sllicht 3 winkels in Sommelsdijl(-Zuid Raad Middelharnis ziet af van voortzetting subsidiëring Stichting Jeugdwerk Boekhandel A. Human, terug van wat jaartjes weggeweest Jeugdsolistenconcours Vrijwillig(st)ersvoor! Raad Middelharnis: Geen instemming met bouw van woning nabij de Wildeman Sommelsdijk: C.D.A. manifestatie Extra kerkdienst ^mm Specialist in: Mannen, vaders, kinderen opgelet Moeders gelieve niet verder te lezen. SLIJTERIJ: VLEES: Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 7 MEI 1985 Makelaar L. Tamboer heeft j.l. donderdagavond Middelharnis' ge meenteraad behoorlijk bezig gehouden, éénmaal om zakelijke-, ander maal om privé-redenen. Slechts in het eerstgenoemde werd dhr. Tamboer tegemoet gekomen toen de raad met 10-5 besloot een voorbereidings- besluit te nemen voor het gebiedje hoek Dorpsweg-Sperwer waar make laarskantoor Tamboer b.v. 4 woningen met garages en 3 winkels (van elk 80 m^) zou willen bouwen. Niet tegemoetgekomen werd dhr. Tamboer in zyn verzoek hem medewerking te verlenen aan de bouw van een privé woning aan de Molenlaan in Sommelsdijk, tussen Huishoudschool en de Wildemanskreek. De raad heeft eerd(ïr uitgesproken dat het gebied van de Wildeman niet door woningbouw verstoord mag worden en dat het tot in lengte van dagen een recreatieve bestemming dient te houden (kassen, schuurtjes, hofjes e.d.) maar nog altijd geldt er het bestemmingsplan „Sommels dijk West" dat het perceel, waarop dhr. Tamboer het oog heeft laten vallen, heeft bestemd voor de bouw van „aaneen gesloten eengezinswoningen". Het voornemen van dhr. Tamboer, de bouw van één woning was weliswaar in strijd met de bedoelingen van de raad en met de letter van het bestemmingsplan maar B en W hadden hem toch tegemoet willen komen omdat de aanwezigheid van de woning aan het karakter van de Wilde man geen afbreuk zou doen en een goede afsluiting zou vormen van de daar aan wezige bebouwing. Dhr. Tamboer had bovendien toegezegd de woning rondom te beplanten waardoor die vanuit de Wil deman aan het oog zou zijn onttrokken en.... bovendien bereid te zijn af te zien van alle aanspraken die hij op grond van stankoverlast tegenover de gemeente zou kunnen maken. De raad vond die toezegging wel mooi van dhr. Tamboer maar zo vroegen o.a. dhr. v.d. Ketterij en mevr. Mouw zich af, wat gebeurt er wanneer dhr. Tamboer tóch zou klagen (over stank van varkens- mest b.v.) of wat doet een evt. volgende bewoner wanneer dhr. Tamboer het huis zou verkopen? Dat vroeg zich ook dhr. Joppe af Hij zou het bijzonder kwalijk vinden wanneer ten gevolge van klachten zij die er nu vrijelijk hun schuurtjes hebben aan een Hinderwet vergunning zouden moeten worden ge bonden. „Ik wens dhr. Tamboer het aller beste en ik hoop dat hij een mooie woning kan bouwen, maar wat mij betreft niet op deze plaats", besliste dhr. Joppe. Hij wilde de Wildeman het prachtige natuur gebied laten wat het nu nog is. Dhr. Kersbergen (WD) liet die over weging veel minder zwaar gelden. Krach tens het bestemmingsplan is op die plek aaneengesloten bebouwing mogelijk en nu dhr. Tamboer er een enkele woning ver kiest leek dat dhr. Kersbergen planolo gisch gezien alleen maar gunstig. „Geen enkel bezwaar" vond hij dan ook. Dhr. v.d. Ketterij (SGP) bleek daar wel in mee te kunnen denken: „er is alleen sprake van een technisch verschil" con stateerde hij niet zonder instemming maar tóch zou dhr. v.d. Ketterij zich als tegen stander ontpoppen omdat de raad geen absolute zekerheid kon worden geboden over het uitblijven van klachten over evt. stankoverlast. Wethouder Jacobs (VVD) probeerde ook niet de raad die zekerheid voor te spiegelen. „Inderdaad, wanneer dhr. Tam boer of misschien een volgende bewoner toch zou klagen is de gemeente gehouden daarop te reageren" gaf hij toe. Des alniettemin stelde hij de raad voor die onzekerheid ten spijt tóch medewerking te verlenen temeer omdat het meer verkiese- lijk