Mooie E.O.-uitzending over Flakkee al was 't soms wat geromantiseerd M V isser AUTO-TIP GROOT nieuws autoschade Kern Optiek De Open Deur Garage KNÖPS B.V. Raadsfractie Hoogzand ontving iijst met geheime teiefoonnummers aRichtspecialist karets Het jaar van de muziek op Goeree-Overflakkee Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Citroen- Hesselink Komplete stereo installaties fnubtethtse AUTO-SCHADE I s i 6 I I I I I I I I I I I I I I I I I I A. J. V. Rumpt op de Toyota-show VAN DER VELDE 57e Jaargang POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 VRIJDAG 15 MAART 1985 No. 5379 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG 'voor de ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Zoals u al van diverse zijden hebt kunnen vernomen is het jaar 1985 door het Euro pees Parlement en de Raad van Europa uitgeroepen tot: „Europees Jaar van de Muziek: Musica '85". Aanleiding is het feit dat vijf grote compo nisten in het 85e jaar van verschillende eeuwen geboren zijn: Heinricht Schütz in 15 85B ac, Handel enDomenico Scarlatti in 1685 en AlbanBerg in 1885. Een nationaal comité met Prins Claus als voorzitter heeft al dertig grotere pro- jekten in het kader van Musica '85 aan gekondigd, zoals vier Bach-festivals (in Groningen, Amsterdam, Den Haag en Utfecht), een Handel-festival in Amster dam, en een marathon van een week waarin alle 500 sonates van Scarlatti gespeeld worden. Toch is de stelling, dat er op ons eiland verhoudingsgewijs meer aandacht voor, en beoefening van klassieke muziek is dan in bovengenoemde steden, best verdedig baar. Voor de Stichting Kerkconcerten Goe ree-Overflakkee is er dan ook alle aan leiding om een reeks van concerten te or ganiseren waarin Musica '85 ook op ons eiland gestalte krijgt. We noemen u: Een Schütz programma met allerlei dubbelkorige werken waar onder de vermaarde „Musikalische Exe- quiten" door de Nederlandse Cantorij 0.1.V. Maarten Kooy op zaterdag 2 no vember in de Ned. Herv. Kerk te Dirks- land. Een clavecimbel/orgel recital door Kees Rosenhart (hoofdleraar clavecimbel aan het Amsterdams Conservatorium) met als thema: „Scarlatti en tijdgenoten" op za terdag 5 oktober in de Remonstrantse Kerk te Sommelsdijk. Een concert op dinsdag 23 juli in de Toren van Goedereede waar Annemarie de Beer (fluit) en Ruud Kerkhoven (clave cimbel) en Jan Bezuyen (carillon) een Handel-programma zullen verzorgen. Wat Johann Sebastiaan Bach (1685 - 1750) betreft heeft de Stichting gemeend een negental concerten te moeten organi seren. Dit vanwege het enorme- en veelzijdige oeuvre wat de Thomas-cantor uit Leipzig nagelaten heeft; wat toch in diepgang en schoonheid zijns gelijk niet kent. Echter zeker ook omdat als geen van de andere te herdenken componisten, Bach een orgel-componist bij uitnemendheid was. Organisten aflcomstig van- of woonach tig op Goeree-Overflakkee hopen van april tot en met augustus een cyclus van zeven Bach-concerten te verzorgen in diverse kerken op ons eiland. Aparte vermelding verdient de uitvoe ring van de „Grote Orgelmis" op zater dag 25 mei in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge door Paul Kieviet m.m.v. de Chris telijke Oratoriumvereniging „Middel hamis". Als gevolg van een speciale met betrekking tot het jaar van de muziek uitgekeerde subsidie van de provincie naast de gemeentelijke subsidies is de Stichting Kerkconcerten in staat gesteld dit jaar een drietal grote evenementen te organiseren. We noemden u al het bijzondere Schütz- concert te Dirksland. Daarnaast hoopt de Chr. Oratoriumvereniging o.l.v. Rinus Verhage Musica '85 af te sluiten met een uitvoering van het „Weihnachtsorato- rium" (Cantate 1 t/m 4) van J. S. Bach, met medewerking van orkest en vocale solisten. De eerstvolgende aktiviteit van de Stich ting is echter ook een groot gebeuren, en we noemen u met veel enthousiasme dat D.V. op 4 april (witte donderdag) de gehele Johannes Passion van J. S. Bach uitgevoerd zal worden in het prachtige kerkgebouw van de Hervormde Gemeen te te Dirksland. Uitvoerenden zyn: Dieuwke Aalbers - sopraan; Geertje Kuypers - alt; Frank Hameleers - tenor (Evangelist) John Vredeveldt - tenor (aria's) Bas Ramselaar - bas (Christus-partij) Arjan Liesker - bas (aria's en kleine partijen) Ronald Stolk - orgel; Het Nederlands Kerkmuziek Ensemble; Het orkest van het Nederlands Bach- Ensemble. Algehele leiding: Krijn Koetsveld. Dat moet U zelf gehoord hebben vanaf U f Öj"" l RENAULT-dealer voor Verkoop -I- Service 01871 Verkoop na 17.00 uur: 1662 C. Breen, 01878 - 2496 Oogmeting gratis Zandpad 2 - 4 Middelharnis 0Ï870 - 2567 Vakbondsschool FNV in beroep tegen beslissing gemeenteraad Middelharnis De vakbondsschool Goeree-Overflak kee gaat in beroep tegen het besluit van 7 februari j.l. van de gemeenteraad van Middelharnis. In die raadsvergadering werd de bijdrage in de kosten van de vakbondsschool afgewezen. De vakbonds school vindt de aangevoerde argumenten tot afwijzing! niet steekhoudend. De school heeft zich tot B en W gewend met het verzoek om zich nogmaals over de subsidieaanvraag te beraden. Zaterdagavond 16 maart hopen we met elkaar na te denken over allerlei vormen van relatie. Over de relatie met je ouders, metje vriend(in), metje kollega's etc. Wat komt er allemaal om de hoek kijken als je denkt aan relaties. Wat zegt de Bijbel ons over relaties. Over al deze dingen hoopt onze gast- spreekster, mevrouw Lies Drop uit Vlaar- dingen, ons op deze avond meer te ver tellen. Jongeren van 16 jaar en ouder zijn weer van harte welkom in verenigingsgebouw „de Ark" te Goedereede. Zaal open 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. De aanvang van dit concert is 20.00 uur, kerk open 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 7,voor volwassenen en ƒ5,voor scholieren, CJP-houders en 65-H. (Deze bedragen zijn incl. tekst boekje). LANGEWEG 113 Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten „Kom, saem gezongen van 't mooie Flakkee" (het meisjeskoor van de „Prins Maurits TEL. 01870-2222 MIDDELHARNIS t Dat deel van Nederland en moge het een gróót deel zijn dat dinsdagavond kennis heeft genomen van de E.O.-televisieuitzen- ding over Goeree Overflakkee zal van 't flakkeese land en volk stellig een goede indruk hebben gekregen...! Flakkee werd in menige hoUands huiskamer gepresenteerd als „heel bijzonder", een stukje Nederland in miniatuur, een schitterend eiland met een uiterst vriendelijke bevolking. ledere flak- keeër die voor de kamera k>.am heeft van dat laatste moeiteloos een voorbeeld ge geven! In de uitzending die één uur en vijftien minuten duurde zijn veel aspekten aan de orde geweest, aangesneden tijdens de direkte uitzending uit „de Gooije" te Dirksland of verzameld in de doku- mentaire die enkele weken geleden door Jan A. Niemeijer uit Haren was samengesteld en thans werd vertoond. De natie maakte kennis met de bloeiende visserij die niettemin kampt met een probleem, de moeilijke bereikbaarheid van de thuishaven door de ondiepte van het Goereese Gat. ,,Er zou een geul van driehonderd meter breed met een diepte van 5.50 mtr moeten komen", liet dhr. A. Redert, raadslid voor „Visserijbelangen" in Goerees' gemeenteraad weten. Inmiddels is bekend geworden dat de vaar geul, ter breedte van 200 meter tot een diepte van 5 meter zal worden verdiept. Het stemde dhr Redert niet geheel tevreden maar graag erkende hij dat die ingreep best enige verlichting zal geven. Hij liet weten dat de gemeente „geweldig veel" voor de visserij doet en goede walvoorzieningen schept. Zeer arbeidzaam Voor een kort interview kwamen ook de vier eilandelijke burgemeesters voor de kamera en ook zij legden een goed getuigenis af van 't flakkeese volk: „Zeer arbeidzaam; hartelijke mensen die de problemen van deze tijd best aankunnen", liet burg. van Welsenis van Middelhamis weten. Van zichzelf zei hij een „eigenzinngi type" te zijn, maar dat was ten onzent al eerder opgevallen. Burg. de Vos van Oostflakkee signaleerde een zekere mate van tegen stelling tussen het konfessionele en niet-konfessio- nele deel van de bevolking. Burg. van Velzen van Goedereede stemde in met de waardering zoals door burg. van Welsenis verwoord en van burg. Oversier van Dirksland mocht het volk weten dat op Goeree Overflakkee, na de ontsluiting, de ontwik keling zich met een sneltreinvaart in beweging heeft gezet. Toen in het gesprek met de burgemeesters ook de Provinciale herindeling aan de orde kwam al is die gelukkig niet meer aktueel scandeerde het publiek bij Zuid Holland te willen blijven! „Da's dan