Predil(beurten Herdenkingsbijeenkomst Receptie en reünie Dat is goedkoop S Begrotingsvergadering Middelharnis tot na middernacht Oud papieraktie 20 a 25% automobilisten rijdt te iiard EHB O-examen VHS MOVIE uit voorraad leverbaar Drukkerij Gcbr. de WsbI Goeree Overflakkee op E.O.-televisie ^^^H^P^I^V Afscheids receptie mej. C. Kooi Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp AOW voor getrouwde vrouwen met iongere mannen Transport en verwerl(ing van mestoversctiot gaan iandbouw miiioenen leesten ^^^^^^^^^BÊ% sÈtprus I 4199," lankers eter eeld Christelijke lagere school „School met de Bijbel" te Ouddorp 100 jaar 1885 1985 Aquarellen in „de Vloeipianke" ...............niif Rommelmarkt/B azar Middelhamis: Zondag 10 maart 1985 Naschrift van de redaktie: SABA VHS-C SABA VM-6700 q^^^^^^^^^^^ VHS-C MOVIE Foto-Video Bloemlsterii-Tuincentrum HOuCHEM J Nieuw modelboek ter inzage Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS" VRUDAG 8 MAART 1985 op vrijdag 1 maart 1.1. nam mej. C. Kool na een 31-jarig dienstverband in restaurant „Bellevue" afscheid van de provinciale waterstaat. Zij gaat gebruik maken van de VUT-regeling. Door ir. Hoomans wordt haar de versierselen opgespeld van de ere-medaille van Oranje-Nassau waarmede zij op deze dag werd onderscheiden. 't Was niet meer gisteravond, zoals men, gespeend van alle zelfkennis, had gehoopt, maar vanmorgen (vr^- dag) vroeg, om 00.15 uur was het dat Middelharnis' gemeenteraad de gem.begroting 1985 vaststelde met een Post Onvoorziene van 272.000,waaraan ten gevolge van de gladheidsbestryding nu al flink geknabbeld is. Met de lange duur van de vergadering, die al 's middags om 2 uur begonnen was, ging het zelfrespect van de raad zover omlaag dat op het dieptepunt daarvan CDA raadslid P. Krygs- man uitriep met „gekkenwerk" be zig te zyq. Iemand als dhr. Rijvers, jong en vitaal, erkende tegen dat middernachtelijk uur het ook helemaal beu te zijn: „het is een kwestie van goede reden en verstand de vergadering te stoppen; fysiek is niemand van ons meer in staat om door te gaan", constateerde hij. „Zieke mensen gaan naar huis", waagde dhr. Hoogzand op te merken waarop de voorz. burg. van Welsenis hem berispte niet met een afvalrace bezig te zijn. A.s. dinsdag hopen we verder verslag te doen, maar heb niet de illusie dat we u uit al die uren echt nieuws kunnen brengen, 't Was nauwelijks anders dan de „bekende weg" waarnaar steeds werd gevraagd. Of het moest het nieuwtje zijn dat de Som- melsdijkse middenstand de mogelijkheid beziet zich koUektief naar het Winkel centrum Middelhamis te verplaatsen. Waarheen en in welke vorm dat zou moeten worden gegoten is nog niet duide lijk maar de filosofie is in voorzichtige bespreking. De begroting werd vastgesteld zij het dat over de laatste Hoofdfunctie „R..0. en Volkshuisvesting" inhoudelijk in een vol gende vergadering nog verder zal worden ingegaan. Het laatste hoofdstuk dat werd besproken was dat van Volksgezondheid en dhr. Rijvers hoefde maar om zich heen te zien om de ironie daarvan vast te kunnen stellen! Uitslagen van 4 maart 1985: Dammen: K. Westhoeve - J. ten Hove0-2 K. Tanis - mej. K. Tanis2-0 A. Meijer - G. Tanis0-2 C. Mierop- J. Visbeen0-2 C. Akershoek - F. van Dam0-2 C. Tanis - J. Moerkerk0-2 Schaken; afdeling 1: Ontspanning 1 - Het Houten Paard 22fi - 5^ Inwoners van Dirksland Morgen, zaterdagmorgen is het weer zover. Dan komen wij, vanaf 09.00 uur weer bij u langs om u van de oude telefoon gidsen en oud papier af te helpen. Zet u het weer gebundeld voor ons klaar? Wij zor gen dat het wordt opgehaald. Heeft u vragen, bel dan even tel. 3319 Bijvoorbaat onze dank. De vrijwilligers van de Ned. Herv. Kerk Vierde Lijdenszondag OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord, jeugddienst en 17.00 uur drs. T. M. Gilhuis. Woendag 13 maart bid stond 19.45 uur ds. A. J. J. van Noord - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. Kuipers, Rotterdam. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. F. Kaars, Haaften, be diening Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. J. Harteman, Moerkapelle, dankzegging Heilig Avondmaal. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. T. Cazander en 18.30 uur ds. J. Codée, Heidelberger Catechismus zondag 19; kollekte voor de bijstand in het pastoraat Dinsdag 12 maart 1985: 15.00 uur ds. J. Codée, huwe- Ujksbevestiging Kees Noorthoek en Wihna Oudshoorn - Ger. Kerk 10.00 uur drs. T. M. Gilhuis, Zeist en 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra, Doomspijk; extra kollekte Quotum - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. Hage (H.A.) en 17.00 uur dhr. A. v.d. Schee, Spijkenisse. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden en 18.00 uur ds. I. Hoornaar; extra kollekte: diakonie - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.00 uur ds. H. Veldhuizen, Rotterdam- Hilligersberg; extra kollekte bouw fonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen SOMMÈLSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Maasland, Waddinxveen en 18.00 uur ds. L. Kruijmer; extra kol lekte GZB - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. L. Schenk, Hengelo. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur ds. H. Jongebreur; extra kollekte kerk, diako- niekoUekte plaatselijke christelijke scholen - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Polhuis, Rotterdam- Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. v.d. Waal en 17.00 uur ds. ten Hove, Bruinisse. Woensdag 13 maarü bidstond 19.30 uur ds. P. Blokland - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur le zen en 14.30 uur ds. G. J. Bruijn. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, v.m. bediening Heilige Doop en nam. be vestiging ambtsdrager; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte Eben Haë- zer zending - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE-Herv. Gem. 10.00uur ds. P. de Jager en 18.00 uur ds. J. T. Cazander-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. C. Klok - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. A. v.d. Schee en 18.00 uur ds. J. Hage. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. C. van Schoonhoven, Giessendam-Neder Hardinxveld - Ger. Kerk 10.00 en 18.30 uur ds. J. Noordhof, 's Graven polder. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. K. van Meijeren, voor bereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur kand. C. van der Worp, Wouden berg; extra kollekte orgelfonds - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. M. C. Kersten en 18.00 uur dhr. K. Baas. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. L. D. Burger, Waddinx veen. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Per 1 april 1985 wordt de Algemene Ouder domswet (AOW) ingrijpend gewijzigd. Vanaf dat moment krijgen man en vrouw elk afzonderiijk recht op een eigen AOW-pensioen bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Tot nu toe moest een getrouwde vrouw, die eerder dan haar man 65 jaar werd, wachten totdat haar man 65 jaar werd en AOW-pensioen kreeg. Vrouwen die nu al 65 jaar zijn en getrouwd zijn met een man die dat nog niet is, krijgen per 1 april recht op een eigen AOW-pensioen. Om alle aanvragen zo snel mogelijk te kunnen afwikkelen en ervoor te zorgen dat de pensioen betalingen op tijd kunnen worden gedaan, is het belangrijk dat de vrouwen om wie het hier gaat dus vrouwen die op dit moment al 65 jaar of ouder zijn en getrouwd z^n met een man die nog geen 65 jaar is nu al een aanvraag indienen. De Sociale Verzekeringsbank, de instantie die het pensioen