EIUVriDEfl-IIIEüWS „Deo Cantemus'' nodigde jeugdige gasten Baby op komst? Tweede Maaskant dok: „van grote betekenis voor totale visserijgemeenschap!" Stellendamse huisvrouwen modebewuste breisters Kring Flakkee vloog vanaf Strombeek Zwijgen voor Vrede Een; „Beter Iaat dan nooit", berichtje H. de Vos overwinnaar Strombeek Wande Jongejan schittert op speedo-wedstrijden Jaarverg. Vrouwenverg. „Ora et Labora" No. 5389 Warm onthaal voor Ridderkerkse Kinder-Tienerkoren Het was een heel goede gedachte van bestuur en dirigent van het Chr, Gemengd Koor „Deo Cantemus" om voor de voorjaarsconcerten eens jeugdige medewerkers uit te nodigen. En deze genodigden waren niet minder dan de bekende, zelfs al beroemde Ridderkerkse Kinder- Tienerkoren o.l.v. Jennifer van der Hoek. Wie de jeugd heeft heeft de toekomst, aan dit gezegde is mogelijk niet eens gedacht toen het verzoek tot medewerking uitging. Maar denkbeeldig is het niet dat er van deze jongens en meisjes later goede leden „Deo Cantemus" komen versterken. Deze twee voorjaarsconcerten van koor- en samenzang op zaterdag 13 en vrijdag 19 april j.I. in de Doelen te Rotterdam kregen weer de bekende grote belangstelling uit het gehele land. Vier weken geleden waren de kaarten al uitverkocht. Behalve de organisator „Deo Cantemus" en het Ridderkerkse Kinder- Tienerkoor werkten aan deze concerten mee: de Bas-bariton Harry Smink uit Almelo; Loek van der Leeden, pianist; Jan van Weelden, organist; Arie de Korte, pianist en organist; een Koper- kwartet o.l.v. Wim van der Vliet; het geheel onder leiding van Arie Pronk, dirigent en Jennifer van der Hoek, dirigente. Podium te klein Bewegend zingen Op de achtergrond Jan van Weelden Het Onze Vader HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g Duivensport P. V. De Postduif Duivensport: De enthousiaste vaststelling van Maaskant Shipyards directeur A. Timmerman dat het nieuwe en twee de Maaskant dok van grote beteke nis is voor de totale visserijgemeen schap van de gemeente Goedereede is vrijdagmiddag, bij de officiële ingebruilcname van het dok door meerderen graag bevestigd. Een groot gezelschap was er getuige van dat burgemeester G. van Velzen van Goedereede het nieuwe dok in gebruik stelde door de kotter HD (Den Helder) 27 te heffen. Het was een feestelijke afsluiting van een langdurige voorgeschiedenis..! Vereniging „De Cliristenvrouw" Afd. IVliddeiharnis-Sommelsdijk 2e Blad DINSDAG 23 APRIL 1985 Op de vijf koren van Jennifer gaan zo'n 550 tot 600 kinderen, variërend van 4 tot 18 jaar. Zij had van „haar" jongens en meisjes 285 leden meegebracht en op het podium was het passen en meten om deze jonge schare een plaats te geven. De oplossing: drie op twee stoelen en met een beetje goede wil (en dat is er op deze koren) verliep alles uitstekend. Na het introïtus „Into my heart", ge zongen door beide koren, begroette de voorzitter van „Deo Cantemus", de heer Th. Binnendijk alle gasten en mede werkenden, in het bijzonder het predi kanten echtpaar H. Schmitt uit Giessen, Duitsland, waar het koor heeft gezongen en duurzame kontakten heeft gelegd. In het korte openingswoord trok spreker een parallel met de herdenking van de bevrijding op 5 mei a.s. en het Paasfeest van enkele weken geleden. „Vijf mei is groot en daarom zingen we ook deze avond enkele liederen van Valerius, maar van oneindig grote betekenis is de opstan ding van Jezus Christus, dat is de be vrijding van de eeuwige dood",aldus de heer Binnendijk. Na de eerste samenzang van „Wilt he den nu treden" kwam Jennifer met haar kinderen aan het woord. Arie de Korte begeleidde dit koor op de piano, terwijl Jan van Weelden veelal ook werd in geschakeld. Begonnen werd met enkele korte liedjes, o.a. „Ik hou van U" van Laurie Klein, „Liederen rond de Bijbel" met „Mijn God