Raad Dirksland dreigt met ingekomen stukken te worden overspoeld Johannes-Passion in Dirksland Nederland kiest weer voor een vakantie met tent of caravan Predikbeurten Demonstratie omvormen van roest Willekeur bij verzoeken om wijziging best.plannen? Jeugddienst in Herv. Exodusgemeente Diplomaz wemmen Middelharnis abennamentenbestand van Eilanden-Nieuws PROEFABONNEMENT Ds. K. Exalto met emeritaat Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS' VRUDAG 29 MAART 1985 Aan het begin van de gisteravond gehouden raadsvergadering heeft burg. C. Oversier van Dirksland een z.i. wat bedenltelüke ontwikkeling ge signaleerd waarmee hij allerminst gelukkig bleek te zyn. Het leek hem dat ook de raad het zichzélf wat aan zou moeten trekken dat het meer en meer gewoonte lykt te worden dat stukken rechtstreeks aan de raad worden gezonden. Ze missen dan een behandeling in het College of in een van de raadscommissies en de raadsleden worden onvoorbereid als ze in die gevallen zijn gemakkel^k verleid tot uitspraken die niet ten volle overwogen zijn. „Bovendien", zo klaagde de voorz., „lijkt het er dan op dat de raad van Dirksland zich met niets anders dan met ingezonden stukken bezighoudt....!" „We moeten toch zo pleitte de voorz. het peil van de raadsvergaderingen behoorlijk houden", met welke uitspraak hij doelde op de bekendmaking van Min. Rietkerk ernaar te streven dat gemeenten met minder dan 10.000 inwoners m een groter verband worden opgenomen. Al hoewel voor Dirksland thans nog geen vuiltje aan de lucht wil de voorz. bij evt. onheil zich wél kuimen wapenen met de verwijzing naar het behoorlijke peil waar op de raad zich beweegt. Onder de stuk ken die rechtstreeks aan de raad worden gestuurd bevinden zich ook zaken die alleen tot de bevoegdheid van het College behoren terwijl andere zich minder lenen om in het openbaar besproken te worden. De voorz. vroeg bij voorbaat begrip voor die gevallen waarin B en W de raad voor zullen stellen het betreffende schrijven ter verdere bestudering of afhandeling in han den van het College te stellen. Zo deed het College dat ook evenals trouwens in de vorige raadsvergadering met de brief van de bewoners van de Winterstraat-Statipnsweg te Dirksland. Er zullen onderzoekingen moeten wor den gedaan om m.b.t. de bekritiseerde verkeerssituatie tot een bevredigende op lossing te kuimen komen. Het was alleen de VVD fractie die zich verzette tegen het voorstel de zaak in handen van het Col lege te geven. „De zaak sleept al vanaf 1974. In 1979 is de zaak nog eens aan de orde geweest en B en W zouden de raad nader berichten, maar al die jaren is dat nadere bericht uitgebleven" zo liet dhr. Poortvliet wat geërgerd weten. Zijn voor stel om een en ander thans te behandelen leed echter schipbreuk. Aan de klacht van bewoners van de panden Tuinstraat 2, 4 en 6 bleek al aandacht besteed te zijn. I.v.m. de ver legging van het pad klaagden zij over gebrek aan voldoende openbare verlich ting maar inmiddels is uitgeknobbeld dat daaraan tegemoet kan worden gekomen door simpel de armaturen een slag te draaien. Kosten: minder dan honderd gul den per lichtmast en daar wilde dhr. Over sier liever geen praat meer over maken. Subsidie aan „Herkingen 55" Een lange discussie is ontstaan over het verzoek van de voetbalver. „Herkingen 55" haar een subsidie van 3600,te verstrekken voor het vernieuwen van een dakbedekking van het kleedlokaal. B en W hadden afwijzend op het verzoek be schikt hiaar thans had de Ver. zich direct tot de raad gericht. Overigens deelde de meerderheid van het College meer te hebben gehandeld in de geest van een eerder genomen raadsbesluit. In mei 1982 werd n.l. een krediet van 14.600, beschikbaar gesteld waarmee alle achter stallig onderhoud bij de vier plaatselijke voetbalverenigingen kon worden weg gewerkt. Tegelijkertijd werd de vereni gingen duidelijk gemaakt dat het klein onderhoud voortaan voor hun eigen reke ning zou zijn. De meerderheid van het College achtte de