Succesvol begin jubileumjaar „Ons Koor Politieberichten IVlidiieltiarnis Polltlebericliten Ook Flakkeeërs deden mee aan de Elfstedentocht Politieberichten Fietspad langs Rottenburgseweg Muzikale ontmoeting Grote zendingsavond te Dirksland EHBO Selectiewedstrijd 4ri MTS Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Oostflakkee Dam- en Scliaal(vereniging „Ontspanning" te Ouddorp Mededelingen over de Delta Flora 1985 Goedereede Voorjaarsconcerten „Deo Cantemus" Dubbele bekerwinst Intermezzo Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening a 01870-3477 g Bestel nu uw kaarten 57e Jaargang DINSDAG 26 FEBRUARI 1985 No. 5374 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief SOMMELSDUK Met het eerste jubileumconcert van j.l. za terdagavond heeft het mannenkoor „Ons Koor" meteen in de roos geschoten. Enerzijds door de grote belangstelling en anderzijds door dat het een evenement werd van een hoog cultureel gehalte. Een afwisse lende avond, waarbij alle mede werkenden hun eigen inbreng had den. N'a een openingswoord door de heer J. Mackloet, voorzitter van „Ons Koor", zong het Mannenkoor drie a capella wer ken, die door de mooie akoestiek van de kerk volledig tot hun recht kwamen. Daarna zong het Dameskoor „Ons Koor tje" een viertal nummers, begeleid en gedirigeerd door Gerrit Zoon. Door de grote toename van nieuwe leden bij het dameskoor de afgelopen tijd, hebben zij laten horen, dat nieuwe leden snel zijn ingewerkt. Een vertolking van Psalm 23 van Franz Schubert was een mooi stukje werk van de dames en hun dirigent. Wat het publiek toen te horen kreeg van het Utrechts Byzantijns Koor o.l.v. Dr. Antonowycz, was fantastisch. Een vijftal liederen in de Slavische taal, die door 35 geschoolde stemmen werden gezongen, met daar doorheen solistische stemmen, was zang van grote klasse. Ieder lid van dit koor krijgt wekelijks, naast de gewone repetitie, zangles van een eigen zang pedagoog. Hierna zong „Ons Koor" het Pie Jesu van Palestrina en het Sanctus met orgel begeleiding van Kees Villerius. Dat Ger rit Zoon en „Ons Koor" al 50 jaar aan elkaar verbonden zijn en 40 meest ent housiaste zangers weet te inspireren, kan men wel horen aan de werken die zij ten gehore brengen. Het tweede optreden van het Utrechts Byzantijns Koor waren volksliederen uit de Oekraïne. Na deze vijf liederen werden zij beloond met een staande ovatie van het publiek, wat nog een toegift afdwong. Als sluitstuk van deze avond het Lauda Sion, gecomponeerd door Gerrit Zoon. Het Dames- en Mannenkoor met een zestal muzikanten, pauken, orgel en piano, voerden dit prachtige werk op bijzondere wijze uit. Een pluim voor dirigent Gerrit Zoon om dit alles zo te componeren en uit te voeren. Na een dankwoord van de voorzitter, waarin hij de aanwezigen attent maakte op het volgende grote evenement in het voor uitzicht op 1 juni met de Mastreechter Staar, verlieten de aanwezigen voldaan de kerk. Van het Dames- en Mannenkoor zijn opnamen gemaakt deze avond, die over enkele weken als cassette worden uit gegeven. ca B a a q e a o POORTVLIET Bezoek staatssecretaris Staatssec retaris van Onderwijs drs. G. van Leijen- horst verricht donderdag 7 maart a.s. de officiële opening van de uitgebreide School met de Bijbel te Poortvliet. Kleuter- en Lagere school zijn aan elkaar verbonden zodat de accomodatie klaar is voor de basisschool. MELISSANT Ophalen oud papier Morgen, woensdagavond zal er weer oud papier worden opgehaald t. b. v. het restau ratiefonds van de Herv. Kerk. Wilt u het gereed zetten? - Diefstal Op 22 februari j.l. werd door een inwoner van Sommelsdijk aangifte gedaan van diefstal vanuit de woning. De diefstal werd ontdekt door de werkster. Op 20 februari d.a.v. had iemand die boven in de woning aan het werk was, gestommel gehoord. Eerst nu bleek dat een bureau was opengebroken. Een geldbedrag van circa duizend gulden werd gestolen. - Inbraak In de avonduren van 21 februari j.l. werd er ingebroken in een gereedschappenhan- del