EIIAI1DEI1-niEUW5 Den Hertog Dirksland nog steeds vol inspiratie Meldingsplicht voor leegstaande en gekraakte huizen en gebouwen h Nu opruiming bij Foto Hameeteman NUCHTER RENDEMENT? Eilanden-Nieuws familieberichten 6 nieuwe Golfs op de route Werkende vrouwen tevreden, maar toch GEBRUIKT MOET WÈL GOED ZIJN Audi. Voorsprong door techniek, (auöi „Eilanden-nieuws" Automobielbedrijf J. VSH U66Sl 4e Blad VRIJDAG 18 JANUARI 1985 No. 5363 is het blad voor uw Zó spontaan en ongehinderd is de laatste jaren de groei van „den Hertog diepvriesspecialiteiten b.v." te Diriisland geweest dat directeur Willem den Hertog het verstandig heeft geoordeeld het jaar 1985 tot het jaar van bezinning en her oriëntatie uit te roepen! Een eerste gevolg daar van is dat het diepvrieswagenpark, waarvan be-, reisde flakkeeërs tot in 's lands uithoeken wagens tegenkomen, wat is ingekrompen omdat in middels een doeltreffender routesysteem is op gebouwd met kleinere V.W. Golfs en een viertal distributiewagens. In Dirksland is er overigens behoefte aan een nieuw magazijn van 2000 m^ en vorig jaar, 1984, kwam het vrieshuis van 10.000 m' gereed. Dhr. den Hertog praat graag over zijn bedrijf en met z'n mensen met wie hij zij aan zij staat om naam en faam van het bedrijf voort te dragen. Zijn bewering dat in 1985 wat „pas op de plaats" zal worden gemaakt lijkt nauwelijks door de werkelijkheid te worden gedekt want er staat zat op stapel in het moederbedrijf en de zuster b. v.'s Beau Frère en de 3e b.v. Culi d'Or in oprichting. Die laatste b.v. gaat zich met iets heel nieuws bezig houden waarvan de concurrentie in Nederland en daarbuiten stellig op zal kijken. Er is patent aangevraagd op een kompleet nieuwe receptuur voor het maken van snacks op aardappelbasis die vooral via cateringbedrijven Nederland en het buiten- Bij autoschade- en spuitbedrijf Keymel te Stellendam worden de nieuwe Golfs fraai gedecoreerd. Cor Keymel brengt nog wat verfijningen aan. land moet gaan veroveren. Een produktie band staat gereed om de produktie te beginnen, 't Was weliswaar geen geringe investering maar men gelooft in het produkt en de gretige aftrek ervan op zelfs de wereldmarkt.! Den Hertog Diepvriesspecialiteiten b.v. start voorts per 7 februari een depot in Brussel van waaruit vooral ijs- specialiteiten aan de man zullen worden gebracht via een keten van afnemers in de stad Brussel. Ook in Dene marken zijn aktiviteiten aan de gang en geen wonder ook dat de leiding van het expanderende bedrijf kortelings werd uitgebreid met de benoeming van dhr. H. H. D. Struik tot adjunct-directeur. In Dirksland wordt voorts een nieuw administratiekantoor gebouwd en wordt de ad ministratie geheel geautomatiseerd. Geen stilstand der halve maar wel wordt de tijd genomen het bedrijf dat een „wilde" groei doormaakte terwille van de continuering een hechte structuur te geven. Dhr. den Hertog wilde dat graag even kwijt en we stellen zeer op prijs regelmatig even met hem bij te praten en dat niet alleen omdat het op zijn kantoor goed toeven is. De boterkoek en het appelgebak kunnen we U zeer aan bevelen. Niet minder de pizza's, de soepen, de ijs- produkten, de baverois, de slagroomtaart, kortom de specialiteiten waarvan het aantal de tweehonderdtachtig dicht gaat naderen.! Preventieve maatregel van brandverzekeraars: De brandverzekeraars in ons land heb ben besloten een meldingsplicht in te voeren voor de verzekerden in geval van leegstand, niet meer in gebruik zijn of kraken van woningen en gebouwen. De meldingsplicht houdt verband met de extra risico's die brandverzekeraars lopen bij leegstaande of gekraakte gebouwen. Met name het stijgende aantal brand stichtingen en vernielingen in leegstaande panden baart verzekeraars zorgen. Uit recente publikaties van het Economisch Instituut voor de Bouwnijverheid blijkt, dat de leegstand van woningen met name in de grote steden in het afgelopen jaar aanzienlijk is gestegen. Overleg over voorwaarden van verzekering Na melding van de gewijzigde situatie ten aanzien van een woning of een be drijfsgebouw zal de verzekeraar in overleg treden met de verzekerde over de vraag of, en zo ja op welke voorwaarden en tegen welke premie de brandverzekering kan worden voortgezet. In een aantal gevallen zal aan een be perking van de dekking niet kunnen wor den ontkomen, hoewel als regel de risico's van brand, blikseminslag, storm, ontplof fing en luchtverkeer gehandhaafd zullen kunnen blijven. De beperkingen hebben dan betrekking op de zogenaamde uit gebreide gevarendekking, die