EHAItDEfl-niEmi/S te Melissant tot 1912 Maas en Scheldebode Landelijke F-competitie \^^-é< Hervormden zoeken zielevoedsel bij Afgescheidenen Rumptstad beëindigt samenwerl(ing met Cebeco Handeisraad 25 januari en 1 februari 1895 L s: I (V; slot) 3e Blad VRUDAG 1 FEBRUARI 1985 No. 5367 Of er vóór 1912 Afgescheidenen uit de kóm van Melissant en de naaste omgeving van die kom, zich aansloten bij de Gere formeerde Gemeente onder het Kruis, te Kralingen, Melissantse grond bij Dirks- land weet ik niet. Evenmin is mij bekend of mijn overgroot vader Leendert Struik (1795-1884) zich bij die gemeente aansloot. (Weet iemand uit Dirksland het soms uit een mogelijke oude lidmatenlijst of op een andere manier, dan hoor ik dat graag). Hij kerkte wel bij haar eens, of meer malen, of geregeld bij de eerste predikant, ds. W. C. Huizer, die daar in 1867 als oefenaar kwam, en in 1869 daar als predikant door ds. C. van den Oever (dominee Kees), werd bevestigd. (Hij is dominee Van den Oever, toen die in moeilijkheden kwam, trouw gebleven, en heeft ook diens begrafenis geleidt). Ds. W. C. Huizer predikant te Dirksland van 1868-1882. Van ds. W. C. Huizer hebt U in Eilanden Nieuws een Rouwklacht kunnen lezen, op het vergaan van de visserssloep: „Mid- delhamis", in 1872. Ik heb van hem: Zijn overdenking. 1. Zullen alle mensen zalig worden? 2. Kunnen alle mensen zalig worden? 3Wie zullen zalig worden? en 4. Waarin bestaat het zalig worden? (Na de titelpagina komt deze aanspraak Opmerking: Met de komst van ds. P. Bouw, februari 1932, begon de tijd dat de Ned. Herv. Kerk slechts Geref. Bondspredikanten had. De Geref. Gemeente te Melissant bij Dirksland (Kralingen) Voor we ons verhaal over Afgescheidenen te Melissant tot 1912 eindigen, wil ik over de Gereformeerde Gemeente onder het Kruis te Melissant bij Dirksland, nl. te Kralingen, nog dit meedelen: 1. Pas in 1909 sloot ze zich aan bij de Gereformeerde Gemeenten. 2. Bij het stukje: Ds. D. Versteeg (1882 - 1855) in ,,De Geschiedenis van een kerk, staat: „Bij zijn komst te Melissant (Kra lingen te Dirksland ressorteerde onder Melis sant). 3. Uit het Eilandennieuws van 12 sep tember 195 3 neem ik over: De Ger. Gemeente te Dirksland, (tot 1907 Ger-, Gemeente onder 't Kruis) werd voorheen bediend door: Ds W. Huyser van 1867'1882; Ds D. Verste«)g van 1882—1885; Ds M. V. d. SïJek van 1886^1892; Ds A. Makkenze van 1893^1909; Ds C. Pieneman van 19111912; Ds H. Kievit van 1913—1915; Ds A. Verhagen van 19181921 Ds H. A. Minderman van 1921 1923; Ds A. de Blois van 1925—1935; Ds J. B. Bel van 1942—1949 en thans Ds H. van Gilst 10 Sept. 1953. De Ger. Gemeente te Dirksland is 3us weinig vacant geweest; de langere perioden tussen de vaca tures zijn van de laatste jaren. Geachte Stad- en Landgenooten f Indertgd met m^ne hand op de fabriek, waar ik werkzaam was, tusschen de machine geraakt zgndewaardoor ik niet meer in staat ben om mgn geleerd handwerk uit te oefenen, bied ik U dit werkje te koop of ter lezing aan, met den biddende wensch, dat een door buiten eigen toe doen, ongelukkig geworden werkman niet door zgne medenatuurgenooten voor 't hoofd zal worden gestooten. üh dw, HERMANIS HONSBEEL Ik denk, dat m'n overgrootvader van de zelfde geest was als ds. Huizer. Toen in 1863 de Ned. Herv. Kerk te Melissant in aanbouw was, beklom hij in de lege kerk de preekstoel en zei: „Ik zou 't de mensen wel eens aan wille zegge". Deze