Politiebericiiten „Een beter plekje had „het DIekhuus" zich niet kun^f^n wensen.!" Eén dag als duizend jaren.... PAASMIDDAG Opdrachten voor de etalagewedstrijd ^cr»-<-l*^^ Klein concert in de „Prins Maurits" „De Hoop" KNF-topconcours 1985 Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Overval op Postkantoor Nieuwe Tonge mislukt Schaakvereniging „Stellendam" kampioen Goedereede Middelhamis Middelhamis: Dagtocht Antwerpen No. 5382 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per, week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief MIDDELHARNIS In het kader van het eindexamenpro gramma van de Chr. Scholengemeen schap Prins Maurits zullen een aantal leerlingen van de vierde klas MAVO op dinsdagavond 2 april een openbaar school onderzoek „muziek" afleggen. De Prins Mauritsscholengemeenschap is een school waar leerlingen in hun eindexamenpakket het vak „muziek" kunnen kiezen. Eén van de onderdelen is musiceren, alleen en in groepsverband. Evenals vorig jaar zullen de leerlingen een concertje geven dat om 20.00 uur begint in het muzieklokaal van deze school. Eindexamenkandidaten zijn dit jaar Ka rin Donselaar, Jeannet Kievit en Corinne Barendrecht. Karin Donselaar zal op het orgel enige oude dansen uit de Barok spelen, daar naast zingt zij enige klassieke liederen begeleid door piano en gitaar. Tenslotte is zij te horen in een negro-spiritual en een pianowerk (vierhandig). Corinne Baren drecht heeft als solo-instrument een so praan- en een altblokfluit. Naast enige solowerkjes voert zij een Suite voor fluit en continuo uit. Jeannet Kievit heeft als instrument de piano. Naast een Andante van W. A. Mozart, speelt zij een Sonate van Kühlau alsmede enkele werken vierhandig. Speciale gast bij dit concert is de (be- roepsjgitarist Dick de Koning. Hij zal verschillende werken voor klassiek gitaar uit diverse stijlperiodes laten horen en tevens als begeleider voor solozang op treden. OUDE TONGE Voor beroep bedankt Ds. L. C. Talsma van Wilsum (O) heeft te kennen gegeven te bedanken voor het beroep dat door de Herv. kerkeraad alhier op hem was uitgebracht. Ingezonden: Geachte redaktie, In uw artikel over de historische stads wandeling dicht u mij „onbijbelse opvat tingen" toe met betrekking tot de ouder dom van de kiezels rond het gemeentehuis van Goedereede. De bijbel leert ons echter dat duizend jaar in Gods ogen zijn als een nachtwake en stelt verder met nadruk „deze ene zaak zij u niet onbekend geliefden dat één dag bij den Heere is als duizend jaren en duizend jaren als één dag...." Op grond van deze citaten acht ik mijn opmerkingen over de ouderdom van ge noemde stenen dan ook geheel in overeen stemming met die van de bijbel. Ik zou het op prijs stellen indien u in uw volgende editie een rectificatie wilt aan brengen. R. Louis Zaterdag 23 maart jl. heeft in Musis Sacrum in Arnhem onder grote belang stelling het 27e KNF-topconcours plaats gevonden. In de sektie fanfare werden dit jaar de beste en bekendste fanfare-orkesten ver tegenwoordigd. Fanfare-orkest „de Hoop" uit Stellendam heeft een Ie prijs behaald met 153 punten, goed voor een 3e plaats in dit kampioenschap! De uitslag van dit topconcours was: 1. Fanf Nos Jungit Apollo St. Oedenrode162 punten 2. Muziekver. Union Zelhem155 punten 3. Fanf orkest De Hoop Stellendam153 punten 4. Andels Fanf Corps Andel152 punten 5. Zaandijks Fanf Corps Zaandijk150 punten 6. Fanf. Oefening Baart Kunst Brakel\AiVi punten Jury: Henk van Lijnschooten, Peet van Bruggen en Ber Joosen. OUDDORP- donderdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Driessen, Slikkerveer. OUDE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Beens, Scherpenisse. