En het ja-woord viel ze reuze mee.! Verrassend en muzikaal Staatssecretaris Ploeg, van Landbouw, weet voortaan alles van witlofI Bejaarde (84) van vermissing gezond terug Politieberichten Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Goedereede Zaterdag weer Open Deur Middelharnis Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Oostflakkee: HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling U3 01870-3477 m DD Middelharnis/ Stad: Orgelconcours 1984: DIERENBESCHERMING OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN De teelt en de trek van witlof zal na vrijdag voor de Staatssecretaris van Landbouw, dhr. Ploeg, nauwelijks nog geheimen hebben. Die dag bracht hij een werkbezoek aan de gemeente Oostflakkee, van welk be zoek de oriëntatie op de in Oost flakkee veelvuldig bedreven witlof- teelt, een belangrijk onderdeel was. Uit de praktijk werd de Staatssecre taris alle informatie verstrekt, kom pleet met het gegeven dat een witlof trekker geen tijd heeft om op va kantie te gaan.... De Staatssecretaris kreeg op de be drijven van dhr. W. de Bonte te Ooltgens- plaat en dat van de gebr. Wim en Leo de Bonte te Oude Tonge een indruk van de intensiviteit van de witlofteelt, bij de laatst genoemden van de nog vrij nieuwe hydro cultuur die door de gebroeders met succes wordt toegepast. Dhr. de bonte in Oolt- gensplaat trekt het lof in verwarmde kui len zonder afdeklaag waardoor hij de ver baasde Staatssecretaris aanschouwelijk kon bewijzen dat de prachtige witte krop pen door zelfs geen zandje worden ge smet! Tijdens het bezoek aan het Oude Tongse bedrijf. Links dhr. W. de Bonte uit Ooltgensplaat, vervolgens v.l.n.r. Leo de Bonte, Staatssecretaris Ploeg, burg. de Vos en Wim de Bonte. 't Is uiteraard goed dat de Staatssecre taris van de teelt en van de noeste vlijt die daaraan ten grondslag ligt, op de hoogte is. Burg. drs. de Vos had daar 's morgens in zijn welkomstwoord al op gezinspeeld. Dhr Ploeg heeft tenslotte vele buiten landse kontakten bij welke hij voortaan met kennis van zaken over de zo op export gerichte witlofteelt kan spreken. Hem werd dan ook vriendelijk verzocht dat bij voorkomende gelegenheden te doen en de witlof bij die vele buitenlandse kontakten „in de belangstelling" te plaatsen. De belangstelling van dhr. Ploeg zelfwas heel groot en in "leide bedrijven heeft hij dan ook geruime tijd vertoefd. In Oolt gensplaat waren het de heer en mevr de Bonte die hem van informatie dienden. De trek, die pas begonnen is zal tot eind mei volgend jaar'duren en de Staatssecretaris kreeg de verzekering dat ook de vrouwen dan vijf dagen in de week van harte mee werken. Daar-, en ook door de gebroeders de Bonte in Oude Tonge werd hem ver zekerd dat er geen tijd is om met vakantie te gaan. Geen behoefte ook: ....„als ik maar lang een mooie hoek witlof kan rijden, dan héb ik al vakantie" verzekerde hem Wim de Bonte. 's Middags werd nog een bezoek ge bracht aan het akkerbouwbedrijf van dhr. J. van Nieuwenhuijzen te Ooltgensplaat en het overslagbedrijf Pakomi te Oude Tonge. GOEDEREEDE De bijna 85-jarige heer P. van Splunter uit de Oostdijk is gister-, maandagmiddag gezond en wel in het duin aangetroffen waarin hij sinds zondagmiddag verdwaald was geraakt De man die aan dementie lijdt had onder het struikgewas be schutting gezocht waardoor hij onzicht baar was voor de bemanning van de heli copters waarmee naar hem werd gezocht Het was tenslotte een lid van de M.E. die hem in het dichte doorngewas aantrof. De bejaarde man is onder doktersbehande ling gesteld maar lijkt geen nadelige ge volgen aan zijn overnachting in het duin te hebben overgehouden. Dhr. van Splunter had tot zondag vrijwel elke dag zijn wandeling door het duin