Uniek concert in Middelharnis ttomeoiemaii Cursus Spaans voor de vakantie De Hoop naar topconcours 1985 WN-avond in Nieuwe Tonge VOOGD Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Stelle ondanks verlies toch kampioen Jubileumzangavond van „Advendo" Betere resultaten bij examen na model-rijopleiding Kontaktbijeenkomst lichamelijk gehandicapten Oproep aan alle nlet-werkenden in Dirksland Het kampioensteam van korfbalver. Good-Luck uit Middelharnis Oranjevereniging bespreekt feest op 30 april Zangavond In de Herv. Kerk Politiebericht Goedereede Koninginnedag 1985 Jaarvergadering Buurtver. West/Molenzlcht Groen van Prlnstererschool houdt proiekt over water Service Super Voogd tegen LAGE PRIJZEN Rheumakollekte leverde 1 4000- op School met de Bijbel te Ouddorp ,Opeii dag' op woensdag 20 maart TIenerclub „'t Haventje" Muziekcassette van Jubileumconcert Ons Koor" ^{M-U{^^ 57e Jaargang DINSDAG 19 MAART 1985 No. 5380 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Soinmelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief NIEUWE TONGE Op D.V. vrijdag 22 maart zal de Chr. Gem. zangvereniging „Advendo" uit Nieuwe Tonge een zangavond beleggen in de Ned. Herv. Kerk. Hiermee wil „Ad vendo" herdenken dat zij deze maand vijf jaar bestaat. Deze avond zal geopend en gesloten worden door de plaatselijke predikant ds. J. van den Bom. Hij zal ook een korte meditatie verzorgen die in het teken staat van de lijdenstijd. Aan deze avond wordt ook meegewerkt door het Chr. jeugdkoor „Jong Advendo" uit Nieuwe Tonge. Zowel „Advendo" als „Jong Advendo" worden beide gediri geerd door de heer C. 't Mannetje uit Rockanje. Deze koren worden begeleid door Kees Villerius die ook de samenzang zal begeleiden. Als gastkoor voor deze avond is uit genodigd het Dirkslands mannenkoor o.l.v. de heer H. H. D. Struyk. Dit man nenkoor dat uit 125 zangers bestaat wordt begeleid door Martin Mans. Op deze avond zal u een afwisselend programma worden geboden met koorzang en samen zang. De kollekte die deze avond gehouden zal worden is bestemd voor de bestrijding van de onkosten. Deze zangavond zal via de kerktelefoon van beide plaatselijke kerken worden uit gezonden. Er zal ook een opname van deze avond worden gemaakt die op cassette verkrijg baar wordt. Deze cassette gaat 15,— kosten en is telefonisch te bestellen via 01875 - 2358 of 01870 - 5522. De aanvang van de zangavond is kwart voor acht en de toegang is vrij. We rekenen deze avond op een volle kerk en hopen dat er veel zangliefhebbers zul len zijn die als lid van een van de koren van harte welkom zijn. Een model-rijopleiding en een proef- examen voor het werkelijke rij-examen bij het CBR geeft meer kans om meteen te slagen. Dit bleek nadat de ANWB, in opdracht van Verkeer en Waterstaat, een experiment had uitgevoerd met een model rijopleiding. Een rapport over dit experiment werd onlangs aangeboden aan staatssecretaris Scherpenhuizen(Verkeer en Waterstaat). Aan het experiment namen ruim zestig, door de ANWB erkende rijscholen deel, met ruim tweehonderd leerlingen. Na der model rij-opleiding lag het slagingsper centage bij het CBR op 56,6% terwijl het landelijk gemiddeld op dat moment ruim 33% bedroeg. Het maakte daarbij niet uit of de exami nator van het CBR al dan niet de in structiekaart te zien kreeg, die tijdens de model-rijopleiding nauwkeurig wordt bij gehouden. Op deze instructiekaart wor den tijdens de opleiding de verschillende onderdelen vermeld en de vorderingen van de leerling. Op die manier wordt deze kaart een belangrijk hulpmiddel om tot een hogere score bij het examen te komen. Bij het