Politieberichten Stadse „zingende broers en zussen al 35 jaar aktief in „Soli Deo Gloria Nieuw Gemeentehuis Middelharnis gaat er waarschijnlijk zó uitzien Reformatieherdenking Inspraak op plan voor slibberging bij Maasvlakte Gem. Dirksland gaat op de kleintjes letten Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Middelharnis Goedereede Marleen de Jager eerste 57e Jaargang DINSDAG 30 OKTOBER 1984 No. 5342 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief l.v.m. de opening van het nieuwe gemeentehuis op vrijdag 2 november a.s. en het daarna te houden „Open Huis" zijn alle afdelingen die dag voor gemeentelijke zaken GESLOTEN. Het gemeentebestuur van Dirksland - Gedronken In het afgelopen weekend werd er te Middelhamis tegen twee bestuurders van een personenauto proces-verbaal opge maakt omdat ze alcoholica hadden ge nuttigd. Van hen werd een bloedproef genomen, en beiden kregen een rijverbod. - Inbraak In het afgelopen weekend werd ingebro ken in een rijtjeswoning te Middelhamis. Hoe men is binnen gekomen is nog niet vastgesteld. Wel werd er een hoeveelheid geld vermist. - De eerste.... In de nacht van 28 oktober j.l. wilde de bestuurder van een personenauto kenne lijk de primeur hebben de eerste te zijn bij een ongeval op de nieuwe kruising van de Staverseweg en de Langeweg. De wagen is uit de bocht gevlogen, ramde een lan taarnpaal en kwam op het dak tot stil stand. Het zal duidelijk zijn dat de auto deerlijk gehavend uit de strijd kwam. - Diefstal Door een inwoner van Dirksland werd aangifte gedaan van diefstal van ongeveer 100 kg lood. Het spul lag opgeslagen bij diens woning en op 27 oktober j.l. be merkte hij dat het was verdwenen. - Vandalisme Ten nadele van twee inwoners uit Nieuwe Tonge werden twee personenwagens be schadigd. Deze auto's stonden op een parkeerterrein nabij de woning van bena deelden. Een deur werd geforceerd, de antennen afgebroken en de ruitenwisser verbogen. Voorts bleken er vier wagens op het terrein van transportbedrijf Visbeen te zijn bekrast. - Merkwaardig ziekenvervoer Op 22 oktober 1984 omstreeks 15.15 uur brak een Duitse surfer zijn been. Hij lag op de Middelplaat en was voor een ambu lance derhalve onbereikbaar. Met behulp van een shovel van Bos en Kalis is hij van het strand gehaald en overgegeven aan de op de Brouwersdam wachtende ambu lance. - Diefstal en vernieling In de week van 22 oktober te.m. 28 oktober werden weer verschillende dief stallen, inbraken en vemielingen gepleegd. Onder andere werd weggenomen een mb- berboot, een kinderfietsje en een polstasje. Ingebroken werd bij het bedrijvencomplex te Stellendam en ergerlijke vernielingen werden gepleegd aan de reddingspost van de vrijwillige strandbrigade te Ouddorp. - Technisch gebrek aan een personenauto Op 27 oktober 1984 zag een patrouille van de politie te Ouddorp een personen auto over de weg rijden waarvan de achter as scheef onderde auto stond. Bij controle bleek dat de rechterdraagarm van de as doorgeroest was en doorgebogen, leder moment kon de arm het begeven met alle gevolgen van dien. De auto werd uit het verkeer genonien en betrokken bestuurder bekwam een proces verbaal. MIDDELHARNIS D. V. donderdag 1 november a.s. zal er in het kerkgebouw van de Hervormde Ge meente aan de Ring te Middelhamis een interkerkelijke herdenkingssamenkomst van de Reformatie worden gehouden. Deze samenkomst wordt belegd door het comité Goeree-Overflakkee van de Stich ting „In de Rechte Straat" en zal be ginnen om half acht. Ds. P. den Butter, Chr. Gereformeerd predikant te Middelhamis, zal de opening verrichten en tot ons spreken over het thema: „Het heil is des Heeren". Ds. L. Kruümer, Hervormd predikant te