Rode Kruis aktief, maar geen leden op de vergadering De meest betrouwbare auto: Waarom worden jonge haasjes in de steek gelaten Tafeltennisver. in oprichting Ooltgensplaat e.o.: Twee donors gaven 30x bloed Kinderkledingbeurs Diekhuus Thema-avond kerkelijk Open Jeugdwerk Jongerenontmoetingsdag HGJB - Schoonhoven BROWÜITHWWEE Bladz. 2 ,E1LANDEN-NIEUWS" DINSDAG 26 MAART 1985 De afdeling Ooltgensplaat van het Ned. Rode Kruis is een aktieve vereniging. Dat is alom beleend, maar de leden zijn echter niet warm te maken om een bezoek te brengen aan de jaarlijkse ledenvergadering. Het was dit jaar weer het oude liedje, 31 personen gaven gehoor aan de oproep van het bestuur en vulden donderdag 21 maart 1985 de zaal van „Westerlicht" te Den Bommel. Den Bommel was expres als vergader plaats gekozen omdat dit dorp vorig jaar bij de afdeling Ooltgensplaat werd gevoegd en men dacht: „de inwoners zyn beslist benieuwd naar het doen en laten van de afdeling en het landelijke Rode Kruis". Huis aan huis werd er een circulaire bezorgd met een vriendelijke uitnodiging en wat dacht u van het resultaat? Slechts 4 Bommelaren kwamen eens een kijkje nemen, waaronder nog drie besturende leden.... De rest van de gasten kwamen uit Ooltgensplaat en omstreken. En dan te bedenken dat de afdeling ruim 850 leden telt. Maar de steun die de afdeling in de diverse taken ondervind is groot en niet onbelangryk en dat is eigenlijk toch wel het voornaamste en daarom werd er ook deze avond door die 31 bezoekers niet getreurd. Het was een echte gezellige bijeenkomst, met verslagen dia's en een verloting. De heer E. Beket op bezoek De speciale gasten die door de voor zitter, de heer F. J. A. van Peperstraten werden welkom geheten, waren de heer E. Beket uit Middelhamis, die burgemeester G. van Velzen in het Kringbestuur Zuid- Holland als vertegenwoordiger van het rayon Goeree-Overflakkee gaat opvolgen en de andere gast was de oud-burge- meester van Oostflakkee en oud-kring- commissaris van Zuid-Holland, de heer W. M. v.d. Harst, die deze avond een serie dia's kwam vertonen. Na lezing van de notulen door de 2e secretaris kwam de heer Van Peperstraten terug op de aktiviteiten van de afdeling in 1984. Spreker begon met het Jeugd Rode Kruis en niet zonder reden. Hij zei: „de jongeren zullen toch later onze plaats gaan innemen en hoe vroeger men met het Rode Kruis in aanraking komt des te beter". Vervolgens stond spreker stil bij de uit reiking van 83 Jeugd E.H.B.O.-diploma's A op 29 maart; het jeugd-tournooi te Ouddoip op 14 april, waarbij de groep uit Achthuizen de wisselbeker in de wacht sleepte; de start van een nieuwe Jeugd E.H.B.O.-cursus A met 78 leerlingen en het verzorgen van 185 nieuwjaarskaarten met de bezorging bij de bejaarden vanaf 75 jaar. Spreker dankte de coördinatrice en haar medewerksters voor het vele werk verricht. Het welfare werk Sprekende over het welfare werk ver telde de heer Van Peperstraten dat er in de Paasweek een gezellige bijeenkomst werd gehouden; dat er in Jiini door Ooltgens plaat een bezoek aan Achthuizen werd gebracht, met een bloemen-show en het afscheid van mevrouw Van der Linde-de Roos, die dank werd gezegd voor haar werk en waar tevens mevrouw Verdonk- de Jong als nieuwe leidster werd ver welkomd. Momenteel werkt men met vier dames en meer hulp is geboden en ook hartelijk welkom. Op 22 september maakte de afdeling het jaarlijkse reisje met de langdurige zieken en invaliden naar Brabant. De kolonne RKK werd hierbij ingeschakeld. Ook deze kolonne heeft in 1984 veel van zich laten horen en zien. Als helpster gingen de dames Oskam-v.d. Vliet, Vijfhuizen-v.d. Vliet (2x) en Van Drongelen-Tanis (2x) naar „De Valkenberg". Hulp in „De IJsselvliedt" boden de dames Kamp- Kagchelland (2x), de Bonte-Kagchelland, A. van Dam-de Vos, Overbeeke-Buur- man en de heer J. van Groningen. Bij diverse plaatselijke evenementen was de kolonne aanwezig en bij de jaarlijkse koUekte ging men met de lijsten de pad op. Met enkele invaliden werd er gewinkeld in de Bijenkorf. