Ds. v.d. Linden 1 Vk jaar in Diricsland Middelharnis Be lofzang is in stilte tot God Sparta speelt thuis voor de beker Grote belangstelling voor jubileumconcert Gratis belastinghulp ouderen gemeente Produktinformatie kwark Aanplant en onderhoud Elzemeet Oostflakkee nog weinig gehinderd door leuzen Mannenkoor „Ons Koor" Landarbeider J. Lindhout begint wormenkwakerij in de buurt van Sint Annaland Bladz. 2 ,E1LANDEN-NIEUWS' DINSDAG 19 FEBRUARI 1985 Woensdagavond 13 februari j.l. heeft de hervormde gemeente van Dirksland mogen herdenken dat ds. Van der Linden 12'/i jaar geleden als predikant van Dirksland bevestigd werd. Deze herdenking vond plaats tijdens een bijzondere gemeente-avond in het verenigingsgebouw „Onder de Wiek", die tot op het podium met gemeenteleden gevuld was. Ds. Hoornaar opende deze avond met de schriftlezing die ook 1254 jaar geleden in de ochtenddienst van zondag 13 augustus 1972 centraal heeft gestaan, tijdens de bevestigingsdienst door ds. Van Hens- bergen 2 Tim. 3, vers 4 tot hfst. 4, vers 5. „Predik het Woord" was toen de tekst Heraut van de Koning zijn, schetste ds. Hoornaar nu wederom. De bazuin vat tend en het Woord van God uitdragend, uitzaaiend, uitbazuinend, de gemeente in. Dat was en dit is het werk van een predikant. De jeugd van de gemeente, die in grote getale aanwezig was, gaf blijk van hun dank d.m.v. een zelfgemaakt lied en ge dichten. Op spontane wijze werd fam. v.d. Linden gefeliciteerd door de jongeren van klubs en zondagsschool. De zangvereniging „Sursum Corda" bracht haar dank voor de goede en harte lijke kontakten in de afgelopen \2Vi jaar over, door enkele liederen te zingen. De voorzitter van de zangver. dankte domi nee voor de bijzondere wijze waarop hij het zangkoor in diepte en op hoogte heeft mogen begeleiden. Ouderling van Putten, die namens de kerkeraad de felicitaties overbracht me moreerde dat een 12Vi jarige ambtsbedie ning een mijlpaal mag zijn op de levens reis. Een mijlpaal waarbij we mogen stil staan en omzien. En in dit dankbaar omzien is het Christus die de fam. v.d. Linden de kracht gaf om te staan in de gemeente te Dirksland. Arbeidend in de wijngaard van Christus, dan is het ook Christus verdienste van de afgelopen \2Vi jaar in Dirksland. We mogen bij deze mijlpaal in verwondering omzien om met dezelfde verwondering weer te mogen opzien naar Jezus, die ook voor de toe komst kracht zal schenken. Hierna overhandigde hij namens de ge meente een huiskamerklok, die op deze avond nog de wand van het verenigings gebouw sierde, maar snel daarna aan een van de wanden in de Pastorie aan de Irenelaan te zien zal zijn. Namens de vervolgcatechisanten ver tolkte Janny van Noord op indringende wijze de dank die er leeft bij de gemeente en catechisanten over het werk van de dominee. In de afgelopen 12!4 jaar heeft hij op vele plaatsen in de gemeente en het ziekenhuis tot troost en bemoediging mo gen zijn, op de reis naar de eeuwigheid. Door middel van een klankbeeld gaven een zestal bejaarden blijk van hun aan wezigheid in de gemeente. Via de geluids band en dia's waren we getuige van de hartelijke felicitaties die deze groep ge meenteleden, die veelal d.m.v. de kerk telefoon verbonden zijn met de gemeente, aan dominee en mevrouw van der Linden met Rien en Janny uitspraken. Namens alle bejaarden spraken deze zes bejaarden hun dank uit voor de liefdevolle arbeid die dominee en mevrouw van der Linden in de afgelopen 12Vi jaar hebben verricht. Bovenal dank werd uitgesproken voor de verkondiging van het Woord van God vanaf de kansel waarmee zij weke lijks d.m.v. de techniek in hun huiskamers verbonden zijn. De beheerskommissie van het vereni gingsgebouw „Onder de Wiek" maakte van de gelegenheid gebruik koper en