EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 „De Christenvrouw over Emancipatiebeleid Kardiometer in zakformaat NIEUWS uit de Kerken Piet Westhoeve concerteert in Oude Tonge Positieve toelcomst mogelijlc voar meeste icampeeh en bungalowbedrijven de Staiger-kardiometer in zakformaat Arbeid delen Waarom durven ze niet? Ford CVH-ruiimotoren voor de Escort en Orion Uitloting obligatlenummers 4e Blad VRUDAG 16 NOVEMBER 1984 No. 5347 De landelijke vereniging „De Christenvrouw" heeft een waarschuwend schrijven gericht aan de leden van de Vaste Kamercommissie voor het Emancipatiebeleid, een en ander in verband met de a.s. behandeling van het begrotingsonderdeel „emancipatie". Het schrijven luidt als volgt: Zeer geachte Kamerleden, In een uitgebreide commissie-vergade ring van uw commissie op maandag 19 november aanstaande komt het begro tingsonderdeel emancipatie uit de begro ting van Sociale Zaken en Werkgelegen heid 1985 en de nota sexueel geweld aan de orde. Ongetwijfeld zal ook het concept beleidsplan emancipatie ter sprake ko men. Evenals alle tot dusver van overheids wege verschenen emancipatiegeschriften moeten wij ook nu weer tot onze verbijs tering vaststellen dat deze een autoritaire om niet te zeggen dictatoriale geest ademen. Aan de al jarenlang durende aanval op het gezin, de cel van onze samenleving, wordt een nieuwe aanval toegevoegd. Terwijl huwelijk en gezin vanaf de Schep ping juist bedoeld zijn als een plaats van geborgenheid en liefde, doet het tot dusver gevoerde emancipatiebeleid het voorko men alsof in het gezin in termen van macht gedacht moet worden. Deze gedachtengang van het emancipa tiebeleid is zeer verderfelijk en verwerpe lijk. Man en vrouw zijn volgens de Schep- pingsordinantie geroepen elkaar in onder linge liefde te dienen. Door, zoals in het emancipatiebeleid gebeurt, mannen en vrouwen tegen elkaar op te zetten, als zou het in het huwelijk gaan om een onderlinge machtsstrijd, wordt het huwelijk geheel vertekend en de zwakste, het kind, wordt de dupe. Man en vrouw hebben van God, de Schepper van hemel en aarde, in het huwelijk ieder een eigen taak gekregen. Ze zijn niet gelijk, maar wel gelijkwaardig. De man is weliswaar het hoofd, maar dit is een liefdevolle verhouding en duidt zijn positie als eerst-verantwoordelijke aan. Samen dienen ze hun kinderen op te voeden en deze te begeleiden van jongsaf tot zeker ver in de puberteit. Deze verantwoordelijkheid mag de over heid niet van hen overnemen door beide ouders te dwingen, hetzij om economische redenen of door wetten, om te gaan wer ken buitenshuis, waardoor kinderen vreem de kinderopvang moeten hebben. Alleen de eigen moeder is in staat goede nest- warmte te geven, zoals ook door weten schappelijke oriderzoekers als onder an dere de bekende kinderpsychologe/peda goge wijlen mevrouw professor Wilhel- mina Bladergroen is vastgesteld. Op verschillende manieren heeft de Nederlandse vrouw eerder al te kennen gegeven niet voor de emancipatie zoals aldoor verder wordt opgelegd, te voelen: 1. In 1975 werd de Emancipatie, die schatten gelds verslond, een grote flop: er was minimale en dan ook nog prak tisch alleen georganiseerde belangstel ling. Toch ging de overheid door het subsidiëren over macht gesproken! 2. Het Sociaal Cultureel kwartaalbericht van het Centraal Bureau Statistiek van eind 1981 toont aan, dat 80% van de gehuwde vrouwen tevreden tot buiten gewoon tevreden is met huwelijk en gezin. Slechts 12% wil de huishouding ruilen voor werk buitenshuis. De hier toe gehouden enquête was in opdracht van het Ministerie van Sociale Zaken! Toch schenkt men daaraan geen ge hoor van overheidswege. 