'i^i- vr^ tel. 5501 Vleeskeuringsdienst opgeheven; twee medewerkers node in de V.UoT. Ds. J. J. Poort Visser Ontwikkelingslanden willen Nederlandse vissersschepen aRichtspecialist karels autoschade Heleen van Dijk; eerste flakkeese vrouwelijke kand. deurwaarder Garage KNÖPS B.V. Kern Optiek Winteruitvoering Zangavond jn de Ger. Kerk htubredtUe vanuit „De Gooye" in Dirl(slan(l in „De Open Deur" Vrijwilligersmedaille voor P.T.T.'ers AUTO-SCHADE Maatschappelijk werk Citroen- Hesselink EO-televisie rechtstreeks Filmavond van de Ned. M.S. Stichting Ramoco b.v. Go8ree-Overflal(kee „Sempre Crescendo" Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Bedrijfswagen tot 101. G.V.W. A. J. V. Rumpt Langeweg 30 NIEUWE TONGE 01875 -1396 Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten Voordeel, kwaliteit en zekerheid Oogmeting gratis OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Dirksland, 01877 - 1357 Publiek welkom: RENAULT-dealer Autobedrijf 57e Jaargang VRUDAG 1 MAART 1985 No. 5375 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Steeds meer ontwikkelingslanden be seffen dat de zee een rijke voedselbron is voor hun steeds maar groeiende bevolking en dat ze een goede vissersvloot nodig hebben. Steeds vaker wendt men zich tot de Nederlandse visserij en scheepsbouw. Sinds 1981 hebben twee scheepsbouw bedrijven twaalf trawlers afgeleverd aan rederijen en schipper-eigenaren in India. De laatste drie schepen van deze serie zijn nog in aanbouw. Scheepswerf „Dé Hoop" in Hardinx- veld heeft er tot nu toe negen gebouwd; scheepswerf Damen in Gorinchem drie. Nigeria, Madagascar en Mozambique zijii andere ontwikkelingslanden die hun vissersvloten hebben vernieuwd of uit gebreid met trawlers die op Nederlandse werven van stapel zijn gelopen. En Indo nesië is de volgende potentiële klant, met zijn talloze eilanden, waar nu nog vaak op traditionele wijze met prauwen gevist wordt. Een aantal van de in ons land bestelde trawlers is gebouwd met zogeheten zachte leningen in het kader van Nederlandse ontwikkelingshulp aan India; de bouw van de andere vissersschepen is financieel mogelijk gemaakt met leningen van de Indiase regering tegen lagere rente. Nederland telt vijf tot zes werven die zich .toeleggen op de bouw van schepen voor de zeevisserij. Daarnaast is er nog een aantal werven dat naast vrachtschepen ook vis sersboten bouwt. De pogingen van deze werven om orders uit ontwikkelingslan den te boeken worden extra gestimuleerd door het uitblijven van opdrachten voor Nederlandse rekening. Dat er op dit mo ment geen Nederlandse opdrachten voor nieuwe vissersschepen worden geplaatst komt door voorgeschreven vangstbeper kingen die door de EG zijn vastgesteld. De vraag naar nieuwbouwschepen in Ne derland is hierdoor de afgelopen jaren sterk verminderd. MIDDELHARNIS Een aantal leden van de Bedrijfs Zelfbescherming van de P.T.T. te Middelhamis hebben woensdag de vrijwilligers medaille in ont vangst mogen nemen, uit handen van loco-burgemeester J. H. Koppelaar. De medaille voor 10 jaar trouwe dienst werd uitgereikt aan dhr. M. Meiaard en dhr. H. Buth. Voor 15 jaar aan dhr. W. Hanenberg, voor 20 jaar aan dhr. Nic. Goedegebuur en dhr. P. Taaie en voor 25 jaar aan de Dir. dhr. H. J. Schippers. Tenminste twee werven „De Hoop" en Damen zijn thans bezig samenwer kingsverbanden met werven in India te vormen. De kontakten hiervoor zijn ge legd tijdens een uitvoerige oriëntatie over de mogelijkheden voor Nederlandse scheepsbouwers die was ondersteund door de Cebosine, de Centrale Bond van Scheepsbouwmeesters in Nederland. S amen werking tussen werven in ons land en India kan op verscheidene manieren gestalte krijgen, variërend van uitsluitend kennisoverdracht, tot de gezamenlijke bouw van schepen, afhankelijk van het vakmanschap en de outillage van de In diase bedrijven. Deskundigen