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur student P. van Ruitenburg, Zevenhuizen. HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Koster van Klaaswaal. Twee mannen, van wie één zich met iets over z'n hoofd en gezicht onherkenbaar had gemaakt, hebben vrijdagnamiddag een mislukte overval gepleegd op het Postkantoor aan de Ring te Nieuwe Tonge. Dankzij de houding van de kantoorhoud ster mevr. v.d. Vliet-Horseling die wei gerde geld af te geven, dropen de twee zonder buit af Een van hen had gedreigd met een vuurwapen dat later een replica zou blijken te zijn. Dankzij de attentie van omstanders op straat werden ze zaterdag morgen aan de hand van het genoteerde kenteken van hun wagen in Den Bommel achterhaald en in Middelhamis ingesloten. Een van de daders blijkt de Rotterdam N. S. op wiens naam het kenteken van de verdachte wagen staat. Hij bleek vrijdag avond, toen in Rotterdam een arrestatie team bij hem aanbelde niet thuis te zijn. Zijn ex-vrouw maakte duidelijk dat hij bij een neefin Den Bommel, B. de K. moest zijn en inderdaad werden de beide daders daar zaterdagmorgen aangetroffen. Bij de overval had mevr. v.d. Vliet direct de alarmering in werking gesteld. In de wachtruimte bevonden zich een vrouw en twee jongeren. Vereniging „De Ciiristenvrouw" afd. Middelharnis/Sommelsdijk Op D.V. donderdag 28 maart a.s. hopen wij onze Paasavond te houden. Aanvang 19.45 uur in „De Hoeksteen", Ring 13 te Middelhamis. Gasten zijn hartelijk wel kom! DIRKSLAND Feestavond Wifhelminaschooi en Jdeuterschool IVIargriet verrassing voor leerJcractiten Op hun jaar)'jkse feestavond zullen op 29 maart de .';erlingen van de openbare kleuterschool Margriet en Wilhelmina- school voor lager onderwijs te Dirksland een voorstelling geven in verenigings gebouw „de Schakel" onder het motto „Een kinderhand is gauw gevuld". Het is de bedoeling dat het programma een verrassing is voor de leerkrachten en dat alle leerlingen er aan meewerken, onder leiding van de leeriingen van de zesde klas. De ouders helpen daarbij een handje en de taken zijn zo verdeeld dat elke zesde-klasser zorgt voor wat hij of zij het beste kan. Het is een gedurfde aanpak en er zal best eens een foutje gemaakt worden bij dit zelfstandig optreden zonder de profes sionele hulp van de leerkrachten, maar de leerlingen van klas zes willen graag laten zien waartoe ze aan het eind van hun schooltijd op de Wilhelminaschool in staat zijn, samen met de leerlingen van de andere klassen en de kleuters. Voor het eerst zal het programma van de feestavond worden uitgevoerd voor de be jaarden en wel op 3 april, eveneens in ,,de Schakel". Bij de voorstelling op 3 april zijn opa's en oma's van harte welkom en, voor zover de ruimte dat toelaat, ooms en tantes. Bij de aanvang van de voorstelling „Een kinderhand is gauw gevuld" voor de bejaarden zal een kort woord worden gesproken door burgemeester Oversier. Schaakvereniging „Stellendam" is de nieuwe kampioen van klasse 4b van de Rotterdamse Schaakbond. Dit verheu gende resultaat bereikte de vereniging door de laatste (uit-)wedstrijd tegen Vier- paarden uit Vierpolders met winst af te sluiten. In de RSB-wedstrijden kwamen de Stel lendammers dit seizoen sterk uit de strijd. Vaak werd geen enkele partij verloren, zodat het aantal bordpunten grote hoogte bereikte. Hoewel de concurrentie nu nog op een gelijk aantal wedstrijdpunten kan komen, is Stellendam toch verzekerd van het kampioenschap juist vanwege het aan tal bordpunten. In de gezellige schaakclub van Stellen dam zijn de verschillen tussen de schakers klein. Zo gebeurde het, dat in moeilijke wedstrijden de balans telkenmale in het voordeel van Stellendam doorsloeg door winst aan de onderste borden. Na vorigjaar op ongelukkige wijze gede gradeerd te zijn liet S.V. „Stellendam" dit seizoen geen twijfel bestaan in welke klasse zij thuis hoort. In de laatste RSB-wedstrijd tegen Vier- paarden wonnen H. van Oostenbrugge, K. Hameeteman, K. vandenNieuwendijk en A. BoUeman. Nadat de winst en het kam pioenschap vaststonden gaven A. Roon, W. van Rossum, R. van Dongen en H. Maagdenberg hun partij