EIIAI1DEI1-niEUW5 Overdenking goed SO jaar geleden: MaasenScheldebode Gezocht Pleegzorgadressen uit de Heilige Schrift Een scherpe vraag 19 en 26 October 1894 Tiener-naaikursus HET '^KUkVENSTER Sint Catharijne Kerkkoor Brieiie bestaat 55 jaar MEDISCHE DIENSTEN SLUIT SCHIEDAM RIJKSVEER SMETPOEDER Koekjesaktie Chr. Havo/Mavo zeer geslaagd Uitslagen damvereniging „DENK EN ZET" HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling C3 01870-3477 m DD Drinkt Van Vollenhoven's Stout meest versterkende drank Publlkatle van de Vereniging Streekmuseum Goeree - Overflakkee Kerkstraat Sommelsdijk Het museum Is nog geopend t/m 31 Okt. 2e Blad VRIJDAG 26 OKTOBER 1984 No. 5341 blik op kerk -^^ en samenleving iJ - Samen op Weg? - Een calvinistische superkerk - Een stukje onkunde De oktobermaand stond dit jaar in het teken van de Afscheiding, 150 jaar ge leden in het Groningse Ulrum begonnen. En nauwelijks is de herdenking van dit diep-ingrijpende kerkelijk gebeuren voor bij of 31 oktober komt in zicht, de datum waarop we herinnerd worden aan het begin van de Reformatie. En wanneer dan de maand november mag aanbreken, dan zien we de beide Synoden van de grootste protestantse kerken in ons land in een ge combineerde vergadering bijeen komen om weer wat meer gestalte te geven aan het „Samen-op-Weg"-proces. Het kan verkeren. Want er is wel een groot verschil tussen 1834, waarin de wegen uiteen gingen, en 1984, nu steeds meer toe nadering wordt gezocht. Overigens, het is nog lang niet zover.... Zowel in de Hervormde Kerk als in de Gereformeerde Kerken is niet iedereen gelukkig met een eventuele éénwording. In het Hervormd Weekblad van 18 ok tober j.l. stelt Prof. Dr. G. P. van Itterzon de vraag: „wat hebben we, in confessio neel opzicht, van elkaar te verwachten?" Hij vertelt dan dat de (Gereformeerde) Vereniging „Woord en Geest" aan alle kerkeraden een schrijven heeft gezonden waarin over de hervormde Kerk wordt gezegd dat er ,,nog veel dwaling en ketterij voorkomt, ja, dat de loochening van de waarachtige Godheid van onze Heere Jezus Christus en van Zijn plaatsver vangend lijden niet wordt geweerd". Maar ook de eigen kerk krijgt ervan langs! „Door de onevenredig grote invloed van modemisme en humanisme met name door middel van de kerkverwoestende nieuwe theologie op de leidinggevende instanties in onze Kerken.... enz." „Woord en Geest is daarom van oordeel dat het deformatie en desintegratieproces in de Gereformeerde Kerken versterkt zal wor den en niet zal bijdragen tot het herstel van de Ned. Herv. Kerk". Er staat dan ook met zoveel woorden dat Woord en Geest „het streven naar Samen op Weg in zijn huidige opzet afwijst". Dat er in de Herv. Kerk in brede kringen heus niet alleen in de sektor van de Ger. Bond verzet leeft tegen S.o.W. kan be kend genoeg zijn. Een massale intocht van de huidige Ger. Kerken zal de positie van de Hervormd-Gereformeerden in die Kerk alleen maar verzwakken en zeker ook niet bijdragen tot herstel van de vaderlandse kerk. Echter, ook vanuit een totaal andere hoek wordt herhaaldelijk protest aan getekend tegen eeii fusie van Hervormd en Gereformeerd. Ik heb het oog op de vrij zinnigheid die zo weinig met z'n tijd is meegegaan dat ze van de Ger. Kerk altijd nog het beeld heeft overgehouden van een starre, fanatiek-rechtse groepering die leertucht wil gaan uitoefenen! Men kon die gedachte onlangs weer verwoord vin den in het NRC-Handelsblad dat schreef dat S.o.W. bedoelt ,,een soort calvinis tische superkerk" te vormen, die ,,de geestelijke pluraliteit in