zilver bijelkaar te brengen, en zo op dit 12'/i jarig jubileum even stil te staan bij het 25-jarig bestaan van het hervormde verenigings gebouw „Onder de Wiek". „Onder de Wiek", dat als opvolger van het koor gedeelte in de kerk in 195 9 werd gebouwd. Mevr. de Berg die vanaf het begin werk zaam in het gebouw is, werd uitgenodigd om samen met ds. Van der Linden een wandkleed te onthullen dat door de hand- werkgroep vervaardigd is voor een van de wanden van het verenigingsgebouw. Op het wandkleed is een zevenarmige kandelaar uitgevoerd. Een kandelaar die licht verspreidt. Dhr. van Rossum wenste ds. v.d. Linden toe dat hij in Dirksland nog vele keren van dat Licht uit het Woord mag vertellen. Vertegenwoordigers van de bijbelstudie kringen hielden een korte bijbelstudie over het boek Prediker. Het boek van waaruit ds. v.d. Linden 12Vi jaar geleden preekte tijdens de intrededienst. Vanuit dit feest- boek mochten zij terugzien op 12!4-jarige arbeid in de gemeente van Christus. Het verkondigen van het Woord in de Kerk- TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 H3 EZ! DD Samen met ds. v.d. Linden onthulde mevr. v.d. Berg het prachtige wandkleed. diensten, maar ook de bijbelstudie en pastoraat in de huizen. Als laatste mocht kerkvoogd Huizer spreken. Indertijd was ik de eerste die dominee, mevrouw en Rien mocht afhalen bij de pond over het Zijpe tussen Sint Philipsland en Duiveland voor een eerste preekbeurt in Dirksland. Nu ben ik de laatste, sprak dhr. Huizer. Ook hij dankte ds. en zijn gezin voor de liefdevolle en fijne kontakten die er in al die jaren mochten zijn tussen de pastorie bewoners en kerkvoogdij. In zijn dankwoord getuigde ds. v.d. Lin den wat hij in de afgelopen jaren ervaren heeft van de intredetekst uit Prediker 8 vers 4 „Waar het Woord des Konings is, daar is heerschappij". Het is moeilijk om na zo'n avond onder woorden te brengen wat er in je hart omgaat, sprak dominee, en daarom wees hij op Psalm 65 „De Lofzang is in stilte tot God". Aldus een gedeelte van deze goede avond in de hervormde gemeente van Dirksland. Na afsluiting van de wel gevulde avond met het zingen van Psalm 65 en dankgebed maakte iedereen van de gelegenheid ge bruik fam. van der Linden te feliciteren. NIEUWE TONGE EXTRA KERKDIENST D.V. woensdag 20 februari hoopt om 19.30 uur in de Ned. Herv. Kerk op ging van de Mannenvereniging voor te gaan ds. D. Heemskerk uit Maartensdijk. Volleybal: Vanavond (dinsdag) spelen zowel de dames als heren thuis in de 1 e bekerronde. Om 19.30 uur ontmoet het damesteam de 1 e klasser C W uit Capelle a/d IJssel, om 21.00 uur het herenteam Vedo uit Hoor naar. A.s. zaterdag 23 februari speelt Sparta eveneens thuis met enkele kompetitiewed strijden, waarbij vooral de aandacht uit zal gaan naar heren 1, dat dan Spivo ontmoet. Door zaterdag de inhaalwed strijd tegen TOP te winnen, hebben ze nu samen met HoUemare de kop. Dinsdag 26 februari speelt dames 1 om 20.00 uur voor de kompetitie tegen Geer vliet. Dit alles vindt plaats in de sporthal te Middelharnis. Het eerste jubileumconcert van „Ons Koor" kan wat de publieke belangstelling aangaat niet meer mislukken. Als de verkoop van kaarten zo doorgaat als afgelopen week, zullen er aan de kerk geen kaarten meer verkrijgbaar zijn. Bij het ter perse gaan van dit nummer, waren nog maar 70 kaarten voorradig. Zolang de voorraad strekt zijn ze nog verkrijgbaar bij de Rabobank Middel harnis en het V.V.V.