uitbetaalt en de Raden van Arbeid kunnen dan alvast de nodige onderzoeken doen. De aanvraagformulieren zijn te verkrijgen op het postkantoor en bij de Raden van Arbeid. Het bovenstaande geldt ook voor (65vrou wen die nooit een (betaalde) baan hebben gehad. Ook zij hebben recht op een eigen AOW-pensioen. Het is namelijk niet van be lang of men premie heeft betaald. Belangrijk is alleen of men in Nederland woonde. De bedoeling is het recht op AOW-pensioen met terugwerkende kracht tot 1 januari te laten ingaan. Was een (getrouwde) vrouw op 1 januari 1985 al 65 jaar (maar haar man nog niet), dan krijgt zij haar pensioen met terugwerkende kracht tot 1 januari 1985. De produktie van dierlijke mest is in sommige streken van Nederland zo groot, dat deze in de eigen regio niet meer verantwoord kan worden afgezet. Uitgaande van landbouwkundige be mestingsnormen heeft het Landbouw-Econo misch Instituut berekend, dat ruim 18 van de geproduceerde 86 miljoen ton mest niet ge plaatst kan worden op de bedrijven waar hij wordt voortgebracht De kosten van het trans port van deze 18 miljoen ton naar bedrijven met plaatsingsmogelijkheden of de verwerking er van zullen ca. 260 miljoen gulden bedragen. Gemiddeld is dat bijna 14 gulden per ton mestoverschot Als dit bedrag door de vee houders opgebracht moet worden, zullen lagere inkomsten voor hen het gevolg zijn. Vooral voor relatief grondarme bedrijven met varkens en in mindere mate voor bedrijven met rundvee of pluimvee kan daardoor de continuïteit in gevaar komen. Vooruitlopend op de definitieve Wet Bodembescherming en de Meststoffenwet heeft het LEI, in opdracht van de Commissie Hinder- preventie Veeteeltbedrijven, berekend hoe groot het mestoverschot is en hoeveel het kost om ervan af te komen. Resultaten van deze studie zijn door de z.g. Commissie Latijnhouwers inzake de mestproblematiek al gebruikt in haar rapport Als overschot wordt de mest beschouwd die niet geplaatst kan worden op de bedrijven waar ze geproduceerd wordt De omvang van het overschot hangt af van de gekozen uitgangs punten. Als wordt uitgegaan van landbouw kundige bemestingsnormen bedraagt het over schot ruim 18 miljoen ton. Voor de rechtstreekse uitzending van het programma „Holland ze zeggen" vanuit de sporthal „de Gooye" te Dirksland zijn nog een aantal toegangskaarten gratis ver krijgbaar bij de correspondenten en V. V. V. kantoor te Middelhamis. Voor eventuele nadere informatie kunt u terecht bij fam. J. de Keizer, Specht 2, 3245 TN Sommelsdijk. Tel. 01870 - 3620. MIDDELHARNIS Regelmatig worden er te Middelharnis op verschil lende plaatsen en tijdstippen snelheids- contoles gehouden. Die controles worden uitgevoerd met radarapparatuur. Zo wer den in de maand februari controles ge houden op de Oudelandsedijk te Som melsdijk en de Langeweg te Middelhamis. De resultaten van die controles zijn wei nig hoopgevend. Gebleken is dat ca. 20 a 25% procent van de gecontroleerde voer tuigen te hard reed. De hoogst gemeten snelheid op de Oudelandsedijk bedroeg 95 km per uur, op de Langeweg bedroeg deze 93 km per uur. Op beide wegen is een snelheid van 50 km per uur toegestaan. Nadat de Staverseweg voor.het verkeer was opengesteld bleek al gauw dat ook daar met een veel te hoge snelheid werd gereden. Op die weg bedraagt de maxi mum snelheid 80 km per uur. Bij een controle op 21 febmari j.l. werden in een kort tijdsbestek 9 overtredingen geconsta teerd, die hoger lagen dan 95 km per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg die dag 122 km per uur. Deze controle werd op 1 maart j.l. herhaald. Het was toen mistig weer. Er passeerden in ongeveer een uur 125 voertuigen waarvan er 43 sneller reden dan 95 km per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg toen 132 km per uur. Natuurlijk heeft de politie