Een Paas-surprise van het Jeugd-Rode Kruis Modeshow Madelinde Predil(beurten Voor da a.s. feastdagen Edelslager Wagenaar Volgende week één krant OPROEP Ergerlijke dierenmishandeling Open dagen korpsschip Direkteur Chr. School benoemd Tweede plaats bij brandweerwedstrijd Tijdrede SGP Bruinisse heeft Edelslager Wagenaar een grote keuze van vlees en vleeswaren Misschien barbecueën onze beleende barbecueworstjes zijn er weer oa LEVERWORST Bestel eens een HEERLIJKE SCHOTEL wmm Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRUDAG 5 APRIL 1985 Middelharnis: Op de foto de broers Piet en Jaap Verhage, mevr. Kieviet-Verhage die het groepje begeleidde, geheel links mevr. de Bakker, voorts Marjolien Verbiest en Bianca Dorst. Langdurig zieken en hoog bejaarden in Middelharnis en Sommelsdijk, samen 220 in getal, hebben dezer dagen een leuke Paas- surprise in ontvangst mogen nemen. Ze werden aldus verrast door de leden van de afdeling Middelharnis van het Jeugd Rode Kruis. De kinderen gingen zelf de deuren langs en veelal ook de huizen binnen waaruit bleek dat de geste bijzonder op prijs werd gesteld. Welkom waren ze ook zoals de foto dat laat zien bij de broers Piet en Jaap Verhage die i.v.m. de mvaliditeit van Piet een woning in het Oudeland, bij „de Samaritaan" bewonen. Ook hun buurvrouw, mevr. de B akker-v.d. Laan was er op bezoek, ook om Piet t.g. v. de komende Paasdagen een aardigheidje toe te stoppen. De Jeugd Rode Kruis leden die elk pakje van een kleurige tekening hadden voorzien brachten ook een surprise in Dirksland voor elke ziekenhuis patiënt en een voor elk van de leerlingen van de Eleosschool. Rommelmarkt Nieuwe Tonge Het ligt in de bedoeling om D.V. zater dag 29 juni een rommelmarkt te houden. Daar is heel wat voor nodig. Hebt u nog spullen of kleding beschikbaar? Als u iets hebt, belt u ons even, dan komen wij het ophalen. Telefoon01875 -1351,2358 of 1272. De opbrengst is bestemd voor de Ned. Herv. Kerk ter plaatse. Komm. Kerkewerk Twee inwoners van Dirksland, de heren HoUeman en Vroegindewey hebben in der Philipshoofjesweg een fazant opgevangen waarvan de vleugels bleken te zijn af gehakt. Het verminkte dier leek voor het overige gezond en wordt thans verzorgd door de fam. de Leeuw aan de Oosthaven- dijk. Dinsdagavond 2 april was het weer zover. Modehuis Madelinde hield weer voor een bomvolle zaal haar voorjaars- en zomer '85 mode-show. In een vlot tempo werden afwisselend jeugdige alswel chique combinatie's getoond. Voor de jongeren waren vooral de combinatie's van Clarisse, Monroe en Grid van Delden erg geslaagd. Zowel in mooie pasteltinten zoals zalm en mint waren er leuke sets maar ook in de zomerse harde kleuren zoals cyclaam, turquoise, smaragdgroen, oranje en felgeel waren er leuke combinatie's te zien. Voor de iets oudere moderne vrouw waren er leuke combineersets o.a. van Claire mode en Claire D'abry met bijpassende blouses van Marianne Paris. Dan was er niet te vergeten het nieuwe merk Charpentier die een hele uitgebreide kollektie brengt waardoor blouses, rokken, pantalons en jasjes in dezelfde kleuren met elkaar te combineren zijn. En dat alles in een populaire prijsklasse, wat zeer belangrijk is tegenwoordig. Ook de klassieke dames kwamen aan hun trekken op deze mode-avond. Zij kregen schitterende japonnen en deux-pièces te zien van o.a.- Wilken, Bremer en Lady F. Voor de sportieve, maar toch elegante dames waren er mooie broekpakken van het aparte merk Suku San en Boutique José. De mannequins Joke, Esther, Myra, Sjaan, Aat en Jeanet toonden ieder in ver schillende maten (t/m maat 44) heel enthousiast deze afwisselende mode voor jong en oud. De bijpassende schoenen en tassen werden verzorgd door E. v.d. Bok. De leuke kollektie zonnebrillen en gebruikte foto-apparatuur waren van firma Hameeteman en de hoeden van Modehuis Carta; allen uit de Weststraat. Dit alles bijeen maakte het tot een bijzonder geslaagde avond! Voor belangstellenden bestaat de mogelijkheid deze wervelende modeshow op video te bekijken in onze etalage. MODEHUIS MADELINDE Weststraat 6, Ouddorp, tel. 1166 Door een technische fout zijn de foto 's van onze mannequins voor deze krant helaas mislukt. Daarom een foto van 2 vaste medewerksters voor onze zaak in de Weststraat. Zondag 7 april 1985 Eerste Paasdag OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof. Donderdag 11 april: 14.45 uur ds. W. J. op 't Hof, huwelijksbevestiging - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk Goede Vrijdag 20.00 uur ds. A. J. J. van Noord; Ie Paasdag 10.00 uur ds. Plaatzer en 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur dhr. Modderkolk. