Zonder wielen.... en daarom geen oorlogsbuit 'TnaiCittL. Predikbeurten De Rabobank wijzigt haar spaarrentetarieven Rabobank O Aktie Woninginrichting Hameeteman Ouddorp Offsetmachine Eilanden-Nieuws familieberichten NBEUW! pniou/ De gewasbeschermer van der Wal B.V. 1 FA. A. VAN DER VALK ZN. 1 Wie is nu de pisang in Ooltgensplaat? OPEN JEUGDWERK Geen problemen voor scheepswerf Metz Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRIJDAG 9 NOVEMBER 1984 Old timers op Flakkee (5): Misschien kent u het verhaal van die flakkeese jongeman die, weinig gecharmeerd van het vooruitzicht onder de wapenen te moeten, besloot de militaire keuring te saboteren? Gevraagd naar een voorbeeld van zijn voorgewende geringe gezichtsvermogen nam hij de arts bij de arm: „zie je daer die spieker?" moet hij de man hebben gevraagd en ja, die zag 'm inderdaad, „Die zie ik noe niet.!" moet de jongeman toen hebben geantwoord. Maar nou ziet die wielen onder die fraaie A Ford. Ja? Nou, die zagen de SS'ers nou niet toen ze er in de nadagen van de oorlog met het prachtige Fordje vandoor wilden. Ze zaten er ook niet onder....! De agrarische lezers van deze rubriek mogen zich vleien met de wetenschap dat de slimme eigenaar een hunner Groningse collega's was die niet voornemens was zijn automobieltje zo maar mee te laten nemen. De auto verstopte hij N.B. in de opkamer van zijn kennelijk niet geringe woonst en de wielen monteerde hij onder een landbouwwagen. Razend zijn de SS'ers geworden toen ze 't wagentje hadden gevonden maar er niet eens mee de deur uit konden, laat staan dat ze er zich mee naar veiliger oorden konden spoeden, zoals de bedoeling was geweest. De nieuwe eigenaar van de 'Sl'er A Ford, Johan Auperlé uit Oude Tonge heeft dat kleurrijke verhaal niet zomaar van horen zeggen. Het is de eerste eigenaar van het fraaie vehicle die hem daar over ingelicht heeft, rustend landbouwer Bouman uit Uithuizermeeden, die nauwelijks kon geloven dat het waar was toen dhr. Auperlé hem belde met het bericht dat hij eigenaar was geworden van de auto die van 1931 tot 1950 de hofwagen van de Grunninger boer was geweest. Een beetje hofauto was het eigenlijk wel, „want", liet de boer weten, ,Je kon vanuit die wagen zo mooi over de akkers kijken". Een zoon van de boer zou de wagen graag terugkopen en heeft dat middels een mooi bod aantrekkelijk gemaakt maar nee, dhr. Auperlé moet er niet aan denken dat hij zijn parade-auto waaraan hij vier jaar restaureerde nou weer van de hand zou moeten doen. Voorlopig is' ie voor geld dan ook niet te koop. Auperlé, de bloemenman aan een auto knutselen, had hij dat ooit van zichzelf verondersteld? „Nooit", zegt'ie eerlijk, „want tien jaar geleden ging ik nog naar de garage als er een schroeQe van m'n nummerplaat los was". Zó a- technisch was hij dat hem pas kortelings het verschil tussen een schroeQe en een moertje duidelijk is geworden, maar hij bleek desniettemin zeer bevattelijk voor de automobieltechniek. „Dat is het..!" heeft hij 's nachts eens uitgeroepen terwijl hij zich van de sponde verhief: ,,dat is het". Van grote wetenschappers is bekend dat ze zich aldus gedroegen wanneer ze 't grote geheim hadden ontraadseld en zo verging het ook dhr. Auperlé toen hij erachter kwam wat nou de storing aan een van zijn automobielen had veroorzaakt, gewoon de verstopping van het luchtgaatje in de benzinedop.... De 31'er A Ford is van top tot teen origineel al heeft hij kortgeleden een harttransplantatie ondergaan. Hij werd ontdaan van z'n originele motor, een 4 cilinder 40 PK'tje dat de wagen al 130.000 km had voortgedreven. De motor zal worden gerevideerd en weer op z'n oorspronkelijke plek worden teruggezet want die twee horen heel nadrukkelijk bij elkaar. De oudste wagen die dhr. Auperlé bezit is de Chevrolet van 1928 die welhaast nog zeldzamer is dan de A Ford. Het zijn in hun glorietijd geduchte concurrenten geweest maar nou doen ze elkaar al lang geen kwaad meer, integendeel. Waar de één het af zou laten weten biedt de ander zich aan, zoals dat die bruidegom overkwam. Menig keer wordt er met de glanzende old timers van dhr. Auperlé trouw gereden. Bruidsparen die bij hem hun bruidsboeket bestellen kunnen in aanmerking komen voor zo'n gratis trouwrit. Maar eens liep het wat in het honderd. Met een wat nerveuze bruidegom aan boord toerde de Chevrolet die zijn jeugd in het Deense Odense heeft doorgebracht richting Dirksland, waarde bruid zou worden opgehaald. De fotograaf reed in z'n eigen wagen voorop maar kreeg halverwege pech waarom hij verder maar in de bruidswagen meereed, maar wat gebeurde? De bruidsauto kreeg een klapband! Wanneer het reservewiel maar had gepast zou dat zo kwalijk niet zijn geweest maar dat was 't nou net. Het paste niet en er moest met spoed vanuit Oude Tonge een andere old timer gecharterd worden en van de bloemendecoratie worden voorzien. Op dat moment had de bruidegom het al niet meer: „d'r mot nou niks meer 'beure of ik zie het nie' meer zitte", steunde hij vanaf het antieke pluche. Snoerloos schroeven en boren met de kleine reus van Makita GROTE PRESTATIES met één acculading boort U 500 gaten van 3 mm in aluminium of draait U 280 schroeven van 4Vix20 mm in grenehout. De machine is uitgerust met een overbelastings- veiligheid. 