60-jarige Muziekven ^^Vooruit nog vele goede jaren toegewenst Minstens P/i uur gewond in auto Notarissen ter Braak en Schuring gingen associatie aan Provinciale T.A.S. brandweerwedstrijden „De Christenvrouw „Oranjevereniging Dirksland" Wedstrijd ringsteken op d'n Diel( De Rijkspolitielopel komt Politieberichten Goedereede Dirksland - Middelharnis: Oude Tonge: •^99 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling C=l 01870-3477 m DD Politieberichten Oostfialclcee OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Gemeentepenning Ereleden 57 e Jaargang DINSDAG 16 APRIL 1985 No. 5387 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) teL 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Zaterdag j.l. vonden de provinciale tank autospuitwedstrijden plaats, gehouden in de Gemeente Westvoome, in het dorps- deel Oostvoome. Er werd gespeeld op twee banen van elk 16 blusploegen. Baan 1 werd gespeeld op een kampeerboerderij en baan 2 op het terrein van Gemeente werken. Op elke baan werd één persoon vermist, welke i. v.m. de rookontwikkeling zo spoe dig mogelijk naar buiten moest worden gebracht. Deze klasse wordt gespeeld door een bevelvoerder en vier brandwachten met perslucht en een pompbediener welke dan werken met twee hoge druk stralen. Na afloop van de wedstrijden werd door Burgemeester Hofman van Westvoome de uitslag bekend gemaakt welke als volgt luidde: Baan 1: Ie Capelle a/d IJssel630 punten 4e Sommelsdijk619 punten 6e Melissant615 punten 15e Woerden554 punten Baan 2: Ie Bedrijfsbr.w. v.d. Giesen-dNoord 2e Dirksland 3e Ouddorp 8e Nieuwe Tonge 16e Katwijk .682 punten 665 punten 643 punten .619 punten .595 punten De eerste 3 van beide banen zullen doorgaan naar de selectie wedstrijden welke op 22 juni zullen worden gehouden in de Gemeente Hagestein. Voor onze Flakkeese ploegen dus weer mooie resultaten wat bijzonder geldt voor de brandweer van Dirksland waar de heer Biesheuvel voor de eerste keer als bevel voerder fungeerde, alsmede voor de blus- groep van Ouddorp waar de heer Aleman voor de eerste keer leiding gaf aan deze groep. DIRKSLAND ,99 Ver. „De Christenvrouw" afd. Dirks land houdt D.V. 17 april (morgen) haar vergadering in „Onder de Wiek". Mevr. Boot-Kooiman uit Dirksland neemt ons deze avond meeOp reis naar het eiland Patmos". Ook kunt u zich deze avond opgeven voor ons reisje op 6 juni. We gaan deze keer naar „Gouden Handen" in 's Hee- renberg. De kosten zijn 62,50 p.p. Deze avond begint 19.45 uur. Voor vervoer kunt u bellen naar Mevr. Tanis-van Dongen, tel. 01876 - 218. DIRKSLAND De tractormonteur Jan Guldemeesteruit Dirksland hij woont, sinds enkele we ken gehuwd, in de Oude Wei is vrijdag avond een auto-ongeluk overkomen dat minstens anderhalf uur onopgemerkt is gebleven. Al die tijd heeft hij gewond in het wrak (want dat was het geworden) van zijn auto gezeten waarmee hij op de Schen- keldijk onder Herkingen tegen een boom was gereden. Het was dhr. D. Struik die eindelijk voorbijkwam en met het ge beurde werd geconfronteerd. Dhr. Guldemeester had rond half 10 zijn collega Coenradie op Herkingen gebracht; omstreeks half twaalf werden politie en ambulance gealarmeerd. De toestand van dhr. Guldemeester die heel ernstig leek blijkt gelukkig mee te vallen. - Ongeval tijdens wegwerkzaamheden Bij de werkzaamheden aan de reconstruc tie van de Provinciale weg nabij de Oost dijk vond j.l. vrijdag een ongeval plaats waarbij een wegwerker, de 56-jarige P. G. uit Ouddorp beklemd kwam te zitten tus sen een trilapparaat en een achteruit rij dende zandauto. Een ter plaatse gekomen huisarts achtte overbrenging per ambu lance naar het ziekenhuis noodzakelijk. - Vernieling bomen Namens de gemeente Oostflakkee werd aangifte gedaan van vernieling van een groot aantal bomen langs de Suijsendijk. Met een mes werd van de bomen de bast los gesneden, terwijl 1 boom werd ge broken en een viertal banden werden doorgesneden. - Diefstal Ten nadele van een bedrijf te Rosmalen werd op u6 Deli.