Stuifmeel en de bijen DE PLOOIEN GLADSTRIJKEN! karels autoschade NIEUWS uit de Kerken Tuinfeest 1985 Karels wil Jeugd- hoekje Bazar en rommelmarkt in Middelliarnis Drogist vindt middel tegen „weer" D iplomaz wemmen Wat een ellende zo'n aanrijding. Geen vervoer meer, wel een hoop toestanden. De beste oplossing? Meteen naar Karels. Die zorgt voor ver vangend vervoer en voor de toe standen. Hij strijkt de plooien glad van uw auto en van uw ge moedsrust. Juist als u daar verschrikkelijk veel behoefte aan hebt. Uitloting obligaties Meiraadsel 1 Extra raadsel 1 /T^ van Oom Ko Een jarige Briefwisseling ALLEMAAL Bladz. 2 .EILANDEN-NIEUWS' VRIJDAG 3 MEI 1985 Op het moment dat het bijenvolk na de winterzit (dus geen winterslaap) weer tot nieuwe ontwikkeling geraakt, is het eerste wat het bijenvolk nodig heeft: stuifmeel en water. Stuifmeel dient als voer voor de larven. Honing putten ze wel uit eigen voorraad maar bij broedaanzet, dat is het tevoorschijn komen van de larven uit de eitjes, hebben ze volstrekt vers stuifmeel en water nodig. Tijdens de eerste broed- aanzet in het vroege voorjaar moeten de bijen dat stuifmeel en water kunnen halen op hoogstens 200 meter van hun korf of kast. Juist in dat deel van het voorjaar zijn de weersomstandigheden grillig. In het geval dat de bijen nu verder moeten vUe- gen, gaan er te veel door de kou en wind verloren. Niet ver van de kast ziet de imker dan menige verkleumde bij, uitgeput op de grond zitten. Deze zijn meestal ten dode opgeschre ven. Later in het voorjaar vliegen ze verder uit en halen stuifmeel tot op een kilometer afstand van hun woning. Proe ven hebben bevestigd, dat in de zomer de bijen wel tot 5 km van hun standplaats, de bloemen kunnen gaan bezoeken. De bloe men, ja, want naar geen enkel ander plantendeel gaat hun belangstelling uit, dan naar bloemen! Het korQe Hoe is de bij nu in staat dat stuifmeel uit de bloemen te halen? Hebben de bijen een maal de z.g.n. drachtplanten gevonden, dan bevochtigen ze met wat nectar de pollen of stuiftneelkorrels om zodoende een kleverige massa te verkrijgen die niet alleen kan worden verzameld maar ook kan worden vervoerd. Aan de achterschenen van de achter pootjes zit het z.g.n. korfje. Het korQe bestaat uit een kleine holte die door fijne haartjes omringd is. In dat korfle ver zamelt de honingbij nu het stuifmeel en als het vrachtje groot genoeg is, brengt zij dit zo snel mogelijk naar huis. Ze hoeft daar bij niet op een oriëntatiekaart te kijken. Ongeacht de obstakels welke deze nim mer werkloze diertjes op de terugweg zullen ontmoeten, weten ze feilloos de kast of korf te vinden. In het begin van het seizoen komen ze met een kleine last aan stuifmeel naar de kast maar later, vooral in de maand mei, hebben de ijverige werksters hele dotten stuifmeel in hun korges opgeladen. Bij de landing op het vliegplankje of bij het vlieggat is dat heel goed te zien. Het stuifmeel is soms mooi oranje gekleurd of diepgeel. Ook wel bruin of wit. Dat hangt af van welke bloemensoort ze het stuif meel hebben gehaald. Vliegen ze in de zomer op de Teunisbloem dan zit hun hele romp zelfs onder het lichtgele, dradige stuifmeelpoeder! Vroege stuifmeeldragers Wanneer de winteraconieten beginnen te bloeien, spoedig gevolgd door sneeuw klokjes, crocusjes en klein hoefblad, is er stuifineel beschikbaar. Schommelt de temperatuur dan rond de 10° C, dan gaan de eerste werksters, zonder inschakeling van een bevrachtings kantoor, om het voor de larven onmisbare stuifmeel. Honing kan nog vervangen worden door suikerwater, maar