Bijna had Jan ^m in de haven gereden Veel belangstelling voor open-dag bejaardenwerk Predikbeurten WIJ VERFELLEN U GRAAG ALLES OVER BMW LEASING. KIJK... DIT IS DE MODlE mp KEYZER BEKENDMAKING De Rozeboom" viert twee jubilea A.J. Venn Rumpt BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. Old timers op Flakkee: (3) Ooltgensplaat: Begroting Dirksland aangeboden Cursus hartreanimatie toonaani ^vend in schoenen MIDDELHARNIS Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRUDAG 26 OKTOBER 1984 Dhr. Wagner bij zijn prachtige authentieke Mercedes. Jan Wagner uit Dirksland zou zo'n weelderige haardos niet meer hebben wanneer hij vorig jaar had volvoerd wat'ie toen met z'n fraaie Mercedes 220 bijna van plan is geweest. In de Sommels- dijkse haven had'ie hem willen rijden-, duwen eigenlijk-, want rijden vertikte die en dat gaf toen nogal wat ergernis. Maar was 'ie eenmaal borrelend ten onder gegaan, ach. Jan had van spijt de haren uit z'n bol getrokken. Immers, zo behandel je geen Mercedes, al stelt'ie dan teleur, heeft Jan toen overwogen en gelukkig maar.... Het geluid van de motor gaat dat van een spinnende poes nauwelijics te boven en met het gevoel van hem die de overwinning heeft gesmaakt verzekert Jan datje een gulden op z'n kant op het spatbord kunt zetten zonder dat'ie er af zal rollen. Het was overigens niet alleen dhr. Wagner zelf die zich het hoofd brak over de onwilligheid van de motor, het waren soms doorgewinterde vaklui die hun diagnose stelden. Jan vindt zijn emplooi in het AGO bedrijf te Sommelsdijk, de bekende handel in automaterialen, waar de hele lange dag monteurs af en aan lopen. En passant waagden ze dan een oogje aan de Mercedes en.... 't mag nou wel gezegd: „soms sleutelden ze wel een paar uur mee in de tijd van hun baas", grinnikt Jan om die algemene zorg voor zijn automobiel, „want" vond ieder die met kennis van zaken een sleutel wist te hanteren: „hie mot 't kunne....!" De motor moest wel van veel nieuwe onderdelen worden voorzien en een waterpomp moest wat worden om gebouwd maar lopen dat 'ie nou doet, lopen! De Mercedes, met z'n 6 cilinder benzinemotor dateert uit 1953. „Maar goed", zegt Jandat'ie toen nog niet op Flakkee was wantdan had'ie de ramp misschien meegemaakt en zou 'ie er niet meer zo smetteloos uitzien als'ie nou nog doet". Ook de wat zilte flakkeese lucht is niet best voor het plaatwerk en bij de AGO kunnen ze dat weten. De Mercedes had z'n eerste eigenaar ergens op de Veluwe en dat was kennelijk een beter klimaat om zonder roest oud te worden. Spijtig voor dhr. Wagner is het dat de wagen niet met een automaat is uitgerust want stellig zou hij er dan méér mee rijden dan nu het geval is temeer omdat het zijn overtuiging is dat een auto meer slijt van het staan dan van het rijden als dat laatste temninste met voorzichtigheid gebeurt. Overigens wil hij zijn Mercedes nog niet beschouwen als een eerbiedwaardige ouwe al is de wagen dan met z'n 31 jaren ouder dan zijn bezitter is en daarmee geconfron teerd vindt Jan 'm toch wél een beetje leeftijd hebben. „Een mooie degelijke auto", vindt hij zelf Het kwaliteits plaatwerk is er mede oorzaak van dat de wagen 1360 kilo weegt. Natuurlijk, Jan weet het, er zijn nog mooiere, nog oudere wagens maar hij heeft niet de begeerte het bezit daarvan na te jagen. Hij is geen snob wiens auto zo oud en zo mooi mogelijk moet zijn; hij wil een helemaal authentieke. Die eerlijke echtheid is hem liever dan een hogere leeftijd als dat laatste bereikt moet worden met tal van nieuw gemaakte onderdelen als kunststoffen spatborden waarmee zoveel old timers rond rijden. „Sommige oude wagens zijn zo mooier gemaakt dan dat ze uit de fabriek kwamen", stelt Jan vast wanneer hij old-timers aan zich voorbij ziet trekken. Voor hem geen namaak maar een echte onvervalste Mercedes die je nog een fikse tik op de kont kunt geven zonder dat'ie daarna naar de plaatwerker moet. Jan is best in z'n schik met z'n Mercedes die nog de originele twee kleuren draagt ,,Met vereende krachten hebben we gevonden wat 'ie mankeerde; 't was een combinatie van faktoren die heel moeilijk te vinden was", zegt Jan nu hij tevreden terug kan kijken op de tijd dat de wagen lelijk kwakkelde. Die tijd is'ie te boven en u kunt 'm nu wel eens met een bruidspaar tegenkomen, met een prachtige bloemendecoratie voor op de neus. Zó hoort dat en niet in de haven ermee.... De