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. P. H. vanTrigten 18.30 uur ds. W. H. van Kooten. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée, bevestiging lidmaten en 18.00 uur ds. L. Quist; kollekte Leerstoelfonds GB - Ger. Kerk 9.45 uur gezamenlijk zingen, 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord en 17.00 uur ds. A. R. Plaatzer, Bameveld. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vlietstra jr. en 18.00 uur ds. L. Groenenberg, Andel; extra kollekte Woord en Daad-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. T. Talsma, Drachten; Ie Paasdag 9.30 uurm.m.v. trompettist J. van Lenten en solozang door mevr. P. van Huizen-van Dam. Kinderopvang mogelijk. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar en 18.00 uur ds. M. van der Linden; extra kollekte Studie fonds GB - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte IZB - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uür lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Kruijmeren IS.OOuurds. K. van Meijeren; extra kollekte kerk voogdij - Rem. Ger. Gem. 8.30 uur Paasontbijt en 10.00 uur ds. G. Berve- ling. LUKASKAPELHDG-10.15 uur ds. J. T. Cazander, kollekte Leerstoelfonds GB en 15.45 uur Samenzangdienst MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur ds. J. Codée; extra kollekte Studiefonds GB - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens, H.A. -Chr. Ger. Kerk Goede Vr^dag: 19.00 uur ds. P. den Butter; Ie Paasdag 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. v.d. Waal en 17.00 uur zangdienst - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.00 uur ds. H. J. J. Feenstra en 16.30 uur lezen. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte vrije zitplaatsen- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE-Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijken 18.00 uur ds. B. Eysinga, Leusden-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. Klok en 18.00 uur ds. A. Vos; extra kollekte Hulp Oost Europa - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. KerkGoede Vrijdag: 19.00 uur ds. J. Hage. Ie Paasdag 10.00 en 18.00 uur ds. J. Hage. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. G. C. Klok; extra PaaskoUekte - Ger. Kerk 9.45 uur (gezinsdienst) drs. A. Mole naar, UI venhout en 18.30 uur ds. J. Noordhof, 's Gravenpolder. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. GOEDEREEDE Spreekuur burgemeester vervalt Gedurende de hele aprilmaand zal burg. van Velzen geen gelegenheid hebben zijn wekelijkse vrijdag spreekuur te houden. Mocht men de burgemeester toch willen spreken dan kan men daartoe via tel. 01879 - 1500 een afspraak maken. Het korpsschip „Abraham Crijnsen" van het zeekadettenkorps Rotterdam, dat tijdens de Paasdagen in de Ouddorpse haven ligt houdt voor belangstellenden „open dag" op 2e Paasdag en volgende zaterdag 13 april. Het schip hoopt maan dag 15 april weer te vertrekken. Diplomazwemmen te Middelharnis op dinsdag 2 april j.l. zijn de volgende leerlingen uit het Instructiebad van Mid delharnis geslaagd voor hun Overlevings- diploma van de N.V.Z. Geslaagd: Anne-Marie Boeter; Johan Jordaan; Het ty Tanis; Gemma Kievit; Simone Ver maat; Margriet Lachenal; Carmen Bak ker; Arend Moort; Corine Broere; Corine Nagtegaal; Arco van Antwerpen; Kom- my Vroegindeweij; Liselotte van Rumpt; Riëtte van der Kamp; Corine Groen; Walter Kalkman; Lennard Struik; René Grootenboer. OOLTGENSPLAAT Het bestuur van de Vereniging tot stich ting en instandhouding van scholen met de bijbel voor basisonderwijs te Ooltgens- plaat heeft met ingang van 1 augustus a.s. als