„Woord en Daad" Een dringende vraag Maar ook in Haïti en India heerst grote nood! van Oom Ko - Kerstzangavond - - Kerstzangavond - Bladz. 2 EILANDEN-NIEUWS" VRUDAG 14 DECEMBER 1984 Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Post bus 8, Middelharnis, met in de linker bovenhoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden ge publiceerd. enOEteHOS STEMEM Als iemand last van nierstenen heeft, mag hij dan welperen en pruimen eten? Dat zijn toch steenvruchten? Antwoord: Een peer is geen steenvrucht (al kan zich rond het klokhuis wel een aantal steencellen vormen) maar een pit vrucht. Kers en pruim, perzik en abrikoos zijn steenvruchten, omdat het eigenlijke zaad omgeven is door een steenharde bekleding. Evenwel heeft dat niets van doen met de vorming van nierstenen. Dat zijn verbindingen van organische zuren met kalk uit de urine. Daarom mogen mensen die er last van hebben meestal geen rabarber of zuring eten want daarin zit oxaalzuur. Maar vruchten mogen ze best oppeuzelen. C.K Of OEVEHKMHELS? Wij hebben een vrijstaande woning en willen verwarming aanleggen in twee slaapkamers, hal, badkamer en keuken. In de woonkamer handhaven wij de be staande kachel. Wat is nu de beste op lossing: c. V. of gevelkachels? Antwoord: Gezien de tekening en de daarin vermelde maten zal de plaatsing van een drietal gevelkachels voldoende zijn. De kosten daarvan zullen tussen de 3-en 4.000 gulden liggen, fiij aanleg van cv. bent U zeker duizend gulden méér kwijt, zelfs wanneer U Uw woonkamer er niet bij betrekt. Nu de vraag wat op den duur het voordeligste is. Wel, daarover valt niets te zeggen omdat wij niet weten welk gebruik van de twee systemen zal worden gemaakt. Zou dit bij beide sys temen precies gelijk zijn, dan komt de cv. voordeliger uit, doordat dan minder warmte verloren gaat. Het is dus maar de vraag wat bij U de doorslag geeft: de investering van nu of de besparing op den duur. Het onderhoud zal in Uw geval vrijwel gelijk zijn. OORAPPAMATOP WELK OOR? Mijn vrouw werd doof en kreeg van de oorarts een hoorapparaatje. Dat werd aangebracht op het oor waarmee zij nog het beste hoorde. Ik dacht echter, dat er ook apparaatjes zijn die passen op een slecht oor. Dat is toch beter en logischer? Antwoord: Dat hang er van af. De oorarts test eerst beide oren. Kan hij nu door plaatsing van een apparaatje op het slech te oor een evenwichtig horen bereiken, dan zal hij dat zeker doen. Maar het kan ook zijn, dat het slechte oor al te vér heen is en dat ook het z.g. goeJe oor niet honderd procent meer is. Dan zal hij op dat laatste oor het apparaatje plaatsen, want beter is het met één oor te horen dan niet of half. VEGETARISME Een onzer kennissen is overgegaan op vegetarische voeding. Wij menen echter, dat kinderen en hard werkende volwas senen toch maar moeilijk vlees kunnen missen. Vlees is toch vanaf het begin der mensheid gegeten? Nimrod in de Bijbel was al een „geweldige jager voor het aangezicht des Heeren". Antwoord: Oorspronkelijk grondde het vegetarisme zich op een levensovertui ging. Dat kan, maar dat is dan niet de christelijke. Al vóór Nimrod lezen wij in de Bijbel, dat God Zelf voor Adam en Eva kleding maakte uit dierenhuiden.