Een Traction Avant vanonder een juten deken Predikbeurten Dhr. T. van Dam weer wethouder met aller steun f Kamervragen over „Delta Expo" Op diefstal betrapt J B en W Goedereede beantwoorden Alg. beschouwingen Betaling erfpachten Begroting 1985 vastgesteld met ruim f 180.000- Onvoorziene Werkgroep vrienden van de Hartstichting Afdeling Middelharnis Zaterdag Sparta thuis Bouw sportkomplex Aangepaste kerkdienst ^e^r^/^w visitekaartjes Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' VRUDAG 30 NOVEMBER 1984 Old timers op Flakkee (8): 't Is wellicht bij een vrolijk glas „Cöte du Rhone" geweest dat een bewoner van dat genoemde Franse dal de sprank'lende gedachte kreeg een reeks jute zakken aan elkaar te rijgen om ze vervolgens te draperen over een oud automobieltje dat hij in zijn schuur gereden had. Jaren later zou zijn gedienstige vrouw die jute lappendeken verwijderen voor 't verrukte oog van dhr. ter Braak, nu te Dirksland wonend. Sinds 1972 is hij de bezitter van deze uit 1938 daterende Citroen Traction Avant, want zó bekoord werd hij daar in die boerenschuur dat het wel tot kopen komen móést.! In zijn üroninste studententijd had hij óók al toegegeven aan 't begeren zo'n pracht gelijnde T. A. de zijne te noemen. Een Groningse autohandelaar had er een met plaatscha, maar daar zag dhr. ter Braak zoals dat heet wel „doorheen" en inderdaad zou de wagen weer aan 't rijden komen totdat zou blijken dat de carosserie niet echt betrouwbaar was. Dhr. ter Braak heeft zich node van zijn kreukel ontdaan maar iets mooiers heeft hij zich terug- verworven. Dat wist hij overigens nog niet toen hij in 1972 samen met zijn vrouw zijn kampeerspullen pakte en met vrienden richting Frankrijk reed. De zon was genoeg'lijk warm en de Middellandse Zee was blauw, zo blauw, maar het was niet daar dat dhr. ter Braak het meest te vinden was. Elke garage in het Rhónedal kreeg Hollands bezoek, op zoek naar een Traction Avant maar steeds moest „non" worden verkocht. Toen begreep dhr. ter Braak dat Frankrijk was leeggestroopt door anderen die zich zo'n T. A. begeerden, totdat hij in 't plaatsje waar hij kampeerde te rade ging. „Een heel klein dorpje met tien huisjes" zo herinnert hij zich en ook de garagehouder staat hem nog goed voor de geest vooral omdat die goede man hem naar zijn zwager verwees, de maker van de jute lappendeken. Die had enkele jaren daarvoor de 38'er Traction gekocht maar stond nu op het punt een huis te bouwen zodat hij best wat franken kon gebruiken. Zwagerlief bleek juist te hebben gedacht want de koop kon worden gesloten. „Géén gemarchandeer", herinnert zich dhr. ter Braak, hij noemde een vaste prijs en alleen daarvoor mocht'ie mee, de Traction Avant die de goede man eigenlijk zelf op had willen knappen omdat'ie best begreep dat het een fraai automobiel mocht heten. En een makkelijk berghok trouwens.... Vier deuren heeft'ie, dees Traction en door al die deuren had de eigenaar spullen naar binnen gewerkt, dozen en kisten, stukken gereedschap, onder delen en rollen kippengaas. De wagen steunde voorts op blokken maar met zóveel geestdrift is dhr. ter Braak aan 't werk getogen dat de wagen snel voor vertrek gereed was: „We zaten 1360 kilometer van huis maar al die kilometers hebben we met de Traction afgelegd", zo denkt dhr. ter Braak terug aan die prachtige, spaimende rit met zijn nieuwe bezit dat hij dan toch maar voor veler begerige neus had weggekaapt. Een vondst was het geweest, daar in die schuur in dat petieterige dorpje dat de grootte van B attenoord niet te boven ging. Daar stónd'ie dan toch maar, de Traction Avant, met alles er nog op en aan en zélfs voorzien van een aantal onderdelen die later misschien te pas zouden komen. De 4 cil. motor heeft een inhoud van 1900 cc. Vooraleer hij tot koop besloot heeft dhr. ter Braak gauw nog gebeld met de T.A.N., de Traction Avantclub Nederland omdat hij bepaalde kenmerken van de