een mens zich voorstelde. Hij had gedroomd, dat ze hem de haring koning noemden en uitgerekend: nu matroos, dan stuurman, later schipper. Wie weethoe anders het ging! Misschien haalde hij de reis wel nooit. Maar aan dat laatste wilde hij niet.-Nóóit! De bries hield aan. Ze logden een etmaal lang zeven mijl. De Wisselvalligheid holde naar Shetland. Ze hadden acht dagen nodig om de visgronden te halen. Voorin vonden ze dat prachtig. Maar Arend-Michiel rekende uit, dat ze met stoom, evenals de Engelsen, al drie nachten hadde kunnen vissen.... Twaalf uur, helder zicht. Wijnand Hoogendijk schoot de zon, mat de hemel, loodde de grond. Toen sprak hij: We hebben de zestig. Ze waren er. Arend-Michiel van Roon stond aan dek en hij keek over de watervlakte uit. Ze verrukte hem. De golven spoel den aan, de golven spoelden weg. Tien keer was hij hier denkelijk reeds geweest, honderden keren hoopte hij nog te komen in deze enorme wijdheid beoosten de Hebriden. De Noordzee is groot, op de zestig is zij het grootst. Daar ontmoeten oceaan en zee elkaar. De scholen maatjesharing zwemmen erheen om bruiloft te vieren en de visssers werpen er hun netten. Op hoop van zegen, van vader op zoon, van geslacht op geslacht. En ze vertellen erover aan de wal: daar is de Zee, daar is het groot. Wie niet op de zestig is geweest, is geen Zeeman. Nu stond Arend-Michiel er weer. Hij weet: het kan hier spoken. De wilde driften, aangewakkerd door de westenwinden, die over de Orkaden aanjakkeren, kun nen van deze ruimte een hel maken. Dan is het fijn, wanneer er maats in de buurt zijn. Maar voor de rest begeert iedere visserman de zee voor zichzelf. Arend-Michiel keek in het rond: water links, water rechts, water overal. Van horizon tot horizon. Zo is het overal buiten, maar hier is het anders. Nergens hnponeerde de zee hem zoals op deze breedte graad. (wordt vervolgd) In afwachting van het gereed komen van het heiblok: weth. Jacobs, naast hem dhr. Taaie Sr. en zijn zoons Marien en Jaap. ^^♦♦**♦*♦♦♦♦^^*♦^^*^^♦»♦*^^#^^*♦*♦♦♦♦♦♦♦♦*J^♦♦♦♦*♦♦♦♦♦»»♦»♦♦♦♦♦♦♦**♦♦*♦*-r

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2