(Gen- .3:21.) Ook het eten van vis en vlees is dan geboden en Christus at dit ook. Toch valt op, dat dit alles na de zondeval speelt! Daarvóór aten Adam en Eva slechts krui den en boomvruchten. Na de zondeval is de vrede op aarde verstoord en daarin past het eten van dieren. Trouwens, ook de menselijke spijsvertering is ondubbelzin nig omnivoor: plantaardig èn dierlijk. Te genwoordig laten de vegetaristen de le vensbeschouwelijke kant van de zaak meestal rusten. Zij zeggen, uit gevoels- overwegingen te handelen: voor mijn maaltijd behoeft geen dier te sterven! Wel, voor zo'n standpunt moeten wij eerbied hebben, ook al is het niet het onze. Inder daad kunnen kinderen niet gaaf en gezond opgroeien zonder eiwitten die niet plant aardig zijn. Dat begint al met de moeder melk. Ook kort daarna zijn vis of vlees niet te missen. Ook hard lichamelijk werkende volwassenen hebben daar behoefte aan. De vraag is natuurlijk: in hoeverre kun je ze vervangen door kaas, kwark, melk, noten e.a. eiwitrijke produkten? Ook soya, eieren, pinda's en zo kunnen veel eiwit aanleveren. Het is wel aangetoond, dat volwassen mensen daarmee kunnen vol staan. Zelfs zijn er veganisten, dat zijn mensen die niets eten wat van dierlijke herkomst is, dus ook geen melk, kaas, kwark of eieren. Zuiver plantaardig kan ook, al is tot dusver nog geen veganist 100 jaar geworden. Sticliting: Reformatorische Hulpaktie Voor hulp aan Ethiopië en andere Sahellanden ontvingen wij veel geld. Wij zijn U hiervoor erg dankbaar. en onze fondsen raken uitgeput Dit betreft o.m. Leprozen Revalidatiecentrum „Bethesda", (India) Medische klinieken in India en op Haïti Weeshuizen/kindertehuizen enz. Onze dringende vraag is: KUNNEN WIJ MET DIT WERK DOORGAAN? Uw reactie is bepalend voor het antwoord! 0¥ERHEMO ALS INKTIAP Met een gouden pen heb ik inktspatten gemaakt op een blauw overhemd. Hoe krijg ik die er uit? Antwoord: Reedscats wist: het puntje van een gouwe pen, is 't felste wapen dat ik ken. Maar voor vele soorten vulpeninkt is aceton een goede oplosser. U haalt het bij de drogist. Denk er om dat het zeer brandbaar is; gebruik het dus buiten. Al deppende zal de vlek wel weggaan, maar de kans bestaat dat ook de kleur van het overhemd wordt aangetast. Probeer het dus eerst uit op een slip. Gaat het niet, was dan met een gewoon wasmiddel waaraan U wat citin vlekkenzout hebt toegevoegd. GAS Of GEEN GAS? Wat aardgas en riolering aangaat woon ik in een z.g. onrendabel gebied. Nu las ik onlangs, datje wèlopgas aangesloten kunt worden als je minder dan 800 m van een aardgasleiding woont. Nu staat mijn huis 350 m van de hoofdleiding af. De EMGO wil nu wel aanleggen, maar al leen als ik flink in de kosten meebetaal. Maar dat is toch in tegenspraak met het Verdrag van Rome? Antwoord: Helemaal niet. De EG be moeit zich volstrekt niet met deze zaken. Dat doet ze pas als het een produktie- bedrijf betreft, bijv' een tuinderij. Want Nederland concurreert met zijn aardgas- prijzen te fel (volgens de anderen) in de EG. Dat de EMGO U laat betalen is billijk, omdat voor U een aftakking van die hoofdleiding moet worden gemaakt. Het zou wat anders zijn als er een gewone distributieleiding liep. U zult dus tóch met de EMGO tot overeenstemming moeten komen. PLAK PLAK Mijn ansichtkaarten uit 1910 en later zitten met stijfsel en behangselplaksel vastgekleefd in een oud boek. Hoe krijg ik ze los? Als ik water gebruik ontstaan er barstjes, n.l. na het drogen. Antwoord: De gebruikte plakmiddelen bestaan uit zetmeel. Dit verstijfselt in de oplossing en is daaruit ook weer niet anders te krijgen dan door water en dan bij voorkeur nog in warm water óók! Uw ansichtkaarten zullen er zeer onder lijden, ook al droogt U ze na. Wij raden U dan ook aan, om geen enkel oplosmiddel te beproeven, want het gaat allemaal ten koste van Uw kaarten. Er zit werkelijk niets anders op, dan ze voorzichtig los te breken. Om te beginnen knipt U ze uit, precies langs