Dineke van Katwijk oogstte veler complimenten Vicon 75 jaar partner in de landbouw iSlagerij v.d. Beek! Drie maanden garantie op onderhouds- en reparatiewerk s I^^H ^s r ^^n ^^wm ^Tgj ^^HHI Pi^^^^H c^w_^ ^H ^^M 8,95 17,75 Magere sucadelappen De gehele week: VERSE NASSI Klanten van BOVAG-garages hebben er automatisch recht op uil wk 1 1 Ij H Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 5 FEBRUARI 1985 Middelharnis: Dineke van Katwijk heeft vooral vrydag een blije dag beleefd, al lijkt dat voor haar nauwelijks een uit zondering te zijn. Met zóveel am bitie werkt ze in haar handwerk- winkel op Westdyk 58 te Middel harnis en met zóveel vreugd ont vangt en begeleidt ze de handwer kende dames dat elke dag haar veel voldoening schenkt Vrijdag was 't tóch even anders omdat toen de vernieuwde zaak weer in gebruik genomen werd; mooier dan ooit straalden Dineke en haar winkel...! Na drie gesloten dagen vond ze 't weer héérlijk in de vernieuwde winkel aan 't werk te gaan en 't was best leuk de compli menten in ontvangst te nemen voor de prachtige inrichting die tot stand was gekomen; eigenhandig trouwens, met man op 1 januari 1910 ging Hermanus Vis sers voor de laatste keer in zijn ftinktie van bedrijfsleider van boerderij „Vondels Landleeuw" zijn principaal Willem Udo, landjonker te Abbenes, nieuwjaar wen sen. Tijdens het borreltje vertelde Vissers dat hij per half maart voor zichzelf zou beginnen. Dat besluit heeft voor de inter nationale landbouwwerktuigenwereld ge volgen gehad. Het initiatief van deze een voudige pionier-loonwerker heeft geleid tot het ontstaan van VICON: Vissers COanstructiebedrijf Nieuw Vennep. Hermanus Vissers ging als een van de eersten in de Haarlemmermeer met een zaaimachine de boer op en verkocht en passant ook zaden, kunstmest en poot- aardappelen. Toen de boeren zelf wilden mechaniseren, verzette Vissers de bakens en ging ook machines verkopen en repara ties verrichten. Tijdens de tweede wereld oorlog ontwikkelden zijn zoons een aard- appelpootmachine die op de eerste na oorlogse beurs te Utrecht 1000 bestel- Ungen opleverde. De aanzet tot indus triële produktie was daarmee aangegeven. Daaropvolgende innovaties voor hooi- bouw en bemesting bezorgden VICON wereldfaam en de eerste „Koning Willem I"-prijs van de Vereniging Nederlands Fabrikaat. 380 miljoen In 1985, het jaar van het 75-jarig jubi leum, telt VICON ruim 1000 mede werkers, verdeeld over 20 produktiebe- drijven en verkoopmaatschappijen in Europa, Amerika en Japan. Haar ma chines voor de gewasteelt en ruwvoeder- winning zijn in ruim 70 landen in aktie. Voor de derde wereld zijn aangepaste werktuigen ontwikkeld die o.a. in India worden gefabriceerd. Van de gekonsoli- deerde jaaromzet (ca. 380 miljoen in 1984) wordt ruim 90% in het buitenland gerealiseerd. Een flexibele, aktiegerichte organisatie, teamgeest, innovatiedrang, klantgerichte aanpak, sterke financiële backing van het moederbedrijf Thyssen Bomemisza en een duidelijke visie op de toekomst zijn de belangrijkste faktoren die voor kontinue groei zorgen. Vicon Nederland b.v. De stichting van eigen verkoopmaat schappijen is een van de oorzaken van VICON' s sukses. D at geldt evenzeer voor Nederland. Ca. 10 jaar geleden is het 071; Woensdag gehaktdag: 500 gramü,lO Donderdag, vrijdag, zaterdag: 500 gram 1000 gram I UitgebakkenSPEK...perpakje±200gram 2,95 100 gram rauwe ham.2,75 loo gram lunchworst...l,49 150 gram busworst1,39 100 gram achterham 2,25 Wij bezorgen ook aan huis. Geldig t.m. 16 februari. St. Joris Doelstraat 34 SOMMELSDIJK Tel. 4705 distributie- en