is zo groot", „Henoch" van Harry Govers, „Noach" van Ans de Boer, „David" en „Jona" van Elly Kikkert Zuiderveld. Bij verschillende van deze versjes maak ten de kinderen een beweging met hun handen en beelden als het ware de ge zongen zinnen uit. Bij „Vogels" van Nan do van Essen werden fluitsignalen ge geven. De ernst prevaleerde bij het zingen van „O Heer, U bent mijn God". Enkele kinderen zongen tussendoor een solo en een fluitiste zorgde voor een gepaste va- riand. Na de pauze verschenen de jongste zan gertjes van onder de 12 jaar niet meer op het podium en bracht een toch nog sterke groep van 185 kinderen een viertal werken met het mooie Jezus leeft in eeuwig heid", waarbij door Jennifer het publiek werd ingeschakeld. Onnodig te zeggen dat de jongelui grote aandacht hadden en met een dankbare ovatie werden beloond. De dirigente weet met haar volkje om te gaan en brengt een milde maar toch strenge discipline op de kinderen over. Hulde. „Deo Cantemus" bleef deze avonden enigszins op de achtergrond en gaf het volle pond aan de gasten. Want met „Deo Cantemus" zong het kinderkoor ook nog gezamenlijk het prachtige lied Jeruzalem", bewerkt door Arie Pronk. Orgel, piano en het koperkwartet wer den hierbü ingeschakeld. De werken door „Deo Cantemus" uitgevoerd wa ren weer van een goed gehalte. Speciaal noemen we in dit verband „God leidt Zyn volk", een bewerking van de di rigent, „Gott lebet noch!" van J. S. Bach en het bekende maar ontroerende werk „A song of praise to God" van Walter Ehret. Ook mag vermeld wor den het „The Lord's praver" (het Ge bed des Heeren) van Joseph Lees en „Thanks be tot God" van Stanley Dick son. Een langdurig applaus was de be loning. De bas-baritonn Harry Smink voerde een vijftal werken uit met Loek van der Leeden aan de piano. Bekende nummers waren „Er komen stromen van zegen" van C. M. Alexander, „Leer mij Uw weg, o Heer" en „Laat ons de Heer lofzingen". Minder bekend maar beslist met een on gekend volume gezongen waren „Were You There?" een Negro-spiritual en „He's the Hly of the valley" (Hij is de lelie van het veld, o mijn Heer), dat werd beloond met en groots applaus. Jennifer van der Hoek: „leuk bezig zijn met kinderen... Deze avonden was er een orgelimprovi satie van Jan van Weelden met een eigen werk. Het begon met een reveille, zo fijn gespeeld met een overgang naar enkele improvisaties van „Daar juicht een toon, daar klinkt een stem", gevolgd door een fragment uit „De Heilige Stad" en aan het slot nogmaals een bewerking over ,Daar juicht een toon....", dat uitmonde in een ongekende jubel. De zaal vertolkte haar dank met een krachtig applaus. Tegen halfelf kon de voorzitter, de heer Binnendijk in zijn slotwoord het publiek hartelijk bedanken voor hun komst en de medewerkers (dat waren groot en klein zeker ruim 600 personen) voor hun werk. Er waren bloemen voor de dirigenten, organist en pianisten, de bas-bariton en de leider van het koperkwartet dat ook zorg de voor een ondersteuning en fijne be geleiding. Voorgesteld door Arie Pronk kreeg Jennifer een extra ovatie van het publiek. De heer Binnendijk haakte nog even in op het gezongen „The Lord's prayer", het Gebed des Heeren of het Onze Vader. „In al zijn eenvoud is dit een prachtig gebed, dat Jezus ons zelf heeft geleerd van Zijn Vader die ook onze Vader wil zijn. In Jesaja staat ergens in moeite en ver drukking „Hij hief hen op en droeg hen". Zo is God in Jezus Christus een Vader die ons draagt. Is het niet geweldig dat die Vaderhand in heel ons leven ons altijd wil dragen", aldus de heer Binnendijk, die met dit allervolmaakste gebed zijn toe spraak besloot. Met z'n allen werd met koren, solist en muziekinstrumenten staande het „Alle luia" van Otis Skillings gezongen. Voor twee keer tweeduizend bezoe kers en een