^-m 1 Steeds meer aandacht voor modern wonen f jeugd- hoekje Opstanding fi M" gn ■h' Klaas Jan Mulder geeft Paasconcert Aprilraadsel 1 Extra raadsel 1 van Oom Ko Een jarige Briefwisseling ALLEMAAL Ook Van Zielst doet mee aan Interieur RAI Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS' VRUDAG 5 APRIL 1985 Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Post bus 8, Middelharnis, met in de linker bovenhoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden ge publiceerd. ¥€ROJtOOGO€ DKUtF Mijn druif deed 't eerst wèl goed, maar later kwamen er witte laagjes en zwarte stippen op de vruchten en verdroogden ze. Wat kun je daar tegen doen? Antwoord: Als de leibomen een paar jaar oud zijn, worden ze bijna altijd besmet met de meeldauwzwam. Eerst trekt een vliesdun laagje als meel over 't frisgroene blad en daarna tast de zwam de vruchten aan, zodat ze openspringen en verdrogen. U moet volgend jaar een pak spuitzwavel kopen, plus een handspuitje. Zodra het blad van uw druif 4 a 5 cm breed is, gaat u elke week zwavel spuiten als er geen regen op komst is. Zou er binnen 48 uur na zo'n spuitbeurt tóch regen vallen, dan herhaalt u erna de bespuiting. U moet dat wel volhouden tot begin september en in een warm najaar tot half september. Zwavel is niet gevaarlijk voor planten en insekten; alléén deze meeldauwzwam kan er niet tegen. Bent u enkele weken van huis, laat dan iemand anders het spuiten over nemen, want een paar weken overslaan kan niet! A lpratend o ver defeestdagen, viel het ons op dat je juist met Kerstmis veel meer gebruik ziet maken van de kleuren rood, wit en groen. Met Pasen overheerst geel en Pinksteren is en blijft kleurloos. Hoe zit dat? Antwoord: Daar wordt verschillend over gedacht. In de volkskunde gebruikt men rood, wit en groen als zg. vrolijke kleuren en menigeen kiest ze voor versieringen, omdat ze opvallen en vrolijk aandoen. Vooral in de winter doen ze het goed, maar als dat alles was, zouden bijv. geel en paars en blauw óók bij Kerstmis passen. Kijk maar naar het carnaval, waarbij alle bonte kleuren door elkaar gebruikt wor den. Er is dus méér aan de hand. Daarom verwijzen deskundigen naar de liturgische kleuren. In de RK kerkelijke kalender is rood immers de kleur van het bloed van Christus en symboliseert dat verzoening, voldaanheid, vreugde en martelaarschap. Wit is het zinnebeeld van ongereptheid, reinheid, schuldeloosheid en zondeloos- heid. Dat zijn dus uitermate geschikte kleuren bij onze kerstviering. Het groen uit de liturgie geldt vooral bij andere dagen, en in de heidense folklore zou het zelfs ongeluk brengen, maar groen is de kleur van de groenblijvende bomen en zal er door het gebruik van kerstboom, sparre- takken en kransen bijgekomen zijn. Het geel en wit uit de paastijd danken we vermoedelijk aan de Ideuren van het ei, dat de vruchtbaarheid symboliseert, want de liturgische kalender schrijft resp. paars, zwart en wit voor. Pinksteren is geen feest voor uitbundige versieringen en houdt zich aan de liturgische kleur wit. Beste jongelui, we zullen zonder aanbellen maar binnen stappen, want er is heel wat te doen. Het is de bedoeling dat we een kruiswoord raadsel plaatsen, en daar is veel plaats voor nodig maar ook veel werk aan. Daar gaan we dan met Als deze dag voorbij gegaan was, gingen de vrouwen naar het graf. Verloochende zijn Meester. Zij herkenden Jezus niet op de weg; pas bij het breken van het brood. Tot hem zei Jezus: „omdat gij Mij gezien hebt, zo hebt gij geloofd". Dit geschiedde ook bij de opstanding van de Heere Jezus. Deze vrouw kwam met de andere Maria om het graf te bezien. Dit sprak Jezus tot de tien discipelen toen Hij hen verscheen. Zo noemde Jezus de Emmaüsgangers. Dit droegen de vrouwen toen zij heen gingen