3. Uit de reacties op het Ontwerp Neder lands Actieprogram Emancipatiebe leid in 1981 bleek eveneens duidelijk dat het overgrote deel van de inspreek- sters op dit ontwerp tegen het gevoerde emancipatiebeleid is. Toch werd aan hun bezwaren geen aandacht geschon ken bij het bepalen van het beleid. Wat niet waar is, namelijk dat de Neder landse vrouw graag deze opgedrongen emancipatie wil, moet blijkbaar waar worden langs oneerlijke weg. Bij welk -isme vindt men deze methode ook nog maar......? Conclusie: De echte democratie, waarbij de meerderheid rekening houdt met en ruimte geeft aan de (vermeende) minder heid, is blijkbaar in ons land ver te zoeken. Men kan zich afvragen: Heeft ons land dan geen schijn-democratie oftewel dicta tuur, waarbij een minderheid (feministen) haar wil als het ware oplegt aan de over heid, die daarvoor bezwijkt en door de knieën gaat? De overheid verleent immers op ruime schaal subsidie, terwijl overal elders op bezuinigd moet worden. Een heilloze polarisatie is het gevolg en onvrede en ongeluk voor een heel volk. Het feit dat volgens het emancipatie beleid kinderen vanaf hun vroegste jeugd via peuterspeelzalen, crèches e.d. tot en met in alle opleidingen op scholen en universiteiten toe (gesubsidieerd door de overheid), bloot moeten staan aan omtur ning van hun gedachten in een bepaalde ideologische richting, vervult ons als christenouders met afschuw en zorg. Wij achten dit als het ware diefstal van wat ons het meest dierbaar is, namelijk de geest van onze kinderen. Teneinde weerloze kinderen te vormen tot een soort massamens die in de beoogde zogenaamde heilstaat gemakkelijk gediri- geerrd en geïndoctrineerd kan worden, worden zo op een geraffineerde manier ouders van hun kinderen beroofd. Dit achten wij een wezenlijke aanval op de ziel van de mens zelf en dit is puur antochristelijk, ja zelfs antimenselijk te noemen daar het te kort doet aan de mens als beelddrager Gods. '5 Tussen de vele elektronische vindingen die bijna dagelijks op de markt verschijnen, is sinds kort een opvallende noviteit gepresenteerd: De Duitse fabrikant Staiger heeft de nodige jaren research gestopt in de ontwikkeling van het mini-apparaat, dat vooral uitblinkt door de hoge graad van precisie. Dit topprodukt van de mikro-elektronika werkt uiterst simpel. De gebruiker hoeft het slechts met beide handen vast te houden, waarna een druk op de knop binnen enkele seconden door middel van een pulssignaal de hartslag hoorbaar maakt. Direkt hierna wordt in een helder LCD-display exact weergegeven hoeveel slagen het hart per minuut maakt. De Staiger-kardiometer (HFM 0300) heeft overigens meerdere funkties waaronder display-verlichting en een timer. Het handzame apparaat (10,5 x 6,5 cm) is bijzonder geschikt voor sporters, medici en hartpatiënten. De voeding vindt plaats door middel van drie kleine 1,5 V batterijen. De adviesverkoopprijs bedraagt slechts 225,- inkl. btw. Als extra kan een gordeltas worden meegeleverd. Vooral 'n handig accessoire voor sporters (f 12,50). Niet alleen jonge mensen, maar ook vele ouderen ondergaan dezelfde beïnvloeding doordat dezelfde bepaalde ideologie de media, bijvoorbeeld via indoctrinerende overheidsuitzendingen, steeds maar weer doortrekt. Ze worden zo tot willoze slachtoffers van een manipulerend beleid gemaakt. Een en ander ervaren wij als een ernstige aantasting van onze vrijheid. Wij verzoeken u daarom dringend ter- wille van het geluk en van het welzijn van de gehele Nederlands.e bevolking: Vernie tigt u dit heilloze concept beleidsplan emancipatie. Het zal slechts rampspoed brengen over ons land, want wie God gehoorzaamt, zal Hij zegenen, maar wie Hem verlaat heeft smart op smart te vrezen. Met de bede dat God de Heere u Zijn wijsheid moge leren, wordt het schrijven