groot aantal medewerken den hebben genoten van deze stijlvolle avonden, die belangstellenden trekt uit het gehele land. Ook van Flakkee was het aantal gasten weer groot. De eerste avond vond er een uitzending plaats via de ziekenomroep waarop vele zieken huizen en bejaardencentra zijn aan gesloten. In het programmaboekje, dat keurig is uitgevoerd, werd het Rode Kruis bedankt voor de hulp, dat een traditie is geworden. Binnenkort starten we weer een gespreks groep voor aanstaande moeders uit de dorpen Melissant, Stellendam, Goede- reede en Ouddorp. Die zal gehouden worden gedurende 5 avonden, te beginnen in de tweede week van mei. Tijdens deze bijeenkomsten komen on derwerpen aan de orde welke betrekking hebben op de zwangerschap, bevalling en de eerste periode na de geboorte van de baby. De avond waarop de bevalling ter sprake komt zal een film vertoond worden. Hier bij wordt een huisarts uitgenodigd om uw vragen te beantwoorden en na te praten over hetgeen u gezien hebt. Op deze avond zijn de a.s. vaders van harte welkom. De leiding van deze bijeenkomsten is in handen van P. Spui en L. Termaaten, wijkverpleegkundigen van de Kruisver eniging. De kosten bedragen/15,per persoon. Plaats en tijd worden in overleg met u vastgesteld. Voor informatie en aanmelden kunt u terecht bij de wijkverpleegkundige in uw woonplaats, tijdens het spreekuur. MIDDELHARNIS Zaterdag 20 april j.I. werden de 407 bijeengebrachte duiven van de leden van P.V. de Postduif's morgens om 8.15 uur met een N.W. wind in vrijheid gesteld. De 410203 van dhr. H. de Vos wist de afstand van 95 km met een snelheid van 982 mtr./min. te overbruggen en was hierbij winnaar van het concours. De uitslag: H. de Vos: 1,5,6,25,28,48,50,53,66, 72, 76, 79; M. de Blok: 2,20, 54,60, 85, 88;A.Sarelse:3,9,12,34,43,52,61,68, 92, 97; C. Polder: 4, 30, 32, 42, 49, 51, 70,75,80, 89,101;D. Bakker: 7,13,18, 23,67,93,96; B. v.d. Doel: 8,29,4146, 90, 99; J. Jongejan: 10, 56, 77; J. C. Polder: 11,78; W. de Vos: 14,15,16,36, 57, 100; R. Kievit: 17, 37, 38; Spring vloed Dubbeld Sr.: 19, 73,102- J. Groe nendijk: 21, 24, 26, 27, 84, 87, 94; J. W. Steketee:22,47,58,62,69,91,95,98;E. Groenendijk: 31, 59; Springvloed Dub beld Jr.: 33, 35; D. MeUssant: 39; G. Slooter: 40, 44, 82; Gebr. vanDriel: 45, 74; J. v.d. Valk: 63, 71; H. Kievit: 65; B. Mans: 81, 83; E. Luymes: 86. Zaterdag 20 april zijn 's morgens de 3417 duiven, bijeengebracht door de dui- vensportliefhebbers van Flakkee om 8.15 uur in vrijheid gesteld, door de vrij stevige N.W. wind werden de duiven naar de Oosthoek van Flakkee gedreven, waar dan ook de eerste duiven van het concours arriveerden. Het was dhr. Kr. Overbeeke uit Oolt- gensplaat die zijn duif, de 1547586 om 9.35 uur constateerde en hierbij overwin naar is geworden van het gehele concours. De 2e, 6e, 7e en 9e prijs waren voor W. Kamp, J. P. Vervloet 3; A. de Waal: 4, 18; A. J. Ypelaar en Zn.: 5, 10, 14, 17; Gebr.Hagens: 8,15,21;B.D. Visser: 11; Buys Osseweyer: 12; W. Bevaart: 13; Joh. Kwist: 16; Mevr. Sturris: 19; W. Buys: 20; J. Dekker: 22; P. J. Huizen 23; J. C. Nobels: 24; J. de Vries: 25. De uitslag Ie per Vereniging: K. Overbeeke, Ooltgensplaat. J. P. Vervloet, Achthuizen. B. D. Visser, Stad a.h. Haringvliet. Buys Osseweyer, Oude Tonge. Jac. Breeman, Nieuwe Tonge. Gebr. Vroegindewey, Middelhamis. H. de Vos, Sommelsdijk. J. Hoek, Dirksland. A.s. vrijdag iimianden voor Moeskroen (B). Zaterdag 20 april j.I. was het dé dag voor Wanda Jongejan, op de laatste speedo- wedstrijden in het combi-bad te Dor drecht. Op het programma stondde 100 m rugslag voor meisjes geb. 1972, de sterk ste slag van Wanda. Zou ze haar rivale Astrid van Irsen in een rechtsstreeks duel kunnen verslaan. Van begin af aan nam ze afstand en met een paar lengten voorsprong won ze