organisatoren van de plaatselyke commissie bejaardenwerk „Oostflak- kee" hebben j.l. zaterdag 20 oktober beslist niet mogen klagen (en dat heb ben ze ook niet gedaan) toen de deuren van het Veren.gebouw „'t Centrum" te Ooltgensplaat opengingen en het pu bliek binnenstroomde voor de „Open dag" die aldaar door genoemde com missie was voorbereid. Vanaf 13.30 tot 18.00 uur werd door oud en jong „'t Centrum" bevolkt waar in alle zalen wel iets te doen was. Snijwerk, motoren, bloemen en handwerk In de grote zaal toonde de plaatselijke houtsnijgroep een groot aantal prachtige handwerken, zoals uitgesneden stoven, banken, wandversiering, enz. Er werden veel van deze spullen verkocht en de hobbyisten noteerden zelfs veel bestel lingen. De dames-handwerkclub, de soos-groep, bood zelfgemaakte handwerken aan en ook deze stand had flinke belangstelling. De bloemenstand met mooie werkstukjes van Karin van der Linde liep uitstekend en niet minder de wafel-, brokken- en kruuk- plaetjes bakkerij. Om iets te bemachtigen moest men zelf in de rij staan. Ook de boekenstand deed goede zaken en de grabbelton voor de kinderen was al voor halfvijf leeg. Ook om deze tijd was de enveloppentrekkerij al door de prijzen heen. Schilder- en tekenkunst Van enkele inwoners werden diverse soorten werkstukken tentoongesteld, o.a. van stencilinrichting Arie de Bonte teken en copieerwerk en van Kees van Dam Azn. een prachtige koUektie schilder stukken en pentekeningen. Verder was er nog figuurzaagwerk en droogbloemstuk jes en meer andere leuke zelfgemaakte spullen. Modelbouwvereniging Als speciale gast was de modelbouw vereniging „Flakkee" uitgenodigd en deze stand had ook veel belangstelling, spe ciaal voor de jeugd. Dat was ook geen wonder want deze club toont een koUektie handwerk op het gebied van stoom en motoren die een onbekende wereld voor de jongelui opent Zo was er een locomo tief van de heer C. v.d. Hoff uit Nieuwe Tonge; een stationaire stoommachine en een stoomauto (een Stanley 1906) ge maakt door de heer A. Monster, ook uit Nieuwe Tonge. De heer C. Kievit (van Kievit-warmte) uit Sommelsdijk toonde diverse stoommachines in werking. Ook de heer A. L. Hobbel uitMiddelhamis liet een heteluchtmotor en enkele stoom machines draaiende zien. Een melkkar met bussen, een broodkar en een scharen- slijperij, die vroeger per kruiwagen,de klanten bezocht, werd door de heer J. Duvigneau uit Ooltgensplaat tentoon gesteld. Het waren allemaal stukken, zo wel van deze modelbouwvereniging als Zondag 28 oktober 1984 OUDDORP- Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof. Woensdag 31 oktober: 19.00 uur ds. W. J. op 't Hof, Hervormingsherdenking - Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. IJ. Tiemersma, Vlaardingen en 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord-Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. F. J. Modderkolk, Capelle GOÉDEREËDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. Wegman, St. Anthony- polder en 18.30 uur ds. W. Verboom, Zegveld. Woensdag 31 oktober: 19.30 uur, ds. J. G. van Willigen, Waspik. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée en 18.00 uur ds. L. Quist - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord en 17.00 uur ds. H. VollmuUer van Zuidland. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., v.m." bediening Heilige Doop; extra maan delijkse kollekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur prof Rengen- brink. Leiden. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar en 18.00 uur ds. M. van der Linden; tweede kollekte: NBG -Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uureerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte kerk- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk en 18.00 uur ds. L. Kruijmer; extra kollekte restauratiefonds. LUKASKAPELHDG-10.15 uur ds. J. 1 L3.z3.nQGr MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur ds. J. Codée; extra kollekte verlichting kerk gebouw - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. v.d. Waal, Middel- hamis - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter-Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. Carstens en 17.00 uur ds. J. Hage- Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. E. Meijer. