Gezinsdienst Stop-roken V cursus Politieberichten Echtpaar Gebraad-B erkhoff vandaag 65 jaar getrouwd Predikbeurten Tienerclub 't Haventje Groene Kruis belegt KOOPAVOND verplaatst naar DONDERDAG 4 APRIL Best. Sportver. „De Kriekel" Ouddorp houdt enquête: Visserij moet vangsten in logboel( noteren Groen van Prinstererschool „Eilanden-nieuws Goedereede Middelhamis Den Bommel: Museumnieuws Goedereede Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten 57 e Jaargang No. 5384 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel, 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief MIDDELHARNIS De leerlingen van de Groen van Prins tererschool hopen samen met huh ouders en met belangstellenden een paaswijding te houden in de Nederlandse Hervormde Kerk te Middelhamis op donderdag 4 april. Deze vvfijding begint 's avonds 1.00 uur en duurt tot ongeveer 8.15 uur. Het programma vermeldt veel (samen)- zang en declamatie. Daarnaast wordt door enkele groepen kinderen blokfluit gespeeld. De heren Vroegindeweij, Van Dam, Van Broekhoven en Bakker ver lenen hun muzikale medewerking en be spelen respectievelijk het orgel, de dwars fluit en de trompet. Deze samenkomst wordt via de kerk telefoons uitgezonden. Op de aansluit- adressen wordt een programmaboekje be zorgd. Bij de uitgang wordt een kollekte gehouden, die bestemd is voor de bekende stichting Woord en Daad. De kerkdeuren gaan half zeven open. U bent er van harte welkom. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 DEN BOMMEL De Evangelisatie Commissie van de Ge reformeerde Kerk te Den Bommel hoopt D.V. op Ie Paasdag een gezinsdienst te houden. Aanvang van de dienst 9.45 uur. Thema: „Wie zoekt u". Voorganger is dsMoolenaar; er is mede werking van de kinderen en een optreden van het interkerkelijk jongerenkoor Groot Nieuws. Tevens is er medewerking van enige trompettisten en organist is dhr. P. Bakelaar. U bent allen van harte welkom en tot ziens op Paaszondag. De Evangelisatie Commissie Het bestuur van het Groene Kruis af deling Middelhamis-Sommelsdijk wil in aprU een stop-roken cursus starten. Deze stop-roken cursus, ontwikkeld door de stichting Leven en Gezondheid, organi seert het bestuur in samenwerking met de Provinciale Kruisvereniging Zuid-Hol land. Het doel van de cursus is een handreiking te doen aan degenen die willen stoppen met roken, maar dat niet op eigen kracht kuimen of het prettiger vinden dit in groeps verband te doen. De cursus is er op gericht de roker/-ster die wil stoppen, voldoende ondersteuning te geven om hen op doel treffende wijze, liefst radicaal, te laten breken met de rookgewoonte. Door goed doordachte adviezen leert de cursist stap voor stap inzicht te krijgen in zijn/haar rookgewoonten en deze te veranderen. Tijdens de bijeenkomsten worden ook films vertoond, materialen uitgedeeld en vooral ervaringen uitgewisseld tussen de cursisten over het stoppen met roken. De cursus bestaat uit 7 avonden, waar van de eerste vier op opeenvolgende avonden t.w. 22, 23, 24 en 25 april. De resterende drie avonden op resp. 29 april en 2 en 9 mei. Het zal niet voor iedereen gemakkelijk zijn om deze avonden vrij te maken, maar.... als U er wat voor over hebt' De avonden worden gegeven in het Groene Kruisgebouw aan de Langeweg nr. 72. Aanvang om 20.00 uur. De kosten zijn 25,voor de hele cursus. U kunt zich telefonisch aanmelden bij de vol gende telefoonnummers: 01870 - 2300 of 