voor stuifmeel zijn nog geen vervangende voedingsstoffen ge vonden. Integendeel, de mensen hebben een methode ontwikkeld om het stuifmeel op te vangen door middel van het aan brengen van een klein rooster voor het vlieggat. De bijen kruipen dan door de nauwe openingen van het rooster waardoor het stuifmeel a.h.w. van hun achterpootjes wordt afgestroopt. Het wordt dan uiteraard opgevangen en voor menselijke doeleinden gebruikt. De laatste jaren zijn er (door een soort plantenmode) nieuwe drachtplanten bij gekomen nl. de winterheidesoorten die menig voortuintje van de woning opsieren! Wilgekatjes en paardebloemen moeten in onze streek de grote voorraad aan stuifmeel voor de bijen en andere insecten beschikbaar kunnen stellen. Maar het weiland is op Flakkee bijna geheel gescheurd, uiteraard Goedereede niet mee gerekend. En wat er aan gras groeit, gedoogt geen bloempje meer van de schepping.... Wilgen zijn in de polders omgehakt, alleen vindt men hier en daar nog wat aanplant en langs de kaai van Sommels- dijk groeit nog een leuke haag in ver wilderde toestand. Zo hoort dat! Het is zelfs al zover dat wilgen zijn voortgebracht die in hun wilgebestaan nooit zullen kunnen bloeien.... zie Panks- dijkje. Het tijdstip Niet elk jaar valt het tijdstip voor de bijen om water en stuifmeel te kunnen gaan halen, op dezelfde dag. Dat verschilt nogal. Ik heb dat de laatste tien jaar bij gehouden op welke dag de bijen met stuifmeel in hun korfjes op het vliegplankje voor de kast neerstreken. In die periode zijn er nogal wat zachte winters geweest. 1976, 19febr.: de eerste bijen met stuifmeel waargenomen 1977, 14febr.; 1978, 23 febr.; 1979, 32 febr.; 1979, 5 maart; 1980, 9febr.; 1981, 12 maart; 1982, 14febr.; 1983, 5 maart; 1984, 7 maart; 1985, 8 maart. Vandaag aan de dag staan de vrucht bomen in knop. Het zal niet lang meer duren of de knoppen zullen open gaan. Dan treedt er voor het bijenleven een nieuwe fase in, want dan kunnen de bijen massaal hun voedsel gaan afhalen. Dat is intussen heel erg hard nodig geworden omdat het bijenvolk in de maand mei in aantal de sterkste ontwikke ling doormaakt. Immers duizenden larven vragen binnen in de kast om het stuifmeel- papje. Na volgroeiing gaan ze zich ver- poppen. Als alles goed gaat komt er later uit de pop een bij en deze gaat dan, als zij daartoe instinctief verplicht wordt, op haar beurt, zonder morren om nieuw stuifmeel. Indien u belangstelling heeft de aanvoer van stuifmeel met eigen ogen te zien, ga dan eens bij een imker in uw omgeving kijken. U bent er bij voorbaat welkom. Met dank aan de redaktie, D. Hoogzand ^^^^^cft:f,if»^cft^ifti(tCf»cf»cféC(»c(tif»c(tift{ftiftif»ef»^ Zaterdag 11 mei, vanaf's morgens 9 uur in de Ring, vlakbij de Herv. Kerk zal ten bate van de kerk een bazar en rommel markt worden gehouden. De voorgaande zijn bijzonder succesvol geweest doordat ze veel publiek trokken en de rommel markt wélvoorzien was van leuke spullen. Ook nu zijn die weer in een grote hoe veelheid opgehaald. Voorts zijn er tal van attracties waaraan men deel kan nemen en zal er een grote keus van artikelen zijn, o.a. boeken, vis, antiek. Een extra attraktie is ingebouwd: er kan een rondvlucht boven de woonplaats van de winnaar gewonnen worden. Op zaterdag 15 juni aanstaande zal, evenals in voorgaande jaren, het „Tuin- feest-'85" plaats vinden, op het Inter nationaal Centrum voor Zeevarenden „DE BEER", gelegen aan de Europaweg nr. 210 in Europoort. Naast de stands van de Noorse, Deense, Finse, Zweedse en Duitse Zeemansker ken, alsmede die van de