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat er 155 personen een halve liter bloed hebben afgestaan, dat de koUekte bijna 6.000,opbracht en dat het aantal leden momenteel 850 personen of ge zinnen bedraagt. Bestuur In het bestuur werden herkozen de heren J. M. v.d. Klundert(Achthuizen) en J. van Groningen (Ooltgensplaat). Verder werd het bestuur uitgebreid met twee dames, mevrouw J. van Rossum-Groothuis (Oolt gensplaat) en mej. M. J. Rosmolen (Den Bommel), die nu het jongste lid van het bestuur is. Alle vier namen zij hun her- of benoeming aan. De heer J. Zuidijk bracht namens de kascommissie verslag uit van zijn be vindingen. Hij adviseerde tot goedkeuring van de boekhouding met dank aan de heer J. van Groningen voor zijn perfecte werk. In de kascommissie 1985 werden be noemd, de heer J. Zuidijk en mevrouw C. Huijer-Braber, Kastanjestraat 19 en de heer C. W. J. Geerts (reserve). Bloed BetrefTende de bloedtransfusie deelde de voorzitter mede, dat er dit jaar twee bijzondere gasten zijn. De dames L. Hokke-Boer te Ooltgensplaat en Van Hooff-Geers te Achthuizen hebben 30x bloed gegeven. Het is de eerste keer dat deze afdeling donors in zijn midden heeft met een dergelijke staat van dienst „Deze twee dames hebben zich ingezet voor de lijdende mensheid en het is tevens een bewijs dat zij zich in een goede gezondheid mogen verheugen, waar zij dankbaar voor mogen zijn", aldus de voorzitter, die naast een bou quet bloemen ook een cadeaubon aan bood. Vijf keer bloed hebben gegeven de da mes: J.J. Arensman-Verkerke (Den Bom mel), E. de Bonte-van Dam, H. Vervloet- Barten (Den Bommel) en A. C. Kamp- Kagchelland. De heren: W. F. Kievit (Achthuizen), J. Dorsman, A. Roodzant, T. van Gurp, N. Gebraad (Den Bommel), M. Leijdens, J. de Waal en E. J. Korte weg. 25 X bloed hebben gegeven, de heren: A. Kagchelland en C. Langeweg. Waar geen plaats achter de namen staat is de woonplaats Ooltgensplaat. Mooie serie dia's Het woord was nu aan de heer Van der Harst, die begon met de opmerking dat hij had gedacht dat de zaal te klein zou zijn voor alle Bommelaren die deze vergade ring beslist hadden moeten bezoeken. Spreker had toch vertrouwen in zijn dorps genoten. In de toekomst zullen het best goede Rode Kruizers worden, was zijn mening. De dia's die de heer Van der Harst liet zien werden gemaakt op de Ned. Antillen, n.l. te St. Maarten en St. Eustatius. In januari 1983 is hij daar met zijn vrouw op bezoek geweest bij de familie V. W. M. Connor, die aldaar administrateur, of men kan ook zeggen burgemeester, is. De heer Connor was voordien chef van de afdeling Sociale Zaken te Oostflakkee. Ook kre gen we nog een serie te zien van 500 jaar St. Adolfsland en 700 jaar Grijsoord. Het was een mooie koUektie met veel prach tige natuuropnamen en de voorzitter sprak namens allen toen hij de oud-burge- meester hartelijk bedankte voor zijn komst en vertoning van deze drie series en bood hem een klein geschenk, een fles wijn aan. Na dit alles had er een gezellige verloting plaats met een opbrengst van 175, een stand met Welfare artikelen leverde ook 175,op. De voorzitter dankte aan het slot alle aanwezigen voor de prettige manier van vergaderen en wenste allen een „wel thuis". Van de kringsecretaris, de heer G. de Boevère uit Den Haag was