is op die plek één vrijstaande woning te hebben dan een drie- of viertal aaneen- gebouwde. De heren A. Tiggelman(PvdA) en Kem- ner (lijst Hoogzand) dachten niet aan het geven van medewerking". „We hebben op een andere plaats in de gemeente bouw grond voor vrijstaande woningen genoeg", vonden ze: „daar worden andere particu lieren ook heen verwezen". „We kunnen wel dit type woning tegen houden en we zouden er een verdere bouw mee kunnen blokkeren-, maar we kunnen er niet de bouw van aaneengesloten wo ningen tegenhouden", waarschuwde weth. Jacobs; „als we de aanvrage afwijzen weet ik niet wat en welke aanvrage ons dan boven het hoofd hangt". Het kwam tenslotte op stemming aan. Géén instemming gaven 9 van de 15 aanwezigen zodat het voorstel tot het ver lenen van medewerking met 9-6 verwor pen werd. Tegenstemmers waren mevr. Mouw en de heren v.d. Ketterij, Broos hoofd, Villerius, Kemner, Hoogzand, Joppe, Tiggelman en Rijvers. Winkels in Zuid...? Een ander verzoek van dhr. Tamboer joeg sommigen uit de raad ook al de nodige schrik aan. Makelaarskantoor Tamboer b.v. verzocht het nemen van een voorbe- reidingsbesluit voor het gebiedje hoek Dorpsweg-Sperwer te Sommelsdijk om er 4 woningen met garage en 3 winkels te bouwen. Het bestemmingsplan dient daar toe gewijzigd te worden. Er kwam een lawine van commentaar op los..! „Niet doen..!" vond dhr. Krijgsman (CDA) en hij illustreerde zijn mening met het mislukken van twee winkels die ooit in een nieuwbouwwijk van Middelharnis hadden gestaan teneinde de bewoners van die wijk van „vergeten boodschappen" te voorzien, maar de winkels zijn inmiddels bij gebrek aan klandizie opgeheven moe ten worden. „In Soammelsdijk zien we het daarom evenmin zitten" maakte dhr. Krijgsman bekend. De Stichting Jeugdwerk Goeree Overflakkee mag niet meer rekenen op een subsidie van de gemeente Middelharnis, zo heeft de gemeenteraad j.l. donderdag bij herhaling vastgesteld. Alleen de heren v.d. Ketterij (SGP), Joppe (RPF) en Krijgsman (CDA) hadden gevolg willen geven aan het verzoek van de Stichting de per 1 januari gestopte subsidie weer voort te zetten hangende een nog te volgen uitspraak van de Raad van State in het beroep dat het Stichtingsbestuur instelde tegen de Provincie die de subsi diëring per 1 januari stopzette. Ook de eilandelijke gemeenten lieten het per die datum alle afweten waarmee ze duidelijk wilden maken instand houding van de Stichting geen gemeente-, maar een zaak van de Provincie te achten. „De Stichting Jeugdwerk Goeree Over flakkee is een Ènd van de provincie en het lijkt me toe dat we niet voor de kinderen van een ander behoeven te zorgen", zo heeft oud raadslid de Vries vorig jaar het bekend worden van het zich terugtrekken door de Provincie becommentarieerd en donderdagavond werden zijn woorden her haald. Ook de raadsvoorzitter volhardde, namens het gehele College, in de wei gering voor de Stichting financiële verant woordelijkheid te nemen. Dhr. v.d. Ketterij (SGP) maakte duide lijk er moeite mee te hebben zich aan die verantwoordelijkheid te onttrekken, te meer omdat hij vond dat er ook een stukje gemeentebelang mee gemoeid is. „Zo'n driekwart van onze plaatselijke Vereni gingen heeft gebruik gemaakt van de dien sten van de Stichting", wist dhr. v.d. Ketterij en het zou hem spijten wanneer de Verenigingen die dat zouden wensen die begeleiding moeten missen. Hij vroeg het College dan ook af of de bereidheid be staat de Stichting alsnog te subsidiëren in het geval dat ook de kerken bereid zouden blijken te zijn een bijdrage te leveren. Het waren woorden waar dhr. G. C. Joppe (RPF) zich geheel achter stelde: „ze zijn me uit het hart gegrepen", ver zekerde hij, vrezend dat de Stichting de nek wordt omgedraaid. „Wanneer Mid delharnis zich bereid verklaart de Stich ting te blijven steunen kan ze misschien blijven draaien" hoopte dhr. Joppe in een pogen een financiële toezegging ten