EIÜVI1DEri-l1IEmi/S Overtollige bouwgrond zal weer worden verkocht boek 1 Auto van het jaar 1985 Op de bres voor jong samen met oud k\:.m p.. verzorgt voorlichtingsavond over huisvesting Ttr^ffdcrurt... Korrektle Jeugdhoekje l.l. vrijdag Wiskundige kombinatles in dat moeilijke „eenvoudige" eindspel .UA^.jmj _„_iiJLJiH..J Tweede bijbelwinkel in Hongarije 2e Blad DINSDAG 4 DECEMBER 1984 No. 5352 Raad Goedereede: Bouwvergunning clubhuis L.T.C, ingetrokken De gemeenteraad van Goedereede heeft in de j.l. donderdagavond gehouden begrotingsvergadering ingestemd met het voornemen om 8 ha landbouwgrond in de Halspolder bij Steliendam van de hand te doen. De grond had moeten dienen als ruilobject voor grond die nabij de woonkern Steliendam voor woningbouw nodig zou zijn, maar nu duidelijk is geworden dat aan zo'n uitbreiding de eerstkomende tien jaar geen behoefte zal bestaan, werd tot verkoop besloten. Dat wordt in het financiële belang van de gemeente geacht om te voorkomen dat steeds renteverliezen moeten worden bij geschreven. Vanuit het College werd de raad meegedeeld dat het voortaan de be doeling is om bepaalde voorzieningen niet meer op het betrekkelijke bestemmings plan te laten drukken maar ten laste te brengen van de voordelige explotatiesaldi van vroegere bestemmingsplannen. Met deze werkwijze zal worden getracht de bouwgrond in de jongste bestemmings plannen betaalbaar te houden. Reconstructie Molenweg Ouddorp Een gedeelte van de Molenweg te Oud dorp zal worden gereconstrueerd waartoe een krediet van/160.000,beschikbaar werd gesteld. Door dhr. Padmos werd bepleit dat de bocht Wilhelminaweg-Mo lenweg zal worden verruimd; hij meende dat in goed overleg wel enkele vierkante meters particuliere grond verworven kun nen worden. Met de reconstructie van de Molenkade te Steliendam gaat het minder vlot. I.v.m. het niveauverschil tussen de beide zijden van deze straat zal dat werk ook veel kostbaarder zijn. De kosten zul len, naar schatting van B en W ca. '600.000,belopen. Het wegenfonds kan in totaal ongeveer de helft dekken. Afhankelijk van de groei van dit fonds komt de uitvoering van de nodige recon structie in zicht, zo verklaart het College. 100-jarig bestaan De bijz. lagere school ,,Kon. Beatrix" te Ouddorp hoopt in de loop van volgend jaar het 100-jarig bestaan te herdenken. Bij eerdere jubilea van andere scholen werd een gemeentelijke subsidie van 5,- per leerling verstrekt, waarom het College voorstelde aan de straks jubilerende Oud- dorpse school een bijdrage van 1.825,- te verstrekken. In het kader van door te voeren be zuinigingen werd vanuit de raad gevraagd de verstrekking van dergelijke bijdragen te stoppen of zeker te beperken tot de viering van een eeuwfeest. „We moeten er maar 'esmee stoppen; laat ze maar eerst eens bij de ouders rondgaan", zo stemde dhr. Redert met die gedachte in. Tennisclub Bij de behandeling van de ingekomen stukken liet de voorz. burg. van Velzen, weten dat vanwege het College de bouw vergunning is ingetrokken die aan de Lawn Tennis Club te Ouddorp was ver strekt voor de bouw van een clubhuis op het terrein aan de Klarebeekweg te Oud dorp. Bij kadastrale opmeting is gebleken dat de plaats waar gebouwd zou worden niet in overeenstemming is met de op de overlegde tekening weergegeven plaats. Door dhr. Grinwis gevraagd of er al een gesprek tussen B en W en het LTC bestuur heeft plaats gevonden, werd dat door de voorz. bevestigd; het gesprek is echter „zeer verre van constructief' geweest en heeft B en W genoopt zich „zeer formeel" op te stellen. De voorz. verzekerde dat de opmeting een zeer ingewikkelde zaak is geweest waarbij in het bestemmingsplan