vernieuwing van een dak op een kleedlokaal klein onderhoud te zijn op grond waarvan ze de aanvrage afwezen. Zo niet weth. Grootenboer. Hij vond dat er op dat punt „niets maar dan ook helemaal niets" geregeld is en binnen het College was hij de enige die verstrek king van de subsidie bepleitte en wel zo snel mogelijk. „Elke dag dat we er langer mee wachten hebben die mensen er meer ellende van", vond dhr. Grootenboer. Het lijkt nauwelijks interessant al de betogen weer te geven, het waren er vele en ze waren lang niet altijd even duidelijk. Er resteerden zelfs een drietal voorstellen uit. Duidelijk werd dat het voorstel van de Collegemeerderheid 'werd verworpen. Het had alleen de steun van de SGP fractie gekregen. Het voorstel zoals door dhr. Eshuis (PvdA) ingediend haalde het wel ook al werd het door de voorzitter ontraden. Gevolg ervan is dat de voetbalvereni gingen, willen ze voor subsidie in aan merking komen, nu inzage in hun finan ciële reilen en zeilen zullen moeten geven. De voorz. had hen daarvan liever willen vrijwaren omdat de subsidiëring destijds al voldoende geregeld is en de clubs derhalve kunnen weten wat wél en wat niet voor subisidiëring in aanmerking komt. De voorz. meende nog een escape te vinden door zich sympathiek uit te laten over de suggestie van dhr. Rigter. Deze had voorgesteld in de voorwaarden het woordje „klein" in te lassen waaruit de verenigingen temeer zou blijken dat het klein-onderhoud voor hun rekening komt. „Het vernieuwen van een dak wordt door géén Vereniging als klein onderhoud be schouwd", meende dhr. Rigter en hij geloofde dat dat ook hun opstelling is geweest toen zij zich met de voorwaarden akkoord verklaarden. Aan een financiële verantwoording van een voetbalvereniging hechtte de voorz. niet al te veel waarde of geloof al wil hij best van goede trouw uitgaan maar hij vroeg zich af hoe b. v. de waarheid van de genoteerde buffet-omzet kan worden na gegaan...? De conclusie na de lange discussie moge zijn dat Herkingens voetbalver, de sub sidie zal krijgen, waarbij waardering werd uitgesproken voor de zelfwerkzaamheid die zal worden betracht. Weth. Grooten boer krijgt tot taak binnen drie maanden een „beleid" op tafel te leggen aan de hand waarvan voortaan beslist zal kunnen wor den. Het voorstel zoals vanuit de PvdA gedaan haalde het met 8-5 stemmen. Geen wijziging bestemmingsplan De raad besloot geen gevolg te geven aan het verzoek van de heren A. Westdorp en H. Priem te Dirksland om de bestemming van het perceel Stationsweg 16 te Dirks land, van erfbebouwing te wijzigen in een woonbestemming. De verzoekers' zouden een bestaande schuur om te bouwen tot woning. B en W meenden, na ingewonnen advies, er geen medewerking aan te kun nen geven. Het betreft een ongelukkig gelegen lokatie achter bestaande bebou wing waarop zij woningbouw niet gewenst achten. De raad, minus de beide leden van de WD fractie, dachten er kennelijk ook zo over. Alleen dhr. van Nieuwenhuijzen deed erg gram: „Het dreigt de schijn te krijgen datje in Dirksland, om een bestemmings planwijziging gedaan te krijgen, goed be vriend moet zijn met CDA of SGP", zo zette hij de beide coalitiepartners in het Op D.V. donderdag, 4 april a.s. zal om 20.00 uur in de Grote Kerkte Dirksland de Johannes-Passion van J. S. Bach uitgevoerd worden. Dit is mogelyk gemaakt door een speciale met betrekking tot het jaar van de muziek uitgekeerde Provinciale subsidie, naast de Gemeentelijke subsidie. Hierdoor kan de toegangsprgs byzonder laag gehouden worden, zodat dit in ieder geval geen drempel hoeft te zijn om het concert, waarvoor u anders minstens naar Rotterdam moet reizen, te bezoeken. De toegangs prijzen zyn 7,voor volwassenen, scholieren, C J.P.