1 IJZERWAREN - GEREEDSCHAPPEN orthopedisch kussen bij nel<-enrugldachlen STANDARD J 69,50 Fa. J. V. Drongeien Zn. Voorstraat 25 OOLTGENSPLAAT Tel. 01873 - 1437 Ingezonden: Mét mij, naar ik hoop zullen vélen ge schrokken zijn van het laatste nieuwtje: onze groenten en fruitwinkel gaat (moet) sluiten. Tè weinig klandizie is de oorzaak, de enige oorzaak! Er zijn mensen die dit normaal vinden, de burgemeester van Dirksland verklaarde het kortgeleden in een raadsvergadering zo: „een enkele koopman, die l-2x per week zijn waar op de markten aanbiedt of met een kar de mensen bezoekt, kan niet de aanleiding zijn voor sluiting. Deze branche had dan kennelijk toch geen bestaansmogelijkheid meer". Bovenstaande komt uit Eilanden Nieuws van 30 oktober j.l. Hier gaat het nu over een soortgelijk geval in Ooltgensplaat. Ook hier zijn B en W er van overtuigd dat gezonde concur rentie geen kwaad kan. Maar wat verstaat men daaronder? Als die concurrentie zó groot wordt dat een middenstander, die in een al jaren bestaande zaak werkt, zijn geld en energie er in steekt, personeel heeft, de zaak wegens óver-concurrentie moet sluiten, voor wie is dat dan gezond? Zeker niet voor de consument, men is dan verplicht om op bepaalde dagen, ook als dat niet schikt wegens werk of andere redenen, voorraad in te slaan. Vlak voor etenstijd nog even om sinaasappelen of een krop sla is er niet meer bij. Bent u niet thuis op het moment dat de groentenkar langs komt? dan doet u maar zonder. En wat te doen als de markt koopman een bétere staanplaats kan krij gen? Dan doet heel Ooltgensplaat maar zonder! Waar bestelt men zo gauw een fruitmandje voor een zieke? Straks moe ten we met de bus of auto om twee kilo appels en een kilo spinazie voor het week end. Uw daalder is dan nog geen gulden waard! En de spinazie al helemaal niets meer. Maar als we toch de kant vangezonde" concurrentie op moeten zou ik het wat verder door willen voeren. Twee dagen per week een bus met een rijdend college van B en W. Dan kunnen we kiezen welke ideeën ons beter aan staan. En wat denkt u van kraampjes op vrijdagmiddag met de afdelingen bevol king, interne zaken en technische dienst? Die kunnen dan wat vlugger, en natuurlijk véél voordeliger onze aanvragen en ver gunningen verwerken. Natuurlijk is er elke week een bouwtekening van schuur of dakkapel in de aanbieding. Ook rijbe- Zondag 11 november 1984 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur eerw. hr. G. Meuleman - Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord (bediening Heilige Doop) en 17.00 uur ds. J. Donker, Oosterend - Doops gezinde Gem. 9.30 uur dhr. v.d. Dool, Rotterdam. Woensdag 14 november: dankstond, 19.00 uur ds. Robijn, Se- rooslcerkc GOEDEREÈDE - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk en 18.30 uur ds. L. Kruijmer. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, Heidelberger Catechismus zondag 11 - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Donker, Oosterend en 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord, voorbereiding Heilig Avondmaal. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra koUekte De Poort- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. W. Baas, Sassenheim en 17.00 uur ds. J. Hage, Stad aan 't Haring vliet. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar en 18.00 uur ds. M. van der Linden; 2e kollekte: diakonie - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Kruijmer, bediening Heilig Avondmaal en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen, dankzegging Heilig Avondmaal; extra kollekte GZB - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk en 18.00 uur ds. E. F. Vergunst, Zoetermeer; extra kollekte kerkvoogdij. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist, bevestiging ambts drager en 18.00 uur ds. W. van Gorsel, Gouda; extra kollekte kerk - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. R. E. R. vanBuiren, Oost-Souburg-Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. v.d. Waal en 17.00 uur ds. P. Blokland - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.00 en 15.00 uur ds. H. W. Noordman. