Medewerking aan realisering nieuw kantoor Woningbouwver. OudeTonge Serviceflat I medewerkers] Predikbeurten Grote problemen bij uitvoering van rioieringsweri(en f Sven reikt het onderwijs een liandvat voor energiebesparing aan Verschillen in belastingdruk in flakkeese gemeenten Film: The Prodigal Raad Oostflakkee: Per schaats naar Tiengemeten Raad Oostflakkee: BoekGer. Gem. Herkingen Pekelen voor de ouderen s.v.p.! Sterke toename consumptie van kwark Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRIJDAG 18 JANUARI 1985 Door vaststelling van een voorbereidingsbesluit heeft Oostflakkees' ge meenteraad gisteravond meegewerkt aan de plannen van de woning bouwver. „Samenwerking" te Oude Tonge een nieuw kantoor te stichten aan de Kennedystraat; het kantoor zal aansluiten aan de werkplaats van de WBV die op die plek al gevestigd is. Het voorbereidingsbesluit is nodig omdat de grond een andere bestemming heeft op grond waarvan de bouw in feite zou moeten worden geweigerd. Gelet evenwel op het „specifieke karakter" van een woningbouwver. verzocht het College de raad mede werking te verlenen. Die medewerking kwam er, zij het van sommigen schoorvoetend. Dhr. I. Bax moest er zelfs „een goed liberaal" stand punt voor van stal halen vooraleer hij zich tot medewerking kon vermannen. Hij vroeg zich n.l. af of dat nou planologisch gezien de meest juiste plek voor een kantoor kon worden genoemd, waarbij hij alternatieven noemde, o.a. in de Capelle- weg. „Het zou mijn keus niet zijn" ver klaarde dhr. Bax, zich echter conforme rend aan het goed liberale standpunt toch medewerking te verlenen omdat derden daardoor niet zullen worden geschaad. Gematigd tegenspel leverde ook dhr. S. Moerenhout (CDA). In de Commissie Ruimtelijke Ordening was hij zelfs hele maal tégen geweest maar zijn bedenkin gen waren thans wat milder toongezet na diverse omwonenden te hebben gespro ken die met de komst van het kantoor geen moeite hadden. Dhr. Moerenhout was aanvankelijk bang geweest dat het kantoor voor parkeerproblemen zou zorgen maar nu die vrees weggenomen was omdat de woningbouwver. echt parkeerproblemen zelf op zal moeten lossen besloot dhr. Moerenhout het voorstel niet tegen te werken. Ook van hem derhalve instem ming. Niet echter van de heren Breeman en van Dam van de SGP. Zij vonden de gekozen lokatie onjuist en verwezen de woning bouwver. naar mogelijkheden in het plan Capelleweg. De voorz. burg. drs. de Vos wierp echter tegen dat dat een aanzienlijk langere tijd in beslag zou nemen. Welis waar wordt in het plan Capelleweg de mogelijkheid tot de realisering van „bij zondere bebouwing" gegeven maar pas in deelplannen die over enkele jaren aan de orde komen. Daarentegen zal het ook het gemeentebestuur welgevallig zijn wan neer de woningbouwver. zo snel mogelijk tot ontruiming van de barak die ze nu nog gebruikt over kan gaan. De gemeente zal die dan verwijderen terwille van de voort gang van het bouwrijp maken van het bedrijfsterrein Tonnisseweg. Overigens maakte de voorzitter er geen geheim van dat wat het College betreft aan niemand anders dan de woningbouwver. medewerking zou zijn verleend voor de stichting van een kantoor in het woon gebied aan de Kennedystraat. Een kan toor van de woningbouwver. is voor het College echter aanvaardbaar in die omge ving en 't is zelfs begrijpelijk dat een Bejaardencentrum „Rehoboth Rotterdam Bent U voornemens om zelfstandig in een te gaan wonen in een beschermde omgeving, in eigen levensbeschouwelijke sfeer? Wacht dan niet om u te laten inschrijven. „Rehoboth" is gelegen in Rotterdam-Alex- anderpolder op 25 meter afstand van het kerkgebouw van de Geref. Gemeente. Er zijn 1-, 2- en 3-kamerflats. Momenteel zijn enkele flats beschikbaar. Vraag inlichtingen of kom eens kijken na afspraak met de beheerder M. J. van Lieburg, Michelangelostraat 98. Tel. 010 - 209806. Adverteert in Eilanden-Nieuws Gemeente Goedereede S Burgemeester en wethouders van de gemeente Goedereede roepen: op die gedurende enkele maanden te werk kunnen worden gesteld op een bestek verwijderen met s wortel en tak van met iepenziekte aangetaste be- plantingen en herinplant. 