zijn het erover eens dat ontwikkelingslanden een nieuwe markt worden voor in de bouw van vissers schepen gespecialiseerde werven, maar ze voegen er meteen aan toe dat de financie ring van de opdrachten het grootste pro bleem is. De Stichting „Holland Fish" die onlangs operationeel is geworden, richt zich tot ontwikkelingslanden met de aanbieding van totaal-projekten die de hele zeevisse rij omvatten, van de visvangst tot de verkoop ervan aan de consument. Onder deel van deze offerte is ook de bouw van vissersschepen. De aktiviteiten van deze nieuwe organisatie spelen de werven dus ook in de kaart. 01871 - 1553 Vert. C. Bakker; 01877 -1589 MELISSANT Morgen, zaterdagavond 2 maart 1985 hopen de Chr. Gem. Zangvereniging „Vaya con Dios" en het kinderkoor „De Lenteklokjes", beide o.l.v. dirigent J. Zuidgeest, een zanguitvoering te geven in de Geref Kerk, Nieuweweg 11 te Me lissant. Er zal ook samenzang zijn. Een ieder is hartelijk welkom. De avond begint om half 8. De toegang is vrij maar aan het eind van de avond zal een kollekte worden ge houden waarvan een deel ten goede komt aan het Ontmoetingscentrum en een ander deel aan de koren. De 21-jarige Heleen van Dijk uit Den Bommel, werkzaam op het deurwaarderskantoor van Kampenhout en Groen te Som melsdijk heeft zich, met het be halen van het diploma ook de faam verworven de eerste flak keese vrouwelijke kandidaat deurwaarder te zijn. Heleen legde met goed gevolg het examen af na een studie die drie jaar duurde; elke zaterdag ging ze daarvoor naar Utrecht. „Een uitzonderlijke prestatie", vinden haar werkgevers en col lega's die haar dan ook bewon derend hebben gelukgewenst. Heleen zal worden toegevoegd aan Deurwaarder van Kampen hout maar ook ligt voor haar de weg open om t.z.t. een deur- waarderspost te gaan bemannen. Ze moet daarvoor wel tenminste 23 jaar zijn. LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS l44.-|^!t^i«Atj.l.l:l,U^J:t*:MJ..t»lil j.t:c. mvbxgcbhtbx, itps pc 70 L. IWf Tbpkwallteit uit Japan. Met een &ntastlsche W V L geluidsweergave en door middel van de equalizer een perfecte toonregeling. Oorstrelend en nu voor een zeer Interessante prys. Adviesprijs 770.-. Normaal 699.-. Nu slechts voOFiÜlezehaiheaAt VINGERLING 3-MlODELHARNIS-TEL 01B7O-2518 Zandpad 2-4 Middelhamis 01870-2567 a a a ca Ó^ca a a ca Het maatschappelijk werk, dat vanaf 1 maart gevestigd is op Oost-Achterweg 17a te Sommelsdijk, is via meerdere lijnen te bereiken onder een nieuw telefoonnum mer, namelijk 01870 - 5501. Het oude nummers (5305) komt daar mee te vervallen. Vanuit sportcentrum „De Gooye" in Dirksland zendt de EO-televisie dinsdag 12 maart rechtstreeks het programma „Holland ze zeggen.... Goeree Over- flakkee" uit. Op allerlei manieren wordt hierin aandacht besteed aan het eiland Goeree-Overflakkee. Zo zijn er bijvoor beeld gesprekken met bekende eilandbe woners onder wie de vier burgemees ters en is er een gamalenspel-wedstrijd tussen vertegenwoordigers van de dorpen Goedereede, Ouddorp en Stellendam. Muziek komt van de Koninklijke Mili taire Kapel en het schoolkoor van de „Prins Maurits"-Mavo en -Havo in Mid delhamis. Henriëtte Laan en Jan van den Bosch presenteren het programma. Be langstellenden kunnen deze uitzending gratis bijwonen; zij moeten wel een kaartje bestellen. Verder wordt hen verzocht om half negen aanwezig te zijn. In „Holland ze zeggen.... Goeree-Over flakkee" komen verschillende interessan te en leuke zaken over het eiland aan de orde. Daarvoor hebben onder anderen de burgemeesters C. Oversier van Dirks land, G. van Velzen van Goedereede, L. J. van Welsenis van Middelhamis en C. M. de Vos van Oostflakkee hun mede werking toegezegd. Verder zijn er ge sprekken over bijvoorbeeld het dialekt en over Delta Flora. Ook het recept van de streek en het vragenspel met het publiek ontbreken