De drie sporen Visser Oude Tonge: Aanncmer parkeert groot gerij voor deur van Dir. Gemeentewerken Het is volbracht Kern Optiek j Garage KNÖPS B.V. I Garage KNÖPS B.V. AUTO PESCH stS' Handelsonderneming ARENSMAN Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Citroen- Hesselink hudneéhtse Herdenkingsbijeenkomst in IVliddelharnis Weth. Kroon Oostflakkee stopt 'l I Onze SHOWROOM t Eerste concert door jeugdorkest „ApoUo" 57 e Jaargang VRUDAG 5 APRIL 1985 No. 5385 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijlc Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Er is wel gepleit toen deze regerings ploeg werd geformeerd voor een natio naal kabinet. In zo'n kabinet zijn zoveel mogelijk partijen vertegenwoordigd. Bij ons zou dat betekenen: de grote partijen. De bedoeling is duidelijk. Als die partijen elkaar vinden bij de kabinetsformatie is het beleid verzekerd van een brede steun. Het nadeel is niet minder duidelijk: zo'n brede coalitie kan alleen maar bestaan bij de gratie van een breed compromis. Echt uitgesproken politieke voorkeuren zullen er niet uit spreken. Zo'n kabinet zal dus alleen in uiterste noodzaak in het leven geroepen worden. Dat was althans volgens sommigen enkele jaren geleden het geval. Het ging economisch erg slecht, de werkgelegen heid kalfdea ontstellend snel af Nu gaat het in de politiek gelukkig om meer dan welvaart alleen, ook welzijnszaken spelen een rol. D aarbij speelt de vraag naar de rol van de overheid steeds mee. Schept zij voorwaarden of valt zij in? Op de achter grond spelen dan zaken als leven en dood, de visie op de mens, het gezin en andere samenlevingsvormen, het sociaal beleid en al die andere zaken die deze jaren, meer dan ooit, aan de orde kwamen. Laten we het de immateriële zaken noemen. De scheidingslijn loopt dan overigens soms geheel anders door de kamer(s) dan bij de materiële onderwerpen. Wat dat laatste betreft: het verschil van inzicht hoe het bedrijfsleven weer op weg te helpen is tussen de uitersten zeg PvdA en VVD nog groot. Nog groot, of zijn die visies niet bij elkaar te brengen? Illustratief is een debatje tussen Dr. den Uyl en de liberaal de Korte. De laatste had tijdens het RSV debat het pappen en nathoudenbeleid van de toenmalig en voormalige regeringen, gehekeld. Geld pompen in een bedrijf dat niet levensvatbaar is. Terwille van de werkgelegenheid doorgaan, terwijl duide lijk is dat de hele bedrijfstak gesaneerd diende te worden. Later gaf hij voor beelden van bedrijven waar het goed ge gaan was. Den Uyl was er toen als de kippen bij om te vertellen dat die bedrijven ook steun hadden gehad. Dat deed het goed. Dat het antwoord van de VVD-er het verschil duidelijk maakte werd nauwe lijks opgemerkt: dat waren stimulerende bijdragen om nieuwe ontwikkeUngen van de grond te krijgen. Het ging op zich om gezonde bedrijven. Het is klaar dat het bedrijfsleven in die visie zijn eigen weg moet zoeken. Wie niet mee kan, valt af Geen gemeenschaps geld in zaken die geen goede kans maken. Het klimaat voor goed ondernemerschap moet dan wel gewaarborgd zijn. En dat moet dan een klimaatsbeheersing op ter mijn zijn: geen zig-zag beleid waarbij de bakens per vier jaar radicaal verzet wor den. Het is een van de sporen van dit kabinet: een krachtig bedrijfsleven dat voor meer werk kan gaan zorgen. Daarnaast minder staatsschuld en het zorgdragen voor een samenleving waarin ieder de kans krijgt zich te ontplooien. Een opgave waarvan het derde deel politiek het gevoeligst is. Daarover wordt het meest verschillend gedacht. In dat kader kan het emanci- patiestreven bv. genoemd worden. Op zich wordt daar het tegengaan van de werkeloosheid niet door bevorderd. Zo is er meer te noemen. Waar het nu echter om gaat is het feit dat deze regering de proble matiek