wagen niet helemaal vertrouwde. Nooit eerder had hij die nóg op een T.A. gezien en dat klopte. Meestal zijn ze van latere datum en niet meer voorzien van de luikjes in de motorkap en de richel in de achterruit om maar enkele dingen te noemen. De ruimte voor het reservewiel buiten het kofferdeksel bestempelde de wagen ook al tot de generatie van voor de oorlog. De wagen werd tot dusver niet eens al te fanatiek gerestaureerd en dat hoefde ook niet omdat de staat waarin'ie werd aangetroffen nog een heel redelijke bleek te zijn. Soms jeuken de handen van dhr. ter Braak wel eens om de wagen zo'n optimale restauratiebeurt te geven maar 't gegeven dat de wagen dat niet echt behoeft om goed gezond te zijn heeft hem daarvan tot dusver weerhouden. Hij weet er toch wel van te genieten temeer omdat zijn wagen stamt uit de beginjaren van de produktie van de Tractions Avant (vooraandrijving) een voor die jaren revolutionaire verschijning die nu, in de tachtiger jaren nog immer bewonderd-, en geprezen wordt om z'n voortreffelijk weggedrag! (vervolg van voorpagina) Aanleg Rijksweg Gevraagd door het CDA naar de aanleg van Rijksweg 57 moeten B en W vaststellen dat die aanleg eerst na 1990 plaats zal kunnen vinden als gevolg van een gemaakte afweging in het Rijkswegen- plan. Meerdere verkeerstechnische zaken wa ren aan de orde gekomen: geen bereidheid bestaat de verkeerscapaciteit bij het Plaat je te vergroten en dat het gezien de capa citeit van de toeleidende wegen ook op weerstand zou stuiten aldaar een thee huisje te stichten. De aanleg van de sportvelden nabij de Kruse heeft ten gevolge van het slechte weer vertraging ondervonden. Zoals de zaken er thans voorstaan verwachten wij dat een en ander in april 1985 ingezaaid en wel zal worden opgeleverd. Dit betekent, dat in het gunstigste geval in het speelseizoen 1986 - 1987 op elk der velden éénmaal per week zal mogen worden gespeeld. Met betrekking tot de kleedaccommo- datie annex kantine kunnen wij u mede delen, dat thans door gemeentewerken een plan daarvoor wordt opgesteld. Zodra dit plan gereed is zal door ons wederom kontakt worden opgenomen met het be stuur van de voetbalvereniging. Omtrent het verloop van deze bespre kingen zullen wij u te zijner tijd op de hoogte stellen. Vrijwilligerswerk De belangstelling voor vrijwilligerswerk is in deze gemeente minimaal. Die indruk ontstond al na de in 1983 gehouden enquête, doch werd bevestigd tijdens een gespreksmiddag met uitkeringsgerechtig den over vrijwilligerswerk. Het zogenaamde schurvelingenprojekt komt niet tot uitvoering wegens gebrek aan belangstelling. Een advertentie in de kranten op het eiland heeft hierin géén verandering gebracht. Ook een projekt rond het verwijderen van oude bomen en inplant nieuwe bo men, als gevolg van de iepziekte onder vond weinig belangstelling van werklo zen, ondanks het feit, dat het hier om een weliswaar tijdelijke betaalde baan gaat. Aannemingsbedrijf Bron is er na veel"moeite slechts in geslaagd twee werk lozen in een andere regio hiervoor te vinden. Gelet op de geringe belangstelling voor Zondag 2 december 1984 (Eerste Adventszondag) OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof, v.m. bediening Heilige Doop. Woensdag 5 decem ber: 19.00 uur eerw. heer G. Meule- man - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur (Heilige Doop) ds. B. v.d. Heiden, Woerden - Ger. Kerk 10.00 uur drs. T. M. Gilhuis en 17.00 uur dhr. A. v.d. Schee - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. M. C. MaUpaard, Pemis. GOEDEREEDE-Herv. Gem. 10.00 en 18.30 uur eerw. heer K. Groenendijk. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, v.m. bediening Heilige Doop en nam. Heidelberger Catechismus zondag 13; maandelijkse koUekte vrije zitplaatsen - Ger. Kerk 10.00 uur drs. H. P. de Goede, Waar der en 17.00 uur drs. T. M. Gilhuis. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra koUekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur (Heilig Avondmaal) en 17.00 uur ds. H. Sneets, Kamperland. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden en 18.00 uur ds. I. Hoornaar; tweede kollekte: diakonie Vrydag 7 december: 15.15 uur ds. M. van der Linden, huwelijksbevesti ging Wim van Groningen en Karin Wolfert- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. de Jong, Werkendam en 18.00 uur eerw. heer. A. H. Veldhuizen; extra kollekte onderhoudsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uurds. L. Kruijmeren 18.00 uur ds. G. C. Klok; kollekte diakonie, extra kol lekte voedselhulp Ethiopië - Rem. Ger. Gem. 10.00 uurds. Ochtman-de Boer, Rotterdam. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten; extra kollekte „Honger Afrika" en 15.30 uurSamen- zangdienst. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur eerw. heer A. H. Veldhuizen en 18.00 uur ds. L. Quist, Heidelberger Catechismus zondag 24; extra kollekte kerk - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens - Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur Prof. I. A. Die penhorst en 17.00 uur ds. K. Vogelaar - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. C. Kleijn. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uurds. J. van den Bom, v.m. bediening Heilige Doop; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte vrije zit plaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. de Jager, v.m. be diening Heilige doop; extra kollekte kerk- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Jongebreur en 18.00 uur ds. L. Kruijmer; extra maan delijkse kollekte- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uurlezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Hage en 18.00 uur ds. P. Blok land. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. T. C. Guyt, Hei en Boeicop; extra kollekte Quotum - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. A. J. Krol, Heilig Avondmaal en dankzegging. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en IS.OOuurds. K. vanMeijeren, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; extra kollekte kerk - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. J. H. Becker. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. heer. L. D. Burger, Waddinx- veen. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30uurds. J. G. vanLoon- Ger. Gem. in Ned. 9.30 (Heilig Avond maal), 14.30 en 18.30 uur ds. W. Verhoeks, Amemuiden - Oud Ger. Gem. 3x lezen. SINT ANNALAND - Herv. Gem. lO.OO uur eerwaarde heer A. Heij uit Krimpen aan den IJssel en 18.00 uur ds. A. B. CysouwuitSintPhilipsland- Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst- Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. HERKINGEN Voor het betalen van erfpachten en zit plaatsen hopen kerkvoogden van de Herv. Gemeente zitting te houden in het vereni gingsgebouw op de zaterdagen 1 en 15 december a.s. van 15.30 - 17.00 uur en van 19.00- 20.00 uur. deze aktiviteiten lijken verdere initia tieven van de gemeente weinig zinvol. Ook de Stichting Bezig Wezen is er tot op heden niet in geslaagd meer dan 2 mensen (de beide initiatiefnemers van deze Stichting) enthousiast te krijgen voor het strandprojekt en/of het oud ijzer pro jekt. Met de VVD komen wij tot de con clusie, dat de inzet van 2 personen on voldoende is, om beide projekten voprt te zetten en wij overwegen dan ook zowel het oud ijzerprojekt als het strandprojekt nu te beëindigen. Indien daarvoor belangstelling bestaat kan het opnieuw openstellen van het strandprojekt gedurende de 3 seizoen maanden volgend jaar opnieuw over wogen worden. Raad Goedereede: Wellicht is nóóit eerder iemand tot het wethoudersambt gekozen dan gisteravond, in Goerees' gemeenteraad, dhr. T. van Dam gebeurde. Van de 15 raadsleden brachten er 14 hun stem op hem uit; zelf liet dhr. van Dam zijn stembrieQe blanco. Dhr. van Dam nam al sinds VA