Nederland geweld zal aandoen".... In het blad Evangelisch Commentaar rea geert de bekende Dr. A. A. Spijkerboerop deze uitlating. Ik citeer hem letterlijk: „Je moet toch wel volslagen vreemde ling in het kerkelijk Jeruzalem zijn wanneer je vreest dat S.o.W. tot een superkerk leidt. Op zijn best komt er een geschiedenis op gang waarin we elkaar langzaam maar zeker hervinden en dat zal dan nog veel kracht en veel tijd kosten. Over de pluriformiteit hoeft ook niemand zich zorgen te maken, want of je het leuk vindt of niet, de Ned. Herv. Kerk en de Ger. Kerken zijn al pluriform en ze worden dat heus niet minder door naar elkaar toe en in elkaar te schuiven. Calvinistisch? Ik wou dat we het wa ren! Hoe het komt weet ik niet, maar in Nederland is van Calvijn een venijnig baasje gemaakt dat allerlei akelige din gen bedacht, zijn medemensen het le ven voortdurend zuur maakte en in allerlei opzichten kleinzielig was. Wanneer je Calvijn zelf leest blijkt het allemaal wel heel anders te zijn. Als exegeet gaat hij heel behoedzaam te werk, de loepzuivere zinnen van zijn Institutie komen uit de diepten van zijn gemoed naar boven en kleinzielig is hij nooit Calvijn zal wel ernstige fouten gemaakt hebben, maar hij is in zijn hele werk zó diep onder de indruk van Gods soevereine genade dat het ons niet zou schaden bij hem in de leer te gaan". Men zou wensen dat niet alleen de re- daktie van NRC-Handelsblad deze woor den zou lezen en ter harte nemen, maar ook de mensen in beide kerken die zich zo inspannen voor Samen-op-Weg.... Waarnemer Enkele weken geleden hielden leerlingen van de scholengemeenschap voor Chr. Havo en Mavo „Prins Maurits" te Middel- harnis een verkoopaktie waarbij pakjes koekjes werden aangeboden ten bate van financieel geadopteerde kinderen uit ont wikkelingslanden. Ondanks het regenachtige weer is door uw spontane medewerking en de enthou siaste inzet van de leerlingen de aktie zeer geslaagd. Duizenden pakjes koekjes von den op die vrijdagmiddag hun weg naar de consument, op ons gehele eiland en een gedeelte van Schouwen-Duiveland. Voor uw medewerking zeggen de leer lingen u namens de jongens en meisjes uit Guatemala, India en Haïti hartelijk dank! Onder dit motto start de Stichting „Jeugd Onder Dak" (voorheen Centrale voor Pleeggezinnen) in Zuid-Holland een wervingsaktie, die loopt van half oktober tot half november. Er is een grote behoefte aan mensen uit alle lagen van de bevolking, zowel ge zinnen als andere vormen van samen leving, die zich beschikbaar willen stellen als pleegadres voor korte of langdurende opvang. Het gaat om kinderen van 0-21 jaar. Sommige kinderen zijn al geholpen met een adres voor enige weken, maar andere kinderen hebben een plekje nodig voor jaren. Door allerlei omstandigheden kan een kind voor korte of langere tijd niet meer door eigen ouder(s) verzorgd worden. Te denken valt hierbij o.a. spanningen in een gezin, ziektegevallen, gevolgen van een echtscheiding. Medewerkers van „Jeugd Onder Dak" bijgestaan door vrijwilligers hebben inmiddels al posters en informatiefolders verspreid over een groot aantal trefpunten in Zuid-Holland, zoals wijkgebouwen, ge zondheidscentra, huisartsen en kerken. Iedereen die meer wil weten over pleeg- zorg kan bellen of schrijven naar de Stich ting Jeugd Onder Dak", Heemraads- singel 134, 3021 DJ Rotterdam, telefoon: 010- 76 23 11 (tijdens kantooruren). Dit jaar bestaat het Sint Catharijne Kerk koor te Brielle o.l.v. Lieuwe Eringa, 55 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum is er een zangavond