gunste van de Stichting los te krijgen. Dat leek er echter allerminst op toen weth. L. C. Kievit zijn beantwoording gaf: „De Stichting is een produkt van de Provincie en pas in een later stadium is de Gemeente erbij gehaald met een finan ciële bijdrage. Nadien heeft echter de Pro vincie afgehaakt om de Gemeenten de financiële zorg voor de Stichting in de schoenen te schuiven", legde dhr. Kievit de raad voor. Hij herinnerde de raad aan de genomen beslissing dat de Rijksbij drage die t.b.v. het Welzijnswerk wordt ontvangen voor een gedeelte ook aan de identiteit gebonden Verenigingen beschik baar kan worden gesteld als die daartoe maar een verzoek doen en een duidelijk plan overleggen. Ook de raadsvoorz. burg. van Welsenis bevestigde de „absolute bereidheid" voor stellen te doen ter ondersteuning van confessionele/kerkelijke Verenigingen zo ver die binnen de grenzen van de eigen gemeente werken. „Verzoeken zullen we positief benaderen", verzekerde de voorz. met nadruk, waarop hij de verklaring liet volgen niet bereid te zijn de regionale Stichting verder in stand te houden en de financiële verantwoordelijkheid van de Provincie over te nemen. Dat is niet ónze taak", vond de voorz. „Wij zijn niet een soort Sinterklaas die zo maar met pepernoten kan strooien", voegde dhr. Kievit daaraan toe: „kunst matig het leven te rekken heeft geen zin", „maar nou kom ik op gevaarlijk terrein", besefte hij. Wél mogen ze er komen van dhr. G. C. Joppe (RPF) want hij meent dat de kleine winkel in een zo uitgebreid woongebied niet gemist kan worden. Ook dhr. A. Tiggelman (PvdA) zag die behoefte, ook aan een winkel in de food sector, waar mee hij stelling nam tegen de houding van dhr. v.d. Ketterij (SGP) die juist betoogd had dat een winkel in de food sector er juist niet moet komen, zoals ook verwoord in de notitie van de Kamer van Koophandel, terwijl ook de beide middenstandsver enigingen zich tegen vestiging van winkels in Sommelsdijk Zuid hebben uitgespro ken. Uit de notitie van de Kamer van Koop handel meende dhr. Kemner nu juist weer te weten dat winkels in Sommelsdijk Zuid wél gewenst zijn en gezien de grote afstand tot het „winkelgebeuren" vond hij dat zo verbazend niet. „Een buurtwinkeltje, ook in de food, is er best gerechtvaardigd", vond dhr. Kemner. Zeker vond dat ook dhr. Kersbergen (VVD). Hij vond drie winkeltjes van elk 80 m waarvan de Rabobank er al een voor zijn rekening neemt, op een bevol kingsconcentratie van 3000 mensen zeker niet teveel gevraagd. „Als raad behoren wij dat trouwens alleen maar planologisch te beoordelen en behoeven we niet in te zitten over de middenstand. Met zo'n betutteling doen we het vrije ondernemer schap oneer aan" vond dhr. Kersbergen. Ook dhr. Rijvers (vooruitstrevend dorps belang) vond het prima dat de winkels er zouden komen. „Nu zijn de bewoners daar verstoken van de vitale voorzie ningen en de afstand tot de winkels elders is zeer aanzienlijk" zo overwoog hij, zich voorstander tonend van „een stukje de centralisatie van het winkelbestand". De bezetting Zekerheid over de bezetting van de drie winkels kon weth. Jacobs nog niet geven. Wel is zeker dat de Rabobank er een kantoor zal vestigen, voorts is er belang stelling voor de vestiging van een snack bar en in afnemende mate van zeker heid wordt er met een plaatselijke winkelier over de vestiging van een depen dance overlegd. Dhr. Jacobs herinnerde eraan dat in het bestemmingsplan een be drijfsvloeroppervlakte van 600 m^ in Som melsdijk Zuid is opgenomen. De bouw van 3 X 80 m' zou dat blokkeren en het leek dhr. Jacobs toe dat dat de raad niet onwelgevallig zou zijn. Ook in tweede instantie geen toestem ming van dhr. Krijgsman: „de rijdende winkel toetert er dagelijks en ook dhr. v.d. Ketterij bleef zich afvragen of er in de nieuwbouw behoefte aan zo'n buurtwin- kel zou bestaan. Hij dacht het allerminst. „Dat liet tocli niks De logica om op zó'n