bericht van verhindering binnen gekomen. In Middelhamis: In Middelhamis wordt op initiatief van dhr. G. Vinke, Kluut 1 te Sommelsdijk, tel. 4312, gewerkt aan de oprichting van een tafeltennisver. Temidden van de veel heid van sportverenigingen heeft die nog steeds ontbroken waarom tafeltennissers, zoals dhr. Vinke er een is, op Verenigingen buiten Middelhamis zijn aangewezen. Hij gelooft stellig voldoende belangstelling te ontmoeten waarom geïnteresseerden Hi dames en heren vanaf 15 jaar wordt gevraagd maandagavond 1 april naar de gymnastiekzaal bij hetDiekhuus te komen waar om 19.00 uur een eerste ontmoeting plaats vindt. Mitsubishi is voor de vierde achtereenvolgende keer uitgeroepen tot de minst pechgevoelige auto. Een bewijs van kwaliteit en be trouwbaarheid. Mitsubishi heeft de afgelopen 10 jaar bewezen een uiterst betrouwbare auto te zijn en tegelijk een auto die in prijs kompleetheid en kwaliteit een zeer geduchte concurrent is in zijn marktsegment. Het Mitsubishi leveringsprogramma loopt van 15.195,voor de Colt t/m 62.000,voorde supersnelle Starion. De modellen van Mitsubishi zijn zeer gevarieerd, van klein tot groot met o.a. benzine en diesel uitvoeringen, de 4x4 Pajero, de bekende Galant Turbo diesel, bestelwagens enz. Het afgelopen jaar zijn vrijwel alle modellen vernieuwd, waardoor Mitsubishi behalve een zeer goede auto een fraaie auto is om te zien. Alhoewel Mitsubishi al vanaf 1917 auto's in serie produceerd is het merk pas 10 jaar op de Nederlandse markt, waar ze overigens zeer succesvol zijn. Dit 1 O-jarig jubileum wordt gevierd en er zijn aardige prijzen te winnen als u zich een „Gestaalde Perfektie" aanschaft. Ter gelegenheid van dit 1 O-jarig jubileum houdt Automobielbedrijf Gebr. van Splunter, Donkereweg 2 te Middelhamis van 28 t/m 30 maart een Mitsubishi-show, een goede gelegenheid bij dit autobedrijf het merk Mitsubishi te gaan bekijken, en zo u wenst ook te berijden. De peuterspeelzalen van het Diekhuus organiseren op zaterdag 30 maart van 10.00 - 11.30 uur een kinder-speelgoed- beurs -I- baby- en kinderartikelen in het Diekhuus, Zandpad te Middelhamis. Zomerkleding vanaf maat 86 t/m 176, laarzen, rolschaatsen en gymschoenen. Speelgoed zoals: lego, playmobil, puz zels, poppen, auto's, enz. Baby en kinder artikelen zoals kinderwagens, boxen, drie wielers, kinderzitjes enz. Kunnen inge leverd worden op vrijdag 29 maart, 's morgens van 9.00-10.30 uur en 's avonds van 19.00 tot 20.00 uur in het Diekhuus, Zandpad te Middelhamis. Niet toegestaan is ondergoed, sokken, schoenen en versleten kleding, alles moet heel, kompleet en schoon zijn. De peuterspeelzaal is gesloten, dus geen kinderopvang. Afhalen van niet verkochte kleding is op maandag 1 april van 9.00 - 10.00 uur en dan vindt de verrekening plaats; 30% van de opbrengst is bestemd voor nieuw speel goed in de peuterspeelzalen. Is na 10.00 uur de kleding niet afgehaald dan zoeken we daarvoor een andere be stemming. Michtingen: tel. 5140. Voor mensen met weinig ervaring in het Open Jeugdwerk (OJW) èn voor mensen die bezig zijn met een stuk oriëntatie rond de opzet van het OJW, organiseert de werkgroep OJW van het Prov. Centrum van de HGJB in Zuid-Holland deze thema-avond op D.V. woensdag 3 april 1985, in het Herv. Centmm te Schoon hoven. Aanvang: 19.30 uur. Thema: 'tis me niet helemaal duidelijk... Na het beluisteren van een inleiding over het doel, de doelgroep en het programma van het OJW is er volop gelegenheid vra gen te stellen in de verschillende werk hoeken. Er zijn werkhoeken over: Als je OJW start - waar let je dan op?; de bijbel en het gesprek in het OJW; muziek in het OJW; het programma in het