EIIAnDEt1-l1IEUW5 NIEUWS uit de Kerken SURFKRIEBELS? lill is klaar voor 1985!!! ^ay/eras Zelf vliegen razend populair L. Kievit Zonen WINDMIll Bazar en Rommelmarkt in Middelharnis Algehele Rouwonderneming Cursus koud buffet en brood en banket Gevonden en verloren voorwerpen Nederlandse Ultra Lights wijken uit naar Spanje Uitslag onderdeelswedstrijden Sparta Hygiëa Ledenvergadering Geref. Kerl( Molendijk 66 MELISSANT 01877 - 1166 Dag en nacht overal te ontbieden Mogelijkheid tot lidmaatschap en unieke uitvaartverzekering STICHTING Aangesloten bij de Stichting van Landelijl<e Partil(uliere Uitvaartverzorgers BOARDS MODELLEN '84 STERK AF GEPRIJSD!!! LET OP: INRUILPLANKEN: ZEILEN Uw adviseur: Jan de Jong Vrijdagavond Koopavond STEAMERS Bij Windmill het mooiste en meest uitgekiende sortiment: SPECIALE AANBIEDING: Uit de lucht gevallen Prachtig klimaat Moeizaam omhoog Een week Bejaardenmiddag verzet 4e Blad VRUDAG 8 MAART 1985 No. 5377 NED. HERV. KERK Beroepen te: Hasselt J. Westland te Ede; Moordrecht (deelgem.) J. Harteman te Moerkapelle; Heusden C. Huisman, kand. te Houten, die dit beroep heeft aangeno men; Zetten en Andelst (toez.) H. Wes terhout te Lienden; Achterberg (part time) G. van Leyen te Wilnis; Brakel C. Trouwborst te Vlaardingen. Toegelaten tot de Evangeliebediening: J. Nak-Visser, Da Costakade 7a, 1053 WP Amsterdam. Bedankt voor: Capelle a/d IJssel J. Maasland te Waddinxveen; Goedereede L. W. Chr. Ruijgrok te Bruchem en Kerk wijk; Oud Beijerland G. Hendriks te 's- Grevelduin-Capelle; SpijkB. Haverkamp te Kesteren; Delft (toez.) J. den Hoed te Sliedrecht. Benoemd tot Vicaris te Bathmen P. J. v.d. Plas, kand. te Amsterdam. Aangenomen naar: Vianen (B.W.) als bijstand in het pastoraat, B. Haverkamp te Kesteren; Rijssen J. C. Schuurman te Zalk en Vecaten. Beroepbaarstelling: J. W. Kirpesteijn, Nieuw-Lekkerland; F. Kruyne, Ter Apel; P. M. W. v.d. Schans, Utrecht; J. A. Vogel, Utrecht; G. van Meerveld, Voort- huizen; J. Moens, Breezand; P. J. v.d. Plas, Amsterdam; P. Vermeer, Apel doorn; A. E. Bosch, Leiden; F. Hoek, Alblasserdam; J. de Rijke, Vlissingen. GEREF. KERKEN IN NEDERLAND Beroepen te: Alteveer W. Verschoor, kand. te Kampen; Grijpskerk drs. P. K. Pilon, pred. van de Ned. Prot. Gemeen schap in Luxemburg; Makkum G. de Fockert te Den Helder; Lunteren H. P. Mulder te Ommen; De Krim drs. W. de Groot, kand. te Doorn; Bolsward A. S. Rienstra te Harderwijk. Aagenomen naar: Soest J. van Buuren te Delft-Abtswoude; Diemen-Water- graafsmeer-Bijlmerdrs. P. Vliegenthart te Oudewater; De Krim drs. W. de Groot, kand. te Doorn. Beroepbaarstelling: W. Verschoor, St. Olafstraat 90, 8262 TL Kampen; drs. J. van Dijk, Dortmanstraat 3, Lewedorp; drs. R. J. Dekker, Maartensregtplein 22, Schipluiden. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Vlaardingen P. Roos te Utrecht. Aangenomen naar: Almelo P. C. de Lange te Noorscheschut. Bedankt voor: Elburg L. W. v.d. Meij te Zaamslag; Doomspijk M. v.d. Sluijs te Kerkwerve. Intrede en bevestiging ds. H. Korving te Veenendaal: Na de vacature die per 1 september 1983 ontstond door vervroeg de emeritaat van ds. P. den Hartog, kreeg de Chr. Geref. Kerk(Pniëlkerk) weereen eigen herder en leraar. Ds. J. C. Mans bevestigde zijn schoonzoon ds. H. Kor ving van Drogeham met de woorden uit Mattheüs 10 41 a. Ds. Korving preekte intrede n.a.v. 1 Korinthe 1 21b: „Zo heeft het Gode behaagd door de dwaas heid der prediking zalig te maken die geloven". Ds. R. van Beek (namens kerke- raad en gemeente)) en ds. Bilkes (classis Amersfoort) spraken de nieuwe predikant van Veenendaal toe. H: GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Doetinchem i.c.m. Does burg H. ten Brinke, kand. te Harderwijk; Drogeham G. Kwakkel te Kampen; Has selt A. den Broeder te Bergentheim; Nij verdal, Beverwijk en Hoek, G. Kwakkel, kand. te Kampen; Zwartsluis i.c.m. IJssel- muiden/Grafhorst C. de Putter te Oegst- geest en Lisse; Zeist A. O. Reikema te Brumsum-Dreebeek; Twijzel i.c.m. KoUu- merzwaag-Zwaagwesteinde K. v.d. Geest, kand. te Zwolle. Bedankt voor: Albany (Australië) voor kerkelijk opbouwwerk onder Christen Pa poea's in Port Moresby (Papoea Nieuw Guinea), T. J. Haringa te Broek op Lan- gendijk; Apeldoorn J. Slotman te En schede-West; Emuzatil G. Gunnink te Mussel; Dronten en Meppel B. Leiten te De Lier. Beroepbaarstelling: B. Schaaij, Dros- tenstraat 46, 8271 TD IJsselmuiden. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te: Assen, Heemstede, Lisse enLoosdrecht A. W. Vos, kand. te Rotter dam. OUD GEREF. GEMEENTEN Bedankt voon Kampen M. v.d. Ketterij te Urk. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Wageningen J. W. Verwey te Ridderkerk; Werkendam J. Mol te Elspeet; Meeuwen W. Hage te Krui- ningen; Haamstede A. Hofman te Aal burg; Hoogvliet R. Boogaard te Leiden; Katwijk aan Zee E. Venema te Middel burg-Centrum; Apeldoorn L. Blok te Nun- speet; Beekbergen E. Venema te Middel burg-Centrum; Eindhoven A. Bac te Bode graven; Middelburg-Zuid ABac te Bode- •graven; Leerdam E. Venema te Middel burg-Centrum. Bedankt voor: Amersfoort A. Bac te Bodegraven; Benthuizen A. Hoogerland te Dirksland; Nijkerk P. Blok te Capelle a.d. Ussel; Enkhuizen J. Mol te Elspeet; Sprang-Capelle i.c.m. Dovenzorg en Veen D. Hakkenberg te Lisse; Temeuzen J. J. van Eckeveld te Zeist; Barneveld J. Mol te Elspeet. Afgelopen zaterdag, 2 maart, werden in de Olympiahal te Middelhamis door Spar ta Hygiëa tumwedstrijden georganiseerd. Uit onze regio hadden negen gymnastiek verenigingen met hun leden ingeschreven voor de keuze- en selektiewedstrijd. Na dat er een half uur was ingetumd opende voorzitter Ferwerda om één uur de wed strijddag, stelde de juryleden voor en gaf toen de leiding over aan Addie Kleingeld. Als eersten verschenen de jeugdtumers, turners en jeugdtumsters, op de brug, rek, ringen, sprong en de balk, voor de jury. Ongeveer een uur later kwamen de turn sters-junioren aan de beurt voor balk, brug-ongelijk, vrije oefening en sprong en als laatsten verschenen de turnsters op de wedstrijdvloer. De deelnemers(sters) mochten op één of twee onderdelen uit komen en hadden de keuze uit vier toe stellen. De geselekteerden daarentegen turnden