veronderstelling ,,dat het toch niks zal worden" het voor stel af te wijzen bleek de raadsvoorz. burg. van Welsenis volstrekt te ontgaan. „Als het in zo'n winkel niks zou worden dan komt er gewoon wat anders in waaraan wel behoefte is; denk aan b.v. een kapper. U kunt rustig aan het voorstel meewerken ook al voelt U niks voor de vestiging van een food winkel want U kunt het gewoon de ondernemers zelf laten bekijken", vond de voorz. en hij vond dat veel eerder een zaak van realisme dan van betutteling. Desalniettemin stemde drie leden van de SGP, t.w. de heren v.d. Ketterij, Villerius en Brooshooft en de beide CDA leden mevr. van Eek en dhr. Krijgsman tegen het voorstel. HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g Op zaterdag 11 mei wordt in het vereni gingsgebouw „Melishof' te Melissant het jaarlijkse jeugdsolistenconcours gehou den. De belangstelling is dit keer over weldigend. Er hebben zich 92 jeugdige muzikanten aangemeld! Er zal muziek ten gehore worden ge bracht op verschillende instrumenten zo als: orgel, piano, blokfluit, accordeon, bugel, cornet, melodica, trombone, dwars fluit enz. De afdeling zang heeft ook dit keer weer weinig deelnemers. Er is toch jeugdig zangtalent genoeg op Flakkee. Laatje volgend jaar eens horen! Het gemeentebestuur van Dirksland heeft een nieuwe wisselbeker beschikbaar gesteld. De vorige beker werd driemaal achter elkaar gewonnen door Johan van Broekhoven, zodat hij de trofee mocht houden. Het zal dit keer een open strijd worden voor de wisselbeker, want Johan heeft zich, zeer sportief, niet aangemeld voor deelname. Er zijn, behalve de wisselbeker, in de diverse afdelingen nog andere prachtige prijzen te verdienen. De beoordeling van de prestaties is ook dit keer in de deskundige handen van de heren D. M. Klip uit Gouda en P. Schen kels uit Reeuwijk. Het concours begint 's middags reeds om 12.45 uur en de prijsuitreiking vindt plaats aan het eind van de dag om ongeveer 22.15 uur. Van 17.00 tot 18.15 uur wordt er gepauzeerd. 's Morgens is er van 10.00 tot 12.00 uur gelegenheid tot inspelen. We hopen natuurlijk weer zoals elk jaar op een grote publieke belangstelling. Wie boekhandelaar A. Human uit Sommelsdijk een groot plezier wil doen moet in zakelijk opzicht nooit meer over de acht voorbije jaren praten. Het waren de jaren waarin hij zijn boekhandel in de St. Joris Doelstraat had verhuurd met de bedoeling dat de huurder het bedrijf zou kopen. Tenslotte zag die van verkoop af om zich, met mede neming van de klanten, in een ander pand in Middelharnis te vestigen. Dat gebeurde vorig jaar mei. Tot j.l. vrijdag gingen de etalageramen dicht en dat heeft dhr. Human pas écht pijn gedaan. Sinds hij de zaak in 1961 overnam en als „A. Human, v/h Boekhovens Boekhan del" voortzette had hij de Sommelsdijkse bevolking voorzien van alles wat de boek handel maar te bieden had en de zaak liep prima. Bleef ook prima lopen nadat dhr. Human zich in 1977 om gezondheids redenen terug moest trekken en nu ineens stond de zaak daar leeg. Maanden geleden al plaatste de fam. Human een advertentie dat ze terug zouden komen. Wat hen betreft zalt niet waar zijn dat de Sommels dijkse middenstand het hoofd in de schoot legt. J.l. vrijdag toonden ze met een fees telijke opening aan dat die aankondiging hen ernst was geweest. Op maandag 13 mei organiseert het Statenkringbestuur Ridderkerk te Oud Beijerland in de Thomaskerk, Margriet straat 7, aanvang 20.00 uur een manifes tatie. Programma: Kort huishoudelijk gedeelte met o.a. ver kiezing nieuwe bestuursleden Statenkring bestuur. Korte inleidingen door: De heer A. B. M. Frinking, lid 2e kamer. De heer H. v.d. Meer, fractievoorzitter prov. staten. De heerLammers, wethouder van Spijke- nisse. De heer Visser, wethouder van Ouddorp. Hierna informeel gedeelte, hierbij kan men kontakt leggen met het Campagne team, Kader- en Vormingswerk, C.D.J.A. en C.D.A. vrouwenberaad