Zaterdag 22 juni Vlaggetjesdag Goedereede Certificaat van Verdienste voor „molenaar^^ David Blok Predll(beurten Klaas Jan Mulder speelt Joh. Seb. Bach Fa. van Loon maakte begin met verfraaiing icern Oude Tonge Stroopwafelverkoop Vivo Versmarkt Politieberichten f:ry-^f5 Beroep aangenomen Jaarvergadering Oranjever. Dirksland i Aktie „De hand aan de ploeg" jongeren voor jongeren Jubileumbijeenkomst burg. van Velzen verplaatst Middelhamis „Sempre" gaf winterconcert 57 e Jaargang DINSDAG 5 MAART 1985 No. 5376 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Aan de reeks Vlaggetjesdagen die in het verleden zijn gehouden gaat Goedereede er op zaterdag 22 juni weer een toevoegen. De Min. van Verkeer en Waterstaat, Mevr. Smit-Kroes heeft zich bereid verklaard de Vlootschouw af te nemen. Die zal 's middags op het Haringvliet worden gehouden, 's Morgens zal er een bijeenkomst voor genodigden zijn waarop o.a. aanwezig zal zijn drs. Eversdijk, voorz. van de Vaste Kamerkommissie voor de Visserij. Op deze bijeenkomst zal zeker de aandacht worden gevestigd op het levensbelang voor Goerees' Visserij het Goereese Gat bevaarbaar te houden. Op Goerees' Vlaggetjesdag zal Goeree ook gastvrijheid bieden aan de Nationale Visserijdag waarop o.a. de Productschapsprijzen zullen worden uitgereikt, zodat vissers uit alle Visserijplaatsen van ons land y in Goedereede te verwachten zijn. DIERENBESCHERMING Zaterdag j.l. weggelopen bastaard zwart poedeltje, pas geknipt, (reu), 8 jaar. Inl. fam. v.d. Kroon, Bloemendaal 12, Dirks- land, tel. 01877 - 2497. Aan komen lopen, zwart poesje, 3 mnd. met vlooienbandje. Inl. Mevr. Slis, Oud Kraayer, Middelhamis, tel. 01870- 2064. OUDE TONGE Beroepen Door de kerkeraad van de Ned. Herv. Gem. is een beroep uit gebracht op Ds. L. C. Talsma te Wilsum. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Op zaterdag 9 maart hoopt de bekende organist Klaas Jan Mulder in de Grote of Sint Laurenskerk te Rotterdam een Bach- concert te geven ter herdenking van de geboortedag van J. S. Bach, nu bijna 300 jaar geleden. Johann SebastianBachwerd geboren op 21 maart 1685. Klaas Jan Mulder zal tijdens dit concert uitsluitend Bach-werken spelen. Klaas Jan Mulder heeft bij de opstelling van het programma getracht een zo groot mogelijke verscheidenheid van de te spe len werken te kiezen. Uiteraard is de Laurenskerk verwarmd. Het concert begint om 20.15 uur en de deuren gaan open om half acht. De toe gangsprijs bedraagt 7,50 incl. program ma: t/m 12 jaar 5, OOLTGENSPLAAT In aansluiting op het bericht van j.l. vrijdag kan worden gemeld, dat drs. J. H. Becker, gereformeerd predikant alhier, het beroep naar Marrum (Fr.) heeft aan genomen. Deze gemeente is vanaf augus tus 1981 vacant, behoort onder de classis Hallum en telt 797 zielen (doop- en be lijdende leden). Ds. en mevrouw Becker zijn voornemens eind deze zomer naar hun tweede gemeente te verhuizen. Ds. Becker is 1 maart j.l. vier jaar te Oolt- gensplaat; daarvoor was hij nog twee jaar part-time in deze gemeente werkzaam. Ooltgensplaat telt 290 zielen (doop- en belijdende leden). Op de laatstgehouden jaarvergadering hebben bestimr en leden van de Oranje ver. Dirksland zich o.a. bezig gehouden met een bestuursverkiezing. Afscheid moest worden genomen van de secretaresse mevr. Schuring en van de voorzitter dhr. A. Jelier. Dhr. Jelier die het voorzitterschap 15 jaar verdieristelijk heeft behartigd werd, door burgemeester Oversier, namens de federatie van Oranje verenigingen in Nederland de zilveren leg penning overhandigd. Dhr. Jelier wordt als voorzitter opgevolgd door dhr. J. Best- man; mevr. Schuring door mevr. F. v.d. Klooster. Ook