servicegebeuren verzelf standigd op een bedrijfscomplex van 1 Vi hectare te Lelystad met als doel het opti maal bewerken van de vaderlandse markt. Sinds die tijd is de omzet ruim verdrie voudigd en blijft deze toenemen. Ook in 1984 kon weer een groei van ruim 32% worden gerealiseerd vergeleken met het voorgaande jaar. Vicon Nederland nam daarmee ruim 990% van de geconsoli deerde concemomzet voor haar rekening. De groei is mede te danken aan de grote vraag naar machines voor de ruwvoeder- oogst en de suksesvoUe introduktie van een gamma akkerbouwwerktuigen, waar onder landbouwspuiten en pneumatische zaaimachines. Zuidlaren Alhoewel het officiële bedrijfsjubileum op 15 maart a.s. wordt gevierd, geeft Vicon Nederland op de beurs te Zuidlaren reed een jubileumvoorproefle in de vorm van noviteiten (non-stop zwenkbare trek- boom voor maaier-schudder, een serie op- raappersen, een ruwvoederdoseerwagen en een schudegzaaimachine combinatie) en een jubileum-telefoonquiz. Voor iedere koper van een Vicon land- bouwwerktuig heeft Vicon Nederland in 1985 een extra verrassing: voor de vee houders het boek „Gras.... cultuur en conservering" en voor de akkerbouw „De teelt van aardappelen". Deze publikaties zijn door top-experts samengesteld en be vatten zeer aktuele en praktische infor matie. THOLEN Benoeming De waarnemend direc teur van het rusthuis Ten Anker te Tholen, de heer A. A. M. van Loon, is per 1 februari 1985 benoemd tot directeur van het bejaardentehuis Sint Maartensdijk te Sint Maartensdijk. De 30-jarige heer Van Loon blijft voorlopig ook nog waarne mend directeur van Ten Anker ter ver vanging van de directrice, mevrouw Koole, die met ziekteverlof is. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling EZII 01870-3477 m □D S THOLEN Aanbesteding Door het gemeente bestuur van Tholen werd aanbesteed het derde gedeelte van het bedrijventerrein aan de Molenweg te Oud Vossemeer. Het werk bestaat uit het bouwrijp maken van het terrein met riolerings- en bestratings- werkzaamheden. Bouwbedrijf A. C. van der Werf uit Scherpenisse was de laagste met een bedrag van 103.500,exc. B.T.W. Regelmatig komen automobilisten bij ons klagen over aan hun voertuig verrichte repara ties of onderhoudswerkzaamheden, nadat het tijdvak van de drie BOVAG-garantiemaan- den al is verstreken. Daaruit blijkt dat zelfs leden van de Consumentenbond onvoldoende bekend zijn met de BOVAG-garantieregeling voor verrichte garagewerkzaamheen", aldus Peter van Heijgen, juridisch medewerker van de afdeling juridische leden-service van de Consumentenbond. ,,En dan praten we nog maar niet over de klachten, die we krijgen van slachtoffers van beunhazerij. Kennelijk is 't een niet uit te roeien kwaad dat men toch met beunhazen in zee gaat. In die gevallen is onze reactie er vaak een van Eigen schuld, dikke bult". Overigens zijn we dan wel zo vriendelijk de slachtoffers van beunhazerij te wijzen op de BOVAG-garantieregeling. Want het bestaan van deze garantie vinden we een goede zaak, omdat die de consument een stuk extra zekerheid biedt", benadrukt de zegsman van de Consumentenbond. Kwaliteit staat bovenaan ^^m mSÊÊÊÊ nf% Relatief weinig klachten Borgstelling Reparatie-opdrachtkaart Heldere afspraken vooraf Gespecificeerde rekening Ongeëvenaarde zekerheid en vader die Dinekes handwerkpassie van harte coachen. Al sinds 1966 toen ze haar winkel begon, toen nog op de helft van de grootte die het nu gekregen heeft. Nog immer hangt er ten voorbeeld de „steken- lap" die de nu 91-jarige oma de Bruin maakte toen ze rond 1900 de lagere school bezocht. Dineke