behalve te gen de genoemde risico's tegen een aantal andere gevaren dekking biedt. Melding zo spoedig mogelijk De verzekerde zal de plicht hebben, om leegstand, buiten gebruik of gekraakt zijn, zo spoedig mogelijk bij de verzekeraar of zijn tussenpersoon te melden. Blijft de verzekerde in dit opzicht in gebreke, dan loopt hij het risico dat het recht op schade vergoeding vervalt. Zodra leegstand of kraken aan de ver zekeraar zijn gemeld zal deze aan de verzekerde adviezen geven over te nemen preventiemaatregelen. Brandverzekeraars hebben, in samen werking met het Technisch Bureau ter Bevordering van Schadepreventie, een brochure met preventie-adviezen samen gesteld, die aan belanghebbenden zal wor den uitgereikt. Dit gebeurt in de over tuiging, dat verzekerden door het nemen van gerichte preventiemaatregelen veelal kunnen voorkomen, dat hun woning of bedrijfsgebouw een gemakkelijk doelwit wordt voor vandalen, inbrekers of brand stichters. Ook schaderegeling wordt gewijzigd De gewijzigde voorwaarden, die vanaf 1 juli 1985 zullen gelden voor nieuwe ver zekeringen, zullen ook gevolgen hebben voor de schaderegeling. In een aantal situaties zal de schade regeling niet geschieden op basis van herbouwwaarde, maar uitsluitend op ba sis van verkoopwaarde. Dit is het geval indien, vóórdat de schade optrad, er al sprake was van noodzakelijke sloop of voorgenomen afbraak; op handen zijnde onteigening; wanneer de woning of het bedrijfsgebouw onbewoonbaar of on bruikbaar is; of wanneer het gebouw ge kraakt of buiten gebruik is. Ook als een leegstaande woning of gebouw te koop staat,' zal na een schade-evenement de schaderegeling plaats vinden op basis van verkoopwaarde en niet op basis van her bouwwaarde. Voor woningen of gebou wen die leeg staan in afwachting van bewoning of ingebruikneming, geldt dit niet. Ontwikkeling ten goede verwacht De brandverzekeraars willen door de aangekondigde wijziging van de verzeke- ringsvoorwaarden een ontwikkeling ten goede op gang brengen in de ongunstige situatie die zich voordoet bij leegstand, buiten gebruik zijn of kraken van wo ningen en gebouwen. Met name ver wachten verzekeraars dat door een snelle melding in deze situaties tijdig passende preventieve maatregelen genomen zullen worden. Door het geven van praktische preventie-adviezen met name d.m.v. de brochure van het TBBS worden de ver zekerden in staat gesteld de risico's voor henzelf én voor de verzekeraar zo beperkt mogelijk te houden. De 32 miljoen vrouwen in loon dienst in de Europese Gemeen schap hebben nog steeds het gevoel of ze ten opzichte van hun manne lijke collega's niet helemaal gelijk behandeld worden. Dat blijkt uit een enquête van de Europese Com missie die onder 5500 vrouwen in loondienst werd uitgevoerd. 30% van de ondervraagden was van mening dat ze minder promotiekansen hadden dan mannelijke werknemers, 25 bevestigde dat mannen meer betaald wor den dan vrouwen voor hetzelfde werk. 15% verklaarde dat de selectie die bij de toelating tot de beroepsopleiding wordt toegepast, oorzaak is van de ongelijkheid en 14% meent dat het verschil in premies en arbeidsvoorwaarden hieraan ten grond slag ligt. Het zijn over het algemeen vrouwen die in fabrieken en werkplaatsen werken die zich benadeeld voelen. Vrouwen in loondienst zijn er zich echter wel van bewust dat ze zich in een gun stigere positie bevinden dan hun manne lijke collega's wat betreft de werktijden en de pensioengerechtigde leeftijd, die in de meeste gevallen lager ligt voor vrouwen dan voor mannen. Ondanks de discriminatie is 78% van de ondervraagden van mening dat hun capa citeiten goed benut worden en 73% vindt dat hun werk een zekere mate van ver antwoordelijkheid met zich brengt. 22% van de gehuwde ondervraagden klaagde over de fiscale druk. Bijna hun gehele salaris gaat naar de belasting. De Europese Commissie is zich bewust van deze situatie en heeft daarom een memorandum ingediend over de inkom stenbelasting en gelijke behandeling voor man en vrouw. Na een grondige studie te hebben gemaakt van de belastingstelsels in de Lid-Staten pleit de Europese Com missie voor gescheiden belastinghef fing". Dit is de meest neutrale oplossing waarbij getrouwde vrouwen niet zwaar der belast worden dan ongehuwde vrou wen. Ook het Europese Parlement pleit voor deze oplossing. Nu moet hier in Europees verband dus over gesproken worden. Bazen die bepaalde gunsten verlangen van hun werkneemsters schijnen boven dien ook nu nog te bestaan. 