naar het graf om Hem te zalven. Omtrent deze tijd kwamen zij tot het graf. De steen die voor het graf was geplaatst, was ook Zo was de gedaante van de engel. Als de De vrouwen moesten Zijn discipelen zeg gen, dat Hij hen naar hier zou voorgaan. Een vraag van de Heere Jezus aan Maria, toen zij achterwaarts keerde bij het graf. Volgens Johannes zaten er twee bij het graf. kUMSTTAHDGSKMAHS Een familielid knarst zo verschrikkelijk met zijn tanden, dat zijn kunstgebit er plat door afgesleten is. Iemand anders vertelde ons, wat de oorzaak zou zijn, nl. wormen. Is dat waar? De dokter zegt van niet. Antwoord: Gezien de verdere gegevens in uw brief, en het medisch onderzoek, is er van wormen geen sprake. Dat zelfs de huisarts er geen raad mee weet, ver wondert ons niet, want er is door erkende specialisten nog geen middel tegen ge vonden. Wel kan er een spijsverterings- akkevietje in het spel zijn, namelijk: te veel en te vet eten en dan vooral 's avonds laat nog 't een en ander gebruiken. Gezien de eetgewoonten van betrokkene, die niet ontbijt, maar juist laat een voedzame maaltijd en daarna nog diverse snacks en/of snoeperij tot zich neemt, is het mogelijk dat hij daardoor nog lang zijn kaken blijft bewegen, ook al slaapt hij. Het ritme is dan door zijn onderbewustzijn overgenomen. Medici die wij raadpleeg den, geven de volgende raad: doe alles wat normaal slapen bevordert. D at houdt in de zorg voor een goed stevig en vooral vlak bed, dat mag zijn voorverwarmd om het droog te houden, maar niet klam en ook niet te warm mag zijn. Slaap met open raam, rook niet en eet niet meer na 7 uurs avonds en dan vooral niet te veel en te vet. Werk niet tot u erbij in slaap valt, maar rust tenminste twee volle uren alvorens u ter ruste gaat. Geeft u dat maar aan dat familielid door, dan zal zijn nieuwe gebit minder snel slijten. GiNsven Dat de Nederlandse jenever te maken heeft met de jeneverbes, is me bekend. Maar waar komt de naam van de En gelse gin vandaan? Antwoord: Van die zelfde jenever, want het destillaat is een imitatie naar onze Nederlandse drank, die vroeger als „ge never" werd geschreven en uitgesproken. De Engelsen maakten daar ginever van, afgekort gin, omdat dit het woord was voor: valstrik. En dat was het voor vele gebruikers! UITZICHT WSG Bij een gevaarlijke hoek zijn de struiken zo breed uitgegroeid, dat je niet meer kunt zien wat er van links en rechts aan komt stuiven. Mag ik zelfde snoeischaar in dat openbare groen van de gemeente zetten? Antwoord: Neen. Ook al neemt u de afgeknipte takken niet mee, dan zou u een proces-verbaal riskeren wegens beschadi ging van gemeentelijke eigendommen. Want ook de bomen en struiken langs de openbare weg behoren aan de eigenaar en daar moet u dus aankloppen. De ge meente zal het wel vakkundig (laten) doen als u het vraagt. GSOULO'SPH Als ik mijn patience-spelletje speel en 't komt nietuit, zijn er vaak mensen die met allerlei aanwijzingen en trucjes komen, waarmee het toch doorgespeeld zou kun nen worden. Maarzo zijn de regels toch niet? Kunt u mij de juiste spelregels voor patience geven? Antwoord: U schrijft er helaas niet bij, welk spelletje bij u favoriet is. En er zijn er wel een paar honderd. Een goed gesor teerde boekhandel heeft diverse boekjes over dgl. kaartspelen, en daarin vindt u duidelijk hoe ze allemaal gespeeld kunnen worden. Maar dat wil niet zeggen, dat 't precies zo moet gebeuren. U vindt het misschien prettiger om het op uw manier te doen. En als u zo'n geduld-spelletje speelt dat voor één persoon bedoeld is, hebt u eigenlijk niets met de opvattingen en speelwijze(n) van de andere bewoners van het tehuis te maken, want die spelen niet mee.... U kunt bijvoorbeeld de kaar ten van het „boekje" schudden en dan opnieuw