besloten. NED. HERV. KERK Beroepen te: Capelle aan den IJssel W. Chr. Hovius te Apeldoorn; Oud Beijer- land G. van den End te Kampen; Ochten en te Niezijl en Saaksum Th. W. H. van der Heijden te Oud-Vossemeer; Ridder kerk B. J. van Vreeswijk te Zetten-An- delst;MontfoortC. StelwagenteDriesum. Bedankt voor: Wageningen M. Gou- driaan te Ouderkerk a/d IJssel; Wijk bij Heusden M. Goudriaan te Ouderkerk a/d IJssel. Aangenomen naar: Alblasserdam (wijk- gem. I) A. van Vuuren te Kamerik; Rid derkerk, de benoeming tot past. mede werker te Rijswijk (Z-H) part-time J. van Doom, past. medewerker te Oud-Beijer- land. Intrede ds. Prosman als legerpredikant: Te Genderen werd ds. Prosman door dr. J. van Eek bevestigd als legerpredikant verbonden aan de Kromhoutkazeme te Utrecht. Als tekst had ds. van Eek te Lexmond gekozen: Efeze 6 vers 10-12; ds. Prosman had bij zijn intrede een tekst genomen uit het zelfde hoofdstuk n.l. het 14e. GEREF. KERKEN IN NEDERLAND Beroepen te: Duisburg-Ruhrort(B.R.D.) J. C. Kunst, voorh. vlootpred. te Durban (Zuid-Afrika) die dit beroep heeft aan genomen; Oosterbeek-Doorwerth (als geest. verz. van psych. ziekenh. Wol- ftieze) J. Nusselder te Enschede, die dit beroep heeft aangenomen; Parijs F. de Lange, kand. te Kampen, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar: het beroep als geest, verz. vliegbasis Leeuwarden J. C. Lange- veld te Huizen, wonende te Goutum. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Amersfoort-C (2e maal) M. H. Sliggers te Spakenburg-N., die dit beroep heeft aangenomen; Nieuwleusen D. W. L. Krol, kand. te Zwolle; Leusden (2e pred. pi.) J. Borgdorff'te Axel; Twijzel i.c.m. KoUumerzwaag-Westeinde J. Boersma te Kampen; Utrecht-NW. P. Niemeijer te Zuidwolde (Gr.). Bedankt voor: Alblasserdam i.c.m. Nieuw-Lekkerland M. de Vries, kand. te Ezinge; Beverwijk, Hoek, Hooghalen i.c.m. Bellen en voor Nijverdal A. J. van Zuylekom, kand. te Hattem; Drachten- ZO (miss. dienst Kalimantan Barat) G. J. van Enk, kand. te Spakenburg. Aangenomen naar: Winsum-Obergum M. de Vries, kand. te Ezinge; Franeker, Sexbierum i.c.m. Arum A. J. van Zuyle kom, kand. te Hattem; Groningen-N (miss, werk Iriah Jaya) G. J. van Enk, kand. te Spakenburg. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te: Urk (Maranathakerk) J. P. Boiten te Schiedam en B. de Graaf te Zierikzee. Bedankt voor: St. Jansklooster en Zwaagwesteinde J. J. Lof, kand. te Amers foort; Winschoten J. Plantinga te Leeu warden; ZutphenB. Witzierte Den Haag; Aalsmeer A. van der Veer te Zwolle; Oud-Vossemeer i.c.m. Tholen J. P. Boi ten te Schiedam. Aangenomen naar: Rotterdam-Oost - Capelle aan den IJssel J. J. Lof, kand. te Amersfoort; Veenendaal (Pniëlkerk) H. Korving te Drogeham. Ds. Biesma 45 jaar predikant: Op 5 november was het 45 jaar geleden, dat ds. Biesma in het ambt van predikant werd bevestigd in de gemeente van Broek op Langendijk. Achtereenvolgens diende ds. de volgende gemeenten: Nieuwe Pekela (1942 - 1946), Amsterdam-O, Utrecht- C, Aalsmeer, Veenendaal (Bethelkerk) en sinds 1979 te Hillegom. Ds. Biesma werd in 1916 te Sneek geboren. Ds. Slofstra 45 jaar in het ambt: Ds. R. Slofstra em. pred. der Chr. Geref. Kerken te Dokkum, vierde op 12 november zijn 45-jarig ambtsjubileum. Ds. Slofstra, die op 22 april 1909 te Drachten werd ge boren, volgde zijn studie aan de Theolo gische Hogeschool te Apeldoorn. Hij dien de de gemeenten van Noordeloos (1939), Vlissingen (1946), Veenendaal, Harder wijk, Harlingen en Mussel. In 1968 ver trok ds. naar 's-Gravenzande, waar hem op 1 maart 1975 emeritaat werd verleend. NED. GEREF. KERKEN Aangenomen naar: Vlaardingen drs. H. J. Bruins, kand. te Kampen. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te: Werkendam en Rijssen A. Hoogerland te Dirksland; Goudswaard M. Burggraaf, kand. te Rotterdam; Am- hem P. Blok te Capelle a.d. IJssel. Op D. V. zaterdag, 24 november hoopt de Ouddorpse organist Piet Westhoeve een orgelconcert te verzorgen in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge. De combinatie van een uitstekend instrument (gebouwd door Frobenius uit Denemarken) en een uitstekend organist staat garant voor een fijn orgeluur. Piet Westhoeve studeerde aan het Rotterdams Conservato rium orgel (uitvoerend musicus) bij Arie J. Keijzer, piano onderwijsakte-B) bij Frans van Hoek en kerkmuziek bij Barend Schuurman. Het tegelijkertijd studeren van drie hoofdvakken is zeker geen sinecure en slechts enkelen hebben daarvoor voldoende capaciteiten. Dhr. Westhoeve is organist in Hellevoetsluis, Ouddorp en momenteel ook nog inDirksland. Naast dit vele kerkmuzikale werk heeft hij een drukke privélespraktijk en ook rondom zijn Leeflang-orgel organiseert hij veel concerten. Piet West hoeve, die meewerkte aan plaat- en radio-opnames is tevens organist bij het Rotterdams Philharmonisch orkest Verrassend is dat het concert op dit Deense neo-barok orgel begint met een Frans romantisch werk, nl. de „Prélude et ftigue en Ut majeur" vanCamille Saint-Saëns(1835 -1921). Saint Saëns was een echt wonderkind met een opvallend goed gehoor en geheugen en grote aanleg voor het pianospel. Hij begon op 7-jarige leeftijd te componeren en gaf op 10-jarige leeftijd reeds voor een groot publiek een uitvoering van Beethovens derde pianoconcert. Saint-Saëns, wiens onblus bare energie hem tot op hoge leeftijd aktief deed deelnemen aan het muziekleven, besteedde de jaren na 1890 geheel aan het geven van concerten en componeren. Nog als 85-jarige oogstte hij te Athene op een concert van eigen werken, langdurige ovaties. Enkele van zijn be kendste werken zijn o.a. Danse Macabre, en Camaval des Animaux. Een even bijzondere keuze is het laatste werk van het programma. Weinig gehoord, maar zeer indrukwekkend en bijzonder passend bij de tijd van het kerkelijkjaar, is de partita „Nun komm', der Heiden Heiland" van Hugo Distier 1908 - 1942). Distier, die ten onder ging aan steeds fellere conflicten met de Duitse Nazi-regering, schreef voortreffelijke muziek voorde protestantse eredienst. Zijn ingetogen en tegelijkertijd frisse componeertrant, die aansluit bij de rijke traditie van de vroeg Duitse barok, heeft enorm inspirerend gewerkt op de kerkmuziek-beweging van na de Tweede Wereldoorlog. Ingelast tussen deze boekdelen klinkt de orgelmuziek van J. S Bach (1685 - 1750). De concertgever heeft het zich niet gemakkelijk gemaakt door de zes zogenaamde „Schübler" koralen en de grote Toccata en Fuga in F-dur (BWV 540) te kiezen. De zes koralen werden op zijn vroegst in 1746 uitgegeven door„J. G. Schübler zu Zella am Thüringerwalde", zoals het opschrift vermeldt. Het bijzondere van deze verzameling is dat vijf van de zes koralen overzettingen uit cantaten zijn. Bach koos uit zijn „Leipziger Kantaten" gedeelten die zich bijzonder goed als trio op het orgel laten spelen. Hoge eisen worden gesteld aan de uitvoerder, die de orkestarticulaties naar het orgel moet vertalen, de zelfstandigheid van de verschillende stemmen moet handhaven, en alleen het werk moet doen waar in het orkest minstens drie mensen voor nodig zijn. Ten aanzien van de Toccata en Fuga in F moet gezegd worden dat het één brok feest is. Opvallend zijn de grote pedaal soli en de schitterende harmonieën in de Toccata, terwijl zeker ook de prachtige stmctuur van de dubbel-fuga er zijn mag; een werk wat u beslist moet horen! Het concert begint om 20.00 uur en wordt georganiseerd door de Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Toegangsprijs: volwassenen 4,scholieren, CJP-houders en 65+2,50. SINT ANNALAND Postzegel- en muntenruilbeurs Op dinsdag 20 november a.s. zal van 19.00 uur tot 22.00 uur (zeven uur tot tien uur) een postzegel- en muntenruilbeurs ge houden worden in de bovenzaal van Hotel „Havenzicht" te Sint Annaland. De toe gang is vrij en er is tevens een gratis verloting! Werkende Jongeren-CNV en de Hout en Bouwbond-CNV organiseren op 1 de cember a.s. een jongerenmanifestatie in Woerden. Thema; Arbeid delenwaar om durven ze niet? Genoeg mooie plannen voor arbeidstijd verkorting zien het daglicht, maar ze ver dwijnen weer even snel onder tafel. Al het gepraat levert niet meer op dan een paar uur korter werken. Werkgevers, overheid en vakbeweging spelen elkaar de zwarte piet toe. Willen ze wel een ingrijpende arbeidstijdverkorting? Wie werkt nou ei genlijk die plannen onder tafel? Werkende Jongeren-CNV en Hout- en Bouwbond-CNV willen dat eigenlijk wel eens weten. Daarom gaan ze op 1 decem ber a.s. over tot de aanval. Sprekers op die dag zijn: werkgevers voorzitter Van Eyckelenburg van het NCW, Hout- en Bouwbond-voorzitter Van Commence, staatssekretaris De Graaf van Sociale Zaken en Werkgele genheid en professor Van den Broeck uit België, de bedenker van het Rovak-plan (roterende vakantie), 's Morgends houden de heren een korte inleiding, 's middags kunnen jongeren het offensief openen en de inleiders met vragen bestoken. De manifestatie begint om 10.30 uur en duurt tot 16.00 uur en wordt gehouden in „Het Arsenaal" te Woerden. Wilt u meer informatie, dan kunt u bellen met: Jaap Jongejan, sekretaris werkgelegenheid WJ- CNV, tel.: 030 - 941041, privé: 05945 - 16150. Voor deelnemers vanuit Zeeland zal voor vervoer gezorgd worden. OUD VOSSEMEER Kerknieuws Ds. Th. W. H. van der Heijden, hervormd predikant te Oud Vos- semeer, ontving een beroep naar Noord hom, Niezijl en Saaksum. Tweetal te: Barneveld J. Karens te Op- heusden en Chr. v.d. Poel te Yerseke. Bedankt voor: Sint Annaland P. Blok te Capelle a.d. IJssel; Scherpenzeel G. Mouw te Genemuiden; Hoofddorp M. Mondria te Waardenburg; Krimpen a.d. IJssel en Ouddorp J. Mijnders te Veenen daal; Middelburg-Z., A. Moerkerken te Nieuw Beijerland. Afscheid ds. A. B. van der Heiden van Enkhuizen: Woensdagavond 7 novem ber nam ds. van der Heiden afscheid van de gemeente Enkhuizen wegens zijn ver trek naar Doetinchem. Hij deed dit in een afscheidsdienst met de tekstwoorden uit Handelingen 20 vers 32: „En nu, broe ders, ik bevele u Gode en de woorden Zijner genade, Die machtig is u op te bouwen, en u een erfdeel te geven onder al de geheiligden". De meerderheid van de recreatie ondernemers in de kampeer- en bun- galowsector gaat een positieve toe komst tegemoet. Aan deze verwach ting verbindt Rabobank Nederland In een zojuist verschenen bedryfstak- studie wel de voorwaarde dat de po gingen van overheid en bedrijfsleven slagen om het toeristisch produkt „Nederland" beter verkoopbaar te maken. Ook moeten de ondernemers, al dan niet in samenwerking met branchegenoten, op deze aktiviteiten inhaken met een goede marketing strategie. De Rabobank verwacht dat het aantal overnachtingen de komende jaren licht zal stijgen. Bij dek ampeerbedrijven is een wat grotere toename mogelijk dan bij de bun galowbedrijven. In de bungalowsector mag de meeste vraag worden verwacht naar kleinere, goedkopere accomodaties. Ondernemers die met hun kampeer- of bungalowbedrijf willen meeprofiteren van de algemene groei, zullen zich de nodige inspanningen moeten getroosten. Ener- maken een verdere verlaging van onderhoudskosten mogelijk Bij alle Ford dealers in Nederland zijn thans Ford CVH-ruilmotoren verkrijg baar voor de voorwielaangedreven