man, die als 'n echt bekeerd mens gold, was de „Ouwe Waerheid" toe gedaan, en een vijand van de tegenwoor dige wereld. Bij de Afgescheidenen van Melissant kerk ten aanhangers van de oude waarheid (waarvan de uitverkiezing, de totale ver dorvenheid van de mens en de noodzaak van wedergeboorte door de Geest, hoofd zaken waren), om zielevoedsel te ont vangen ook al bleven ze in de Hervormde Kerk, waarin ze gedoopt waren. De prediking in de Ned. Herv. Kerk te Melissant, moge wel niet modem geweest zijn, deze mensen vonden er niet genoeg in voor hun ziel. Ds. Ph. J. Hoedemaker, zoon van de bekende prof Hoedemaker, die niet met de Doleantie meeging, bevestigd 30 ok tober 1904 nam, zeer afkerig van de Af scheiding, krasse maatregelen tegen hen, die wel de naam „Hervormd" droegen maar in andere kerkjes hun geestelijk voedsel hadden: Hij weigerde hun kin deren te dopen, stuurde ze een formulier met de vraag of ze nog hervormd willen blijven want anders zullen ze geschrapt worden. Deze maatregelen moest hij ech ter intrekken. Of de Ned. Herv. Kerk door zijn optreden leden verloor kan ik niet zeggen. 4. Over Ds. W. Huizer 't volgende: „Ds. Huizer heeft daar op Kralingen te Dirksland veel tegenstand meege maakt en oqk veel armoede doorleefd. Het groepje was maar zeer klein; eens waren er slechts 7 hoorders. Hij zei echter: Zeven is een vol getal, wij zullen toch maar preken. Op een an dere keer toen hij voor slechts 11 mensen moest voorgaan, preekte hij uit de woorden Joh. 6 67b: „Wilt gij- lieden ook niet weggaan?" Een boeren knecht, die in deze godsdienstoefening tegenwoordig was, werd de volgende dag door zijn baas ontslagen, omdat hij de samenkomst had bijgewoond. De vijandschap was dus wel groot. (Uit: Geschiedenis van een Kerk). In Eilandennieuws van 12 september 1953 lees ik: Ds. Huizer (1867) die een scherpe predi king bracht zó, dat velen weggingen en weinigen overbleven en hij moest zeggen: „Wilt gijlieden ook niet weggaan?" Evenwel behaagde het de Heere van die tijd af deze gemeente te bouwen, zodat ze staag mocht uitgroeien. Nu weer uit het bovengenoemde boek verder: Toch kwam er groei; een schuur op de uiterste hoek te Kralingen, die groter was, moest als kerk worden ingericht. Een huis daarnaast werd de pastorie. Omdat Kra lingen wat hoger ligt dan de omgeving, werd hij bepaald bij ps. 68: „God zelf heeft deze berg begeerd!" Landbouwwerktuigen fabriek Rumpt stad B.V. te Stad aan 't Haringvliet heeft besloten de levering van haar Rumptstad werktuigen aan Cebeco Handeisraad m.i.v. 1 januari 1985 te beëindigen. Om commerciële redenen wenste Rumpt stad de afzetstructuur van haar produkten in Nederland te wijzigen. Vanaf 1 januari 1985 zal de afzet van Rumptstad produkten voor Goeree-Over- flakkee en Schouwen-Duiveland recht streeks door Rumptstad zelf worden ge daan. Voor overig Nederland zal de ver koop exclusief door G. W. van Driel en van Dorsten B.V. te Hoofddorp worden behartigd. Rumptstad heeft dit besluit reeds in mei 1984 aan Cebeco Handeisraad te ken nen gegeven, e.e.a. in tegenstelling tot eerdere publicaties. Uit hetzelfde boek: Ds. A. Makkenze (1893 - 1909). Ds. Andries Makkenze werd op 22 juli 1845 geboren te Dirksland. Hij werd landarbeider; toen hij 20 jaar oud was verhuisde hij naar de Haarlemmermeer. (Ik las in de Kerkhistorische Kroniek: Het waren meest mensen uit Flakkee, Land van Altena enz. die in de