Een kerstgroet voor zieken z. BiiffC enthousiaste medewerkers, Matige verhoging van omslag bleek noodzakelijk 1WANT BIJ VISSER MEUBELEN START DEZE WEEK DE OPRUIMING! 1 KOOTIMOEM VAN 10 TOT 40 PROCENT 1 Dat betekent nu volop keus in I BANKSTELLEN, SALONKASTEN, 1 SLAAPKAMERS, I KLEINMEUBELEN enz. 1 Ook voor TAPIJT kunt u nu i EXTRA VOORDELIG bij ons terecht! Vervolg van „Rouwklacht op het vergaan van de visserssloep „Middelharnis" 10 dec. 1872' Schiesser^ ^i!^#if/^4*iif^iJsBuitenkansje voor vroege vogelsmmemei^mmei^^mei^^memfi^w^^memtmtmtmim^ Daar zit je goed, ook tijdens de opruiming! Men Fashion van NU aktieprijzen 10,- Kerstconcert in Oude Tonge met 145 koorleden Stichting Olympia Aula L.T.S. Sommelsdijk Westhaveneind 7 Telef. 01870-3328 U Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" DINSDAG 18 DECEMBER 1984 'k Heb lief en leed getorst in vroeger druk en lijden, en daar er welvaart was daar mocht ik mij verblijden. Ook nu trof mij deez' slag gevoelig in mijn hart. God geeft in droefheid troost verzachte Uwe smart Dit geef de Heere ook aan al die met U treuren, want ach helaas, de mens kan U toch niet opbeuren. O neen, daar God niet eerst het hart te sterk wordt. En als des mensen troost om grote rouwe stort. O mijne hartvriendin, daar 'k U in rouw ziet zuchten. Dat gij in Uwe nood tot Christus heen mocht vluchten. Bij Hem is hulp besteld voor aller zielenood, Hij schenkt U in d' ellend Zijn verlossingsgroot. Het is geen noodlot, neen, maar God die is regeerder. Nu is hier ook geen kracht noch sterkte als verweerder. O neen, de Heere spreekt en ziet het wordt terstond, staat alles Hem ten dienst op d' uitspraak van Zijn mond. Nog eens mijn hartvriendin, en ook Uw dochters mede. Haar echtgenoten ook die zonken naar beneden, Moeder en dochter wenen met vaderloze wezen. Wat treurig lot helaas dat U nu treft in dezen. Ik hoop dat Gods belofte op U mag nederdalen. En dat des Heeren Licht Uw zielen moog bestralen. Hij moge zijn Uw Man Uw Maker, Heere en God, En uwer kind'ren Vader hier in dit treurig lot O klacht, O droeve klacht, waar zal ik mee beenden, ik zie een open kelk van jammer en ellenden. Ik hoor een bang geroep: „Mijn man, mijn kind is dood"; Mijn vader en mijn vriend versmoorden in dien nood! O welke zware druk, O welk een zware rouwe. Wie zal dat grievend leed in ernst alhier ontvouwen? Ja wie geeft hier bewijs van zulk een zware druk, Wie peilt de diepen grond, van zulk een ongeluk? Een stem spreekt in mijn hart, gij mensenkind moet roepen, Tot al het volk dat vaart, nog op de visserssloepen. Roept dat het volk is gras en als een bloem op 't veld. Die op zijn onverwachts, helaas wordt neergeveld! O klacht, O droeve klacht, Middelhamis' burgerscharen. Gij moogt vereend in rouw Uw stemmen samen paren. Daar twaalf zielen weer daar vonden hunnen dood, Al in de golven zwaar en in die bangen nood. Moge het een roepstem zijn voor die de zee bevaren, Wilt door geen zondeschuld Uw zielen meer bezwaren. Reeds menigmaal sprak God door stormen en orkaan, Ach mocht het menig hart in schuld temeder slaan. O vissersvolk te saam wil 's Heeren stemmen horen! Het is mijn hartewens, mocht God Uw oor doorboren, Verhard Uw harten niet, erken des Heeren daan. Genade geeft U dat en doet het U verstaan! O schrik, O bange schrik, zo onbekend te sterven, En eeuwig 