IJ-'l^/^^i^o^ K 1 L Kunstschilder verloren Beroepen Oosterlicht Stukje parallelweg bij Oude Tonge in fietspad veranderd Politieberichten Wachtmeesters Reserve Rijkspolitie liedden realistische oefening in Den Bommel L Gestolen schaap 'I in De Open Deur tiMimieiyuui Goedereede Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Vogeltentoonstelling V Doelenconcert voor Ouderen V.V. „de Putter" te Ouddorp 57e Jaargang DINSDAG 4 DECEMBER 1984 No. 5352 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFOFiMEERDE GRONDSLAG VOOR DE iUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief c a Zaterdagavond 8 december D.V. ont vangen wij in de Goereese Ark de kunst schilder Foke Stribos. Als christelijk beeldend kunstenaar probeert dhr. Stribos in zijn geschilderde landschappen en stil levens juist het kleurrijke en positieve van Gods scheppingsorde te verbeelden. Hierbij maakt hij vooral gebruik van de pastel-techniek. Dhr. Stribos, tevens le raar handvaardigheid te Middelhamis, exposeert op dit moment met een groot deel van zijn werk in Haarlem. Zaterdagavond zal hij aan de hand van dia's en eigen werk met ons spreken over zijn zicht op Gods schepping. Kreativi- teit is nl. niet alleen het maken, maar vooral het zien naar de dingen rondom ons. Dat daarbij een christen kunstenaar ook ons kijken naar de schepping kan verrijken, zal duidelijk zijn. Alle jongelui van 16 jaar en ouder zijn vanaf 19.30 uur weer welkom in de boven zaal van „de Ark". Schapendieven hebben gisteravond, tus sen 7 en half acht een viertal schapen gestolen van de schapenhouders gebrs. den Boer te Herkingen. De dieren graas den langs de buitendijk tussen Herkingen en Battenoord. De diefstal is bijzonder snel opgemerkt omdat de dieven op de bocht Noord- landsedijk-Prov.weg te Nieuwe Tonge een van de dieren verloren, kennelijk doordat een deur van de auto in de bocht open ging. Waarschijnlijk is gebruik ge maakt van een personenwagen. Het schaap dat werd verloren kwam op de weg terecht om daar vervolgens te worden aangereden. Aan de hand van de oortatoeage werden de gebrs. den Boer als de eigenaren achterhaald. Het gewonde schaap is door de dieren arts verzorgd; het dier werd niet ernstig gewond maar er moesten wel hechtingen worden aangebracht Wanneer een mede-weggebruiker mis schien iets van het gebeurde heeft gezien en/of een signalement kan geven van de auto dan zullen tips daarover bijzonder welkom zijn bij de politie; tel. 01870 - 2444 of bij de gebrs. den Boer, tel. 01876 - 226 of 204. MIDDELHARNIS Door de kerkeraad van de Herv. Ge meente is een beroep uitgebracht op ds. P. H. van Trigt te Aalst. Ds. van Tricht hoopt in de ochtenddienst van a.s. zondag in Middelhamis voor te gaan. OOSTFLAKKEE Er zijn nog kaarten verkrijgbaar voor het Doelenconcert op maandag 17 december a.s., kosten inclusifef vervoer 22,50 U kunt de kaarten telefonisch bestellen of afhalen aan het kantoor van de stichting Welzijnswerk voor Ouderen, Oranje straat 35 in Den Bommel. Tel. 01871 - 1545. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 OOSTFLAKKEE D.V. zaterdag 8 december a.s. wordt door de samenwerkende jeugdverenigin gen van de Ned. Herv. Kerken te Oude Tonge en Ooltgensplaat een ontmoetings avond georganiseerd onder de naam,, Oos- terlicht. Op deze bijeenkomst zal worden ge sproken over: Verslaving in het algemeen. Gastspreker is de heer J. Berlijn van de stichting Christelijke Dragsbestrijding te B alkburg. De avond zal deze keer in het vereni gingsgebouw van de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge te weten ACTIVIA aan de Kolfweg worden gehouden. De aanvang is om 20.00 uur (19.30 uur zaal open), terwijl omstreeks 22.30 uur de avond zal worden besloten met een avond sluiting. Tegen een geringe vergoeding kan koffie, frisdrank e.d. worden verkregen. Toegang is/2,50 p.p. Alle jongeren