Dankdag Predikbeurten Eerste bruidspaar in Dirl(slands nieuwe trouwzaal Inbraak woning Vragen aan G.S. over verplaatsing „Delta Expo Tijdrede S.G.P. tfOfiimienuui Bouw bejaardentehuis Dirksland vordert gestaag Fietser ernstig gewond Inwoner Brulnisse gedood bij nachtelijk verkeersongeval Getuigen van diefstal? Cursus Beter Bewegen Molen „Oranjeboom" met kap en wieken I weer kompleet TIenerclub „Het haventje" Programma FotoGlub „De Rarekiek" Nieuwe Tonge: Y.F.C. KOFFIEBAR 57e Jaargang DINSDAG 13 NOVEMBER 1984 No. 5346 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Bedroefd gaan wij door 't najaarsland Veel dat in 't voorjaar werd geplant staat kwijnend in de voren. Verloren vruchten... het doet pijn hoe kan een mens nog dankbaar zijn er ging zoveel verloren. Wij zien de grote wereldnood miljoenen mensen zonder brood die ginds van honger sterven. De oorlog bant de vrede uit Het schepsel daagt de Schepper uit wil HIJ de aard verderven Wij kleine mensen van de tijd wij zijn zo vaak het uitzicht kwijt wij kleven vast aan d'aarde. 't Is God die ons bereiken wil ons leven draagt om Christus wil door Hem krijgt 't leven waarde. De aard vervloekt door onze schuld. God die de lege handen vult met duizend zegeningen. Het hart dat hier Gods liefde zag buigt zich in 't stof dankt elke dag gaat van Gods liefde zingen. LANERTA Huis krijgt de naam „Geidersiiof" Het bestuur van de Stichting Ver zorgingstehuis voor Bejaarden te Dirksland heeft het in aanbouw zijnde verzorgingstehuis de naam „Geldershof' gegeven. Deze naam is vooral gekozen vanwege de re latie met de situering van het tehuis, terwijl de naam voorts goed in het gehoor ligt. Regelmatig bereiken het bestuur vragen van ingezetenen over aanmelding voor bewoning, de voorwaarden, etc. Voorts bereiken het bestuur vragen van eventuele kandidaten voor beschikbaar komende fiinkties met betrekking tot de mogelijke vervulling daarvan. Volgens de planning zal het tehuis aan het eind van 1985 voor bewoning gereed zijn. In augustus 1985 en volgende maan den zal het bestuur zich buigen over de feitelijke aanvragen om bewoning, nadat het bestuur intussen een opnamebeleid zal hebben geformuleerd. Vast staat dat men, om voor plaatsing in aanmerking te komen, in het algemeen in het bezit dient te zijn van een verklaring die is afgegeven door de zogenaamde indicatiecommissie bejaardenoorden. El ke gemeente heeft ofwel zijn eigen indi catiecommissie of is daarvoor aangeslo ten bij een regionaal werkende commissie. De gemeenten Dirksland, Middelhamis en Oostflakkee werken op dit gebied sa men en hebben een regionale indicatie commissie bejaardenoorden in het leven geroepen. Het secretariaat van deze com missie is gevestigd ten raadhuize van de gemeente Middelhamis. De gemeente Goedereede heeft een eigen indicatie commissie, waarvan het secretariaat is gevestigd ten raadhuize van die gemeente. De voor plaatsing in aanmerking komende bejaarden dienen een verklaring te hebben van de indicatiecommissie die in hun woongemeente werkzaam is. Personeel voor het tehuis zal worden geworden door het plaatsen van adver tenties in de eilandelijke pers. Het ziet emaar uit dat de werving van sollicitanten voor sommige funkties in de eerste helft van 1985 zal plaats vinden. Andere funk ties komen eerst in de tweede helft van 1985 aan de orde. Eventuele belang stellenden doen er derhalve goed aan de streekpers goed in de gaten te houden. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling IZU 01870-3477 m DD Sli MIDDELHARNIS Zaterdagmiddag, tegen één uur heeft zich op de kmising Rottenburgseweg- Doetinchemsestraat een ernstig verkeers ongeluk voorgedaan waarbij de fietser, dhr. N. Meeuwsen (52) uit de Vermeer- straat ernstig gewond raakte. Hij werd in kritieke toestand, met emstig hoofdletsel, naar het ziekenhuis te Dirksland ver voerd. Dhr. Meeuwsen, voor wiens leven werd gevreesd ligt in coma maar heeft de eerste kritieke fase doorstaan zodat enige hoop op herstel mag bestaan. De man had, komend uit de Doetin- chemsestraat de Rottenburgsewèg willen oversteken om naar zijn volkstuin te gaan. Hij wachtte totdat enkele trekkers waren gepasseerd maar heeft toen kennelijk on voldoende opgelet op het verkeer dat uit de richting Langeweg. De 20-jarige auto mobilist K. van Nimwegen uit Sommels dijk kon ondanks krachtig remmen de plotseling voor hem opdoemende fietser niet meer ontwijken. De man werd nog net door de rechtervoorkant van de wagen gegrepen en kwam met zijn hoofd tegen de voormit. Door dhr. Leen Jordaan werd het slachtoffer eerste hulp verleend. DIRKSLAND Op 11 november j.l. werd er ingebroken in de woning fam. dhr. S. aan de Boezem weg te Dirksland. Men kwam via de achterkant van het pand binnen. Alle kasten werden doorzocht en de inhoud werd over de vloer gegooid. Voorlopig kwam vast te staan dat er twee klokken en een hoeveelheid zilverwerk werd ont vreemd ter waarde van ca. 20.000 gulden. Op de Rijksweg onder Den Bommel, ter hoogte van de boerderij van de fam. Mijs heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag, even na twaalven een botsing tussen twee elkaar tegemoetrijdende auto's voorgedaan waarbij een van de bestuurders, de 35-jarige Jan Jumelet uit Bminisse, ambtenaar Rijkswaterstaat, om het leven is gekomen. Dhr. Jumelet reed in een Citroen Dyane samen met zijn echtgenote richting Bmi nisse na in Schiedam een bezoek aan zijn schoonouders te hebben gebracht. De tegenpartij, een Ford Capri, komend uit de richting Middelhamis, bestuurd door de Ooltgensplaatse militair Joh. O. moet zich op de verkeerde weghelft hebben be vonden waardoor zich de frontale botsing voordeed waarbij dhr. Jumelet om het leven kwam. Zijn echtgenote werd ge wond, evenals de Capri bestuurder en zijn passagiere, mej. van G. uitOoltgensplaat. De politie vond aanleiding van bestuurder O. een bloedproef te verlangen. .99 Het Statenlid de heer W. P. van Leeu wen (CDA) te 's-Gravenhage, heeft aan G.S. de volgende vragen gesteld over de waarschijnlijke verplaatsing van „Delta Expo" te Stellendam (niet te verwarren met „Delta Flora!"). 1. Is het uw college bekend dat de expo sitie van de Haringvlietsluizen, Delta- Expo te Stellendam, zoveel belangstelling trekt, dat het aantal bezoekers in circa 10 jaar is toegenomen van bijna 40.000 tot mim 100.000 per jaar, zomede dat meer dan de helft van de bezoekers wordt gevormd door geïnteresseerde belang stellenden uit het buitenland? 2. Beschikt uw college over konkrete ge gevens welke bevestigen, dat deze expo sitie zodanige positieve resultaten of»- levert dat een batig exploitatie-saldo aan rijkswaterstaat kon worden afgedragen? 3. Is het juist dat rijkswaterstaat des ondanks overweegt deze expositie aan merkelijk af te slanken of zelfs geheel te sluiten en over te brengen naar een ge combineerde expositie met o.a. de Delta werken, op het werkeilandNeeltje Jans en kent u de motieven daarvoor? 4. Onderschrijft uw college de opvatting dat, indien deze recreatieve en educatieve aktiviteit uit Stellendam zou verdwijnen, dit voor die omgeving een economische verslechtering zal betekenen en daarmede het provinciaal beleid wordt doorkmist om de niet in overvloedige mate in onze provincie aanwezige economische potenties optimaal te benutten en zo mo gelijk te versterken? 