I I Vivo Versmarkt Oester-stroper NIEUWS uit de kerken R. P. Boot afwezig 3 ha land Van der Velde I STOELEN vanaf 5, a Tafels, kastjes, dressoir, enz. I I Gemeente Oostflakkee I BEKENDMAKING Zaterdag a.s. Zeeuwse Dialectdag Elizabeth Adrie Stolk Nelly de Kreij Uit Grootmoeders tijd: Weststraat 39 Ouddorp Telefoon 01878 - 1686 Kinderkleding Kinderwagens Ledikantjes Speelgoed Campingbedje enz. Tweedehands hop Rectificatie FAMILIEBERICHTEN Loof den Heere, mijn ziel en al wat binnen in mij is. Zijn heiligen Naam. (Ps. 103 1) Met dank aan God en grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Wij noemen haar Liesbeth A. J. G. van Rossum J. van Rossum-Groothuis Janneke Hanneke 12 oktober 1984 Berkenlaan 7 3257 XA Ooltgensplaat en geven ti, mede namens wederzijdse ouders, kennis J:-: van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol- trekking zal plaats vinden op D.V. vrijdag 26 oktober a.s. om 14.00 uur in het gemeentehuis te Middelhamis. Wij willen Gods zegen vragen over ons huwelijk in een dienst die geleid wordt door ds. L. Quist, Herv. ij: predikant te Middelharnis. Deze dienst begint om 14.45 uur in de Ned. Hervormde kerk te Middel- hamis. Gelegenheid tot feliciteren: 's avonds van 19.30 tot lij 21.30 uur in verenigingsgebouw „De Hoeksteen", lij Ring, Middelhamis. Kinderreceptie van 17.00 tot 17.30 uur. Middelhamis, oktober 1984 g Molenstraat 6 Langeweg 92 Toekomstig adres: Rottenburgseweg 138, 3241 XE Middelhamis Met droefheid geven wij u kennis van het overlijden van mijn vrouw, onze moeder, schoonmoeder en lieve oma CORNELIA LUIJENDIJK echtgenote van Arie Boeter op de leeftijd van 6S jaar. Middelhamis: A. Boeter Dordrecht: J. A. Boeter Y. H. W. Boeter-Koeleman Sonja Suzanne Marijke Oud Beijerland: A. D. Boeter A. B. Boeter-Teeuw Michèle Yvette 14 oktober 1984 Juliana van Stolberglaan 12 3241 GL Middelhamis Gelegenheid tot condoleren van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur aan het woonhuis. De begrafenis is bepaald op donderdag 18 oktober a.s. om 14.00 uur op de algemene begraafplaats „Vredemst" te Middelhamis, vanuit het Herv. Verenigingsgebouw „De Hoeksteen", Ring 13 te Middelhamis, waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Heden is van ons heengegaan onze lieve schoon zuster en tante CORNELIA LUIJENDIJK echtgenote van Arie Boeter op de leeftijd van 68 jaar. Wij zullen haar in onze familiekring zeer missen. Sommelsdijk: C. Boeter Middelhamis: L. Peeman-Boeter Ph. van Eek-Boeter L. Boetej-v.d. Wende B. Boeter C. Boeter-Taaie neven en nichten Middelhamis, 14 oktober 1984 In vertrouwen op Gods rijke genade, geven wij U kennis dat plotseling van ons is heengegaan onze lieve zorgzame moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder ELIZABETH ZWEERUS weduwe van Robbregt Arensman in de gezegende ouderdom van 92 jaar. Wed. Joh. Kamerling-Arensman H. Arensman W. Arensman-van Sprang klein- en achterkleinkinderen 3243 AV Stad aan 't Haringvliet, 12 oktober 1984 Voorstraat 19 De begrafenis heeft plaats gevonden heden dinsdag 16 oktober nam. 2 uur, vanuit hetHerv. Ver enigingsgebouw. ^::::::rW::;::y::::«W:::W^ I DANKBETUIGING ■jij Voor de fele felicitaties en attenties die ik mocht ■ji: ontvangen op mijn 102de verjaardag zeg ik namens mijn kinderen iedereen hartelijk dank. Mevr. L. Blok-de Keizer •iij Rusthuis „de Goede Ree" Sommelsdijk Diep bedroefd maar dankbaar voor al de liefde, zorg en toewijding die wij allen van hem hebben mogen ontvangen, geven wij u kennis dat geheel on verwacht uit ons midden is weggenomen mijn dier bare man, onze geliefde vader ANTHONIJ VAN DER GROEF echtgenoot van Johanna Elisabeth van der Pas op de leeftijd van 37 jaar. J. E. v.d. Groef-v.d. Pas Johnny Sandra 12 oktober 1984 Rottenburgseweg 82, 3241 XD Middelhamis Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 20.00 tot 21.00 uur in de aula van het Verpleeghuis „De Samaritaan", Kon. Julianaweg59 te Sommels dijk. De begrafenis zal plaats vinden op woensdag 17 oktober a. s. om 11.00 uur vanuit de Lukaskapel van „De Samaritaan" op de begraafplaats „Vredemst" te Middelhamis. Zij die onze geliefde overledene de laatste eer willen bewijzen worden verzocht om 10.45 uur aanwezig te zijn in bovengenoemd gebouw. Tot onze grote droefheid is plotseling uit ons midden weggenomen onze geliefde broer, zwager en oom ANTHONU VAN DER GROEF echtgenoot van Johanna Elisabeth van der Pas A. van 't Hof-van der Groef L. B. van 't Hof Herman en Ella Addie Dirksland, oktober 1984 Met diep leedwezen geven wij u kennis van het nog