Arbeidsmarktsituatie op Fial(l(ee betiooriijlc verbeterd Concert Bach-cyclus met viool en orgel -geluk Predikbeurten Centrale fruitveiling in Zeeland Delta Mossel koopt Mattenfabriek De afscheiding in Stad aan 't Haringvliet Sluiting jeugd-winterwerk SPARTA BEKERT Commandowisseiing gem. brandweer Goedereede Kapster Marieen de Jager succesvoi Een regionaal Jeugd Rode Kruis Tournooi in Ouddorp Pasteis in de Vloelpianl(e Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" Ouddorp Koor- en samenzangavond voor Bartimeüs Verkiezing ambtsdragers Geref. Kerk inriciiting Krammer-Voikerak in ontwerp interim-rapport Combinatie Melissant en St. Jozefschool Kampioenen schoolvoetbal Goeree Overfiakkee Lezing voor Verzorgende beroepen Bladz. 2 .EILANDEN-NIEUWS' De cijfers die U maandeiyics in de krant vindt over de mutaties op de arbeidsmarkt laten het niet zo heel expliciet zien-, maar 't is wel waar dat Goeree Overflakkee momenteel 4,1% minder werklozen telt dan vorig voorjaar. Dhr. Appelman, directeur van het Arbeidsbureau te Middel- harnis is met zyn medewerkers tot deze hoopvolle constatering gekomen, zonder daar overigens al al te optimistisch over te willen zijn. „'t Is tóch opvallend nieuws over de arbeidsmarktsituatie" aldus dhr. Appelman en we namen het graag van hem over omdat het „de burger toch wat moed geven kan!" Vorig jaar bedroeg het werkloosheidspercentage op het eiland 12,7 en momenteel is het gemiddeld 8,6%. Landelijk zal het werkloosheidspercentage zich rond de 14% verhouden. In vergelijk met vorig voorjaar en nu staan er bij het Arbeidsbureau Middelhamis 400 werklozen minder ingeschreven en dat, terwijl er in '84 zo'n driehonderd schoolverlaters waren die een baan zochten en de flakkeese bevolking met 186 zielen toenam.! Aannemelijk is dat van hen die aan 't werk kwamen 35 a 40% pendelt, de overigen zullen op het eiland zelf emplooi gevonden hebben, zo mag worden aangenomen. Van de zijde van het Middelhamisse Arbeidsbureau wordt ook een korrektie aangebracht op de voorstelling van zaken die vorige week tijdens de raadsvergadering in Oostflakkee werd gegeven. Daar werd beweerd dat het Gewestelijk Arbeidsbureau op Flakkee geen cent had besteed uit de pot van 750.000,voor cursussen aan werklozen. Men vroeg zich af hoe het dit jaar zal verlopen nu het Gewestelijk Arbeidsbureau daarvoor de beschikking over een miljoen heeft gekregen. Er is in dat kader sprake van een tweetal regelingen, t.w. de SKR( Studiekostenregeling) en de SOB (Samenwerking Overheid Bedrijfsleven). Vorigjaar werd vnl. aan de SOB zo'n 4 ton op Flakkee besteed t.b.v. „plaatsingsbevorderende maatregelen". Dit jaar zal dat niet minder zijn. Bij de overwegingen die leiden tot het financieren wordt zeer nadrukkelijk op de zgn. „arbeidsmarktrelevantie" gelet. In dat kader werd b.v. een visfileercursus gegeven en werd de scholing van personeel van een poef-fabriek (leerstikster e.a.) gefinancierd waarna die aan het werk konden. Om gezondheidsredenen ziet de huidige commandant van de Vrijwillige brand weer van de gemeente Goedereede, dhr. J. van Koppen Lzn. te Ouddorp, zich ge noodzaakt het commando per 1 mei a.s. neer te leggen. Volgende week vrijdag avond zal van hem, tijdens een bijeen komst in het gemeentehuis, afscheid wor den genomen. B en W hebben dhr. M. J. v.d. Klooster te Ouddorp tot opvolger van dhr. van Koppen benoemd. Dhr. J. C. v.d. Bok is tot wnd. commandant benoemd. SINT ANNALAND Gemeente-avond Op dinsdag 23 april zal er des avonds om 19.30 uur (half acht) een Gemeente-avond worden ge houden in het Hervormd Verenigings gebouw aan de Kerkring in Sint Anna- land. Als spreker is uitgenodigd ds. L. Wüllschleger, Ned. Herv. predikant in 's- Gravenhage. Genoopt door de jaarlijks terugkerende verliezen, die het exploiteren van vier afzonderlijke fruitveilingen meebrengt, zal het in Zeeland komen tot een centrale veiling, die dan de tweede in grootte van Nederland zal zijn. Wel zullen de leden van de nu nog bestaande veilingen in Goes, Krabbendijke, Kapelle