proberen of u verder kunt. An deren gaan de rijen verleggen en vrij komende kaarten keren, zodat ze met die onderste iets kunnen doen. Heel anders Ugt het, wanneer u met iemand samen speelt en tegenover elkaar zittend de kaar ten uitlegt en dan bij elkaar kaarten gaat aanleggen. In zo'n geval moet u samen afspreken wat u wèl of niet zult doen of goedvinden. Toen 's Heilands Eng'len 't zegel braken En wentelden den z waren steen. Toen vlood de ontstelde wachter heen. Met vale doodsverf op de kaken. En voelde 't hart van sidd'ring slaan; De Heer was waarlijk opgestaan. Op 13 april is jarig Addy v.d. Velde. Addy, van harte gefeliciteerd met je ver jaardag, en een fijne verjaardag toege wenst. Wij hopen datje deze dag nog vele jaren mag herdenken. De Heere geven het, want alleen aan 's Heeren zegen is alles gelegen. Misschien dat de raadsel vrienden en vriendiimen ook aan je willen denken. Een mooie kaart is altijd welkom. Het adres van Addy is: Kaaistraat4, 4401 CH Yerseke. Maar als de Raad der boosheid hoorde Wat door de wachters was aanschouwd. Zij daad'lijk met een handvol goud 't Waarachtige verhaal versmoorde; Haar dacht, de dag der wraak brak aan: De Heer' was waarlijk opgestaan. Maar als de rij van Zijn vriendinnen. Droefgeestig in den grafkuil ziet. Zoo spreekt een Engel: Vreest gij niet! Hij, dien gij zoekt, schuilt hier niet binnen; Gaat heen; zegt Zijn discipelen aan: De Heer' is waarlijk opgestaan". „Hoe lieflijk mag die blijmaar klinken; De lieve Heiland bleef niet dood; Zijn toeven in des aard'rijks schoot Deed Schitt'render zijn glorie blinken; Wij kunnen rustig grafwaarts gaan: De Heer' is waarlijk opgestaan. BEETS 1 H||40 k 56 54 2k 53 47 4o 48 47 7 s u z z s De antwoorden op de vragen wegschrap pen in het letterraam. De overblijvende letters vormen een tekst uit Markus. Han delt over de opstanding. Het zijn allemaal vragen uit de Evange liën, betrekking hebbende op de opstan ding. van links naar rechts: 1schoeisel - 5voetbekleding - 7papegaai -11. maand -13. deel van de dag-15. getijde-17. plaatsje in Drente (vliegveldje) -18. noot-19. persoon- 21. water in Utrecht- 22. kunstwerk- 24. deel van een schip - 25. bouwval - 28. vrucht- 30. spil -31. gebladerte - 34 lengtemaat- 36. nauw - 37. deel van een schoen - 38. water in Friesland - 40. afgeknotte boomstam - 43. pers. vnw. - 44. krijgsmacht- 47. ruimer- 50. deel van de week - 51. wig - 5^. stapel - 54. verbinding - 56. voorzetsel-58. maaltijd-60. zangnoot-61.timmergereedschap-63. wondvocht(ontst. - 66. vakvereniging(vero) - 67. eveneens - 68. stad in Japan. van boven naar beneden: 1. spruit (op aardappelknol) - 2. voorzetsel-3. tam-4. familielid-5. keelgeluid - 6. aanlegplaats - 7. soort onderwijs - 8. 100 gram - 9. dagblad- 10. azijn- 12. werkelijk- 14. rijgsnoer- 16. onvriendelijk- 18. zuivelprodukt - 20. heden - 21voegwoord - 23. zangnoot - 24. lidwoord- 26. hartelijk- 276. handelsvorm- 29. zeer boos- 30. engels bier- 32. handvat- 33. telwoord - 35. afgemat- 39. geestdrift- 40. deel van de trap - 41voegwoord - 42. gedeelte - 43. gewichtje - 45. landbouwgereedschap- 46. maanstand-48. frisse lekkernij- 49. oude lengtemaat - 50. voorwerp - 52. betaalmogelijkheid - 53. mijt - 55. opslagplaats - 57. wiel - 59. jongensnaam - 61. inhoudsmaat - 62. pers.vnw. - 64. motorraces - 65. godsdienst. De letters die men op onderstaande cijfers in het kruiswoordraadsel vindt, overbrengen in de vakjes onder deze cijfers. Bij juiste oplossing is een bekende uitdrukking te lezen. André Aleman - Kenya: Gunstige berichten uit Kenya; gelukkig André dat alles goed gaat. Met oom Ko gaat het ook wel hoor, maar erg rustigjes aan. Dat is daar bij jullie een aardig schooltje zeg. Bijna 1000 kinderen. Je hebt deelgenomen aan een gymwedstrijd? Hoe