jaar het wethouderschap waar in de plaats van weth. J. Voogd (SGP) die wegens ziekte zijn plaats langdurig leeg moest laten. Zó voortreffelijk bleek van Dam te hebben waargenomen dat géén van de fracties er zich tegen verzette dat dhr. van Dam nu, door de SGP, als kandidaat werd voorgedragen nu dhr. Voogd kortelings zijn ontslag indiende. De kandidatuur van Dam kreeg de na drukkelijke steun van o.a. de RPF en zelfs van de VVD en de PvdA, al liet deze weten dat harerzijds de verkiezing van een SGP wethouder slechts ééiunalig dient te worden beschouwd. „Gelet op de bij zondere prestatie die dhr. van Dam heeft geleverd zelfs in de wetenschap dat hij maar tijdelijk zou functioneren hebben wij gemeend hem bij uitzondering te steunen, liet dhr. Reus weten. De manier waarop dhr. van Dam zijn werk heeft gedaan was ook voor de VVD fractie doorslaggevend al laat dat onverlet de onvrede die de VVD heeft over de politieke samenstelling van het College. Ook dhr. Grinwis (eigen lijst) achtte dhr. van Dam dermate integer dat hij geen behoefte gevoelde hem nu te passeren: „hij heeft zich ten zeerste bewezen", liet dhr. Grinwis waarderend weten in de richting van dhr. van Dam, hem vooral ook waarderend voor de door hem be toonde openheid zowel naar de burger als naar de gemeenteraad. De kandidatuur van dhr. van Dam werd ook volstrekt gesteund door het CDA. Namens deze vertolkte dhr. van Oos terom de waardering voor de inzet en de gebleken deskundigheid van dhr. van Dam. Tot dusver was dhr. van Dam nog niet aan het woord geweest, maar namens hem deed dat SGP fractievoorzitter dhr. de Jong die verklaarde dat dhr. van Dam bereid is de lopende zittingsperiode tot medio 1986 vol te maken, waarom de SGP hem nu officieel kandidaat stelde. Bij gehouden stemming verkreeg dhr. van Dam 14 stemmen, gevolgd door de geluk wensen van de raadsvoorz. burg. van Velzen die vanuit het College graag bijval verleende aan de gehoorde waardering jegens dhr. van Dam. Zelfverklaarde dhr. van Dam stil te zijn geworden van de gehoorde lofbetuigingen waaronder hij overigens niet hoogmoedig hoopte te worden. „Dank voor de wijze waarop u mij aanvaard hebt", gaf dhr. van Dam de raad te kennen. „Moge Gods zegen op mijn beraadslagingen en be sluiten rusten", zo klonk dhr. van Dam's bede. Nieuw raadslid Aan het begin van de vergadering had de beëdiging plaats van het nieuw benoem de raadslid voor de SGP, dhr .J. A. Biemönd te Stellendam. In zijn welkomst woord tot dhr. Biemond noemde de voorz. de vele malen die dhr. Biemond als toe schouwer op de publieke tribune aanwezig is geweest. Nu hij aan de raadstafel ge- De tweede cursus Hart-reanimatie en mond-op-mond-beademing in Ooltgens- plaat, georganiseerd door de Nederlandse Hartstichting, is weer voorbij. De cursus werd gehouden op 21 en 28 november 1984. De geslaagden zijn: De heer J. v.d. Berg, Ooltgensplaat; mevr, M. v.d. Berg-Vermaat, Ooltgensplaat; mevr. T. Briiikman-van Dam, Ooltgens plaat; mej. S. Buscop, Ooltgensplaat; de heer J. Groenendijk, Ooltgensplaat; mevr. Korteweg-Korteweg, Ooltgensplaat; de heer A. van Ree, Ooltgensplaat; de heer P. van Rossum, Ooltgensplaat; mevr. E. van Rossum-v.d. Wende, Ooltgensplaat; mevr. J. Tiggelman-Pipping, Ooltgens plaat; mevr. G. Visseren-v.d. Laan, Oolt gensplaat; de heer W. de Vos, Ooltgens plaat; mevr. A. de Vos-Bruinsel, Ooltgens plaat; mevr. D. v.d. Welle-Moerenhout, Ooltgensplaat; mevr. H. Zwackhalen- Moring, Ooltgensplaat. De volgende cursus te Ooltgensplaat is op 11 en 18 december 1984. Hiervoor kunnen nog enkele mensen zich aan melden. De herhalingsavonden voor Achthuizen zijn op 12 of 17 of 19 december 1984. Als u op de voof u bestemde avond verhinderd bent, kunt u ook deelnemen op een andere data. Cursisten uit Den Bommel kunnen hier van gebruik maken. Neem wel even kon- takt op met de heer C. J. IJpelaar, tel. 01873-2185. Voor een nieuwe cursus in Middel harnis-Sommelsdijk kunt u zich aanmel den bij: Mevr. C. Kroos-Vijfhuize, tel. 01870-4849. Mej. J. Joppe, tel. 01870 - 2318 Dhr. L. Dijkgraaf, tel. 01870 - 3 311 Voor Ooltgensplaat bij: Mevr. A. J. v.d. Tonnekreek-v. 