gemaakt, in gezelschap van zijn hond. Zondagmiddag stapte hij als vanouds weer op om zijn anderhalfuur durende tocht te maken maar in de namiddag kwam de hond alleen thuis. In allerijl werd toen naar de bejaarde gezocht, maar ook met behulp van de politie en een later die avond ingeschakelde helicopter werd hij niet gevonden. Diep in de nacht van zondag op maandag werd het zoeken ge staakt; de familieleden van de vermiste zochten echter de hele nacht door. Maan dagmorgen ging de zoekaktie opnieuw verder, weer met inschakeling van een helicopter van de dienst luchtmacht. Poli tie en de jachtopziener Jan Vlietland vlo gen mee, maar hun zoeken bleef vruchte loos. Vanuit de lucht was de man ook niet te zien geweest De plaats waar hij gistermiddag om kwart over vier tot veler opluchting levend werd gevonden ligt slechts op enkele hon derden meters van het woonhuis van de vermiste. MELISSANT - woensdagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland. MIDDELHARNIS - donderdagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland (H.D.). NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur student A. J. Gunst, Kapelle- Biezelinge. OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. T. M. van Dijk, Rotterdam- Alexanderpolder. STAD aan 't HARINGVLIET - woens dagavond 7.30 uur ds. Chr. v.d. Poel, Ysrsekc OOLTGENSPLAAT- donderdagavond 7.30 uur ds. J. J. Tanis, Tholen. t^^^.^>^^^(^?^^^^^,^^ '^^^<.^^(^>^t^%' Wist de Middelharnisse ambtenaar van de Bur gerlijke Stand, dhr. P. Krijgsman, misschien méér van de Haarlemse jongeling Peter Wilschut dan diens bruid, de Stadse jongedochter Bartha Trommel ooit achter hem zou hebben gezocht? Was hij vóór hij Bartha, met kennelijk succes, het hof maakte een echte Don Juan geweest die zijn veroveringen even gemakkelijk weer had af geschud en was het daarom dat dhr. Krijgsman zich in Bartha's richting „dat valt je dan toch weer mee?" liet ontvallen toen Peter's ja-woord geklonken had.? Dhr. Krijgsman bleek vrijdagmiddag, toen hij het huwelijk voltrok zijn speelse opmerking alleen maar te hebben geplaatst om de spanning wat te breken en óf dat lukte! Op de gespannen gezichten van het bruidspaar brak een heerlijk ontspannen lach door waarvan ieder hoopte dat die nooit meer van hen wijken zal...! De Stadse Bartha woont sinds 1980 in Haarlem waar ze als verpleegkundige werkt. Peter was er geen Don Juan, maar hij is er eerbaar fïliaalchef van een kantoorboek handel in welke Bartha haar lektuur kocht en ziedaar Alras ging de belangstelling meer uit naar de fïliaalchef dan naar welke lektuur dan ook en zo is 't gekomen. Tussen de buien door wipte het bruidspaar vrijdagmiddag het gemeentehuis van Middelhamis binnen en daar beloofden ze elkaar de trouw waarover Bartha al zoveel in Peters' boeken gelezen had. Iemand met heel veel sympathie voor het bruidspaar had ons gevraagd ze met een fotootje in de krant uit te wuiven en vooruit, waarom niet, dachten we. Als er dan zo'n historische uitspraak bij komt die je als bruidspaar je leven lang niet zult vergeten dan komt daar ook het plaatje bij waarop je het echt uitgiert van de lach.... Het orgelconcours voor amateurs 1984, dat afgelopen zaterdag in de Ned. Herv. Kerkte Oude Tonge werd gehouden (voor de 4e keer alweer), is wederom; een groot succes geworden. Wim Diepenhorst uit Stad aan 't Haringvliet, Jan Hage uit Zierikzee en Wim van Nimwegen uit Sommelsdijk (in alfabe tische volgorde) zijn de drie winnaars ge worden. 