is de afloop geweest? Kees Aleman - Kenya: Jullie maken dus ook schoolreisjes? Als ik het goed heb gaan jullie naar een museum. Dat kan best een leuk reisje worden Kees. Wat betreft die kuikentjes op die land- bouwshow, daar hebben ze toch wel met de verfkwast gewerkt. Want ik kan niet aannemen dat er bij jullie zoveel kleuren kuikens zijn. Hoor ik nog wel hé. Jan Aleman - Kenya: Wat jullie tekort komen aan regen, hebben wij wel over Jan. Nog steeds droog en daarbij ook nog koud. Er is daar bij jullie altijd wel wat te beleven Jan. Anders maar riskant met zo'n bus. Ben blij dat er hier geen ravijnen zijn. Is dat de zomerva kantie die op 4 april begint? Gefeliciteerd met zus hoor! Mare Kamp - Yerseke: Zo, dus dat was je opa op die foto Mare. Nou, die ken ik wel hoor. Dan heb ik die vorige week nog gesproken. Leuk hé. Maar ik wist niet dat dat jouw opa was. Inderdaad een leuk versje. Ik had daar weleens over gelezen, maar dacht niet dat ze dat nu nog deden. Nathalie Kamp - Yerseke: Heb ik je naam zo goed geschreven Na thalie! Op de lange duur leert zelfs oom Ko het nog wel. Maar met oude mensen moetje een beetje geduld hebben. Een erg leuke brief heb je geschreven. Misschien heb je er ook wel bij gezucht, net als je zusje. Leuk zeg dat je dat alles inplakt. André Kastelein - Zeist: Ja, je bent even uit de „vaart" geweest André. Maar je bent nu weer in staat om te schrijven, en je hebt er ook de tijd voor. Het is ^us de bedoeling dat je naar de MEAO gaat? Erg leuk, maar er zal wel gewerkt moeten worden André. Dat ben je toch al gewend. Toch oppassen met die „gratis" aanbiedingen. Eerst maar goed bekijken André. Heleen Boone - Hoedekenskerke: Ja, als de zon er is kan je het al goed merken dat we in de lente zijn gekomen. Maar zo erg veel zon hebben we nog niet gehad Heleen. Dat was als prijzen boe- kenbonnen geven heeft vanzelf een oor zaak. Vroeger werden er kadootjes ver zonden, maar de verzendkosten zijn te hoog. Inderdaad zou een kadobon ook kunnen, maar het wordt niet zo eenvoudig Heleen. De één een kadobon, de ander een boekenbon. Nummer drie wil geld. Dat is niet uitvoerbaar! Zou graag een fotootje van je willen Heleen. André Kastelein zegt allen die hem op zijn verjaardag een kaart hebben gestuurd, hartelijk dank daarvoor. Er zijn nog en kele brieven te beantwoorden, maar daar is nu geen plaats meer. Volgende week hopen we de rest te beantwoorden. Het wachten is nu op de nieuwe zending. Allen hartelijk gegroet van OOMKO sishkaubassemoogst In de voorgaande zomer zijn onze sier- kalebassen pas erg laat rijp geworden. Wanneer en hoe moeten wij ze plukken, om ze voor later te kunnen bewaren? Vorig jaar was ik daar misschien te laat mee. Antwoord: Meestal oogst de leek zijn kalebassen veel te vroeg. Zo lang ze nog groeien, hoeft u ze niet te plukken, want het is beter ze niet te vroeg te snijden. Bij een gunstige nazomer groeien ze door tot zeker half september. U snijdt ze met het steekje er aan, precies alsof ze u appels plukt. Leg ze dan op een koele plek. Als het steekje verschrompeld is, kunt u dat er af duwen. U zult zien, dat de vrucht op die plaats kurk gevormd heeft, zodat ze daar niet gaat rotten. Let er bij het plukken of snijden op, dat de vruchten al goed hard moeten zijn. Zachte kalebassen zijn niet rijp en gaan gauw rotten. In éen droge, maar niet te warme kamer kunnen uw sier- kalebassen acht tot negen maanden be waard worden, maar dan mag u ze niet stoten of ermee gaan gooien! GEVAARLIJK SMAIUC Ik heb nog van die ouderwetse emaille pannen. Er gaan nu steeds meer stukjes uit aan de binnenkant. Kan dat veel kwaad? Antwoord: Wis en zeker, want elk scherf- je komt in het eten, dat erin bereid wordt, en kan precies als glassplinters schade toebrengen aan