de rand. Vervolgens legt U ze een paar uur op de radiator van de cv. zodat ze terdege ingedroogd zijn. Dan probeert U ze met een dun mes los te steken. Als ze echt droog zijn zal het plakmiddel korrelig geworden zijn. U kunt dat met de botte kant van een groot mes wegkrabben. Of het schrift op de kaarten dan nog goed leesbaar is, valt te be twijfelen maar U krijgt ze na veel peuter- werk wel weer los. HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g i;;L ijL i;;L J;;L i;;L i;;L ijL ijL i;;J. ijL i;<L i;;L J>;;L i;;^ i^ André Aleman - Kenya: Sjoulye de Boer - Twello: "V^ Met oom Ko gaat het redelijk André. Ze^ hebben Je niet vergeten met je Maar het is steeds uitkijken. Ben de Briefwisseling Beste jongens en meisjes, al is het dan officieel nog geen winter, je kan toch al goed merken dat we er niet zover meer vandaan zijn. Het valt 's morgens helemaal niet mee om uit het warme nestje te kruipen. En wat te denken van de dagelijkse wasbeurt. Maar je bent wel ineens wakker als je je hoofd onder de koude waterkraan houdt. Toch is de de cembermaand tot op heden zacht geweest; hagel of sneeuw hebben wij nog niet gehad, evenmin nachtvorst. Maar zo zal het wel niet blijven. De donkere dagen voor Kerstmis krijgen we ook nog. En die krijgen we inderdaad ieder jaar. Maar dat overvalt ons niet, daar rekenen wij ge woon op. We gaan nu maar aan het wekelijkse werk beginnen, en geven eerst de nieuwe opga ven. We krijgen dus nu DECEMBERRAADSEL 2 Kees Aleman - Kenya: Jullie zijn dus zo'n beetje doe-het- zelver met pinda's. Kees. Zelf pinda's verbouwen, zelf branden, malen en zo pindakaas maken. Hier in Nederland zal dat zeker niet gaan. Vraag me af of hier wel pinda's verbouwd kunnen worden. Ik denk van niet. Zal wel te koud en te nat zijn. Nog steeds droog bij jullie? Wij gaan zo zachtjes aan de winter in, Kees! Blijf met ons! Blijf met ons, Heer, want d' avond is gedaald; 't Wordt nimmer nacht, als ons Uw licht bestraald. Woon in ons huis, wij vrezen leed noch pijn, Als Gij voortaan ddar onze Gast wilt zijn. 1 i 3 k 6 7 9 1. rustdag Ex. 20 2. fijne regen Deut. 32 3. verkondiging van Gods Woord Jes. 5 3 4. model Joh. 13 5. aan drank verslaafden Job 12 6. bevloeien Gen. 2 7. verdedigingswerken Ezech.l9 8. man in ondertrouw Joh. 2 9. onrein kruipend dier Lev. 11 Bij juiste invulling is op de kruisjeslijn een Naam te lezen, door Jesaja gegeven aan de komende Messias. EXTRA-RAADSEL 2 afgelopen week bezig geweest met de tuin te spitten, maar dat viel wel tegen. Als het enigszins kan iedere dag maar een eindje fietsen, dat bevalt wel, als het tenminste niet te hard waait. En dat doet het hier wel vaak. In Kenya is er geen hagelslag en marsepein? Dat is niet het ergste, als er verder maar voldoende eten is. En daar mankeert het volgens de berichten wel aan. Jan Aleman - Kenya: Ja Jan, die extraraadsels zijn dan ook alleen voor diegenen die de gewone raadsels te eenvoudig vinden. Maar je mag ze allebei maken, want dat geeft wel extra punten. Het is wel erg in Afrika met de honger. Wij hebben hier alles in overvloed. En dan is het niet tge geloven dat er zoveel duizenden men sen van honger omkomen. Gelukkig dat er veel voor wordt gedaan, al is het niet afdoende! Berend de Boer - Twello: Dat was dan een „slappe" verjaardag Berend; maar het was toch wel een goede verjaardag. Jullie wonen ook zover van alle familie, dat niet iedereen eens even kan komen. Zo'n reisje naar Twello kost ook nogal wat. En bevalt het nieuwe orgel Berend. Maar goed leren spelen hoor. Speel je al op het kerkorgel, of is dat voor de toekomst? 