in Sommelsdijk. De dader(s) had(den) zich toegang tot het pand verschaft door aan de achterzijde een dakplaat los te schroeven en deze daarna te verwijderen. Intern heeft men daarna een deur gefor ceerd naar de verkoopruimte. Een aantal laden werd doorzocht, doch er werd voors hands niets vermist. Tussen 22 en 23 februari j.l. werd er ingebroken in het schoolgebouw van de LHNO te Middelhamis. Men verwij derde aan de achterzijde van het pand de glaslatten van een raam. Nadat men de ruit had verwijderd is men het pand binnen gegaan. Een aantal bureaus werden door zocht. Er is een hoeveelheid geld weg genomen, doch het is nog niet precies bekend hoeveel geld er verdwenen is. - Doorgereden In de nacht van 23 februari j.l. vond er een aanrijding plaats op de Hobbemastraat te Middelhamis. Een onbekend gebleven bestuurder van een personenauto reed tegen twee ter plaatse staande personen wagens. Deze beide voertuigen werden aanzienlijk beschadigd. Degene die de aanrijding veroorzaakte is daarna door gereden. - Ingebroken In het week-end blijkt te zijn ingebroken in de werkkeet bij de bouw van het Verzor gingshuis aan het Poldersweegje te Dirks- land. Maandagochtend werd dat gecon stateerd. Er bleek een grote hoeveelheid gereedschappen te zijn gestolen. Ook' de werkplaats van Gemeentewerken in de Victoriahal kreeg nachtelijk bezoek. Er wordt een potje met wat geld vermist. - Botsing Op de kruising van de nieuwe Staverse- weg en de Langeweg vond 22 februari j.l. een aanrijding plaats. J. K. uit Sommels dijk reed met zijn personenauto over de oude Staverseweg, die thans dienst doet als parallelweg. Hij wilde de nieuwe kmi- sing oversteken in de richting Middel hamis. Vanuit de richting Dirksland na derde op dat tijdstip een personenauto, bestuurd door mevr. Groenendijk-Klink uit Melissant. Op de kruising ontstond een aanrijding waarbij beide voertuigen em- stig beschadigd werden. De auto van Mevr. Groenendijk- MIDDELHARNIS Het fietspad dat al enkele jaren langs de Molenweg tot ter hoogte van de Steene- weg ligt zal langs de Rottenburgseweg tot aan de Langeweg worden doorgetrokken. Het werk is onderhands aanbesteed aan de fa. Dijkers en Pijl te Middelhamis, die over een viertal weken met het werk gaat beginnen. De duur ervan wordt op een drietal maanden geschat. Het pad zal over de hele lengte aan dezelfde kant van de Rottenburgseweg blijven in tegenstelling tot een vroeger plan om bij de nadering van de Langeweg het pad naar de andere kant te verleggen. OUDE TONGE Muziekliefhebbers kunnen op 9 maart a.s. hun hart ophalen, daar om 14.30 uur de Muziekvereniging „Voomit" uit Oude Tonge en Fanfare Orkest „de Hoop" uit Stellendam samen een kofïïe-concert zul len verzorgen in het Verenigingsgebouw aan de Schoolstraat te Oude Tonge. Zaal open: 14.00 uur; aanvang 14.30 uur. Toegang gratis.! Dit concert staat in het teken van het muziekjaar 1985 en wordt tevens een uit wisselingsconcert, in verband met „zestig jaar Vooruit". Het is eveneens een goede voorbereiding voor „De Hoop", o.l.v. Arie Stolk voor het komende concours op 23 maart a.s. te Arnhem. Muziekvereniging „Voomit" staat o.l.v. Hugo Verwey. Het einde van dit koffie-concert zal zijn om 17.30 uur. OUDDORP- donderdagavond 7.30 uur student A. J. Gunst, Kapelle-Bieze- linge. OUDE TONGE - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. P. Blok, Capellea.d. IJssel (bed. H.D.). - Vervalst buskaartje J.l. zondag werd door controleurs van de ZWN in een lijnbus omstreeks 20.00 uur een inwoner van Zierikzee, de 19-jarige K. S., aangehouden die in het bezit was van een vervalst buskaartje. Daar de ver dachte woonachtig is in Zierikzee is het onderzoek overgenomen door de rijks politie in Zierikzee. - Aandaclitvestiging op zigeuners In Ooltgensplaat werden zondag 4 zi geuners aangehouden die door brand gangen en sloppen liepen. Drie van deze personen in totaal betrof het 2 mannen en 2 vrouwen) stonden gesignaleerd als per- isonen die zich