<i-Industrievi^eg te Stellen- dam, tussen 5 en 9 april een electrische lier ontvreemd, van het merk Ramsie, met een waarde van ong. 3.600,De lier was gemonteerd op een dieplader. Ten einde de lier te kunnen ontvreemden wer den de bevestigingsbouten losgedraaid en de stroomkabel doorgesneden. - Vernieling Van een droogloods en een magazijn bij Het Flauwe Werk te Ouddorp werden 27 ruiten Vernield d.m.v. het stukgooien met stenen. Een en ander vond plaats tussen 4 en 9 april. - Diefstal Vanonder een duiker in de omgeving van het Stellebos te Stellendam werden tussen 6 en 10 april een drietal fuiken ontvreemd. De fuiken waren eigendom van een in woner van Ouddorp. De „Oranjevereniging Dirksland" heeft het voornemen een feestavond fe organi seren voor de bejaarden op dinsdag 23 april a.s. om 19.00 uur in „de Schakel" te Dirksland. U wordt ontvangen met een kopje koffie. Daarna zal er een film worden vertoond van de R.T.M. Deze film gaat over de boot, tram enz. Er zal ook een verloting plaats vinden. De boerenkapel zal ook aanwezig zijn voor een stukje muziek. Na afloop zal er een rondrit gemaakt worden door ons mooie verlichte dorp met de bussen van Mijnders Tours. De oranjever. zou graag van u horen of u komt. Bent u slecht ter been dan graag even bellen naar M. Knöps, tel. 01877 - 1658 en u wordt thuis afgehaald. Er is al kontakt opgenomen met de bejaarden centra's. Maar zij die particulier willen komen zijn ook van harte welkom. OranjeverenigingDirksland" Zaterdagmiddag 27-4-1985 wordt op D'n Diek, het nieuwe winkelcentrum van Middelharnis, een sportieve- ringsteek wedstrijd gehouden. Deze begint om 14.00 uur en zal duren tot 16.00 uur. De wedstrijd wordt georganiseerd door de Middenstandsvereniging D'n Diek in sa menwerking met de Manege Oostmoer. D it geweldige kijkspel is voor een ieder te zien vanaf het winkelcentrum D'n Diek omdat het wordt gehouden op het Zand pad onderlangs D'n Diek. De inschrijving vindt plaats in 4 cate gorieën, nl.: - C Pony's - D Pony's - Paarden - Aangespannen Paarden. Alle geïnteresseerde deelnemers (met paard) zijn van harte welkom en kunnen zich laten inschrijven bij de organisatoren van dit evenement. Voor de Midden standsvereniging bij: Drogisterij Hissche- möller op D'n Diek of bij: Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a, Stad aan 't Haringvliet Het winkelcentrum D'n Diek heeft een aantal prachtige prijzen beschikbaar ge steld voor de beste rijders van de dag. De prijswinnaars zullen worden geselekteerd door een deskundige jury, die tevens 'de prijs zal uitreiken. De prijsuitreiking vindt plaats voor de muziektent omstreeks 16.00 uur. Wij zijn er van overtuigd dat dit evenement samen met het gezellige winkelen op D'n Diek u een geslaagde middag zal opleveren. De notarissen mr. G. E. H. ter Braak, sinds 1976 ter standplaats Dirksland en de nieuw benoemde notaris te Middelharnis mr. C. N. Schuring hebben besloten een asso ciatie aan te gaan en de notariële praktyk voortaan gezamenlijk uit te oefenen. Aan dat besluit ligt een meerdere logica ten grondslag dan alleen maar het feit dat de beide notarissen elkaar al vanaf hun stu dietijd, twintig jaar geleden, kennen en dat dhr. Schuring sinds 1976 als kandidaat notaris aan het kantoor van dhr. ter Braak verbonden was. De „hechte samenwerking" die