gelijk dat ze regelmatig op snelheidsovertreding con troleert en het is ook niet daartegen dat we bedenkingen zouden hebben. Die richten zich meer op de plaats waar wordt ge controleerd. De automobilisten die te hard over de nieuwe Staverseweg reden hebben met dat teveel aan snelheid niet echt een gevaarlijke situatie geschapen. Te snel weliswaar, maar storeloos hebben ze hun weg kunnen vervolgen. Hoe anders gaat het soms toe op andere wegen en straten in Middelhamis die door te hoge snelheden écht onveilig worden gemaakt vooral voor het langzame verkeer dat zich daarop mag bevinden. Misschien wil de politie ook daar eens toeslaan (het Zand pad, de Rottenburgseweg bijvoorbeeld)? In hoeveelheid zullen de overtredingen misschien minder zijn omdat het verkeer er minder frequent is dan op een door gaand verkeers-route, maar in ernst zullen de overtredingen die daar worden gecon stateerd de tot dusver bestrafte verre te boven gaan. STELLENDAM Maandagavond 4 maart hebben 18 cur sisten met succes examen EHBO af gelegd. Deze cursus werd georganiseerd door het Rode Kmis afdeling Stellendam en stond onder leiding van dokter R. P. van Rijswijk en kaderinstmctrice mevr. G. Brand-Logmans. De geslaagden z^n: de dames: I. Brinkman-Vogelaar, A. Kievit, C. Kievit-Roos, G. Knape-Kris- tel, A. Klmk-Klink, M. Lokker-'t Man netje, K. van Oostenbragge-IJzelenberg, W. van Oostenbmgge-Deurloo, C. van Oostenbmgge-de Jonge, B. Troost-Kie- vit, P. Troost en A. de Vogel-van Rumpt de heren: H. Jansen, J. H. Laarman, A. Lokker, J. M. van Oostenbrugge, L. van Oudenaarden en M. Roon. Het examen werd afgenomen door dokter Jansen en mevr. L. de Looze-Knöps. Kë^ „Het neusje van de zalm", het nieuwste van het nieuwste, de eerste VHS-C movie van de uitvinders van het VHS-systeem. Portable videocamera met ingebouwde recorder. De camera is voorzien van een Vi inch saticon opnamebuis met 6x motorzoom en makro-insteUing. De VHS-C video cassette recorder heeft een speeltijd van 30 minuten, de opnamen kan via de electronische zoeker of via een televisie weergegeven worden. Ingebouwde micro foon, digitale bandteller en een one-touch opname- toets. Gewicht incl. accu 2,1 kg. Afm.: 10,9x13,6x31,5 cm. Adviesprüs/4899,- toto btonkers jg Hobbemastraat 49 MIDDELHARNIS 01870 - 2461 r Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de christelijke lagere school „School met de Bijbel Koningin Beatrix" zal D.V. op donderdag 21 maart a.s. een herdenkingsbüeenkomst worden gehouden in het kerkgebouw van de Nederiands Hervormde Kerk te Ouddorp. De aanvang van deze bijeen komst is vastgesteld op 19.00 uur. Voor deze bijeenkomst zijn een aantal personen afzonderiijk uitgenodigd. Als oud-bestuurslid; leerkracht en/of oud-leerling en overigens als belang stellende wUlen wij ook u gaarne uitiiodigen tot het bijwonen van deze bijeenkomst. Voor de genodigden zullen een aantal zitplaatsen worden gereserveerd. Deze reservering zal op de betreffende banken worden aangegeven. De ovenge zitplaatsen in dit kerkgebouw zijn dan vrij. De orde van dienst is als volgt bepaald: - Opening en welkomstwoord uit te spreken door de voorzitter van de schoolvereniging, de heer G. Meuleman; - vervolgens zal door een tweetal oud-leerimgen van de school een korte meditatie worden gehouden, nl. ds. A. van derKooij, Nederiands Hervormd emeritiis-predikant, wonende te Woerden; en: ds. J. J. Tanis, predikant Gereformeerde Gemeente te Tholen; - hierna zal de heer J. Tanis, oud-zendeling op Celebes, die m het verieden nauw verbonden was bij het schoolgebeuren, een korte toespraak houden; en zal: - vervolgens een slotwoord worden gesproken door de plaatselijke predikant ds. W. J. op 't Hof en zal door hem deze bijeenkomst worden gesloten. Indien u deze herdenkingsbijeenkomst wik bijwonen mogen wij u