Sommelsdijk zal tot ons sprekken over het thema: „Het hart van het Evangelie". en tevens de sluiting verzorgen. Het orgel zal worden bespeeld door mevr. J. Smit Bij de ingang van het kerkgebouw zal een uitgebreide boekentafel staan opgesteld. In verband daarmee zal het kerkgebouw reeds om 7 uur zijn geopend. Tijdens de samenkomst zal er één koUekte gehouden worden waarvan de opbrengst bestemd is voor de financiering van het binnen- en buitenlandse evangelisatiewerk van de Stichting „In de Rechte Straat". Hartelijk aanbevolen! We hopen a.s. donderdag velen uit Mid delhamis en Sommelsdijk; maar ook van de overige plaatsen op Goeree-Overflak kee te ontmoeten. Het comité DIERENBESCHERMING Aan komen lopen Jong lichtgrijs gestreept poesje. Mevr. Solinger, Honds weg 13, Goedereede, tel. 01879 - 2698. MIDDELHARNIS De wedstrijden voor het kampioenschap van de club Marel te Delft wist kapster Marleen de Jager uit Middelhamis op het onderdeer coupe-knippen of föhnen de eerste prijs te behalen. Er waren 45 deel nemers. In het 60-jarig bestaan van de Chr. gemengde Zangver. „Soli Deo Gloria" te Stad aan 't Haring vliet is de intentie waarmee gezongen wordt geen andere geweest of geworden dan het „Gode alleen de eer". Aan Hem dan ook de grootste dank voor het voortbestaan van de Vereniging die te dezer gelegenheid zaterdagmiddag recipieerde en zater dagavond samen met andere koren een wel geslaagd concert verzorgde. Vijf van de leden, twee broers en drie zussen werden op de ge houden receptie voor hun 35-jarige trouw aan de Vereniging gehuldigd. Namens de afdeling Rotterdam van de Kon. Ned. Zangers bond deed dat dhr. Groeneweg, al stmikelde hij bijna over de Stadse namen, waaruit hij overigens wel concludeerde met drie zussen, „de zingende zusjes" en twee broers te maken te hebben. De zussen bleken de tweelingen Nel Maliepaard-van Keulen en Jo Saarloos-van Keulen te zijn, voorts hun zus mevr. Mien Diepenhorst-van Keulen en de broers Stoffel Maliepaard en Kees Maliepaard, resp. bas en tenor in het koor. Zinspelend op het „gloria" in de naam van het koor wenste dhr. Groeneweg de Ver. geluk met het glorieus voortbestaan waarvan Hem alleen de ere worde gegeven. „De stem is een gave Gods en het goed die^ Hem ter ere te gebruiken", aldus dhr. Groeneweg, met waardering het vijftal jubilarissen op het podium nodigend waar de dames een hanger en de heren een herinnerings- De jubilarissen die de Ver. al 35 jaar trouw zijn speld kregen aangeboden om voorts, namens de Ver. ook in de bloemetjes te worden gezet. Eén van de besten Burgemeester van Welsenis, samen met mevr. van Welse- nis ter receptie, maakte met enige trots gewag van het feit dat „Soli Deo Gloria" zich tot een van de beste koren van het eiland heeft ontwikkeld en hij complimenteerde met name die leden die „onverwoestbaar" aan die glorie hebben bijgedragen. Het deed dhr. van Welsenis, als eerste burger, deugd vast te mogen stellen dat op Stad zowel als in de andere delen van de gemeente de zang kunst uitermate goed floreert en er van een „zeer ent housiast koorleven" sprake is. „Dat lijkt me alleen mogelijk wanneer er ook sprake is van een innerlijke blijheid", constateerde dhr. van Welsenis, wetend dat door te zingen ook droefenis overwonnen kan worden.... Hij wenste het koor nog vele goede jaren toe: „moge u met blijheid en voortvarendheid samen verder gaan", was zijn hartelijke wens. Zilveren jubilarissen De Ver. bleek ook een viertal zilveren jubilarissen te tellen, t.w. dhr. M. v.d. Boogert, mevr. Visser-van Neuren, mevr. Koningswoud en de voorz. van de Ver. dhr. M. van Damme. Het nieuwe gemeentehuis van Middelharnis, tot de bouw waarvan de gemeenteraad eerder