1 De te werk te stellen medewerkers moeten langer s dan een jaar werkloos zijn en komen in dienst op arbeidscontract bij de aannemer. S In diensttreding geschiedt derhalve in overleg met s de aannemer. S 5 Nadere inlichtingen omtrent de te verrichten werk- zaamheden worden verstrekt door de heer I. v.d. E 1 Jagt, tel. 01879-1500. woningbouwver. zijn kantoor het liefst zo dicht mogelijk bij zijn huurders wil heb ben. 's Voorzitters uitleg bleek dhr. Bax te hebben „verbijsterd". „Da's nou incon sequentie in optima forma", hakkelde dhr Bax van pure verbazing, want zó zout had hij 't kennelijk nog nooit gegeten. De bouw niet toestaan aan een notaris of aan een accountant, zo die al gewild zouden heb ben, wél echter aan een woningbouwver eniging, dat noemde dhr. Bax nog'es wil lekeur en rechtsongelijkheid. „Ik hoor graag van u dat dat een „slip of the tongue" was," vroeg hij de voorzitter, maar die erkende dat allerminst. „Het heeft niets met rechtsongelijkheid -, maar alles met planologisch beleid te maken", verbeterde de voorzitter, „we achten de bouw van een woningbouw- kantoor aanvaardbaar maar we staan ze ker niet aan de kant te juichen". De voorz. zegde toe dat de omwonenden van ge meentewege een schrijven zullen ontvan gen waarin hen naar hun mening wordt gevraagd. Dan zal blijken of het waar is dat meerderen bezwaar zullen aantekenen zoals door dhr. Bax verondersteld. Alleen de beide SGP-vertegenwoordigers onthielden zich van medewerking. Instemming kwam wel van de PvdA- fraktie bij monde van dhr. G. W. J. Poortvliet, zij het dan ook dat hij met spijt konstateerde dat het bezit van een nieuw kantoor „Samenwerking" niet zal anime ren te streven naar éénwording met de overige woningbouwverenigingen in de gemeente. „Dat lukt nu misschien niet meer", berustte dhr. Poortvliet. Na de energiecrisis in 1973 is energiebesparing een nauwelijks meer weg te denken begrip in de samenleving geworden. In wezen is energiebesparing heel eenvoudig, ook voor de particulier. Hij kan investeren in energiebesparing, maar zeker zo belangrijk is zijn gedrag. Hier ligt een taak voor het onderwijs: de leerlingen „opvoeden" tot energiebewuste burgers. In de praktijk is dit niet zo eenvoudig. Weliswaar wordt veel over energiebesparing gepubli ceerd, maar welke leermiddelen er bestaan voor de verschillende onderwijstypen, waar ze verkrijgbaar zijn en wat ze kosten is vaak moeilijk te achterhalen. Daarom heeft de Stichting Voorlichting Energiebesparing Nederland (Sven) gemeend het onderwijs een handvat te moeten aanreiken in de vorm van de brochure Onder wijs en energiebesparing". De brochure is een inventarisatie van leermiddelen. Geen docenten- instructie dus maar een inventarisatie van wat beschikbaar is op het gebied van energiebesparing. De inventarisatie is bedoeld voor docenten van het basis-, algemeen voortgezet, lager en middelbaar beroepsonderwijs. Het uitgangspunt voor de inventarisatie was dat de inhoud gericht moet zijn op de toekomstige particulier. Daarom is voor het technisch onderwijs volstaan met een lijstje van Sven- publikaties die zijn afgestemd op de toekomstige technische spe cialist. De leermiddelen zijn onderverdeeld in schriftelijk informatie materiaal, visuele en audiovisuele middelen, spelactiviteiten en diversen zoals excursies, tentoonstellingen, enquêtes en verbruiks- artikelen. Bij ieder leermiddel zijn een korte omschrijving van de inhoud en enkele karakteristieken