een „vermeting" aanwezig bleek waar door de begrenzing een behoorlijk eind over de naastgelegen grond liep. Het ge plande bouwwerk zou dan ook drie meter verkeerd hebben komen te staan als de vermeting niet was ontdekt. Met de bouw was overigens nog niet begonnen, wel was een bouwput gegraven en waren de funde ringsplanken gesteld. De financiële conse quenties daarvan zullen, zo de club dat claimt, voor rekening van de gemeente komen. Wanneer de club op basis van de nu precies bekende begrenzing een nieuwe aanvrage indient zal die opnieuw aan GS worden voorgelegd voor het verkrijgen van een verklaring van geen bezwaar. Viering bevrijdingsdag B en W hebben de plaatselijke Oranje verenigingen gevraagd op welke dag zij volgend jaar het 40-jarig bevrijdingsfeest te vieren. B en W gaan er althans van uit dat gezien de geaardheid van de bevolking geen enkele behoefte bestaat op de 5 e mei zondagse aktiviteiten te organiseren. Mevr. Hoogenraad (PvdA) vond het maar beter dat B en W zich daar niet mee zouden bemoeien: ,,Onze bevrijders heb ben zich ook niet afgevraagd of ze op zondag door zouden vechten", legde ze de raad voor, daarin bijgevallen door haar fractiegenoot dhr. Reus. Hij vond dat de Overheid zich ertoe moet beperken te zorgen voor de handhaving van de open bare orddeeee en zich niet met anderer levensovertuiging in moet laten. ,,We hebben vijfjaar gezucht onder een houtenjuk, maar als we massaal Gods dag gaan ontheiligen zouden we nog wel eens onder een ijzeren juk kunnen moeten buigen", waarschuwde dhr. de Jong. Op het schrijven dat naar de Oranjever enigingen is uitgegaan is overigens nog geen antwoord ontvangen. Lid bestuur „Binnenhof' Weth. T. van Dam werd in de plaats van weth. Voogd benoemd als lid van het alg. bestuur van het Werkvoorzieningschap Binnenhof'. Hij verkreeg alle stemmen nadat de raad zich in besloten zitting over deze kandidatuur had beraden. Dhr. van Dam was door het College voorgedragen omdat hij de portefeuille van Soc. Zaken beheert. Vereniging van Varkenshouders „De Zuidhollandse Eilanden" De drinkwatervoorziening en toediening aan fok- en mestvarkens vormt een be langrijk onderdeel van de bedrijfsvoering: a. de hoeveelheid water is belangrijk. b. de opbrengst water per nippel. c. de hoogte-afstelling moet goed zijn. d. morsen van water verhoogd de hoe veelheid gier. e. lekbakjes hebben voor- en nadelen. f er komen weer nieuwe drinknippels op de markt, g. de kwaliteit van het drinkwater is van belang. A.s. donderdagavond om half acht spreekt de heer Ing. A. W. de Vos, spe cialist voor de huisvesting over: „Actua liteiten bij huisvesting van varkens, o.a. watervoorziening en toediening". Belangstellenden zijn van harte welkom! Deze bijeenkomst wordt gehouden in café De Kok te Sommelsdijk. de secretaris, S. J. Hoefman Het boekenbon-kado brengt uitkomst Sint weet wie hij er blij mee maakt Erzi/n boekenbonnen in veelvouden van f 5.00 tot f 250.-. Overal in Nederland inwisselbaaf. THOLEN Door ongeval overleden De 46- jarige G.M. van As, afkomstig van Poort- vliet, wonende te Tholen, is dinsdag door een ongeval aan boord van het Egyptische vrachtschip „Abuzemina" in de Rotter damse haven om het leven gekomen. De man was in het ruim aan het werk en kreeg een pallet op het hoofd die door on bekende oorzaak van de kraanhaak was losgeschoten. Van As overleed ter plaatse. OUD VOSSEMEER Kerknieuws Ds. Th. W. H. van der Heijden, hervormd predikant te Oud Vos- semeer, heeft het beroep naar Noordhorn, Niezijl en Saaxum (Groningen) aan genomen en bedankt voor het beroep naar Ochten (Veluwe). THOLEN Er wordt nog steeds te hard gereden De rijkspolitie Tholen heeft