en persoonlijk spreken met de heer Frinking. OOSTFLAKKEE Het welzijnswerk voor ouderen in de gemeente Oostflakkee maakt reeds ge bruik van de medewerking van vrijwiïli- gers(sters). In het verleden waren het meestal vrou wen die zich hiervoor beschikbaar stel den, maar ook maimen zijn binnen het vrijwilligerswerk onmisbaar!! Mensen die vrije tijd over hebben, en dit op een nuttige manier willen besteden, zijn bij ons van harte welkom. Wij hebben een overzichtje gemaakt van wat de werkzaamheden zoal kunnen zijn, maar dit kan ten allen tijde aangevuld worden met eigen ideeën: - begeleiden naar artsen en/of ziekenhuis - bezoekje brengen of wandeling maken - helpen met aankleden of haarverzorging - eenvoudige maaltijden bereiden, zoals pannetje soep, thee en koffie zetten - helpen met het doen van boodschappen, medicijnen halen enz. - iemand voor een bezoekje brengen en halen naar ziekenhuis, verpleeghuis of bejaardencentrum - spijkertje slaan of een ander klein kar weitje. Wij hopen dat menigeen bereid zal zijn een stukje energie en vrije tijd voor zijn medemens beschikbaar te stellen. Kontaktpersonen van de Plaatselijke Commissie welzijnswerk voor ouderen zijn: Mevr. M. van Bodegom-van Veen, Schaapsweg 18, Den Bommel, tel. 01871 -2176. Dhr. J. P. Geluk, Ben. Oostdijk 56, Den Bommel, tel. 01871 - 1396. Nadere inlichtingen en aanmelding aan bovenstaande adressen. Wéér heet de boekhandel A. Human, nu naar dochter Atie die het bedrijf voortzet. Zij weet precies waar het om gaat want zes jaar werkte ze bij haar vader in de zaak en drie dochters heeft ze om haar in de winkel de helpende hand te bieden. Vader en moeder Human zijn er ook nog immer verknocht aan en ook zij zullen graag hun diensten verlenen. Het was hun goed de vele oude bekenden weer terug te zien en hun instemming met de terugkeer van boekhandel Human te vernemen. In '77 lieten dhr. en mevr. Human de zaak achter-, maar zie'es hoe versterkt ze zijn teruggekomen. MELISSANT D.V. woensdagavond 19.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. in Ned. voor te gaan ds. F. Mallan van Alblasserdam. Extra kollekte voor „De Schutse". Gedistileerd Vlees- en ^"^iaI^W vleeswaren Koude buffetten Koude ,WfestRa^«ndiik437 .01877-1968/ Hapjes JDirkslarxlX^ Relatie geschenken Westhavendijk43a, 3247 LL Dirksland, Tel. 01877-1968-2409 WestdijkSIMiddelharnisTel. 01870 - 6185 Een begrip voor kwaliteit, service en toch scherp geprijsd. Als het een paar centen kosten mag Gun moeder dan een onvergetelijke dag. Maak voor moeder een dag vol gemak. Begin bij de koffie met Hertog gebak Iets later een bonbonnetje wat altijd gaat. Met een heerlijk glaasje zelfgemaakte advocaat. Met warm eten hoeft U ook niet te zitten daar helpen we U ook mee uit de klitten. Niet te moeilijk maar, kom bij ons kijken en 't zal u veel gemakkelijker blijken dan U wellicht had durven dromen. Begin mét een heerlijk bakje soep aan te komen. We hebben keuze uit 8 smaken en die hoeft U alleen maar warm te maken. Bestel hierbij een salade met vlees of vis en uw diner kan al niet meer mis. Een heerlijk chipolatapudding toe en 't is een prachtige dag voor moe. Met de kosten zullen we 't netjes houden zo als u hieronder kunt aanschouwen. MOEDERDAGTAARTEN in 8 smaken10,75 LITERBAKKEN IJS in 3 smaken4,75 LITERBAKKEN SOEP in 11 smaken3,75 TULBANDEN PUDDING in 6 smaken6,75 12 BEKERS IJS met cassissaus14,95 200 gram SE LLE RIJ SALADE2,95 200 gram EIERSALADE3,75 200 gram KIP-KERRYSALADE4,50 Hierbij een pakje crakels GRATIS 1 lit. GEENS16,95 1 lit. BOLS17,95 3 liter WITTE FRANSE LAND WIJN13,95 BEAUGELAIS VILLAGE 198311,95 FITOU FRANSE RODE WIJN5,95 Doos per 629,75 RIOJA COPA REMONDO5,95 6 KIPBURGERS7,95 6 POESTASNITSELS9,95 6 Grote KIPPEPOTEN9,95 5 Gepaneerde KIPFILET8,95 12 HAMBURGERS11,95 5 RUNDERVINKEN6,95 6 RUNDERTARTAAR8,95 Advertentie geldig t.e.m. zaterdag 18 mei

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2