Haarlemmer meer waren gaan wonen en werken toen deze was drooggelegd en bewoonbaar ge worden. Misschien vond A. Makkenze in „De Meer" wel eiland-genoten). Krachtdadig tot God bekeerd, kreeg hij op jeugdige leeftijd roeping tot het leraars ambt, hij was 29 jaar oud toen de Heere voor hem de weg baande tot de bediening van het heilig Evangelie". M'n vader vertelde dat Makkenze nog koeienwachter was geweest. Ook dat hij heel klein kon schrijven: het „Onze Vader" op een papiertje zo groot als een rijksdaalder. Ds. A. Makkenze predikant Ger. Gemeente Dirksland van 1893 tot 1909 5. Wie kan ons namen noemen van Af gescheiden Melissantenaars die bij deze Gereformeerde Gemeente be hoorden? Afgescheidenen te Melissant en Ds. A. P. A. du Cloux In de bundel: „Zij die bleven", schrijft ds. W. van Gorsel over Ds. Alphonse Pierre Antoine du Cloux, op p. 131-143, Hij bleef in de Ned. Herv. Kerk, maar Af gescheidenen ontvingen van hem ziele voedsel: een bewijs dat het hen daarom te doen was. Zij wilden de Oude Waarheid horen, ook al kwam ze uit deze Hervormde mond. Tenslotte: 1Hoe zeer de kerkstrijd ook erg onaan genaam was, wij kunnen die wel waar deren, omdat men nog wou strijden voor de grondwaarheden van het Christelijk geloof, en niet de Waar heid tot 'n zaak van menselijke me- ningen-over-haar, maakte. 2. Eveneens is te waarderen, dat men er zo veel voor over had om de Waarheid te behouden en er uit en naar te leven. 3. Enookwasheteengoedezaakdatmen niet zo maar de meerderheid volgde, maar dat men „klein kerkje" durfde te zijn. 4. Tegenwoordig zegt men: ,,Door de onderlinge strijd keren zich velen van de kerk af'. Maar de heftige, vaak onsmake lijke strijd tussen Afgescheidenen onder ling heeft niet gemaakt, dat men zich van de kerk afwendde. Het huidige verlaten van de kerk is niet te verklaren uit haar verdeeldheid. We moe ten er in zien: de in 2 Thessalonicenzen 2 3 genoemde grote afval. 5. Naast het verschijnsel der onderUnge verdeeldheid, is toch het zoeken naar vereniging niet altoos vruchteloos ge weest 6. Ondanks de kerkelijke verdeeldheid gevoelde men toch de geestelijke band met de kinderen Gods in een andere kerk, ook met hen, die in de Herv. Kerk bleven. 7. 't Was in de toen heersende kerkelijke nood een goede zaak voor de ge meenten dat ze oefenaars, die tot pre dikant werden geordend, aanvaard den. 8. Ik heb me beperkt tot het vertellen van kerkhistorische bijzonderheden. Aan u de taak, deze daden van kerk mensen te toetsen aan Gods Woord en bij het licht der Schrift na te gaan of in dat mensenwerk Gods werk is te onder kennen. J. L. Struik Davenschot 37 8141 BB Heine (Ov.) PLAATSELUK NIEUWS SOMMELSDIJK De plotseling invallende vorst was oor zaak dat de stoomboot Onderneming de reis heden woensdag schuldig bleef. De „Middelhamis" volbracht zijn taak nog, doch bleef aan het hoofd liggen. De rivier is overdekt met ijs door den feilen oosten wind naar deze kant gestuurd wordt Ook de post had een paar uur vertraging. DIRKSLAND De beide beurtschippers de Graaf en v.d. Linde, konden door het ijs de haven niet binnenloopen. Door dat de ankers niet hielden, dreef eerstgenoemde de koers naar Stellendam uit, en de andere kwam op de slikken terecht. De eerste dagen dezer week kon voor deze gemeente alles behalve rustig genoemd worden. Nauwelijks was de maandag aan gebroken, of men hoorde dat bij een inwoner de ruiten waren stuk geslagen. Den