-kantoor te Middel harnis. HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g Zoals al enige jaren de gewoonte is ge worden, heeft de Stichting Bejaarden- werk Middelharnis ook voor de 1984- aangifte geregeld dat ouderen door een deskundig belasting-inspekteur GRATIS geholpen kunnen worden bij de invulling van hun aangifte-formulieer, én infor matie! Dit geldt alleen voor mensen met een AOW-inkomen en een klein pensioentje (of niet), maar beslist niet voor mensen met veel geld. Zij kunnen gemakkelijk een belastingburo inschakelen. Elke vrijdag in de maand maart is deze Inspekteur in het dienstencentrum aan wezig. U moet wel even een afspraak maken met de medewerk(st)ers van de stichting. Een normaal bezoek aan deze Inspekteur duurt ongeveer 20 minuten. U kunt bellen om een afspraak. Het telefoonnummer is 3366. U kunt ook langs komen op het diensten centrum voor een afspraak. U kunt zelf een vrijdag uitkiezen, en ook de voor U geschiktste tijd. U zegt het maar als U de afspraak komt maken. Voor alle andere mensen voor heel Goe- ree-Overflakkee is deze Inspekteur elke maandag vanaf 25 februari tot en met 1 april eveneens in het dienstencentrum bereikbaar tussen 09.00 en 16.30 uur. Kwark is een zuivelprodukt dat al langer bestaat dan men over het algemeen aan neemt. Het is waarschijnlijk de eerste, meest primitieve kaassoort die de mens maakte met de bedoeling melk een tijde lijke houdbaarheid te geven. Het is te begrijpen dat dit vooral in warme landen een veel gebruikte methode was en nog steeds is, in verband met het snelle bederf van melk. Wie wel eens in Griekenland geweest is, kent ongetwijfeld de feta, die ook een kwarksoort is. De oorspronkelijke manier van bereiden (zoals nog steeds door Jan Bastiaansen gebruikt wordt), komt veel overeen met die van kaas. Ér wordt ook zuursel (wel meer) en stremsel (veel minder) toe gevoegd. De volle melk gaat zich dan scheiden in wei (vloeistof) en wrongel (kwark), het geen ongeveer 20 uur duurt. Daarbij is een konstante temperatuur van veel belang. Vervolgens wordt de wrongel in zakken gehangen om uit te lekken. Op deze ma nier krijgen we een kwark met een volle, romige smaak. Wilt u een vruchten- of kruidenkwark hebben, dan kunt u deze naar smaak toe voegen. Gezond en lekker. Wim Vijfwinkel Sint Annaland: Wat de een als een vies goedje beschouwt, is voor de ander een winstgevend zaakje. Zo gaat dat in ieder geval met het kweken van wormen, want ook daar zit tegen woordig brood in. Dat is de over tuiging van de heer J. Lindhout uit Sint Annaland en van een tiental collega's van hem op andere plaat sen in Zeeland. Landarbeider J. Lindhout wil ongeveer eind maart met een wormenkwekerij in de buurt van Sint Annaland beginnen. Het wil zeggen dat hij de te kweken wormen voor zichzelf laat werken. Die dieren produceren mest en die vindt gretig aftrek bij tuinders en de liefhebbers van een fraai gazonnetje of eventueel een kleurige rozen tuin. Landarbeider Lindhout zegt dat hij over het kweken van wormen wel eens wat gelezen en op de televisie gezien heeft Het leek de landarbeider uit Sint Anna land een aardige aktiviteit om zijn in komen te verruimen, zodat hij besloot kontakt op te nemen met een coöperatie, waar wormenkwekers zich bij kunnen aansluiten. Via deze coöperatie, waarvan er een stuk of drie in Nederland zijn, krijgt de heer Lindhout een wormenpakket thuis- geestuurd, waarmee hij dan aan de slag kan. Het gaat om zogenaamde Califomi- sche roodwormen die oorspronkelijk uit Amerika komen. Ze leven alleen in orga nische stoffen die Lindhout van de boeren uit de omgeving van Sint Annaland be trekt. Hij maakt als begin van zijn bedrijf een zogenaamd bed van één meter breed en zes meter lang. Dat is een strook grond waar onderin een afscherming wordt ge maakt om te voorkomen dat er mollen aan de wormen gaan knagen. Op die strook grond komt dan organische stof waar de kruipende dieren in leven. Ze gaan van die organische stof eten en dat wat ze af- A.s. zaterdag 23 februari gaat de Ver eniging voor 