's Morgens en 's middags vond de selectie van de 15 deelnemers plaats. Er werd af en toe prachtig en met veel overtuiging gemusiceerd. Jan Hage (leerling van Kees van Eersel uit Goes) speelde als verplicht werk de Bach-koralen „Herr Gott, nun schleuss den Himmel aufen „Wenn wir in höchsten Nöthen sein". Vooral deze laatste koraalbewerking speelde hij erg mooi en bezonken. Als vrij werk had Jan Hage de a-moll Preludium en Fuga van Bach gekozen. Met name de fuga blonk uit door een fijne articulatie, je werd a.h.w. gedwongen te luisteren. Wim van Nimwegen, leerling van Rinus Verhage, speelde zijn beide Bach-koralen „Vater unser im Himmelreich" en„Ichruf zudir, Herr JesuChrist" zeer beheerst en uiterst muzikaal. Ook zijn vrije werk ,,0 Mensch, bewein dein Sünde gross' van Johann Pachelbel, een technisch niet erg moeilijk stuk muziek, bracht hij dermate muzikaal en boeiend van de eerste tot de laatste noot, dat het voor de jury een unanieme beslissing was hem ook bij de drie besten te plaatsen. Wim Diepenhorst tenslotte (eveneens leerling van Rinus Verhage) speelde ook twee Bach-koralen als verplicht werk: „Durch Adam's Fall ist ganz ver- derbt" (met een mooie registratie in het pedaal) en de technisch moeilijke „In dir ist Freude". Als vrij werk speelde hij de eerste twee delen uit de 5 e Triosonate in C van Bach, het allegro wat aan de langzame kant, maar het largo zeer muzikaal en alles met een erg fijne toucher. En dat alles op 13- jarigejeeftijd! Zeer talentvol. (Volgend jaar hopen we deze drie organisten weer te horen spelen op een concert wat zij mogen verzorgen in de Bach-cyclus van de Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflak- kee. Dit als extra prijs). Behalve de drie voornoemde winnaars maakten ook met name Johan van Broekhoven uit Stellendam en de broers Hans en Kees Villerius uit Sommelsdijk met hun spel veel indruk. Vooral de laatste speelde een gave Passacaglia van J. S. Bach en er werd na afloop van de selectie druk gespeculeerd over de overigens moeilijk te beantwoor den vraag wie van de 15 deelnemers dan wel de drie besten zouden worden. Het was dan ook voor velen bepaald een verrassing toen de uitslag werd bekend gemaakt De jury (Bernard Winsemius en Jos van der Kooy uit Amsterdam) had terecht muzikaliteit en verfijnde techniek de voorkeur gegeven boven technisch ge weld en grote orgelwerken. Beide heren hadden zich prima van hun taak gekweten en deskundig en eens gezind hadden zij de punten gegeven voor registratie, voordracht, techniek en al gemene indruk. De drie winnaars: v. l. n. r. Wim van Nimwegen, Wim Diepenhorst en Jan Hage. 's Avonds het presentatieconcert Ber nard Winsemius opende het werk van (alweer) Johann Sebastian Bach; vooral de Fantasie in C, door de concertgever zelf voltooid, maakte indruk, feestelijke en fijne muziek. Vervolgens speelde Wim Diepenhorst het eerste deel van zijn Trio sonate, Wim van Nimwegen zijn beide Bach-koralen en Jan Hage de a-moll. Jos van der Kooy speelde vervolgens vier aardige venetiaanse dansen en tot slot een boeiende en stijvoUe improvisatie over „Merk tochhoe sterck". Een prachtig concert op een prachtig orgel, zo vond ook Burgemeester de Vos van Oostflakkee, die daarna de prijzen aan de drie winnaars uitreikte. \^^.^'*t^&X^^\^~,K^^^.^-'K,^^t^^kt.^>->:,^,^^>.^M^V.^*%^i Kijk nou 'es heel beminnelijk naar de fotograaf hadden we gevraagd. Nou en....? Zie 'es hoe de spanning was gebroken na die opmerking van dhr. Krijgsman. ;^x.^(.^'H^^«^^t.^^e^^t.^^«.^>^t-tf'^'-tf*^'.<^*>(.^^t.^^'.^x^^^^^«^^u^(.^M.^^t^ïv^X^v.