01870-2045. telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen I Het bestuur van de Sportver. „de Kriekel" te Ouddorp is niet alleen tevreden over de kwantiteit van het ledenbestand die tot 350 uitgroei de-, ook over de kwaliteit van de leden is men hoogst te spreken. Ze zyn alrtief, beoefenen hun sporten met veel ambitie en, gesterkt door die moraal, beraadt het bestuur zich erop wat er straks, bij het gereedkomen van de sporthal te Ouddorp, nog méér gedaan kan worden. Daartoe wordt, middels het onderstaande, de hulp van de bevolking ingeroepen....! De komst van de sporthal biedt de 17- jarige vereniging toen begonnen als bescheiden gymnastiekvereniginkje, nu als sportver. al succesvol „de lang gekoesterde wens" een aantal zgn. indoor- spelen te organiseren, zoals badminton, volleybal, tafeltennis, zaalhockey, judo/ zelfverdediging en wellicht nog andere voor het beoefenen waarvan het tot dus ver, in de bestaande gymnastiekaccomo- datie aan ruimte ontbroken heeft. Ver ondersteld wordt dat er binnen de ge meente, waarbij uiteraard graag ook Goe- dereede en Stellendam betrokken worden alle belangstelling bestaat voor het organiseren van deze sporten en het zich daarin te trainen. Wanneer er voldoende animo bestaat zal het bestuur dan ook niet aarzelen bekwame trainers aan te trekken. Het is niet persé de vooropgezette be doeling van het bestuur in ledenbestand te groeien maar de komst van de sporthal en de mogelijkheid de aktiviteiten uit te brei den zullen daartoe wel de aanleiding zijn. Nieuwe leden zijn dan ook van harte welkom en het is mede voor hen dat het bestuur zich sterk wil maken voor de uitbouw van de Vereniging en het program van sporten dat geboden kan worden. Met grote verwachting wordt dan ook uit gezien naar de beschikbaarheid van de nieuwe hal die, naast voldoende ruimte ook een tribune met 300 zitplaatsen zal hebben zodat de Vereniging zich ge makkelijker „den volke tonen kan" dan nu het geval is. Het bestuur vraagt geïnteresseerden in enigerlei sport dat haar kenbaar te maken middels invulling van onderstaande bon. Overigens verplicht men zich daarmee uiteraard tot niets; de reacties bedoelen alleen een hint te zijn voor het bestuur in welke richting de aktiviteiten uitgebreid zouden kunnen worden. De bon dient te worden gestuurd aan: dhr. J. M. Frijters, Stenenbaak 7 te Ouddorp. Het bestuur zou wel graag willen dat de bon wordt ondertekend en dat inzenders hun leeftijd vermelden. Mijn interesse voor indoor-spelen is als volgt: (aankruisen wat van toepassing is) D Badminton D Zaalhockey D Volleybal D Judo/zelfverdediging D Tafeltennis D Mijn idee (vul uw sport in) Adres' Woonolaats' Telefoon: D Jonger dan 16 jaar - In beslag genomen Door de politie werd een personenauto uit het verkeer genomen omdat dit voertuig in een slechte toestand verkeerde. Tegen de bestuurder S. uit Haardstede werd proces verbaal opgemaakt. - Diefstal Bij een garage te Stellendam werden in de nacht van 27 op 28 maart twee vlaggen ontvreemd. De vlaggemasten werden hier bij vernield. - Valsheid in geschrifte Op dinsdag 26 maart werd C. H. Z. uit Voorburg in zijn woonplaats aangehou den en overgebracht naar het politie bureau te Ouddorp alwaar hij in verzeke ring werd gesteld. Hij werd verdacht van valsheid in geschrifte in jachthuurover- eenkomsten en van oplichting. Door Ambtenaren van de Algemene In spectiedienst van het Ministerie van Landbouw en Visserij, waaronder de jacht valt, wordt in samenwerking