gegeven. Tevens wordt aan gegeven voor welke onderwijscategorie het middel het meest geschikt is. Behalve het uitgeven van de brochure „Onderwijs en energie besparing" doet Sven meer voor het onderwijs. Op verzoek van scholen worden gastlessen gegeven door medewerkers van Sven. Voorts kan in de meeste openbare bibliotheken de diageluidserie „Energiebesparing moet dat nu?" worden aangevraagd voor ver toning tijdens de lessen. Deze serie is door Sven samengeteld in samenwerking met de Vereniging Van Vrouwen met Academische Opleiding (WAO). Ook heeft Sven het Scapino Ballet opdracht gegeven voor het samenstellen en uitvoeren van een ballet over energiebesparing. Onder de titel „op is op" wordt dit vertoond in theaterzalen; aan de hand van dit ballet is door Scapino een zogenaamd binnenschoolsdagprojekt opgezet. De brochure „Onderwijs en energiebesparing" kan bij Sven in Apeldoorn (postbus 503, 7300 AM, tel. 055 - 410141) worden aangevraagd. In de raadsstukken voor a.s. donderdag voor Dirkslands gemeenteraad troffen we het antwoord op de vraag die velen zich al eens hebben gesteld, namelijk hoe het zit met de belastingdruk in de onderscheidene gemeenten op Goeree-Overflakkee en hoe die zich ten opzichte van elkaar verhouden. B en W van Dirksland overleggen de raad een Interessante opsomming daarvan. Om tot een juist vergelijk te kunnen komen is uitgegaan van de belasting van een gezin, wonend in een eigen woning met een ekonomische waarde van 100.000,-, aangesloten op de riolering en in het bezit van een hond. Het staatje ziet er dan als volgt uit: Dirksland Goedereede Middelharnis Oostflakkee o.g.b. eigenaar 109,89 99,- 187.11 211,20 o.g.b. gebruiker 88,11 66,- 60,39 132,- vuilafvoer 137,20 98,50 114,- 186.- rioolrecht 114,50 71,- 111,20 -.-- hondenbelasting 62.-- 55,- 389,50 42,45 515,15 61.- 450,32 590.20 Procentueel, Goedereede 100 116 100 132 152 Zondag 20 januari 1985 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof. Woensdag 23 januari: 19.00uureerw.hr.G.Meule- man - Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord en 17.00 uur dhr. J. Smou- ter, Rhoon-Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. W. Tanis. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur kand. Molenaar en 18.30 uur ds. M. B. van den Akker. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 1 uur drs. K. Exalto en 18.00 uur ds. J. Codée, Heidelberger Catechismus zondag 16; extra koUekte kerkvoogdij - Ger. Kerk 10.00 uur lezen en 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra koUekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student A. J. Gunst, Kapelle-Biezelinge - Ger. Kerk 9.30 uur ds. H. Wilschut en 17.00 uur ds. H. R. Stroef. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 en 18.30 uur ds. I. Hoornaar; extra kol- lekte onderhoud kerkgebouw - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk aan den IJssel en 18.00 uur eerw. heer. A. H. Veldhuizen; extra koUekte fonds chris telijke belangen - Ger. Gem. 10.00 uur (bediening Heilig Avondmaal) en 18.00 uur ds. A. Hoogerland. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.00 uur ds. L. Kruijmer; extra kol- lekte restauratiefonds. Vrijdag 25 ja nuari: 14.30 uur ds. L. Kruijmer, hu welijksbevestiging Jan van der Welle en Jobina Buskoop- Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Wery, Rotterdam. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. L. Kruijmer. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist, bediening Heilige Doop en 18.00 uur eerw. hr .K. Groe nendijk; extra koUekte verwarming - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens-Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. van Krimpen en 17.00 uur ds. van Dalen - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. H. J. J. Feenstra. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, Heidelberger Catechismus zondag 46; 1 e koUekte kerkvoogdij en 2e koUekte kerkeraadsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. T. Cazanderen 18.00 uur ds. C. Kik; extra koUekte NBG - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. C. Klok-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Hage en 18.00 uur ds. J. H. Becker. DEN BOMMEL-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos. Vrydag 25 ja nuari: 15.00 uur ds. A. Vos, huwe lijksbevestiging Jan Kees Hobbel en Heleen Hermans-Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. J. H. Becker. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. K. vanMeijeren, Heidelberger Catechismus zondag 24; extra koUekte pastoriefonds - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. G. v.d. Stoel, em. pred. Bergen op Zoom. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Jongebreur. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30uurds. J. G. vanLoon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Zoals dat ook in januari 1963 gebeurde hebben ook gisteren donderdag meerdere Stadtenaars lopend over het ijs of op de schaatsen over de dichtgevroren geul, de oversteek naar het eiland Tien- gemeten gemaakt, 's Morgens werd dat (voor het eerst?) gedaan door dhr van Stralen en zijn zoon waarna er meerderen volgden. Jaap Mackloet seinde het nieuwtje even door; zelfwas hij vanaf de Stadse haven in 10 minuten naar de overkant geschaatst. Degenen die in een groepje gaan nemen veiligheidshalve een lijn mee om elkaar hulp te kunnen bieden, wanneer dat on verhoopt nodig zou zijn. MIDDELHARNIS FMmavond Open Jeugdwerk Zaterdag a.s. zal door het open jeugd werk in samenwerking met een team van Woord en Beeld een filmavond worden georganiseerd. De film die deze avond zal worden vertoond is: „If I Perish". Een schitterende film, waarin de volharding in het geloof centraal staat. De avond zal worden geopend en gesloten door een teamlid van Woord en Beeld. Gezien de vele vragen naar een volgende filmavond en de grote belangstelling bij vorige filmen, verwachten wij heel veel jongeren in een stampvolle Hoeksteen. Uiteraard gaan we na afloop niet direkt naar huis, maar praten we met elkaar nog wat na. We sluiten de avond gezellig af. Aanvang is om 19.30 uur. Toegang 3 gulden. Tot ziens. Tevergeefs heeft weth. A. Kroon in de gisteravond gehouden raadsver gadering geprobeerd de voorzitter tot een besloten zitting te bewegen. Dhr. Kroon had graag voorkomen dat in 't openbaar gezegd werd dat de aannemingsmaatschappü AVK Itnoeit bij de uitvoering van riolerings werken in Achthuizen, Langstraat, Zuidzijde en Oude Tonge. Het was dhr. S. Moerenhout (CDA) die de noodklok daarover luidde. Hy citeerde overigens een openbaar rapport van het Ingenieursbedrijf DHV dat op verzoek van de gemeente Oostflakkee een onderzoek heeft ingesteld en tot de bevinding kwam zoals die door dhr. Moerenhout werd verwoord. Reden voor de voorz. drs. de Vos de bespreking van dit zeer aangelegen punt openbaar te houden. Dhr. Moerenhout sprak overgrote moei lijkheden" bij de aanleg van genoemde rioleringen. In één adem noemde hij de slechte werksfeer, toezichtproblemen, af gekeurd werk dat niet wordt overgemaakt en nu onder de grond zit en 't was voor hem de vraag wie de kosten van het nodig gebleken extra toezicht gaat dragen. Bo vendien verwacht dhr. Moerenhout in de toekomst grote problemen en kosten van die zaken die nu onder de grond zijn verdwenen en in feite waren afgekeurd. „We moeten ons hard opstellen en géén betalingen doen wanneer het werk niet naar behoren wordt uitgevoerd", was sprekers intentie. Hij hoopte dat het ge meentebestuur uit deze ervaring die lering zal trekken nooit meer in zee te gaan met