koestert die lap waarop zo'n vijftig verschillende steken zijn te bewonderen en dikwijls doet de lap nog dienst om de dames zo'n hen on bekende steek aan te wijzen...! Zélf be heerst Dineke die ook en alles wat ze verkoopt kan ze zelfde dames instrueren. Wol neemt de grootste plaats in in haar winkel en van de vernieuwing werd ge bruik gemaakt om alle soorten en merken wol en katoen keurig op kleur te leggen zodat de dames veel gezoek bespaard kan blijven. Handig, omdat het modegebeuren voor een heel groot deel op kleur gericht is. Voorts biedt Dineke van Katwijk haar naam werd een begrip en dat wil ze graag zo houden borduurpakketten, kralen, zijde, patronen, stramiens, kralen, enz. Dineke bevestigt nog eens dat het met de mode heel wat sneller gaat dan vroeger het geval was. Voorheen had ze eigenlijk maar één seizoen, het echte brei-seizoen dat strekt van eind augustus tot zeg maar februari, maar nu zijn er duidelijk twee seizoenen want de dames breien na fe bruari lustig verder met katoenen garens in lichte kleuren. Vooral truien zijn favo riet en mocht Dineke klanten hebben die er zelf geen gat in zien dan heeft ze een twintigtal dames, goede breisters alle maal, op wie ze een beroep kan doen. Wat de vrijdag nog extra feestelijk maak te was de bekendmaking van Scheepjes wol dat ze uit een gehouden wedstrijd de hoofdprijs gewonnen had. Morgen, woens dag, op haar verjaardag nog wel gaat ze de lucht in voor een prachtige reis naar Italië waar o.a. spinnerijen zullen worden be zocht! Bij de BOVAG bevestigt men de visie van de Consumentenbond. Jan van Zwet, secretaris van de afdeling auto: „Inderdaad, het plibliek is nog onvol doende op de hoogte met het bestaan van onze ,,drie maanden reparatie-ga rantie". Want anders kun je toch niet begrijpen waarom er dikwijls mensen een beroep doen op de garantierege ling als de termijn van drie maanden al voorbij is. Evenmin vah te begrijpen wat sommige mensen bezielt om zaken te doen met een beunhaas, waarbij de enige garantie is, dat je geen enkele ga rantie krijgt. Wie daarentegen bij een BOVAG-ga- rage aanklopt voor hel laten uitvoeren van een onderhoudsbeurt, het verrich ten van reparaties of schadeherstel- werkzaamheden heeft altijd recht op drie maanden garantie op de uitge voerde werkzaamheden, ongeacht de afgelegde kilometers sinds het repara tietijdstip. Deze garantie geldt altijd automatisch. De klant hoeft er zelfs niet eens om Ie vragen", zegt Van Zwet. Hij vervolgt: Denk nu niet dat we die garantie alleen geven omdat we van die aardige mensen zijn. Nee, wij kun nen de Nederlandse automobilist zo'n verstrekkende garantieregeling aan- De BOVAG-garage is het juiste adres voor alle werkzaamheden die er aan uw auto moeten worden verricht. De drie maanden volledige garantie op de uitgevoerde werk zaamheden vormen een stuk extra zeker- held. 1 pi iSi ■■■'V. 9^ bieden omdat we het volste vertrou wen hebben in onze organisatie. Wie zijn of haar auto door een BOVAG- bedrijf laat onderhouden of repare ren, kan erop rekenen dat deze werk zaamheden uiterst vakkundig worden verricht. Immers, een BOVAG-be- drijf betekent onder meer dat goed op geleide mensen met gebruik van mo derne apparatuur en toepassing van goede onderdelen de werkzaamheden uitvoeren. Wie zich tot een BOVAG- garage wendt, weet vooraf al dat hij/zij zaken doet met betrouwbare mensen en dat het voertuig degelijk wordt behandeld. Want een garagebe drijf kan niet zomaar BOVAG-lid worden. Daarvoor komt wel het een en ander kijken. Naast de genoemde aspecten als vakbekwaam personeel en moderne