't Geloof, tel. 01873 - 1645. Mevr. T. Kamp-v.d. Maden, tel. 01873-2390. zeten is wenste de voorz. hem toe ge noegen aan het raadslidmaatschap te be leven. Dhr. Biemond dankte voor de goede wensen waarbij hij kenbaar maakte dat de vervulling van het raadslidmaatschap wellicht van beperkte duur zal zijn. Dhr. Biemond bouwt n.l. een nieuwe boerderij die op Dirkslands grondgebied zal liggen. Gem. begroting vastgesteld Op deze lange vergaderavond werd als klapstuk de gemeentebegroting 1985 vastgesteld. Alle frakties, en dat zijn er in Goerees' gemeenteraad zeven, kre gen alle gelegenheid tot repliek op de beantwoording door het College van de eerder gehouden beschouwingen, maar daar zijn geen nieuwe besluiten uit voort gekomen. De post Onvoorziene a 182.807,10 kon worden bereikt dankzij de toegepaste verhoging met 1,5% van de plaatselijke belastingen, zoals door B en W werd voorgesteld en daar nu had een deel van de raad behoorlijk wat moeite irtee. De verhoging kreeg dan ook niet de instemming van de fracties van PvdA, WD en RPF omdat in die kring de de noodzaak van de verhoging niet werd ingezien: .en alleen noodzaak kan voor ons de basis zijn om de burgers hogere lasten op te leggen" zo motiveerde dhr. Reus (PvdA) zijn bezwaar. Mede gelet op de aanwezige „riante reserves" achtte hij de noodzaak tot lastenverhoging niet aan wezig en het was precies de motivatie die ook door de WD werd gehuldigd, zoals dhr. Komtebedde liet blijken: „ondanks het feit dat we vorig jaar de Onroerend Goed belasting niet hebben verhoogd heb ben we toch wéér een overschot", zo bezag dhr. Komtebedde. Overigens lijkt het erop dat ook dit jaar de Onroerend Goed belasting niet of nauwelijks zal worden verhoogd. Daarover zal pas be slist kunnen worden wanneer de her taxatie heeft plaats gevonden, tot het uitvoeren waarvan de raad een krediet van 76.000,— beschikbaar sfelde. Instemming met de voorgestelde ver hoging van de plaatselijke belastingen met „slechts" 1,5% kwam o.a. van Hans Grinwis omdat hij het planmatig gezien geen slechte zaak vindt om met toepassing van bescheiden verhogingen een schok effect te voorkomen. In de richting van de tegenstanders daarvan sneerde dhr. Grin wis dat ze vorige week (bij de behandeling van het voorstel m.b.t. Euro Discount) ten behoeve van de burgers een stukje in komenspolitiek hadden kunnen bedrijven. Ook vanuit het CDA werd kenbaar ge maakt in te stemmen met de 1,5% ver hoging, niet dat de noodzaak daarvan direct aanwijsbaar zou zijn, „maar gezien datgene dat ons nog te wachten staat" liet dhr. van Oosterom weten. Ook de SGP Door het Tweede Kamerlid dhr. Evers- dijk (CDA) zijn aan de Minister van Ver keer en Waterstaat de volgende vragen gesteld: 1Is het waar dat een expositie over de deltawerken begin 1986 permanent gevestigd zal worden op het werk- eiland „Neeltje Jans" in de monding van de Oosterschelde? 2. Welke gevolgen zal dit hebben voor de Delta Expositie, welke thans te be zichtigen is in Stellendam? 3. Is het waar dat de bezichtiging van het interieur van de Haringvlietsluizen slechts tot eind 1985 mogelijk zal zijn? 4. Indien vraag 3 bevestigend wordt be antwoord, is er dan geen sprake van een achteruitgang van de toeristische waarde van de zeer kostbare Delta- projekten? Volleybal: A.s. zaterdag speelt Sparta thuis met zowel kompetitie- als enkele vriendschap pelijke wedstrijden. Dames 1 ontmoet Yum uit Hoogvliet, dat met 2 punten boven hun staat. Om niet te veel in de staart van de ranglijst terecht te komen zal een gelijkspel minstens nood zakelijk zijn. Heren 1 oefent tegen de eveneens zijnde koploper uit een andere afdeling. Meisjes B, dat nog zonder verlies is, speelt tegen Intermezzo. Het