^ Jos van der Kooy tenslotte blikte nog terug op het geheel van de dag, vond dat er een goede orgelcultuur heerst op de eilan den, bedankte voor de voortreffelijke or ganisatie en voegde nog toe dat het stu deren op kerkorgels voor de (amateur) organist van vitaal belang is en derhalve een beroep deed op de diverse kerk besturen hun orgels voor een summiere vergoeding voor die serieuze orgelstu- denten beschikbaar te stellen. De organisatoren, de Stichting Kerk concerten Goeree-Overflakkee i.s.m. de Vereniging van Orgelvrienden, kunnen terugzien op een zeer geslaagd evenement en hopen de organisten van Goeree-Over flakkee en Schouwen-Duiveland in fe bruari 1986 weer te ontmoeten op het 5e Amateur-Orgelconcours en dan maar ho pen dat er ook wat anders dan B ach wordt gespeeld....) Piet Westhoeve Goed tehuis gezocht voor Bobtail (reu), 16 mnd. Inl. mej. S. ten Braak, Specht 23, Sommelsdijk, tel. bereikbaar 01870-4880. c9 c3 13 1^ e a c3 - Vernielingen In de nacht van 16 op 17 oktober werden uit diverse telefooncellen te Ouddorp de geldcassettes door middel van verbreking ontvreemd terwijl uit een der cellen de gehele telefooninstallatie werd uitgebro ken en ontvreemd. - Alcoholcontrole In de nacht van vrijdag 19 op zaterdag 20 oktober werd iii de gemeente Goedereede een alcoholcontrole gehouden. Twee be stuurders van een personenauto kregen een proces verbaal daar hij vermoedelijk teveel alcoholische drank hadden genut tigd. - Aanrijding Zaterdagmiddag vond op de kruising van de Oosterweg met de Pr. Hendrikweg te Ouddorp een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Dhr. A. B. uit Oud dorp wilde vanaf de Pr Hendrikweg de Oosterweg oprijden doch had door de aan wezige beplanting niet voldoende zicht op het verkeer over de Oosterweg, hierdoor kwam hij op de kruising in aanrijding met de personenauto van dhr. J. T. uit Middel harnis. Op zaterdagmorgen vond op de Rijksweg 57 te Ouddorp een eenzijdig ongeval plaats. Dhr W. K. uit Ouddorp kwam na zijn nachtdienst naar huis gereden en viel al rijdende achter het stuur in slaap. Hier door geraakte zijn auto eerst in de berm en sloeg daarna over de kop waarna de auto over het wegdek naar de andere berm gleed en daar net voor een sloot tot stil stand kwam. De bestuurder kwam on gedeerd uit de auto. Het kerkelijk open jeugdwerk in Goede reede houdt zaterdag 27 oktober weer Open Deur voor jongeren van 16 jaar en ouder. In tegenstelling tot eerder gegeven infor matie is er deze avond geen programma, maar er wordt een z.g. ,,open avond" gehouden. Er bestaat volop de gelegenheid om bij te praten en elkaar in een ontspannen sfeer te ontmoeten. De „zolder" in „de Ark" bij de Herv. Kerk in Goedereede is vanaf half 8 open, toegang vrij. - Platen gevonden Bij de politie te Middelharnis zijn een aantal hardboardplaten aanwezig die wer den aangetroffen op de Langeweg aldaar. De platen zijn vermoedelijk van een auto gevallen. De verliezer kan zijn eigendom terughalen op het groepsbureau der rijks politie te Middelhamis. - Diefstal In de avonduren van 18 oktober j.l. wer den van een aantal inwoners van Middel harnis kleding, sleutels en geld ontvreemd vanuit de sportlokaliteit van de Van Gent- school te Sommelsdijk. De diefstallen werden gepleegd tijdens het sporten in de zaal. - Vernielingen Door een inwoner van Middelhamis werd aangifte gedaan van vernieling aan zijn personenwagen. Men had kennelijk over het dak van de auto gelopen, waardoor een schade ontstond van zeker 500 gulden. Tegen een inwoner uit Ooltgensplaat werd proces-verbaal opgemaakt omdat hij een ruit van een winkel op de Westdijk intrapte. Bij zijn aanhouding gaf hij ook nog een valse naam op. Ook hiervoor kreeg hij een procesverbaal. - Boot omgeslagen Op 20 oktober j.l. werd er een melding ontvangen dat er een schip in nood zou zijn bij de haven in Herkingen. Bij onder zoek bleek dat er een zeilboot was om geslagen en de mast van de boot vastzat in het zand. De rijkspolitie te water nam het bootje met de twee inzittenden op sleep en bracht ze in veilige" haven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1