op 3 november a.s. in de Sint Catharijnekerk te Brielle, met mede werking van 4 andere Brielse kerkkoren, organist Leo Hans Koomneef en fluitiste Antoinette Lammers. Er zullen bekende en minder bekende werken uitgevoerd worden, o.a. het Ave Verum van W. A. Mozart, de Missa in honorem St. Bonifaciï van J. Stein, het Magnificat van H. Purcell, een gedeelte uit het Fluitconcert in D. grote terts van F. J. Hadyn, en vele andere. Ook is er gelegenheid voor de aan wezigen om enkele liederen mee te zingen. Kortom, alleszins de moeite waard om te komen luisteren op 3 november. De aanvang van de avond is 20.00 uur, de toegangsprijs is 5,Kaarten zijn verkrijgbaar bij de leden van het Sint Catharijne Kerkkoor en bij de ingang van de kerk op de avond zelf. De kerk zal voor het publiek geopend zijn vanaf 19.30 uur. Programma's zijn ver krijgbaar in de kerk. O komt toch ook? Uitslagen Damvereniging ,,Denk en Zet" Sommelsdijk/Middelhamis d.d. 22 okto ber 1984. Afdeling I P. Leroy - H. Koeseafgebr. A. Knape - B. Vis1-1 J. Dekker - K. Vis0-2 C. Spee - J. van Hoorn0-2 Afdeling II J. Verbiest - C. v.d. Bos0-2 A. Verolme - M. Klink1-1 C. Polder - J. Lodder1-1 S. Hoogzand - F. Noordijk0-2 I. Koese - W. Vroegindeweij1-1 Afdeling III Joh. van Hoorn - L. Taaie2-0 J. HoUeman - T. van Brussel1-1 A. v.d. Sluijs - M. van Lente1-1 N. Kievit - A. Krijgsman0-2 Afdeling IV H. Schellevis - M. Breeman1-1 G. Zaaijer - J. v.d. Kooij0-2 P. Verhage - H. Noordijk0-2 R. Jacobs - C. v.d. Groef1-1 J. Groenendijk - J. Gebuis2-0 J. de Rooij - L. de Rooij0-2 van vrijdag 26 oktober t/m zondag 28 oktober 1984 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter G. J. Wieringa, tel. 01870 - 2090. Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Meiissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur heeft dienst dokter H. O. Zoon, tel.01877- 1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter R. P. van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter G. C. A. M. van Hattem, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. P. Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Janssen, tel. 01870-2169 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441 L. Tjebbes, Middelharnis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870-2897. WIJKVERPLEGING Wanneer u de wijkzuster nodig heeft, kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873 - 1440 Den Bommel01871 - 1312 Dirksland01877 - 1500 Goedereede01879 - 1267 Herkingen01876- 224 Melissant01877 - 1234 Middelharnis/Sommelsdijk 01870-2300 Nieuwe Tonge01875- 1390 Ooltgensplaat01873 - 151o Ouddorp01878-1321 Oude Tonge01874- 1289 Stad a/h Haringvliet01871 - 2301 Stellendam01879 - 1296 HULP MAATSCHAPPELIJK WERK „Goeree - Overflakkee" SPREEKUREN OUDE TONGE: Julianastraat 9, 01874- 1515. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur. MELISSANT: Plein 1, 01877 - 1592. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur. OUDDORP: Molentienden 6, 01878 - 1810. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur; SOMMELSDIJK: St. Joris Doel- straat 32, 01870 - 5305. ma, di, wo, do, vr. 9.00 - 10.00 uur. KRISISSITUATIES: ma t/m do.: 9.00 - 12.00 uur en 13.00 - 17.00 uur; telefoon 01873 - 1446. Vrijdag: 9.00 - 12.00 uur, 01874 - 1515 Vrijdag 13.00- 17.00 uur, 01870 - 5305 WEEKENDDIENST in geestelijke of sociale nood: Gelieve in het weekend 01874 - 1515 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft. Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur: Maandag t/m vrijdag 8.00 - 9.30 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01879-2197 of 033- 620244 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel.01879- 1815 Vereniging Borstvoeding Natuurlijk ledere 1 e dinsdagavond van de maand moedergroep bij Lianne Steenhof in Ouddorp, tel. 01878 - 2511 Informatie- en klachtenburo over de Gezondheidszorg: Tel. 01100-31594 op maandag t/m donderdag van 9 tot 12; dinsdag half 2 tot 5 en donderdagavond van 6 tot 9 uur. Toen antwoordde de satan de Heere en zeide: Is he torn niet, dat Job God vreest? (Job 1 9) Wat haalt satan in zijn twist met God wat overhoop! De inzet is de godsvrucht van Job. Is die eerlijk en echt of zijn er andere motieven in het spel? Satan heeft een verleden. Ooit diende hij zelf ook God. Maar hij brak uit. Uit de perken, die God hem met de andere engelen had gesteld. Hij wilde niet langer onder Gods gezag staan. Stijgen wilde hij tot hoger aanzien. Dat was sinistere berekening. Voor satan is het onvoorstelbaar dat er iemand zou zijn, die God dient om God Zelf Dan hier, dan daar is hij bezig om stelselmatig al wat uit God is verdacht te maken. Hij zet de hefboom van zijn vragen onder de zaken, die echt uit God zijn. Is het om niet, die godsvrucht van Job? Dat zal waar zijn. U, God, bent immers de beschermheer van Job. U hebt een om heining gemaakt om al zijn bezittingen. Niemand doet Job wat Logisch, dat hij in zijn zogenaamde godsvrucht alles doet om U te vriend te houden! Zijn vroomheid heeft hem tot nu toe geen windeieren gelegd. Maar.... als U hem nu eens niet langer de hand boven het hoofd houdt.ik zou wel eens willen zien, wat er dan gebeurt! Tien tegen één, dat die Job U vaarwel zegt en dat zijn godsvrucht lou tere berekening is geweest om er zelf beter van te worden. Heeft satan soms zijn vinger gelegd bij een wonde plek in de goidsdienst van sommige mensen? Zelfs de vragen van de duivel kunnen wel eens ontdekkend zijn. Is gods dienst soms een heimelijke verzekering voor ons? Je kunt immers nooit weten waar ze goed voor is.... Misschien kun je op die manier God wat te vriend houden. Beter worden van de godsdienst, is niet heimelijk een mens soms zo'n boekhou der, die nauwkeurig oplet of de balans niet teveel in zijn nadeel omslaat? Zo vecht satan in dit geval de godsvrucht aan: God vrezen is winstgevend! Deze zelfde dingen kan satan ook in heel andere woorden beweren. De godsdienst bestaat in sommige streken van de wereld slechts bij de gratie van armoede of onder drukking. Ze is dan opium van het volk. Een roes, die de ellendigheden wat ver sluiert, een wissel op de eeuwigheid, die arme sloebers in staat stelt met het vege lijf te overleven. Maar.... verbeter de econo mische en sociale omstandigheden en structuren en ziedaar.... de godsdienst sterft een zachte dood! Die duivel draagt de baard van Karl Marx of Fidel Castro. Maak de zaken in de samenleving gezond en God wordt overbodig! Mag ik een vraag aan u zelfstellen? Wat is uw godsdienst? Waarom dient u al thans uiterlijk de Heere? Op die vragen zijn reeksen antwoorden mogelijk. Houd er rekening mee, dat we, sinds onze val in het paradijs in de mallemolen zitten, die draait om ons eigen verdorven ik. En het is voor een natuurlijk mens mooi meege nomen als daarin de godsdienst hand- en spandiensten kan bewijzen. Het zit vaak zo uiterst verfijnd in ons, dat wij het niet eens dóórhebben. God dienen om in de hemel te komen. God dienen om je wel stand van Hem af te dwingen. In wezen verwarren wij onze zogenaamde liefde tot God met eigenliefde. 