-houders en 65-plussers betalen 5, Graag willen we wat achtergrondinformatie verstrekken. De wortels van de passion liggen in de 5e eeuw. Men kende toen reeds de gewoonte om in de z.g. Goede Week voor Pasen het lijdensverhaal in de Dturgie te lezen. Men las dié delen uit de vier evangeliën die Jezus' veroordeling en kruisiging verhalen. Op Palmzondag las men het lijdensverhaal volgens Mattheüs, op dinsdag volgens Marcus, op woensdag volgens Lucas en op Goede Vrijdag volgens Johannes. Aangezien toen de liturgische taal het latijn was, werd in die taal de „passio" voorgelezen. Men duidde de lezing aan als „Passio Domini nostri Jesu Christi secundum Matthaeum,.... Marcum,...." (het lijden van onze Heere Jezus Christus volgens....) De voorlezing deed men op verhoogde toon, reciterend. In de loop van de tijd ging men er toe over bij de voorlezing van de bijbeltekst een zekere rolverdeling toe te passen: de verhalende gedeelten werden door één persoon voorgedragen (vox evange- listae), terwijl men voor de woorden van Christus, Pilatus en andere personen, an dere voorlezers" aanwees. Toen Luther de volkstaal als lithurgische taal introduceerde, is de passio-lezing eveneens in de volkstaal overgenomen. Luther stelde ook reciteertonen vast, want de schriften moesten ook bij hem op „verhoogde toon" gesproken worden. In de „Deutsche Messe (1526) schrijft hij o.a. de reciteertonen voor de passie voor: de a was de toon voor de evangelist, de c voor de overige personen en de f voor de woorden van Christus. Zo componeerde men dan de woorden van de evangelist voor een tenor en die van Jezus voor een bas. Naast de eenstemmig heid ging ook de meerstemmigheid een steeds grotere rol spelen (bijvoorbeeld met betrekking tot de „turbae" of volks koren). Nieuw is deze meerstemmigheid op zich niet, maar het is wel voor het eerst dat het koor of de cantorij een rol krijgt bij het voordragen van de evangelie tekst. Luthers denken over het ambt der ge lovigen en zijn verwerping van de strenge scheiding tussen clerus en leken zal hierbij zeker van invloed zijn geweest. Het is misschien eentonig, maar zoals met zoveel andere muzikale zaken, von den ook deze ontwikkelingen hun hoogte punt bij J. S. Bach. Als geen ander wist hij de uit Italië afkomstige muzikale vormen van de barok- tijd voor de Passion composities aan te wenden, terwijl ook in deze bloeitijd van de kerkmuziek naast de bijbeltekst onder invloed van het Piëtisme het beschou wende element een plaats kreeg. Zo zien we dan het bijbelwoord als leidraad voor de compositie, de aria die functioneerde als uitleg en toepassing (zo u wilt als preek) en het koraal wat de gelovige reactie an de gemeente weer geeft. De Johannes-Passion is het eerste groots opgezette werk wat B ach voor zijn nieuwe betrekking in Leipzig schreef Het was bestemd voor de eredienst op Goede Vrijdag en het werd waarschijnlijk in 1724 ten doop gehouden. Nieuw is dat Bach hier voor de eerste keer in een kerkelijk werk gebruik maakt van alle rijkdommen van de concertante stijl en veelkleurige instrumentatie die hij in vele concerten, suiten en sonates ont wikkeld en beproefd had. Ook wat vormgeving betreft steekt dit werk torenhoog uit boven de passion- composities van vooraanstaande voor gangers en tijdgenoten. Was het bij hen een min of meer toevallige aaneenrijging, bij Bach heeft het een monumentale archi tectonische opbouw gekregen. Vanuit het koraal „Durch dein Gefang- nis, Gottessohn, ist uns die Freiheit kom men" als middelpunt (het hart van het lijdensevangelie), is heel de compositie naar voren en naar achteren symmetrisch opgebouwd. De Johannes-Passion is dan ook een werk wat qua vorm en muzikale zeggings kracht geenszins onder doet voor de Mat- theüs-Passion, die eigenlijk ten onrechte veel meer bekendheid geniet Verder zij nog gezegd dat Bach's tijd genoten deze muziek geenszins als thea traal of opera-achtig ervaren hebben eii dat Bach zelf nooit theatrale muziek in de kerk heeft geduld. Bovendien was hij er ook door zijn werkgevers (de raadsheren van Leipzig) uitdrukkelijk toe verplicht dat „de muziek zodanig ingericht moest worden, dat zij niet opera-achtig voor de dag komt, maar veel meer de toehoorder tot vrome aan dacht