U^i -U ^i ^W]^ Géén Euro-discount vestiging aan IVIarijlceweg Ouddorp Politieberichten PTT collega's bereidden Evert v.d. Sluis een prachtig afscheid y Aktie „Eén voor Afrika" succes ALS U ER TOCH AAN DENKT NIEUWE MEUBELEN TE KOPEN... IS DIT UW KANS: Halve ton buitgemaakt bij gewapende overval Raad Goedereede beslist: Goedereede Oostflakkee Middelhamis: Zang- en orgelavond op cassette Sle Jaargang No. 5350 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Géén vestiging van een Euro-discount supermarkt in de loods van commissionair P. van Dam aan de Ouddorpse Marijkeweg, zo heeft Goerees' gemeenteraad j.l. donderdagavond met 7 - 6 stemmen besloten. De uit 15 leden bestaande gemeenteraad was die avond inkompleet door de afwezigheid van weth. T. van Dam (door droeve familieomstandig heden) terwijl het nieuwbenoemde raadslid dhr J. A. Biemond pas in de volgende vergadering zal worden beëdigd. De publieke tribune werd deze avond door meer dan honderd belangstellenden bevolkten deraadsvoorz. burg. van Velzen moest zelfs gebieden „tekenen van instemming of afkeuring" achterwege te laten en de ontrolde spandoeken te verwijderen. Een zeer aangelegen punt derhalve en zo handelde dan ook de gemeente raad. 4000m2 eigentijdse woon den slaapideeën. De Slings noolt-te-duur- garantie, betekent nergens goedkoper. Inruil mogelijk. SLINGS, in hartje Dinteloord. Dichtbij, nooit te duur. Bericht van Chr. L.H.N. O. te Ouddorp OUDDORP (Z.H.) TeL (01878) 1612 - 2120 MELISSANT HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling CZI 01870-3477 m DD DINSDAG 27 NOVEMBER 1984 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Euro-discount motiveerde de belang stelling voor een Ouddorpse vestiging o.m. met de conclusie uit een marktver kenning die constateert dat 34% van de Ouddorpse koopkracht naar elders af vloeit en in de gehouden discussie werd dat door meerdere raadsleden aangegre pen: „in Middelhamis en in Hellevoet- sluis, overal zie je onze dorpsgenoten" werd door o.a. dhr. van Oosterom be vestigd. De voorstanders van een Euro discount vestiging m'eenden ook dat de Massa Markt een monopoliepositie heeft opgebouwd die best eens doorbroken zöu mogen worden, „terwille van de porte monnee van onze burgers", lichtte dhr. Hans Grinwis toe. Het waren evenwel motieven die de raadsvoorzitter aller minst steekhoudend vond: „het gaat er niet om in wiens belang zo'n vestiging zou zijn. Het gaat slechts om het naakte feit of de Marijkeweg in planologisch opzicht voor het beoogde doel geschikt is", zo hield de voorzitter de raad voor en ten slotte zou de raadsmeerderheid die vraag ontkennend beantwoorden. Op planolo gische gronden werd het meerderheids- voorstel afgewezen. D at betekent dat de Euro discount niet in het bedrijfspand van Van Dam zal komen maar daarmee is de vestiging nog niet uit Ouddorp geweerd. Van de zijde van Euro discount bestaat ook belangstelling voor de aankoop van de voormalige openbare school aan de Dorpsweg die zo gaf de voorz. toe aan de meestbiedende zal worden verkocht. Afgezien van de vraag wie de nieuwe eigenaar van dat pand wordt zal in de volgende vergadering een voorstel worden gedaan het pand de thans geldende openbare bestemming te ont nemen en het een detail-handelsbestem ming te geven. Wel leek het de voorz. vereist ook terwille van de instemming van GS een onderzoek te laten instellen of de vestiging van een detail-handels bedrijf in de food sector in Ouddorp economisch gezien wel gewenst zou zijn. Wanneer de Ouddorpse middenstand daarop een antwoord zou moeten geven zal dat stellig ontkennend zijn. Van die zijde was de raad dan ook benaderd met een schrijven dat er op aandrong geen medewerking aan de vestiging te verlenen, maar sommigen, onder wie weth. Visser, toonden zich daar ongevoelig voor. „Toen de Massa Markt in Ouddorp kwam heb ben de kleinere winkeliers zich daarover zorgen gemaakt en terecht. Er zijn zaken door verdwenen maar anderzijds kon je in Stellendam, bij de vestiging van een Mikro Markt zien dat andere zaken zich ook konden handhaven" vergeleek hij. „Om de wekelijkse uittocht naar elders" in te dammen zou