1. veerkracht- tocht- schreeuw - afval lige - soort visnet 2. rustplaats - verzoek - troep - een bod doen - bepaald stukjke met zekere groente. 3. oppervlaktemaat - tijding - rivier in Frankrijk- zeemacht- conserveerden 4. boomsoort-plaatsinArabië-gissen- tieren - plaats in N. Holland. 5. vervoermiddel - niet mis - sterren beeld - tandwiel - dakvenster. 6onderwijs - paar - graansoort (Bijbels) plaats in Gelderland. Het eerste woord bestaat uit drie let ters, het volgende uit vier, het derde uit vijf, het vierde uit zes, en het vijfde uit zeven letters. Deze woorden ontstaan door steeds een letter bij te voegen. We geven nog een voorbeeld: eer - veer - kever - verdek - verdenk. De letters die in de zwartomrande hokjes komen te staan, geven bij juiste oplossing een „beroep". Sjoukje de Boer - Twello: Ze hebben je niet vergeten met je verjaardag Sjoukje; wat een aanwin sten zeg. En benje nog bij oom Koos en tante Willy geweest? Dat is anders ook een hele reis van Twello naar Dirks- land? Je bent nu druk met het instu deren voor het Kerstfeest? Heb je al een mooi boek uitgezocht? Ik vind het fijn dat je raadselvrienden en vrienin- nen je niet hebben vergeten. Wouter de Boer - Twello: De proefwerken zijn achter de rug Wouter. Is het meegevallen? Als ik het lijstje zo bekijk, kwam er ook heel wat kijken. Maar als je steeds je best hebt gedaan, kan het ook wel meegevallen zijn. Dat hoor ik nog wel hé. Twello, was wel in vorm met judoën; jammer dat jullie nog een partijtje hebben ver loren. Maar het was toch meer dan goed! Elly Looy - Nieuwe Tonge: Je was er vlug bij Elly, met de oplos singen. Eigenlijk wat te vlug, want daardoor kon je het laatste extraraad sel niet meer herstellen. Maar je werk was weer keurig, als je het op school ook zo aflevert, hoefje niet bang te zijn voor een onvoldoende. Met de spreek beurt heb je het er ook goed afgebracht Elly. Ook aan het oefenen voor het Kerstfeest? Doe maar goed je best Elly! Hannie Grinwis - Ouddorp: Jullie hebben niet voor „niks" die aktie gedaan Hannie! Geweldig wat jullie hebben opgehaald. Dat is heel fijn, want het is voor een goed doel. Je bent wel blij dat de repetities erop zitten; kan je weer even bijkomen Hannie. Straks heb je weer enkele weken va kantie, en dat kan je gebruiken. Het is toch weer een hele brief geworden Hannie, al wist je dan niet veel te schrijven. Ha, alks je maar eeimiaal bezig bent' ALLEMAAL We gaan er weer een punt achter en onder zetten. Het kan wel weer voor van de week. Alle ontvangen brieven zijn weer beantwoord, en het wachten is op de nieuwe zending. Sjoukje de Boer wil allen die haar een leuke kaart hebben gestuurd op haar verjaardag, daar hartelijk voor bedanken. Ze was er heel erg blij mee. Allemaal de harte lijke groeten van jullie oom Ko reet 7. kever - steenachtige grond - hoog- moedig-bemoediging-traliewerk. r^^VCiti^i^i^i^i^l^i^it^^iiri^^i^it^it^it^ KLEIHE VRAAG.... Wat is precies het verschil tussen vrij willig en verplicht verzekerd? Antwoord: Uw vraag is onmogelijk binnen het bestek van een Vragenrubriek te beantwoorden, want de verzekerings- voorwaarden van de verschillende polis sen plegen al verscheidene pagina's vol klein gedrukte lettertjes te beslaan. Glo baal gezien zult U bij een ziekenfonds in aanmerking kunnen komen voor de z.g. Bejaardenverzekering en dan zullen Uw rechten wat uitgebreider zijn en de premie wat hoger dan U nu betaalt Maar wilt U het allemaal precies uitkienen, dan kunt U zich het beste tot het kantoor van een Ziekenfonds wenden, onder medeneming van Uw huidige polis en niet te