dhr. L. J. Hilgers werd in het bestuur gekozen. OOLTGENSPLAAT Ledenvergadering Chr. Basisschool De ledenvergadering van de Chr. Basis school zal gehouden worden woensdag 13 maart a.s. des nam. 7.30 uur in „Elthato". MIDDELHARNIS Uit handen van dr. ir. R v.d. Waal, voorzitter van de Ver. „De Hollandsche molen" heeft vrije-tijds molenaar David Blok (59) uit Middelhamis, zaterdagmiddag in Grand hotel Krasnapolsky te Amsterdam het Certificaat van Verdienste van de Vereniging in ontvangst genomen. De Ver. die zich sterk maakt voor het behoud van molens in Nederland honoreerde met die toekenning de zorg die dhr. Blok al vele jaren voor het Middelhamisse molenbezit aan de dag legt. Hij is molenaar op de molen te Nieuwe Tonge en beheerder van enkele molens op Goeree Overflakkee. „Deze enthousiaste vrijwilliger heeft in de omgeving inspirerend kunnen werken op het molenbehoud, door er vooral jongeren in te betrekken", zo heeft de Vereniging waarderend vastgesteld. Dhr. Blok heeft als instructeur al meerdere jongere enthousias telingen de kennis van het molenaarschap bijgebracht. Zelf heeftDavid het vak ook als jongeling geleerd. Hij was nog maar twaalf jaar toen hij ging werken op de al lang verdwenen molen „De Dankbaarheid" te Middelhamis waarop hij tot 1946 als maalknecht werkzaam was. Het Nationaal molen bezit bestaat nog uit 961 wind- en 76 watermolens, ongeveer één tiende deel van het aantal dat ons land oorspronkelijk rijk geweest is. De Ver. tot behoud van dit restant aan molens heeft ca. 12.000 leden waarvan de Middelhamisse David Blok, een zeer gewaardeerde is! rr 'dwuwi De jeugdverenigingen van de Ger. Ge meente te Middelhamis nemen deel aan een landelijke aktie die is opgezet om jongeren in binnen- en buitenland hulp te bieden. In het jongerenjaar 1985 willen zij iets doen voor hun minderbedeelde leef tijdsgenoten verweg en dichtbij. Er zijn vier projekten gekozen voor hulp verlening: - een kinderboerderij voor gehandicapte kinderen in Bophuthatswana (Zuid-Afrika). - een medische hulppost in Nigeria. - een opvangcentrum voor jongeren in Tsjaad. - een onderzoeksprojekt voor gehandi capten in Nederland. Ten behoeve van deze hulpverlening zullen over enkele dagen in een huis-aan- huis-aktie pakken rijst en stroopwafels van uitstekende kwaliteit worden aan geboden in de gemeente Middelhamis. Op de artikelen zult u een sticker aan treffen met de tekst „De hand aan de ploeg, jeugdaktie 1985". Bij burgemeester en wethouders van de gemeente Middelhamis is toestemming voor deze aktie aangevraagd. DEN BOMMEL A.s. donderdag zal t.b.v. de Ned. Herv. Kerk een stroopwafelaktie worden ge houden. De dames van de handwerkkring zullen de smakelijke wafels aan de deur aanbieden, maar ze kuimen ook worden afgehaald bij mevr. Huizer-v.d. Mast, Prins Bemhardstraat 8. GOEDEREEDE De bijeenkomst die vanavond staat ge houden te worden rondom het \2Vi jarig burgemeesterschap van burg. van Velzen zal niet in de raadzaal zoals aan vankelijk de bedoeling maar, vanaf half 8 in het Verenigingsgebouw „Oost dam" worden gehouden. SINT ANNALAND Jaarlijkse kijkavond De jaarlijkse kijkavond van de School met de Bijbel uit Sint Annaland zal gehouden worden op woensdag 13 maart vanaf des avonds 19.00 uur (zeven uur). Er is volop ge legenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen en met het personeel van ge dachten te wisselen over de vorderingen van hun kinderen. THOLEN Bouw postkantoor en woningen Voor de bouw van een postkantoor met 5 bovenwoningen en een nieuwe bibliotheek in opdracht van de gemeente Tholen schreef E.B.A. Brabant uit Oudenbosch in voor 917.000,— excl. b.t.w.; Gebr. Uijtdewilligen