direkteur aan genoemde school be noemd, de heer W. A. J. Jansen, onder wijzer aan de Chr. School te Bleskens- graaf. De nieuwe direkteur, geboren te Wageningen is 29 jaar, gehuwd en is Ned. Hervormd. Het echtpaar heeft een kind. De heer Jansen genoot zijn opleiding aan de Chr. P.A. „De Driestar" te Gouda en is na zijn studie vanaf 1979 verbonden aan de Chr. School te Bleskensgraaf Mutaties Aan bovengenoemde school hadden nog enkele mutaties plaats. In de vacature van mevrouw J. L. Wesdorp-Boot te Nieu- werkerk (Zld.) is als tijdelijk hoofd aan de Chr. Kleuterschool „André Marie" be noemd mej. M. van den Hoek, bijna zes jaar verbonden aan de Chr. Kleuterschool „Prinses Marijke" te Middelharnis. Als tijdelijk onderwijzeres is in de vacature van mevrouw E. Levering-van de Ree te Oud-Beijerland aan de Chr. School ,JDe Hoeksteen" benoemd mevrouw Come- lissen-Dieleman te Maasdam. In de vacature van mevrouw I. van Geffen-van Oostende is tijdelijk als akti- veringsleidster aan de Chr. Kleuterschool benoemd, mej. Marian Wagner uit Dirks land, als zodanig werkzaam op de Bosse Kleuterschool te Middelharnis en als sti muleringsleidster op de Chr. Kleuter school te Stad aan 't Haringvliet. 9.30 uur ds. K. van Meijeren en 18.00 uur ds. L. Kruijmer; extra kollekte Studiefonds GB - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. J. H. Becker. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Jongebreur. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Maandag 8 april 1985 Tweede Paasdag OUDDORP - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. Molenaar, Amersfoort, bediening Heilige Doop - Doopsgezinde Gem. 10.00 uur dhr. W. Tanis, Paasviering Zondagsschool. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. Stoutjesdijk. STELLENDAM - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J{ Codée; kollekte jeugdwerk eigen gemeente. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kollekte dia- konie - Ger. Gem. 10.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden, paaszangdienst -Ger. Gem. 10.00 uur ds. A. Hooger land. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. van den Bom. SOMMELSDIJK-Herv. Gem. 9.30uur ds. L. Kruijmer; extra kollekte kerk voogdij. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 9.00 uur ds. L. Quist- Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 19.00 uur ds. A. Hoogerland (openb. bel.). NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerkeraadsfonds. OUDE TONGE-Herv. Gem. 10.00 uur zingen van Paasliederen met de zon dagsschool. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 9.30 uur ds. G. C. Klok. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. K. van Meijeren; extra kollekte Studiefonds GB - Ger. Gem. 9.30 uur student A. J. Gunst, Kapelle- Biezelinge. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. in Ned. 9.30 uur lezen - Oud Ger. Gem. 9.30 uur lezen. I.v.m. de vrije dag op Tweede Paas dag zal het ons niet mogelijk zijn tijdig een dinsdagnummer gereed te hebben. Het eerstvolgende nummer dat we uit hopen te brengen is der halve dat van vrijdag 12 april. Redaktie E.N. SOMMELSDIJK Ophalen oud papier Leden van het Mannenkoor „Ons Koor" hopen morgen, zaterdagochend in Som melsdijk weer oud papier op te halen. Aktiviteiten in liet Ouddorps museum: Hoewel in de vorige eeuw Ouddorp zelfs zes meekrapstoven telde, nam deze tak van landbouwbedrijf ook in het begin van deze eeuw daar nog een belangrijke plaats in. Vele ouderen zullen zich dat nog herinneren. Het bestuur van het museum heeft dan ook gemeend om in het begin van het komend zomerseizoen, gedurende een aantal weken, over deze vorm van bedrijf een tentoonstelling in te richten. Daarvoor zijn natuurlijk spullen nodig. Het bestuur wil daarom vragen of per sonen die nog iets bezitten wat met de meekrapteelt en verwerking ervan te ma ken heeft, dat tijdelijk ter beschikking te willen stellen. Er zijn al een aantal zaken aanwezig, maar uw medewerking zal bij zonder op prijs worden gesteld. Dit om de tentoonstelling een kompleet karakter te kunnen geven. Tevens wil het bestuur personen op roepen die bereid zijn