vergeten de gegevens over Uw huidige inkomen. ZILVERZWART VOORKÓMEN Ik hen een vrije dag moeten gebruiken om het zilver te poetsen. Hoe kunje het zwart worden van zilveren lijstjes e.d. tegen gaan? En waarom is het ene sneller zwart dan het andere? Antwoord: Zilverwerk wordt niet van zuiver zilver gemaakt, want dat zou te teer zijn, daarom worden er verschillende le géringen gebruikt voor sieraden, bestek, portretiijstjes enz. Bij Uw zilveren lepels en vorken werken verscheidene stoffen uit het bereide voedsel in op het metaal en daardoor ontkomt U niet aan geregeld poetsen. Of U moet het zilver ontzien en daarmee vooral geen tafelzuren, geen appelmoes en dgl. aanroeren. Sieraden kunnen aan de achterzijde, die tegen Uw huid komt, worden voorzien van een dun laagje beschermende lak, als U eerst het glas geheel afdekt met papier. Daarmee sluit U de lucht af en dan zal het zilver niet meer zo snel zwart worden. Het oude zilveren bestek kunt U daar natuurlijk niet mee behandelen. WEG WRAT Een vriendin van mij heeft bij de huidarts wratten laten wegmaken met lichtstralen. Is dat bij iedereen mogelijk? Antwoord: De z.g. laserstralen worden slechts in bepaalde, hardnekkige gevallen toegepast, bijvoorbeeld bij vergroeiingen en wild vlees. Het moet onder zeer des kundig toezicht of door de huidspecialist zelf gebeuren, want er worden sterk ge concentreerde lichtbundels gebruikt die nauwkeurig gericht moeten worden. De meeste huidspecialesten beschikken ech ter over meer middelen om kleine en grote wratten te verwijderen. De beginnende rode stipjes en donkere plekjes kunnen met een stift worden weggebrand. De grotere die al een bobbeltje vormden in de huis, zijn vaak te verschrompelen met onderkoelde stikstof. Bij zeer ernstige wratvorming kan een dermatoloog de patiënt injecties geven, maar die hebben op hun beurt zoveel nare nevenverschijn selen, dat men dit uitsluitend in een ziek enhuis doet en slechts als het dringend nodig is. Hoofdzaak is, dat U er met opkomende wratjes tijdig bij bent. Over legt U maar eens met Uw huisarts, want met die ontsieringen in Uw gezicht be hoeft U niet te blijven rondlopen en die uiesap is ook geen wondermiddel. OIEP-ROTKIST Kan ik een oude diepvrieskist, die niet meer koud wil worden, gebruiken om er aardappelen in op te slaan zodat ze tegen vorst beschermd zijn? Antwoord: U kunt er wel aardappelen in doen en als U de kist goed sluit of afdekt, zal de geïsoleerde wand de vorst lang buiten houden. Maar er vindt geen ven tilatie plaats en de aardappelen zullen dus snel gaan rotten. Neem daarom een hout en kist voor aardappelen, groenten en fruit, en gebruik de afgedankte diepvries- kist voor frisdranken, bier, wijn, enz. OMA'S POLIS Omdat Oma zo ziek is, hebben wij haar papieren nagekeken en vonden wij een begrafenispolis van de "Eerste R.K. Levensverzekering Maatschappij, geves tigd te Nijmegen" uit 1922. Bestaat die nog wel? Antwoord: Deze maatschappij is al lang ter ziele, maar de polissen zijn via via overgenomen door "De Utrecht", post bus 2072, 3500 HB Utrecht, telefoon 030-5 79111U kunt daar Uw rechten nog laten gelden. OUDDORP Op D.V. maandag 17 dec. a.s. geeft de Chr Gemengde Zangver. „Hart en Stem" een Kerstzangavond in het vereni gingsgebouw aan de Stationsweg te Oud dorp. Medewerkenden zijn: Chr Gem. Koor - „Hart en Stem Chr Jeugdkoor - „Van knop tot bloem" Chr. Kinderkoor - „Jong begonnen" Pianist - Abram Bezuijen Dirigent - Jan Bezuijen Opening en sluiting- Ds. A. JJv. Noord Aanvang 20.00 uur, toegangspnjs 3,-. Programmaboekje tevens toegangsbewijs verkrijgbaar