remise om in Stellendam met supporters het kampioen schap te vieren. - Diefstal grindtegels en bielzen Door de bewoner van een perceel aan de Westerweg te Ouddorp werd aangifte ge daan van diefstal van een 200-tal ge- .wassen grindtegels en zes bielzen. De tegels en bielzen werden uit een terras bij de woning opgebroken en meegenomen. Een en ander vond plaats in de avond of nacht van 19 op 20 maart. - Ongeval Op vrijdag 22 maart raakte de 30-jarige S. v.d. K. uit Colijnsplat met een personen auto in de rechterberm van de nieuwe Rijksweg 57 te Ouddorp. Bij het corri geren van de auto geraakte hij in de linker berm en kwam de auto in de sloot terecht. De bestuurder werd hierbij uit de auto geslingerd en kwam met het hoofd onder water terecht. Gelukkig wisten voorbij gangers de man direct uit het water te halen. De bestuurder werd naar het zieken huis overgebracht. - Vernieling In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er op de Hofdijksweg te Ouddorp een bermpaal en een verkeersbord vernield. De daders, t.w. de 17-jarige F. E. R. van T. en de 18-jarige M. K., beiden uit Hellevoetsluis werden door de politie aan gehouden voordat zij meer vemielingen' konden aanrichten. - Alcoholcontrole In de nacht van vrijdag op zaterdag werd in de gemeente Goedereede een verkeers controle gehouden, welke speciaal gericht was op de misbruik van alcohol. Van twee bestuurders werd een bloedproef geno men. Een van deze bestuurders, dhr. C. J. de Z. uit Roosendaal, kon pas na een achtervolging worden aangehouden, daar hij een stopteken van een politieman had genegeerd. In totaal kregen 3 bestuurders een rijverbod daar zij te veel gedro'nken hadden. Verder werd er nog een verbaal opgemaakt terzake slechte of verkeerde verlichting, gladde banden, lekke uitlaat en het rijden zonder in bezit te zijn van een rijbewijs. - Botsing Op 22 maart j.l. vond op de kruising Rottenburgseweg-Langeweg te Middel hamis een aanrijding plaats waarbij twee personenwagens betrokken waren. De be stuurder van een der voertuigen, gen. A. P. K. uit Middelhamis reed over de Lange weg. De bestuurder van de andere auto, gen. J. V. W. te O. reed over de Rotten- burgseweg. De bestuurder van laatstbe doelde auto verleende niet de vereiste voorrang waardoor een aanrijding ont stond en beide voertuigen aanzienlijk be schadigd werden. - Diefstal Tussen 13 en 15 maart j.l. werd er een steekriek ter waarde van mim 400 gulden gestolen. Deze riek behoort bij een bull dozer, die op dat tijdstip bij graafwerk- zaamheden aan de parallelweg van de Langeweg stond. De riek, ongeveer een meter lang, wordt gebruikt voor graaf- werkzaamheden aan het nieuwe kanaal voor de milverkaveling. Op 24 maart j.l. om ongeveer 23.30 uur reed de bestuurder van een personenauto, gen. M. F. B. te Stad aan 't Haringvliet een hek omver dat stond voor een woning aan de Achterdijk aldaar. Hij zou na het ongeval zijn doorgereden. Diezelfde nacht werd hij rijdend met zijn auto aan getroffen. Hij had alcoholhoudende drank genuttiged en werd overgebracht naar het bureau te Middelhamis. Daar werd van hem een bloedproef afgenomen. Tevens kreeg hij een rijverbod. Hij bleek in middels wel de schade te hebben gemeld zodat hij zich vrijwaarde voor het door rijden na een ongeval. - Ongeval Op 25 maart j.l. vond op de Staakweg te Dirksland t.h. v. de kruising met de Noord- dijk een eenzijding ongeval plaats. De bestuurder van een motorfiets, gen. B. L. wonende te D. was uit de bocht gereden. Zowel de bestuurder als zijn passagiere, gen. W. D. d. R. uit D. werden gewond. Beiden werden voor verdere behandeling vervoerd naar het ziekenhuis te Dirks land. De bestuurder had verwondingen, aan de voet en knie, de passagiere had een open beenbreuk. Diplomazwemmen in liet Instructiebad van IVliddelliarnis Op dinsdag 19 maart j.l. zijn de volgende leeriingen uit het Instructiebad van Mid delhamis geslaagd voor