OJW; publiciteit en propaganda; het teamwork; de praktijk van het OJW. Voor meer informatie en opgave (vóór 1 april): Prov. Centmm HGJB in Zuid- Holland te Schoonhoven, tel. 01823 - 3990. Het Prov. Centrum van de HGJB in Zuid-Holland organiseert op D.V. Twee de Paasdag (8 april) de jaarlijkse jon gerenontmoetingsdag. Het middagpro- grama begint om 14.30 uur in „De Hoek steen" in Schoonhoven (hoek Rotter- damseweg - Alb. Schweitzerlaan). Aan het middagprogramma werken mee: - de jongerengroepen „Maranatha" en „Hebron" uit Delft; - de muziek- en zanggroep „Elim" uit Stolwijk; - de zanggroep „Nabi" uit Papendrecht. Toegang: f 7,50 (incl. broodmaaltijd) 's Avonds is er de appèldienst in de Bartholomeuskerk in Schoonhoven. Aan deze dienst, die om 19.30 uur begint, werken mee: - Ds. H. W. Riphagen uit Papendrecht - appèlwoord; - Het Alblasserwaards HGJB-koor, o.l.v. mevr. P. de Groot-Kleiberg; - Martin Zonnenberg - orgel/piano; - Hans Huisman - orgel; - Ruud van Iterson - dwarsfluit; - Egbert de Groot en Joan Mudde - trompet. Toegang: gratis! Het thema van deze jongerenontmoe tingsdag is: Nu.... opgewekt verder! Voor meer informatie over deze dag voor en door jongeren: Prov. Centrum van de HGJB in Zuid-Holland, tel. 01823 - 3990. Bijna de helft, en misschien zelfs nog meer van de in ons land geboren hazen, haalt niet eens de eerste levensmaand. De jonge haasjes hebben het moeilijk: de natuurlijke belagers zoals vossen, hermelijnen en wezels zijn een constante bedreiging. Verder vinden ook kraaien, eksters, zilvermeeuwen en zelfs spitsmuizen het jonge haasje een smakelijk hapje. (Foto: Grasduinen) Na een draagtijd van zes weken, is het de tijd van de jonge haasjes. Hun geboorte en jeugd verlopen uiterst geheimzinnig. Er is dan ook engelengeduld voor nodig om te bestuderen wat er met ze gebeurt. En dan lijkt het alsof moeder haas nogal zorgeloos met haar kroost omspringt. Of toch niet? Tom van Ewijk ging op speurtocht en doet verslag in het aprilnummer van het natuurtijdschrift Grasduinen. De hazefamilie is geen hechte familie De meeste pasgeboren dieren worden door hun ouders soms alleen door de moeder voortdurend bewaakt, gevoed en begeleid op weg naar een volwassen leven. Maar jonge haasjes worden al heel gauw na hun geboorte aan hun niets ontziende omgeving uitgeleverd. Gelukkig komen ze kant en klaar ter wereld. Ze zijn behaard, hebben tandjes, kunnen horen en zien. Verder zijn het ukkies die het zelf maar moeten uitzoeken. Hun beeld van vrolijk met hun oplettende moeder meehuppelende jonge bestaat bij hazen niet. Een hazefamilie ligt in de kortste tijd uit elkaar. Wel komt de moederhaas gedurende een maandje haar kinderen na zonsondergang voeden, maar dat duurt maar zo kort dat het doet denken aan de afdracht van een verplichte alimentatie. Jonge haasjes zijn een smakelijk hapje Een onderzoek naar de levenskansen van jonge haasjes in het vrije veld heeft uitgewezen dat bijna de helft al in de eerste levensmaand sterft. Hebben die kleintjes het dan zo zwaar te verduren? Ja zeker, want alleen al de natuurlijke belagers, zoals vossen, hermelijnen en wezels, betekenen een onophoudelijke bedreiging. Maar ook spitsmuizen zo klein als ze zijn kunnen de haasjes doden en oppeuzelen. Verder zijn kraaien, eksters en in de kuststreken zilvermeeuwen ook grote liefhebbers van een jong haasje. Overal loert het gevaar Al deze bedreigingen passen nog in het evenwicht dat de natuur nastreeft. Daarnaast zijn jonge haasjes in hun eerste levensweken ook gevoelig voor infecties, aangericht door bacteriën of parasieten. Tegen aanhoudende kou en regen zijn ze op den duur ook niet opgewassen. En dan