bij A. A. van Splunder, Dirk- doensweg 5Ouddorp en aan de zaal op de avond zelf vanaf 19.30 uur. HERKINGEN Op maandag 17 december a.s. zal D.V. de jaarlijkse Kerstzangavond worden gehou den te Herkingen. De samenkomst zal plaatsvinden in de Hervormde Kerk aan de Scharloodijk en begint om 19.30 uur. Medewerking aan deze avond verienen: het Dameskoor „De Lofstem" te Den Bommel en het Jeugdkoor „Zingt nu den Heer" te Middelharnis. Beide koren staan onder leiding van dhr. P.H. Wessels. Organiste is Alianne Veldhuizen. Zij zal ook enkele solo's ten gehore brengen. Voorts hopen twee dames van de plaatse lijke vrouwenvereniging Niet in eigen kracht" te declameren. Mevr. N.H.L. Huizer-v.d. Maas en Mevr. N. Ras-van Heemst. Het geheel staat onder leiding van Dhr. A.H. Veldhuizen, die ook de meditatie zal houden. De avond wordt uitgezonden door de kerktelefoon. Ieder een is hartelijk welkom. Foto Arjo ---------vanderGraaff Fotohandel fl Portretfotografie t Trouwreportages Industriële fotografie Pasfoto's i VOORSTRAAT 58-DIRKSLAND TELEFOON 01877-3517 Kledinginzamelingsaktie van de KICI Dankzij de spontane medewerking van de bewoners in de gemeente Dirksland is de aktie voor de Stichting KICI (Kleding Inzameling Charitatieve Instellingen) een sukses geworden. De opbrengst van deze aktie wordt voor de helft aangewend om hulpbehoevende gezinnen van Nederlandse afkomst in Indonesië met een maandelijkse gift te ondersteunen (ongeveer 1500 gezinnen) en voor de andere helft voor projekten in het Afrikaanse Koninkrijk Lesotho. Reeds gerealiseerde projekten in Lesotho zijn: - de steun aan ziekenhuizen door het beschikbaarstellen van medische appa ratuur, de bouw van een nieuw water reservoir; - de bouw van scholen; - e bouw van een brug over een rivier vbij bij een school; - de steun aan de medische staf van Scott Hospital in Morija; - voedselhulp vanwege de aanhoudende droogte; - warme kleding voor de bergbewoners. Volgend jaar hoopt de KICI weer in uw gemeente in te zamelen en wij zijn er wel zeker van dat ook dan de opbrengst zo goed zal zijn als die van de afgelopen week. De Stichting KICI dankt u voor uw steun, namens de allerarmsten in Indo nesië en Lesotho. MIDDELHARNIS Jaarlykse kerststulges-avond in het dienstencentrum voor Ouderen en Jongeren, wordt ge houden op 18 december 1984, aanvang: 20.00 uur. Traditie-getrouw wordt oud en jonger uit genodigd op deze avond in de relaeatie- zaal van het dienstencentrum in Middel harnis, zijn of haar kunsten op het gebied van kerststukjes wederom te oefenen of bij te schaven. Onder de deskundige leiding van Theo Mastenbroek (Tuincentrum) en Ineke Schaperboer (kadoshop „Ineke") zal nieuwkomer en reeds gevorderde aan het begin van de avond worden uitgelegd waar de kneep 'em nou precies zit Daarnaast zijn zij tijdens het werk steeds bij de hand om U bij te staan met advies en deskun dige hand. Wederom verzorgt Theo Mastenbroek het materiaal, dat U tegen redelijke prijs in pakketjes kunt kopen. Het groen (denne en sparre) is uiteraard in hoeveelheden gratis beschikbaar. Deze twee deskundi gen doen dit werk geheel voor niets, omdat zij er plezier in hebben, meestal ontvangen zij bij vertrek een aardigheidje van onze stichting. Wij zijn dus weer bijzonder ver heugd over het feit dat dit spektakel nog eens plaats zal vinden' U bent om 20.00 uur welkom. De con sumpties zijn voor eigen rekening, de entree is geheel gratis. U kunt ook Uw eigen „bakje" meenemen. X X X 5 X X X X X 1 2 --- 3 5 6 7 --- --- --- --- H ---

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 6