experiment bleek tevens, dat de examenresultaten van de ANWB-rijscho- len die aan de proef deelnamen, gunstiger waren dan hun gemiddelde resultaten in overige jaren. Dit zou erop kunnen wijzen, dat een erkenningsregeling voor rijscholen mits onder goede inspectie voordelen biedt voor de consument. Vrijdag 3 mei a.s. wordt een zang- en orgelavond georganiseerd welke nog nooit op Goeree Overflakkee heeft plaats ge vonden. Op deze avond wordt geconcerteerd door solisten die bekendheid genieten in heel Nederland en ver daarbuiten. Te gast zullen zgn: Janneke Slagter, zang. Loek van der Leden, piano. Ab Vroegindewey, orgel. Dit concert wordt gehouden in de Neder landse Hervormde Kerk te Middelhamis. Gegevens omtrent dit gebeuren zullen binnenkort nader bekend gemaakt wor den. De organisatie van dit concert berust in handen van de Stichting Zang- en Orgelkultuur. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612- 2120 De afdeling „Goeree-Overflakkee/ Schouwen-Duiveland" van de „Vereni ging Gehandicaptenzorg van de Gerefor meerde Gemeenten" nodigt hierbij alle lichamelijk gehandicapten en belangstel lenden uit voor een kontaktbijeenkomst, welke gehouden zal worden op D.V. 23 maart a.s. van 14.30 uur tot 16.30 uur in het verenigingsgebouw van de Gerefor meerde Gemeente te Dirksland. Tijdens deze bijeenkomst hoopt dhr. G. Slootweg te spreken over het onderwerp „Voor Gods woord ghepreesen". Degenen die gebraik wensen te maken van vervoer p^r rolstoelbus kunnen kon- takt opnemen met dhr. D. C. Knuist, tel. 01870-2982. Na een (gedwongen) mstperiode gaan we weer bijeenkomsten organiseren voor niet-werkenden, met ingang van dinsdag 26 maart 's Morgens 10.00 uur koffie drinken. Donderdag 28 maart 's middags half twee dammen, klaverjassen enz. Al les in het clubhuis aan de Philipshoo^es- weg. En verder iedere dinsdag en donder dag zelfde tijd< SINT ANNALAND Ambtsdragers herkozen Bij de Gereformeerde Gemeente van Sint Anna- land werden Lt. H. Guiljam als ouderling en Corns. Bmijnzeel en A. van Lit als diakenen herkozen. Ze werden in een extra kerkdienst op donderdag door ds. J. Beens uit Scherpenisse in hun ambt her bevestigd. HUIS VERKOPEN? miakelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling Un 01870-3477 m DD OOLTGENSPLAAT In een algemene ledenvergadering van de Oranjevereniging „Ooltgensplaat", die gehouden zal worden vrijdag 22 maart a. s. •in Hotel Hobbel gaat men het (voor lopige) programma voor Koninginnedag op dinsdag 30 april bespreken. Verder zullen de jaarverslagen over 1984 aan de orde worden gesteld, terwijl punt 9 op de agenda een bestuursverkiezing aangeeft. Aftredend en herkiesbaar is de heer F. W. Rappagne en niet herkiesbaar, de heer A. Braber Fzn. en mevrouw W. de Ruiter van der Welle. Na de pauze zal er een film worden vertoond. Aanvang 20.00 uur. OOLTGENSPLAAT Bidstond woensdag 20 maart GEREF. KERK: 19.00 uur drs. J. H. Becker. Veel mensen gaan met vakantie naar een Spaanstalig land. Zo'n vakantie eindigt nogal eens met het voornemen toch eens een cursus Spaans te gaan volgen maar in de praktijk loopt dat wel eens anders dan men zich voomeemt. Deze korte cursus, meer een kennis- makingscursus, wil nu mensen vóór de vakantie wat eenvoudige dingen leren waarmee men zich net iets meer kan redden. Bijvoorbeeld met boodschappen doen, informatie vragen, bestellen in een restaurant enz. Ontdekt men in zo'n cursus dat het toch meevalt een andere taal te leren en men ook thuis de tijd heeft om eraan te werken dan kan daarna een intensievere cursus worden gevolgd, b.v. na de vakantie. De cursus start op woensdagavond 