is er nog de intensieve landbouw met z'n cyclomaaiers, grondverbeteraars en nevels van bestrijdingsmiddelen. Tegen zo'n overmacht lijkt niets bestand. De hazestand loopt terug Zowel in Nederland als in verschillende andere Europese landen loopt de hazestand sinds 1960 terug. Wat zijn daarvan de oorzaken? De moderne landbouwmethoden zeker. Maar misschien ook een mogelijke verlaging van de vruchtbaarheid, wat weer een gevolg kan zijn van een minder conditie, door een yerarrnd of eenzijdig voedselaanbod. Men is er nog niet uit. Het staat wel vast dat er iets mis is met onze hazen sinds er geen ruige „blauwgras"-landjes meer zijn. Intussen maken de hazen zelf zich geen zorgen. Hebben ze de eerste moeilijke maanden overleefd, dan blijven ze hun best doen. En hazen op vrijersvoeten houden hun bezigheden niet in het geheim. Zelfs op klaarlichte dag kun je ze bezig zien. Het begint in januari en duurt tot oktober. TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 M 11=1 DD NIEUWE TONGE Opbrengst kollekte De kollekte t.b.v. de Epilepsiebestrijding heeft opgebracht 1.950,20 (dat is 282,40 méér dan vorig jaar). Hiervoor aan alle gevers en geefsters en kollektanten, heel hartelijk dank. VERVOLGVERHAAL doorFenand van den Oever - 40 - G. F. CallenbachB.V.—Njjkerk Verder kwamen ze over dat onderwerp niet, want Dirk de Niet stapte aan dek. Hij lachte. Dat deed hij veel, dus verwonderen hoefde het niet. Hij was een beste zeeman, maar een slechte zwijger. Alles briefde hij over van achterin. Die Wijnand, die Wijnand, hij stond te schudde bollen.,.. Daar zit-ie over de kaart gebogen, al maar voor z'n eigen te zeggen: dat ik nou geen kabeljauw meer vat. Daar mot ik toch eens met de dokter over praten.... Hij lijkt wel.... Als ik jou was, zou ik die dingen niet zo overbreed brengen. Dirk, zei Arend-Michiel. Een paar dagen terug had hij Wijnand veracht, maar dit kon hij niet verdragen. Wat was het toch, dat hem van deze man wegjoeg en naar hem toe trok? En daarna, want Dirk de Niet was helemaal geen vechtjas, stonden ze weer bij elkaar. Ze praatten over het weer en de zee en de visdagen die verloren gingen en ze dachten aan heel wat anders. Met het oog van Joost Sas ging het slecht. Besloten was reeds, dat hij met een ander naar huis zou varen. Dat vlotte niet erg vanwege de blakte. De andere morgen, toen de wind gelukkig uitschoot, kon het er pas van komen. Om een uur of negen kregen ze Bertus van Embden in het vizier. Hij kwam met volle lappen aanzetten. Een felle zeiler, die Bertus, dat wist elkeen. Wijnand Hoogendijk liet de vlaggen hijsen. Er werd niet veel over en weer gepraat. Bertus was meer een man van doen dan van praatjes. Het was natuurlijk goed. Bertus van Embden had er genoeg van. ZE hadden een groot half scheepje vis aan boord. Ze waren vier weken weg, het water was bijna op, 't volk had last van de vreters, ze hadden trek in een beetje vers eten, affijn, hij gaf er de brui aan. Deze lekkere gelegenheid wilde Bertus waarnemen. Van Bertus vernamen ze ook nog, dat hij met een hele kluit schepen had gelegen. Allemaal voor lauw-loen. Nu hoopte hij, vanwege de schraalte, op een stijve markt. Er kwam nieuwe hoop aan boord van de Zorg en Vlijt. Ze zagen na die berichten Wijnands gezicht opklaren. Vóór Joost Sas de sloep inging die hem over zou brengen, zei Wijnand: Joost, ik zal het wel goedmaken, maar breng ie ons lieve schip vis niet overbreed? Laat géén voortijds weten wat we aan boord hebben. Joost zei: D'r zal uit mijn mond niet veel komme, ouwe, maar liege voor een kabellauw doe ik niet. En toen gaven ze hem een hand. Ze stonden allemaal stil aan dek. Ze zeiden niets. Tot