vermoedelijke dader zocht eenige oogenblikken later ruzie, dat met een groot tumult gepaard ging. Toen deze des namiddags op het gemeentehuis ontboden was, en vandaar vertrok, werd hij (zeker voor de veiligheid) door de politie be geleid, een eind weggebracht, hetwelk gepaard ging onder een groot gejubel. Met den avond, was er zooveel volk op de been, dat 2 jongens van voornoemde, niet naar huis durfde gaan, deze zochten hun troost bij hun grootvader, die zich wa pende met een zeis, en al zwaaiende, met dat werktuig de reis ondernam, waarbij hij verwonding opdeed. Nog was de pret niet afgeloopen, de rest van dinsdagavond vol gen; ca. ten 7 ure begon het bombarde ment, met palen en steenen gooide men de ruiten bij hem in waardoor de kinderen uit het huis verwijderd moesten worden. Ge lukkig verscheen de politie met den burge meester aan het hoofd, en door het kalme optreden gelukte het dezen den volks oploop die zeker op 200 man geschat kan worden, tot bedaren te brengen. Deze bleven nog een geruimen tijd op 't terrein, zoodat om 9 ure het bestormen der vesting voorgoed afgeloopen was. Zaterdag 19 januari is de 3e wedstrijd verzwommen voor de landelijke F-com petitie. Evenals de 2 vorige wedstrijden werd deze 3e wedstrijd ook verzwommen in zwembad ,,de Gooye" te Dirksland. De eerste 2 wedstrijdne was een 2-kamp tussen „de Schotejil" uit Middelhamis en „de Gooye" uit Dirksland, deze wedstrijd waren ook „Z.V. Numansdorp" uit Nu- mansdorp en „R.Z. en P.C." uit Rotter dam te gast in „de Gooye", die wegens organisatieproblemen geen zwembad konden vinden om deze 3e wedstrijd van de landelijke F-competitie te verzwem- men. De Gooye uit Dirksland won deze 4- kamp met maar liefst 345 punten voor sprong op de nr. 2, ,,de Schotejil" uit Middelhamis, maar uiteraard moet de officiële uitslag afgewacht worden om te weten of ook in het algemeen klassement „de Gooye" z'n goede 3e plaats van de 157 deelnemende verenigingen in de lan- delijkea F-competitie behouden heeft. Deze middag „regende" het medailles voor de zwemmers en zwemsters van ,,de Gooye", er waren maar liefst 29 ere plaatsen. Maar ook evenals de vorige wedstrijden waren er weer veel pers. re cords, 16 en niet te vergeten de club- records, 5 prachtige. Met veel respect voor de andere zwem mers en zwemsters, was het deze middag toch Wanda Jongejan die opviel. Zij was verantwoordelijk voor 2 van de 5 club- records. Zij bracht het clubrecord op de 200 m wisselslag pers. van 2.58.5 naar 2.45.7(le), en het clubrecord op de 100 m vlinderslag van 1.21.2 naar 1.20.1 (Ie). Ook was zij mede verantwoordelijk voor het clubrecord op de 4x100 m wisselslag est. Dames, dit werd gebracht van 5.39.7 naar 5.25.6 (Ie), de andere zwemsters in deze ploeg waren: Marlies Bestman, Na- nette de Man en Andrea Kardux. Een clubrecord was er ook voor de est. ploeg 4x100 m wisselslag est. Heren oude tijd: 4.44.3; nieuwe tijd: 4.37.4 (Ie), met als zwemmers Theo-Jan Tanis, Menno Kiela, Johan Langbroek en Willem-Jan Leeflang. Ook speelde Theo-Jan Tanis deze mid dag een hoofdrol. Hij ging voor de 1 e keer onder de 1 min. grens op de 100 m vrije slag en kwam uit op een tijd van 0.59.5 (Ie), daama zorgde hij voor een mooie overwiiming op de 100 m vlinderslag j. geb. 1968 e.l. in 1.21.1 (Ie) om als start- zwemmer in de est. ploeg nog eens een mooi clubrecord op de 100 m rugslag neer te zetten in 1.10.5. Eigenlijk