niet. Over Goeree-Overflakkee wordt boven dien een documentaire getoond, die ge maakt is door Harry König en Jan Nie- meijer. De kaarten voor het bijwonen van deze uitzending kunnen besteld worden bij de Evangelische Omroep, afdeling In- en Externe betrekkingen, postbus 565,1200 AN Hilversum (tel. 035 - 852641, toe stel 258) of bij de plaatselijke corres pondenten van de EO, van wie de namen staan op de raambiljetten die overal zijn opgehangen. U hebt dierenarts/directeur Vlees- Iceuringsdienst A. Wagner uit Dirks land en hoofdkeurmeester J. Bijster- bosch uit Middelhamis jarenlang veelvuldig over de flakkeese wegen kunnen zien snellen, maar na van daag zullen die ontmoetingen waar schijnlijk veel minder frequent gaan worden. Ze zullen ook niet meer op weg zijn naar slagerijen en slachtplaatsen waar een deel van hun werkterrein heeft gelegen. Bei den hebben per 1 maart en dat echt niet van harte de dienst verlaten door gebruik te maken van de VUT regeling. Hun vertrek heeft direct te maken met de opheffing van de regionale vleeskeurings diensten en de vorming daaruit van een landelijke Keuringsorganisatie, de Rijksdienst voor de keuring van Vee en Vlees, de R.V.V. Elk van hen heeft een vrij lange staat van dienst die wat dhr. Wagner betreft tot juni 1987 en wat dhr. Bijsterbosch betreft tot maart 1987 voort had mogen duren, maar 't zou anders lopen nu officieel per 1 januari met alle andere in den lande ook de Vleeskeuringsdienst Zuidholland Zuid-West is opgehouden te bestaan. De ze dienst was per 1 september 1981 gevormd en bevatte behalve Goeree Over- flakkee ook Voome en Putten en Rozen burg en het overgrote deel van de Hoekse Waard. De opheffing ervan zou in de personele sfeer niet zonder consequenties blijven. Dhr. Wagner werd te verstaan gegeven dat hij moest afvloeien, waarbij hij werd gewezen op de mogelijWieid „op wachtgeld" te gaan of van de VUT rege ling gebmik te maken. Hij koos voor het laatste zijhet dan ook dat in zijn geval van een Vrijwillige Uittreding geen sprake is: „Voor mij is het een MUT regeling", zegt dhr. Wagner teleurgesteld over de wat abrupte beëindiging van zijn dienstver band: „ik voel me als een ouwe krant, een krant van gisteren die vandaag helemaal geen functie meer heeft", zo luidt zijn wat schampere vergelijk. Dhr. Wagner was tot maart 1971 dierenarts met een zelfstandig praktijk. Per 1 maart 1971 kwam hij in volambtelijke dienst van de toemnalige Vleeskeuringsdienst Goeree Overflakkee als opvolger van dhr. Terlouw. Dhr. Bijsterbosch heeft heel nadmkke- lijk voor de VUT gekozen, zij het ook met de meest grote spijt want ook hij had graag nog enkele jaren door willen gaan. Na echter het keurmeesterschap 33 jaar lang op de meest consciëntieuze wijze te heb ben uitgevoerd voelde hij er niets voor om voortaan een deel van zijn tijd te moeten verdoen met het bijhouden van gereden kilometers en het invullen van dagrap porten waartoe hij in de nieuwe opzet van de dienst genoopt zou zijn geworden. Dhr. Bijsterbosch maakt er geen geheim van dat hij zijn werk en de vele kontakten die hij daarin had bijzonder zal missen. Hij kwam in april 1953 op Flakkee, naar hij zich voomam voor niet langer dan een j aar maar zijn verblijf duurt tot heden voort.! Hoofdkeurmeester Bijsterbosch keurde het vlees in de slagerijen van Middel- harnis tot Ouddorp en keurde bij huis- De heren Bijsterbosch (l) en Wagner (r) tijdens een van hun vele ontmoetingen onderweg. slachtingen, in Ouddorp soms duizend in één seizoen en van hem kan gezegd wor den dat in 't Flakkeese land elk weggetje en elke dreef wel bereden heeft! De re pressieve keuringen in de keukens van b. v. restaurants en inrichtingen en tehuizen waren minstens zo belangrijk. Deze zgn. „repressieve" keuringen zul len voortaan door ambtenaren van de Warenwet worden gepleegd en wanneer de