ze nu graag voort willen zetten dateert derhalve al van vorengenoemde datum. Daarbij komt nog beider verknochtheid aan het flakkeese land en de sympathie voor de - flakkeese bevolking die ze dan ook de meest optimale bediening willen geven; in de associatie die gevonden werd is die gewaarborgd. „De werkzaamheden van de notaris wor den door de snelle rechtsontwikkeling steeds gecompliceerder; een specialisatie op bepaalde rechtsgebieden kan dan de cliënt bijzonder ten goede komen", laten de notarissen, die elk hun specifieke be- langstellingsgebieden hebben, weten. De gezamenlijke praktijk maakt het ook mo gelijk elkaar in drukte-pieken en bij af wezigheid bij te staan en te vervangen, ook weer ten dienste van de cliënt die prijs stelt op een snelle afwikkeling die niet ten koste van de kwaliteit van de dienstverlening mag gaan. Op het kantoor te Dirksland werken 4 medewerkers, in Middelhamis De heren Schuring (zittend) en ter Braak. 5. Vrijdagmiddag bestond voor belang stellenden gelegenheid met beide nota rissen en het Middelharnisse kantoor na der kennis te maken. B Cl O B <3 En óf er zaterdagmiddag muziek zat in het 60-jarig jubileum van Oude Tonges muziekvereniging „Vooruit...!" De avond tevoren wa ren al honderden getuige geweest van de uitvoering in de Sporthal-, zaterdagmiddag mocht „Vooruit" zich andermaal in de warme be langstelling van velen verheugen. Tóén op de receptie die in het Ver. gebouw aan de Schoolstraat ge houden werd. Het werd een ge beuren waarop het „Vooruit" be stuur royaal uitpakte jegens hen die de Vereniging door de jaren heen trouw zijn gebleven, met als nestor dhr. Joh. van Zanten, mede op richter en nog immer meelevend lid van de Vereniging. Meerdere „se nioren" werden tot het Erelidmaat schap verheven..! Een jubileumcommissie onder voor zitterschap van Jan Heintjes had de ge houden receptie keurig in vorm gegoten. Evenmin als de sprekers die na hem volg den liet dhr. Heintjes zich onbetuigd in het geven van een aanhankelijkheidsbetuiging aan de jubilerende Vereniging die hij trou wens tot een luid „vooruit" comman deerde! „Vooruit is niet alleen het „bezit" van julUe als bestuur en leden-, „Vooruit" is het bezit van heel Ouwe Tong' liet dhr. Heintjes weten, herinnerend aan de vele malen dat „Vooruit" aktief was ge weest in blijde en ook bij droeve gebeurte nissen omdat met muziek vreugd en leed beiden kunnen worden vertolkt, een kun nen dat door „Vooruit" geheel wordt beheerst. Gelukwensten werden voorts uitgespro ken door Jan Lodder als voorzitter van „Amicitia" uit Dirksland en die bleken zeer van harte gemeend. Muziekliefheb ber als hij is verklaarde dhr. Lodder zich echt gelukkig met de goede periode die „Vooruit" thans meemaakt, „want" zo vroeg hij zich af: „wat zou een dorp zijn zónder muziekvereniging?" Namens de Ver. Spaarbank was het dhr. J. Verhage die een gelukwens sprak en voor alle muzikanten een fraaie blauwe stropdas aanbood in de hoop ten gevolge van de komst van nieuwe leden spoedig met een „nabestelling" te worden gecon fronteerd. Weth. v.d. Ree vervulde deze middag een speciale missie namens het Ge meentebestuur. Was het op zich al ple zierig „Vooruit" in kennis te stellen van het raadsbesluit in de voormalige RK school een repetitieruimte te creeëren, óók was het dhr. v.d. Ree aangenaam dhr. Joh. van Zanten die al 60 jaar lid van „Vooruit" en tevens mede-oprichter is in kennis te stellen van de toekenning van de Erepenning in Zilver van de Gemeente Oostflakkee. Voor de jubilerende ver. had dhr. v.d. Ree een enveloppe met inhoud welke zo dacht hij ijest besteed zou kunnen worden aan de inrichting van het