demokratisch geregeld", vond presentator v.d. Bos, die de burgemeesters overigens nog het kom- pliment meegaf dat ze kennelijk „onder het volk wandelen". De Koninklijke Militaire Kapel musiceerde, dames uit Ouddorp en Stellendam hielden een gamalen- pelwedstrijd waaruit Zegerina, mevr. Melissant- Klink uit Stellendam, als winnares tevoorschijn kwam, Danny Arensman, Piet Krijgsman en Jan Sala bereidden als streekgerecht „peren met spek", het meisjeskoor van de Chr. Scholengemeenschap voor Havo en Mavo „Prins Maurits" zong o.a. het flakkeese volkslied en Els van Splunder trad in flakkeese dracht als solo zangeres naar voren, 't was allemaal prachtig om te zien en te lande moet van Flakkee wel een heel goeie indruk zijn gevestigd, kompleet met fraaie^dames in klederdracht. Dhr. P. Heerschap uit Ouddorp gaf een uitleg over het flakkeese dialekt al vond hij zelf die aanduiding onjuist. Liever sprak hij over het dialekt van elk van de flakkeese dorpen. Dhr. Heerschap maakte be kend samen met mevr. Soldaat-Poortvliet (van haar las hij een flakkeese gedichtje voor) te werken aan een regio-boek over 't flakkees. Hoezeer het flakkeese volk heeft geworsteld met het steeds dreigende water dat nu, naar men hoopt door de Deltadammen voorgoed is teruggedrongen, werd vertolkt door Bram Fase uit Oude Tonge. Hij verhaalde over de gebeurtenissen in de rampnacht en de strijd om het lijfsbehoud die door mens en dier werd gevoerd maar die in vele gevallen werd verloren. Ten besluite van de uitzending werd door dhr. A. Struik, als voorzitter van de Stichting „Delta Flora" geflankeerd door fraaie gladiolen, gesproken over de schoonheid van de jaarlijkse Delta Flora van welke a.s. zomer de 28e gehouden zal worden. Gladiolen worden veel geëxporteerd, vooral naar Italië waar met name de witte een goede afzet vinden om.... de graven van overledenen te sieren..! De E.O. heeft Goeree Overflakkee met deze uit zending ongetwijfeld een dienst bewezen omdat, afhankelijk van de kijkdichtheid, afgerekend is met de naamsonbekendheid van het eiland. Iedereen die het gezien heeft en die wellicht interesse heeft gekregen in een bezoek aan het eiland is er welkom, van harte...! GOEDEREEDE - Opbrengst kollekte - De kollekte ten bate van de Epilepsie- bestrijding heeft opgebracht 957,30. Alle medewerkenden heel hartelijk dank. Dirksland, 01877 - 1357 Middelharnis: Gemeenteraadslid D. Hoogzand heeft er geen notie van wie het is geweest die zyn raadsfractie, via het secretariaat Voorstraat 27, een lijst met geheime telefoonnummers heeft doen toekomen, noch wat de motieven van de afzender zyn. Belangstelling voor de geheime nummers mocht niet worden verondersteld, althans is daar nooit enig blgk van gegeven. De toegezonden lijst met een zeventig-tal geheime telefoonnummers die onder het kerngetal 01870 vallen was niet van de naam van de afzender voorzien. Wel had hij/zij erbij geschreven dat deze nummers bij de PTT verkrijgbaar zijn, maar het moge bekend zijn dat de PTT geen geheime telefoonnummers prijsgeeft, hoe nadrukkelijk men daar soms ook bij 008 naar vraagt...! Overigens waren de nummers niet van de naam van de abonnees voorzien maar ze bleken wel degelijk te bestaan, zoals een genomen steekproef leerde. Dhr. Hoogzand heeft de betrokkenen die hij belde verzekerd dat wat hem betreft de lijst niet in de openbaarheid komt. Verontwaardiging was er ook bij de PTT toen die van de lijst op de hoogte werd gesteld: de PTT heeft dan ook toegezegd een nader onderzoek in te stellen naar de herkomst van de informatie. „Ze hebben óns er in elk geval geen plezier mee gedaan", verzekert dhr. Hoogzand, waarbij hij laat weten helemaal niet van zulke grappen gediend te zijn. Hij vraagt zich trouwens af of ook anderen, misschien ook andere raadsfracties zo'n lijst hebben gehad. f^ -\ PEUGEOT TALBOT Au Kasta Tel. MIDI tobedrijf njelaan 41-43 D1870 - 3094 3ELHARNIS OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Bedrijfswagen totlOtG.V.W. 01871 - 1553 Vert. C. Bakker; 01877 -1589 v.a. 14 maart bij: Tel. 01870-4466 Dorpsweg 28-34 Sommelsdijk Langeweg 30 NIEUWE TONGE 01875 - 1396 voor olie zfifcerfaeüf VINGERLING 3-lVllDD€LHARNI5-TEL 01870-2518 ~^igl^lfl/f(^ I I c3 a G3 1^^ a ca

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1