heren een negatief gevolg van de oj)- heffïng van de Vleeskeuringsdiensten moeten noemen dan is dat er een van. „De vleeskennis van de keurmeesters die we nu hebben is onaantastbaar", laat dhr. Wagner weten, waartegenover hij stelt dat die bij de ambtenaren van de Warenwet ontbreekt. Hun vleeskennis hebben zij moeten vergaren in een achttal lessen terwijl de keurmeesters alle Slagersvak onderwijs hebben genoten.! Van de scheidenden zal nog officieel afscheid worden genomen, wellicht in den Briel omdat den Briel de centmmgemeen- te van de nieuwgevormde Kring, kring 11 (elf), is geworden. Uit het bovenstaande moge blijken dat de heren Wagner en Bijsterbosch zich daaraan niet anders dan met gemengde gevoelens zullen onder werpen. Jammer vinden ze 't dat ze voor tijdig af moesten vloeien en dat zeker niet alleen om de financiële consequenties daarvan. Ze stonden voor hun taak en 't is „wat onaangenaam" die op deze weinig eervolle wijze beëindigd te zien. De Ned. M.S. Stichting hoopt op 12 maart a.s. een filmavond te houden voor mensen met M.S. en hun partner en of begeleider. De aanvang van de avond is half 8. Het verzorgingstehuis „De Samaritaan" ver leent weer de gastvrijheid. De film bestaat uit 2 delen. Het eerste gedeelte benadert de M.S. van de me dische kant. In het tweede deel komen mensen aan het woord, die zelf M.S. hebben of er nauw bij betrokken zijn. Men heeft in de film geprobeerd zoveel moge lijk alle groepen te vertegenwoordigen: gehuwden, alleenstaanden, ouderen en jongeren. De film is pas half 1984 gereed gekomen en geeft dus een goed beeld van hoe de mensen er nu mee bezig zijn in hun gedachten en leven. Na de film kan er onder het genot van een drankje wat nagepraat worden. Het is de bedoeling om omstreeks half 10 de avond te besluiten. Om alle vergissingen te voorkomen. De avond is toegankelijk voor ALLE mensen met M.S. en voor de mensen die er in hun privé leven direkt mee te maken hebben. Men hoeft geen lid te zijn van de Ned. M. S. stichting om te mogen komen. Als er verenigingen zoals Rode Kmis, vrouwen verenigingen e.d. zijn die de film ook graag eens zouden zien, dan kunnen zij kontakt opnemen met mevr. K. M. Schippers- Berghuis, tel. 01879- 1815. De volgende aktiviteitvandeM.S. stich ting is op 16 april. Dan hoopt men een Bingomiddag te organiseren. voor Verkoop Service 01871 -1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 GOEDEREEDE Zaterdagavond 2 maart hoopt Ds. J. J. Poort, ook wel bekend als de legerpredi kant, in „De Open Deur" te Goedereede te zijn. Ds. Poort zal vertellen over zijn ervaringen als legerpredikant. Allerlei as pecten die te maken hebben met jongens die in dienst moeten, maar ook met jon geren die niet in dienst hoeven, wil hij belichten. Voorbeelden hiervan zijn: Wat doe je als Christenjongen in een niet-christelijke omgeving?, wat betekent het om als jon gere het ouderlijk huis te verlaten? Er zal ook een boekentafel aanwezig zijn met o.a. boeken van ds. Poort. De op brengst komt ten bate van de Prot. Mili taire Tehuizen. Jongeren van 16 jaar en ouder zijn van harte welkom in het verenigingsgebouw „de Ark" te Goedereede. Zaal open vanaf 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. MIDDELHARNIS Morgen, zaterdag 2 maart geeft de Ko ninklijke Fanfare te Middelhamis weer haar jaarlijks winterconcert. Een concert bestaande uit een optreden van het se nioren orkest o.l.v. haar dirigent Arie Stolk. Verder is er een optreden van het jeugdorkest o.l.v. Wim van der Mast en de drumband o.l.v. Cor Buskop. Sempre heeft een gevarieerd programma samengesteld met zowel klassieke als mo derne werken, kortom, voor elk wat wils. De aanvang is bepaald op 19.30 uur en de toegang is gratis. Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870- 3094 MIDDELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1