om in het komend seizoen te assisteren in het museum tegen een geringe vergoeding. De werkzaam heden zullen o. a. bestaan uit kaartverkoop en het verzorgen van rondleidingen naar de kerktoren. Ook hen die dat slechts een dag of een halve dag per week willen doen, wordt vriendelijk verzocht even kontakt op te nemen. Enthousiaste jongelui ko men natuurlijk ook in aarmierking. Reakties graag naar: mevr. Komtebedde-Lodder, tel. 01878 - 1303. OOLTGENSPLAAT - SLIEDRECHT Zaterdag 30 maart j.l. werd te Sliedrecht een brandweerwedstrijd gehouden van de Regionale Brandweer Zuidelijk Zuid- Holland, gevestigd te Dordrecht Aan deze wedstrijd werd door 9 korpsen deelgenomen, waarbij de vrijwillige brand weer uit Ooltgensplaat een tweede prijs behaalde. De uitslag was als volgt: •Zwijndrecht 1251,6 1 133 1 Ooltgensplaat239,8 2 126 4 Heinenoord238,0 3 131 2 Molenaarsgraaf230,9 4 124 5 Zwijndrecht 2229,3 5 122 6 Oude Tonge226,4 6 109 8 Dordrecht223,1 7 127 3 G.E.B. Dordrecht 217,1 8 111 7 H. I. Ambacht208,1 9 98 9 Bij de regionale wedstrijd van Dordrecht mogen de korpsen van Zwijndrecht 1 en Ooltgensplaat Hun Ie en 2e prijs verdedi gen. De opdracht die de deelnemende korpsen moesten uitvoeren was het blus sen van een kemper en het bevrijden van een slachtoffer die achter in de kemper in een verstikkende rook moest worden op gezocht en in veiligheid worden gebracht. Een heftruck met een vat zeer gevaarlijke stof was tegen de kemper gereden en het voorste gedeelte was in brand geraakt. Achterin bevond zich het slachtoffer. Heden behaagde het de Heere, tot onze diepe droefheid na een smar telijk lijden.van ons weg te nemen onze lieve 'zorgzame moeder, be- huwdmoederenoma, schoonzuster en tante Willemientje van Dongen weduwe van Izak Breur in de ouderdom van ruim 86 jaar. Zij die haar van nabij gekend heb ben zullen beseffen wat wij in haar verliezen. Dirksland: D. N. Vijfhuize-Breur A. Vijfhuize Zuid-Afrika: A. Breur M. J. Breur-Bakker klein- en achterkleinkinderen 5 april 1985 PhilipshooQesweg 35 3247 XR Dirksland Gelegenheid tot condoleren zater dag en maandag van 19.00 - 21.00 uur aan het woonhuis en na afloop van de begrafenis. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op dinsdag 9 april a.s. om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk van uit het verenigingsgebouw der Ger. Gemeente „Rehoboth", Gelderse- dijk te Dirksland waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 13.00 uur. Geen bloemen Tot onze diepe droefheid, nam de Heere van ons weg onze lieve zorg zame oma Willemientje Breur-van Dongen in de ouderdom van ruim 86 jaar. Dirksland: Arie Willy Zuid Afrika: Jack en Marietje Jacques en Elana Karin en Danij Dirksland, 5 april 1985 Raad Middelharnis gaf Icrediet voor gymzaal Stad In zijn vergadering van gisteravond donderdag heeft de raad van Middel harnis een krediet van 914.000,ver strekt voor de bouw en de inrichting van een gymnastiekzaal in Stad aan 't Haring vliet. Het voorstel tot kredietverstrekking was aan de agenda toegevoegd terwille van een spoedige voortgang van het plan. „We zullen ons uiterste best doen de bouw zo spoedig mogelijk te beginnen", zegde weth. L. CKievit de raad graag toe. Vanuit de raad klonk, bij monde van mevr. Mouw (PvdA) en dhr. Rijvers (VDB) grote tevredenheid over de voortgang van de plannen. In het krediet zo bleek is nog geen rekening gehouden met de inrichting van de pantry; een voorstel daartoe komt in een volgende vergadering. Voor de plaatselijke kiesvereniging van de SGP Bruinisse hoopt D.V. donderdag 11 april dhr. K. v.d. Plas uitHardinxveld- Giessendam een tijdrede te houden, 's avonds om half 8 in het kerkgebouw van de Ger. Gem in Nederland aan de School straat. mi «n Zoals: diverse soorten rollade's, heerlyk gekruid. Kalfsvlees, Lamsbout, Lamskotelet volop voorradig. Wij hebben voor u al een komplete barbecuevoor I I u3 Diverse worstsoorten zijn bij ons in de prijzen gevallen; Probeert ze eens 2e Paasdag fonduen of gourmetten? Diverse soorten gegrilde vleeswaren Tot ziens bij: Weststraat 2a Tel. 01878 - 1245 OUDDORP

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2