's Heeren Gunst te zullen moeten derven! O God schenk ons gena, en doet het ons verstaan, Opdat wij niet geheel met lichaam en ziel vergaan! Nog eens mijn hartvriendin, dat het met U mag komen. Dat God gegeven heeft, maar ook weer heeft genomen. Dan eindigt gij in Hem, die al doet wat Hij wil, Dan zwijgt g' in 's Heeren daan vereend en zijt ook stil. Dat is een wissen troost, vereend in 't zwaarste lijden, Niet onze wil, O neen, die staat dan aan de zijde. Maar Zijnen wil alleen, die heilig is en goed, O zegt dan zulk een hart, 't is goed al wat Gij doet. Dat is een vrucht van 't kruis door Jezus' bloed verworven. Zoals die efgen ik met Hem daar is gestorven. En daar de ziel nu leeft door het geloof in Hem, Daar zwijgt zij in Gods doen, daar heeft het vlees geen stem. Dt is m'jn beë en wens, genade mag U sterken. Hij moge Uwe ziel door Zijnen Geest bewerken. Mocht God door Zijnen raad U allen gunstig zijn. Die in rouw zijt gestort en zware zielepijn. Gods gunst ontferme zich, slaat U in liefde gade. Hij troost U in deez' smart. Hij schenkt U Zijn genade. En ieder die verkeert met U in druk en rouw, Bewijst Hij Zijn gena. Zijn goedheid en Zijn trouw. O lieve hartvriendin en al die met U treuren. Dat Gods verborgen hand U samen op mag beuren. Dit is mijn hartewens, steeds delen in Uw smart, 'k Gevoel Uw zware slag in 't birmenst van mijn hart. O treurige ouders saam en arme weduw-vrouwen. Ik zie ook zusters, broers en kinderen in rouwe. Ja ik zie vriend en maagd gedompeld in ellend. Ja ik zie zware druk, waar ik mijn oog ook wend. 'k Hoop dat God naar die druk in Gunst zich mag ontfermen, En dat Hij in deez' nood U weer maar moog beschermen. Zijn zorg bewaar U steeds in dit zo treurig lot, Uw oog zij steeds gewend al op de hand van God. O mocht U deze ramp, die aller hart doet beven, door God gezegend zijn, tot een nieuw hart en leven. Opdat wanneer de dood ons ook zal grijpen aan, wij zonder schrik en vrees in 't oordeel zullen staan. De groeten van mijn vrouw en kroost. De Heere zij Uw aller troost. W. C. Huizer Dirksland, 1872 Publikatie van de vereniging Streekmuseum Goeree-Overflakkee, Kerkstraat, Sommelsdïjk A. J. K. Voor de zieken in het van Weel-Bethesda Ziekenhuis te Dirksland zal er op 2e Kerstdag weer een verzoekplatenprogramma met gewijde muziek te beluisteren zijn. De Dirkslandse Ziekenomroep wil ook dan weer een programma verzorgen. Wilt u voor de patiënten in het ziekenhuis een verzoekplaat aanvragen, dan kunt u dit doen door onderstaande bon in te vullen en op te sturen naar: Radio DIZO, Postbus 48, 3247 ZG Dirksland U kunt uw verzoek ook deponeren in de verzoekbak in de hal van het ziekenhuis. De verzoeken moeten maandag 23 december 1984 vt' binnen zijn. 3» Telefonisch kunt u uw verzoeken doorgeven op tel. 01870-3051. W Aanvraag verzoekplaatW; 'Mi Aangevraag voor:'Mi il il rJj Afdeling:Zaal:M. Aangevraagd door:i» gs Uit te spreken groet: Straks geboortekaartjes nodig Bij drukkerij GEBR. DE WAAL ligt een pracht modellenboek voor u ter inzage. Ook uw keus is er zeker bij Bij tijdige bestelling snel gereed. LangewegU SOMMELSDÏJK Schiesser. Mannen gevraagd. _k in herenslips en singlets wit bleu naturel SLECHTS per stuk Op zaterdag 22 december wordt een kerstconcert gehouden in de Neder lands Hervormde Kerk in Oude Tonge. Op deze avond wordt