't Geeft niet als het bovenstaande u in verwarring brengt. Of liever.... nog een beslissende stap verder. Tot het gebed uit een verslagen hart: Heere, doorgrond mij en ken mijn hart en zie of er bij mij een chadelijke weg is en leid mij op de eeuwige weg. Ja, dan sneuvelt dat roos kleurige beeld van onszelf, dat we heime lijk aanbaden en koesterden. Wat ontdekt u dan diepten van zelfzucht en egoïsme. Maar dat is het begin van een immense bevrijding uit duivelse gebondenheid. Er is ook het positieve. De ware gods vrucht is géén zelfzucht. Geen hersen schim, al wil de duivel u dat doen geloven. Niets wil hij liever dan u de godsvrucht als ijdelheid te demonstreren. Let daarop! In dat geval probeert hij u tot zonde te verleiden door allerlei verzoekingen en juist die, waarin hij aansluiting vindt bij de boze bronnen in ons binnenste. O, waar dan heen? Heere Jezus, tot U alleen! Gij hebt eens de Meesterproef geleverd, dat godsvrucht géén zelfzucht is. Gij hebt in de satanische stormen gestaan. Met het Woord: er staat geschreven! Toen moest de duivel de wijk nemen. Tegen zo'n uiterste gehoorzaamheid had hij geen ver weer. In deze Mens was een liefde tot God als bij niemand anders. En de les voor u? Nee, die is niet: probeer het ook zo! Sta uw mannetje! Wees flink, een dapper christen! Die is: houd u in al uw gebreken en ellendigheden aan deze Zaligmaker. Zijn overwinning geldt voor de armen en de kreupelen, die geen krachten hebben. Zo triomfeert genade alléén! En dwars door de smeltkroes heen wordt het goud van die genade in al Gods kinderen gelouterd. Wie durft tenslotte voor zichzelf zijn hand in het vuur te steken? Heere, Uw werk, behoud dat in ons. In de naam van Christus! Huizen N.H. ds. A. Beens de vogelkooi met de protesterende papegaai de clubfauteuils die meer dan een ons wegen de schemerlamp met die zware poot tiet ledikantje van de kleine Joost tiet ochtendblad van gisteren alle flessen Ijit de kelder ook de lege de jongens van flakkee expresse nemen echt alles mee als ze aan het verhuizen zijn flakkee expresse 01 870 - 21 88 middelharnis 01883 - 20016 hellevoetsluis 01110-3163 zienkzee PLAATSELIJK NIEUWS MIDDELHARNIS De uitslag der loting voor de Nat. Militie is: Arij Boogerman, Adrianus Brijs, Ro- maaldus Arnoldus Buijs, Anthonie van Dongen, Jan van Dongen, Willem van Dongen, Hendrik van Eek, Jaspert van Gelder, Corn. Grootenboer, Arij Hartog, Marten J de Jong, Abraham Jongejan, Leendert Jordaan, Leendert J. Jordaan, Corn. Keizer, Arend Jacob Koert, Gual- theris Const. M. Kolff, Pieter Koomen Ez., Pieter Jan de Korte, Aart Koster, Marinus van Lente, Stoffel Looij, Lieven Hendr. Matse, Lamb. v.d. Maer, Jo- hannis Mosselman, Com. v.d. Nieuwen- dijk, Gerrit v.d. Nieuwendijk, Jan Corn. Peekstok Ez., Jacobus Sala, Huibrecht Schellevis, Johannis Aren Slis, Job v.d. Sloot, Izak Smit, Cornells v.d. Stad, Ma rinus Taaie, HubrechtL. v.d. Valk, Leen dert Vermaas, Leendert Verolme, Jan Visser Ez., Corn. v.d. Vlist, Daniël Vroegindeweij, Jacob van Wezel, Jo hannis Wijnhoff STAD AAN 'T HARINGVLIET De uitslag der loting voor de Nat. Militie: J. van Gurp, W. van Nierop, D. Witvliet, A. Joppe, W. Diepenhorst, J. Koppenaal, G. Bakker, A. van Ree, P. Braber. 