Mri~-yyr V isser 1985: Benoeming Kern Optiek I Garage KNÖPS B.V. Gemeente Dirksland NIEUWJAARSRECEPTIE Gemeente Goedereede NIEUWJAARSRECEPTIE Gemeente Middelharnis Waar blijft de tijd het jaar van de muziek Gemeente Oostflakkee AUTO PESCH Yamaha I Onze SHOWROOM - Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Citroen-Hesselink A. J. V. Rumpt 57e Jaargang VRUDAG 28 DECEMBER 1984 No. 5358 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhaniis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief RENAULT-dealer YJy/// voor Verkoop Service 01871 -1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 Dirksland, 01877 - 1357 PEUGEOT TALBOT Al Kast£ Tel. MIDI (tobedrijf injelaan 41-43 01870- 3094 OELHARNIS -> Oogmeting gratis I Zandpad 2 - 4 ----Middelharnis 01870-2567 OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 01871 - 1553 Vert. C. Bakker 01877 - 1589 FORD - TOYOTA Buitenboordmotoren I is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS In verband met de jaarwisseling zal op woensdag 2 januari 1985 in het gemeentehuis te Dirksland van 19.00 tot 21.00uur door het gemeentebestuur gelegenheid worden gegeven tot het wisselen van nieuwjaarswensen. Deze receptie is bedoeld als een informele ontmoeting tussen gemeente bestuur en burgerij zowel persoonlijk als in groepsverband waar derhalve een ieder welkom is. Burgemeester en Wethouders van Dirksland, De secretaris, De burgemeester, C. Noorthoek. C. Oversier. Burgemeester en wethouders van Goedereede maken bekend, dat op woens dag, 2 januari 1985 tussen 20.00 en 21.00 uur een nieuwjaarsreceptie zal worden gehouden in het raadhuis van Goedereede. Een leder Is welkom. Op 2 januari 1985 is er Nieuwjaarsontvangst in de aula van de L.T.S. Vanaf 19.30 uur is er gelegenheid tot koffiedrinken. - om 20.00 uur een programma georganiseerd door „de Welle" en verzorgd door de Muziekschool en een nieuwjaarswensing van Thomasvaer en Pieternel; - van 21.00 uur tot 22.00 uur gelegenheid tot het uitwisselen van nieuwjaars wensen. Gemeentebestuur van Middelharnis, de sekretaris, de burgemeester P. L. de Feijter. L. J. van Welsenis 4 We zeggen zo makkelijk: waar blijft de tijd? In deze gehaaste dagen waarin we overstelpt worden met informatie komen we dat denken we tenminste op een dag een dag tekort. De ene gebeurtenis rolt over de andere. Soms kunnen we alleen nog maar oppervlakkig kennisnemen laat staan een oordeel vormen. Een oordeel vormen: feiten, toetsen, ver- geUjken, zeggen hoe je er over denkt. Wie komt er met al dat dagelijkse nieuws aan toe? Wie kan selecteren? Trouwens, an deren brengen hun mening wel in onze leefkring. Hun opinie wordt opgedist of opgedrongen. Voor we het weten lopen we aan de leiband. Van wat? Van de publieke opinie of van hen die zeggen de pubUeke opinie te kennen maar haar in werkelijk heid maken. Het is dus niet om het even wie we inhuren door bv. een abonne ment om de tijd bij te lichten. Hoogtepunten/dieptepunten Waar blijft de tijd. Weet u nog wel van vroeger? Weet u nogvul maar in. Het zijn absolute hoogtepunten die ons dan ook nog persoonlijk moesten raken en anders zijn we ze zo weer kwijt. Wij ontvingen? Het beste uit Elseviers Magazine? Dat blad bestaat nu twintig jaar. Uit die twintig jaar journalistiek-; arbeid is een keuze gemaakt. Behalve dat wordt per jaar een korte samenvatting van de belangrijkste gebeurtenissen gegeven. Zij spreken ons van de groten der aarde, De Gaulle, Nixon, Johnson, Martin Lu ther King, Adenauer, Miterrand, Schweit zer, Ghandi, en ga maar door. Voor velen gold reeds: en hij of zij stierf. Waar blijft de tijd. Het is interessant om die overzichten eens na te gaan. Er zitten uitschieters per jaar in, maar ook processen. We hebben de aktie „één voor Afrika" gehad, maar wie herinnerde zich de Sahel nog waar in 1973 zes miljoen mensen om kwamen van de honger? Het voedsel pro bleem is daar door klimatologische, maar ook door andere door de mens ver oorzaakte factoren haast structureel, het is niet eenmalig. Het Midden Oosten komt in heel wat overzichten voor. Het konflikt tussen Is raël en de buurlanden was soms wereld- beheersend. En nog is er geen vrede- Jeruzalem-Tel Aviv blijft een steen des aanstoots. Minstens zo dreigend is echter wat oostelijker gebeurt. Iran en Irak zijn nog steeds in een uitzichtloze oorlog ge wikkeld. Als een van de partijen maar geen wanhoopsdaad pleegt waardoor de supermachten.... Alsof die buiten beeld blijven. Vietnam is voorbij, wie spreekt nog over het land waar 30 jaren oorlog was. El Salvador en Nicaragua zijn ervoor in de plaats gekomen. Amerika's „achter tuin", waarin het lang niet rustig is. Tsjecho-Slowakije is bijna vergeten, dat Rusland nu alweer 5 jaar in Afghanistan haar Vietnam beleeft wat deert het ons nog? Trouwens ook daar is de „achter tuin" of is het de „voortuin" onrustig. We hoeven maar te wijzen op Polen, het slag veld van Europa. Opmerkelijk is hoe in Polen maar ook elders de Rooms Katho lieke Kerk zich handhaaft, zich sociaal aanpast. Maar wezenlijk niet verandert. Dat is ook in Nederland te zien. Het be noemingsbeleid wijst op „conservatief' beleid. Dat houdt overiges wel in dat wij het voor wat betreft een aantal ethische zaken eens zijn. De laatste twintig jaar zijn ook de jaren van de tegenbeweging, van Provo tot krakers. We noemen ze als uitingen van verzet tegen de gevestigde maatschappij. Dat gebeurt aan de rand van die samenleving, maar het protest is op velerlei wijze verder gegaan. We zien dat in de politiek. 