komende repetitielokaal waarin zo hoopte dhr. v.d. Ree de volgende uitvoering zal kunnen worden gegeven. Nogmaals kwam dhr. van Zanten voor het voetlicht, nu op verzoek van dhr. Kleinjan van de KNP. Hij bood dhr. van Zanten de Erepeiming van de KNP aan; dhr. P. Dijkgraaf die 50 jaar lid is werd verrast met de gouden speld, dhr. Bas Stander met de zilveren speld met steen en dhr. Abr. Hagens kreeg wegens zijn 55- jarig lidmaatschap een fraaie Oorkonde. Al eerder had dhr. Hagens een Onder scheiding gekregen. Dhr. Kleinjan prees die oude garde voor hun trouw aan de Vereniging die het waar lijk niet altijd gemakkelijk heeft gehad. Hij stelde hen en de bestuurderen, die des ondanks toch dóórgingen ten voorbeeld aan hen en aan die besturen die bij tegen slagen al te gauw het hoofd laten hangen. Daarbij herinnerde dhr. Kleinjan aan de strijd die gevoerd moest worden toen „iemand uit de grote stad" klaagde over teveel herrie die vanuit de primitieve repe titieruimte zijn woning bereikte. Een zil veren legpenning, dat was het geschenk waarmee dhr. Kleinjan namens de KNP gaarne al die inspanning waardeerde. Dhr. Stander kreeg uit handen van dhr. Klein jan de bronzen legpenning van de KNP en een bijzonder warm en welgemeend dank woord voor de manier waarop hij de muziek als een evangelie had uitgedragen. Uit handen van dhr. Braber, voorz. van de Ver. kreeg dhr. van Zanten een album van foto's uit het lange leven van „Vooruit". Het was met groot genoegen en met de meest grote instemming dat voorz. H. P. Braber tenslotte de bekendmaking deed dat enkele van de oud-gedienden tot het De Ereleden, v.l.n.r. Joh. van Zanten, P. Dijkgraaf, B. Stander en Abr Hagens. Op 8 juni a.s. komt de kapel van het korps rijkspolitie, circa 80 man sterk, naar Middelharenis. Nog niet eerder vond in deze regio een optreden van dat politie- muziekkorps plaats. De kapel bestaat uit politiemensen uit de praktische politie dienst. Dit jaar verzorgt die kapel per provincie een eenmalig optreden. Reeds meerdere malen werd getracht in samen werking met de middenstand deze kapel naar Middelhamis te laten komen. Dat is nooit gelukt. Het is dus een unicum dat dat nu wel kan plaats vinden. Het optreden van die kapel vindt plaats in samen werking met de rijkspolitie te Middel harnis en de evenementencommissie van de gemeente en de middenstand. De kapel hoopt op die dag o.a. een concert te geven in de aula van de tech nische school in Middelhamis, en wel van ca. 20.00 tot 22.00 uur. Voor dit zeld zame optreden zijn vanaf vrijdag 19 april a.s. kaarten verkrijgbaar bij het VVV kantoor, boekhandel Vroegindeweij op de Westdijk te Middelhamis, in de sporthal aan de Sportlaan te Middelhamis en op het politiebureau aan de Hoflaan te Mid delhamis. Alle belangstellenden worden opgeroepen zich zo spoedig mogelijk te voorzien van toegangsbewijzen, die twee gulden per stuk kosten. De prijs is bewust erg laag gehouden en bovendien krijgt u voor dat geld ook nog een consumptie aangeboden. Het optreden van de kapel valt samen met de dan te houden Havendag en de door de politie te organiseren open dagen. Over die evenementen zult U via de pers of op andere wijze nader worden geïnfor meerd. EreUdmaatschap van de Vereniging ver heven werden. Het bleken de eerder ge noemde heren Stander en Hagens en cfiir. W. Knops (door diens zoon J. Knops in ontvangst genomen i.v.m. ernstige ziekte) en dhr. L. Boogerman te zien. Bovendien werden ze door fraaie meisjes van het majorettenpeloton in de bloemetjes gezet. Voorz. Braber krijgt een taart met 6 kaarsjes van een dochtertje van defam. Bax.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1