bij een snel heidscontrole 18 bonnen moeten uit schrijven voor te hard rijden. Op de Vos- semeersedijk werd zelfs een snelheid van 102 km/uur gemeten. De maximum is daar 80 km. Op de Paardijkseweg te Poortvliet waar de max. snelheid 50 kün is werd een snelheid van 75 km gemeten en op de Ten Ankerweg te Tholen was er een die in de bebouwde kom een snelheid had van 80 km per uur. In de Kon. Juliana- straat reed er een met een snelheid van 67 km door de nieuwe beperkingsmaatregel, dié daar onlangs is aangebracht. In het extra-raadsel van vrijdag is een vraag te weinig overgenomen. De volgorde is aldus: 1vernemen naar iets 2. leesteken 3. ommekeer 4. deelnemer aan volksfeest (paarden) 5. hoofdtelwoord In de hokjes moeten „lettergrepen" wor den ingevuld! Prijswinnaars olctoberraadsels Sjoukje de Boer, Goeman Borgesiusstraat 24a, 7391 'VD Twello. Jaqueline Funcke en Remco Funcke, Nieuw Zeeland familie Visser, Middel harnis. Hannie Grinwis, Dirk Doensweg 43, 3253 AD Ouddorp. Mare Kamp, Rozelaan 84, 4401 HH Yerseke. Jozina Koppenaal, Boomgaardpad 17, 3257 KA Ooltgensplaat. OOM KO Schaken: In de opening kunnen div. zetten uit het hoofd worden geleerd, bv. op e4 e5 en op d4 d5 etc. Dat zijn vanuit de beginstelling exact aan te geven zetten vlgs. de groot meesterpraktijk succesvol. In het midden- spel wordt het moeilijker. Na de opening komt eenmaal het moment dat men op eigen benen moet staan. Daar hebben zelfs Karpow en Kasparow moeite mee. Ze zijn druk doende de exacte openings kennis aanzienlijk uit te breiden. Aan een eindspel komt men zelden toe. Zo ook in vele partijen van gewone clubschakers. Meestal wint de ene in opening of midden- spel waarop de andere opgeeft. In veel gevallen komt men nimmer aan dat eind spel toe, niet dan tot genoegen van vele schakers die daar toch geen kaas van hebben gegeten. Toch hoort de betere speler elementaire eindspel-kennis te heb ben. 3 e kl. RSB schakers weten bar weinig van het eindspel. Zo wistbv. de Ie bordspeler van Barendrecht 1 blijkbaar niet dat het met de koning afgaan op 2 verbonden vrij pionnen welke ongedekt zijn zinloos is. Had hij dit wel geweten dan zou hij zijn koning de vergeefse reis hebben bespaard en een zinniger zet hebben verzonnen. Toen hij met de koning bij de pionnen arriveerde en er geen mocht slaan (zo ja dan liep de tweede pion door naar Dame) gaf hij de partij op! Heeft men dus meer kennis van zulke eenvoudige trukjes in het eindspel dan kan men zijn koning en zich zelf taai, moeilijk en droog is bespaart men zich veel moeite door wat kennis op te doen! In onderstaande stelling met wit aan zet ziet het er allemaal remise-achtig uit: Wit KO, pionnen b2 en f4. Zwart: Kf5, pionnen b5 en c6. Velen zouden zeggen: Hou maar remise. Wat kan wit nog doen? Met Kon. naar e3 om de twee verbondenen aan te vallen? En zijn twee versnipperde witte pionnen niet veel zwakker dan twee zwarte verbonden pinnen? En de vrijpion is geblokkeerd door de zw. koning. Nee remise ligt geheel voor de hand. Maar wie onderstaande leest weet beter; Wit staat gewonnen! Er is één zet die de winst voor wit veilig stelt en dat is: 1. b2 - b4! direct. Waarom zo sterk? Omdat dit de ver bonden zwarte pionnen blokkeert. De enige kans voor zwart bestaat in het plan er een te offeren zodat de andere vrij is en kan gaan lopen evt. naar promotie op bl tot Dame. Wanneer zwart met de koning naar e6 loopt is dat prettig voor wit die met Ke4! de oppositie neemt zodat pion f4 kan gaan opmarcheren naar Dame. Deze kennis weer ontleent aan de eenvoudigste vorm van de eindspeltechniek. 