medewerkig ver leend door het Chr. Flakkee's Mannen koor o.l.v. Jaap de Geus en het Chr. Gemengde koor „Sursum Corda" te Dirksland, eveneens o.l.v. Jaap de Geus, en het plaatselü'ke Chr gemengde koor „Com nu met Sangh^' o.l.v. Arie van 't Geloof. De solistische medewerking wordt ver zorgd door Huibertha Kievit, alt en de twee trompettisten Hans Kom en Henk Mackloet. Organist van deze avond is Kees van Eek. De meditatie zal verzorgd worden door ds. K. van Meijeren. Het bestuur van het koor „Gom nu met Sangh" is blij dat dit jaar naast het koor „Sursum Corda" uit Dirksland, hetFlak- kees Mannenkoor zijn medewerking wil verlenen bij deze kerstuitvoering. Het Flakkees Mannenkoor is bij uitvoeringen een veel gevraagd koor, een koor dat bij kerstuitvoeringen een druk bezet pro- granuna heeft. Op het programma staan veel bekende kerstliederen zoals: Nu sijt wellecome, Christus is geboren en Bethlehem Efratha waarbij de gezamenlijke uitvoering van Gloria in Excelsis van Mozart en Ode van Herman de Wolf zeker de moeite waard zijn. Het kersüied Ere zij God van F. A. Schultz zal alle snaren doen springen, omdat hierbij 145 koorleden met orgel en twee trompettisten de muzikale omlijsting zullen verzorgen van de gemeentezang. De aanvang is om 20.00 uur en de toegang is vrij. De kerk is om 19.30 uur open. Met ingang van 1 januari 1985 a.s. heeft het schoolbestuur van de L.T.S. het beheer van de Aula in handen gegeven van Stichting Olympia. Mede door een geheel van vergunningen voorzien en gestroomlijnd apparaat, hoopt de Stichting de bevolking een dienstenpakket aan te bieden, waarbij in veel behoeften kan worden voorzien. In het kader van de vernieuwing zijn zowel huurprijs als konsumptie- prijzen tot normale proporties teruggebracht (lager dus). Om tot een goed beleid te komen zoeken wij voor de bediening e.d. zowel mannelijk vrouwelijk. Ook meisjes jongens kunnen solliciteren. Het geheel geschiedt op parttime-basis. Eventuele huurders en sollicitanten kunnen inlichtingen krijgen via de bedrijfsleider van Stichting Olympia L. Jordaan Sportlaan 2 3241 KC Middelharnis HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen Begroting '85 Waterschap Goeree-Overflakkee: Het dagelijks bestuur van het Waterschap Goeree Overflakke is j.l. donderdagmiddag in vernieuwde samenstelling aangetreden toen de Ver. vergadering in Dirksland de jaarlijkse begrotingsvergadering hield. Nieuwe heemraden zijn de heren C. Stehouwer, A. de Reus en W. Kroon die voorlieen deel uitmaakten van het college van hoofdingelanden en nu in het dagelijks bestuur elk een eigen portefeuille beheren. Dijkgraaf van Kampenhout speelde daar m.b.t. dhr Stehouwer adrem op in toen de vergadering herinnerd werd aan de monopoliepositie die enkele bedrijven innemen bij het uitvoeren van onderhoudswerk voor het Waterschap. Eerder had dhr Stehouwer dat in zijn kwaliteit van hoofdingeland al aangekaart waarom dhr van Kampenhout thans vaststelde dat de aan wezigheid van dhr Stehouwer in het dagelijks bestuur voldoende waarborg biedt dat dat hangijzer onderwerp van gesprek zal gaan worden. De begroting voor 1985 kon, dankzij een gedegen voorbespreking in de distrikts- vergaderingen, thans bijzonder vlot wor den behandeld en vastgesteld. Noodzake lijkerwijs moet voor het jaar '85 een verhoging van de omslag met 4,- per