12 en 3 is dienstplichtig. DEN BOMMEL Behalve het stukslaan van een paar ruiten door eenige lotelingen uit Ooltgensplaat bij L. Kats, zijn er geen ongelukken tijdens de loting voorgevallen. Hoofdzakelijk heeft men zulks te danken aan het flinke optreden der kasteleins, die besloten had den niet te tappen. Uitslag der loting voor de Nat. Militie: Arie Brijs, Adrianus Buijs, Arie Donker sloot, Arie Kardux, Teunis J. Kerpel, Jacob Koert, Leendert Meijer, Anth. Min- kenberg, Leendert Mosselman, Willem Polie, Willem Jan Rosmolen, Mattheus Trommel. De 1 e en de laatste in werke lijke dienst MELISSANT Uitslag der loting voor de Nat Militie: Pieter Moerkerk, Com. BeijeBoth, Pieter Molenaar, Frans van Noord, Leendert A. Dalk, Cornells den Ouden, Jacob Groo tenboer, Jacob Kievit Abraham Goede- gebuur, Aren C. v.d. Spaan. BURGERLUKE STAND SOMMELSDIJK GEBOREN: Elisabeth J. d.v. Daniël KKas- telein enN. Gerritse-Comeliad.v. Jacob Appel en M. Grootenboer - Pieter z.v. Corstiaan Ie Comte en M. Presar. STAD AAN 'T HARINGVLIET GEBOREN: Gerrit L z.v. Willem Braber en A. J. de Wachter-Arij z.v. HugoDonker- sloot en A. Wesdijk - Jannetje d.v. Leen dert Keijzer en G. Diepenhorst OVERLEOEN: Jannetje, 1 dagi d.v. L. Keij zer en G. Diepenhorst. OUDE TONGE GEBOREN: Jan z.v. Gerrit Pulleman en P. Joppe. ONDERTROUWD: Willem Jacobus de Wit 33 jaar, weduwnaar en A. Menheer, 27 jaar. ADVERTENTIËN ONDERTROUWD: MAARTEN DE BONTE weduwnaar van Catharina Koert wonende te Rutherfort, staat New Jersey (N.A.) en CORNELIA VAN DER WEKKE weduwe van Comelis Struilc te Melissant Melissant 22 October 1894 Heden overleed na een langdurig lijden onze geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader GABRIEL LEONARD BORN in den ouderdom van ruim 76 jaren. Uit aller naam: Wed. G. L. Bom-van der Veer Middelharnis, 20 October 1894 Stichting Wijkgroep „Middelhamis- Zuid" start bij voldoende deelname een kursus naaien voor tieners o.l.v. een des kundige docente. Datum: woensdag 31 oktober 15.45 - 17.45 uur of donderdag 1 november 15.30 -17.30 uur(waarde meeste belangstelling voor is). Kosten: ƒ35,voor 8 lessen. Plaats: HetBuurthuis Pippeloentje aan de Meidoorastraat 10a, Middelharnis. Inlichtingen/opgaven: Marjo v.d. Bos, Tuinfluiter 9, Sommelsdijk. Tel. 01870 - 5834. aanbevolen door H.H. Doctoren Van Vollenhove's Stout is bij iedere bier handelaar verkrijgbaar en bij: D. Schellevis, Sommelsdijk J. L. Armstrong, Sommelsdijk M. de GraafF, Sommelsdijk J. Buth, Middelharnis Wie drankmisbraik dien kanker der sa menleving, wenscht te bestrijden make gebmik van mijn preaparaat „Eureka" dat een ieder zelfs den meest verslaafde beslist afkeerig maakt van alcoholische dranken. Kan ook in het geheim worden toegediend en is buitengewoon maag- versterkend en gezondheid bevorderend. BIJ: J. Josephus, Jensiusstraat 41, Rot terdam; a 60 et p. fl. Fr. per post na ontv. V. 75 cent Hellevoetsluis op Overflakkee en Goedereede WINTERDIENST Van Stellendam naar Middelhamis en Hellevoetsluis v.m. 6 uur en nam. 2 uur. Van Middelhamis naar Hellevoetsluis v.m. 7.15 uur, 10.15 uur, en nam. 3 uur. Van Hellevoetsluis naar Middelhamis, v.m. 8 uur en nam. 4 uur. Van Hellevoetsluis direct naar Stellen dam, v.m. 11 uur. Van Middelhamis naar Stellendam, nam. 4.30 uur. De uren zijn volgens Amsterdamsche tijd. Tot onze diepe droefheid overleed heden na een langdurig lijden onze geliefde moe der, behuwd- en grootmoeder Mejuffrouw JANNETJE SOETEMAN weduwe van den heer Comelis Zeedijk in den ouderdom van 67 jaren. Uit aller naam: C. T. Zeedijk Middelhamis, 14 October 1894 Per pak 9 cent. Bij 25 pak en meer 8 et p. pak. Dijkema en Doornbos, Sommelsdijk A. J. K. Dus: Zaterdag 27, Dinsdag 30 en Woens dag 31 Oktober. Van 2 tot 5 uur. Bovendien woensdagmorgen 31 Oktober van 10-12 uur. Dit jaar (nog) niet geweest? En u was het nog zo van plan! Leden gratis toegang

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 5