verdient de gehele ploeg van „de Gooye" eens een eervolle vermel ding, want ook de zwemmers(sters)) met minder goede klasseringen zijn zeker zo belangrijk, voor een ploeg die deelneemt aan competities. Daarom hieronder de zwemmers en zwemsters die op dit moment deel uit maken van de A-ploeg en die verantwoor- HERKINGEN Zaterdag hield de landbouwvereeniging „De Eendracht" haar 2e jaarvergadering. Het aantal leden was gebleven op 36. Op de fairbank waren gewogen: 3.050.569 kg suikerpeën, tegen 2.575.463 kg in 1893. Opbrengst fairbank 349,50. Totale ont vangsten 532,56, uitgaven 501,90, batig slot 30,600. Onder gezellige kout passeerden alle punten de revue van de voorzittershamer. De voorzitter kreeg een beloning van 10, STELLENDAM Uitslag van de gehouden aanbesteding van het herstellen der moterschade en eenige verbouwing aan de gebouwen in den polder Nieuw Stellendam voor den heer van Hattem als volgt: J. v.d. Velde, Herkingen1790,00 C. Pietmaat, Stellendam.1712,00 C.P.Tieleman, Melissant1549,00 P. Roevelaars, Ouddorp 1498,00 C. de Ronde, Goedereede.1475,00 A. van Oostenbrugge, Stellendam1616,53 B. v.d. Broek, Stellendam.1448,50 De begroting was 1600, VISSCHERIJ te IJmuiden binnengekomen: Zeemeeuw, schipper L. Koster met 3000 schelv. Eben Haëzer, schipper H. J. Langbroek met 2500 schelv. Ulbo, schipper S. de Ruiter, met 4000 schelv. Tweelingen, J. A. de Waard, met 2400 schelv. Emma Anna, schipper M. den Braber, met 3000 schelv. Titia Jacoba, schipper D. v.d. Hoek, met 2000 schelv. Maria Corn., schipper W. v.d. Hoek, met 2000 schelv. Wil. de Zwijger, schipper C. Langbroek, met 2000 schelv. Nijverheid, schipper J. v.d. Hoek, met 3900 schelv. Volharding, schipper C. Boone, met 2200 schelv. Noord Over, schipper A. Jongejan, met 3000 schelv. Middelhamis, schipper J. v.d. Hoek, met 2000 schelv. Zeemanshoop, schipper W. Viskil, met 600 schelv. Adr. Lumma, schipper J. de Korte, met 2300 schelv. delijk zijn voor de successen van ,,de Gooye": Meisjes: 0.10 Diana Kollen Rianne Nelemans 0.12 Katja Nederlof Wilma Brooshooft Sandra Mijnders 0.14 Wanda Jongejan Lenie Groenendijk Ilonka van Lenten 0.16 Aimette van Prooyen Hellen Soldaat Dames: Andrea Kardux Annewien Soldaat Nanette de Man Marlies Bestman Willemien van Strien Gisela Schafer Jongens: 0.10 Erik Franzen Marcel Santifort Stefan Langbroek 0.12 Amold Akershoek Gerben Nelemans Frank Franzen 0.14 Menno Kiela Mare Nederlof Peter-Daan Diepenhorst 0.16 Hans Jongejan Theo-Jan Tanis Heren: Johan Langbroek Kees Nagtegaal Willem-Jan Leeflang Bij „de Schotejil" uit Middelhamis ver- Uep het deze middag wat minder soepel, mede door wat afzeggers en door dis kwalificaties. Het meest opvallend was hier het op treden van de jongste dametjes", Paola Jansen en Anouk Jongejan, die bij het onderdeel de 100 m mgslag m.o. 10 jaar een Ie en 3e plaats bezetten. De uitslagen van deze middag, betref fende de ploegen van „de Schotejil" en „de Gooye", zijn: 1. 200 m wisselslag Dames: 1. Wanda Jongejan (G) 2. Annewien Soldaat (G) 2. 100 m vrijeslag m. 1968 e.l: 1Andrea Kardux (G) 2. Tmdy Wijnhof(S) 3. Willemien van Strien (G) 3. 100 m vrijeslag j. 1968 e.l: 1. Theo-Jan Tanis (G) 2. Hans Jongejan (G) 4. 100 m vlinderslag m. 1970 e.l: 1Wanda Jongejan (G) 3. Sigrid v.d. Sluys (S) 5. 100 m vrijeslag j. 1970 e.l: 1. Menno Kiela (G) 3. RenéVis(S) 6. 100 m vlinderslag Dames: 1. Nanette de Man (G) 2. Gisela Schafer (G) 3. Arjanne Groenewoud (S) 7. 