twee verplichte onderdelen. Tegen zes uur was het chronologisch overzicht afge werkt. Het geduld van deelnemers en toeschouwers daarna danig op de proef gesteld, want wie kwamen er in de finale en voor wie waren de eerste medailles. Na veel rekenwerk werden de finalisten be kend gemaakt en de prijzen uitgereikt. De medailUes waren voor degenen die van te voren al lieten weten, geen finale te turnen of nadat uit de inschrijving bleek dat er geen finale kwam. Jammer dat bij aanvang van de wedstrijd nog vastgesteld moest worden dat 29 deelnemers waren af gemeld. De medailles waren voor: Keuze ringen jeugdrurners: Ie pr. R. Flohil; 2e pr. L. Moelker, 3e pr. J. v.d. Boogert. Ringen: Ie pr. W. Hum- blet; 2e pr. R. Poortvliet; 3e pr. J. v.d. Boogert. Rek: 1 e pr. R. Poortvliet. Brug: Ie pr. R. Bakker. Turnsters-junioren vrije oefening: Ie pr. J. Tanis. Turnsters brug-ongelijk: Ie pr. A. Flohil; 2e pr. K Humblet. Vrije oefening: 1 e pr. J. v.d. Nieuwendijk. Balk: ie pr. M. Vroegindewey. Springen: Ie pr. A. Flohil. Selektie turners ringen: Ie pr. S. Garst; 2e pr. A. Spuij; 3e pr. M. van SprangenA. de Vos. Brug: Ie pr. S. Garst; 2e pr. A. Spuij; 3e pr. A. de Vos. Om kwart over zeven begonnen de zes besten per onderdeel en kategorie aan de finale! Op de balk, brug-ongelijk en bij het paard springen werd er gekonsentreerd gewerkt. Ook het publiek leefde ,,in stilte" mee met de finalisten, 's Middags waren STELLENDAM Ophalen oud papier Op zaterdag 9 maart a.s. wordt weer oud papier opgehaald door de financiële com missie van het open Herv. Jeugdwerk ter instandhouding van „De Schuur". Zet u het gebundeld gereed? Wij beginnen weer om 9.30 uur in de Nieuweweg. OOLTGENSPLAAT Woensdag 6 maart des nam. 8 uur zal een ledenvergadering gehouden worden van de Geref Kerk in het gebouw de Magneet, achter de kerk. de tribunes overvol met belangstellenden, die nogal luidruchtig aanmoedigden. Het evenwicht bij de balk (ook wel door de zenuwen) werd toen dikwijls verloren. Vooral door de deelnemers met weinig wedstrijdervaring. Dat gaf toen proble men en natuurlijk konsekwenties voor het cijfer. Na vier keer wisselen zat ook de finale erop. Terwijl de telkommissie de punten uit de voorwedstrijd en finale op telde, traden „Les Seauettes" o.l.v. Loes van Zanten op. Ze gaven een korte, wer velende show en lieten daarin drie uit voeringen zien, t.w. als matrozen (in het wit) op „in the Navy", in nette pakken en hoge hoed (in het zwart) op American Patrol en tenslotte in rood/witte pakjes een lichtshow op „De Notenkraker". Op een muziekselektie van Herb Alpert kwamen de drie groepen nog een keer terug. Na dit suksesvoUe optreden be dankte voorzitter Ferwerda ,,Les Seau ettes", de juryleden en ging toen tot het uitreiken van de prijzen over. De laatste medailles waren voor: Keuze springen turnsters-junioren: leepr. P. Vlietland; 2e pr. S. Appel; 3e pr. J. Tanis. Balk: Ie pr. C. Stolk; 2e pr. G. v.d. Kroon; 3e pr. L. van Lente en J. de Graaf Brug-ongelijk: 1 e pr. S. Appel; 2e pr. G. Wolfert; 3e pr. P. Vliedand en P. Steenkiste. Selektie springen