een aannemer die op dat gebied niet gespecialiseerd is. Dat laatste liet weth. Kroon overigens voor verantwoordelijkheid van dhr. Moe renhout. Wel bevestigde dhr. Kroon dat er zowel technische als financiële problemen gerezen zijn waarom het nodig geacht werd dat het toezicht werd verscherpt. De extra kosten daarvan zuUen op reke ning van de gemeente komen. Voor het maken van de huisaansluitingen is een stelpost opgenomen maar ook die blijkt onvoldoende te zijn wat deels veroorzaakt wordt doordat de diverse aan te sluiten percelen hun afvoeren op verschillende plaatsen hebben, zodat er aanzienlijk meer meters leiding moeten worden ge legd dan was aangenomen. Met de aan nemer is over de kosten van de huisaan- sluiting geen overeenstemming bereikt waarom de gemeente thans in overleg is OOLTGENSPLAAT Schoorsteenbrand Voor de famUie J. van den Berg, handel in radio en elektra. Molendijk 21 liep woensdagavond om 8.15 uur een schoor steenbrand betrekkelijk goed af. Bij het aanmaken van een kachel (een aUesbran- der) in de woonkamer op de eerste etage hoorde men een verdacht geluid, terwijl tevens een rookalarmapparaat in werking trad. In de schoorsteen, die vanaf de kachel via de zolder naar de buitenleiding aansluiting geeft was een fikse brand ont staan. Deze pijp hield de vlammen binnen de leiding en de gealarmeerde brandweer kon met behulp van een koolzuursneeuw- apparaat erger voorkomen en had direkt de brand onder kontrole. De pijp, die oververhit was liep flinke schade op maar woonhuis en winkel bleven gespaard. We betreuren het in het nummer van j.l. dinsdag een verbetering te hebben gege ven op het boek over het 60-jarig bestaan van de Ger. Gem. te Herkingen, geschre ven door dhr. J. H. Kalle aldaar. De aanvulling was onterecht, omdat het daarin veronderstelde manco, de komst en het vertrek van onderwijzer de Graaf, wel degelijk in het boek beschreven wordt, terwijl men ons het tegendeel had doen geloven. De waarderende bespreking uit het nummer van dinsdag 8 januari blijft derhalve onverminderd van kracht. Ook kleine tekortkomingen zouden dat niet veranderd hebben. Het boek is a 40,- (exklusief verzendkosten) te koop bij dhr Kalle, Fortstraat 32, tel. 01876 - 415, of bij de kerkeraad der Ger. Gemeente. Ingezonden: Gaarne verzoek ik U een plaatsje in te ruimen in Uw veelgelezen blad voor het onderstaande: Wij zitten al een poosje opgescheept met een flink pak sneeuw. Maar ja, daar zitten wij voor in de winter. En daar wil ik het juist over hebben. Wij als oudere mensen worden daar vaak de dupe van. Ik neem mijn eigen omtrek maar, daar laten ze ons maar aantobben, bijv. de Stooflioek, de A. J. de Graaffstraat, de Ds. Montijnstraat en de Joos Jansestraat laten ze maar ongerept wat de sneeuw in de straat aan gaat, en juist daar wonen heel veel mensen tussen de 65 en 80jaar. IsB en W zichwel bewust dat ook deze mensen hun bood schappen in 't dorp moeten doen? Vergeet niet, zij zitten voor en achter ingesloten door de sneeuw. Zelfs een beetje pekelen is er niet bij bij ons in de straat. Stoepjes schoonmaken moet men zelf maar doen, wordt gezegd op tv. en radio, maar wat doet de gemeente bij ons in de buurt? Niets. Ik hoop dat B en W ook eens over de oude mensen gaan denken; misschien kunnen wij dan weer eens over de straat in 't dorp komen. G. v.d. S. getreden met een andere aannemer. Kos tenverhogend is ook de te late konstate- ring dat het bestaande riool aan de noord zijde van de Bommelsedijk te hoog ligt en verlaagd zal moeten worden. Wanneer dat tevoren beter was onderzocht had voor die verlaging ook subsidie kunnen worden aangevraagd al wordt dat ook nu nog geprobeerd. „We hopen", aldus dhr. Kroon, „dat dat alsnog gehonoreerd wordt". Dhr Moerenhout maakte duidelijk niet uit sensatie -, maar uit zorg te