in een toptijd van 1.10.7 (oude tijd 1.12.2). Met spanning wordt nu afgewacht hoe deze prestatie landelijk zal liggen, heeft ze nu aansluiting bij de top van Nederland? In ieder geval zal deze tijd toch zeker een finale plaats betekenen voor de speedo- finales die in mei a.s. in Alkmaar ge houden zullen worden en waarde beste 12 zwemmers(sters) uit Nederland aanwezig zullen zijn. Op deze laatste speedo-wedstrijden wa ren er ook nog vele andere mooie indivi duele prestaties. Om te beginnen de 100 m rugslag voor m. geb. 1977/1976. Aan de start voor de Gooye kwam Vibeke Schürink, zij nam voor het eerst deel aan deze speedo- wedstrijden. Zij kam uit op een tijd van 1.54.2(13e) wat een verbetering van haar pers. record betekende. Dan de 100 m vrijeslag voor j. geb. 1975. De Gooye had hier 3 deelnemers, Erik Franzen, Marcel Santifort en Stefan Langbroek. Alle drie zwommen ze een mooi pers. record, vooral Stefan die z'n record met maar liefst 9 seconden ver beterde tijd: 1.25.2 wat een 5e plaats betekende. Erik Franzen 1.36.8 (20e). Marcel Santifort 1.34.4 (14e). De 100 m vlinderslag voor j. geb. 1973, ook hier 3 deelnemers, t.w.: Arnold Akers- hoek, Gerben Nelemans en Leen van Es. De prestaties van deze jongens waren matig. Arnold Akershoek 1.45.3 (30e). Gerben Nelemans 1.41.7 (pers. record 27e). Leen van Es 1.39.1 (gediskw.). Toen kwam Katja Nederlof, een meisje wat altijd op deze wedstrijden aanwezig is en meestal matig presteert. Deze middag was ze echter in een zeer goede vorm. Zij zwom een prachtig pers. record op de 100 m rugslag m. geb. 1974 in 1.29.1 wat een mooie 4e plaats betekende. Tenslotte de estafette 4x100 m vrijeslag j.o. 14 jaar. De ploeg bestaande uit: Ger ben Nelemans, Mare Nederlof, Peter- Daan Diepenhorst en Menno Kiela zorg den voor een verbetering van het club- record met maar liefst 26 seconden tijd: 4.47.8 (6e). Opvallend was hierbij de tijd van Menno Kiela van 1.01.9. Het dok had eigenlijk al in 1981 ge plaatst moeten worden, zo werd door burg. van Velzen gereleveerd. Het waren evenwel „gigantische problemen" die wa ren ontstaan m.b.t. de aanwezigheid van baggerslib over de kosten van verwijde ring waarvan langdurig werd onderhan deld met Rijkswaterstaat. In dat overleg was de gemeente Goedereede graag parti cipant geweest „want", zo dacht dhr. van Velzen terug: „we wilden niets liever dan de mogelijkheid te „dokken" in eigen gemeente zo snel mogelijk realiseren!" Zelf had de gemeente, zoals ook de Prov. Overheid deed, een duit in 't zakje gedaan waarmee het Maaskant financieel moge lijk werd gemaakt het dok te plaatsen. Nu het dok er ligt en wetend dat niet alleen de vissers/eigenaren maar ook het Ge meentebestuur blij is met deze belangrijke uitbreiding van de wal-faciliteiten knipte dhr. van Velzen met genoegen het Unt door waarna, onder 't geluid van een sirene het dok werd gelicht en de HD 27 droog kwam te staan. Het nieuwe dok, aanzienlijk groter dan het al aanwezige, heeft een liftcapaciteit van 2000 ton en dat is zo liet dhr. Timmerman weten meer dan vol doende om twee grote kotters tegelijk droog te zetten, wat uiteraard ook voor zware drijvende constructies geldt. Het dok meet 50 x 28 meter en heeft een werkbreedte van 19.50 meter. De openingshandeling. Schepen met een diepgang van 6 meter kunnen er moeiteloos worden gedokt „We bieden een tot dusver ongekende faciliteit voor de regio en daarbuiten", zo bood dhr. Timmerman de diensten van het dok aan. „Voor de vissers en de scheeps eigenaren is het nu dokken geblazen", nodigde hij met een goed gevonden woord speling uit. Tegen het decor van het nieuwe dok: v.l.n.r. burg. van Velzen, dhr. Timmerman en dhr Aart Maaskant. OUDDORP Hierbij nodigen wij u uit op onze jaar vergadering D.V. maandag 29 april a.s. waar voor ons hoopt