jeugdtum sters: Ie pr. C. Vlietland; 2e pr. T. v.d. Mey; 3e pr. F. de Jong. Balk: Ie pr. M. Rijke; 2e pr. T. v.d. Mey; 3e pr. M. Schrijver. Turnsters-junioren springen: Ie pr. J. de Vos; 2e pr. C. van Rijsbergen; 3e pr. S. Winkels. Balk: Ie pr. V. Ba- rendse; 2e pr. S. Winkels; 3e pr. J. de Vos. Turnsters springen: Ie pr. A. Berenz; 2e pr. J. v.d. Ree; 3e pr. J. van Antwerpen. Balk: Ie pr. J. van Antwerpen en A. Berenz; 2epr. J. v.d. Ree en de 3e pr. voor N. Westhoeve. Voor alle deelnemers (sters) was er ter herinnering een diploma. m UHvaartvafzatiaringen Er zal dit jaar weer een bazar en rommel markt worden gehouden in de Ring van Middelhamis t.b.v. de Ned. Herv. Kerk. Heeft u oude spullen die u niet meer kunt gebruiken en voor ons nog waarde heb ben, dan komen wij deze bij u ophalen op zaterdag 16 maart; zaterdag 30 maart en zaterdag 20 april. Belt u even naar Anne van Klinken, tel. 5250 en/of Wim Donkersloot, tel. 3136. In Middelharnis, in de LTS W. C. van As, Schoolstraat 11. Aanvang koud buffet: do. 25 april 1985. Aanvang brood en banket: ma. 22 april 1985. Hoe u betaalbaar en succesvol koud buffet kunt maken leert u in de bijzondere cursus koud buffet van SBOV (Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwasse nen). In deze cursus leert u de volgende onder delen maken: Geleispiegels (aspics), sala des (hawaïnne, d'Alssace, Nicoise en French dressing), koude soep, canapes, koude zalmmoot, gevulde mosselen, kou de forel en haringrolletjes. Ook diverse soorten cocktails komen aan de orde zo als: gevogelte- en mosselcocktail. Verder gevulde eieren, tomaten, acoca- do's, groenten-aspic (prachtig gezicht) en paté. In de cursus luxe brood en banket die door leraren van de school zelf wordt gegeven, worden heerlijke banketbakkers- produkten gemaakt, zoals: zachte bollet jes, luxe gevlochten broodjes, puntbrood- jes, krokante broodjes, frans stokbrood, koffiebvroodjes, krentebollen, suiker brood, volkorenbrood, croissants, ham broodjes, kerststol, oliebollen, boterkoek, Goudse moppen, amandelbroodjes, bo- terletter/kerstkrans, slagroomtaart met verse vruchten, cakesoorten en pikante koekjes. De cursussen bestaan uit 8 lesavonden en zijn volledig verzorgd, inclusief de ingrediënten en het cursusboekje. Koud buffet van 19.30 uur - 21.30 uur. Brood en banket van 19.30 uur - 22.00 uur. Voor verdere informatie kunt u een (briefjkaart zenden aan: Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen, Sir Winston Churchillweg 2 2251 CX Voorschoten Tel. 01717 - 2010 MIDDELHARNIS Gevonden voorwerpen: 32. Granaten ketting met gouden slot. 33. Armband met drie strengen granaten, zilveren slot. 35. Quartz horloge Commodoor, blauwe wijzerplaat, metaalkleurig bandje. 36. Bos sleutels in mapje. 37. Wollen ij smuts, kleur blauw met groen/blauw/bruin motief. 38. Walkman, merk Sanyo, type Sportsler model G-32. 39. Dameshandschoen, zwartleer met lange mouw. 43. Herenhorloge Omac, zeshoekig model, quartz, chroomkleurig met zwarte wijzer plaat. 44. Dameshorloge Arctos met zwart bandje. Verloren voorwerpen: 56. Zilveren damesarmband met zwarte balletjes. 