Missions to Seamen, de Steungroep voor de Filip pijnse zeevarenden, de Vereniging Mari tiem Gezinskontakt, de Lionsclub Rotter dam-Harbour (met boekenmarkt) en de Noorse bazaar in de Kong Olavs Kapell, zullen er dit jaar ook meer attrakties en spelen voor de jeugd zijn. Voorts wordt medewerking verleend door de Harmonievereniging U.D.I. uit Rozenburg en hetMajorettenkorps, de ro- zenburgse Reddingsbrigade, de Kracht- balclub Hellevoetsluis en de dansgroep van de Steungroep Filippijnse Zeeva renden. Als vanouds weer een echt familie-festijn met o.a. Rad van Avontuur, Pohyrijden, Grabbelton, Zwemmen, Film en diverse spelen. Vanaf 10.30 uur is er busvervoer van Rozenburg naar „DE BEER". De baten van dit festijn komen ten goede aan de opvang van de zeevarenden in het Botlek/Europoort/Maasvlaktegebied. Drogist Jongsma uit Drachten heeft een middel ontdekt, dat het „weer" verwijdert uit hout, zeildoek, stof en ander materiaal dat lang aan het buiten zijn is blootgesteld. Het is scheikundig eenvoudig samenge steld en ongevaarlijk voor mens en milieu, omdat alleen schimmels worden opgelost. Volgens de uitvinder zijn namelijk schim mels verantwoordelijk voor het proces van verwering, dat bij hout uiteindelijk leidt tot vermolming. Daardoor zijn vaak al na een seizoen op strandschermen, parasols, per gola's en tuinmeubelen vale, kale plekken en verkleuringen te zien die aan het weer worden toegeschreven. Jongsma vond een recept van de vorige eigenaar, maar dat bleek alleen te werken op stof Door proefnemingen kwam hij een samenstelling te weten, waarvoor de rechten inmiddels zijn aangevraagd. De zeilen van het koninklijke platboom- vaartuig De Groene Draeck zijn er al mee behandeld; ze waren nog nooit zo nieuw geweest. Ook de Koninklijke Marine heeft zich geïnteresseerd getoond voor proe ven op zee en in harde klimaten. Grote zeilwasserijen zoals Schaap-Marin te Rotterdam zijn klant bij hem geworden. Volgens Jongsma is de chemische indus trie er nog nooit in geslaagd om een af doend produkt te ontwikkelen. Hij wil het uitluitend leveren via collega-drogisten, „want die hebben dezelfde opleiding als ik en kunnen hun klanten dus het beste adviseren". De Drachtenaar heeft zijn vinding Siloblanko genoemd, een menge ling van Fries en Latijn (blanke zeilen). MIDDELHARNIS Op vrijdag 26 april j.l. slaagden de volgende leerlingen uit het Instructiebad van Middelhamis voor het overlevings- diploma van de N.V.Z. Geslaagd: Diana Klepper; Hubregt Nipius; Daniël van Antwerpen; Johan Verolme; André Breeman; Michel Sannes; Robert van Lenten; Patrick Flohil; Richard Goede- gebuur; Alexander Tuns; Erwin van der Baan; Marco Hanse; Johan Mol; William de Leeuw; NadjaMaatkamp; Peter Zand- burg. LangewegSO - Tel. 01875 -1396 - Nieuwe Tonge GOEDEREEDE Burgemeester en wethouders van Goe dereede maken bekend, dat op 23 april 1985 zijn uitgeloot de volgende 12 obli gaties van de 4'/4% geldlening groot 180.000 de nummers 23,28, 51,91, 95,102,117,129,154, 311, 340 en 345. De betaling van de uitgelote obligaties zal tegen overgifte van de stukken met alle daarbij behorende niet verschenen rente coupons geschieden ter gemeentesecre tarie op of na 1 mei 1985 van 9 tot 12 uur. De verschenen rentecoupons kunnen eveneens op of na die datum en uren ter verzilvering worden aangeboden. Beste jongens en meisjes, de vorige week was er geen plaats meer om verder te gaan op het inzenden van de oplossingen. Maar jullie hebben wel be grepen dat het tijd van inzenden was. Het laatste hoekje was geplaatst, en dan weten jullie het