en Ter- neuzen hieraan nog hun goedkeuring moe ten geven, het besluit moet met een 2/3 meerderheid worden genomen. Men denkt aan nieuwbouw in de buurt van het Kanaal door Zuid Beveland en de lake tunnel. Momenteel wordt slechts de helft van het Zeeuwse fruit, via de Zeeuwse veilingen verhandeld. Ook daarin hoopt men door nieuwbouw en een moderne outillage ver betering te brengen. De firma W. van der Plasse te Yerseke, onder de naam Delta Mossel een der grootste mosselhandelaren van Neder land heeft van Rijkswaterstaat de Matten fabriek gekocht waarin de afgelopen jaren de matten werden gemaakt, die door de mattenlegger Cardium op de Ooster- schelde bodem werden gespreid om er de pijlerdam op te funderen. Van der Plasse kocht tevens de daarbij horende reuzerikraan en met deze aan koop is Delta Mossel b.v. collegae, con currenten en milieudeskundigen, die nog bezig zijn om de mogelijkheden te onder zoeken voor schelpdierencultuur en spe ciaal het opkweken van oesterbroed in een z.g. nursery een stap voor. Ieder des kundige is het er wel over eens dat dit onderzoek tamelijk overbodig is, gezien de uiterst gunstige omstandigheden, die het werkeiland Neeltje Jans als zodanig biedt. Drs. J. Elgershuijzen van de Stichting voor Toegepast Marien onderzoek (TMO) toonde zich dan ook onstemd over het feit dat Rijkswaterstaat heeft toegehapt en het bod van Delta Mossel op de fabriek heeft aanvaard. Elgershuizen leidt met een aantal Yerse- kenaren dit onderzoek en ook hij was tot de conclusie gekomen, dat in de matten fabriek met goede kans van slagen een nursery zou kunnen worden gevestigd. Ook het Ministerie van Landbouw en Visserij had naar verluidt een bod willen opbrengen op de mattenfabriek. PREDIKBEURTEN ZEELAND Zondag 21 april 1985 SINT ANNALAND - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. M. de Raad uit IJsselmuiden - Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. inNed. 9.45,14.15 en 18.15 uur leesdienst. Op zaterdag 27 april a.s. organiseert de Stichting Kerkconcerten Goeree-Over- flakkee in het kader van haar serie Bach- concerten een concert in de Rooms Ka tholieke Kerk te Middelhamis. HENK VERHOEF, orgel en FRANC POL MAN, viool zijn uitgenodigd dit concert te verzorgen. Henk Verhoef is geen onbekende op ons eiland; vóór zijn vakstudie aan het Swee- linckconservatorium te Amsterdam stu deerde hij in Middelhamis bij Jan van Dijk en in 1980 behoorde hij tot de drie prijs winnaars van het orgelconcours te Oude Tonge. In Amsterdam studeerde hij eerst twee jaar bij Bernard Bartelink en sinds 1982 bij Piet Kee. Hij is organist van de Nico- laaskerk te Amsterdam en vervanger van Bemard Bartelink in de Basiliek te Haar lem. Franc Polman studeerde 3 jaar bij Mau- rits v.d. Berg aan het Twents Conser vatorium en studeert sinds 1982 bij Bouw Lemkes aan het Sweelinckconservato- rium te Amsterdam. Hij speelt regelmatig in orkesten en is aktief in de kamermuziek. Zo verzorgde hij verschillende concerten in Twente en werkte met het ASKO- ensemble te Amsterdam. Henk Verhoef opent het concert met de Preludium en Fuga in e (BWV 53) een kort maar prachtig stuk muziek en met een indringend fiiga-thema waar toon- en mo tiefherhaling kenmerkend zijn. Daama twee koraalbewerkingen uit de zgn. „Schübler-Chorale": „Herr Jesu Christ, dich zu uns wend" (BWV 709), met een mooie versierde cantus-firmus en „Wer nur den lieben Gott lasst walten" (BWV 647). De zes koraalbewerkingen die Bach om streeks 1746 bij Johann Georg Schübler uitgaf zijn op één uitzondering na eigen arrangementen uit zijn kerkcantates. „Wer nur den lieben Gott lasst walten" treft men in originele gedaante aan in de gelijknamige cantate BWV 93, waar de tegenstemmen als duet worden gezongen en de cantus firmus wordt gespeeld door strijkers. Na deze twee koralen speelt de violist Franc Polman de tweede partita voor viool-solo in d-moU (BWV 1004), waar van de delen Allemande, Corrente, Sara bande en Giga. De Partita (frans: Suite) was een belang rijke vorm van de instrumentale muziek in de 17e-18e eeuw, bestaande uit dans stukken in eenzelfde toonsoort. Belangrijke componisten van Partita's en Suites waren behalve Bach: Froberger, Telemann, Handel, Couperin en Rameau. Vervolgens speelt Henk Verhoef de trio sonate III in d-moll, waarvan de feestelijk G-dur Preludium en Fuga (BWV 541) volgt. Het concert wordt besloten met de eerste sonate voor viool en klavier in h- moll. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt voor volwassenen ƒ5,en voor scholieren, CJP-houders en 65-1-3,—. MIDDELHARNIS Bij het clubkampioenschap van club Marcel, afdeling Z. Holland is kapster Marleen de Jager tweede geworden in het damesvak, op de onderdelen knippen en föhnen, het watergolven van een dag- kapsel en een cocktailkapsel. Marleen heeft onlangs in Londen een cursus gevold in de nieuwste modelijnen en kniptechnieken. Op 20 april a.s. organiseert het Jeugd Rode Krais in de afdeling Ouddorp van het Nederlandse Rode Kmis een regio naal Jeugd Rode Kruis tournooi. Dit zal plaats vinden in Ree. Centrum „Toppers hoedje", Strandweg 2-4 te Ouddorp. Twaalf wedstrijdgroepen uit de Rode Kmis afdelingen Goedereede, Ooltgens- plaat, Oude Tonge, Ouddorp en Stellen- dam zullen aan het tournooi deelnemen. Elke wedstrijdgroep zal bestaan uit vijf jongeren tussen de 11 en 14 jaar, die allen een getuigschrift Jeugd EHBO-A of B hebben behaald of hiervoor nog worden opgeleid. Elke groep zal gekonfronteerd worden met zes opdrachten, die de kennis van de EHBO en van de preventie van onge vallen zullen testen en de behendigheid van de deelnemers op de proef zullen stellen. De prestaties zullen worden beoordeeld door een objektieve jury, bestaande uit deskundigen uit alle deelnemende Rode Kmis afdelingen. Aan de beste groep voor A en B zal een wisselbeker worden uit gereikt. Een voorbereidingsgroep van het Jeugd Rode Kmis is belast met de organisatie van het tournooi. GOEDEREEDE Van 24 april tot 19 mei exposeert in „De Vloeiplanke" in Goedereede Hans Dolie- slager uit Goedereede. Hij exposeerde eerder in dezelfde galerie in 1980. Er is evenwel totaal ander werk te zien als eertijds. Alle geëxposeerde werken heb ben als uitgangspunt „De Kwade Hoek", natuurgebied op de kop van Goeree. Dolieslager is heel bewust begin 1983 op zoek gegaan naar een andere manier van werken. Na eenjaar gedwongen stilstand i. v.m. de restauratie en verbouwing vn zijn woon- en werkmimte (naast zijn atelier in een voormalig snoepwinkeltje is altijd iets van zijn werk te zien) was het een goed ogenblik om zich te bezinnen hoe verder te gaan. Op zoek naar een materiaal dat hem meer vrijheid zou geven dan zijn ambach telijke manier van werken in olieverf, kwam hij op pastelkrijt. Pastel kan ener zijds schetsmatig, tekenachtig gebmikt worden, maar heeft ook de mogelijkheid in zich om er schilderachtig mee te werken. Eenjaar experimenteren met krijtsoorten, papieren en technieken gaf hem een eigen hantering van het materiaal. Het onderwerp bleef dicht bij huis, nog geen 10 minuten fietsen van zijn atelier. In het begin waren de beelden aan bepaalde plekken gebonden, maar langzamerhand kwam voor het afbeelden van het land schap het weergeven van het wezenlijke van het gebied. De openingstijden van Galerie „De Vloeiplanke" zijn: woensdagvan 15.00 tot 18.00 uur vrijdagvan 19.00 tot 21.00 uur zaterdagvan 15.00 tot 18.00 uur en na afspraak 01879 - 2236 (na 18.00 uur). (Henk van Buren) KI. Tanls nieuwe damkampioen Uitslagen van 15 april 1985: Dammen: C. Akershoek - G. Tanis0-2 C. Mierop - H. Tanis1-1 K. Tanis - K. Westhoeve2-0 Nadat de heer Visbeen enkele jaren het kampioenschap in de wacht wist te slepen is deze hegemonie weer eens doorbroken en kwam de heer Tanis als nieuwe kam pioen uit de bus. De heer Westhoeve kon hem dat nog beletten, maar hij moest toch zijn meerdere erkennen in de heer Tanis. Schaken; afdeling 1: J. Grinwis - E. Santifort1-0 J. Dijkstra - P. J. Glemm1-0 C. Wassenaar-J. W. J. Breve\i-¥i 3. Soeteman - M. Breen- In deze afdeling is de strijd op