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, Heidelberger Catechismus zondag 42; Ie kollekte diakonie en 2e kollekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. de Jager-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. Klok en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. Hage en 18.00 uur ds. v.d. Waal. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. G. C. Klok; extra kollekte kerk - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. Hartkamp en 18.30 uur ds. J. Noordhof OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, Heidelberger C atechismus zondag 21 extra kollekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. J. H. Hcckcr LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Jongebreur, voorbereiding Heilig Avondmaal; extra kollekte ver warming. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30uurds. J. G. vanLoon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. NIEUWE TONGE Bijbellezing D.V. dinsdagavond 30 oktober half 8, hoopt ds. v.d. Born in „Elim" de winter avondbijbellezing, weer voort te zetten. GOEDEREEDE Ophalen oud papier Morgen zaterdag) wordt weer oud papier opgehaald in Goedereede, Oostdijk en Havenhoofd. Graag goed gebundeld, tijdig gereed zet ten s.v.p. die van de houtsnijclub, die geduld en veel doorzetting van de leden vergen. Maar het resultaat mag zeker gezien worden. De modelbouwvereniging „Flakkee" bestaat uit 40 leden. Op de eerste dins dag van elke maand komt men bijeen in de Opelgarage te Middelharnis. Voor zitter is de heer C. Lugtenburg, pen ningmeester de heer R. Afolte, terwijl nog naar een secretaris wordt gezocht. Dia's en muziek Door mevrouw H. J. de Vos-Harkema werden een groot aantal dia's vertoond die zij van de diverse aktiviteiten op de bejaardenmiddagen en sport- en spelmiddagen heeft gemaakt Vier keer op deze middag werden deze dia's door me vrouw De Vos met een toelichting ge draaid. De muzikale omlijsting werd verzorgd door de plaatselijke Muziekvereniging U.D.I. o.l.v. de heer P. van Putten. Het publiek kon zodoende ook met dit korps weer kennismaken, dat na een insluime ring enkele jaren geleden nu weer „pittig" voor de dag komt In de B-zaal stond de nieuwe biljart en tijdens deze „Open-dag" bestond de mo gelijkheid om een gratis wedstrijd te spe len. Er waren bezoekers die het in veertig jaar niet meer hadden gedaan. Al met al kan de commissie op een geslaagde mid dag terugzien. GEMEENTE DIRKStAND Aan het eind van de gisteravond ge houden raadsvergadering heeft de raad de Gem. begroting 1985 aangeboden ge kregen. De veronderstelling dat de be grotingspositie een heel slechte zou zijn kon daarmee worden weggenomen. Er is toch nog altijd een post Onvoorziene van 118.000,— bereikt dankzij het toe passen van bezuinigingen op beïnvloed bare posten en de verhoging van retri buties met de toegestane 3%. De raad wordt gevraagd in de vergadering van 22 november, die 's morgens om half negen begint de begroting vast te stellen. Geslaagde informatie-avond Rabobanl( Ooitgenspiaat Dinsdag j.l. organiseerde de Rabobank Ooltgensplaal/Stad aan 't Haringvliet een informatiebijeenkomst onder de titel Risi co's in bedrijf en gezin. Sprekers deze avond waren de heren M. A. Korbijn en J. BOs. Notaris Korbijn behandelde de onder werpen erfrecht huwelijksgoederenrecht en testamenten. Op humoristische wijze wist de notaris zijn toehoorders duidelijk te maken dat dit zaken zijn die onze volle aandacht verdienen. Na de pauze was het de heer J. Bos, opleidingsfunctionaris van de verzeke- *ringsmaatschappij Aegon, die een boeiend betoog hield over de gevolgen van be ëindiging van een eenmanszaak. Aan elke eenmanszaak komt ooit een eind, aldus de heer Bos. Dit kan zijn doordat men 65 jaar wordt maar ook als gevolg van liquidatie, overlijden of omzetting naar een andere juridische vorm. De spreker hield zijn gehoor voor dat dit nogal, vaak onver wachte consequenties heeft op fiscaal gebied met gevolgen voor het inkomen na die bedrijfsbeëindiging. Uit de gestelde vragen bleek overduide lijk dat de sprekers het nodige hadden losgemaakt Het was al laat op de avond dat de heer Appelman, direkteur van de bank, in zijn slotwoord kon constateren dat de heren sprekers de aanwezigen aan 't denken hadden gezet Voor persoonlijke adviezen kan men terecht bij de Rabobank of de notaris. Uit de reakties na afloop bleek dat velen van de ongeveer 80 aanwezigen hiervan ge bruik zullen maken. OOLTGENSPLAAT en omstreken Het is thans