wel. Misschien zijn er al briefes onderweg, zo niet, dan met deze het verzoek een briefje te schrijven, en indien mogelijk nogmaals de geboortedatum en het juiste adres. Voor nieuwe deelnemers is het misschien gewenst nog een keer het adres van oom Ko te vermelden. Dat is dus: Aan Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws B.V. Postbus 8 3240 AA Middelharnis Het nieuwe raadsel is niet zo moeilijk. De gegeven namen doorhalen. Deze staan van links naar rechts; van rechts naar links, schuin naar boven of schuin naar beneden. Je kan er alle kanten mee op. De overblijvende letters geven een tekst gedeelte uit Deut. 8. Het is een waar schuwing, ook wel een leefregel hoe we de verkregen vrijheid moeten gebruiken. We herdeiücen immers over enkele dagen hoe Nederland 40 jaar geleden werd bevrijd! Om die vrijheid te behouden is het nood zakelijk de uitkomst van het raadsel te volgen. Jullie moeten dat hele hoofdstuk (Deut. 8) maar eens nalezen. Dat geldt dus niet alleen voor jullie, maar voor alle mensen. Het extraraadsel staat in het teken van de blijdschap bij de bevrijding. Het is een vierregelig gedicht. De dichter ervan is mij niet bekend, maar dat doet ook niet ter zake. En nu aan de slag NED. HERV. KERK Beroepen te: Ederveen (als catecheet, pastoraal medewerker) T. van de Brink te Nijkerk, die dit beroep heeft aangenomen Waspik K. Schipper te Dordrecht; Kes- teren P. Vermeer, kand. te Apeldoorn; Oude Tonge N. P. J. Kleiberg te Vinke veen; Brakel E. van der Ham, godsdienst leraar te Utrecht en kand. te Zeist; Zetten- Andels L. W. Chr. Ruijgrok te Bruchem en Kerkwijk; Boven-Hardinxveld (toez.) G. Hendriks te 's Grevelduin-Capelle; Hasselt L. W. Chr. Ruijgrok te Bruchem en Kerkwijk. Bedanktvoor: Delft J. Maasland te Wad- dinxveen; Oud Beijerland L. W. Chr. Ruijgrok te Bruchem en Kerkwijk; Oud Vosseméer A. Vos te Den Bommel; Has selt G. S. A. de Knegt te Huizen; Gies- sendam-Nederhardinxveld M. Goudriaan te Ouderkerk aan de IJssel; Capelle aan den IJssel L. W. Chr. Ruijgrok te Bru chem en Kerkwijk; Moordrecht (deel gemeente) P. Vermeer, kand. te Apel doorn; Wijk bij Heusden J. Westland te Ede. Aangenomen naar: Hattem Joh. Rich ter te Bodegraven; Apeldoorn M. Gou driaan te Ouderkerk aan den IJssel. Intrede ds. P. H. van Trigt te Middel harnis: Na bevestigd te zijn door ds. L. Quist met een tekst uit Joh. 20 vers 21 en 22, preekte de nieuw;e predikant van Mid delhamis intrede n.a.v. Joh. 20 vers 19 en 20a. Afscheid ds. Timmer van Lunteren: Na een ambtsperiode van 12 jaar preekte ds. Timmer afscheid uit 1 Korinthe 15 vers 1 Ds. Timmer gaat met emeritaat. Bevestiging en intrede ds. F. Wijnhorst te Ochten: Na in de morgendienst be vestigd te zijn door drs. P. Vermaat uit Veenendaal, met een tekst uit Joh. 20 vers 21, preekte ds. Wijnhorst intrede naar aanleiding van Hebr. 12 vers 1 tot 13. GEREF. KERKEN IN NEDERLAND Beroepen te: VoorburgK. H. Wigboldus te Eindhoven; Oldemarkt (part-time) H. van de Bovenkamp, kand. te Utrecht, die dit beroep heeft aangenomen; Bruchter- veld J. Bakker, kand. aldaar, die dit be roep heeft aangenomen. Aangenomen naan Voorburg K. H. Wigboldus te Eindhoven. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Heerde i.c.m. Wapenveld J. Bomhof te Ureterp; Meppel J. Borg- dorff te Axel; Kralingsche Veer i.c.m. Krimpen aan de IJssel Jt. Janssen te Lop- persum en Westeremden; Rotterdam- Noord J. Borgdorff te Axel; Zuidwolde i.c.m. Ruinerwold' Koekange E. Meijer te Brouwershaven; Enumatil Jt. Janssen te Loppersum; Buitenpost J. C. V. Krijten- burg te Sliedrecht; Delft A. de Snoo te Harderwijk; Steenwijk K. S. Winter, kand. te Nagele; Mariënberg H. Hidding te Bunschoten. Bedanlct voor: Zeist P. L. Voorberg te Waardhuizen ca.; Groningen-Noord H. J. J. Feenstra te Berkel en Rodenrijs. Aangenomen naar: Doesburg i.c.m. Doetinchem H. ten Brinke, kand. te Har derwijk, die bedankte voor Harkstede i.c.m. Overschild, Leerdam en voor Smil- de i.c.m. Diever. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Elburg A. van Heteren te Werkendam; Komhom J. Trommel, kand. te Alblasserdam; Veenwoude J. van 't Spijker te Apeldoorn (kand.); Steenwijk P. D. J. Buijs, kand. te Apeldoorn; Maas sluis J. Brons te Urk; Nieuw-Amsterdam J. van 't Spijker, kand. te Apeldoorn. Bedankt voor: Doomspijk Drogeham St. Jansklooster i.c.m. Zwartsluis, Steen wijk en Westzaan; Huizen J. Westerink te Urk. Aangenomen naar: Zwaagwesteinde P. D. J. Buijs, kand. te Apeldoorn; Zutphen drs. G. van 't Spijker, kand. te Heino; Den Haag-Zuid G. Leendertse te Apeldoom- Centrum. Begrafenis ds. W. Heerma te Soest: De Chr. Geref. Pred. ds. W. Heerman werd vanuit de kerk te Soest begraven. Ds. J. W. Schoonderwoerd, plaatselijk predi kant sprak uit 2 Thess. 2 vers 16 en 17. Ds. P. Roos voerde het woord namens Utrecht-Noord en de gemeenten die ds. Heerma diende. Veel Chr. Geref predi kanten en ook hoogleraren woonden deze begrafenis bij. Aan het graf sprak ds. Schoondei-woerd n.a.v. Joh. 11 vers 25 en 26. NED. GEREF. KERKEN Bedanktvoor Zwartsluis en Marknesse W. in 't Hout te Doetinchem-Velp. Beroepbaarstelling: J. van Atten, Ros molenstraat 58a te Zaandam. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te: Middelburg-Zuid L. Blok te Nunspeet; Wageningen en Werkendam E. Venema te Middelburg-Centrum; Me liskerke J. W. Verweij te Ridderkerk; Tricht-Geldermalsen M. J. van Gelder te Nieuwerkerk; Lisse Chr. van der Poel te Yerseke; Middelhamis M. Mondria te Waardenburg; Rhenen J. Kosterte Klaas waal; Lelystad P. Honkoop te Kampen; H. I. Ambacht J. J. vanEckeveld te Zeist; Bameveld E. Venema te Middelburg- Centrum; Nijkerk J. Karens te Opheus- den; Hamilton (Can.) L. Blok te Nunspeet. Aangenomen naar: Terwolde-De Vecht Th. van Stuyvenberg te Emmeloord. Bedankt voor: Gorinchem J. C. West- strate te 's-Gravenpolder; Berkenwoude i.c.m. Dovenzorg Th. van Stuyvenberg te Emmeloord; Alblasserdam J. W. Verweij te Ridderkerk; Gouda A. Moerkerken ate Nieuw-Beijerland; Puttershoek L. Blok te Nunspeet; Hilversum A. Bac te Bode graven. André Kastelein - Zeist: Je hebt geen tijd om je te vervelen André; meehelpen in de zaak; en zelfs nog voor „hulp in de huishouding" spelen! Ja, als moe uitvalt, dan valt alles stil. Is moeder weer op de been? Als jij uit bed stapt, draait oom Ko zich nog een keertje om. Een goed rapport hoor; ondanks het vele werk, ook je studie niet verwaarloosd. Mare Kamp, Rozenlaan 84, 4401 HH Yerseke, hoopt op 8 mei zijn verjaardag te vieren. Van harte gefeliciteerd Mare. Een goede verjaardag toegewenst, en de hoop uitsprekend dat de Heere je nog vele jaren deze dag mag doen herdenken. Mare zou erg blij zijn met veel kaarten. Als we dus allemaal een leuke kaart sturen, dan heeft de post te „Ye'se" ook wat te doen, en Mare is enorm blij. Afgesproken? 