ha worden toegepast wat de omslag voor Flakkee op 159,- en voor Goeree op 134,- per ha brengt. Zonder de nog toe gepaste bijdrage van 25,- per ha uit de bijzondere reserve voor Flakkee en 50,- voor Goeree zouden de omslagen met resp. die 25,- en 50,- dienen te worden verhoogd. Dijkgraaf en heemraden deel den de vergadering mee dat er na 1996 van die bijdrage geen sprake meer zal kunnen zijn en vanaf 1986 staan ze ook een temporisering voor, teneinde tot het jaar 2000 over de nodige reservemiddelen te kunnen beschikken. „Er zal ernstig naar worden gestreefd de waterschapsomslag beneden de aan de horizon opdoemende magische 200,- per ha te houden", zegt de dijkgraaf toe, hoewel een staatje liet zien dat die grens wat Flakkee betreft in 1996 gepasseerd zal worden, voor Goeree naar 't zich laat aanzien pas in de volgende eeuw. „Als we de reduktie die het gebied van de vroegere Polder Goeree geniet kapitaliseren dan blijkt er zo'n zes miljoen door Goeree als vrijstelling uit gesleept te zijn, Goeree heeft goed voor zichzelf gezorgd!" verklaarde dhr van Kampenhout, de Goereeërs dat voordeel overigens niet misgunnend. Ook hoofdingeland L. Visser vond het prima omdat men in het ruilverkavelings gebied „de Stelle" ook 120,- per ha ruilverkalingsrente moet gaan betalen! Verbouw Waterschapshuis In de aanbiedingsbrief konfronteerden dijkgraaf en heemraden de Ver. vergade ring met de vraag of het zinvol is nodige ingrijpende verbouwingen aan het bestaan de Waterschapshuis en vrijgekomen dienstwoning toe te passen of dat het raadzaam zou zijn te zoeken naar alter natieven, wellicht in de vorm van nieuw bouw. In dat verband blijkt de wegesane ring een zeer belangrijke rol te spelen. De dijkgraaf verwacht volgend jaar maart meer te weten over de vraag öf het wegen- beheer bij de Waterschappen blijft. Zou dat niet het geval zijn dan zal er personeel moeten afvloeien en zal de beschikbare ruimte wellicht toch toereikend zijn. Ze ker zal een archiefbewaarplaats moeten worden gebouwd waaraan door de Prov. archiefinspectie strenge eisen worden ge steld. Muskusrattenbestrijding Bijna 35000,- 's jaars kost de muskus rattenbestrijding en dat is nog maar de helft van de werkelijke kosten. De andere helft wordt door het Ministerie van Ver keer en Waterstaat gedragen. Er worden op Goeree Overflakkee maar weinig mus kusratten gevangen en de vergadering zag dan ook hoog op tegen het kapitale bedrag. Waarschijnlijk komt de muskusrattenbe strijding in handen van de Provincie met voor het Waterschap 30% meerkosten als gevolg. Er zal evenwel met kracht aan gewerkt en onderhandeld worden ook voortaan met 50% te mogen volstaan al zag de dijkgraaf dat ietwat somber in, temeer omdat hij is gevraagd zitting te nemen in de muskusrattenbestrijdings- kommissie; „kennelijk om mij met ver eende krachten onder tafel te werken", voorvoelde hij. af on 1oi»H fTotrtrot ïn iri-<-\ortof Htnilr an WiAary O Sf*hrïV O KontTf: »^(^^t^^t^'«^^*^M^*^'^^ 1 Herenondergoed kan wel degelijk modieus zijn. Schiesser bewijst het met de zelfbewuste Collection Men Fashion. Slips en singlets voor de man van nu. Wij tonen u graag onze komplete kollektie. Perfektie is onze kwaliteit EMIDDELHARNIS=' 01870 - 3306 voor deskundige bemiddeling CD 01870-3477 DD %^^m MEUBELEN 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 6