programma: 10.30 uur: Dames 1 - Yum Heren 2 - Yum 3 Meisjes E - Spivo 11.15 uur: Meisjes D - Top 12.15 uur: Heren 1 - Set Point Meisjes B - Intermezzo Jongens B - Intermezzo Aan het eind van de vergadering heeft de raadsvoorzitter er mede deling van gedaan dat Aannemings bedrijf fa. de Blok te Stellendam de sporthal te Ouddorp zal bouwen. Het deed de raad deugd dat „het werk binnen de eigen gemeente zal blijven" en er werd dan ook met instemming van 's burgemeesters mededeling kennis genomen. fractie verklaarde zij het node ak koord te gaan. Het College beleef hechten aan de Post Onvoorziene van de voorgestelde grootte. „Soms komen extra uitgaven plotseling op en financieel moeten we dan zéker staan" vond weth. Visser. Het leek hem goed d.m.v. de verhoging al een aanzet te maken voor het jaar 1986 waarvan te voorzien is dat het een financieel moeilijk jaar zal gaan worden. Ook voor dat jaar zal aan belastingverhoging dienen te wor den gedacht. De gehouden stenuning over de ver hoging had als resultaat 10 stemmen voor en 5 tegen, de laatsten van de PvdA, de WD en dhr. van Gurp (RPF). In de bespreking die was voorafgegaan had dhr. F. v.d. Laan (SGP) nog zijn konstatering kwijt gekund dat iemand die auto rijdt in 't algemeen te lui is om te lopen. Dhr. v.d. Laan ervaart dat vooral zondags wanneer de straten rondom de kerk te Goedereede vol staan met ge parkeerde auto's terwijl het kerkevolk, ook via het kerkblad al meerdere malen is gewezen op de royale parkeermogelijk- heid bij het gemeentehuis. De Stichting Bezig Wezen, links op deze pagina is daarover ook te lezen, blijkt niet voldoende te hebben gefunctioneerd al hebben de beide initiatiefnemers uitste kend hun best gedaan. De gemeentelijke medewerking daaraan zal per januari a.s. worden gestopt al zal volgend seizoen wel weer worden bezien of werklozen ingezet kuimen worden bij de strandreiniging. Het speet weth. van Dam dhr. Grinwis teleur te moeten stellen op zijn vraag of de beide werklozen die de Stichting hebben be mand in gemeentelijke dienst zouden kun nen worden genomen. De raad stelde voorts een meerjaren- begroting vast waarbij dhr. J. A. Biemond aanleiding vond op te roepen tot een grote financiële omzichtigheid omdat het z.i. maatschappelijk niet meer aanvaardbaar is de belastingen aanzienlijk te verhogen. „Een grote terughoudendheid op dat punt is zeker op zijn plaats", vond dhr. Bie mond, wetend dat dat een behoorlijke financiële discipline zal vergen. Ook dhr. Reus voegde zijn wens daaraan toe dat de benodigde middelen eerder in bezuini gingen dan in lastenverhoging zullen wor den gevonden. Met bezuinigingen doelde dhr. Reus heel nadrukkelijk op structurele bezuinigingen en niet b.v. uitstel van on derhoud dat in de jaren daarna weer zal moeten worden ingehaald. Ook vanuit de WD werd dat zo voorgesteld. DIRKSLAND De Dirkslandse jongeman J. A. H. die gisteren uit een woning aan de Lorredijk waarvan de bewoners afwezig waren geluidsapparatuur ontvreemdde heeft niet lang plezier gehad van zijn aldus ver worven „bezit". De politie wist hem snel te achterhalen. Bij het verhoor bleek men niet van doen te hebben met de insluiper die in de af gelopen weken een reeks inbraken heeft gepleegd in- en rondom Middelharnis. Laatstelijk was hij in Nieuwe Tonge aktief waar hij bij een zestal adressen inbrak. In de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis is er a.s. zondag 2 december een aangepaste kerkdienst om kwart voor drie. In deze dienst gaat voor Ds. A. Vos van Den Bommel. De interkerkelijke commissie van voor bereiding nodigt iedereen uit deze dienst bij te wonen. Hartelijk welkom! bij Drukkerij ^^\i\%. (IC Waal Langeweg 13 SOMMELSDIJK Vertederende geboortekaartjes U vihdt ze bij Gebr. DE WAAL. Maak uw keuze uit het nieuwe modellen- boek. We zien u graag op ons adres: Langeweg 13 SOMMELSDIJK I^^^W

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2