13314269320331^111^73269382091^421926314 4314151420231113141516192039731819231123 142182171516I92OI812031441I331441II31443 8219263114262331212314221148320193812031 8314473122194432231419203181919161891473 141516432122541938II62212937203I82192O Jullie zien hier allemaal cijfers. Het zijn de letters van het alfabeth, vervangen door cijfers. Zo is A-1, 2-B enz. Het is het eenvoudigst om het alfabeth op te schrijven en onder de letters de cijfers te plaatsen. De woorden zijn achter elkaar geschreven, zonder punten of komma's. Het is inderdaad een echte puzzel. abed-nego abimelech absalom boanerges boaz chelba eliab esthemoa farao filippus hadid izaak jaël laban lachis lamech lea melech micha nafis naomi obadja priscilla raëma reuma mchama rufiis safat Salomo sanballat schelfzee selomith tafath ulam urbanus uzzia zippora zoar zorobabel s c E E G E Z A G F E K I E D S E E R A A D B A E B M O S D E L A T H E H H C H A F S T A C Y N H H A N P A A Z L H M A A A L E M I G O R B O S E L O M I T E U H C N E A O A OER E M A A E O R O Z I T De letters zijn alfabetisch gerangschikt! We gaan er een punt achter zetten, want oom Ko moet nog even op stap. Een heel drukke week gehad, want je oom is ook zo'an beetje aan de schoonmaak, en dan weet je het wel. Allemaal de hartelijke groeten van OOM KO Monica Murre - Goes: Met oom Ko gaat het gelukkig goed Mo nica, maar nog geen vakantie hoor! Je bent op de „roompot" geweest? Lijkt me wel leuk daar, maar je zal er wel niet ge zwommen hebben. Nog veel te koud hé. Jammer datje konijntje is doodgegaan. Je moet wel oppassen met voeren, en watje voert. Konijntjes zijn erg gevoelig hoor! Chris Ras - Yerseke: Je hebt je brief op je vakantie-adres ge schreven? Dat gaat beter dan thuis, want het is een bijzonder lange brief geworden Chris! Dat werd een groot feest zeg, bij tante Hedie, en wat een drukte. Jij was de enigste die in de gaten had dat Wambo niet van Norel, maar door Prins werd geschreven. En.... Almkerk ligt inderdaad niet in Zuid Holland. Een tien hoor! Theo Tanis - Ouddorp: Dat was een goede vangst Theo; zulke palingen vang je niet iedere keer. Gaat het nu goed met de parkiet? Het lijkt me wel een hele opgaaf om zo'n beestje te leren eten en drinken. Moetje wel geduld voor hebben. Maar je hebt wel succes gehad door je volharding. Is de molen al af? Lianne Melissant - Herkingen: Geen vijven op je rapport, dat is al heel wat Lianne. Nu nog van „zessen" klaar, en dan ben je waar je wezen wilt. Ja, amandelontsteking is geen pretje. Oom Ko heeft het vroeger ook vaak gehad. Tenslotte heeft de „specialist" ze er „uit- gemkt". Dat was niet zo heel leuk, maar het duurde maar even. Oom Ko is nu „amandelloos". Berend de Boer - Twello: Jammer dat jullie in Dieren hebben ver loren Berend. Volgende keer beter. Was dat improviseren, of waren het voor spelen? Dat is weer heel wat anders, nietwaar? Je hebt mooie cijfers zeg; als je dat zo kunt volhouden! Het trouwfeest is inmiddels al achter de mg? Wouter de Boer - Twello: Ook al zo'n studiebol. Jammer dat er één verkeerd cijfer tussen staat Wouter. Al ben je dan in totaal wat gezakt, dat wil niet zeggen dat het niet te herstelleii is. Spelen gaat ook nog Wouter, daar zou oom Ko nog wel kans voor zien. Sjoukje de Boer - Twello: Met het weer wil het nog steeds niet zo erg Sjoukje. Maar een enkele dag datje eens fijn buiten spelen kan. Maar dat komt wel weer hoor. Met de cijfers win je het van je broers hoor. Achten en negens, en slechts twee zevens. Keurig hoor. Zeg, je doet net of oom Ko ook een „vak" is; maar ik zie er geen cijfer bij staan. Zal oom Ko het dan maar doen? Oom Ko: SM. Fmi°l EFOCWA H: H: A W A P B 0 A N E R I G N T U I M E B A D S E N A B F C L D L S A I E E L A R L C B A L A L H A T 0 0 A G 0 D M B M A E A A A A M L I H I I U L C Z L B E U Z I R T R U F U S T

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 6