Onder de zon Zonwering-^*^*^ en Rolluikenshow Politieberichten Middelharnis: Dhf. W. LokkeF ill dc VUT na 46-Jarige P.T.T.-verbintenis r^ i Ver. van bedrijven G. en O. vergaderde op 21, 22 en 23 februari a.s. Tevens reparatie "yjS^eii levering volgens afspraak^^S^ Middelharnis Goedereede Bijeenkomst Verzorgende Beroepen Studieverg. S.G.P. Tiener-naaikursus Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Gewasbescherming C V.d. BOOIII Open Jeugdwerk Dirksland A« Jaloezieënfabriek„Flakkee" Bijeenkomst in 't Haventje 57 e Jaargang DINSDAG 19 FEBRUARI 1985 No. 5372 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 33 cent per mm. Bij contract speciaal tarief (Pred.3:12.13) S De wintervorst kwam weer terug, een kille majesteit van sneeuw en ijs, fiij toonde ons zijn macht. Ontredderd staan dan mens en dier, hij werd niet meer verwacht De mens hoe kundig ook, staat machteloos in deze wintertijd. De gouden dagvorstin klimt hoger, hoger elke dag en elke dag wint ze aan stericte, warmte, kracht. Het lijkt een worst'ling tussen lente en wintermacht. De Schepper ver daarboven stuurt hun gang met Goddelijk gezag. Onder de zon slaat Hij de mensenwegen ga hun werken, woelen, vreugden angst van die naar Hem niet vragen De levensvreugden sterven met hen weg in korte levensdagen omdat zij spotten met Zijn liefde, trouw. Zijn goedheid en gena. Wie leeft bij 't licht dat Boven wordt ontstoken boven de zon, de krachten der natuur weet zich bij God geborgen heel zijn levensduur de glans van eeuwig licht wordt nooit door Hem verbroken. LANERTA 23 februari Van bekende boeken worden films ge maakt. Zo ook van „De negerhut van Oom Tom". Een lange boeiende film over apartheid en diskriminatie, verpersoon lijkt in Oom Tom. Kom kijken, of je 't boek nu wel of niet hebt gelezen! Het is zeker de moeite waard! De deuren gaan om 19.00 uur open en de film start om 19.30 uur! Entree 3,50 Tot ziens in „Onder de Wiek". Zaterdagavondteam, Dirksland POORTVLIET Beroepen Ds. Tj. de Jong, her vormd predikant te Poortvliet, ontving dezer dagen een beroep naar Garderen. THOLEN Verkeerscontrole Met foto-appara- tuur heeft de rijkspolitie een snelheids controle gehouden op de Ten Ankerweg en de Grindweg. Van de 67 voorbijgaande auto's op de Ten Ankerweg waren er 7 bij die te hard reden. Op de Grindweg wer den er 281 auto's gecontroleerd. Er waren daar 12 overtreders met een te hoge snelheid. Men mag daar niet sneller rijden dan 50 km., er waren er nu bij met een snelheid van 80 km. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 De Vereniging van bedrijven Goeree en Overflakkee hield op 14 februari 1985 haar algemene ledenvergadering, waarbij in de bestuursvacature de Swart, de heer L. Tamboer jr. werd gekozen. Na de pauze werd door de heren T. J. Engelbens en ir. E. J. B. de Wieger een toelichting gegeven op het energie-rap port, opgesteld in opdracht van de Dordt- se Kamer van Koophandel. Het rapport, een degelijk stuk werk, laat weinig heel van het gevoerde beleid van het GEB te Dordrecht met name voor wat betreft het tarief sbeleid, dat door P rof. D r. Grapperhaus werd omschreven als „Be lastingen vermomd als prijzen"De Emgo valt als afnemer eveneens onder dit re giem. Hoewel inmiddels verzachtende maatregelen werden genomen, zal er nog veel moeten gebeuren alvorens van een redelijke tariefstelling sprake zal zijn. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd gretig gebruik gemaakt. v^ /«i in ons pand West Achterweg 2 te Middelharnis. Wij introduceren het aller nieuwste op het gebied van de Zonwering. Stalen schermen in kleur en doek naar keuze. Tevens kunt U kennis maken met onze nieuwe KunStStofprodukten waarvan wij officieel dealer zijn voor Goeree-Overflakkee en Schouwen Duiveland; o.a. ramen, deuren, schuifpuien, schroten, binnenpanelen, etc. Beslist een bezoek waard. Het adres voor uw komplete zonwering West Achterweg 2, 3241 EH Middelharnis Telefoon 01870 - 3484 Natuurlijk leveren wij nog steeds: Echte Oud Hollandse Markiezen, Rolgordijnen, Jaloezieën, Rolhorren, Horren, Hordeuren, Knikarmschermen, Vertikale jaloezieën. Sereens, Rolluiken. Alles op maat gemaakt en gratis gemeten. - Auto bleek gestolen In de nachtelijke uren van 12 februari j.l. werd te Middelhamis een personenauto waargenomen waarvan de bestuurder zich opvallend gedroeg. Naast de bestuurder was een passagier gezeten. Toen de be stuurder de politiewagen zag ging hij er met grote snelheid vandoor. Enige tijd later werd dezelfde wagen bij de Heinen- oordtunnel gezien. De beide inzittenden hadden toen de wagen al verlaten maar werden in de directe nabijheid van de auto aangetroffen. Zij werden aangehouden omdat inmiddels was gebleken dat de auto,een BMW, te Amsterdam was ge stolen. De beide inzittenden van de auto bleken goede bekenden van de politie te zijn. - Diefstal Door een inwoner van S., genaamd P. P. B. werd aangifte gedaan van diefstal van kleding uit zijn auto. De auto had op 13 februari j.l. afgesloten geparkeerd gestaan op het Spuiplein te Middelharnis. De auto bleek te zijn opengebroken. - Brand In de woning van J. v. N. te S. brak op 14 februari brand uit. De brand werd om streeks 16.30 uur ontdekt, en is ver moedelijk ontstaan door een defect in de schoorsteen. De ontdekking van de brand was maar net op tijd daar de balken in de woonkamer al brandden. Door de brand weer werd de brand geblust. Er ontstond een grote schade aan de woning. De schade is zo groot dat de woning thans niet meer bewoonbaar is. De bewoners zijn tijdelijk bij familie ondergebracht. - Weer aangehouden Een inwoner van Dirksland, gen. N. v. L. werd geruime tijd geleden veroordeeld omdat hij vee uit de wei had gestolen. Hem was enige tijd geleden toestemming ver leend onder geleide enige zaken af te werken in Sommelsdijk. Daar heeft hij kans gezien onder het toezicht vandaan te komen. Hij is keimelijk geruime tijd onder gedoken geweest. Op 16 februari 1985, werd hij echter weer aangehouden te Steenbergen. Hij werd niet alleen aan gehouden omdat hij de benen" had ge nomen. Hij had zich inmiddels weer schul dig gemaakt aan mishandeling en be dreiging. - Brandjes De brandweer van Dirksland moest op 16 februari j.l. uitrukken omdat er in de woning van de fam. van de W. een schoor steenbrand was gemeld. De brandweer bluste de brand. Er bleek een stuk karton brandend in de schoorsteen te zijn blijven steken. De brandweer van Sommelsdijk moest op 17 februari j.l. uitrukken voor een soort gelijke melding. Er zou schoorsteen brand zijn in de woning van de familie B. In de schoorsteen was een brandende krant blijven steken. Hier behoefde de brandweer niet op te treden. - Verduistering personenauto Tegen de 50-jarige N. v.d. N. uit Brielle werd proces-verbaal opgemaakt terzake verduistering van een personenauto ten nadele van een garagehouder te Stellen- dam. De auto kon inbeslag worden ge nomen. - Winkeldiefstal J. J. V. wonende te Ouddorp werd door een winkelier te Ouddorp betrapt op dief stal van winkelwaren tw.v. ongeveer 50,Zij werd aan de politie over gegeven, die deze zaak verder afhandelde. - Diefstal fiets Door een inwoonster van Stellendam werd aangifte gedaan van diefstal van haar rijwiel, merk Union, donkerrood van kleur. De diefstal vond plaats tussen 9 en 13 februari, vanuit de garage bij haar woning. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling CZl 01870-3477 m DD Vereniging Verzorgende Beroepen Re gio Flakkee hoopt D.V. 27 februari weer een bijeenkomst te houden in het vereni gingsgebouw van de Ger. Gem. te Dirks land. Ds. Elshout uit Zoetermeer zal dan spreken over het thema: „Christelijke hulpverlening in de psychiatrie". Aanvang half acht. Iedereen is hartelijk welkom. Willem Lokker, de man die bijna 46 jaar het gezicht van de PTT teiefoondienstkring Middelharnis mee heeft bepaald is vrijdagmiddag door superieuren en collega's uitgezwaaid. Niet van harte trouwens want zowel dhr. Lokker, als hen van wie hij scheidde, hadden het dienstverband best met nog wat jaartjes willen verlengen als 't in de dienstkring Middelharnis maar bij 't oude was gebleven...! De Kring werd echter opgeheven en werd zgn. „uitvalspunt", met één man als personele bezetting. De sfeer waarin dhr. Lokker zich zoveel jaren had wélbevonden verdween en het was daarom dat hij de knoop doorhakte om van de VUT- regeling gebruik te maken; op z'n zestigste. was geweest. Namens de collega's enoud- coUega's overhandigds dkr. Beket dhr. Lokker een enveloppe met inhoud. Een gouden vakbondsinsigne werd dhr. Lokker daarna opgespeld door dhr. Joh. Soeteman uit Ouddorp, voorz. van de afd. Goeree-Overflakkee van de CFO, de Christelijke Federatie Overheidsperso neel die die naam per 1 januari 1984 kreeg na daarvoor NCBO en eerder nog de Bond voor Publieke Werken te hebben geheten, bij welke dhr. Lokker zich in 1945 al had aangesloten. De gouden speld was een blijk van waardering voor het verrichten van 40 jaar vakbondswerk dat tot een hoog doel verplichtte, n.l. de zwakkeren tot een hand en een voet te kunnen zijn. Ook dhr. J. Witvliet, de oud- directeur van het Gasbedrijf te Middel hamis liet zijn waardering daarvoor gel den. Dhr. Vlaming reikt dhr. Lokker (r) geschenken en een Oorkonde uit. Al op z'n veertiende was hij in dienst getreden van de Radiodistributie in Mid delhamis, waarna „de PTT in z'n leven was gekomen", zoals oud-dienstkring- leider dhr. Beket illustreerde. Ook nü, op het afscheid in „de Hoeksteen", was de PTT nadrukkelijk aanwezig in o. a. de heer Happel als Groepschef en dhr. Vlaming als regio manager. Slechts waardering jegens dhr. Lokker kwam hen over de lippen waarbij dhr. Vlaming vaststelde dat Employé 1 e klasse Lokker in't bezit is van vrijwel alle spelden die door de PTT ooit zijn uitgereikt. „We hebben dankbaar gebruik gemaakt van Uw capaciteiten", zo waardeerde hem dhr. Vlaming, dhr. Lokker rangschikkend onder die all-roun- deres van welk er op het eiland aanzienlijk méér waren geweest dan elders in de regio. Mooie geschenken en een Oorkonde wa ren de tastbare blijken van de uitge sproken waardering. Door de oud-dienstkringleider dhr. Be ket werden vele en goede herinneringen opgehaald aan het funktioneren en het met elkaar omgaan in de voormalige Dienst kring Middelhamis. „We hebben plezie rig met elkaar gewerkt en we waren ook helemaal op eikaar aangewezen!" her innerde dhr. Beket en hij liet dat gelden voor die periodes waarin men veel plezier had beleefd maar ook die waarin men elkaar in droeve omstandigheden tot steun DIRKSLAND De studieverg. der S.G.P. hoopt woens dagavond te vergaderen in „Rehoboth", aanvang half 8. De inleiding zal worden verzorgd door dhr. W. Goedegebuure onder de titel „Mensenrechten". Belangstellenden zijn hartelijk welkom. THOLEN Afscheid voorzitter De Schutse De 81-jarige heerP. J. DroogeruitTholen heeft dezer dagen afscheid genomen als voorzitter van de Stichting Protestantse Bejaardenzorg eiland Tholen en Sint Phi- lipsland. De Schutse te Sint Annaland. Tot zijn opvolger is benoemd de heer Th. Aamoudse uit Oud Vossemeer. Stichting Wijkgroep „Middelhamis- Zuid" start bij voldoende deelname een