Escort- en Orion-modellen. Deze gereviseerde motoren, die evenals de fabrieksnieuwe motoren volledig door Ford worden gegarandeerd gedurende twaalf maanden of maximaal 10.000 km, zijn leverbaar met cilinderinhouden van 1,3 en 1,6 liter, waaronder ook de 1,6 liter carburateur- en injectieversies die worden toegepast in de sportieve Escort XR3/ XR3i- en Orion 1600 Injection-modellen. Dankzij dit nieuwe programma van Fords Afdeling Onderdelen kunnen Ford dea lers thans in alle Escorts en Orions CVH- vervangingsmotoren inbouwen die zijn gereviseer volgens exact dezelfde kwali- teitsnomrne en specificaties als bij de produktie van nieuwe Ford motoren gel den. Vergeleken met de prijs van een nieuwe Ford motor, kunnen deze gereviseerde motoren de klant maar liefst 28% of 850,- besparen. De Ford milmotoren worden gerevi seerd in een van de grootste en modernste Europese fabrieken, waar de nieuwste, technologisch hoogontwikkelde produktie- methoden en geavanceerde kwaliteitscon troletechnieken worden toegepast. Elke motor wordt vóór verzending naar een Ford dealer grondig getest en in tegen stelling tot vele andere vervangings- of ruilunits compleet met bougies, nieuwe olie- en waterpomp, eerste olievulling en nieuw oliefilter geleverd. zijds zorgen de huidige conjuncturele op leving, de klimatologische omstandighe den en de scherpe prijsaanbiedingen van buitenlandse accomocaties namelijk voor een vergrote zuigkracht van het buiten lands toerisme. Anderzijds ontmoeten de ondernemers steeds meer een kritische, prijsbewuste consument met een afne mende campingtrouw. Op grond van dit verwachte toekomst beeld wordt een goede marketingstrategie steeds belangrijker geacht om de afzet op peil te houden. De bedrijfstakstudie con cludeert dat het ontwikkelen van een goed marketingconcept niet voor iedere indivi duele ondernemer is weggelegd. In een aantal gevallen, vooral bij kleinere be drijven, is een rendabel voortbestaan alleen mogelijk in samenwerking (bijvoor beeld via ketenvorming). Als de samen- werkingsgedachte meer ingang vindt, wordt de positie van (kleine) buiten sa menwerkingsverband geëxploiteerde be drijven echter kwetsbaarder. Binnelands toerisme Uit het onderzoek van de Rabobank blijkt dat de Nederlandse kampeer- en bungalowsector voor circa 90% van de overnachtingen afhankelijk is van het binnenlands toerisme. De verschuiving van buitenlandse naar binnenlandse va kanties, die de afgelopen jaren plaats vond, werkte dan ook in het voordeel van deze ondernemingen. Zo steeg het aantal overnachtingen in enkele jaren van ruim 50 miljoen tot rond de 60 miljoen. De 3600 geregistreerde kampeer- en bunga lowbedrijven, die een logiescapaciteit hebben van in totaal ruim anderhalf mil joen slaapplaatsen, haalden in 1982 een gezamenlijke omzet van naar schatting mim één miljard gulden. De werkgelegen heid in deze sector is sterk van het seizoen afhankelijk, maar loopt in de zomer op tot een kleine 17.000 personen. De groei in overnachtingen en omzet had geen fraaie exploitatie-uitkomsten tot ge volg. Gemiddeld genomen haalden de ondernemingen in deze sector in 1982 zelfs een negatief economisch resultaat. De bedrijfstakstudie, die een beeld geeft van de huiduge en de verwachte positie van de kampeer- en bungalowbedrijven, is verkrijgbaar bij de plaatselijke Raboban- ken. GOEDEREEDE De volgende nummers zijn uitgeloot bij feest en ouderavond van Scouting Goe- dereede. 309 33 276 159 173 337 268 67 295 122 98 234 374 68 208 29 138 227 78 202 147 71 244 259 248 344 341 252 364 137 66 271 245 314 384 168 128 65 84 317 Te innen bij de penningmeester J. Meijer, 't Klooster 8, Goedereede. 4: 4: 4:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 13