de darmen. Bovendien is email ook niet vrij van gif. Indien het stuk gestoten is, kan het chlorofyl (dat is de stof die de groenten zo groen maakt) die gif stof opnemen, vooral als de spijzen er lang in blijven staan. Gaat u ze weer op warmen, dan zal die hoeveelheid gif nog toenemen, en het effect ervan versterkt worden. Doe de beschadigde pannen dus weg en koop nieuwe van ander materiaal. OHGESCHIKTe KAPSTER Mijn dochter werkte jaren als kapster, maar werd arbeidsongeschikt verklaard. Waar moet ik nu een uitkering aan vragen? Antwoord: Dat moet zij, als meerder jarige, zélf doen op grond van de Alge mene Arbeidsongeschiktheidswet (A.A.W.) bij de bedrijfsvereniging voor het kappersbedrijf p/a DETAM, Nyen- oord 1, 3552 AS Utrecht, telefoon 030 - 45 39 11. DIRKSLAND Open Jeugdwerk „Onder de Wiek" Zaterdagavond 6 april geenbijeenkomst. In plaats daarvan kunnen de jongelui naai „de Hoeksteen" te Middelharnis. Op D.V. Tweede Paasdag 8 april zal de bekende concert-organist Klaas Jan Mul der een Paasconcert geven in de Grote of Sint Laurenskerk te Rotterdam. Klaas Jan Mulder speelt in dit concert o.a. werken van J. C. Bach, C. M. Widor (Allegro uk Symphonic no. VI), E. Ba tiste, J. Bull, C. Franck (Choral no. Ill), A. P. Fr. Boëly (Judex Crederis) en E. Hovland (Toccata). Ook zal Klaas Jan Mulder aan het grote Laurensorgel een improvisatie ten gehore brengen. Het programma voor dit Paasconcert vermeldt verder driemaal samenzang van Paasliederen. Het concert begint Tweede Paasdag 's avonds om kwart over acht; in verband met de te verwachten grote belangstelling zijn de deuren al geopend vanaf kwartover zeven. De toegangsprijs is 6,kinderen t/m 12 jaar/4,—. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling 1=3 01870-3477 j^ DD Van 11 tot en met 21 april wordt in Amsterdam Interieur RAI 85 ge houden, een tentoonstelling voor kreatief wonen. Het is voor het eerst dat een dergelijk uniek evenement in ons land plaats vindt. Speciaal uitgenodigde exposanten presente ren de laatste ontwikkelingen op het gebied van eigentijdse en vooral originele woninginrichting. Meubelen, verlichting, woningtextiel, vloerbedekking, wandbekleding, keukens, sanitair en woonaccessoires het is er alle maal te zien. U zult er alles vinden, behalve de geijkte oplossingen. Nieuwe normen vragen om nieuwe vormen. Een bezoek aan Interieur RAI geeft u een nieuwe kijk op wonen. Ter gelegenheid van dit evenement werd een interview gemaakt met de heer Van Zielst van de firma Van Zielst Eigentijds Wonen te Sommelsdijk. Dit bedrijf is lid van de organisatie GOED WONEN die zich al jaar en dag inzet voor beter wonen. GOED WONEN heeft een zeer promi nente plaats gekregen op Interieur RAI 85 inclusief een meubeltheater waar dage lijks prominente tv-persoonlijkheden zul len praten en discussieren over goed en modem wonen. In bijgaand interview, dat voor u mogelijk een aansporing zal zijn om INterieur RAI te bezoeken, zijn visie op hedendaags wonen. Va de Nederlanders die dit jaar nieuwe meubelen gaan kopen zal 33 procent moderne meubelen aanschaffen, 22 pro cent kiest voor semi-modem en 17 pro cent wil eiken. Overigens is bij de zo geheten 45-plussers nog een sterke voor keur voor eiken, namelijk 45 procent. Het moderne meubel is dus in opmars. Deze gegevens stonden onlangs in het vakblad Mobilia dat een onderzoek had ingesteld naar de voorkeuren van Nederlanders wat betreft meubelen. Voor de heer Van Zielst uit Sommelsdijk eigenlijk niet opzienbarend. „U koopt nu toch ook geen toverlantaam met petro- leumverlichting, maar een moderne vi deo", is het even simpele als logische antwoord op de bovenvermelde cijfers. Volgens de heer Van Zielst zal de aan dacht voor het moderne meubel verder toenemen. Hij noemt daarvoor