58. Giropasje. 59. Zilveren armband van smalle plaatjes, 1 a 1,5 cm breed. 60. Blauw mapje met ziekenfondspapieren, 5 cheques, spaarbankboekje en aanslag in komstenbelasting. 61Rood/bruin sleuteletui met Toyotasleutel -I- sleutel met groen plaatje huissleutel lips huissleutel en bankbiljet. 62. Zwarte leren laarzen, midi hoogte, ge- ribbeld leer, maat 39 a 40. 63. Bos van 5 of 6 sleutels aan ringetje met zwarte lederen sleutelhanger, 1 autosleu tel, 3 cilindersleutels. 65. Rol glaswol. 67. Gouden oorbel, rond of achthoekig. 68. Bankpas/giropas, pas bibliotheek (in etui) -I- postzegels. 69. Dameshorloge Casio, zilverkleurige band, zwarte plaat en blauwe rand. 70. Goudkleurig dameshorloge, Seiko, don kerblauwe wijzerplaat zonder cijferaan- duiding, stukje glas van wijzerplaat af. 71. Ongeklede babypop met luier. 72. Witte envelop met inhoud. 73. Blauwe kinderhandschoen maat 116. 74. Rood shirt, maat amall. 75Gouden trouwring, gegraveerd 26-4-1927. 76. Dameshorloge Montino, blauwe wijzer plaat met chroomkleurig bandje. 77. Groen/blauwe shawl. 78. Groene canvas tas, model „pukkel" met rode etensdoos. 79. Blauwe rechthoekige lederen portemonnee met inhoud en foto's. 80. Dameshorloge Pulsan met donkerblauwe band, doublé wijzerplaat, geen datum aanduiding. 81Militair paspoort. 82. Zwarte damesportemonnee met inhoud en rijbewijs. 85. Reservewiel auto. 86. Witte linnen tas met opschrift „J. P. shop" met regenpak. Verloren huisdieren: 84. Hond bastaard bruin/wit, bij linkeroog een wrat, middelmaat. ALPHA '85, zeven modellen in lupo- leen en epoxy, van 2301. all-round tot 951. sinker ABSOLUTE TOPKLASSE!!! KLEPPER '85, de nieuwe S300-serie, inclusief de razendsnelle S-Gun! SAILBOARD '85, de Masterclass vernieuwd en vergroot met de 315 Fun-Gun. VINTA 295, John Hall design, made in Sweden, 3 l<leuren in voorraad, semi l<om- pleetSTUNTPRIJS f 895,- Klepper S204, 205, 207,208v.a. 1695,- Sallboard 335 semi slechtsf 1495,- o.a. Mistral take-off, Sailboard 335, Aquata 295, Hi-Fly 555 en 300, Turbo, enz, enz. HI-TECH, 100%kevlarwingzeilen, de beste die ooit zijn gemaakt!!! Custom made. TOP SAILS, de nieuwe lijn, zoals Sim mer, Shogun, Samurai en Bushi. Prachtig! NPU-UNTERBERG SAILS '85 Een werkelijk schitterende lijn. Kom kijken! AFGEPRJSDE ZEILEN '84 EN DIVERSE INRUILERS, o.a. Hood, North, De Vries, Gaastra, enz. Aquata en Tesco '85, Gull, Seawind, Pro line, Imhoff enz. Tesco '84 van f 489,- NUf 299,- Proline van f 499,- NU375,- Volop keus in wide body gieken, masten, trapezes, funlaarzen, caps, enz. Kom langs! Ue VprniQii,..j_ r^. r. populairste ar all-round race- ^^////'■^^^if^f'^^^^^ Industriehaven 22 (vesting) - HELLEVOETSLUIS - Tel. 01883-16857 De Nederlandse Ultra Light vliegers, de overheidsbetutteling moe, wgken in grote getale uit naar Spanje. Daar is aan de Costa del Sol bü het plaatsje Torrox dertig liilometer van Malaga, een nieuw centrum gegroeid waar iedereen onder ervaren leiding in een week een opleiding kan kragen waarna men zelfstandig de lucht in mag als solovlieger. Natuurlijk zijn er ook in Spanje