het kam pioenschap nog niet beslist. De strijd lijkt zich te gaan afspelen tussen de heren Grinwis en Soeteman. De heer Grinwis moet nog een afgebroken partij uitspelen tegen de heer Dijkstra, doch deze partij kan de heer Grinwis vermoedelijk in zijn voordeel beslissen. De heer Soeteman moet nog drie partijen spelen en heeft een voorsprong van 1 punt op de heer Grinwis. Afdeling 2: M.H.J.vanDoom-C.Orgers1-0 In deze afdeling werd kampioen de heer A. J. Kastelein. Voorwaar een prachtig resultaat, te meer omdat de heer Kastelein voor het eerste jaar meespeelt. De heer van Huizen werd tweede en de heer van Doom eindigde als derde. OOLTGENSPLAAT De vereniging Bartimeüs te Zeist, die ten doel heeft blinden, slechtzienden en meer voudig gehandicapten tijdelijk dan wel duurzaam te verzorgen, op te voeden, te onderwijzen, te behandelen en te be geleiden, een en ander in overeenstem ming met haar grondslag en voortvloei ende uit haar christelijke levensbeschou wing, heeft een koor- en samenzangavond georganiseerd^in de Ned. Herv. Kerk te OoltgensplaatopD.V. donderdag25 april a.s. des nam. 8 uur. Medewerking hieraan verlenen: de Chr. Gem. Zangvereniging „Jubilate" o.l.v. Cor C. van den Heuvel; ds. K. van Meijeren, meditatie; Kees van Eek, organist; vertegenwoordigers van Bartimeüs. Deze avond is vrij toegankelijk. Graag wordt op uw aanwezigheid gerekend. Het is een kleine blijk van medeleven met onze gehandicapte medemens, die door een beperkt gezichtsvermogen toch veel moet missen. Toon uw belangstelling in deze. VRUDAG 19 APRIL 1985 Onder deze titel is een boekje verschenen over de vroegste geschiedenis van de Gereformeerde Kerk in Stad aan 't Ha ringvliet, geschreven door haar huidige predikant drs. J. Hage. Het beschrijft de verschillende pogingen om een Afgescheidene gemeente te stich ten, in 1836 en 1838 en de gebeurte nissen rond 1854 die leidden tot een meer definitieve vorming van een gemeente. Dit alles wat in het perspectief van de Afscheidingsbeweging zoals die op het eiland en landelijk plaatsvond. Verschillende personen die bij deze Af scheiding op Stad een rol speelden worden belicht, in het bijzonder Hendrik Borg- dorff en zijn relatie tot de fam. Van Seters te Stellendam. Omdat de Afgescheiden gemeente van Stad na 1855 een zgn. Ledeboeriaanse, later Bakkeriaanse gemeente wordt, krijgt ook de verhouding van deze gemeente tot ds. Ledeboer, ds. VanDijke en ds. Bakker aandacht. Het boekje eindigt met een beschrijving van de eerste eigen predikant dsGHW Esselink (1854 - 1916) en bevat verder wat hoofdstukjes met anecdotische ge gevens uit de notulen, over de diakonie en de Christelijke school. Het boekje omvat 52 pagina's en 16 foto's. Het is verkrijgbaar voor 5, 7,50 incl. verzendkosten) bij de scriba van de Gereformeerde Kerk, dhr. K. Maliepaard, Vrouwtjesweg 36, Stad aan 't Haringvliet, en bij boekhandel Poortvliet, Middelhamis. DEN BOMMEL In de Geref. Kerk zijn de volgende dubbeltallen gesteld, voor ouderling: C. Florijp en M. van Zandwijk; voor diaken: D. Buth en A. de Wit. Verkiezing a.s. zondag. Het Krammer-Volkerak moet worden ontwikkeld tot een gebied met een over wegende natuurfunctie; voor recreatief medegebruik komen er beperkte moge- lykheden. Rond de monding van het havenkanaal van Ooitgensplaat, aan de Oostzode van de Krammerse Slikken, ten westen van de vaargeul naar Oude Tonge en aan de oostzyde van de Slik ken en Schorren van Dintelmond kun nen gebieden voor dagrecreatie van en kele hectaren groot worden ingericht. Dagrecreatiegebieden van 20 a 30 hec tare kunnen worden gerealiseerd ten noord-oosten van de Hellegatsplaten en in een gedeelte van het noord-westelijke deel gebied of van de Plaat van de Vliet. Er worden geen buitendijkse gronden inge richt als bedrijfsterrein en (vooralsnog) ook niet bestemd voor de landbouw. Het Krammer-Volkerak blijft een belangrijke doorgaande route voor de (beroeps)- scheepvaart. Het aantal ligplaatsen voor de watersport kan met in totaal enkele honderden worden uitgebreid in