te spreken de heerB. Florijn, oud-leraar aan „De Driestar" welke een lezing zal houden over „Schotse geloofshelden". Deze avond begint om half 8 in het ver enigingsgebouw „Eben-Haëzer". Er zal een kollekte worden gehouden voor de leescommissie Florijn en bij de uitgang een kollekte voor de onkosten. Ieder is hartelijk welkom. Op D.V. donderdag 25 april 1985 hoopt de heer J. J. Frinsel uit Amsterdam, van de Vereniging Tot Heil Des Volks, voor ons een lezing te houden over zijn werk onder de drugsverslaafden. Aanvang kwart voor acht in „De Hoeksteen", Ring 13 te Middelharnis. Gasten zijn hartelijk welkom! De laatste vrijdag van de maand, dus op 26 april a.s. zullen leden en sympati- santen van de Vredeswerkgroep Goeree Overflakkee weer „zwijgen voor vrede". Plaats? D'n Diek ter hoogte van het nieuwe Diekhuus. Tijd? 's avonds van 7 tot 7.30 uur. SINT ANNALAND Uienveiling van donderdag 18 april 1985 Aanvoer: vijftig ton uien, maat veertig opwaarts, klasse twee N.L. waar van vijf en twintig ton verkocht werd voor zestien gulden per honderd kilogram. De andere helft werd ingehouden. In Stellendam weet men van brei en. Dat bleek overduidelijk uit de belangtelling voor de Neveda Brei- show die Miep Boeter uit Middel harnis onlangs presenteerde voor de afdeling Stellendam van de Ne derlandse Vereniging van Huis vrouwen. Nadat de presidente mevrouw Van der Mast het woord had gegeven aan de des kundige ladyspeaker Nelleke Bruggeman- de Bonte werd in het Haegse Huus alles duidelijk over nieuwe garens en nieuwe kleuren voor de komende zomer. Vier aantrekkelijk dames en een heer toonden in vlot tempo truien en vesten in modieuze tinten en steken; de kleding gecombineerd met de juiste accessoires. Wie van breien houdt had maar voor het kiezen: knallende kleuren, of pasteltinten, sportief of chique, eenvoudig of meer ingewikkeld breiwerk. „Een mooi werkje, maar nog een hele brei", was soms het rake commentaar van een toeschouwster, maar op naald num mer vier brei je gauw een eind weg, zeker met de duidelijke patronen van Miep Boeter. De breisels werden gecompleteerd door rokken, pantalons en pakjes van goede merken van Modehuis Braber uit Dirks land. Zo waren de geshowde combinaties modieus, van goede kwaliteit en niet zo duur. In de pauze kon men alles vragen over het getoonde. Miep Boeter en haar mede werksters en Modehuis Braber gaven graag deskundige toelichting aan wie nog wat meer wou weten van de nieuwe mode. De dames in de zaal volgden ook het tweede deel van de show met veel inte resse en werden verrast met een aan trekkelijke korting bij aankoop van wol of katoen bij Miep Boeter. Een waardebon van 25,van Mode huis Braber was voor de toeschouwster die de meeste (drieëntachtig) lentes telde. Van het grote aantal getoonde modellen waren o.a. favoriet een dames- en heren trui in blauw en groen in het zelfde motief en een drietal truien in wit, geel en zwart aan het slot van deze modepresentatie. Bedankjes en bloemen voor alle mede werkers die aan de show van Miep Boeter en Modehuis Braber gestalte gaven sloten deze geanimeerde avond van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen in Stellendam af. Dinsdag 30 april viert de Wijkgroep Zuid Koninginnedag op het Rubensplein. Een middag vol aktivitéiten w.o. een rommelmarkt, optreden van de Roff'els en de Somi-girls. Ook is er een- play-back- wedstrijd, je kuntje hiervoor opgeven bij J. J. Linschooten, tel. 4276. Tevens is er een versierde fietsen wed strijd; je kunt dan met je (thuis) versierde fiets naar het Rubensplein komen waar een jury de mooiste fietsen zal uitkiezen. Voor de versierde fietsen wedstrijd word je om 13.30 uur op het Rubensplein verwacht. De play-backwedstrijd begint om 15.45 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 5