dhr. Visser best ^ijn medewerking willen geven. Dat leek i.cm trouwens geheel in de lijn van het pas uitgekomen CIMK rapport dat voor de kern van Ouddorp een „Hema-achtige publiektrekker" aanbeveelt. ,,Ik heb geen enkel bezwaar tegen vestiging aan de Marijkeweg" liet dhr. Visser weten. Een vijftal raadsleden zegden hem dat na, t.w. de heren van Oosterom, Padmos, van het CDA, de heren Komtebedde en den Hollander van de VVD en dhr. Hans Grinwis, eigen lijst: „U ontneemt onze burgers de mogelijkheid hun koopkracht elke week met 25,a 30,op te vijzelen" verweet dhr. Grinwis de tegen standers, maar anderen, zoals dhr. van Gurp (RPF), alhoewel in de commissie vergadering nog vóór geweest, stelden daar de planologische ongewenstheid te genover alsmede de verwachting dat het draagvlak in Ouddorp de komende jaren kleiner zal worden nu de grote bloei eruit is en alleen nog op de eigen natuurlijke aanwas gerekend lijkt te kunnen worden. Van de zijde van de VVD werd nog getracht het College te bewegen het voor stel terug te nemen maar de raadsvoor zitter, wiens stem in dezen doorslag gevend was, achtte dat ongewenst omdat de argumenten op grond waarvan het verzoek z.i. dient te worden afgewezen zich niet zullen wijzigen. Het voorstel dat dhr. den Hollander tot verdaging indiende werd dan ook verworpen. Ook het meer- derheidsvoorstel wél medewerking te ver lenen werd met 7-6 afgewezen. Tegenstemmers waren de heren Noort- hoek, de Jong en v.d. Laan van de SGP, dhr. van Gurp (RPF), dhr. Redert, Visse- rijbelangen en de beide PvdA leden mevr. Hoogenraad en dhr. Reus. - Dief gepakt Op 19 november werd aangehouden A. J. J. V., in verband met de gemelde inbraak bij de Reddingsmij te Stellendam. Bij een onderzoek in zijn woning werden van de acht gestolen overlevingspakken nog drie aangetroffen. De overige vijf zouden zijn verkocht. Betrokkene werd in verzekering gesteld en een proces-verbaal werd op gemaakt. - Diefstallen In de afgelopen week werden diverse dief stallen gepleegd. Zij varieerden van weg genomen geld alsmede van diverse goe deren zoals: fietsen, zendinstallatie en bordjes met teksten zoals Jongens" „meisjes" en „Verboden voor glas". De totale schade bedraagt ongeveer 2000,- - Diefstal wapens Vrijdag 16 november deed een inwoner van Ooltgensplaat aangifte van diefstal van 2 geweren. De benadeelde, eenjacht- aktehouder, was bevoegd dat het voor handen hebben van de wapens. Een on derzoek wordt ingesteld. - Inbraak verijdeld? Door een bewoner van de Molendijk in Den Bommel werd dinsdag j.l. aangifte gedaan van vernieling van een ruit van zijn woning. Daar de eigenaar/bewoner, dit ontdekte op het moment dat de ruit in gegooid werd, 's ochtends 09.30 uur, en hij zich het zien, werden de daders verrast. Deze, 2 mannen van 40 a 50 jaar, maak ten zich terstond uit de voeten en vlucht ten vervolgens door in een lijnbus van de ZWN te stappen. De benadeelde achter- volgede deze bus en zag dat de daders bij de halte Schaapsweg uitstapten. Middels de mobilofoon van de bus werd de politie gealarmeerd, terwijl de daders liftend hun weg vervolgden richting Rotterdam. De gealarmeerde politie hield in een bouw land in Ooltgensplaat 1 dader aan die ter hoogte van de buitendijk uit de auto ge stapt was waarin hij was meegelift. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat er nog sprake is van een derde dader. Het motief is mogelijk inbraak geweest. - Poging tot diefstal sigaretten In de nacht van dinsdag op woensdag hebben 3 gemaskerde marmen in Oude Tonge getracht het sigarenmagazijn 't Hoekje te ontdoen van de voorraad siga retten e.d. Na het openbreken van de voordeur werden de daders opgeschrikt door het blaffen van de hond waarna zij vluchtten in een donkerkleurige vierdeurs personenauto. Poging tot diefstal container Op het terrein van transportbedrijf J. de Bakker in Den Bommel werden 2 con tainers opengebroken, waarschijnlijk om te bekijken of de inhoud lonend was om te worden ontvreemd. Dit is waarschijnlijk niet het geval geweest, want 1 container was geladen met rollen papier a 1 ton en de ander met Pampers. xt^^^^y*.