kursus naaien voor tieners onder des kundige leiding. De kursus start woensdagmiddag 27 febmari 1985 van 16.00 - 18.00 uur of donderdagmiddag 28 febraari 1985 van 16.00 - 18.00 uur. (waar de meeste be langstelling voor is). De kosten zijn voor 8 lessen: 45, Deze kursus wordt gehouden in het buurt huis „Pippeloentje", Meidoomstraat 10a, Middelhamis. Opgave en/of inlichtingen: M. v.d. Bos, tel. 01870-5834. Dankwoord Na de sprekers te hebben dankgezegd voor de goede woorden en de ontvangen geschenken was het voor dhr. Lokker tijd temg te zien op de lange periode waarin hij zijn werk mocht doen; zich de zegen daarvan realiserend verklaarde hij nauwe lijks woorden te kunnen vinden: „....ik voel me klein en dankbaar. Wie ben ik dat ik deze dag mag beleven?" vroeg dhr. Lokker zich af, ervan getuigend nooit in al GOEDEREEDE Zaterdagavond zal met jongeren van 12 tot 16 jaar weer bijeengekomen worden in 't Haventje waarvan de zaal om 7.15 uur opengaat. Er zullen twee films worden vertoond, een over het leven op de olieplatforms in de Noordzee en een over de omstandig heden waaronder de bemanningen van de voorraadschepen hun werk moeten doen. Er wordt de bezoekers slechts een bij drage in de onkomsten van 1,ge vraagd. die j aren met tegenzin naar het werk te zijn gegaan. Het werk dat strekte van het Fort te Ooltgensplaat tot in de vuurtoren van Ouddorp. Veelvuldig en goed waren de kontakten geweest die hij mocht hebben met de duizenden aangeslotenen op het kerktelefooimet en hij maakte van de gelegenheid gebruik al die bejaarden en aan huis gebondenen een goede levens avond toe te wensen. Het bleek dhr. Lokker duidelijk te spijten dat de dienstkiing Middeliiamis was op geheven en zo hij een wens mocht doen zou het die zijn dat de kring en de oude vertrouwde technische dienst terwille van de flakkeese bevolking weer in ere zouden worden hersteld. Dhr. Lokker bleek aan de Kring en aan zijn collega's heel goede heriimeringen te zullen bewaren, zeker ook voor de ondersteuning die hij van hen in heel moeilijke dagen heeft mogen er varen.... „Aan hen en aan de vriendelijke flak keese bevolking zal ik in stille dankbaar heid goede herinneringen bewaren", ver klaarde dhr. Lokker die zijn dankwoord besloot met een aangrijpend getuigenis waarin ook het verlies van zijn echtgenote naar voren kwam: „wanneer je door alles heen de zegeningen van God mag ervaren, je omgeven weet door hen die je in liefde omringen dan krijg je nieuwe moed en stemt je dat dankbaar. Zielsgelukkig bo vendien wanneer je mag uitzien naar een nieuwe toekomst. Elke dag wordt je aan gereikt als een eeuwigheid om gelukkig te zijn". SINT PHILIPSLAND Benoeming Met ingang van 1 augustus a.s. wordt de heer Plekkenpol directeur van de openbare basisschool De Luijster. Hoofdleidster van de kleuter school wordt dan plaatsvervangend direc teur van De Luijster. HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur ds. Chr. v.d. Poel, Yerseke. STAD AAN 'T HARINGVLIET- don derdagavond 7.30 uur ds. A. Hofman, Aalburg. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland(bev. ambt- dr.). Namens alle deelnemende bedrijven en instellingen van onze Agrarische Informatie-markt, gehouden vrijdag j.l. zeg ik de zeer vele bezoekers hartelijk dank voor hun komst. Mede door u werd deze markt een grandioos succes. Ook een woord van dank aan de directie en personeel van Hotel van Marion, Middelhamis, voor de uitstekende verzorging. Gaarne wil ik u aan het begin van een nieuw seizoen, alsmede uw gezinsleden en medewerkers een gezond en goed agrarisch seizoen 1985 toewensen. DIRKSLAND Voor goede service - vertrouwd advies" iV B3 B G3 ^CS a O C3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 1