aanmoedigt". Uitvoerenden zijn: Dieuwke Aalbers, sopraan; Geertje Kuy- pers, alt; Frank Hameleers, tenor (evan gelist); John Vredeveldt, tenor (aria's); Bas Ramselaar, bas (Christus partij); Ar jan Liesker, bas (aria's) en Ronald Stolk orgel. Het Nederlands Kerkmuziek Ensemble is een vocaal gemengd koor dat bestaat uit ongeveer 30 geschoolde amateurzangers, dat zich toelegt op het stijlzuiver uitvoeren van kerkmuziek vanaf de 16e eeuw tot heden. Het ensemble, wat landelijke bekend heid geniet en herhaaldelijk optreedt voor de radio, wordt sinds 1979 geleid door de jonge dirigent Krijn Koetsveld. Hij is de opvolger van Meti SmitDuyzentkunst die het koor in 1964 oprichtte. Krijn Koets veld studeerde koordirektie, orgel en pia no aan de conservatoria in Den Haag en Rotterdam. Organisatie: Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Aanvang: 20.00 uur, kerk open 19.30 uur. college een hak. Dhr. van Nieuwenhuij zen ergerde zich aan de kennelijke wille keur die vanuit het College wordt toe gepast, een verwijt dat hij met recente beslissingen meende te kurmen staven. Burg. Oversier was weinig ingenomen met zo'n insinuatie maar hij deed er verder het zwijgen toe. Alleen de beide WD fractieleden zouden aan de gevraagde wijziging graag medewerking hebben ver leend. Subsidiëring Stichting Jeugdwerk Nadat de eilandelijke gemeenten vorig jaar januari besloten de subsidiëring van de Stichting Jeugdwerk Goeree Over- flakkee per januari dit jaar (1985) te beëindigen, omdat gezamenlijk werd vast gesteld dat die taak er een van de Pro vincie- en niet van de gemeenten is, is er in die zin verandering opgetreden dat de afd. Rechtspraak van de Raad van State de Provincie heeft verplicht de subsidiëring voorlopig met één kwartaal voort te zetten. Voor de Stichting aanleiding tot het ver zoek aan de gemeenten het.eerder ge nomen raadsbesluit tot stopzetting van de subsidie in te trekken. Dirkslands raad bleek daar echter niet voor te voelen maar een beslissing werd nog niet genomen omdat er volgende week door de eilande lijke wethouders van Welzijnszaken zal worden overlegd. De PvdA fractie leek niet onwelwillend tegenover het verzoek tot voortzetting van de subsidie te staan, temeer omdat er in de gemeente maar één zo'n Stichting werk zaam is én omdat de gemeente toch een Rijksbijdrage van 40 a 45.000,— ontvangt. Ook dhr. van Dis (CDA) gaf te kennen het spijtig te zullen vinden wan néér het Jeugdwerk echt ter ziele zou moeten gaan. As-verschuiving verdwijnt De zgn. as-verschuiving in Bloemendaal gaat verdwijnen, met grote instemming van dhr. de Berg (PvdA) die tegen de aanwezigheid ervan steeds strijd heeft gevoerd. Het ding zou oorzaak zijn van een aantal ongelukken die weliswaar niet ernstig waren maar zonder de aanwezig heid van de as-verschuiving stellig niet gebeurd zouden zijn. Een krediet van 3200,— werd voor de verwijdering gevoteerd. Dhr. de Berg kreeg het niet gedaan dat de remdrempel weer aan gelegd zou worden. „We zouden ons dan onsterfelijk belachelijk maken", vond de voorz. Hij herinnerde eraan dat indertijd de drempel juist was weggehaald omdat een omwonende constateerde dat de tril lingen die het verkeer veroorzaakte tot zijn huis doordrongen. Parkeerverbod Besloten werd tot het instellen van een parkeerverbod voor één zijde van de Oranjestraat te Herkingen, gelegen tussen de Klinkerlandsestraat en de Fortstraat. Tot dusver kon aan beide zijden worden geparkeerd maar vooral de vuilniswagen van de fa. Boon heeft steeds problemen waarom de chauffeur soms noodgedwon gen via het plantsoen van het bejaarden centrum zijn weg moet vervolgen. De Coöp. Westvoom", aan de Binnen haven te Stellendam geeft op 5 en 6 april, resp. van 9 tot 17.00 uur en van 9 tot 13.00 uur een grote demonstratie over reparatie en beschermingstechniek m.m.v. de Importeur Perspect Molucular Engi neer b.v. te Rotterdam; het Verwerkings bedrijf T.A.B, technisch applicatie bu reau b.v. te Goes en het verkoop en advieskantoor voor