24 april van 19.00 - 20.30 uur, in het gebouw van de Stichting Volwasseneneducatie, Kastanjelaan 3 te Middelharnis. Infor matie en aanmelding: tel. 01870 - 3927. OOLTGENSPLAAT Voor zaterdag 23 maart is er in de hervormde kerk een zangavond georgani seerd, met de volgende medewerkenden: Chr. Flakkee's Mannenkoor o.l.v. Jaap de Geus; Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" uit Stad aan 't Haringvliet, o.l.v. Cor van den Heuvel; Chr. Gem. Zangvereniging „Jubilate" uit Ooltgens plaat, o.l.v. Cor van den Heuvel. Meditatie: ds. K. van Meijeren, hervormd predikant; Organist: Kees van Eek uit Middelhamis. Aanvang 20.00 uur. Toegang vrij. - Diefstal In de week van 7 tot 14 maart werd vanaf een bouwwerk te Stellendam een boor machine ontvreemd. De boormachine van het merk Makita, snoerloos, blauw van kleur, bevond zich in een koffer met nog enig toebehoren. De koffer werd weg genomen vanuit een container op het bouwwerk. NIEUWE TONGE Opbrengst kollekte De gehouden kollekte voor de rheuma- bestrijding heeft 2.338,50 opgebracht; jammer genoeg 72,minder dan vorig jaar. Op zaterdag 23 maart a.s. wordt in Music Sacmm in Arnhem het 27e KNF- topconcours gehouden. Fanfare-orkest De Hoop uit Stellendam zal onder leiding van Arie Stolk voor de 5 e achtereen volgende maal deelnemen aan het top concours. De Hoop heeft als inspeelwerk gekozen The Circus Band van componist Charles E. Yves. Het verplichte werk voor de sektie fanfare is dit jaar Esquisse Tripm- phale van componist Gerard Boedijn. Openbare generale repetitie op vrijdag 22 maart a.s., aanvang 19.30 uur, in het Haegse Huus te Stellendam. Toegang gratis MIDDELHARNIS Op 30 april a.s. wil de Wijkgroep „Mid- delhamis-Zuid" weer haar jaarlijkse Ko- ninginnefeest op het Rubensplein organi seren. Verenigingen kunnen ook deelnemen aan dit feest, door een kraam met aktivi- teiten te verzorgen. In de kramen kunt u ook informatie over uw instelling/vereniging aanbieden. De kramen zijn tegen vergoeding te gebrai- ken. De inkomsten komen geheel ten goede van uw instelling/vereniging. Zelfheeft de wijkgroep o.a. een rommei- kraam. Heeft u nog spullen, boeken, huis raad, speelgoed e.d. dan kunt u deze afleveren 's morgens in ons buurthuis „Pippeloentje", Meidoomstraat 10a of's middags bij Liesbeth Gerlings, Doetin- chemsestraat 30. Ook zoeken wij nog aktieve vrijwilligers/ sters die ons met de voorbereiding en op Koninginnedag zelf willen komen helpen, om van deze dag weer een gezellig feest te maken. InUchtingen over de kramen en/of op gave vrijwilligers bij: Liesbeth Gerlings, tel.01870- 3352. DIRKSLAND Op 22 maart a.s. hoopt Buurtver. West/Molenzicht haar jaarvergadering te houden in de Victoria- hal. Aanvang 20.00 uur. Naast de gebmikelijke agenda, van jaar verslagen en bestuursverkiezingen enz. zullen door een aantal leden sketches wor den opgevoerd en met een gezellige bar- beque wordt deze avond besloten. A.s. vrijdagavond zal in Nieuwe Tonge de jaarlijkse verkeerskwis worden ge houden, de 16e in successie. De avond begint om 8 uur in „Ons Dorpshuis". Aan de zeer leerzame! kwis zal door vertegenwoordigers van een aantal plaatselijke verenigingen worden deel genomen. Weth. L. C. Kievit hoopt na afloop de wisselbeker aan het winnende team uit te reiken. In het zwembad van Oud-Beijerland werd afgelopen zaterdag de laatste wed strijd van de 4-kamp>-competitie tussen PCG (Gorinchem), de Linge (Leerdam), Oud-Beijerland '66 (Oud-Beijerland) en de Stelle (Stellendam) verzwommen. Voor deze gelegenheid werd het 3-baans binnenbad omgebouwd tot een 4-baans bad. Dit gaf wel enig ongemak bij