apparatuur moet kwaliteit bij de dienstverlening bovenaan staan", aldus Van Zwet. Bovendien kunnen klanten bij even tuele conflicten achteraf ahijd terug vallen op de diensten van de overkoe pelende BOVAG-organisatie, na eerst overleg te plegen met het garagebe drijf. In eerste instantie tracht dan het BOVAG-bemiddelingsbureau een op lossing voor de problemen te vinden. Blijft er dan nog onenigheid bestaan, dan kan de automobilist een beroep doen op de BOVAG-Geschillencom- missie, wiens uitspraken bindend zijn voor beide partijen. Echter, in de praktijk komt het zelden of nooit zo ver, aangezien de soms voorkomende klachten al direct bij het eerste teken van de klant door de BOVAG-garage worden opgelost. Het aantal klachten dat de overkoepelende BOVAG-orga nisatie bereikt, is dan ook vrijwel te verwaarlozen. Op jaarbasis een paar honderd. Dit is slechts een schijntje van het totaal aantal transacties, dat jaarlijks tussen autorijders en de BO- VAG-bedrijven plaatsvindt. Want dat loopt in de ettelijke miljoenen. Echter, om de cliënt optimale zeker heid te bieden, heeft de BOVAG al in de jaren '60 de zogeheten 'onderhouds- garantie' ingevoerd. Voluit noemen we dit 'de garantie op door BOVAG-leden uitgevoerde montage-, herstel- en on derhoudswerkzaamheden". Consu mentengroeperingen stonden aan de wieg van deze garantieregeling, die we vanaf nu als de ,,Drie Maanden Repa ratie Garantie" van de BOVAG nog 'ns extra onder de aandacht van het publiek gaan brengen. Hopenlijk vormt dit voor de auto mobilisten een ex tra reden zich voor het laten uit voeren van onder houds- en repara- tiewerkzaamhe- den aan hun auto voortaan te rich ten tot één van de ruim 7.000 BO- VAG-garagebe- drijven van ons land, die herkenbaar zijn aan het be kende gele BOVAG-schild aan de muur", stelt de BOVAG-secretaris aan de vooravond van de actie om aan de ,,Drie Maanden Reparatie Garan tie" meer bekendheid te geven. ,,In principe kan er bij het contact met de BOVAG-garage niets mis gaan. Immers, de garage streeft ernaar z'n klanten op een eerlijke en degelijke manier te helpen. Desondanks heeft de BOVAG nog een soort super-zeker heid ingebouwd. Want stel dat de BO VAG-garage zich niet aan zijn afspra ken houdt, dan staat de BOVAG ga rant voor een bedrag van maximaal 2.000.-. Deze borgstelling is een on derdeel van de BOVAG-standaardbe- palingen en hoort dus tot de ,,Drie Maanden Reparatiegarantie", aldus Van Zwet. ,,De BOVAG-garagebedrijven be schikken over speciale reparatie-op drachtkaarten. Laten de automobi listen even de tijd nemen om zo'n kaart in te vullen samen met bijvoor beeld de garage-chef of receptionist en duidelijk vastleggen welke werkzaam heden moeten worden uitgevoerd. Ook is het van belang een voorlopige prijsopgaaf te vragen en af te spreken dat de garage contact opneemt met de klant als de werkzaamheden het af gesproken bedrag dreigen te over schrijden. Zo'n opdrachtkaart invul len is maar een kleine moeite, maar kan veel leed voorkomen". Noteer samen met de garagechef of recep tionist op deze Opdrachtkaart welke werk zaamheden er aan uw auto moeten worden uitgevoerd. Dan kan er weinig misgaan. Alsu samen met de werkp/aals-chef of receptionist via de opdrachtkaart duidelijke afspra ken maakt over wal er wel of wat niet met uw aulo moet gebeuren, kunnen er geen mis verstanden ontstaan over uitgevoerd onderhoud en/of reparaties. Hoewel de BOVAG reparatiegarantie een haast onafzienbaar klachten^er- rein indamt - en waar een beunhaas in al die gevallen de automobilist lelijk in de kou laat staan -, wijst Van