5fatuur- en Landschapsbe scherming Goeree-Overflakkee verder met het onderhoud aan een Elzemeet aan de Klinkerweg te Ouddorp. Deze Elzemeet in het Bunkerb'os, eigen dom van Staatsbosbeheer, zal door de vereniging de komende jaren in zijn oor spronkelijke staat worden teruggebracht. Op het gedeelte dat de vorige maand is gekapt zullen zo'an 50 nieuwe elzen wor den aangeplant. Door het wegblijven van onderhoud zijn deze elzen in de loop der jaren verdwenen. De aanplant gebeurt alleen bij vorstvrij weer (spade mee brengen!) Na deze aanplant zal dit ge deelte van de Elze- of Haaymeet weer in zijn oude staat zijn teruggebracht. Gelijktijdig met de aanplant zullen we op hetzelfde perceel, ook bij vriezend weer, een gedeelte van de achterste randbeplan- ting kappen. In de loop der jaren zal deze elzenrandbeplanting na uitloop en nieuwe aanplant zich één geheel gaan vormen met het Elzenmeet perceel. De aktie aan de Oostmoersedijk, ver meld in de „Steme" komt hiermee te vervallen. De Klinkerweg is te bereiken via de provinciale weg richting Ouddorp „stran den", daarna de eerste weg rechtrs, dit is de Hofdijksweg. De tweede weg links is de Klinkerweg. De aktie begint om 9.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Handgereedschap is in geringe mate aan wezig, wie in bezit is van een goede boom- of motorzaag wordt aangeraden deze mee te brengen. Het afkomende hout zal zoals gebruike lijk na afloop van de aktie onder de helpers worden verkocht voor 10,m^. Verdere inlichtingen: 01870 - 5566 01870-4156 scheiden, de mest, is de handel van land arbeider Lindhout. Overigens wordt er ook boven het bed een afscherming ge maakt om eventuele hongerige vogels niet in de gelegenheid te stellen, een feestgelag aan te richten. Het aardige voor Lindhout is dat zijn bedrijf vanzelf uitbreidt. Hij begint met een bescheiden bed. Maar na een paar maanden hebben de wormen zich al der mate vermenigvuldigd, tengevolge waar van hij de lengte van het bed dan al moet gaan verdubbelen. Deze verdubbeling zal zich net zo lang voortzetten tot Lindhout vindt, dat hij er genoeg werk aan heeft. Vanaf dat moment kan hij het teveel aan wormen verkopen. De coöperatie heeft zich verplicht en garant gesteld het over schot aan wormen weer terug te kopen, om daar andere nieuwe kwekers mee te hel pen. Dan is de landarbeider Lindhout wel een twee tot drie jaar verder voor hij in deze situatie verkeert. De mest is reukloos en bruin-korrelig. Het produkt wordt in tonnen afgevoerd, vooral in de richting van het Verte Oosten, waar erg veel belangstelling voor de wor- menmest bestaat. In Nederiand is de wormenmest nog niet zo bekend. Vandaar dat hier ook nog niet zo veel afzetmoge lijkheden zijn, maar Lindhout verwacht dat die markt wel zal groeien. Over de prijzen die voor de mest betaald worden staat nog niet zo veel vast. De mest is volgens hem wel duurder dan kunstmest, maar dat heeft weer te maken met het feit dat er nog maar weinig vraag naar is. Een kollega van Lindhout, uit Sint Phi lipsland, exporteert al zo'n veertig tot vijf en veertig ton mest per j aar. D at levert een bedrag op van 800 tot 1000 gulden per ton. Afgezien van de prijs is de wormen- mest ten opzichte van de kunstmest veel en veel beter. Het verbetert de struktuur van de grond, spoelt niet zoveel weg, zoals dat met kunstmest wel het geval is. Dus al meet al een goede toekomst voor de wormenteler in Sint Annaland In de gemeente Oostflakkee komt het gelukkig nog maar weinig voor dat er discriminerende leuzen wor den geschreven op openbare ge bouwen e.d.; te weinig vindt een deel van de raad om gebruik te maken van de diensten van de Stich ting Willem van Oranje die er zich op toelegt discriminerende teksten te verwijderen. B en