Bertus van Embden uit zicht was, staarden ze hem na. Er was weer een bladzijde van hun reisboek omgeslagen. Een kooi voorin bleef onbeslapen, twee handen waren minder aan boord. Ze spraken de eerste dagen veel over Joost en altijd hartelijk, ze loofden hem, achter zijn rug, om de lekkere kokerij en het gezorg. Arend-Michiel, die erbij zat en soms een duit in het zakje deed, dacht, als ik binnen ben, zal ik het Joost eens gaan zeggen. Maar ze waren nog niet binnen! Een dik uur nadat Joost vertrokken was, kwam Wij nand Hoogendijk bij het volk. Het liep tegen elven. Ze keken op, want ze wisten als Wijnand kwam, was er wat. Hij zei: Na het bakkie azen, jongens. Ze keken hem verwonderd aan. Hij lichtte toe: We hebben een paar dagen verlegen, ik wil het ook eens overdag proberen.... Ze bleven hem aankijken, maar hij sprak niet meer. Aan zijn volk was hij geen verantwoording verschul digd. Hij ging naar boven. De tongen kwamen los. Waren ze nu gek, of was hij het? Het waren toch alleen onwijzelingen die, ter zoute, overdag de beug schoten? Zouden de oude schippers, als ze het hoorden, zich niet in hun kosten omkeren? De kabeljauw, waarom het nu ging, beet toch alleen 's nachts. En Wijnand.... Nee, zij waren niet gek, hij! Dat zeiden ze niet zo duidelijk, maar het kwam erop neer. Arend-Michiel zei niets. Hij wou het volk noch Wij nand gelijk geven, omdat hij, in zijn hart, met bei overhoop lag. Maar hij zou met vreugde gaan azen, dat wel. Voor de middagschaft schoten ze nog. Natuurlijk. Wie zou een opdracht van Wijnand durven weigeren? Ruim drieduized aasjes sneden ze, even zoveel prikten ze aan de haken. Er werd gegromd, geklaagd, gezegd dat je afgebeuld werd voor hersenschimmen, maar ze sneden, ze aasden. Wijnand zelf voorop. En daarna schoten ze de lijnen. Zonder verwachting, natuurlijk zonder ver wachting. Toen het endeljoon te water was, zeilden ze meteen naar het begin terug. Dan werd het halen. Och, ze konden de werkzaamheden langzamerhand wel dromen. Zoveel mijl heen, zoveel mijl terug.... Toch werd het deze keer maar iets minder dan de helft. Want halverwege overviel hen weer de blakte. Dat was lelijk. Och, het gebeurde wel meer, maar het was een kwaad ding, in de winterdag in de sloep te moeten halen. De Zorg en Vlijt dobberde opnieuw en de beug moest natuurlijk binneboord komen. Boot strijken, commandeerde Wijnand achterop. Ze deden het, maar niet met instemming. Ze zouden dus zo naar het begin van de beug varen en met de sloep de lijnen inhalen. Wijnand zelf koos zijn mannen daarvoor uit. Ik, Giel, Dries en jij. Hij wees naar Arend-Michiel. Jij, zei hij, z'n naam noemde hij nietmeer. Hetkonhem op dit ogenblik weinig schelen. Hij was blij, mee te mogen. Dirk de Niet stelde de ouwe voor, dat hij zou gaan, omdat Wijnand een daagje ouwer werd. Zoiets moest je net tegen Wijnand zeggen. Hij sloeg het aanbod natuurlijk af Ja, hij zou een anderzj}» vis scheep laten trekken. Dirk de Niet moest maar goed de koers en de diepte houden en bij het minste zuchtje overstag gaan. Hij nam een baaklijn en het dieplood in de boot mee. Om beurten roeiden ze. Het was een hele ruk, want stil was de zee niet. De wind onder de spiegel werkte. Och, alles was mogelijk in dit onberekenbare jaargetij. Ze spraken er niet over. Er werd geroeid. Ze wisten het doel en zagen de joon. Wanneer ze zover waren, begon de visserij. Er werd niet veel gezegd, dat gebeurde nooit bij het beug-overzeilen, de praat kwam mèt de vis. (wordt vervolgd) ******^■4■*>^^■*>^4■*'*■*****4■**^■*'^'*■*'*■4■*'^^■^■4■^■'^^.^.l^l^^.^^l^4■^■^■*•^4■'^^■>^'^*4.^.^■^■'^^■l^^■*^ if

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2