hebben ge sproken, „want", zei hij, „we praten mijns inziens over minimaal 300.000,- en dat kunnen we toch niet zomaar afdoen in een kommissievergadering?" Als er geknoeid wordt, vind ik dat een ernstige zaak". Het dhr. Moerenhout weten; hij wilde er alles aan doen te voorkomen dat een en ander voor de gemeente een grote financiële last zal gaan betekenen. De heren Poortvliet (PvdA) en Bax (WD) vonden het heel terecht dat dhr. Moerenhout zijn zorg verwoordde maar zij zagen dat graag door een nader voorstel vervolgd. ,,Als we aanstippen dat er iets mis is zie ik daar graan een konkreet resultaat op", liet dhr. Poortvliet weten. Van CDA-zijde bleek men evenwel liever het door de voorzitter aangekondigde na dere overleg met de aannemer af te wach ten waaruit zo zegde de voorz. toe een nader voorstel zal komen. Dat was ten laatste de verzekering van wethouder Kroon dat er niet betaald zal worden wanneer het bestek niet precies zal worden uitgevoerd. De consumptie van kwark is in de laatste jaren sterk toegenomen. In 1971 gebruikte men in Nederland slechts 100 gram per persoon, maar in 1983 steeg het gebruik naar 900 gram per persoon. Hoewel in andere Europese landen veel meer kwark wordt geconsumeerd, waarbij Grieken land de kroon spant met ongeveer 15 kilo gram per-persoon, mag in Nederland toch wel sprake zijn van een grote populariteit van het produkt. Ongetwijfeld zal de hoge voedingswaarde een van de oorzaken zijn, evenals de toepasbaarheid van kwark in talrijke gerechten, zowel zoete als hartige. Wat is kwark? Kwark is in feite een zachte, verse kaas, die wordt bereid van melk waaraan vrijwel alle vet is onttrokken. Bij een tempera tuur van 30° C wordt vervolgens veel zuursel en weinig stremsel aan de melk toegevoegd, in tegenstelling tot harde kaas soorten, waarbij de verhouding zuursel- stremsel juist andersom is. De droge stof in de melk klontert samen tot wrongel en het vloeibare gedeelte, de wei, wordt ver wijderd. Door het hoge vochtigheids- gehalte (84%) mag kwark evenwel vol gens de Landbouw Kwaliteitswet geen kaas worden genoemd. Er zijn verschillende soorten kwark ver krijgbaar. Franse magere kwark, die iets meer water bevat, waardoor de kwark wat smeuïger is dan de Duitse soort, die wat stroef is. Aan halfvolle kwark en volle kwark is respectievelijk 13% en minstens 20% extra room toegevoegd. Vet- en natriumarm Voor mensen die aan de lijn doen is kwark een uitkomst. Doordat het vet gehalte zo laag is kan kwark uitstekend dienst doen in een dieet. Het relatief hoge eiwitgehalte van 10,9 gram per 100 gram en de belangrijke hoeveelheden fosfor, calcium en kalium maken het produkt heel aantrekkelijk. „Oosterlicht" Door de samenwerkende jeugdvereni gingen van de Ned. Herv. Kerken te Oude Tonge en Ooltgensplaat zal op D.V. za terdag 26 januari a.s. een filmavond wor den georganiseerd voor jongeren van 15 jaar en ouder. De film die deze avond zal worden vertoond (voor het eerst op Goe ree-Overflakkee) is „The Prodigal". De film handelt over het verloren zoon thema en wordt in samenwerking met de stichting Woord en Veel (WEB) gebracht. Na de vertoning zal nog gelegenheid wor den geboden om over de inhoud hiervan te spreken met elkaar. De film zal worden vertoond in het verenigingsgebouw van de Ned. Herv. Kerk te Ooltgensplaat, te weten „Eltha- to" aan de Zuid-Achterweg. Aanvang is om 20.00 uur (19.30 uur zaal open), terwijl de avond omstreeks 22.30 uur zal worden beëindigd door een avondsluiting. Tegen geringe vergoeding kan koffie, fris drank etc. worden verkregen. Toegang bedraagt 5,- per persoon. l^mm\ lllillllllllHlllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII^ ÜIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillIllllllllllllll

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 2