het Overlevings- diploma van de N.V.Z.: Bionda de Wit; Pieter van Katwijk; Ar nold Broere; Rieneke Tieleman; ElzaLob- bezoo; Leon van Sliedrecht; Marleen Ver duin; Mareille de Ruiter; Corine Knape; Kees Appel; Anouk Jongejan; Liesbeth Beeke; Marleen Stuurman. Op het mooiste plekje van Middel- harnis dat vond tenminste weth. L. C. Kievit heeft „het Diek- huus" zich sinds vrijdagmiddag of ficieel geïnstalleerd in het voor malige schoolgebouw. Een uiter mate „strategisch" plekje, ook voor het sociaal- en culturele werk waar mee „het Diekhuus" zich bezig houdt. „Centraal gelegen, met een tribune voor de deur en „buren" (de winkelstand) die graag óók veel mensen op d'n diek zien", zo prees bestuursvoorzitter J. P. Kastelein de nieuwe plaats van vestiging aan het Beneden Zandpad. Wethouder Kievit was graag bereid ge vonden de nieuwe accomodatie met enig ceremonieel te openen. Dat gebeurde 's middags om 4 uur toen hij samen met dhr. Kastelein, in de grote zaal, een gordijn hees waarop alle onderdelen van het in middels wijdvertakte Diekhuus-werk te lezen waren, zoals dat van de wijkgroe- pen, de peuterspeelzalen, kindervakantie weken, tienersoos, jailhouse, de muziek school, het filmhuis en zoveel meer, waar van sommige zich ook tot Stad en Nieuwe Tonge uitstrekken. Een prima omgeving derhalve voor de wethouder van Welzijn die dan ook gaarne zijn waardering voor de bezigheden van de Diekhuusstaf liet blijken. Temeer deed het dhr. Kievit deugd dat de gemeente de nieuwe vesti gingsplaats had kunnen bieden, nadat het Diekhuus, nadat in 1979 haar gebouw op d'n Diek afbrandde wat noodgedwongen MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK De C.V.B. afd. Middelharnis-Sommels- dijk nodigt bejaarden weer hartelijk uit op dinsdag 2 april 's middags half drie in „de Hoeksteen". De meditatie hoopt ds. L. Quist Ned. Herv. predikant voor ons te houden. Zang door het meisjeskoor van de Chr. Scho lengemeenschap Prins Maurits onder lei ding van M. v.d. Veer uit Zierikzee. Als u vervoer nodig hebt, kunt u bellen: Mevr. C. Bienefelt, tel. 3428 of mevr. E. Vroegindewey, tel. 2566. DEN BOMMEL Beroepen De Herv. predikant ds. A. Vos heeft een beroep ontvangen naar de Herv. Gem. van Oud Vossemeer. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling nn 01870-3477 m DD DIERENBESCHERMING In Dirksland, door mevr. van Prooijen, Kapoenstraat 5, is een jong poesje op gevangen, zwart, met witte pootjes, witte bef en een witte streep boven op de kop. Het tel.nr. van mevr. van Prooijen is: 2995. De eigenaar/es kan op dat nummer kontakt met haar opnemen. in de v.m. noodschool aan het Kerkepad had moeten huizen. De Gemeente had al die tussenliggende jaren de uitkering van de brandverzekering bewaard en de rente eraan toegeschreven zodat nu dit fraaie nieuwe onderkomen bereikt kon worden. „Het mooiste plekje van Middelhamis, vlakbij de schooltrap die als het centrum wordt beschouwd", zo complimenteerde dhr. Kievit het bestuur. Dhr. J. P. Kastelein bleek er dan ook bijzonder mee ingenomen en de erkente lijkheid die hij namens de Stichting Soc. Cultureel Vormingswerk uitsprak was dan ook groot. Om de plaats van het soc. cultureel werk en de behoefte daaraan te tekenen ging dhr. Kastelein temg naar de na-oorlogse jaren waarin de ontredderde maatschappij duidelijk begeleiding nodig had. De jeugd kon zich in die periode niet anders verpozen dan over de dijk te slen teren, veelal in doelloosheid en 't was de leraar technische school, dhr. Kater die zich dat het eerst aantrok en een jeugd soos organiseerde. Na het vertrek van dhr. Kater werd wel over voortzetting van dat werk gesproken maar het zou 1954 wor den vooraleer op het Boven Zandpad het Diekhuus zou verrijzen, goeddeels gefi nancierd met giften na de ramp uit Australië. Van een „algehele verbijste ring' was sprake toen het gebouw in 1979 totaal afbrandde maar zo waardeerde dhr. Kastelein