met de plaat selijke politie, tegen Z. proces-verbaal opgemaakt. - Brand op vissersvaartuig Op 29 maart ontstond brand aan boord van het vissersvaartuig OD 9. Een en ander ontstond doordat een acetyleenfles ging branden. De brand werd geblust door de brandweer uit Stellendam. - Crossen met bromfietsen Op verschillende plaatsen in de gemeente wordt met oude bromfietsen gecrosst. Za terdag werden twee cross-bromfietsen in beslaggenomen bij Ouddorp. Een opge voerde bromfiets werd zondag meege nomen naar het bureau in Ouddorp. Te gen de eigenaar/bestuurder zal proces verbaal worden opgemaakt. - Vierjarig kind op wereldreis Een vierjarig inwoonstertje van Stellen dam stapte 's middags op 29 maart in Stellendam achter een mevrouw aan de bus in. De chauffeur, denkend dat het meisje bij die mevrouw hoorde, trof het kind op het Zuidplein in Rotterdam sla pend achterin de bus aan. Het meisje wist niet waar ze woonde maar de chauffeur wist gelukkig nog dat ze in Stellendam was ingestapt. Het meisje werd toen met een andere bus naar Oude Tonge gebracht vanwaar het van de ene politie-auto de andere inging en uiteindelijk door de po litie van Stellendam bij de moeder kon worden afgeleverd. Het meisje vond al deze ritten overigens prachtig. - Botsing Vrijdagmiddag vond aan het Beneden Zandpad een aanrijding plaats waarbij drie personenwagens betrokken waren. De bestuurder van een van die wagens, A. d. B. uit Ooltgensplaat reed vanaf het parkeerterrein de weg op. Hij wilde rem men voor een naderende fietser, maar in plaats daarvan trapte hij op het gaspedaal. Hij botste hierdoor tegen twee ter plaatse geparkeerde wagens, eigendom van J. M. te D. en J. de. V. te M. Alle voertuigen bekwamen aanzienlijke schade. - Kunstmest gestolen Ten nadele van landbouwer v. P. te D. werden in de nacht van 29 op 30 maartj.l. acht zakken kunstmest ontvreemd. De zakken lagen op een wagen bij de boerde rij. De schade bedraagt ca. 200 gulden. - Surfers waren vermist Op de hoek van Sint Jacob werden op 30 maartj.l. twee surfers vermist. Een aantal medesurfers hadden deze drie personen in het water zien vallen en niet meer op de surfplank terug zien komen. Middels de RP te water werd een zoekaktie gepland doch op dat moment waren beide surfers aangespoeld. Zij hadden twee uur in het koude water gelegen en waren verkleumd. Zij hebben kennelijk hun leven te danken aan de kleding die men aanhad, men had nl. een overlevingspak aan. Beide heren waren afkomstig uit Drunen (N.br.). - Diefstal Ten nadele van H. v. P. te D. werd op 30 maartj.l. een bromfiets gestolen. De brom fiets was geplaatst bij de Schakel inDirks- land. Het betreft hier een bromfiets van het merk Zundapp, en het voertuig is rood/bruin van kleur. - Botsing Op 31 maartj.l. werd geconstateerd dat er bij de bushalte aan de Kon. Julianaweg een personenauto met alarmlichten stond. De bestuurder verklaarde dat hij een ram meltje in zijn auto hoorde. In een poging dat te lokaliseren bemerkte hij dat hij met zijn wagen wat omhoog veerde. Toen hij uitstapte bleek hem dat de rechtervoor wielophanging onder de auto lag. Hij bleek tegen een langs de weg staand be tonnen paaltje te zijn gereden met alle gevolgen van dien. De bestuurder was G. H. K. te O.T. Het heeft nogal wat overredings kracht gekost om het vandaag 65- jarig echtpaar Nicolaas Gebraad en Mina Berkhoff uit Den Bommel op de foto te krijgen. Ze vonden 't maar niks, voor iedereen in de krant te kijk