dit jaar besloot, wordt verbeeld in een prachtige maquette die architectenburo Leesberg uit Helmond daarvan heeft vervaardigd. In de decembervërgadèring wordt de raad over het ontwerp een uitspraak gevraagd en zal de raad ook het benodigde krediet worden gevraagd. Zonder dat dit nog exact bekend is kan al wel worden voorzien dat zich dat in de buurt van de zes miljoen zal verhouden. Het front van het gebouw loopt parallel aan de Kon. Julianaweg. Daar bevindt zich ook de hoofdingang die via een trap-, maar ook gemakkelijk voor rolstoelgebmikers bereikbaar is. De secretarie-afdelingen die het meest door het pubUek worden bezocht bevinden zich op de beneden verdieping, rechts naast de ingang Burgerlijke Stand en Inteme Zaken, links de afdeling Sociale Zaken. Op de verdieping van het blok (rechts naast de ingang) komt de raadszaal. Het grote glazen raam wordt op de maquette bekroond door het Gemeentewapen. De vier lichtkoepels op het dak laten licht door naar de daaronder gelegen wintertuin. Planten zullen daar het hele jaar door de wat strakke omgeving wat vriendelijker doen ogen; ook komt daar de trap naar de boven gelegen afdelingen, als Financiën, Ruimtelijke Ordening, Economische en Bestuurszaken, Onderwijs en Welzijns en Personeelszaken. Boven komen ook de burgemeesterskamer, de secretariskamer en een wethouderskamer. De afd. Gemeentewerken komt in het achterste deel van het gemeentehuis, op de benedenverdieping. Tot en met 24 december a.s. kan iedereen reageren op het plan van Rotterdam, Rijkswaterstaat (direc tie benedenrivieren) en Rijnmond om bij de Maasvlakte een (schier)- eiland aan te leggen voor de berging van verontreinigde baggerspecie. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland coördineren de inspraak procedures voor dit plan. Het plan voorziet in de aanleg van een eiland of een schiereiland (er zijn vier varianten), waar men jaarlijks tien mil joen kubieke meter baggerspecie wil ber gen. Het gaat om een deel van de ver ontreinigde baggerspecie die vrij komt bij het op diepte houden van de havens en vaarwegen in en rond Rotterdam. Rotterdam, Rijkswaterstaat en Rijn mond hebben de concessie-aanvraag met daarbij behorende projektnota en milieu effectrapport alsmede de benodigde ver gunning-aanvragen begin oktober inge diend bij de minister van Verkeer en Waterstaat De stukken liggen van 30 oktober after inzage: tijdens kantoomren op de gemeente secretarieën van Westvoome (gebou wen in Oostvoome en Rockanje; in Ro- ckanje ook dinsdagavond), Goederee de (op dinsdag tot acht uur 's avonds), Brielle, Hellevoetsluis en Rotterdam en op de deelgemeentesecretarie in Hoek van Holland. tijdens kantoomren in het provincie huis in Den Haag en het Rijnmond gebouw in Rotterdam. in de hoofdbibliotheek in Rotterdam, het bibliotheekfiliaal in Hoek van Hol land en in de bibliobus die Westvoome en Goedereede aandoet De provincie houdt twee informatie avonden waar de concessie-aanvragen een toelichting op de plannen geven en vragen beantwoorden: maandag 19 november om 19.30 uur in Verenigingsgebouw Rockanje, Dorpsplein 17 in Rockanje (gemeente Westvoome). dinsdag 20 november om 19.30 uur in Verenigingsgebouw Oostdam, Jong- koenstraat 1 in Goedereede. Schriftelijke reakties kunnen tot en met 24 december a.s. worden ingediend. Ze moeten gericht zijn aan de instantie die voor een bepaald onderdeel van de proce dure verantwoordelijk zijn. Alle reakties moeten naar één centraal adres worden opgestuurd: gedeputeerde staten van Zuid-Holland, provinciehuis. Konings kade 1 in Den Haag. Ook kan men mondeling bezwaren in dienen en wel op twee hoorzittingen: op dinsdag 11 december om 19.30 uur in Verenigingsgebouw