voor DAF66 De Kiem boek VAN DER VELDE. 5 STERREN GARAGE VOOR DE PRIJSBEWUSTE AUTOMOBILIST Zelf Natuurdesem brood bakken COMPROMIS fotokopieer apparaat Verschenen AUTOBEDRIJF „Eilanden-nieuws'' Princess sierparels Zeeuwse sier in zilver A^^ meer kado-ideeën Horloges Gouden oorknopjes Rijstevlaai Lemaire brood Ahril(ozenvlaai en viergranen- brood yo.DÜ )e mr Karnptintei FaJohJK^m^ Restaurant Irene Gestetner 2010 Van Bakkerij Abonneert U op Eilanden-Nieuws ƒ21,50 VRUDAG 3 MEI 1985 „EILANDEN-NIEUWS" DERDE BLAD ^RINCESS, 7o'n mime keus m i^aa bloemen op het blad e r^k Jat bü beeh gelegd- ------ grote keus deskundig advies en taxatie betrouwbare service en garantie eigen reparatie- en graveerinrichting Uurwerken Goud Zilver Optiek Het conflict tussen de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie en Rijkswater staat over het niet aanvragen door Rijks waterstaat van een ontgrondingsvergun- ning en een zandwinningsvergunning voor het vullen van de pijlers in de stormvloed kering is geëindigd in een compromis. Rijkswaterstaat zal zand winnen voor dit doel op een andere plaats dan eerst was gepland, meer westelijk langs het eiland Roggeplaat Bij de eerste locatie was sprake van aflcalving van de zandplaat, de plaats die nu is uitgekozen kenmerkt zich door natuurlijke zandaanwas. Het gaat om 200.000 m' zand bestemd voor de pijlers in het Sluitgat Schaar. In het belang van de voortgang van het werk heeft de Milieufederatie er in toegestemd dat dit zand zal worden gezogen zonder dat ver- guiming is aangevraagd. Zij meent echter Voor alles, wat U buitenshuis wilt vieren: onze vakmensen zullen het graag gezellig, stijlvol en betaalbaar verzorgen.... en het blijft in eigen kring! fam. Bostelaar OOSTKAPELLE Tel. 01188-2929 dat dit wel moet gebeuren voor het vullen van de pijlers in het sluitgat Roompot waarvoor nog tijd genoeg is. Rijkswater staat bestrijdt dat en zegt dat geen ver gunning nodig is. TE KOOP in prima staat Tel. 01870-5319 TE KOOP wegens aanschaf nieuw 4 jaar oud Prijs f 1000 Tel. 01870 - 2729 GOEDEREEDE Normaal 6,25 NU 2,75 Normaal 2,40 NU 0,95 10% korting Heengegaan in vrede Ds. W. C. Lamain Verslag en toespraken bij de begrafenis van deze predikant. Tevens met een meditatie over Jesaja 42 16 DORPSWEG 28-34 - SOMIVIELSDIJK TELEFOON 01870-4466 telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen SINT ANNALAND Ontspanningsavond In het Her vormd Verenigingsgebouw aan de Kerk- ring in Sint Annalajftd wordt zaterdag 4 mei een ontspanningsavond gehouden van het Hervormd Kerkelijk Open Jeugdwerk. Deze bijeenkomst begint des avonds om 19.30 uur (half acht). Zelf brood bakken is een kunst, een edele kunst. De ingrediënten zijn: water, volkoren meel en zout. Het natuurdesem maken we zelf, waardoor je het hele bereidingsproces in eigen hand hebt. Hierdoor geef je het brood een eigen karakter. Natuurdesem IVi kop volkorenmeel en I kop water mengen tot een papje. Bij 20° 3 dagen laten staan, 2x per dag even doorroeren. Afdekken met een vochtig doekje. Na 3 dagen komen er belletjes in en gaat het fris-zuur ruiken. De volgende 3 dagen elke dag wat meel en water toevoegen (het moet een papje blijven). Daarna is het natuurdesem klaar. Deeg zetten 4 koppen volkorenmeel, 1 Vi kop water, Vi kop natuurdesem, I theelepel zout. Doe het meel en de natuurdesem in een grote schaal. Voeg zoveel water toe (al roerend) tot een mooi deeg ontstaat. Dit doe je met de muis van je sterkste hand. Met je andere hand sla je het deeg dubbel. Na 250 keer een stukje deeg erafhalen (125 gram). Een theelepel zout toevoegen en nog 50 keer kneden. 