100 m schoolslag Heren: 1. Johan Langbroek (G) 2. Menno Kiela (G) 8. 100 m schoolslag m. 1972 e.l: 2. Anneke Koert (S) 3. Katja Nederlof (G) 9. 100 m vlinderslag j. 1972 e.l.: 2. Amold Akershoek (G) 3. Gerben Nelemans (G) BURGERLUKE STAND OUDE TONGE GEBOREN: Pietemella d.v. Adr. Bakelaar en N. Bminse. ONDERTROUWD: Corn. Roukema, 25 jaar en L. Mooyaart, 24 jaar. MIDDELHARNIS GEBOREN: Comelis z.v. Simon Verhage enA. C. Smit-Com. z.v. MarinusOnder de Linde en G. Vroegindewey - Aaltje N. d.v. Thomas Kik en J. C. Wielhouwer - Bastiaan z.v. Jan Albrechts en L. Driece- Kion z.v. Benjamin Haagens en C. Driels- ma- Anna d.v. Gerrit van Eek en C. v.d. Hoek-Jacobz.v. AdrianusViskilenJ.de Wert. ONDERTROUWD: Arie Struyk, 48 jaar, we duwnaar van L. Peeman en M. Wursten, 40 jaar, weduwe van M. W. Keijzer. NIEUWE TONGE GEBOREN; MariaC. d.v. Willem van Driel en E. Lodder. ONDERTROUWD: Piet Verseput, 33 jaar en G. Slis, 20 jaar van Stellendam - Barend van Beek, 22jaar van Middelhamis enD. A. Koppenaal, 17 jaar-Gerrit Wielaard, 36 jaar van Ooltgensplaat, weduwnaar van L. Leydens en Chr. Wolfert, 31 jaar. ADVERTENTIËN Birmen enkele dagen verschijnt: „Eenige bladzijden uit de geschiedenis van Middelhamis" door Ulbo J. Mijs, Burgemeester. Prijs ingenaaid/ 1,gebonden 1,50 Zodra dit werk verschenen is, wordt de prijs verhoogd. GEVRAAGD Tegen half April of Mei een flink halfwas BROODBAKKER Niet beneden de 16 jaar en bij voorkeur uit Flakkee. P. G. van goede getuigschriften voorzien. Brieven franco, doch liefst in persoon bij: D. J. van Gent, Broodbakker MIDDELHARNIS GEDACHTEN Onze onsterfelijke geest kan alléén door het bezit van een eeuwig goed voldaan worden, en dit eeuwig goed is alleen de eeuwige zalige en zaligmakende God. Een Christen bidt meer dan hij zelf weet Publikatie van de Vereniging Streeicmuseum Goeree - Overfiaklcee Kerl(straat Sommelsdijlc A. J. K. 1 w a o GOEDEREEDE Speiavond in „de Open Deur" D.v. zaterdag 2 febmari a.s. zijn de jongeren van 16 jaar en ouder weer van harte welkom in ,,de Open Deur" te Goedereede. Er zullen die avond een 5-tal onbekende voorwerpen worden getoond. Vier panel leden zullen hierover elk een eigen verhaal vertellen. Aan jullie de opgave er achter te komen wie het juiste verhaal vertelt Degenen die alle antwoorden juist heb ben maken kans op een leuke prijs. Aanvang 20.00 uur. De zaal is om 19.30 uur open. 10. 100 m vrijeslag Dames: 1. Wanda Jongejan (G) 2. Annette van Prooyen (G) 3. Ilona van Lenten (G) 11. 100 m rugslag Heren: 1Johan Langbroek (G) 3. Kees Nagtegaal (G) 12. 100 m vlinderslag m. 1968 e.l: 1. Andrea Kardux (G) 2. Annewien Soldaat (G) 13. 100 m vlinderslag j. 1968 e.l: 1. Theo-Jan Tanis (G) 3. Hans Jongejan (G) A. 100 m rugslag m.o. 10 jaar: 1. Paola Jansen (S) 2. Diana Kollen (G) 3. Anouk Jongejan (S) B. 100 m rugslag j.o. 10 jaar: 1. Marcel Santifort (G) 2. Erik Franzen (G) 14. 4x100 m wisselslag est. Dames: 1. Ploedg van „de Gooye" (W. Jongejan, M. Bestman, N. de Man, A. Kardux). 2. Ploeg van „de Schotejil" (A. Groenewoud, M. Visser, T. Wijnhoff, J. v.d. Kamp). 75. 4x100 m wisselslag est. Heren: 1. Ploeg van „de Gooye" (T. J. Tanis, M. Kiela, J. Lang broek, W. J. Leeflang). 3. Ploeg van „de Schotejil" (P. J. Kooyman, M. Vroeginde- weij, A. J. Timmer, H. Kooyman). Afgescheidenen (uit: Kerkhistorische Kroniek)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 9