1c5; 2. bc5: b4; 3. c6! Ook nu zou Ke3 foutief zijn en geeft de winst uit handen met remiseslot. Ga dat maar na, al is het ook moeilijk genoeg. Het sluit alles op één enkele zet. Eén verkeerde beweging maakt verschil uit tussen winst of remise. Daarom is het eindspel zo moeilijk in deze eenvoudige gedaante (K -t- K 4- 4xPi). Na 3. c6! speelt zwart uiteraard Ke6 om de promotie tegen te gaan. Wanneer beide pionnen om beurten opmarcheren pro moveert wit met schaak en wint daardoor een tempo, hetgeen winnend is. NaKe6 is er opnieuw een kritieke stelling ontstaan. Zie diagram. WM4 tes i 7 6 5 4 3 2 1 Ie winst-combinatie van wit 4. f5-\-! De nieuwe Opel Kadett is gekozen tot „Auto van het Jaar 1985" door een internationale jury bestaande uit autojoumalisten uit 16 Europese landen. Het was een duidelijke overwinning: De Kadett kreeg 326 punten uit een totaal van 510, wat een percentage van 63.9 betekent. Op de tweede plaats kwam de Renault 25 met 261 punten. Derde werd de Lancia Thema met 191 punten. Van de 51 juryleden gaven er 27 de Kadett een eerste plaats en 5 een gedeelde eerste plaats. De bij deze onderscheiding behorende trofee zal op 7 februari a.s. te Amsterdam worden uitgereikt. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling CU 01870-3477 m De protestantse kerken van Hongarije hebben toestemming verkregen om een tweede bijbelwinkel te openen. Zij kozen daarvoor de stad Debrecen, waar ook het theologisch seminarium is gevestigd van de Hongaarse Hervormde Kerk. In de jaren zeventig kregen de kerken toestem ming een dergelijke bijbelwinkel te openen aan het Calvijnplein in Boedapest. Tot nu toe was dat de enige plaats waar bijbels vrij te koop waren. Hoewel er sinds 19 80 geen tekort meer is aan bijbels in Hongarije is de verspreiding ervan nog een probleem. Buiten Boeda pest zijn bijbels alleen via de predikanten te verkrijgen. In de bijbelwinkel van Boedapest zijn niet alleen bijbels te koop in de oude en de nieuwe Hongaarse vertaling, maar ook in andere Oosteuropese en westerse talen. 4. f5-f5-l-!, de enige juiste. De koning kan niet pakken anders loopt c6 door naar Dame terwijl wit een tempo wint om na zwart Ke3 te doen ingeval b4 door wil lopen. Maar als de zw. koning slaat pro moveert de witte c-pion ook nu met schaak! Zwart besluit tot. 4Kdó waarop 5. f6 opnieuw de enige zet is. Nu zou de f- pion met schaak promoveren als zwart op bl wil promoveren via 5b3 waar toe hij toch besluit. Logische voortzetting; 6. f7 Ke7; 7. c7! en er is geen houden aan. Zwart geeft op. Op b2 volgt verrassend: f8D-f waarbij in de tweede combinatie wit de D pion offert om weer een belangrijk tempo te winnen. Als de zw. Kon. op f8 slaat volgt met schaak c8D-l- en wit houdt juist pion b2 tegen! Onthou dus; ver uit elkaar staande pion nen zijn niet minder, soms meer als er één vrij is, dan twee verbonden pionnen. En ook dit; promotie met schaak dient men in de gaten te houden. Bron: Keres's Prak. Endspiele. DEN HAAG Samen met de Neder landse Federatie voor Bejaardenbeleid heeft het Jeugd Rode Kruis het initiatief genomen om het kontakt tussen jongeren en ouderen te bevorderen. Niet alleen omdat dit kontakt tussen de verschillende generaties schaarser is geworden, maar ook omdat er over en weer stereotiepe denkbeelden over eikaars leefwereld be staan. In het kader van dit initiatiefis de lessen reeks „Wat heet oud?" uitgebracht, die geschikt is voor toepassing in vijfde en zesde klassen lagere school, en in club- en buurthuizen. Daarnaast heeft het Jeugd Rode Kruis een fotowedstrijd rond het thema ,,Jong -I- Oud" georganiseerd voor vijfde en zesde klassers van alle lagere scholen in Nederland. Er zijn zes Kodak disc-camera's te win nen. Bovendien krijgt iedereen die mee doet