W beraden er zich nog op of ze de raad een voorstel zullen doen een bijdrage van 15 cent per inwoner te vragen, waar mee de PvdA fractie nu alvast zijn in stemming betuigde omdat de Stichting zich volgens dhr. Poortvliet ook bezig houdt op het educatieve vlak. Alhoewel de raad in dit stadium nog niet om een uitspraak werd gevraagd kwam, bij monde van dhr. C. L. M. de Wit, uit de CDA hoek al het commentaar dat het voor hen niet hoeft „Uit zuiver econo mische overwegingen", lichtte dhr. de Wit toe: „het komt in onze gemeente gelukkig maar weinig voor en waar het voorkomt kan het eigen gemeentepersoneel die wel verwijderen", vond dhr. de Wit. In zijn beantwoording maakte de voorz. burg. de Vos bekend dat hij vanuit zijn kamer wel oog in oog zit met een haken kruis aan de aanwezigheid waarvan hij zich wel degelijk groen en geel ergert „We zullen het er toch over eens zijn dat discriminerende leuzen ten strengste die nen te worden afgekeeurd", geloofde de voorz. Hij wist dat de politie er alles aan doet waar het gebeurt de daders op te sporen. Soms is het, in overleg met de Off. van Justitie, mogelijk de daders zélf het geschrevene te laten verwijderen. Hij lachte fijntjes. Zacht murmelde hij voor zich heen: op het zeetje, want de deining was fel, vis en tabak over. Ja, 'k ben rijk gezegend: nog lezen zonder bril, geen last staken de hand ten groet op en gingen ieder huns weegs, van het zout, kinderen, die me gaan onderhouwen.... 'tWas mooie vis enAaivanNoordt, die stille vent, wier Och, och, wat is de Heere goed op me. En wat harder: door allemaal geprezen om z'n idee. Hij grinnikte VERVOLGVERHAAL door Fenand van den Oever - 30 - G. F.CallenbachB.V. Nijkerk Als 't even kan, mannen, zal ik wel zouten. Dat was een prachtig aanbod. En daarna gingen de meesen in hun kooi; de één ging slapen, sommigen zongen een versje. Giel van De- venten Het briesend paard moet eind'lijk sneven: Joost Sas: Ik steun op God, mijn toeverlaat dies heb ik niets te vrezen. Ze wisselden elkaar af Arend-Michiel van Roon lag met de vingers in zijn oren, om niet afgeleid te worden, en de boekjes op z'n buik. Hij stompte z'n hoofd vol met de nautische kennis, die hij vergaren wilde. Tegen de middag kwam er nog een koud verzetje. Aai van Noordt zag, net bij aflossen van zijn torn, een Deense snik. En Aai van Noordt, die het gekste van allemaal op een maal vis is, dacht: die moesten we voor een braadje praaien. Hij ging meteen door naar Wij- nand Hoogendijk, die er best oren naar had. En toen Aai voorin vertelde, wat het plan was, kropen ze allemaal hun warme holletje uit Ze sliepen immers zolang ze geen vis zagen.... Wijnand Hoogendijk wist zich wel verstaanbaar te maken. Hij brabbelde: Ich wole fisch, und habe smoking.... Alrijt En meteen streek dat kleine Deense ding z'n sloep. Er gingen twee manden kabeljauw in. Dat was het prachtigste ogenblik van de dag. Ze reikten fijntjes en likte zich de lippen bij voorbaat af. Er was te veel voor één maal. Een deel ging vers in de pan, de rest wilde Wijnand zouten. Dat was een begin, nog voor het want nat was. Joost Sas zei: Jongens, laat dat zouten maar aan mij over. Ja, ja, even lieten ze hem toen begaan. Het was immers min of meer de afspraak, bij weinig vis: Joost in het zout Maar Giel vanDeventer enDries Storm, die erbij stonden, zeiden tenslotte tegen elkaar: we moeten er toch aan geloven, dalijk, laten wij ze maar snijden. En ze sneden, want ze konden niet langer die kostelijke visjes met rust laten. Dat was de drang, die hen altijd weer de zee opjoeg: de vis. Ze holden er achteraan, ze joegen erop, ze trotseerden er ogen vol tranen voor, wanneer het zoute water dieper doordrong. En Dries, zowel als Giel, het waren, dat wist iedereen, zo