te staan, maar wat zou 't jam mer geweest zijn als ze in hun wei gering hadden volhard. U had dan niet gezien hoe mevr. Gebraad met haar 89 jaren en dhr. Gebraad met zijn evenhoge leeftijd een blijd schap uitstralen die al vele jaren hun leven extra inhoud geeft.! Vandaag, dinsdag, is 't precies 65 jaar geleden dat ze elkaar het ja-woord gaven ten overstaan van loco-burgemeesterCor- stiaan Borgdorf van Den Bommel. De bruidegom woonde tot dan in Oude Tonge, de bruid in Den Bommel en het was ook daar dat ze elkaar hebben ontmoet. Mevr. Gebraad weet het nog als de dag van vandaag dat ze de jongkerel uit Oude Tonge voor het eerst zag toen ze via het slopje uitkeek. Ze vestigden zich na hun huwelijk in de Zuidzijde vanwaaruit dhr. Gebraad een transportbedrijQe voerde. In 1928 begon hij dat met een T Fordje met laadbak en 't was nog de tijd dat de chauffeur bijna net zo hard moest werken als z'n bescheiden autootje. Dhr. Gebraad was via zijn broer Jan helaas overleed die op 36-jarige leeftijd op het idee van het vrachtautomobieltje gekomen. Het bedrijf zou uitgroeien tot meerdere auto's en nog steeds bestaat transportbedrijf Gebraad in de Zuidzijde, gevoerd door zoon Leen en kleinzoon Niek. Ook zij weten dat „opa" voor het bedrijf hard gewerkt heeft, zoals op die dag dat hij tarwe naar de Bommelse haven reed en op die dag 2000 mud tarwe „voor zette" voor welke klus hij, samen met een collega transporteur elk 25,kreeg en als souvenier bloeddoorlopen bovenbe nen waarop al die zware zakken hadden gesteund. Met het behalen van het rijbewijs, in 1928, heeft dhr. Gebraad, hij was tot dat jaar boerenknecht geweest, weinig moeite gehad. Er werden nog geen moeilijke exa mens afgenomen en hij hoefde dan ook slechts een rondje met boer Born uit Stad aan 't Haringvliet uit rijden te gaan. Dhr. Bom had zelf een automobiel en hij was aangesteld om aanvragers van het rij bewijs een proeve van bekwaamheid af te nemen. Dhr. Gebraad tufte zonder man keren over de Molendijk te Stad maar toen dhr. Bom hem vroeg te keren moest hij bekennen die kunst niet meester te zijn. Het vereiste ook nogal wat handigheid omdat de wagentjes van toen nog niet met een versnellingshandel maar via twee voet pedalen tot achtemitgaan bewogen moest worden. „Examinator" Bom kon het evenmin en er kon pas gekeerd worden met de hulp van een passerende chauffeur. „En tóch ben ik toen gelijk geslaagd", laat dhr. Gebraad met een glimlach weten. Samen kon je ze nóg tegenkomen in hun autootje, een Toyota. Elke dag maakt de 89-jarige bestuurder nog een tochtje en verlangend zien ze samen al uit naar de zomer om dan weer eens een ritje naar de Galetheese haven te kunnen maken en In verband met Goede Vrijdag wordt de Middenstandsver. „Middelhamis" Vrijdag 5 april 1985 Goede Vrijdag OUDDORP - Herv. Gem. 19.00 uur ds. W. J. op'tHof-Ger. Gem. 15.30 uur ds. A. Hoogerland - Doopsgezinde Gem. 19.00 uur dhr. Modderkolk. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 19.00 uur ds. W. van Gorsel. STELLENDAM - Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. Codée. MELISSANT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Vlietstra jr. - Ger. Kerk 19.30 uur ds. T. Talsma, Drachten. DIRKSLAND - Herv. Gem. 19.00 uur ds. I. Hoomaar; extra kollekte ver warming-Ger. Gem. 19.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 19.