wel heeft aangepakt en met een zeker succes. Het klimaat is veranderd, de schuld loopt terug en ook op het derde spoor is resultaat geboekt, zijn wissels wij menen in een aantal gevallen helaas omgezet. Tussen doen en duidelijk maken is een groot verschil. Geen nationaal kabinet betekent een oppositie. Een oppositie die op bijzaken constant knap scoort. Een oppositie die op immateriële zaken de coalitiepartners soms uit elkaar haalt. Daarmee wordt het CDA geïsoleerd. In wezen is dan de boodschap: voor een werkelijk progressief beleid, een beleid waarbij de mens echt zelfbeschikkend is moetje die partij niet hebben. D at de VVD daarbij afkalft zal een zorg zijn, de en quête-stemmenwinst gaat dan toch naar de linkse oppositie. Al moet men dan met het CDA verder, de rollen zijn dan wel omgekeerd. Zeker op spoor drie! Maar ook op de andere sporen. Economisch kunnen we dan misschien weer een veertje wegblazen, „gezond" zijn we nog lang niet. Het is daarom verontrustend dat de CAO- onderhandelingen zich in een min of meer grimmige sfeer afspelen. Natuuriijk het hoort bij het „spel". Allerlei achtergrond verhalen maken dat duidelijk. Of het de achterban van bv. de vakcentrales ook duidelijk is is de vraag. Of we nu gediend zijn met dure oplossingen als een integrale ATV is ook de vraag. Of dat los van principiële bezwaren stakingen recht vaardigt is helemaal discutabel. We kijken er tegenaan en zien langzaam weer het beeld terugkeren van rijke ondernemingen die niets willen of het moet afgedwongen worden. Van een regering die de voedings bodem heeft gelegd voor een maatschap pij met heel wat onrechtvaardiger struc- turenn dan gewenst. Het is bijzonder jammer dat niet alleen de FNV maar ook delen van het CNV daarin meedoen. Dat het CNV daarbij de meest verwante partij het CDA aivait. Men moet wat met een afkalvende achterban. Jawel, maar dat is het niet alleen, het is ook de visie op de maatschappij, het is alles wat we nu maar „het derde spoor" noemen wat er in mee speelt. De politiek die nog rekening houdt met waarden buiten de mens wordt aan gepakt;, door de een wat harder dan door de ander. We krijgen een beetje het beeld van: de operatie is geslaagd maar de chirurg faal de in de begeleiding. De patient heeft het idee dat het met minder pijn gekund had en zoekt nu naarstig naar een vervanger die minder lijden belooft. Zo worden de verkiezingsprogramma's en adviezen alweer voorbereid. Het is te hopen dat de chirurg zijn behandeling voort kan zetten, maar dat hij beter in de uitleg wordt en geen oimodige builen bezorgt. En die in de beeldspraak af te ronden dat hij weet dat er niets in eigen kracht kan bestaan. GAZONMAAIERS, KETTINGZAGEN, GEREEDSCHAPPEN, HOGEDRUKREINIGERS enz. enz. enz. 200 m^ bomvol gereedschappen; kom eens een keer kijken Tel. 01875 -1609 Zuiddijk 17 NIEUWE TONGE RENAULT-dealer voor i Verkoop -1- Service 01871 - 1662 J Verkoop na 17.00 uur: J C. Breen, 01878 - 2496 Dirksland, 01877 - 1357 Autobedrijf A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 PEUGEOT TALBOT A ulobed rijf Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS OCCASIONS MET GARANTIE Versterkers Tuners Tunerversterkers Stereocombinaties Cassetterecorders Bandrecorders Platenspelers Boxen Videorecorders Geheel gereviseerd voor zeer lagen prijzen Ter gelegenheid van de 40e bevrijdings dag hebben de kerkeraden van de Geref. Gemeente, de Chr. Geref. Kerk, de Herv. Gemeente Sommelsdijk en de Hervormde Gemeente Middelhamis besloten geza menlijk een herdenkingsbijeenkomst te houden. Deze bijeenkomst zal worden gehouden in het kerkgebouw van de Nederlandse Hervormde Kerk te Middelhamis DV. op maandag 6 mei a.s. De aanvang is vast gesteld op 19.30 uur. De orde van dienst is als volgt: Opening: door ds. P. den Butter, predikant