om-en- de-bij de beste vissnijers van de vloot. Ze namen de vis met een gemak alsof het speelgoed was in de handen, stripten haar, spouwden open en kerfden de graat eruit, waaraan geen gram vis achterbleef En 't waren blanke lappen vlees, die zij in het zout zetten..,. Zoals ze daar stonden, was het een lust om naar die twee te kijken. Ze zeiden geen woord, werkten door, gestaag, de spieren in hun gezicht gespannen, de ogen óp de vis. Wijnand Hoogendijk stond er ook bij, hij zei geen woord, natuuriijk prees hij niemand, doch aan zijn blik was te zien, hoe hij Dries en Giel om hun werk achtte. Och, met z'n allen was het gauw gebeurd. Dat zo samenwerken gaf een goeie stemming. Piet van der Zwan sloeg een kantje dicht. De jongens spoelden aan het slot het dek schoon en beneden, waar Joost wat later de moten krimpkabeljauw in de pan wierp, werd ordentelijk en gezellig gepraat. Midden eronder riep Wijnand Hoogendijk Arend- Michiel voor een bagatel boven. Hij moest loden, 't Was eigenlijk het werk van de stuurmansmaat. Be neden zeiden ze onder elkaar daarvan, dat Wijnand toch zo vreemd kon doen. Na het diepen ging Arend- Michiel gauw naar omlaag, want hij wilde, vóór de hondewacht, het derde hoofdstuk nog uit z'n hoofd kennen. Het zout was inmiddels zijn werk begonnen. Nog niet erg, doch de meesten hadden de steken reeds gevoeld. Ze wezen elkaar het begin der pekelvreters aan en zochten hun verbandtrommeltjes op. Joost Sas, die sedert de ontvangst van zijn brief eigenlijk nog niet anders dan gepraat, gezongen en z'n kinderen geloofd had, zei: Wacht maar, mannen, ik zal weleens verbinden. En ze wisten: Joost kon dat goed. Hij deed het met zachtheid en goedhartigheid. Daar wier, terwijl hij bezig was, om gelachen en gezegd, dat ze hem zouden missen.... Joost weerde alle zwaarmoedigheid af; kom- me die tije, dan komme die plage. En hij smeerde hier een zalfje en bond daar een doekje. Met boorwater waste hij sommige wonden uit. Dries Storm, die wou gaarne ketteren, kreeg geen kans en Giel van Deventer, die zuchtend zijn stopwoord herhaalde: ja, mensen. waren er geen zonden, er waren ook geen wonden, kreeg van niemand asem. Dirk de Niet elkeen weet hoe droog hij somwijlen uit de hoek kan komen, bauwde Wijnand Hoogendijk na: Als ich smoking habe, kreeg Joost etwas.... Ze lachten gul. Joost het allermeest Hij zei: Op dat gebied heb ik al wat meegemaakt met schippers, die d'r eigen verstaanbaar mosse maken. Op zo'n leste reis, komt dat weer in je.... En toen drongen ze op vertellen aan. Er was immers tijd genoeg. Nou, voor vertellen voelde Joost niks, maar hij ging toch, zo rondschartelend terwijl, zijn gang. Bij de kachel staande hief hij de ietwat gebogen rug op en zei: Onderjaars, aan boord bij de Vlaggenridder, heb ik nog eens gelachen. We moesten voor Harrewegen, met een sloeg, appelesienen halen op Palermo. Ja, dat waren reisies, de Golf door en langs Gibraltar, zo naar Sicilië. Da's geen kleinigheid, mannen, we deden er zevenendertig dagen over. Nou, je weet, de Vlaggen ridder, de tweede Van van Nardus van Krimpen, wou altijd een hoop vlaggen op z'n schuit hebben. Maar affijn, daar gaat het nou nog niet om. Het gaat om je verstaanbaar te maken. Op Palermo moesten we melk hebben, de ouwe en ik gingen d'r voor aan de wal. Maar niemand begreep ons. Liet, lait, zee Nardus, hij had wel eens gehoord, dat dat melk was. Maar ze haalden d'r schoeren op. Wat nou? vroeg Nardus. Ik zee: jij bent ouwe, jij moet het weten. En toen, want je kon van Nardus zeggen watje wou, maar goochem was-tie, toen gong-ie, net alsof ie wat doen moest op het tonnetje zitten en hij loeide als een koe: boe, boe. Maar we kregen melk.... (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2