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 19.00 uur ds. L. Kruijmer- Rem. Ger. Gem. 19.00 uur ds. G. Berveling (Avond maal). LUKASKAPELHDG-19.00 uur ds. J. I i 3Z3ndGr MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 19.30 uur ds. L. Quist - Herv. „Exodus" Gem. 19.30uurds.A. Carstens-Chr. Ger. Kerk 19.30 uur ds. P.denButter- Ger. Kerk 19.30 uur ds. A. v.d. Waal. NIEUWE TONGE-Herv. Gem. 19.30 uur ds. J. van den Born; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerkeraads- fonds. OUDE TONGE - Herv. Gem. 19.00 uur ds. W. H. van Kooten. STAD aan 't HARINTVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. G. C. Klok. De museumcommissie van de Stichting Goereese Gemeenschap hoopt in de maand mei een door de provincie op gezette expositie „Romeinen langs de Rijn" te organiseren in de toren van Goedereede. Binnenkort hoopt zij u hier over nader te kunnen informeren in deze krant. Voorafgaand aan deze tentoonstelling zal van 6 tot 21 april (behalve op zondag) het museum geopend zijn van 11.00 - 16.00 uur. Te bewonderen is dan o.m. het prachtige beurtschipmodel van de fam. van Gelder, dat verleden jaar aan het museum geschonken is. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 19.00 uur dhr. G. J. Smouter, Rhoon. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. K. van Meijeren - Ger. Kerk 19.00 uur drs. J. H. Becker. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. H. Jongebreur. (Goede Vrijdagdiensten) MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland. STAD aan 't HARINGVLIET - don derdagavond 7.30 uur ds. J. Baayens, Aagtekerke. OOLTGENSPLAAT - donderdagavond 7.30 uur ds. B. v.d. Heiden, Woerden. naar de omgeving waar hun herinneringen liggen. Tien jaar wonen ze nu in Den Bommel, tot grote tevredenheid trouwens al is 't in 't begin wel even wennen geweest. Gelukkig genieten ze beiden een uitstekende gezondheid; alleen heeft mevr. Gebraad wat moeite met lopen maar ze is blijmoedig genoeg om daar geen groot probleem van te maken. Vandaag ontvangen ze hun „visite" niet in hun bejaardenwoninkje in de Nassau- straat maar in het Herv. Ver. Gebouw „Bij de Bron". Daar verwachten ze uiter aard hun twee dochters en ene zoon, ook hun 6 kleinkinderen en 12 achterklein kinderen. Ze hebben met ieder van hen een fijne band en ook dat maakt deel uit van hun geluk en dankbaarheid! GOEDEREEDE D.V. zaterdagavond 6 april komen we om 19.15 uur bij elkaar in „de Ark". Er zal iemand in ons midden zijn die naar Zweden is geweest en daar een film ge maakt heeft. Ook Gods Woord zal ons deze avond iets te zeggen hebben. Allen hartelijk welkom. Staatssecretaris A. Ploeg (land bouw en visserij) heeft een aantal nadere maatregelen met betrekking tot de visserij getroffen; o.a. wordt m.i.v. 1 april 1985 verplicht, voor alle vissersvaartuigen van de lid staten van de Europese Gemeen schap, waarmee in Westeuropese wateren wordt gevist, een logboek bij te houden. Tevens treedt op 1 april a.s. een voor de hele Europese Gemeenschap uniform systeem voor de registratie van de aan gevoerde vangsthoeveelheden in werking. Logboek en vangstopgavesysteem dienen om de controle op de vis- serij-aktiviteiten te verbeteren, waarmee er ook beter op kan wor den toegezien dat de in Europees verband overeengekomen maxi male hoeveelheden die per vissoort mogen worden gevangen niet wor den overschreden. Het voor ons land al geldende vangstopgave systeem is in de nieuwe regeling verwerkt. a a a a q Cl at ta 99 Nnnnr i>*.i^^^«^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1