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. Veldman, Goudswaard en 18.00 uur ds. H. J. Stoutjesdijk, Oud Beijerland; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte quotum- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. de Jager; najaars- zendingskollekte - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. Océ 2110 te koop Incl. materialen tw.v. 1.000,(papier, omslagkar ton, vloeistoffen, e.d.). WATERSCHAP GOEREE-OVERFLAKKEE Langeweg 74, Middelharnis, Telefoon 01870 - 3800 (dhr. Verplanke). is het blad voor uw wijzen, passen e.d. kunnen best wat goed koper, dan maar op wat dunner papier, vijf jaar gaan ze wel mee. De venter van hondenbelasting heeft de aanbieding: drie halen, twee betalen, bij onroerend goed krijg je de rioolbelasting kado. Geen on gevraagde kwitanties in dure enveloppes in de bus, maar goedkope aanbiedingen verpakt in krantenpapier, net als op de „echte markt" dat zou gezonde concur rentie zijn. Laten we oppassen dat niet nog meer winkels uit ons dorp moeten sluiten, dan kon die zo gezonde concurrentie ons wel eens ziek maken. Een inwoonster uit Ooltgensplaat. (naam en adres bij de redaktie bekend). Het beste zaaizaad komt rechtstreeks van de kweker. bepalend voor de tarweteelt in Nederland, levert U via Melissant Toprassen. zoals, Marksman, Sarno en Arminda kunnen wij U uit voorraad leveren. Voor informatie en aanicoop van zaaitarwe en andere VAN DER HAVE produkten staan wij dagelijks tot uw beschikking. Telefoon 01877 - 1200 - 1321 - 2935 Spaar-Vast-Rekening looptijd 5/6 jaar Termijnpianbrieven looptijd 5 jaar looptijd 6 jaar 7Vè%(was7%%) 71/4% (was 7'/^%) VA% (was TA%) STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. Klok, be diening Heilige Doop en 18.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk; extra maan delijkse kollekte - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Hage en 18.00 uur ds. W. Baas, Sls-Ssenheim DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur dds. A. v.d. Vlist, Nieuwerkerk en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.30 en 18.30 uur ds. J. Noordhof. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. W. v.d. Plas, Berg ambacht en 18.00 uur ds. K. van Meijeren; Heidelberger Catechismus zondag 21 vraag 56; najaarszendings- koUekte - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. J. H. Becker, voorbereiding Heilig Avondmaal. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. L. D. Burger, Waddinx- veen. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. MIDDELHARNIS Morgen, zaterdag 10 november organi seert het bestuur van het Open Jeugdwerk weer een avond in „de Hoeksteen" te Middelharnis. Deze avond zal een dia quiz vertoond worden. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom. Aanvang 19.30 uur. Door een vriendelijke heer Metz uit Urk, eigenaar van scheepswerf Metz al daar, zijn we er op gewezen dat het be richt in ons dinsdagnummer, over ver meende liquiditeitsproblemen bij genoemd bedrijf niet juist is. De correspondent heeft het later in het bericht tercht over de fa. Hoekman maar begon het bericht dat scheepswerf Metz in de problemen ge raakt zou zijn. Ook daar had hij machine fabriek Hoekman moeten noemen. Onze excuses aan dhr. Metz voor de verkeerde voorstelling van zaken. Dhr. J. van Oosterom (r) die de trekking uitvoerde overhandigde dhr. Brederije zijn prijs. Woninginrichter J. Hameeteman te Ouddorp heeft de voorbije oktobermaand, erkend als nationale woonmaand een extra accent gegeven door aan de vele raadselachtigheden die er zijn één raadsel toe te voegen. Hoeveel vierkante centimeters leer zouden er in deze stoel venverkt zijn?" zo vroeg hij bij een in de zaak geshowde zetel, ieder af die meende daarop een antwoord te kunnen geven. De antwoorden kwamen in veelvoud binnen. Volledigheidshalve waarschuwde dhr. Hameeteman dat de stoel niet mocht worden opgemeten omdat met de wetenschap van de oppervlakte het aantal centimeters ook vrij nauwkeurig zou kunnen worden geschat. Het moest wel werk zijn van het blote oog en dhr. A. F. Brederije te Papendrecht blijkt over een heldere kijk te beschikken. Met zijn geschatte 11860 cm^ zat hij maar weinig naast het werkelijke aantal van 1164 cm^ Hij won dan ook met ere de stoel ter waarde van 1495,De 2e prijs, een etentje voor 2 personen werd gewonnen door J. Hameeteman, Weststraat 35, wel een naamgenoot van de woninginrichter, maar overigens geen bloed- of aanverwant. Dhr. Hameeteman raadde dat het aantal cm^ er 11340 zouden zijn. x»^» Schoolstraat 36 3241 CT Middelharnis Tel. 01870-2294 Achterzijde Slapeloosheid, nek- en rug klachten kunnen het gevolg zijn van een verkeerde hou ding in bed. Vaal< ligt de oorzaak bij het hoofdkussen; een verwaarloosd attribuut In onze bedcultuur "The Pillow" kan deze oor zaak wegnemen omdat dan de nek op de juiste wijze wordt ondersteund. verkrijgbaar bij:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2