bezighouden met het in sluipen in woningen. Van strafbare feiten is niet gebleken, waarna de mensen de gemeente zijn uitgeleid. HERKINGEN Ophalen oud papier Morgen, woensdagavond wordt weer oud papier opgehaald door de Joh. Friso- school. Begonnen wordt om half 6 bij de school. Graag tijdig gereed zetten s.v.p. Uitslagen van 18 febmari 1985: Dammen J. Visbeen - K. Tanis1-1 A. Meijer - mej. K. Tanis2-0 G. Tanis - P. van Dam1-1 J. Moerkerk - H. Tanis0-2 C. Mierop - K. Westhoeve1-1 C. Akershoek - J. ten Hove0-2 Schaken; afdeling 1: J. Grinwis - K. v.d. WendeVi-Vi E. Santifort-G. J. M. v. Alebeek 1 - O De heer Santifort speelt dit seizoen uit stekend. J. Dijkstra - J. W. J. BreveVi-Vi De Pionier IV - Ontspanning I3-5 Afdeling 2: A. van Huizen - C. Orgers1-0 A. Kastelein-M. H.J.v. Doorn..I -O i Aan de spectaculaire Elfstedentocht die vorige week donderdag in Friesland werd gehouden hebben ook een aantal Flakkeeërs deelgenomen. De meesten van hen troffen elkaar zaterdagmorgen op de ijsbaan van de Ver. Middelharnis-Sommelsdijk waar een aantal van hen deelnam aan een wedstrijd hardrijden over 25 ronden, zo'n 13 km in totaal. Winnaar daarvan werd, voor de 3e keer en daarmee definitief houder van de wisselbeker, dhr. S. Kuiper uit Goeree. Op de foto zien v/e de Elfstedentochtdeelnemers, van links naar rechts: Wim Wielhouwer, dhr. Doom uit Hellevoetsluis, Eddy Groenendijk, van Strien, Leen van Nieuwenhuyzen, Leen Wielhouwer, Wolfert, Jan van Soest, Henk Kastelein, Leen Breeman en S. Kuiper. Niet op de foto staan o.a.: S. B. Wielhouwer, die samen met zijn twee bovengenoemde broers donderdagavond even na half 7 de tocht afmaakte, voorts Martien van Bergen, Co Braber uit Ooltgensplaat, een Vreeswijk uit Nieuwe Tonge, Tom Keijzer uit Melissant, Krijn van Groningen uit Middelhamis en Jaap v.d. Bok en Jaap Tanis uit Ouddorp. Jim Hameeteman en Olaf Prinsen, resp. uit Ouddorp en van Goeree-Havenhoofd haakten na 150 km af. De vier bovengenoemden zijn lid van de IJsclub „Ouddorp. In 1985 zal de Stichting Deha Flora voor de 28e maal haar poorten openen voor een grandioze bloemententoonstel- ling van 2000 m^ met daaraan verbonden een huishoud- en consumentenbeurs van 3500 m^. Deze bloemententoonstelling c.q. huishoudbeurs zal gehouden worden van 30 juli t/m 3 augustus 1985 te Stel lendam. De officiële opening zal geschieden door de voorzitter van Openbaar Lichaam Rijnmond de Weledele heer André van der Louw. De bloemententoonstelling zal dit jaar staan in het teken van oude (antieke) rijwielen, transportfietsen, bakfietsen, slagersbestelfietsen met mand, brood karren, karbidlantaams enz. Mocht u zo iets dergelijks in uw bezit hebben of weten te staan en dit tijdelijk tijdens de tentoonstelling ons ter be schikking willen stellen dan zouden wij dit zeer op prijs stellen. Wilt u zo vriendelijk zijn om in dit geval kontakt op te nemen met de voorzitter van de Delta Flora de heer A. E. Stmik, Kmisweg 4 te Stellendam, tel. 01879 - 1487. - Brand op MS „Mijntje" Maandag 18 febmari, omstreeks 9.00 uur brak brand uit in de machinekamer van MS „Mijntje" dat als regel ligplaats heeft in de buitenhaven van Stellendam. Terwijl de schipper enkele rondjes voer om het ijs in de buitenhaven te breken, ontstond de brand, vermoedelijk door het lekken van leidingen van een oliekachel. De schipper had rook binnengekregen en moest met ademhalingsproblemen naar het zieken huis worden overgebracht. De brand werd door de brandweer geblust. Een verder onderzoek wordt ingesteld door de Rijks politie te water. - Oplichting Op verzoek van de politie te Ouddorp werd te Zwijndrecht de 24-jarige P. A. B. aangehouden terzake vermoedelijke op lichting. De man had ten nadele van een inwoner van Ouddorp een personenauto verduisterd en liet reparatie uitvoeren op naam van de benadeelde terwijl hij tevens op diens naam benzine tankte. De auto kon worden inbeslaggenomen en aan de eigenaar worden temggegeven. - Verkeerscontrole Afgelopen vrijdagavond