uit Nieuw Vossemeer voor 934.000,-; firma Ligtendag uit Sint Philipsland voor ƒ951.000,- en Aann. Bedrijf Huurman uit Leiden voor 956.000,- excl B.T.W. De aanleg van centrale verwarming, elektriciteit e.d. wordt apart aanbesteed. Het postkantoor wordt als casco afgeleverd en P.T.T. werkt het dan zelf af. Slopersbedrijf J. Jeroense uit Sint Annaland is thans bezig met het slopen van de oude openbare school aan de Dalemsestraat zodat het terrein spoedig beschikbaar is voor de bouw van het postkantoor. Vrijdagavond koopavond Met 42 stemmen voor van de 55 winkeliers be sloot de Ondernemersvereniging Tholen de vrijdagavond als koopavond te hand haven. Er waren stemmen opgegaan om donderdags koopavond te houden. Weer schapen op binnendijk Kom pleet met een eigen herder zal er wellicht dit jaar nog weer een echte schaapskudde op verschillende dijken van Tholen komen. Als herder is door Staatsbosbeheer aan gesteld de heer W. van Bale uit Tholen. Men wil dan gaan beginnen rond Oud Vossemeer als proef. Weststraat 39 OUDDORP j Telefoon 01878 - 1686 1 kg. HAMLAPPEN.11,98 500 gram FRIKANDEAU.6,48 2 kg. Goudreinetten1,78 1 zak DROP1,79 j Met z'n 69 levensjaren voelt Joost van Loon zich nog prima, „maar ik moet niet teveel verbouwingen meer meemaken", stelde hij don derdagmiddag laconiek vast....! Hij vierde die dag, de 28e februari, niet alleen z'n verjaardag maar ook de feestelijke heropening van het be drijf dat hij in 1981 aan zoon Adrie overdeed. Dhr. en mevr. van Loon Sr. hebben zich, alhoewel niet meer al te direct bij het bedrijf betrokken, tijdens de maandenlange bouwerij niet onbetuigd gelaten zodat don derdagmiddag de gedeelde vreugd voor de families van Loon Jr. en Sr. een dubbele vreugd betekende...! Aan burgemeester de Vos van Oost- flakkee was de eer om het prachtige nieu we pand aan de Voorstraat van Oude Tonge te openen. In zijn openingsspeech maakte dhr. de Vos dankbaar gebraik van het door dhr. van Loon betoonde initia tief door dat als „de start van de door het gemeentebestuur voorgestane dorpsver nieuwing" te bestempelen. Het kon niet ontkend worden dat het winkelbestand van Oude Tonge met de dorpskem „te kenen van verval" vertonen waarom het Gemeentebestuur een krediet beschik baar stelde om daarin verbetering te bren gen. Nu dhr. van Loon daarin zo voor treffelijk is voorgegaan oogstte hij van de zijde van het Gemeentebestuur een dank baar compliment en werd hij de anderen als een goed voorbeeld voor ogen gesteld. Burg. de Vos sprak dan ook van harte de hoop Uit dat anderen het voorbeeld zuilen volgen en erdoor geïnspireerd zullen ra ken om het winkelbestand van een zo danig niveau te laten zijn dat de eigen bevolking en wellicht ook velen uit andere dorpen en gemeenten er graag hun in kopen zullen blijven doen. Trots...! Adrie van Loon, de jonge ondernemer, verklaarde, het resultaat van vele maan den bouwen overziend, „zo trots als een aap" te zijn. Geen wonder ook wanneer hij bezag hoe het destijds, zo'n veertig jaar geleden door z'n vader begonnen was...! Kleingoed, zoals aardappelschilmesjes werden er aanvankelijk verkocht, later aangevuld met kinderwagens e.d. Spoe dig kwam daar de reparatie en verkoop van rijwielen bij waama vader van Loon in 1948 een aanschaf pleegde die hem alom op het eiland bekendheid zou brengen. Hij kocht een agregaat en een geluidsinstal latie en zorgde daarmee te velde voor het wonder van licht en muziek. „Vader was eigenlijk de eerste flakkeese disk-jocky van Goeree Overflakkee.!" grapte Adrie van Loon over 's vaders activiteiten waar van overigens door velen graag gebmik werd gemaakt! Toen in Oostflakkee in 1951 electriciteit