Zwet er op dat men vooral door goede af spraken vooraf" veel latere narigheid kan voorkomen: Gebaseerd op ja renlange ervaring kan ik zeggen dat veel klachten voortkomen uit ondui delijke afspraken tussen de garage en de klant. Daarom hameren we er bij ons leden steeds weer op dat ze goede afspraken moeten maken met de auto mobilisten. Heldere afspraken, die geen ruimte voor misverstanden open laten, zijn al het halve werk om een klant tevreden te houden". ,,Een ander punt dat soms vragen oproept is de rekening. Vroeger kon de garage volstaan met het vermelden van één bedrag voor alle verrichte werkzaamheden. Sinds enige tijd heeft het bestuur van de afdeling auto van de BOVAG evenwel bepaald dat ieder BOVAG-lid verplicht is z'n cliënten omtrent werkzaamheden aan personenauto's een gespecificeerde re kening af te geven met onder meer ver melding van: verrichte werkzaamhe den, uren besteed aan de werkzaamhe den alsmede het werkplaatsuurtarief, geleverde onderdelen, aan derden uit besteed werk, bij standaardverrichtin gen de werkzaamheden en de vast gestelde tarieven (flat rates), BTW, enzovoort. Daarmee wordt de klant een goed inzicht gegeven in wat er aan zijn auto is gedaan en hoe de kosten, daarvan zijn samengesteld", zegt Van Zwet overtuigend. Kortom, er valt dus eigenlijk geen enkel argument te bedenken, waarom iemand, die iets aan zijn auto wil laten doen de BOVAG-garage links zou la ten liggen. Alleen BOVAG-leden bie den zoveel zekerheid, niet omdat ze dat nou eenmaal leuk vinden, maar in het belang van de automobilist, tevens in het belang van de verkeersveilig heid. Want van een BOVAG-bedrijf mag je verwachten dat je er goed en vakkundig wordt geholpen, wat je bij Beun de Haas nog maar moet afwach ten. De BOVAG heeft het beste voor met de Nederlandse weggebruikers. Daar om ook vinden we dat de Reparatie- Garantieregeling op ruimere schaal bekend moet worden. En ruim 7.000 BOVAG-garagebedrijven staan iedere werkdag klaar om de aan hun zorg toevertrouwde auto's weer piekfijn in orde te maken", laat de secretaris van de afdeling auto van de BOVAG tot slot van ons gesprek weten. Als we het BOVAG-kantoor in Rijs wijk verlaten, zijn we ervan overtuigd, dat die ,,Drie Maanden Reparatie Ga rantie' zo gek nog niet is. We stappen in onze auto. Gelukkig hij loopt. Maar mocht er in de toekomst iets mee aan de hand zijn, dan gaan ook wij rechtstreeks naar de BOVAG-vak- man. Want de kwaliteit, het vakman schap, de betrouwbaarheid en dege lijkheid, die hij biedt, vind je nergens anders. Dat is zeker(heid)! ,,Veel automobilisten weten nog niet dat onze ,,Drie Maanden Reparatie Garantie" ook van toepassing is op schade-reparatie", verklaart BOVAG- secretaris Jan van Zwet, ,,maar indien een automobilist binnen drie maan den na een schadeherstel-reparatie klachten heeft, kan hij een beroep doen op de reparatie garantieregeling. Daar heeft hij zonder meer recht op. En als de klacht gegrond is, wordt die direct uit de wereld geholpen. Want te vreden klanten en blije rijders zijn het visitekaartje van ieder BOVAG- bedrijf. Bij een expertise (schade-onderzoek), waarvoor de automobilist een door de BOVAG geadviseerde Schade-Expertise-Opdracht invult, brengt de BOVAG-garage doorgaans wel de gemaakt kosten in rekening. Tenzij er daarna opdracht aan het bedrijf wordt gegeven de schade te herstellen, danwei als de eigenaar besluit via het BOVAG-lid een andere auto te kopen! dan rekent het garagebedrijf de expertise-kosten meestal niet door', aldus de BOVAG-zegsman.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 6