Chr. Geref. Kerk Herdenkingsrede: door ds. L. Blok te Harderwijk, predikant in de jaren 1937-1946 van Middelhamis Slotwoord en sluiting: door ds. L. Quist, predikant te Middelhamis. Deze herdenkingsdienst zal óók door de kerktelefoon van de Geref. Gemeente, de Chr. Geref. Kerk, en de Hervormde Ge meente van Sommelsdijk worden uitge zonden. In deze dienst zal er één kollekte worden gehouden voor de Ned. Stichting Ver pleegkundigen voor Israël. Kerktelefoon luisteraars welke ook een gift voor dat doel zouden willen geven kunnen dat doen op giro 388 58 40 t.n.v. de Penn. Ned. Stichting WI, Postbus 164, 2800 AD Gouda. Oogmeting gratis Zandpad 2 - 4 Middelhamis i 01870-2567 In de j.l. dinsdag gehouden raadsver gadering heeft burg. de Vos van Oost flakkee mededeling gedaan van het besluit van weth. A. Kroon om per 1 mei zijn wethoudersambt en raadslidmaatschap te beëindigen. Van dhr. Kroon, die bijna 11 jaar wethouder is geweest zal in een afscheidsbijeenkomst op vrijdag 26 april afscheid worden genomen. Dhr. G. W. J. Poortvliet zal als opvolger van dhr. Kroon worden benoemd. FORD - TOYOTA Buitenboordmotoren YAMAHA LANGEWEG 113-TEL. 01870-2222-MIDDELHARNIS is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend Pal voor de deur van het aan het Oude Tongse Stoofplein gelegen woonhuis van Ing. M. W. Gele, directeur Gemeentewerlten Oost flakkee én even pal voor de deur van de daarnaast gelegen schoonheids salon van mevr. Oele staat sinds een aantal dagen groot materieel ge stald van Aannemingsbedrijf Osse- weijer Oude Tonge b.v. Géén ge bruikelijke plaats voor dergelijk ge rij, dat moge duidelijk zijn, maar dhr. Osseweijer heeft ze daar heel bewust neer laten zetten. Wat hem betreft kan er nog méér bij...!! Dat zal ook gebeuren, zo laat zijn boek houder dhr. Pipping weten, wanneer het Gemeentebestuur niet bereid zal zijn een eerder genomen verkoopbesluit van in- dustriegrond terug te draaien. De grond, op het industrieterrein Tonnisseweg, in de vorige raadsvergadering verkocht aan UB O bandenhandel, grenst aan de 4000 m^ grond die de fa. Osseweijer in eigen dom heeft. Het bedrijf had ook alle belang stelling voor 1000 m^ van die aangren zende grond maar die werd haar tenslotte door de neus geboord. Zó wordt het althans door de fa. Osseweijer opgevat. Al sinds vorig jaar augustus was men over aankoop van die grond in onderhan deling zo wordt verzekerd en de aankoop zou bekrachtigd worden wan neer de vergunning voor de bouw van een kantoorpand verkregen zou zijn. De eerst ingediende bouwtekeningen werden af gewezen, op 11 februari'van dit jaar werden nieuwe ingediend maar na die datum is alle kontakt met de gemeente kennelijk verbroken. Het gewijzigde bouwplan was geheel in overeenstemming met de wensen van de Welstandscom missie gebracht en redelijkerwijs mocht worden verwacht dat de Gemeente niets meer in de weg stond de bouwvergunning te verstrekken. „Niets hebben we nadien meer van de gemeente gehoord.!" verzekert dhr. Pip ping geërgerd, maar er was méér: „....ach ter onze rug om hebben ze de grond willen OOLTGENSPLAAT Oud-inwoner overleden Dinsdagavond, 2 april is in de „Egmonts- hof' te Oud-Beijerland, waar hij werd verpleegd, overleden, de heer Hendrik Kievit, weduwnaar van mevrouw Teuntje de Bonte. De heer Kievit bereikte de leef tijd van 94 jaar. Heden vrijdag had de begrafenis plaats te Oud-Beijerland, van uit de aula op genoemde begraafjplaats. Nog niet zo lang heeft de Kon. fanfare „ApoUo" in Goedereede eenjeugdorkest. Óp vrijdag 12 april geeft dit orkest voor het eerst een concert, onder leiding van de heer Lies van Oostenbrugge. Ook zal Apollo" zelf deze avond een concert verzorgen onder leiding van de heer Piet Muit. Ter afsluiting van de avond zijn jeugdorkest en de fanfare ge zamenlijk