^\\^v^^t^yi^v^^^^^K^^*^^ I Jarenlang is in het gebouw van de PTT centrale te Middelhamis de aanwezigheid van Evert van der Sluis vanzelfsprekend geweest, maar vorige week vrijdag moest bij het naderen van de 65-jarige leeftijd het einde daarvan worden ingeluid. Voor de sympathieke Evert moest het afscheid vooral plezierig zijn, vonden zijn collega's en vrijdagmiddag, in „Vita Nova" bleken velen zich daarvoor te hebben ingespannen omdat men wist hoezeer het Evert moeilijk vallen zou voorgoed terug te treden.... Die pil werd fraai verguld...! Evert wordt door zijn chef, dhr. v.d. Nieuwendijk, ten afscheid de hand gedrukt. mag U voor/125. 9 besteden. •Geldig van 28-11-'84t/fn1-2-'85. Bij Slings ziet U meer dan waar ook. Meubelen, modern, klassiek, gordijnen, matrassen, dekbedden, vloerbedekking, verlichting, klok ken, schilderijen... 3 etages vol... "t Is eigenlijk te veel om op te noe men. Nergens in Nederland vindt U zo"n uitgebreid assortiment zo overzichtelijk gepresenteerd. Beloofd is beloofd. Als U iets bij Slings koopt en hetzelfde artikel binnen 30 dagen ergens anders goedkoper aantreft, onder gelijke service- en leveringsvoorwaarden, betaalt Slings U het prijsverschil onmiddellijk terug. Bij Slings kunt U ook Uw meu belen inruilen. We doen er graag een bod op. Mooi meegenomen dachten wij. Raadhuisplein 25, Tel.: 01672-2544. Met de milde humor die Evert zelf zo graag hanteerde werd hij nu, omringd door vrouw en kinderen, veelvuldig toegespro ken. Daardoor kon het gebeuren dat hij werd vergeleken met Dik Trom en als een „zeer bijzonder kind" werd afgespiegeld. Was Evert niet de grootste „lijn"trekker van Flakkee geweest en wanneer zijn overkantse collega's belden, had in zijn stem dan niet „het hele eiland door geklonken?" Een aangenaam collega was'ie geweest, dat was 't vooral wat de sprekers stuk voor stuk verklaarden.! De PTT loopbaan van de van origine Ouddorpse Evert was in 1946 begonnen toen hij werd aangenomen op het PTT kabelschip „de Poolster". Het was om gezondheidsredenen dat hij in 1950 af monsterde maar vrijdagmiddag heette het dat hij te zwaar geworden was om nog langer mee te varen.! In 1950 kwam hij naar Middelhamis om daar met een veel heid van funkties belast te worden. In alle daarvan was hij welgeslaagd en ieder van de collega's bleek het best met hem te hebben kunnen vinden, óók zijn directe chef, dhr. v.d. Nieuwendijk, zoals deze in zijn namens de beheerseenheid gesproken afscheidswoord liet weten. Van hém de constatering dat Evert een bijzonder kind moest zijn, die fouten ver- goeilijkte tot kleine abuisjes, zich strijd baar toonde als iets korrektie behoefde en die graag de discussie aanging en soms voor bloedstollende toestanden zorgde. „En tóch zullen onze wegen in vrede uiteengaan", leek dhr. v.d. Nieuwendijk bijna verbaasd vast te stellen. Spr. zag erop terug hoe Evert in hoge mate sfeer bepalend was geweest en dat het stellig zó zal zijn dat hij gemist zal worden; „dank voor je oprechte genegenheid en je posi tieve opstelling ten opzichte van je mede mens", kon dhr. van de Nieuwendijk de scheidende Evert dan ook van heler harte toevoegen. Hij bood hem en zijn echt genote enkele fraaie cadeaux aan en meer nog zouden er volgen uit handen van dhr. Willemsen, hoofd van de binnendienst van het telefoondistrict, dhr. Groen, sec- ^.^^*^^t^^t^^^^^^^>^^V^^K^^i tiechef Onderhoud telefooncentrale Zuid en meerdere oud-chefs en collega's. Sa men boden ze zo'n prachtig afscheid dat Evert dat met een hartelijk dankwoord beloonde. „Het zal me na 34 jaar in Middelharnis moeilijk vallen het kontakt en de fijne sfeer te moeten missen", liet dhr. v.d. Sluis daarin met nadruk weten, dankend voor de ontvangen genegenheid en de hulp vaardigheid in voor- en tegenspoed. Met genoegen dacht hij terug aan de zware discussies die hij soms moest voeren ter verdediging van zijn Ouddorpse geboorte grond, totdat de vuist op tafel kwam want Evert gaf 't niet gauw gewonnen. Het magazijnwerk, het onderhoudswerk, het revisiewerk, de administratie, hij ver klaarde het allemaal met groot genoegen te hebben gedaan, al het éénmaal ge voerde commando over de bedrijfsbrand weer was