5. Is uw college bereid al het mogelijke te doen om te voorkomen dat door uitvoering van dit voomemen van rijkswaterstaat de economische positie van Stellendam en omgeving wordt aangetast en een voor dit gebied èn voor onze provincie belangrijke recreatieve en educatieve activiteit ver loren gaat? 6. Zo ja, kan uw college aangeven wat gedaan kan worden om de Delta-Expo voor Stellendam èn voor Zuid-Holland te behouden? OOSTFLAKKEE Een inwoner van Numansdorp, hard werkend aan de opbouw van zijn bedrijf dat hij eenjaar geleden begon, is zaterdag middag gedupeerd door een dief die electr. gereedschapp wegnam uit de bestelwagen die langs de paralelweg van de Hellegat- dam geparkeerd stond. De gedupeerde hoopt dat iemand hem inlichtingen zou kunnen verschaffen omtrent de diefstal vanuit zijn rood-wit-blauwe Simca 1100 bestelwagen. Misschien heeft iemand een andere auto bij deze wagen gesignaleerd. Het ge beurde zaterdagmiddag tussen twee en half vijf d.m.v. braak van het raam van het linkerportier. Inlichtingen omtrent het ge beurde of misschien over de gestolen gereedschappen graag aan tel.nr. 01865 - 3433 (na halfzeven). BRUINISSE D.V. donderdag 15 november hoopt dhr. de Rooij te Krabbendijke een tijdrede uit te spreken in het kerkgebouw van de Ger. Gem. in Ned., Schoolstraat 13. Aanvang half 8; belangstellenden zijn hartelijk wel kom. Veel mensen maken dag in, dag uit verkeerde bewegingen. Ze bewegen meest al ook te weinig. Vroeg of laat ontstaan daardoor lichamelijke klachten. Dit ge beurt ook bij een verkeerde houding. Bo vendien ontspannen we ons vaak te weinig. De stichting HVP - stichting voor Huis houdelijke en Consumentenvoorlichting- doet daar wat aan door diverse cursussen. De Chr. Plattelandsvrouwen Bond „Goeree" organiseert een cursus van de HVP „Beter Bewegen" van 12 lessen a 1 '/4 uur op donderdagavond van half 9 tot kwart voor 10, in de Huishoudschool, Margrietweg 23, Ouddorp, voor dames van alle leeftijden. Een echte „doe-cur- sus" waaraan U met plezier zult deel nemen. Goed bewegen is gezond be wegen. Een aantal dames heeft zich hier voor reeds opgegeven. Heeft U zin om ook mee te doen dan kunt U zich hiervoor opgeven bij H. West hoeve-Voogd, Marijkeweg 11Ouddorp, tel. 01878 - 1421 voor donderdag 15 november. I De uit 1768 daterende koren- I molen „Oranjeboom" is vrij- I dag weer voorzien van kap en wieken, nadat op de molen- romp een nieuwe kruivloer met bovenring was geplaatst. In afwachting van het gereedko men van dat karwei was de kap naast de molen geplaatst om daar te worden voorzien van nieuw dak beschot en dakbedekking. Ook en kele gordingen bleken aan ver nieuwing toe te zijn. Het werk werd uitgevoerd door het Molenmakersbedrijffa. Straveruit Almkerk, die vrijdagavond met een grote kraan in Nieuwe Tonge verscheen al om twaalf uur kap en wieken geplaatst had. De „Oranjeboom" Werd in 1970- 1971 gerestaureerd, maar kenne lijk heeft de zuinigheid toen de wijsheid wat bedrogen waarom nu weer een ingreep van 45.000, nodig was. De foto brengt de plaat sing van de kap in beeld. GOEDEREEDE D.V. zaterdag 17 november komen we weer bij elkaar in „de Ark". Deze avond staat dde krant in het middelpunt. Er wordt uitvoerige informatie gegeven over het hoe en waarom van een dagblad. In verband hiermee beginnen we de avond vroeger als gewoonlijk, n.l. om 18.30 uur. Ieder is hartelijk welkom. Woensdag 14 november (Dankdag) OUDDORP - Herv. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. M. Mondria, Waardenburg. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vlietstra, Doomspijk en 19.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; dankdagkol- lekte- Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. Hofman van Aalburg - Ger. Kerk 19.30 uur ds. J.Hage, Stad aan't Haringvliet. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden en 19.00 uur ds. I. Hoornaar; dankdagkoUekte - Ger. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. A. Hoo- gerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 19.00 uureerw. hr. A. H. Veldhuizen- Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. Bac, Bodegraven. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 14.30 uur ds. K. van Meijeren en 19.00 uur ds. L. Krijmer, koliekten diakonie en kerkvoogdij. LUKASKAPELHDG-19.00 uur ds. J. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 15.00 uur ds. L. Quisten 19.30 uur ds. R. van Kooten, Zeist-Chr. Ger. Kerk 15.00 en 19.30 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 9.30 uur ds. E. Venema en 15.00 en 19.30 uur ds. J. J. Tanis. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 14.30 en 19.30 uur ds. J. van den Bom; dankdagkoUekte-Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. E. Venema, Middelburg- Centrum. OUDE TONGE-Herv. Gem. 19.30 uur ds. P. de Jager, dankstondkollekte - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. Karens van Opheusden. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. G. C. Klok, dank dagkoUekte. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Vos. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. K. van Meijeren, dank stondkollekte - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uurds. Rietdijk te Moerkapelle- Ger. Kerk 19.00 uur drs. J. H. Becker. LANGSTRAAT - Herv. Gem. donder dag 15 november: 19.00 uur ds. K. van Meijeren. Het programma van Fotoclub „De Rare- kiek" ziet er voor de rest van de maand november als volgt uit: Vrijdag 16 november: Gastsprekers Bob en Katy Pater van de Fotoclub Zwijn- drecht zijn op bezoek bij „De Rarekiek" met zeer origineel fotowerk. Vrijdag 23 november: Er is een kol- lektie foto's van de Fotobond ter be spreking. Ook is het de bedoeling wat te doen aan inkleuring van foto's en het gebruik van de airbrusch (spuittechniek) daarbij. Vrijdag 30 november: Bespreking eigen foto- en diawerk. De clubavonden worden gehouden in het clubhuis. Kerkstraat 7, Sommelsdijk. De avonden beginnen om 20.30 uur. Belang stellenden zijn hartelijk welkom. Inlichtingen over de fotoclub: Tel. 01870 - 3100/5515/2357. Zaterdag 17 november a.s. hebben we een koffiebaravond met muziek. Voor ons zullen optreden: „Stable Companion" uit Middelburg, een groep bestaande uit 5 mensen die muziek ten gehore brengen in de stijl van folk, blues, country en jazz. We hopen op een goede avond en veel bezoekers natuurlijk, dus iederéén is wel kom. Datumf Zaterdag 17 november. Tijd: 20.00 uur. Plaats: Oostdijk 33, Sommelsdijk. Toegang vrij Y.F.C. Goeree-Overflakkee OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612-2120 Aan het Dirkslandse bruidspaar Cor van Dam en Ina van Gulik, resp. tekenaar en gezinsverzorgster was j.l. vrijdagmiddag de eer de nieuwe trouwzaal van Dirkslands nieuwe gemeentehuis écht in gebruik te nemen. Zij waren het eerste echtpaar dat daar, in die nieuwe fraaie ruimte in het huwelijk werd verbonden, een huwelijk, dat naar burg. Oversier hartelijk hoopte heel veel jaren hecht in stand zal blijven. Voor burg. Oversier was het ook de eerste maal dat hij als ambtenaar van de Burgerlijke Stand een huwelijk voltrok waarbij hij wees op de betekenis van het huwelijksformulier alsook de praktische uitwerking daarvan. ,,De bruidegom mag ook nimmer zijn trouwdatum vergeten!" waarschuwde dhr. Oversier: „ik weet ervan", verklaarde hij uit kennelijk eigen ervaring.... *.^«^^t^V.^^(.^%t^>ï(^>%'^^t^%i^^»^^(.^^t^^(..^t^l^^^».^^t^^»^^V^^i.^M^^l.^^<.^^t^^*^^t^^<^%<^?%t^^t^V^V^^t^^<^V^^t^^H^V^^t^?H^K^^t^»j( a a a a a a ca

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1