te beluisteren. De avond begint om half acht in vereni gingsgebouw „Oostdam" in Goedereede. Na afloop is er „Bal Na" wat verzorgd zal worden door Dansclub ,,Lets Dance". De entree bedraagt 2,50, kmderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. verkopen en dat ook daadwerkelijk gedaan aan Ubo bandenhandel". Op tijd werd Osseweijer daarover getipt waar op hij de raad van zijn belangstelUng in kennis stelde maar de raad zette het verkoopbesluit aan de bandenhandel door. Osseweijer meent daarmee onheus te zijn behandeld, al geeft hij toe dat hij geen optie op de grond had en dienten gevolge ook geen optierente betaalde. Aan de heer Oele, die het gerij dat dhr. Osseweijer op zijn te kleine terrein niet kwijt zegt te kunnen nu voor zijn deur heeft gekregen wordt in de verkoop van de grond een belangrijk adviserend aandeel toegedacht. Een tweede gesprek heeft de fa. Osseweijer inmiddels duide lijk gemaakt dat B en W erniet aan denken zelfs maar te proberen het verkoopbesluit ongedaan te maken. Het College vindt dat Osseweijer alle kans heeft gehad de grond te verwerven. Nog vóór het verkoopbesluit aan Ubo viel heeft het College een schrijven naar de fa. Osseweijer doen uitgaan waarin hij van een en ander op de hoogte werd gesteld en gemaand werd binnen een genoemde ter mijn over al dan niet aankopen van de grond te beslissen. Dhr. Osseweijer hield zich aan zijn eerder gestelde voorwaarde. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Het groot materieel voor de woning van dhr. Oele. Voor de fa. Osseweijer blijft de gang van zaken volstrekt onbegrijpelijk. „In Oost flakkee wordt gepraat over bevordering van de werkgelegenheid en het scheppen van goede voorwaarden voor bedrijven maar wij hebben dat anders ervaren ter wijl we alleen al uit de gemeente Oost flakkee 25 werknemers hebbenzo klinkt de verbazing door: Juridisch heeft de gemeente misschien het recht aan z'n kant maar je vraagt je af of ze bandenhandel Ubo niet een ander gedeelte van de nog beschikbare en bouw rijpe grOnd aangeboden kunnen hebben", vragen anderen zich af. Inmiddels heeft de politie proces-verbaal opgemaakt tegen de fa. Osseweijer op grond van art. 94 van de Politieverorde ning dat zegt dat het verboden is bij voort during hinderlijk te parkeren voor een al dan niet bewoond perceel, op zodanige wijze dat daardoor het uitzicht op hinder lijke wijze wordt belemmerd of dat ander zijds opzettelijk hinder of overlast wordt veroorzaakt. Raadslid G. W. J. Poortvliet heeft in de dinsdag gehouden raadsvergadering zijn ongenoegen kenbaar gemaakt over de ma nier waarop fa. Osseweijer met een mede werker van de gemeente om meent te kunnen gaan. Dhr. Osseweijer acht niet z'n uitzicht maar z'n bedrijfsvoering op hinderlijke wijze belemmerd. Hij meende dat dat in Oostflakkee anders mocht worden ver wacht... Een inktzwarte nacht verstoten, veracht geen sprankeitje licht de hemel potdicht beladen met hoon, zo hangt daar Gods Zoon. Gods Zoon in Zijn lijden. Zijn worstelend strijden in uiterste nood Hij kampt met de dood De dood moet verslonden voor eeuwig ontbonden. Een kreet in de nacht van het kruis, 't is volbracht! o tempel ontsluit nu uw deuren het kleed van de voorhang gaat scheuren nu buigt Christus stervend Zijn hoofd maar God zij voor eeuwig geloofd. Geloofd voor Zijn Zoon, voor Zijn grensloos ontfermen Wie knielt bij het kruis wil Hij reddend beschermen Zijn Zoon heeft geleden voor ons overtreden de dood overwonnen, gebroken zijn kracht want Christus heeft alles, ja alles volbracht. LANERTA stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 twor «iDe zefcerfwuf VINGERLING 3 - MIDDELHARNIS-TEL 01870-2518 Nieuw en Occasions Reparatie alle merken ca ca cj ca i^ci o

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1