voorschriften maar de zee van bepalingen waaronder in ons land deze nieuwe luchtvaartvloot wordt bedolven en in zijn groei geremd is daar binnen redelijke grenzen gehouden. Vandaar dat een groeiend aantal landgenoten de tocht waagt en er een heerlijke en betrekkelijk goedkope vakantie mede aan besteedt. Er is nu een permanent Nederlands kontaktadres in Den Helder waar alles kan worden geregeld. Er kunnen zelfs erg goedkope lijnvluchten worden geboekt naar Malaga en ook kan er voor zeer billijke hotelaccomodatie worden gezorgd. De Nederlandse Ultra Lights gaan dit jaar het Iberisch schiereiland veroveren. ULV's, ultra lichte vliegtuigen, zijn een paar jaar geleden letterlijk uit de lucht komen vallen toen een stelletje enthousiastelinlgen het idee kreeg dat het huidige vliegen met sport- of zweefvliegtuigen toch wel erg duur is. Zij grepen als het ware terug op de oerprincipes uit de tijd van Bleriot en Fokker wiens Spin nog steeds een bezienswaardigheid is. Alleen zijn wel de modernste constructieprincipes en materialen toegepast in een stelsel van draden, buizen, nylon en aluminium vlakken, alles bij elkaar zo gering van gewicht (circa 130 kg) dat de kleine motor van zo'n 50 PK voldoende kracht heeft om het geheel met propellervoortstuwing omhoog te brengen en te houden. En er zijn letterlijk duizenden liefhebbers. Wie trouwens een keer met zo'n luchtbrommer is opgestegen is verloren. Het is een sensatie om met lage snelheid en op een geringe hoogte van een paar honderd meter het landschap onder je weg te zien glijden. Het spreekt natuurlijk in de eerste plaats jonge mensen aan maar er is in wezen geen leeftijdsgrens, de oudste deelnemer tot dusver was vier en zeventig jaar. Maar waarom juist Spanje? Omdat daar altijd een prachtig klimaat is en bijna het gehele jaar kan worden gevlogen, de gebieden niet zo dicht bevolkt zijn en de wettelijke bepalingen ook ten aanzien van het vliegveld op redelijke wijze worden toegepast. Wie bijvoorbeeld in ons land een vliegveld voor ULV's wil stichten komt van een kouwe kermis thuis. Hij krijgt op drie niveaus met de overheid te maken: het rijk in het kader van de Luchtvaartwet, de gemeente met de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de Woningwet, de Hinderwet, de Wet Geluidhinder en de plaatselijke APV, de Algemene Politie Verordening. En dan nog eens de provincie met opnieuw de Wet op de Ruimtelijke Ordening en de Woningwet. En alsof dat nog niet voldoende is zijn er nog de terreineigenaren die bezwaren kunnen hebben tegen verhuren of verpachten van het lapje grond dat er nodig is en daarna komen dan nog allerlei particulieren en belangengroepen op de proppen die zich gaan verzetten. Hier bij is nog buiten beschouwing gebleven de Rijksluchtvaartdienst die bepaald niet staat te trappelen om de ULV's ruim baan te geven. Ga er maar aan staan. Het is dan ook geen wonder dat de ULV in Nederland maar moeizaam omhoog gaat en misschien zijn al die eisen niet eens onredelijk in een klein landje. Anderzijds heeft menige ULV-er het gevoel dat de overheid grote moeite heeft een