een aantal oorzaken op. Bijvoorbeeld het feit dat in de huidige woningbouw de kamers steeds kleiner worden. Dat vraagt meubelen die licht en luchtig aandoen, waar je, populair gesteld, doorheen kunt kijken. De meeste moderne meubelen zijn licht, zo niet in vorm dan toch in elk geval in kleur. Een andere oorzaak voor de groei van het moderne meubel is ook dat men minder tijd wil gebruiken voor onderhoud en schoonmaken. Moderne meubelen vra gen, over het algemeen minder onder houd. Tenslotte ziet men steeds meer moderne meubelen bij vrienden, kennis sen, in de winkels en op tv. Let maar eens op de meubelen, aldus de heer Van Zielst, van de presentatoren van de huidige talk shows. En zag u die fraaie rood, blauw zwarte stoel in de slaapkamer van Pien en Gert-Jan in de serie „Zeg's A?" En nog steeds is het zo dat zien, geliefd maakt en vervolgens kan leiden tot kopen. De heer Van Zielst, die als lid van de organisatie Vereniging Goed Wonen al jaar en dag zich beijvert voor een moderne wooncultuur, is erg blij met die gestegen belangstelling. Lange tijd waren de Goed Wonen-winkeliers als het ware zende lingen in meubelland. Maar als echte meubelenthousiasten be grepen zij dat juist de promotie van mo derne meubelen niet over rozen zou gaan. „Wij staan achter onze produkten. Wij geloven dat mensen in een goed afge wogen en bij-de-tijds interieur zelfs ge lukkiger kunnen leven. Men kan zich onbewust storen aan zaken in zijn woning zonder nu precies te zeggen waar het aan schort. Goed meubileren vraagt goed advies en natuurlijk een ruime keus. Alle Goed Wonen-dealers streven er naar hun klanten uitgebreid voor te lichten, zowel wat betreft het assortiment als de toepassing. „Veel mensen hebben wel waardering voor moderne meubelen, maar zij durven ze niet aan te schaffen omdat ze niet weten hoe je ze kunt combi neren, beter gezegd hoe ze moeten worden gebruikt", aldus de heer Van Zielst. Ge lukkig ontdekken steeds meer mensen dat de winkels die modem meubilair ver kopen, geen drempels hebben, datje er zo naar binnen kunt. Een beetje rondkijken, en genieten van mooie dingen. „Wij zullen als Goed Wonen-dealers mensen nooit wat opdringen. Als ze slechts willen rond kijken, vinden wij het ook goed. Ik geniet er van als ik zie hoe moderne meubelen door anderen kennelijk worden gewaar deerd. Weet u dat bijvoorbeeld het ver nieuwen van een stoel of een enkel meubel in het moderne genre, al vaak tot een totaal ander beeld van de woonkamer kan leiden, aldus de heer Van Zielst. Zijn ze niet duur die moderne meubelen? De heer Van Zielst: „De prijzen van dit soort meubelen is de laatste jaren niet of nauwelijks gestegen. Natuuriijk zijn er extreem dure dingen bij, maar vooral bij moderne meubelen kun je ook heel goed koop slagen en dan toch verantwoord". De heer Van Zielst hoopt dat ook zijn klanten de gezamenlijke Goed-Wonen in zending op Interieur RAI zullen gaan be zoeken. „Wij hebben er met z'n allen erg onze best op gedaan. Het is eigenlijk een grote etalage geworden met het nieuwste en mooiste dat we te bieden hebben". l 2 3 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 32 33 34 35 36 37 38 39 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 69 60 62 63 64 65 66 67 68 30 12 32 10 13 61 26 Z A Y B B T A T N P E I T R S E E M M T A U V S E G A R B N G A E R S A T H S 0 M D A S G A Y A R D 0 B E V I E N G M K A R T I A M J A G E D Z A U L S E N D A V E R N E D E Z Y N U L A I E Z D A E N R 0 N V E E R S N T A E N R D D I I G E E N G S P E E C E K R Y E R N A U L S I D E S 0 N D 0 P G I A N S G V E H R Z Y I E S G E L D 0 B L I P K G E M E G A S L I T L E A A A W I N E N Z H 0 Y E I K T S G H Y I E E N G R E L N E I N E T

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 6