Zeeland en Goeree Overflakkee M.A.V. moluculair Advies Verkoop te Nieuwerkerk. In de stand zullen voorbeelden gegeven worden van Erosie, Corrosie en cavitatie reparatie's en bescherming. Er worden ook dia films vertoont. Gelijktijdig is er een demonstratie met Fertan, een roestomvormer op natuur basis. Velen zullen het nog niet weten, maar elke eerste zondag van de maand is er in de Exodus kerk in Sommelsdijk een jeugd dienst. De eerstvolgende dienst wordt i.v.m. pasen gehouden op 31 maart om 17.00 uur. Het zal vermoedelijk de laatste dienst zijn van het winterseizoen en daarom wordt ieder uitgenodigd om deze dienst bij te wonen. Het thema zal zijn ,JDoop, belijdenis, avondmaal" en we willen daar, in deze dienst, o. a. bij stil staan door er ook over te discussiëren. IEDER, zowel jong a.s „oud", van wel ke gezindte dan ook, is welkom. op dinsdag 26 maart slaagden de vol gende leerlingen uit het Instructiebad van Middelharnis voor hun Overlevingsdiplo- ma van de N.V.Z. Geslaagd: Niels Kieviet; Johan Douw; Leen van de Boogert; Barthold Groenendijk; Paul de Jong; Serge van Nimwegen; Niels Kamer ling; JaapBreeman; Mariska Robijn; Mir jam Monique Mok; Wieja Westhoeve; Karen Robijn; Jeroen Wielhouwer. Een derde van de Neder landers heeft afgelopen zo mer minder aan de vakantie uitgegeven. Geld dat werd bespaard door korter op va kantie te gaan en goedkoper onderdak te kiezen. De tent en de caravan hebben daar om het afgelopen jaar weer enorm aan populariteit ge wonnen. Gerekend naar het aantal overnachtingen steekt kamperen het hotelwezen al enkele jaren naar de kroon. En dat is begrijpelijk. Want behalve dat kamperen een stuk goedkoper isblijkt kam peren ook meer mogelijk heden tot avontuur te bieden. Avontuur overigens in een vaak bijzonder luxe tent of caravan, zo valt te lezen in de nieuwe WELKE-gids over Tenten en Caravans. Dat deze groeiende popu lariteit van kamperen er ook toe heeft bijgedragen dat er op dit gebied de afgelopen jaren wat veranderde, is lo gisch. Het aanbod tenten, kampeer wagens en caravans is ge- groeid. Hoe sterk deze groei is geweest, blijkt wel uit de produktoverzichten die in deze WELKE-gids zijn opgenomen. Méér dan vijftien pagina's produktover- zicht geven een duidelijk beeld van het aanbod op de kampeermarkt. Toch is er meer veranderd dan alleen een groei van het aantal typen en modellen. Van de tenten is de kwaliteit sterk ver beterd door nieuwe doeksoorten en ge wijzigde constructies. De zogenoemde boogframe-tenten zijn daar een duidelijk voorbeeld van met hun lichte gewicht en grote volume. Vouwwagens en caravans hebben vooral eeti verandering ondergaan wat betreft isolerend vermogen en stroomlijn. Door dacht gebruik van kunststoffen en tests in Het zou een uitstekend voornemen zijn eraan mee te helpen het te laten groeien. Vraag voor hen gerust een aan Zondag 28 april neemt ds. K. Exalto van zijn laatste gemeente Benthuizen afscheid vanwege emeritaat per 1 mei 1985. Ds. Exalto werd in 1955 kandidaat tot de Heilige Dienst. Op 10 september 1955 werd hij bevestigd in zijn eerste gemeente Brakel. Hij diende daarna nog de ge meenten van Melissant (1960), Noorde- loos (1966). Hasselt (1972) en sinds 11 juni 1978 Benthuizen. Ds. Exalto blijft in Benthuizen wonen. Uit Gereformeerd Weekblad Zondag 31 maart 1985 Zevende Lijdenszondag OUDDORP- Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord en 17.00 uur ds. J. de Kievit, Schiedam- Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. Modderkolk, Capelle a.d. IJssel. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar en 18.30 uur ds. W. H. van Kooten. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Kruijmer en 18.00 uur ds. J. Codée, sluiting winterwerk - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. de Kievit, Schie dam en 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vlietstra jr. en 18.00 uur drs. A. Kagchelland, Kamerik; extra maande lijkse koll. kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur drs. D. Stolk, Boxtel. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden, openbare be lijdenis des geloofs en 18.00 uur ds. I. Hoornaar; extra koUekte quotum - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. Wegman, Wijngaarden en 18.00 uur ds. L. Quist, bevestiging ambts drager; extra koUekte kerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée en 18.00 uur ds. L. Kruijmer; extra koUekte restauratie fonds - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Berveling. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra koUekte IZB -Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. H. windtuimels hebben van caravan en vouw wagen lichtere, beter controleerbare en vooral zuiniger reisgenoten gemaakt Toepassing van isolatiemateriaal maakt ze ook in een wat minder warme omgeving een behaaglijke plaats om te verblijven. In de WELKE-gids ook een hoofdstuk over de kampeerauto, die dankzij een versoe peling in de belastingwetgeving weer be taalbaar begint te worden. Goedkoop is een kampeerauto echter nog steeds niet. De nieuwe WELKE-gids over Tenten en Caravans bevat ook nog informatie over accessoires en vele nuttige algemene tips, waaronder een handig overzicht met adressen van leveranciers. De gids kost 4,95 en is bij de tijd- schriftenwinkels te koop. DIERENBESCHERMING opgevangen Zwarte poes, inDirks- land, omgev. Geldersedijk, zwarte kater, omgev. Battenoord. Inl. fam. v.d. Berg, Westdijk 15 .Dirksland, tel. 01877 -1232. GOEDEREEDE Ophalen oud papier Morgen (zaterdag) wordt weer oud papier opgehaald in Goedereede, Oostdijk en Havenhoofd. Wilt u het s.v.p. goed ge bundeld, tijdig gereed zetten? OOLTGENSLAAT Op concours in Hillegom, 1 e prijs voor Diana van Oostende Tijdens een Nationaal muziek-, zang- en solisten concours te Hillegom op zaterdag 23 maart j.l. mocht Diana van Oostende Rd., met haar accordeon een eerste prijs in ontvangst nemen. Zij behaalde nu voor de derde achtereenvolgende keer een eerste prijs. Driejaar geleden te Harmeien, vorig en dit jaar te HUlegom. Dit succes ver kreeg zij met het spelen van „Frühling- swaÈer" van P. Black. Diana volgt haar opleiding bij de heer IJ. v.d. Toimekreek te Oude Tonge. De jury bestond uit de heren: Jo Boerman, Wim Schroder en Jan Vermulst. De prijs bestond uit een oorkonde en een medaille. Visser, Rotterdam en 17.00 uur Jeugd dienst - Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. v.d. Waal en 17.00 uur ds. J. Hage - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. E. Meijer. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uurds.J.vandenBomenI8.00uurds. A. van der Kooij, em. pred. te Woer den; Ie kollekte diakonie en 2e kol- lekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE -Herv. Gem. 10.00uur ds. W. van Gorsel, Gouda, bediening Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. M. van der Linden, dankzegging Heilig Avondmaal; extra kollekte kerk- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. C. Klok, v.m. openbare belijdenis des geloofs; extra maandelijkse kollekte - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Hage en 18.00 uur ds. A. v.d. Waal. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. openbare belijdenis des geloofs; extra kollekte Woord en Daad - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr. A. v.d. Schee, Spijke- nisse OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. K. vanMeijeren, nam. bediening Heilige Doop, Heidel- berger Catechismus zondag 27; extra kollekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. J. H. Becker, m.m.v. zangkoor Rijsoord. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk; extra kollekte verwarming. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. H. v.d. Post, Monster- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. YERSEKE - Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 uur ds. A. vanHerken 18.30 uur ds. C. Oorschot.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2