1984 is het jaar waarin PvdA en WD in toenemende mate tonen dat de verschillen in de eerste plaats niet Uggen op het vlak van het denken over de autonome mens. De normering van het dagelijks leven wordt in een vaart om gebogen naar maatstaven die geheel los staan van Gods Woord. De (laatste) resten van het christendom worden uit het openbare leven uitgesneden. 1984 1984 zal bij ons misschien in de geschie denisboekjes komen als het jaar van de parlementaire enquête RSV. Eigenlijk een document dat het fiasco aangeeft van een bepaalde visie op de taak van de overheid in het sociaal-economisch gebeuren, maar ook van een management dat faalde. Maar er is veel meer geschiedenis ge schreven, of beter voortgezet. Een paar dingen zijn genoemd, ze tonen 1984 is niet te isoleren. Soms is het om te huiveren als je ziet hoe nu in de wetgeving geoogst wordt wat in de rebelse jaren zestig gezaaid werd. De tijd gaat snel. Als we maar vast houden dat het Gods tijd is. Ook 1984, het jaar onzes Heeren. We hebben mogen gedenken hoe in al het geweld van de wereld de Vrede vorst geboren werd. Om zondaren te za ligen. Dat werpt ons terug op ons zelf. Hoe waren wij bezig? Tegen zijn bevelen in of weten wij ons een onderdaan van Hem? Dat opent perspectief voor nu maar ook voor de toekomst. Zijn toekomst. Gelukkig 1985. Ieder jaar heeft wel een herdenking van de een of andere gebeurtenis, of een persoonlijke aandacht. Zo heeft 1985 ook zijn bijzonderheden. Voor de muziekwereld is 1985 eenjaar waarin we kunnen stilstaan bij 5 bekende en belangrijke musici, t.w. Heinrich Schütz, geb. 14-10-1585, Georg Friede- rich Handel, geb. 23-02-1685, Johann Sebastian Bach, 21-03-1685, Dominico Scariatti 26-10-1685, AlbanBerg, even eens geboren 9-02-1885. Van de zojuist genoemde componisten zullen er 3 centraal staan, nl. zij die driehonderd jaar geleden werden geboren. Daarom is 1985 uitgeroepen tot het Euro pees Jaar van de Muziek. Zijne Kon. Hoogheid Prins Claus luidt als voorz. van de Ned. commissie ter viering van deze manifestatie het Muziekjaar 1985 in op 1 januari 1985 om 12 uur 's middags. En vanuit de Stichting „Musica '85" welke zich bezig houdt met de coördinatie van evenementen in dit kader zijn alle gemeenten die in het bezit zijn van een Idokkenspel gevraagd hun medewerking te verlenen aan deze aktiviteit. Daarom zullen alle beiaardiers die in de gelegenheid zijn een carillon te bespelen dit doen op 1 januari 1985 om zo het muziekjaar in te luiden. Beiaardier Jan Bezuyen zal daarom dins dag 1 januari 's middags om 12 uur Goerees' carillon bespelen. Hij zal wer ken van de componisten Scarlatti, Handel en Bach ten gehore brengen. DIRKSLAND De heer H. H. D. Stinik (31) is per 1 januari 1985 benoemd tot adjunct direc teur van den Hertog diepvriesspeciali teiten B.V. en van Beau-Frére speciali teiten b.v. te Dirksland. De heer Struik is reeds 14 jaar werkzaam bij Den Hertog. Eerst als medewerker in de delicatessen-kaas en slijterij wijnhan del, vanwaaruit den Hertog diepvriesspe cialiteiten B.V. is ontstaan, de laatste 7 jaar als bedrijfsleider van beide bedrijven. Het College van Burgemeester en Wethouders van Oostflakkee wenst alle ingezetenen van Oostflakkee een voorspoedig 1985. Ook in het nieuwe jaar zullen wij trachten werkzaam te zijn ten dienste van alle inwoners van de gemeente. Zowel de burgemeester, als de wethouders, als de medewerkers zullen het komende jaar weer voor U klaar staan, om binnen de mogelijkheden die hen zijn gegeven, aan Uw verlangens te voldoen. De leden van het College zijn altijd bereid Uw problemen en wensen met U te bespreken en naar mogelijke oplossingen te zoeken. Een telefonische afspraak kan worden gemaakt op telefoonnummer 01873 - 1525, toestel 10. Burgemeester en Wethouders van Oostflakkee, de secretaris, de burgemeester H. W. de Vries. drs. C. M. de Vos. i^>t'm-it-'m.>m.>m.)$.im.im.im.>m.it.4.4.*'t-4-i-'t ♦♦♦♦****»»*#.»-»**#**«.»**-»*JH^ y ca ta sa xa Q E3 ta ta I iV^'K^'>l^V^^«-^^(.^V.^^C^^«.^7*^^ «.^^^.^M-^'K.^M^V^^ V^^^^^<.^^t^^<,^^<-^%'..^^»-^-K-tf>l<^% j; '■■■^^s '•^^'^^■.^^<■^^*^x^^^^v^^^v<^>.^^<.^^<^■.^-.^^>^<^^l^>^<^«^^..^^,^^^^^l,^^^^v jj

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1