1 tot 12 laten rijzen op een warme plaats. Opmaken Druk de deegbal plat, vouw de uiteinden over elkaar en rol het op. Allesluchtig" doen, anders scheurt het deeg. Het opgerolde deeg moet de lengte van het bakblik hebben. Het blik invetten met boter of olie, het deeg erin en afdekken met een vochtige doek. Rijstijd 5 uur bij deegtemperatuur van 26° C en 12 uur bij 18° C. De omgevingstemperatuur moet hoger zijn dan de deegtemperatuur. Bakken De oven zo heet mogelijk laten worden. Het brood erin en na 15 min. de temperatuur op 210° C stellen. Nu nog 30 minuten door laten bakken. Als het brood mooi bruin is kan het uit de oven. Een halfuur op een rooster uit laten dampen. Het brood is lekkerder als het nog een dag gerust heeft na het bakken. Wel wel, het is toch nog een heel verhaal geworden. Mocht je interesse gewekt zijn en wil je gaan experimenteren met b. v. sesambrood, paasstollen, geboortebrood en meer van dat lekkers, dan staat er veel praktische informatie in het boekje „zelf broodbakken met Natuurdesem" (prijs f 3,95). Er is ook een geluidcassette over broodbakken (prijs f 14,95). Beide zijn verkrijgbaar bij De Dreef, Oranjestraat 8 in Sommelsdijk. Daar kunt u ook met eventuele „bak" problemen terecht. Veel succes! Wim Vijjwinkel mooi om te zien, fijn om te krijgen. Bijvoorbeeld een 42 cm. lang collier normaal I 18.-, f\ Q CT f\ nu als moederdag-verrassing jyCj% Jy \J De mooiste Zeeuwse sieraden komen uit Schoonhoven van de ambachtelijke zilversmid. Bijvoorbeeld deze ttaditionele Zeeuwse broche (met I grote knop of 3 kleine) en een bijpassende ring. In luxe geschenkdoosje. Komplete set O r^/l Ej is ook een mooie set met het klassieke roos-motief voor dezelfde prijs. Kern biedt nog veel meer mogelijkheden. Bijna te veel om op te noemen. Elen kleine greep: exklusief voor Flakkee het beroemde Makkumer aardewerk, een ruime kollektie kristal, gouden en zilveren gebruiksvoorwerpen, wekkers, kookwekkers, klokken. Kom maar eens kijken, je slaagt beslist en wij helpen je graag de juiste keus maken. Kern heeft altijd het laatste nieuws op horlogegebied. Bijvoorbeeld die prachtige modieuze horloges van Enzo Varini. In diverse kleuren kunststof waaronder natuurlijk, de mode trend, wit met geraffineerd gekleurde en vormgegeven wijzerplaten. Dat zijn horloges van'deze tijd! Reeds vanaf 1 'J f\ Van dezelfde ontwerper hebben wij ook bijpassende aanstekers, pennensets en zelfs shawls. Kern heeft een enorme keus in oorhangers en knopjes, bijvoorbeeld dit fijne modelletje. Als moederdag verrassing J r\ van 59.- nu voor j/, - -7 A ,A 2-4 Mlddelharms W Zandpad fe Xe\ 01870-2367 W. De burgemeester van Goedereede brengt ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening ter openbare kennis dat de gemeente raad in zijn vergadering van 25 april 1985 heeft beslo ten om een herziening voor te bereiden van: - het bestemmingsplan 'Kom Ouddorp' t.b.v. het ma ken van een geluidbuffer aan bar-disco 'De Kreek', Boompjes 9 te Ouddorp; - het bestemminQsplan 'Kom Ouddorp' t.b.v. het ver groten van de erfbestemming van het perceel Mo lenweg 7 teneinde de bouw van een garage moge lijk te maken; - het bestemmingsplan 'Landelijk Gebied' t.b.v. het strandgedeelte langs de buitenzijde van de Brou- wersdam teneinde aldaar een strandpaviljoen op te richten; - het bestemmingsplan 'Havens van Stellendam' ten einde t.b.v een gedeelte van het bedrijfsterrein de max. toegestane