10% van de ondervraagden had ervaring met sexuele chantage ofwel bij het sollicitatiegesprek ofwel later in de loopbaan. Verder blijken vooral vrouwen het slacht offer te zijn van discriminatie bij de in dienstneming, met name wanneer ze lang durig werkloos zijn. 24% van de loon trekkende vrouwen die al langer dan zeven maanden op zoek zijn naar werk, werd afgewezen omdat de werkgever liever een man in dienst wilde nemen. De grootste angst voor vrouwelijke werk nemers is werkloosheid. Ten tijde van de enquête waren in Europa vijf miljoen vrouwen op zoek naar werk. Werkloos heid vormt vooral een bedreiging voor de 11,5 miljoen ongehuwde vrouwelijke werknemers. De helft van de werknemers die samenwoont, is bovendien van mening dat ,,in tijden van crisis mannen voorrang dienen te krijgen bij vacatures". Een tradi tionele opvatting die steeds minder steun vindt bij jonge vrouwen met een opleiding. Vrouwen lopen bovendien meer gevaar werkloos te worden als gevolg van de invoering van nieuwe technologiën. 40 a 60% van de vrouwen denkt dat de moder nisering van machines en de invoering van informatica van invloed zal zijn op hun werk en loopbaan. Vrouwelijke werk nemers in loondienst die op kantoor, in de FIESTA 1100 Spec25000 km 1982 FIESTA 1100 Spec75000 km 1979 Div. ESCORT 1100 -1300 -1600 modellen; 3 drs, 5 drs. Div. TAUNUS 1600 2000 modellen.2 drs, 4 drs. SIERRA 2.0 L 3 drs16000 km 1983 SIERRA 1.6 3 drs40000 km 1983 SIERRA 1.6 L autom. 5 drs.40000 ion 1983 BMW 31870000 km 1979 BMW 31660000 km 1980 OPEL ASCONA 16 S 5 drs. 30000 km 1983 OPEL ASCONA 16 N 2 drs..56000 km 1981 OPELKADETT16SR3drs. 58000 km 1982 OPEL KADETT 16 S 5 drs. 48000 km 1982 OPEL REKORD 20 S 4 drs..40000 km 1983 Zandpad 13 MIDDELHARNIS Tel. 01870 - 2644 Na 17.00 uur 01870 - 4228; verkoop na 17.00 uur 01875 - 2291 Onze gehele kollektie camera's |c|9nQtO liniTOII en projektoren tegen de IflayOlC pil|C.CII Ook diverse INRUILCAMERA'S en PROJEKTOREN. Zie de etalage in de Weststraat. Tevens verkoop van video en computers. Computer Commodore 64 recorder/ NU I werkplaats, in een groot kantoor of in de administratie werken, zijn het meest be trokken bij de huidige technologische ont wikkeling. Vrouwen zijn werk en kwalificaties ver der een belangrijke rol gaan toekennen. Vrouwen in loondienst zijn bang om op straat te worden gezet en staan huiverig tegenover omscholing. Ook thuis werken vindt weinig steun: slechts 9% van de ondervraagden zou graag gebruik maken van deze oplossing. Hét proefnummer voor 'n proefrit met of 'n gesprek over de Audi 100. Economisch, comfortabel en repre sentatief. Optimaal rijplezier en rendement. Vele jaren en kilometers lang. Bel bovenstaand nummer voor nuchter rendement in auto-aanschaf: de Audi 100. Mr. Iman Caustraat 29 - 3251 AP Stellendam - Tel. 01879 -1100 Vertegenwoordiger J. J. Hazenberg Tel. 01870 - 5688 telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen I Gemeente Goedereede I BEKENDMAKING HINDERWET Burgemeester en wethouders van Goedereede ma- ken ingevolge artikel 37, lid 1 van de Wet algemene s bepalingen milieuhygiëne bekend, dat zij voor- s nemens zijn over te gaan tot wijziging van de ver- gunning(en) ingevolge de Hinderwet verleend aan: 5 5 1. deN.V.E.M.G.O. te Middelhamis ten behoeve 1 van de gasreduceerkast staande aan de Lange- weg tegenover nr. 5 te Stellendam. 1 Aangezien de inrichting is gelegen in het be- stemmingsplan Stellendam West II, uitbreiding Westhoek, welk plan voorziet in het bouwen van woningen onder andere in de direkte omgeving van voormelde inrichting dat ter voorkoming van ge- vaar, schade of hinder tengevolge van geluids- overlast nadere voorschriften verbonden dienen te worden aan voormelde vergunning. E Ons college is dan ook voornemens over te gaan tot S wijziging van de betreffende voorschriften c.q. toe- 1 voeging van een nader artikel inzake de te ver- 1 wachten geluidhinder. Gemotiveerde bezwaren tegen dit voornemen kun- nen door een ieder SCHRIFTELIJK bij ons wor- den ingebracht vóór 31 januari 1985. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke E gegevens van degene, die een bezwaarschrift indient S niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet 1 schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het gemeentebestuur worden ingediend. I GOEDEREEDE, 17 januari 1985 illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Adverteert in Eilanden-Nieuws v^* v^^t.^'-^t.^'>^^^'.^ t.^^'^^*'^^*'^'»^-^^'-^'■-^^'•^^*-^^»-^^*-^^<-^X^^ t^^<-^ 01879-1100 piiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1985 | | pagina 13