de start (vooral de mgcrawl), maar omdat dat voor iedereen gold, werd er zonder morren aan de wedstrijd begonnen. Daarin had PCG nog maar een kleine kans om in de eindrangschikking boven het tot dan toe leidende de Stelle te komen. Dat het PCG ernst was met deze kleine kans werd al direct duidelijk. Na 5 van de 21 programma's namen zij de leiding met 18 pnt. Maar de schrik kwam er bij de Stellendammers pas goed in toen bleek dat zij op dat moment onderaan stonden met slechts 10 pnt. De Linge en Oud- Beijerland '66 stonden met 11 pnt. beiden net nog voor de Stelle. Het was er de Stellendammers natuurlijk alles aan gelegen om deze achterstand weg te werken. Onmiddellijk werd er een flinke schep opgegooid en.... de Stelle mkte halverwege de wedstrijd op naar een met de thuisploeg gedeelde tweede plaats. Maar de achterstand was nog altijd 6 pnt. PCG was er zich na 3 wedstrijden er varing goed van bewust dat de Stelle in het tweede gedeelte altijd veel beter zwom. Dit was goed te merken, want na 15 pro gramma's leidde PCG met 48 pnt. Het werd duidelijk zichtbaar dat de Stelle tegen haar eerste nederlaag sinds 4 jaar aan zou gaan lopen. Maar dat was nog niet alles: zowel de Linge als Oud-Beijer land '66 kwamen temg! Samen met de Stelle hadden zij 34 pnt., dus moesten de Stellendammers er nog stevig tegenaan om de tweede plaats vast te houden! En dat bleek nog een hele klus te worden. Pas met een overwinning van de estafetteploeg nam de Stelle definitief afstand en werd de achterstand op PCG iets kleiner gemaakt. De uitslag van deze wedstrijd werd: 1. PCG63 pnt. 2. de Stelle53 pnt. 3. Oud-Beijerland '66 48 pnt. 4. de Linge46 pnt. Daar het verlies van de Stelle t.o.v. naaste concurrent PCG tot 10 pnt. beperkt bleef, konden de Stellendammers toch nog de kampioensbeker in ontvangst nemen, want de einduitslag van deze competitie ziet er als volgt uit: 1. de Stelle257 pnt. 2. PCG237 pnt. 3. de Linge198 pnt. 4. Oud-Beijerland'66... 148 pnt. MIDDELHARNIS De kleuters van de Prinses Marijke- school en de leerlingen van de Groen van Prinstererschool hebben een week lang gewerkt aan een projekt over water. Er werden diverse aspecten van water behandeld, zoals bijvoorbeeld de eigen schappen van water, de watersport, de waterverontreiniging en de waterzuive ring. Centraal stond het dagelijks gebmik. De leerlingen en de kleuters hebben met veel plezier diverse werkstukken gemaakt, die op het projekt betrekking hebben. Gaarne nodigen we uit de tentoon stelling te komen bezichtigen. Iedereen is van harte welkom. Plaats: Groen van Prinstererschool, Emmalaan 26. Tyd: Woensdag 20 maart 's avonds tussen half zeven en half negen. Er is koffie en limonade te koop. Met cake of koek. De opbrengst is bestemd voor de bekende stichting Woord enDaad. Ook zal er een kraampje zijn, waar o.a. zeep te koop wordt aangeboden. De opbrengst is eveneens bestemd voor Woord en Daad. Graag tot ziens in onze school. 'X' 'X' w 'X' 'Jl' 'X' 'X' 'X' 'X* 'X' 'X' 'X' Vanaf morgen woensdag 20 maart starten wij met een nieuw Super-pakket van levensmiddelen U kunt gratis proeven. De koffie staat voor U klaar. Weststraat 39 Ouddorp OOLTGENSPLAAT De opbrengst van de Rheumakollekte is alsvolgt: Ooltgensplaat-Langstraat- Kranendijk3004,75 Achthuizen-Zuidzijde1045,25 Totaal4050,00 Vorig jaar was de opbrengst 3845, Het hogere bedrag van 200,kwam van Achthuizen en Zuidzijde, daar was de opbrengst vorig jaar 841,30. KoUektanten en gevers worden hartelijk dank gezegd voor hun medewerking. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. A. Hoogerland (voorber. H.A.). NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. W. Hage, Krainingen. STAD aan 't HARINGVLIET- woens dag 3.00 en 7.30 uur (biddag) ds. J. C. Weststrate, 's Gravenpolder. Openingstijden van het Instructiebad van Nl'liarnis tijdens de Paasvakantie 5 april: Goede Vrijdag; gesloten 8 april: 2e Paasdag; gesloten Dinsdag 9 april: 9.30-11.30 uur: vrijzwemmen alle leeftijden 13.00-15.00 uur: vrijzwemmen alle leeftijden 19.30-20.45 uur: vrijzwemmen vanaf 16 jaar Woensdag 10 april: 9.30-11.30 uur: vrijzwemmen alle leeftijden 13.00-15.00 uur: vrijzwenmien alle leeftijden Donderdag 11 april: 9.30-11.30 uur: vrijzwemmen alle leeftijden 13.00-15.00 uur: vrijzwemmen alle leeftijden 19.30-20.45 uur: vrijzwemmen vanaf 16 jaar Vrydag 12 april: 9.30-11.30 uur: vrijzwemmen alle leeftijden 13.00-15.00 uur: vrijzwemmen alle leeftijden 15.30-16.30 uur: vrijzwemmen vanaf 30 jaar OUDDORP 1885 1985 -»» Voor alle duidelijkheid willen wij een ieder er op wijzen dat 's middags kinderen met hun ouders op school welkom zijn om alle werkstukjes van tekenen en handvaar digheid te komen bezichtigen. Er is te vens gelegenheid een en ander te kopen (oliebollen, stroopwafels, ballpeimen, tasjes e.d.). 's Avonds worden alleen de ouderen verwacht om de door de leer lingen vervaardigde werkstukjes te komen bewonderen. Ook dan kunt u weer ver schillende artikelen kopen. Zowel'smiddags als 's avonds worden er oude ambachten gedemonstreerd. GOEDEREEDE D.V. zaterdag 23 maart staan de deuren van „de Ark" weer open voor de jongeren tot 16 jaar die het voortgezet onderwijs volgen. Deze avond is er een diaklankbeeld dat handelt over het leven van de Heere Jezus. Naar aanleiding van tekeningen van Rien Poortvliet. Om de kosten wat te drukken wordt per persoon een bijdrage van één gulden gevraagd. Hartelijk welkom. Tijdens het eerste succesvolle jubileum concert van het 50-jarige mannenkoor „Ons Koor" zijn live-opnamen gemaakt Dit is gebeurd door een professionele firma, die dit op een muziekcassette in stereo heeft gezet. De cassette bevat de a capella werken van het Mannenkoor en het Sanctus met orgelbegeleiding door Kees Villerius, het Dameskoor „Ons Koortje" met piano begeleiding van Gerrit Zoon en het Lauda Sion door „Ons Koortje" en „Ons Koor", begeleid door trompet, trombone, pauken, orgel en piano. Dit prachtige werk van Gerrit Zoon is een lust om naar te luis teren. Van het Utrechts Byzantijns Koor moch ten geen opnames gemaakt worden i.v.m. hun platenkontrakt. De cassette is te verkrijgen voor 17,50 bij de leden van het Dames- en Maimen- koor en bij de Rabo-Bank Middelhamis- Soimnelsdijk. Ook kan men 17,50 -I- 2,50 verzend kosten over maken op Rekekeningnum- mer 3420.70.401 bij de Rabo-bank t.n.v. „Ons Koor Cassette"waarna de cassette wordt thuisgestuurd. FAMILIEBERICHT Hedenmiddag nam de Heere tot onze diepe droefheid van ons weg mijn innig geliefde man, onze zorg zame vader, opa, schoonzoon, broer, zwager en oom CORNELIS HOKKE echtgenoot van Arendje Tannetje Kroon in deleeftijd van 64 jaar. Den Bommel: A. T. Hokke-Kroon Numansdorp: J. N. Hokke M. Hokke-Troost Corjan en Marco Den Bonmiel: W. J. van der Sluijs-Hokke J. A. van der Sluijs Cor en Andrea N. J. Hokke J. Hokke-van Nimwegen Corine en René J. Hermans-Hokke E. P. Hermans Rianne en Dennis K. Kroon 3258 AX Den Bommel, 16 maart 1985 Schoolstraat 56 De begrafenis zal D.V. plaats vin den woensdag 20 maart nam. 2 uur. Gelegenheid tot condoleren dins dag nam. van 3-4.30 uur en van 7- 8.30 uur in Schoolstraat 56 en na de begrafenis in „Bij de Bron". Geen bloemen f\t^ a

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1