goothoogte voor bedrijfsgebou wen van 12 op 14 meter te brengen; - het bestemmingsplan 'Horrelshoogten' t.b.v. het bouwen van een bedrijfswoning op het perceel ge legen aan de Marijkeweg t.b.v. het bedrijf van K. Voogd, Molenweg 26 te Ouddorp; Voorts heeft de gemeenteraad in deze vergadering besloten tot Intrekking van zijn voorbereidingsbesluit dd. 28 februari 1985 welk besluit diende om de bouw van een bedrijfswoning aan de Marijkeweg t.b.v. het bedrijf van K. Voogd, Molenweg 26 mogelijk te maken. Deze raadsbesluiten met de bijbehorende en als zo danig gewaarmerkte tekeningen liggen vanaf heden ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken op werkdagen van 08.00 - 12.00 uur, voor een ieder ter inzage. Goedereede, 26 april 1985. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een ver klaring van geen bezwaar als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet aan te vragen teneinde bouwver gunning te verlenen aan: - de heer K. Voogd, Molenweg 26 te Ouddorp voor het bouwen van een bedrijfswoning aan de Marijke weg, kad. bekend Ouddorp sectie D nr. 1031. Met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet met gebruikmaking van de algemene verklaring van geen bezwaar zal bouwvergunning worden verleend aan: - de heer J. Maliepaard, Sophiastraat 30, Roosen daal voor het bouwen van een schuurtje bij de zomerwoning Het Oude Nieuwland 118, kadastraal bekend Ouddorp sectie B nr. 2677. Met toepassing van artikel 50 lid 8 van de Woningwet zal met gebruikmaking van de algemene verklaring van geen bezwaar bouwvergunning worden verleend aan: - de heer J. A. M. NIjman, Oudelandseweg 16 te Ouddorp voor het plaatsen van een dakkapel op de woning Oudelandseweg 16, kadastraal bekend Ouddorp sectie E nr. 2768. Met toepassing van artikel 2, lid c van de planvoor- schriften van het bestemmingsplan Kom Ouddorp zal bouwvergunning worden verleend aan: - de heer W. Meijer, Duinkerkerweg 20 te Ouddorp voor het verbouwen van de woning Duinkerkerweg 19, kadastraal bekend Ouddorp sectie E nr. 3101. In artikel 2, lid c is bepaald dat B en W bevoegd zijn vrijstelling te verlenen voor geringe afwijkingen, in dien deze in het belang zijn van een esthetisch of technisch beter verantwoorde plaatsing van gebou wen en andere bouwwerken. Voornoemde bouwplannen liggen ingaande 3 mei 1985 gedurende veertien dagen ter inzage ter ge meentesecretarie van Goedereede, Tramlijnweg 2 te Goedereede op werkdagen van 08.00 - 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen van het college van burge meester en wethouders schriftelijk bezwaren indie nen bij dat college. Goedereede, 23 april 1985. Deze aanbiedingen gelden voor vry. 3 en za. 4 mei. Oranjestraat 8, Sommelsdyk (zgstraat Voorstraat) mratfMf Zelden zie je zo'n all-round autobedrijf als garage Van der Velde. Gaat u maar na: hij repareert en on- X derhoudt alle merken, herstelt vakkundig ie- i^ dere schade en heeft een permanente voor- raad van uitstekende ge bruikte auto's in huis. Dat laatste is vooral heel f*.. veel waard als u een scherp geprijsde en betrouwbare occasion zoekt. Bovendien kunt u rekenen op een beste inruil- prijs. Autobedrijf van der Velde zal niets nalaten om u tot een tevreden klant te maken omdat hij weet dat die altijd terug komt. Lage rekeningen en optimale service zijn daartoe de uitgangspunten. En als dealer van de topmerken Mer cedes en Toyota zou hij niets anders willen. Rij er dus maar 'hs binnen!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 12