verzoeken, gelet op het gebmik voor het houden van kerkdiensten te Ouddorp, m gepaste kleding te verschijnen en wordt van de dames verwacht, dat zij niet in voor hen afwijkende kleding en/of blootshoofds verschijnen. Vervolgens delen wij u mede, dat D.V. op zaterdag 23 maart a.s. vanaf 13.30 uur tot uiteriyk 15.00 uur een officiële receptie zal worden gehouden in het schoolgebouw aan de Margrietweg 6 te Ouddorp. Hiervoor zijn diverse personen afzonderlijk uitgenodigd. Na afloop van deze receptie biedt het schoolbestuur gaarne gelegenheid aan een ieder om na 15.00 uur, eveneens in het schoolgebouw aan de Margriet weg 6 te Ouddorp, tesamen met oud-bestuursleden, leerlingen, oud-leer- lingen, leerkrachten en oud-leerkrachten en overige belangstellenden, aan de herdenking gestalte te geven en nodigen wij u hierbij uit voor het bijwonen van deze bijeenkomst voor het aanbieden van gelukwensen aan het schoolbestuur en de schoolleiding. Deze bijeenkomst zal geen officieel karakter dragen en wordt u op deze wijze in de gelegenheid gesteld om aan deze reünie voor het samenzijn en ontmoeten van bekenden en oude bekenden uw medewerking te verlenen. Deze receptie en reünie wordt gehouden ter afsluiting van het gehele herdenkingsgebeuren van het 100-jarig bestaan van onze christelijke lagere school te Ouddorp. Het schoolbestuur Ouddorp, maart 1985 4^^H^^K^>^-^^(^^^^^«^^K^^<^^'.^^(^Kft^^<i^V^^H^^<^^i^^<^^<i^X^^^^^V MELISSANT Verkoping De vrouwenvereniging „Draagt elkanders lasten" der Ger. Gem. hoopt D.V. dinsdag 12 maart haar jaarlijkse verkoping te houden in het zaaltje van de kerk. De openingstijden zijn van 2.00 - 4.30 uur en van 7.00 - 8.30 uur. Komt u ook een kijkje nemen? Er is zeker iets voor u bij. In galerie „de Vloeipianke", Markt 5 te Goedereede houdt Arie Boers uit Krimpen aan de IJssel een expositie van door hem gemaakte aquarellen. Zaterdagavond om 8 uur wordt de tentoon stelling geopend; ze zal gehouden worden van 13 maart tot 6 april. Openingstijden: woensdag en zaterdag van 3 tot 6 uur, vrijdags van 7 tot 9 uur. DANKBETUIGING Voor uw hartelijk bewijs van deelneming ons be toond bij het overlijden van onze geliefde moeder, grootmoeder en overgrootmoeder JACOBA ADRIANA VAN EUKEN weduwe van Leendert Mastenbroek betuigen wij u hiermede onze oprechte dank. In het bijzonder dr. v.d. Peppel, de doktoren en verplegend personeel van de afd. A van het zieken huis „Bethesda" te Dirksland. Ds. P. den Butter en kerkeraad voor de geestelijke verzorging tijdens haar ziekte en bij het leiden van de begrafenis. Alsook begrafenisondernemer dhr. P. Vroegindeweij voor de goede verzorging van de begrafenis. Namens de kinderen en kleinkinderen, fam. Mastenbroek Sommelsdijk, maart 1985 Oost Achterweg 54 Vlechttchirmin (grootste maat 1.80 x 1.80) 25,95 I OverlooptGhirmiR (grootste maat 1.80 x 1.80) 30,95 I Scliiirhek 2.50 X 0.4015,75 Litlenbink 3-zits139.- 6-pertoons pick-niclc tifil druk geïmpregneerd 199,- Zindbik met ifdiknit 1.20 x 1.2072,- S Gewassen grinttegelsvanaf 3,95 5 Vroonweg23,Dirksland,tel.01877-1354-1390 I OUDE TONGE Rommelmarkt/Bazar tb.v. het res tauratiefonds van de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge. Op 27 april 1985 zal er een rommel- markt/bazar worden georganiseerd. Heeft u spuUe^es die u niet meer gebruikt, dan komen we deze graag bij u halen en wel op de zaterdagochtend (ook andere dorpen). Heeft u wat spulletjes staan, bel dan één van onderstaande nummers 1920, 2222 of 1264. Deze nummers kunnen ook ge beld worden voor het ophalen van oude boeken. Eveneens kunt u t.b.v. deze aktie de punten verzamelen van: Van Nelle/Cro- ma/D.E. en Bleu-Band. Deze kunt u uitgeknipt mleveren bij Mevr. Hartog, Nieuwstraat 36, Oude Tonge. Langeweg 13 SOMMELSDIJK

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2