zover dat er ook te Ooltgens plaat een cursus HARTREANIMATIE zal worden gegeven, uitgaande van de Nederlandse Hartstichting. Hiervoor zijn twee maandagavonden ge pland en wel op 5 en 12 november a.s. in het Wijkgebouw van het Groene Kruis, Lindenlaan 9, alhier. Aanvang 7.30 uur nam. Opgave, ook van buiten Ooltgensplaat, kan vanaf heden plaats vinden bij onder staande plaatselijke contactadressen; de dames A. J. v.d. Tonnekreek-van 't Ge loof, Kaai 3, tel. 01873 - 1645 en T. Kamp-v.d Maden, Brandewijnstraat 2, tel. 01873 -1448. Graag zo spoedig mo gelijk. Deze cursus is van groot belang en velen hebben aan deze hartreanimatie hun leven te danken. SINT PHILIPSLAND „De Roze- boom" in Sint Philipsland, het diensten centrum met bejaardenwoningen van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zee land (SVRZ) bestond 25 augustus j.l. precies 12Vijaar. Ter gelegenheid hiervan wordt dinsdag 30 oktober een gezellige bijeenkomst gehouden. En wel van 10.00 tot 12.00 uur in de recreatiezaal van het gebouw aan de Eendrachtstraat 2. Tevens wordt deze morgen het zevende lustrum van de SVRZ gevierd. Deze stich ting was namelijk 15 augustus j.l. 35 jaar aktief werkzaam in de gezondheidszorg. In het kader van dit „jubileum" is er de aanbieding van een geschenk ten behoeve van de gebruikers van het complex „De Rozeboom". Een gebeuren dat omstreeks 10.30 uur zal plaats vinden. Open J8ugdwerl( IVliddeiliarnis Op zaterdag 27 oktober 1984 hoopt het Open Jeugdwerk weer een avond te hou den in „de Hoeksteen" te Middelharnis, om gezellig met elkaar een spelletje te doen of een praatje te maken. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom. Aanvang 19.30 uur. Abonneert U op Eilanden-Nieuws Extra {(erkdienst Ger. Gemeenten OOLTGENSPLAAT - dinsdagavond 7.30 uur ds. T. M. van Dijk, Rotter- dam-Alexanderpolder. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van medeleven betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vader en opa PIETER VAN EGMOND zeggen wij U hartelijk dank. In het bijzonder ds. Ribberink voor de geestelijke bijstand, de doktoren en verplegend personeel van zieken huis „Bethesda" te Dirksland. De artsenBron, Steenhof en Jansen en Zr. Spui en de Vlieger voor de medische verzorging en de begrafe nis-vereniging „De Laatste Eer" voor de korrekte uitvoering van de begrafenis. Fam. Druyff-v. Egmond Fam. v.d. Klooster-v. Egmond Fam. Aleman-v. Egmond Rijnsburg, oktober 1984 Kloosterschuurlaan 5 Correctie in adv. RAIMOCO Links boven aan de pagina, op het 4e blad is een mededeling geplaatst van Autobedrijf A. J. van Rumpt te Stad aan 't Haringvliet. Daarin wordt gesproken over de datum 29 november. Bedoeld is echter maandag 29 oktober. A.s. maandag derhalve. Steeds meer automobilisten geven de voorkeur aan leasing. De voordelen daarvan kent u ongetwijfeld. Maar belangrijker is eigenlijk het adres waar u uw auto least. Bij wie u kunt rekenen op optimale service en een gunstig tarief. Voor BMW leasing is één adres verreweg het meest aantrekkelijk. De officiële BMW dealer. Molendijk 85 3243 AL Stad aan't Haringvliet Telefoon 01871 - 15 53 d'ii dieit: i^tf^tf Q Q T Teeg] ^^<^^<^^t^^t^^<.^^<.^%t^%(^^t^>»t^^t^^t^^(- Officiële opening Op vrijdag 2 november a.s. zal de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, de heer S. Patijn, het nieuwe gemeentehuis officieel openen. De openingshandeling zal worden verricht om 11.00 uur 's morgens, waarbij een beperkt aantal genodigden aanwezig zal zijn, dit in verband met de beperkte (zit)ruimte. Open huis Het accent wordt gelegd op het „open-huis-houden" en wel op diezelfde dag, 2 november a.s. van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uuren zaterdag 3 november d.a.v. van 9.00 tot 12.00 uur. Om te voorkomen dat de belangstelling ongelijkmatig over de beschik bare tijd wordt verdeeld stellen wij het op prijs om de vertegenwoordigers van plaatselijke bedrijven, instellingen en verenigingen zoveel mogelijk te begroeten op vrijdag 2 november a.s. van 14.00 tot 17.00 uur. Uiteraard is een ieder vrij een eigen, passend tijdstip te kiezen. DIRKSLAND, 25 oktober 1984 'Burgemeester en Wethouders van Dirksland, De secretaris. De burgemeester, C. Noorthoek. C. Oversier. <.^^(.^%t^^t.^^(^V.^V.^X^^t.^%<^)t.^%t.^^4.^^v^^t.^^<.^t^^t.^V^V.^^t^M^^ï^nt.^^t^^U^<.^>«.^^<.l 99 winkuckmki m

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2