vanaf 15 jaar worden h hierbij van harte uitgenodigd. Eind vorige week zyn aan weerszoden van de aan de dorpszijde gelegen parallelweg van de Stationsweg te Oude Tonge van de een op de andere dag verkeersgeleiders gelegd en is de weg, die voordien druk door lokaal verkeer bereden werd fietspad geworden. De auto's die er gebruik van maakten gingen veelal via de Emmastraat richting dorpskern, maar door de verkeersgeleiders is die mogelijkheid thans geblokkeerd. Het verkeer richting dorp wordt nu verondersteld via de Julianastraat of via de Kolfweg te gaan. Omwonenden hebben echter vastgesteld dat nog vele automobilisten zich door de te smalle rijstrook wringen, waarbij de wielen van hun wagens zowel langs of zelfs over de verkeersgeleiders als over het trottoir rijden waardoor er aan die bestrating nu al behoorlijke schade gere den is. Bovendien is de doorgang de automobilisten verboden omdat het stukje straat duidelijk tot fietspad is bestempeld zodat het voor auto's verboden is. Wel mogen nog auto's van de dorpszijde bin nenrijden waarbij een bord hen waar schuwt dat de weg doodlopend is. Frap pant is het wel dat er zó royaal met borden is gewerkt dat zelfs een stukje van luttele meters nog tot fietspad is „bebord" zodat dat wellicht als het kortste stukje fietspad niet langer dan de verkeersgeleiders! mag worden bestempeld. De verkeersgeleiders zijn er gekomen op een door de politie gedaan verzoek van enkele jaren geleden. Men zocht toen naar een oplossing van het verschijnsel dat automobilisten de meest gevaarlijke toe ren uithaalden om vanuit het dorp op de drukke Prov. weg te komen en ook ge beurde het dat automobilisten uit de rich ting Rotterdam met fikse vaart de voor hen links gelegen parallelweg inrijden, tot schrik van het verkeer dat uit de Kolfweg de Provinciale weg naderde. Vorig jaar werd de suggestie verkeersgeleiders aan te leggen op een gehouden hoorzitting be sproken waar het aller instemming kreeg. Ze zullen overigens niet langer dan tot volgend voorjaar blijven liggen omdat op de kruising Kolfweg dan een aanpassing wordt gemaakt die dan de geleiders over bodig zal maken. De verkeersgeleider waarvoor het verkeer uit de richting Middelhamis zich geplaatst ziet. Veelvuldig wordt door auto's nog doorgereden. - Diefstallen Bij de politie werd aangifte gedaan van inbraak in een bouwkeet te Goedereede, staande naast een garagebedrijf Er werd een vrij grote hoeveelheid gereedschap en materialen ontvreemd. Op 1 december werd op een parkeerplaats bij het strand te Ouddorp een personen auto opengebroken waarna een schouder tas met inhoud uit deze auto werd ont vreemd. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. visstropers", links en rechts met mutsje, worden geverbaliseerd. Rechts bakker Goemaat die als aangever speelde. De rust van het naderend week end had zich vrijdagavond al als een deken over Den Bommel uit gespreid toen het ineens helemaal misging! Op een kruising vlogen Iwee auto's op elkaar doordat de blik van één van de automobilisten door alcohol vertroebeld was; in een woning in de Schoolstraat werd „diefstal met geweldpleging" ge pleegd, in een huis aan de Beneden Oostdijk brak brand uit en een getergde pachter van viswater vroeg de politie direct op te treden tegen lui die, gedekt door 't avondl^k duister, bezig waren zyn toch al schaarse palinlges te verschalken.... De rust was ineens héél ver te zoe ken....! De gelukkig gefingeerde gebeurte nissen vormde de ingrediënten voor de oefening die was uitgeschreven voor dê flakkeese „wachtmeesters der reserve- Rijkspolitie" van welke Flakkee er 24 telt; 18 van hen trokken vrijdagavond het uni form aan om zich koUektief te werpen op de oefening die, namens de groep Oost- flakkee van de Rijkspolitie was uitgestip peld door Opperwachtmeester Polder vaart en de Bommelse Postcommandant Wmr. I