hem uit de hand gelopen. ,,Naar rechts riiiichten", heb ik gezegd maar toen had ik het bekeken, misschien staan die jongens er nóg", grapte hij over die be levenis. Samenvattend kon dhr. v.d. Sluis verklaren te hebben getracht door de jaren heen zijn steentje bij te dragen aan het telefoonverkeer van de flakkeese gemeen schap. Veel voorspoed en gezondheid, zo wenste hij ieder ten besluite toe. Om half negen gistermorgen ging de bel. Iedereen ging de les in, en we wisten nergens van. Toen ging er om half elf een ander belletje!.... Het bleek mevr. Westra (directrice) te zijn. Met een grandioos bericht. En wat bleek? Ze had met de docenten besproken om te koUekteren voor „Eén voor Afrika". De burgemeester was inmiddels opgebeld, en had gelijk enthousiast toegestemd. Dus de leerlingen gingen met verzegelde bussen op pad. En de een na de ander kwam met een bus vol geld terug. In de tussentijd, dat wij weg waren, werd er een grote lijst opgehangen. Op die lijst verschenen de namen van de leerlingen. En natuurlijk het bedrag dat er opgehaald was. De leerlingen mochten het door hen opgehaalde geld zelf tellen. Maar dat gebeurde wel onder toezicht van één van de docenten of de conciërge. De 4e klas had tentamen, en die was het er in 't geheel niet mee eens dat zij niets konden doen voor het goede doel. Dus daar hadden de docenten ook een oplossing voor.... De auto's op het schoolparkeerterrein kregen een was beurt en het verdiende geld werd ook aan de goede aktie besteed. Q 1^1 ÖA De totaalopbrengst is: J O*X0 1 ,OU Waarvan 1317,(opgehaald in Goedereede en het Havenhoofd) gebracht is naar de bank in Goedereede. Niemand had verwacht dat deze blisemaktie zoveel op zou brengen. We hopen dat vele mensen 's avonds de banken nog bezocht hebben. Mensen, bijvoorbeeld ouderen, konden in ieder geval op een makkelijke manier de aktie steunen. Geschreven door Splunder 2 leerlingen uit klas 3. gn Adri Bakelaar OUDE TONGE Twee gemaskerde mannen hebben zon dagavond, even na tienen, een gewapende roofoverval uitgevoerd op dhr. v.d. Kleyn, de beheerder van het benzinestation Pul- leman aan de Provincialeweg te Oude Tonge. Ze overvielen dhr. v.d. Kleyn op het moment dat hij de dagopbrengst van het benzinestation in het kantoor van het bedrijfin de kluis wilde deponeren. Onder bedreiging sommeerden de overvallers dhr. v.d. Kleyn de hele inhoud van de kluis in een tas te deponeren. Vooraleer het tweetal zich uit de voeten maakte bonden ze de heer v.d. Kleyn waaruit hij zich pas na een halfuur kon bevrijden om alarm te slaan. De overvallers bleken er met een bedrag vandoor dat de halve ton zal benaderen. Ondanks het feit dat ze gemas kerd waren heeft dhr. v.d. Kleyn gezien dat het kleurlingen waren die er getuige het dichtslaan van een autoportier met een auto vandoor zijn gegaan, waarschijn lijk in de richting Rotterdam. ca a a a a a ca Opiialen oud papier Morgen (woensdag) avond wordt weer oud papier opgehaald. Graag goed ge bundeld, tijdig gereed zetten s.v.p. De op 27 oktober gehouden zang- en orgelavond in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge, is opgenomen en nu op een cassettebandje te verkrijgen. Even ter herinnering: op deze avond heeft het koor „Groot Rotterdam" o.l.v. Matthijs van Noort voor ons mogen zingen met mede werking van de organist Jan van Westen brugge. Na enig overleg hebben wij de mogelijk heid deze avond die door het koor in stereo is opgenomen en nu op cassette wordt uitgebracht ook op Goeree-Overflakkee te koop aan te mogen bieden. De cassette bevat de samenzang, de koorzang en de orgelsolo's en kost slechts 12,50. De opbrengst van de cassette's komt, evenals de zang- en orgelavond zelf, ge heel ten goede aan de aktie „Kerkewerk" t.b.v. de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge. Dit is een mooie gelegenheid voor de genen die deze avond niet aanwezig kon den zijn hem thuis te kunnen beluisteren en voor degenen die wel geweest zijn hem thuis in herinnering te houden. De cas- setteis te bestellen bij fam. Boerman, tel. 01875 - 1753 te Nieuwe Tonge. V. „Het Kompas"

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1