positieve houding in te nemen tegenover die nieuwe, vrij goedkope en voor velen zo aantrekkelijke sport die wel eens vergeleken is met de opkomst van de surfplank in de zeilwereld. Daarom zijn de initiatiefnemers uitgeweken naar Spanje en het ziet er naar uit dat vandaar de victorie is begonnen. Zijn er dan helemaal geen eisen aan degenen die een ULV opleiding willen volgen? Zeker wel. Hier zijn een paar voorbeelden. De minimum leeftijd is zestien jaar. Een maximum is er niet Men mag niet te zwaar (niet meer dan 90 kilo) en wel gezond zijn. Aangeraden wordt daarom van te voren bij een arts in Nederlaiid een zogenaamde zweefvliegkeuring te ondergaan. Die is pittig maar bepaald niet onoverkomelijk. Wie vervolgens geboekt heeft voor de cursus die een week duurt en 1.500,kost vliegt naar Malaga, wordt daar met de auto opgehaald en naar het op dertig kilometer in oostelijke richting liggende plaatsje Torrox aan deze Costa de Sol gebracht En daar is dan het vliegveld. Men moet zich daarvan natuurlijk geen overdreven voorstelling maken, het is geen Schiphol of zoiets maar een goede air-strip die vlak aan het strand ligt. In het stationsgebouwtje wordt de cursus gegeven. Men krijgt een volledige theorie opleiding en daarnevens vijftien vlieglessen van elk een half uur van de Neder landse, volledig bevoegde instructeur Michael Hansen (24) die als straaljager piloot zijn sporen heeft verdiend en in de Verenigde Staten zijn opleiding heeft gekregen. Negen vaij de tien cursisten blijken na de vlieglessen voldoende bekwaamheid te hebben opgedaan om zelfstandig de lucht in te gaan en dat is begrijpelijk want zo'n ULV is een simpel toestelletje dat lekker gehoorzaamt en braaf als een bromvlieg voortspoedt. Maar wat als de motor uitvalt om maar eens iets te noemen? Niets aan de hand. De ULV gedraagt zich dan als een zweefvliegtuig en planeert rustig naar beneden. Wie er een vakantie van wil maken kan in Torrox in het hotel Balcon de Europa goedkoop een kamer huren. Alles bijeen een propositie waarvan de initiatiefnemer. Jan Willem Gramsma uit Schoorl, zelf een verwoed liefhebber van de ULV, grote mogelijkheden verwacht. Dat blijkt alleen al uit het feit dat bijna iedereen die met de instructeur een proefvlucht heeft gemaakt (hetgeen, als er tijd voor is tegen een kleine vergoeding mogelijk is) op de grond teruggekeerd, voor altijd de ULV een goed hart toedraagt. Wie er meer van wil weten kan terecht bij Paul Beukers van de Ultra Light Club in Den Helder (aan de Keizersgracht 84 aldaar) of hem opbellen: 02230 - 27232. SINT MAARTENSDIJK Tweede bedrijfsverzamelgebouw Het eerste bedrijfsverzamelgebouw, dat in 1984 door de gemeente Tholen is gebouwd, is nu geheel verhuurd en men overweegt thans naast het eerste gebouw een tweede te bouwen. Het schetsplan hiervoor is gereed en er zijn nu reeds gegadigden voor huur van bedrijfsruimte. OOLTGENSPLAAT Daar „Elthato" wegens een begrafenis bezet was op woensdag 6 maart zal de bejaardenmiddag gehouden worden op woensdag 13 maart, des nam. 2.30 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 13