werd op de Ha- De Classicale Zendingscommissie Briel- le, waarin ook de Hervormde Commissie voor de in- en uitwendige Zending op Goeree-Overflakkee vertegenwoordigd is, heeft de organisatie op zich genomen voor het houden van een grote zendings avond op D.V. woensdag 27 febmari a.s. om 19.30 uur in het Verenigingsgebouw „Onder de Wiek" te Dirksland. Als sprekers hopen op te treden de heren T. Eikelboom, secretaris binnenland van de Geref. Zendingsbond en drs. H. W. Schilperoort, districtsecretaris van de Raad voor de Zending in Zuid-Holland. Beide heren maakten ieder op zichzelf een reis naar Indonesië en bezochten daar ver schillende zendingsgebieden. Aan de hand van dia's zullen beide sprekers een aantal punten behandelen over het zendingswerk in het algemeen en in Indonesië in het bijzonder. Punten die vooral de aandacht krijgen in hun voor dracht zijn: 1Wat doet de kerk daar; als zelfstandige kerk hebben zij hun eigen aanpak. 2. Wat heeft de bezoekers het meest aan gesproken. 3. Hoe wordt de jeugd bij de kerk be trokken en wat doet men er mee. 4. Hoe is de bezinning op het zendings werk en welke voorlichtende taak heb ben wij hierin. Iedereen, ook vooral de jongeren worden hartelijk uitgenodigd deze zendingsavond bij te wonen. De opening en de sluiting worden resp. verricht door de voorzitters van de Classicale Zendingscommissie en de Commissie voor in- en uitwendige zending op Goeree-Overflakkee. ringvlietdam een verkeerscontrole gehou den. 6 bestuurders kregen een proces verbaal terzake foutieve verlichting en gladde banden. Bij 2 bestuurders werd het kentekenbewijs ingenomen i.v.m. de slech te staat van onderhoud van de auto's. De afgelopen maand zijn voor de recht bank in Rotterdam, 21 jeugdige personen uit Stellendam veroordeeld terzake in braken, winkeldiefstallen en vernielingen, welke in 1982 en 1983 waren gepleegd. De straffen variëren van een geldboete van 350,—- en 250,— tot aan vrij willige dienstverlening van 75 uur tot 10 dagen. Tevens moet de schade welke bij vernielingen was aangericht worden be taald. Indien aan de vrijwillige dienst verlening geen gevolg wordt gegeven, zal alsnog een vervangende straf worden op gelegd. Op zaterdag 13 en vrijdag 19 april a.s. verzorgt het Chr. Gemengd Koor „Deo Cantemus" voor de achtste maal in suc cessie Voorjaarsconcertavonden in de grote zaal van de DOELEN te Rotter dam. Aan deze Vooqaarsconcerten werken verder mee de Ridderkerkse Kinder- en Tienerkoren o.l.v. Jeimifer v.d. Hoek, de bariton Harry Smink, het Koperkwartet Wim v.d. Vliet, de pianist Loek v.d. Leeden en de organist Jan van Weelden. De leiding van het geheel bemst bij Arie Pronk. Kaarten a 15,incl. programma boekje en garderobe, kunnen schriftelijk worden besteld bij het secretariaat van „DEO CANTEMUS", Slangekmid 6, 2914 BZ Nieuwerkerk a/d IJssel, of tele fonisch bij de heer A. de Vries, no. 010 - 807927. Op zaterdag 2 maart 1985 organiseert EHBO afd. Middelhamis-Sommelsdijk de selectiewedstrijd van de Kring Flakkee. Dit zal plaats vinden in de Aula van de Rijksschiolengemeenschap aan de Burg. Mijslaan 5 te Middelhamis. De aanvang is 14.00 uur en u bent allen van harte welkom. MIDDELHARNIS Zowel Dames, als Heren 1 van volleybalvereniging In termezzo zijn erin geslaagd om de tweede bekerronde te bereiken. Dames 1 moest het in de ie ronde voor de nationale volleybal beker opnemen tegen 1 e klasser de kikkers uit Oostburg. De dames, die zelf in de 3e divisie uit komen wonnen nipt met 2-3. De set standen waren: 11-15, 16-14, 3-15, 15- 11,2-15. Heren 1 moest het in de 1 e ronde voor de districtsbeker opnemen tegen 2e klasser Drecht Volley'80. Heren 1 dat zelf in de promotie klasse uitkomt won zeer een voudig met 0-3. Dit betekende de Ie seizoenzege voor heren 1 in een officiële wedstrijd. De setstanden bij deze wed strijd waren: 13-15, 3-15, 9-15. Beide teams bekeren dus verder. Bekeruitslag: Molenwiek - Dames 23.1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1