een informatiekrant over het Rode Kruis. Het gaat om het insturen van een foto (formaat 9x13 cm; of 10 x 15 cm), die laat zien hoe jong en oud samen bezig zijn. Het Jeugd Rode Kruis looft zes prijzen uit drie voor de beste zwart-wit foto's en drie voor de beste kleurenfoto's. Per persoon mag iedere deelnemer in totaal twee foto's insturen (zwart-wit en/of kleur). De zes prijswinnaars zullen hun foto toestel krijgen uitgereikt in februari 1985 op de Nationale Onderwijs Tentoonstel ling in Utrecht. Wie mee wil doen, moet zijn foto's uiterlijk 15 januari 1985 op sturen naar: Het Nederlandse Jeugd Rode Kruis Fotowedstrijd „Jong -I- Oud" Postbus 28120 2502 KC Den Haag Schrijf op een zelfklevend etiket: 1voor- en achternaam en leeftijd; 2. volledige adres en postcode; 3. klas; 4. naam en adres van de school; 5. telefoonnummer thuis. Plak zo'n etiket op de achterzijde van elke foto. Niet op de foto schrijven. Ver pak de foto's in stevig karton en frankeer voldoende. VERVOLGVERHAAL door Fenand van den Oever - 10 - G.F.CallenbachB.V.—Nijkerk Hij voelde iets door zich heen trekken, een vreemde wilde schok, die iets onbekends in hem wakker schudde. Dat, zei ze, een beetje stilstaan en een beetje.... nou ja, dat moetje toch weten! En ze sloeg haar arm om z'n hals en met haar mond kwam ze dicht bij de zijne. Toen ze vlakbij was, greep hij haar beet, onwrikbaar had hij haar vast in zijn handen. Hij greep haar beet als een pluisje en duwde ze weg. Nee, zei hij beslist, nee Sophie dat niet, niet zoenen. De rest deed Sophie zelf. Ze maakte zich direct helemaal los en keerde zich om. Haar teleurstelling was groter dan haar verdriet. Ze stapte weg. Nijdig riep ze van het donker uit hem nog toe: Ze hebben wel gelijk, die zeggen, dat jij zo'n vreemde bent. Toen stond hij weer moederziel alleen bij het Prikken- water. Hij rouwde er niet om. De klok van de Grote Kerk sloeg juist halfnegen. Wat was er al een hoop gebeurd. Affijn, hij had nog wel even tijd om door te lopen naar het Hoofd. Hij liep die weg graag, langs de kant, naar de rivier. Hij passeerde ook de Zorg en Vlijt. 't Was wel donker, maar hij zag toch nogmaals hoe prachtig de sloep erbij lag. Hij keek ook even naar het kantoor, 't Was natuurlijk gesloten. Maar vanmiddag had hij er gezeten en als hij nog eens Wil zag, zou hij zeggen: ze zullen je 't wel verteld hebben van Sophie, ik houd helemaal niet van haar, hoor, alleen maar van jou, en ze heeft me niet gezoend, dat wou ik niet, jij alleen mag me zoenen, zoveel je wilt.... Je, dat zou hij doen. Er was herrie genoeg op de rivier. De polderjongens werkten dag en nacht door. Melancholisch zongen de wiebelende modderemmers van baggermolens, water plassend aan alle kanten, hun lied: haiiee, haiiee. Daardoorheen siste de lange slorp van de nooit-te- verzadigen zuigmachines. Wat verder ketsten de hei blokken op meterslange palen, die als door pudding de veenbodem invlogen. En waar het water was be dwongen, zogen sterke pompen de bassins droog. De rivier was schoon op zo'n late avond. Groen en rood wierpen de schepen hun boordlichten over de vlakte. Langs de oevers twinkelden steeds meer pitjes. En boven dit blije lawaai rees een stuk maan, fel en pittig, dat de sterren, tot in wijde boog eromheen, deed verblinken. Op het Hoofd was nogal wat volk. Van 't Hoft-naar-'t- Hoofd was dè wandeling der Vlaardingers. Arend- Michiel vond er ook Bram Korpershoek, met wie hij eens een teelt maakte. Kurpelsoep, verbasterde men altijd. Bram was toen matroos, hij reepschieter. Bram stond in zijn eentje. Bram Ongelijk noemden ze hem. Hij was de enige matroos, bij zijn weten, die een tweede Van had. Bram Korpershoek