kwam groeide de vraag naar electrische apparaten zodanig dat de winkel te klein werd en in 1953 werd uit gebreid. Later, in 1957 werd de ruimtenood enigermate gelenigd door de aankoop van het voormalige Wit-Gele Kraisgebouw, eveneens aan de Voor straat. Nu de nieuwe zaak veel meer ruimte biedt dan voorheen zal dat gebouw toch in gebmik blijven als showroom en verkooppunt van het zgn. witgoed als was machines, koelkasten e.d. De nieuwe zaak, met daarboven nog twee verdiepingen die in gebraik kuimen wprden genomen, is heel fraai van opzet Dë beschikbare ruimte maakte het dhr. van Loon mogelijk het assortiment be langrijk uit te bi-eiden en talrijk in model, in grootte en in prijsklasse zijn dan ook de radio's, de t.v.'s, de afspeelapparatuur en de video's. Van Loon is een zaak met allure geworden die zich veler belangstel ling waardig heeft gemaakt.! - Aanrijding met gewonde Op 1 maart j.l. omstreeks 21.20 uur vond op de kraising van de Langeweg met de Kon. Julianaweg een aanrijding plaats tussen een fietser en een personenauto. De fietser, gen. A. M. S., wonende te Middelhamis, reed over de Langeweg. Op de kraising was hij voomemens de Kon. Julianaweg op te gaan. De bestuurder van de personenauto, gen. R. L B., won. te Middelhamis, reed over de Kon. Juliana weg en verleende op de kruising niet de vereiste voorrang. Door de aanrijding werden zowel de auto als de fiets behoor lijk beschadigd. De bestuurder van de fiets bekwam een hoofdwond. Hij werd door een plaatselijke arts behandeld. - Diefstal stuurhoesjes Door A. S. wonende te Middelhamis werd aangifte gedaan van diefstal van een stuurhoes van zijn Honda bromfiets. Te vens was er een beschermkap van zijn bromfiets verdwenen. De diefstal werd gepleegd op 28 februari 1985 terwijl de bromfiets bij de sporthal aan de Sport- laan te Middelhamis stond. Ook van de bromfiets van A. Ph. en A. S. te Middel hamis bleken de stuurhoesjes te zijn ver dwenen. Ook deze bromfietsen stonden bij de sporthal. - Trekker met oplegger in de sloot In de nacht van 2 maart j.l. reed L. S. uit Dirksland als bestuurder van een trekker met oplegger over de Staakweg te Dirks land. Op tot nog toe onverklaarbare wijze is hij met het samenstel in de sloot terecht gekomen die langs de weg is gelegen. De trekker met oplegger, eigendom van trans portbedrijf Taaie uit Middelhamis, werd ernstig beschadigd. Door de firma Tuk uit Klaaswaal werd met groot materiaal de combinatie weer uit de sloot gehaald. De Staakweg is die dag tot ongeveer 09.30 uur voor het verkeer afgesloten geweest. De bestuurder werd via de gebroken voor- rait uit de dab cabine geslingerd maar heeft daarbij nauwelijks verwondingen opgelopen. - Doorrijden na aanrijding De heer A. v. A. te Sommelsdijk had op 3 maartj.l. zijn personenauto geparkeerd op het Kerkepad te Middelhamis. Toen hij bij zijn auto teragkwam zag hij dat er een grote deuk in het portier van zijn wagen zat. Degene die de schade had veroor zaakt was daama weggereden. Bij onder- Een spontaan applaus was er toen diri gent Arie Stolkj.l. zaterdagavond de zaal binnen kwam om zijn eerste winterconcert bij de Koninklijke Fanfare „Sempre Cres cendo" te Middelhamis-Sommelsdijk te dirigeren. Een applaus van een geheel gevulde zaal die door voorzitter Jan van Lente werd begroet. In zijn openingswoord dankte de voor zitter de vele donateurs, het bedrijfsleven en ieder die Sempre in het afgelopen jaar hebben gesteund. Door deze steun was het mogelijk de benodigde veranderingen uit te voeren en kon voor ca. 11.000,aan nieuwe instramenten worden aangeschaft. In een vlot tempo werd vervolgens het concert afgewerkt. Voor de pauze