in de noodaccomodatie aan het Kerkepad kon nadien toch weer op vrij adequate wijze worden gewerkt. ,,Er kon de basis worden gelegd van wat het Diekhuus nu is" stelde dhr. Kastelein vast. „Een prachtige basis om verder uit te bouwen; er kan advisering, begeleiding en een stukje dienstverlening van uit gaan". Dhr. Kastelein (l) en weth. Kievit hijsen het gordijn waarop de veelheid van aktiviteiten van het Diekhuus te lezen stond. MELISSANT Ophalen oud papier Morgen (woensdag) avond wordt weer oud papier opgehaald. Graag goed ge bundeld, tijdig gereed zetten s.v.p. OUDE TONGE In het kader van de viering van het 60- jarig bestaan van de Muziekvereniging „Voomit" is o.a. een etalagewedstrijd uitgeschreven. Onderstaand de zaken die daaraan deelnemen: 1Woninginrichting van Kempen hoek Nieuwstraat- BastingstraatIe letter 2. Woonhuis Fabert6e letter 3. Boekhandel van Peer4e letter 4. Rijwielhandel Breeman 2e letter 5. Bakker SoetemanIe letter 6. De groene pui2e letter 7. Bloemenhandel AuperleeIe letter 8. Firma Hobbel3e letter 9. 't Handwerkwinkeltje fa. Mijnders5e letter 10. Sigarenmag. 't Hoekje Ie letter 11Boekhandel VerweijIe letter 12. Schoonheidssalon Wil Oele5e letter 13. Juwelier Quist3e letter 14. Drogisterij fa, van Loon Ie letter 15. De Bezige Bij2e letter 16. Bakker v.d. Berge2e letter 17. Bloemenhandel Breeman3e letter OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 OUDDORP Terugblik op 5 dagen bijzondere schooiaictiviteiten Na een voorbereiding van enkele maan den hebben de leerkrachten van de School met de Bijbel met hun leerlingen vorige week vijf dagen lang aandacht besteed aan het feit dat hun school 100 jaar heeft mogen bestaan. Het programma voor die week was de ouders reeds op 25 febmari uitgerecht, met het verzoek het personeel te helpen om alle geplande aktiviteiten zo goed mogelijk te doen verlopen. Welnu, het is mede door de spontane hulp van vele ouders vlot en zeer prettig verlopen en daarom worden allen die hieraan hebben meegewerkt hartelijk dank gezegd. We denken in dit verband aan degenen die zo'an 2500 pannekoeken hebben ge bakken en die op dinsdag en donderdag middag het personeel geassisteerd hebben bij het verdelen daarvan, welke overigens fantastisch smaakten. Ook de ouders die geholpen hebben om de beide speurtochten te doen slagen een woord van dank. Ook de ouders die op woensdagmiddag en -avond, soms onder hoogspanning, een geweldige pres tatie leverden door voor mim 10.000, te verkopen komt een woord van dank toe. En dat geldt natuurlijk ook voor hen die op zeer enthousiaste wijze de oude ambach ten hebben gedemonstreerd. Dit was in één woord geweldig. Tenslotte worden de juryleden die 360 kleurplaten heeft be keken een kompliment gemaakt voor hun deskundige beoordeling. De Ned. Chr. Reis Ver. afd. Rotterdam organiseert op maandag 8 april a.s. (2e Paasdag) een dagtocht naar Antwerpen. Vertrolien wordt om 7.30 uur uit Oud dorp, temgkeer om 22.00 uur. Opstap plaatsen langs de prov.weg tot Acht- huizen. Na aankomst in Antwerpen gebmiken we eerst de lunch (ZELF MEENEMEN) bij het St. Oranjehuis. Men zorgt daar voor koffie, thee en melk. Vervolgens een rondleiding met gidsen van de V.V.V. met de eigen bus. Daarna bezoeken we het stadhuis, alwaar we eveneens worden rondgeleid. Daarna enige tijd vrij om het centmm te verkennen. Omstreeks 16:15 uur vertrekken we naar Brabant via een toeristische route voor het diner. Kosten ƒ55,voor leden en 56,50 voor niet-leden. Hierin is begrepen: bus- rit, koffie met traktatie, rondleiding met gidsen, diner, verzekering, adm.kosten en diensten reisleiding. LUNCHPAKKET meenemen, evenals uw paspoort als u die heeft. Opgeven tot uiterlijk 1 april 1985 bij Reisbureau Buijsse, Middelhamis tel. 01870 - 2853 of bij J. J. Rodenburg, Sommelsdijk, tel. 01870 - 5264. - Botsing ca a a a ^C3 a a C3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1