voer nooit langer dan één teelt bij een zelfde schipper. Dan was het gedaan. Hij maakte steeds ruzie om een wissewasje. Soms om een lepel stroop of een dobbelsteentje spek. Hij voelde zich altijd te kort gedaan. Niemand keek naar hem om, men meed hem. Arend-Michiel, die z'n eigen, wanneer hij aan thuis dacht, ook verongelijkt voelde, ging nu juist naar hem toe. De gesprekken op het Hoofd waren anders gericht dan voorheen, 't Leek wel of Vlaardingen goud dolf uit deze herrie. Er werd nergens anders meer over gepraat, 't Was in die tijd of alles wat jaren was meegegaan, scheen omver te moeten. Het eenvoudige volk zag in zijn simpele verbeelding paradijzen en Hoven van Eden uit die woeste griendgrond van de Beneden-Maas oprijzen. Grijp toch de kansen. En ze grepen de kansen, dat wil zeggen, ze grepen de schop en groeven en wierpen dijken op, in een tempo want ze werkten op premie alsof de watervloed dreigde. En eeuwenlang was het brakke water hier, bij eb, uit de kreken gegulpt, zo vreedzaam.... Nu gaf men af op wat honderden jaren hier voor welvaart had gezorgd. De vissers zegden tegen elkaar, dat ze nooit meer op een haringprauw zouden stappen. Als de reders en de rijkdom vis wilden eten, gingen ze zelf maar naar zee. Nou, om zulke praat werd gelachen. Samen gingen ze naar huis terug. Bram en Arend- Michiel. Bram vroeg: Wat spook jij eigenlijk uit? Hij antwoordde: Ik ga morgen naar zee met Wijnand Hoogendijk. En jij? Mijn niet gezien. Zeker niet met Wijnand. Een gek als-tie geen vis vangt.... Ikheb een beste job aan de wal, vast urengeld. Alle avonden vrij. Toen Arend-Michiel weinig asem gaf, zei hij: Dus jij blijft nog langer redersslaaf? Och, zei Arend-Michiel. Hij kón eigenlijk niet zo goed tegen al die woorden op. Hij dacht: Bram is zeker ook al bij de socialen en daar schrok hij van. Ze hadden in een hoop gelijk, moest hij toegeven, maar thuis werd zo anders gesproken. Moeder had hem altijd voor gegaan: eerbied voor God en ontzag voor d'n heer.... Dit was zo anders. En Bram liep maar te praten. Nee, wij zijn niet meer zo gek. 't Is al erg genoeg, dat de armen ploeteren voor de rijken. Vroeger aan boord at je om te kunnen werken, wij op de fabriek zeggen: je werkt om te kunnen eten. Bramkeekhem aan, alsofhij zeggen wou: nou, enwatis daarop jouw antwoord. Arend-Michiel zei alleen: Ik voel me nog geen redersslaaf. En Bram voer verder: Wie verrekken van de pekelvreters? Wie krijgen een buik als een gashouwer van dat alledag bonen en gort eten? Wie z'n ogen zijn roodgebeten van het zoute water? JuUie, die van jullie. Ben je dan redersslaven, of niet? Of wou hij soms dat hieten te liegen? Nee, daar deed hij geen moeite voor. Er was een hoop van waar en toch vond hij het fijn, dat hij morgen naar zee ging. En hoe je het nu wendde of keerde, er zat vis onder water en die moest gevangen worden, wie het deed, deed het. Toen ze een eind, zonder wat te zeggen, verder gelopen waren, zei hij: Maar een lekker visserijtje en een schip-vol helpen vangen is toch zeker gezelliger dan op een fabriek werken? Och, zei Bram. En Arend-Michiel ging verder: En als nou de boeren en de bakkers en de slagers en de vissers net als jij spraken, hoe moest het dan? Bram haalde zijn schouders op. Ik vat je niet. Nou, als de boeren zeiden: ik ga niet in het land, wie melk nodig heeft, kruipt zelf maar onder de koeien. (wordt vervolgd) morMioéil wwtdijk 55 - t»l.(ll1IWI 2661 midiWIwniii }:i f W-.ii::^ i 1 .V Opel Kadett 4■^■^■^^>^^■*4^^■^■*4■4■^■^^'^4■^■4■4■*^■'^***4■*'^^■'^>^^■^■^■*^■4■'^'^*'^^■^■4■4■*^■^■4■*'^4■^■^■^■4■*^■^■^■^■4.^■^■^■^■'^'^4■^^*

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 5