een aantal pittige werken van niveau o.a. de concert ouverture Jodrell Bank en de ouverture Young one's partita. Daama meer in het gehoor Uggende werken. Na de eerste pauze was er een korrekt optreden van de dramband die op aparte wijze de trom beroerde. Vervolgens een verfris send optreden van het jeugdorkest met deze keer een eigen jeugdige bassist. Na de pauze ging het orkest verder met bekende melodieën van film en operette. Het geheel werd besloten met een ge- zamelijk optreden van orkest en dram band waarna Arie Stolk en zijn mede werkers een dankbare ovatie kregen van hun publiek. De presentatie was in veilige handen van lady speaker Mirjam van Kooten. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling 01870-3477 m nn zoek bleek dat de schade was veroorzaakt door de bestuurster van een personenauto, gen. C. W. wonende te S. Tegen haar wordt proces-verbaal opgemaakt. - Diefstal boxen uit auto Door A. de B., wonende te Middelhamis, werd aangifte gedaan van diefstal van twee geludisboxen uit zijn auto. De auto heeft op 3 maartj.l. geparkeerd gestaan bij het voetbalveld van v.v. Flakkee. De dader(s) hebben/heeft het portierslot ge forceerd waarna de boxen met een waarde van a 350 gulden uit het voertuig werden weggenomen. Woensdag 6 maart (biddag) OUDDORP - Herv. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. C. Weststrate, 's Gravenpolder-Doops gezinde Gem. 19.00 uur ds. M. C. Malipaard. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht en 19.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; biddagkollekte - Ger. Gem. 15.00 uur en 19.00 uur ds. H. Paul, Vlissingen - Ger. Kerk 18.30 uur ds. J. Hage, Stad aan 't Haringvliet DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden en 19.00 uur ds. I. Hoornaar; extra koUekte: biddag kollekte - Ger. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 19.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen- Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. Bac, Bodegraven. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. L. Kraijmer; kollekte: diakonie en kerkvoogdij. LUKASKAPEL HDG - 19.00 uur ds. J. T. Cazander; extra kollekte^ MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 15^00 uur ds. L. Quist en 19.30 uur ds. J. van Rossum, Waarder; Ie kollekte diako nie en 2e kollekte kerk - Chr. Ger. Kerk 15.00 en 19.30 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 10.00, 15.00 en 19.30 uur ds. W. Hage, Krainingen. NIEUWE TONGE-Herv. Gem. 14.30 en 19.30 uur ds. J. van den Bom; biddagkollekte - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. E. Venema, Middelburg- Centram. OUDE TONGE-Herv. Gem. 19.00 uur ds. B. Eysinga; extra bidstondkollekte -Ger. Gem. 14.30 en 19.30 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. G. C. Klok, bid stondkollekte. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Vos; bidstondkollekte. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. K. van Meijeren; extra kollekte Bidstond-Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. Karens, Opheusden. LANGSTRAAT - donderdag 7 maart 19.00 uur ds. L. Kraijmer, bidstond kollekte. ca o ca B ^o a o a e] ar/fi 'I>.'3fo£ mtCenaar tï Tiieuwe Tcm^t en kdurizr vun cniifc mcftns oo Ovirjlakkt afy (ff/A /Y'ffffY, .<r^ tfV/Affitaf/t Cf/fffff'ft<'f^^f('f f/ra,^<rrrr/;„f <y' ,^rr„,. '/f/yyfo firf<^ /(/f//frM (rtff/ 6f Cf f^rffe/fff//<U j//'(( Z^-' /tr/^/>fsr//jJ/rffff//."f'/'- f^f/f ff fff ^^'- ■f./f On /.vf// r/r ,.f,.:r/f, y„:/r f' ^tf^r. fX;,, ry/ii//Ji/'ff/ /'ff'/ yj< O/f/pf i /ff f ff f •rm, -y<4i/^ Een verkleining van het fraaie certificaat.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1