Rockanje; en op woensdag 12 december om 19.30 uur in Verenigingsgebouw Oostdam in Goedereede. Nadere informatie over de inspraak procedure is te verkrijgen bij het provincie huis, telefoon: 070 - 116374 of 117025. Daar kan men ook een gratis brochure over het plan aanvragen. Begroting 1985: B en W van Dirksland hebben in hun aanbiedingsbrief bij de ge meentebegroting 1985 de raad de noodzaak voorgelegd een aantal be lastingen en retributies met 3% te verhogen. Dat zal gelden voor de hondenbelasting, de woonforensenbelasting en de secre- tarieleges, leges bouwvergunningen en de marktgelden. De reinigingsrechten zullen met 5,34% verhoogd dienen te worden teneinde een dekkingspercentage van 70% te behouden. Ook de tarieven we gens verhuur van gemeentelijke akkomo- daties zijn in de begroting met 3% ver hoogd. Met inachtneming van die verhogingen zal er voor 1985 een post Onvoorziene van 118.000,kunnen worden ge creëerd, welk bedrag in het komend be grotingsjaar alleen al nodig zal blijken te zijn om prijsstijgingen op te vangen. De begroting is zo zegt het College uiterst krap opgezet; op alle beïnvloed bare uitgaven is een korting van 5% toegepast niet echter op het onderwijs omdat dat de laatste jaren al aanzienlijk op andere punten heeft ingeleverd. Wél b.v. op de gemeentelijke subsidies aan tal van Verenigingen, o.a. de brandweer. Ook zijn er maatregelen voorgesteld in de perso nele sfeer. Kerstpakketten zullen niet meer worden uitgereikt het jaariijkse ge meentereisje wordt afgeschaft en de nood zaak van overwerk dient als dan te worden aangetoond. Van afdelingschefs wordt ver wacht dat ovemren door hen zelf ge maakt niet worden gedeclareerd omdat de mening heerst dat het maken van evt ovemren tot hun funktie gerekend kan OUDDORP - heden (dinsdag)avond 7.30 uur student G. J. van Aalst van Nieuw Beijerland. OOLTGENSPLAAT - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. T. M. van Dijk van Rotterdam-Alexanderpolder. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 MELISSANT Ophalen oud papier Morgen (woensdag) wordt weer oud pa pier opgehaald. Graag goed gebundeld en tijdig gereed zetten s.v.p. THOLEN Diefstal computer In de nacht van dinsdag op woensdag is uit de Chr. Mavo- school aan de Zoekweg een computer met disc drive gestolen. De schade bedraagt ongeveer 1.900,Men is binnen ge komen door het inslaan van een mit worden. Voorts dientaldus het College gestreefd te worden naar beperking van het aantal te rijden kilometers door ambte naren die een kilometervergoeding krij gen; op het niveau van vorigjaar wordt een korting van 10% toegepast Het kader van de brandweer krijgt niet meer een vergoeding voor het telefoon abonnement omdat ze privé toch ook over een telefoonaansluiting willen be schikken. De subsidie aan de Ned. Ver. tot bescherming van dieren zal als het aan het College ligt met 50% worden verminderd tot een bedrag van 1000, Ook over de gladheidsbestrijding geven B en W hun visie die zou moeten leiden tot een besparing van 1000,Geconsta teerd wordt dat bij bestrijding van glad heid te intensief wordt gestrooid. Het strooien dient beperjft te worden tot de belangrijkste straten en wegen en dorpen. De raming voor aankoop van wegenzout en zand wordt verlaagd met 1000, B en W hebben de besparingen ook in het kleine gezocht de torenverlichting in Dirksland alleen maar zaterdagsavonds ontsteken geeft een besparing van 600,- per jaar, eenzelfde bedrag kan bespaard worden door geen jaarlijkse boomplant- dag te houden en wanneer t.g.v. Konin ginnedag het Gemeentehuis niet wordt verlicht scheelt dat duizend gulden! BI s ca C3 Q a a «3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1