Dintel mond, Ooitgensplaat en Oude Tonge. Dat zijn enkele belangrijke punten uit de ont- werp-interimrapportage voor het Beleids plan voor inrichting en beheer van het Krammer-Volkerak, nadat in de loop van 1987 de Philipsdam zal zijn voltooid. Het Bestuurlijk Overleg Krammer-Volkerak, waarin vertegenwoordigers zitten van het rijk (ministeries van verkeer en waterstaat en van landbouw en visserij), de pro vincies Zeeland, Noord-Brabanten Zuid- Holland en de gemeenten Oostflakkee, Willemstad, Fijnaart en Heyningen, Din- teloord en Prinsenland, Steenbergen, Sint Philipsland en Bminisse, heeft deze ont- werp-interimrapportage vastgesteld. Binnenkort krijgen belangengroepen het ontwerp om commentaar toegezonden. Mede aan de hand van de ingekomen reakties zal het Bestuurlijk Overleg op 23 oktober in een openbare vergadering de rapportage definitief vaststellen. Daama zal het ontwerp-Beleidsplan worden op gesteld, waama iedereen de gelegenheid krijgt hierop te reageren. Het begrip auto-géluk, in tegenstel ling tot auto-óngeluk komt weliswaar in de Nederlandse taal nog niet voor maar wat ons betreft mag het voor taan gezegd worden in een geval zoals dat dinsdagmorgen een automobilist uit Utrecht (dhr. P. S. Toudin Cha- bot) overkwam. Het moet met een flinke snelheid zijn geweest dat zijn wagen, komend uit de richting Oude Tonge, rijdend in de richting Middel hamis, in de berm raakte, vervolgens naar links schoot en daarop weer naar rechts afzwaaide. Voorbijgangers die de wagen daama tientalleii meters verder op een stuk bouwland zagen staan meenden dat de Sierra via de sloot gegaan was, maar nee.... De slippende wagen was precies schuin over de dam geschoten. Op die weg was hij een stevige betonnen paal tegengekomen die de nieuwe wagen zozeer beschadigde dat die totall-loss werd verklaard maar de bestuurder kwam er zonder kleurscheuren af. Hij had zijn veiligheidsgordels gedragen en had niet één schrammetje op gelopen. Duidelijk een auto-géluk dus..! Zondag 21 april 1985 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur kand. C. Schreur, Ede. Vrijdag 26 april: 15.15 uur ds. W. J. op 't Hof, huwelijksbevestiging - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord en 17.00 uur ds. H. Hessels, Dieren - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. Smink, Barendrecht. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. J. op 't Hof, bevestiging lidmaten en 18.30 uur ds. H. v.d. Post, Monster. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, Heidelberger Catechismus zondag 21; kollekte bij stand in het pastoraat - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Hessels, Dieren en 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds, A. Vlietstra jr.; extra kollekte Generale Kas - Ger. Gem. lO.OOen 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. J. M. Wilschut. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoomaar en 18.00 uur ds. M. van der Linden; extra kollekte orgel fonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur kand. F. Hoek, Alblasserdam en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte onderhoudsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk en 18.00 uur ds. L. Kmijmer, bediening Heilige Doop; kollekte: diakonie - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mevr. ds. Berkvens- SteveUnck, Schiedam. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. K. van Meijeren. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. van Trigt en 18.00 uur ds. L. Quist, Heidelberger Catechismus zondag 31extra kollekte kerk - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. H. A. Landman (dovendienst) - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter, voorber. H.A. - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. G. J. Bmijn. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, Heidelberger Catechismus zondag 1; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerkeraadsfonds. Vrydag 26 april: 14.45 uur ds. J. van den Bom, hu welijksbevestiging bmidspaar Vrees wijk-de Berg - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE-Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. W. Riphagen, Papendrecht en 18.00 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. C. Klok; Ie kollekte diakonie en extra kollekte Quotum - Ger. Gem. 10.00 (H.A.) en 18.00 uur ds. A. Hooger- land- Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Hage en 18.00 uur ds. v.d. Hauw, Colijns- plaat. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. C. den Boer, Bilthoven; extra kollekte kerk - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. A. G. Lerg- ner, Rotterdam en 18.00 uur dhr. B. J. Oldenhuis, Rotterdam. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. H. Sonnenberg, Er- melo en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, Heidelberger Catechismus zondag 29; extra kollekte Quotum - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. H. A. L. van der Linden, De Bilt. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. C. B. van Gils, Waddinx- veen. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur (H. Doop) ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Zoals gebmikelijk werden in de Paas vakantie weer de jaarlijkse schoolvoetbal- toemooien gehouden op Goeree Over flakkee. De scholen waren ingedeeld in zes poules. Drie poules met eerste jongens- elftallen en een poule met tweede elftallen voor jongens. De wedstrijden werden in zes verschil lende plaatsen gehouden: Oude Tonge, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet, Middelhamis, Dirksland en Melissant. Bij de tweede elftallen werd het elftal van de J. C. van Gent uit Sommelsdijk eerste. Bij de meisjes werd in Dirksland D'n Tuun uit Middelhamis eerste en in Stad aan 't Haringvliet werd de St. Jozefschool uit Achthuizen winnaar. Bij de jongens werd De Nobelaer weder om winnaar in Oude Tonge. In Melissant won de Combinatie uit Melissant hun poule en in Nieuwe Tonge wist het elftal van de J. C. van Gent eerste te worden. Op 17 april werden in Stad aan 'tHaring- vliet de finalewedstrijden gehouden. Bij de meisjes wist de St. Jozefschool met 1-0 van D'n Tuun te winnen, zodat zij zich kampioen van Goeree Overflakkee mo gen noemen. De kampioen van 1985 bij de jongens werd de Combinatie Melissant uit Melissant door beide wedstrijden te winnen. Tweede werd de J. C. van Gent uit Sommelsdijk en derde de Nobelaer uit Oude Tonge. Beide kampioenen zowel jongens als meisjes zullen op 24 april strijden op de Haringvliettrofee, samen met de kam pioenen van Voome Putten en de Hoekse Waard. Deze wedstrijden worden ge speeld op het terrein van v.v. Rockanje. Visserij op kabeljauw en wijting in Ierse Zee verboden De visserij op kabeljauw en wijting in de Ierse Zee is met ingang van 18 april a.s. verboden. Staatssecretaris A. Ploeg (landbouw en visserij) heeft hiertoe besloten, aangezien op grond van de hem ter beschikking staande gegevens de hoeveelheid kabel jauw en wijting, die aan de gezamenlijke Nederlandse vissers was toegewezen (ka beljauw 100 ton, wijting 20 ton) in dit gebied is opgevist. op D.V. donderdag 25 april hoopt ds. M. van der Linden te spreken over „Gren zen van onze macht". De avond wordt gehouden in de conversatiekamer van het ziekenhuis te Dirksland; aanvang 19.30 uur. OOLTGENSPLAAT Heden vrijdag 19 april om 19.00 uur zal in „Elthato" het jeugdwerk van deze winter worden afgesloten. Deze slotavond zal door de kinderen grotendeels zelf worden vervuld. Ouders en alle andere belangstellenden zijn hartelijk welkom. Volleybal: Vanavond, vrijdag om kwart voor acht speelt het heren team van Sparta tegen .MVC uit Maassluis. De wedstrijd wordt gespeeld in de 2e ronde van de bekercom petitie. MVC is een promotieklasser. Hoewel de heren zullen trachten om een goed resultaat te bereiken, achten ze de volgende week te spelen beslissingswed strijd om het kampioenschap belangrijker. De wedstrijd wordt gespeeld in de sport hal te Middelhamis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2