dhr. Posthumus. Een dergelijke oefening in eilandelijk verband wordt elk jaar georganiseerd om de reservisten te leren in teamverband met collega's van elders aan 't werk te zijn, zoals dat ook bij de beroepspolitiemensen gebeurt. Elk van de groepen reservisten die naar een van de calamiteiten werden gestuurd werden zo als te doen gebruikelijk door een beroeps politieman begeleid. Voor de reservisten was de oefening ter lering, voor het pu bliek was het soms ter vermaak. Zoals op het steiger aan de haven waar de twee palingstropers waren aangehou den, zich uitputtend in smoesjes en uit vluchten en één van hen zelfs een plotse- Ung sprintje trekkend, achtervolgd door de reservisten die hem toch nog op de nek sprongen. In de „brandende" woning aan de Beneden Oostdijk bleek een „ouwe baas" zich nog op de zolder te bevinden. Het was de Soirmielsdijkse heer Kloot die voortreffelijk slachtoffer kan spelen, maar ditmaal zou hij de reddingspoging niet on geschonden doorkomen. Hij stootte met zijn hoofd tegen een echte balk waardoor zich naast de op zijn voorhoofd ge schminkte verwonding een échte wonde aftekende.... MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland. NIEUWE TONGE- dinsdagavond 7.30 uur student P. van Ruitenburg. OUDE TONGE - donderdagavond 730 uur ds. D. Rietdijk, Moerkapelle. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur student G. J. van Aalst, Nieuw Beijerland. Politieman Hoek, een potige Katwijker speelde de overvaller bij een overval in de Schoolstraat. Hij had de benen genomen maar werd door de speurhond van politie man van Damme opgespoord op een gereedstaande vracht bieten. Ook het geld kistje werd door de hond opgespoord. Bij het Verenigingsgebouw gekomen waar een eerste verhoor plaats zou vinden schudde arrestant Hoek een drietal reser visten van zich om er vandoor te gaan tot hij gesommeerd werd te stoppen.... Van de woning van dhr. Posthumus, die ook bij de oefening werd betrokken sneuvelde een ruit van de voordeur toen een reservist wat al te krachtig de deur tegen hield toen die van binnenuit werd dichtgeduwd teneinde de politie buiten te houden. In 't echt zou dat evenzo gebeurd zijn en zou de politie zich krachtdadig naar binnen hebben be geven omdat ze in het bezit waren van een „last tot biimentreding" in welk geval de deur geforceerd wordt wanneer dat bin nenkomen geweigerd wordt. Aan het eind van de oefening, waarbij ook de brandweer en dokter Jansse be trokken waren werd met alle betrokkenen een nabeschouwing gehouden waarbij kon worden vastgesteld dat er goed en levens echt gewerkt was. De reservisten kunnen met omstandigheden als deze avond na gespeeld in kontakt komen omdat ze vrij regelmatig samen met de beroepscollega's op patrouille gaan. Reservisten die de cursus met goed gevolg hebben doorlopen en beëndigd zijn zijn daarna volwaardig politieman. Hun opsporingsbevoegdheid is echter beperkt tot die periodes van oefening of daadwerkelijke dienst. Half twaalf vrij dagavond werd de oefening beëindigd en keerde in Den Bommel de rust terug die eerder op de avond door zoveel onheil geschonden was. De arrestant. Jan Hoek, gaat er vandoor. Tevergeefs probeert reservist Kalkman hem letterlijk in de kraag te vatten. MELISSANT Kerkdienst Woensdagavond 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. in Ned. voor te gaan ds. F. Mallan van Alblasserdam. TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 CiJ3 Op vrijdag 7 december en zaterdag 8 december 1984 is in het verenigings gebouw. Stationsweg 3 te Ouddorp op onze vogelshow een schitterende kollek- tie vogels te zien in vele kleuren en soorten. De zaal is geopend op vrijdagavond 19.00 uur en zaterdag 's middags vanaf 14.00 uur. U bent allen van harte welkom. De toegang is GRATIS. J\ Q ca B ea a ^Q e a o

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1