onverwacht overlijden van onze beste vriend ANTHONIJ v.d. GROEF in de leeftijd van 37 jaar. Mogen zijn vrouw en kinderen gesterkt worden in dit zo zware verlies. Hij zal steeds in onze herinnering blijven voort leven. M. de Groot I. de Groot-den Boer Reina Gery Cora A. de Korte A. de Korte-de Penning Corry en Arjo Middelhamis, 12 oktober 1984 Het was voor ons ontstellend te worden bepaald bij het plotseling heengaan van „TOON" VAN DER GROEF Jarenlang was hij ons een dierbare vriend. We hopen zijn vrouw Joke en haar kinderen Johnny en Sandra tot steun te kuimen zijn in hun verdriet. Kommer en Elly van Lenten Jacqueline en Jolyn Middelhamis, 12 oktober 1984 Psalm 42 vers 1 Dankbaar voor alles wat hij in zijn zorgzame leven voor ons heeft betekend, delen wij u tot ons groot verdriet mede dat na een geduldig gedragen lijden van ons is heengegaan mijn innig geliefde man, vader en opa ARIE ROBUN echtgenoot van Ida van Oudenaren op de leeftijd van 73 jaar. Melissant I. Robijn-van Oudenaren Hellevoetsluis: A. Robijn J. Robijn-Bilkes Heleen Aria Conny Middelhamis: A. A. Nagtegaal-Robijn J. Nagtegaal Jeanette Arko Stellendam: A. Moerkerke-Robijn A. Moerkerke Manuela 3248 AL Melissant, 14 oktober 1984 Irenelaan 11 Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren aan het woonhuis woensdag a.s. van 16.00 tot 17.00 uur en van 19.30 tot 20.30 uuur. De begrafenis zal D.V. plaats hebben donderdag 18 oktober 1984 om 14.00 uur op de begraafplaats te Melissant. Aanvang rouwdienst thuis ca. 13.15 uur. Heden heeft de Heere, tot onze diepe droefheid, na een emstige ziekte, in de hope des eeuwigen levens, uit ons midden weggenomen mijn innig geliefde vrouw, onze beminde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, behuwdzuster en tante DINA NIEUWENHUIZEN echtgenote van Cornells Bakelaar eerder weduwe van Chr. van Veelen in de gezegende ouderdom van 82 jaar. Sommelsdijk: C. Bakelaar Rotterdam: J. Bakelaar M. Bakelaar-Krijtenberg Stellendam: D. Blokland-Bakelaar A. Blokland Arnhem: M. Driesse Sommelsdijk: C. M. v.d. Boogert-Bakelaar C. v.d. Boogert klein- en achterkleinkinderen 15 oktober 1984 Verzorgingshuis „De Goede Ree", Kraaiennest 240 Prinsesselaan 51, 3245 XN Sommelsdijk Gelegenheid tot condoleren donderdagavond van 20.00 tot 21.00 uur in de grote zaal van „De Goede Ree". De begrafenis zal D.V. plaats vinden op vrijdag 19 oktober a.s. om 11.00 uur op de algemene begraaf plaats te Sommelsdijk. Zij die onze geliefde overledene de laatste eer willen bewijzen worden verzocht om 10.30 uur aanwezig te zijn in bovengenoemde zaal, voor het bijwonen van de rouwdienst. Geen bloemen Met droefheid geven wij u kennis, dat na een langdurige ziekte van ons is heengegaan onze lieve broeder, zwager en oom JAN VAN DAM op de leeftijd van 78 jaar en 10 maanden. Ouddorp: N. M. Kalle-van Dam C. Heerschap-van Dam Stellendam: Joh. van Dam P. E. M. van Dam-v.d. Hoek P. van Dam J. Spuij-van Dam A. Spuij M. van Dam G. Hogchem-van Dam 3251 AP Stellendam, 14 oktober 1984 Mr. Iman Caustraat 13 Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur in „De Rank", Bosschieterstraat 6 te Stellendam. De begrafenis zal D.V. plaats vinden woensdag 17 oktober 1984 om 14.00 uur op de begraafplaats te Stellendam. Aanvang rouwdienst in „De Rank" ca. 13.15 uur. West-Achterweg 40 SOMMELSDIJK Telefoon 01870 - 5993 1 kg. RIBLAPPEN11,98 500 gram VARKENSFILET7,95 400 gr. SPECULAASBROKKEN.1,98 1 kg. COX ORANGE1,98 Enige en algemene kennisgeving Heden heeft de Heere plotseling uit ons midden weggenomen, de heer LEENDERT BROOSHOOFT weduwnaar van Aagje Verkerke in de gezegende ouderdom van 89 jaar. Ons van uw deelneming overtuigd houdend. Neven en nichten fam. M. van Broekhoven (ex. test), 14 oktober 1984 Briandlaan 2, Middelburg Correspondentie-adres: M. van Broekhoven, Vroonweg 22, 3247 CG Dirksland De begrafenis zal D.V. plaats vinden op donderdag 18 oktober a.s. om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Dirksland. Zij die de overledene de laatste eer willen bewijzen worden verzocht om 13.15 uur aanwezig te zijn in het Verenigingsgebouw „Rehoboth", Geldersedijk 3 voor het bijwonen van de rouwdienst. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in bovengenoemd gebouw. Geen bloemen ^llilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllji De burgemeester van Oostflakkee maakt ter vol- S doening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de ge- i 1 meenteraad in zijn openbare vergadering van 13 e september 1984 heeft besloten te verklaren, dat de h vaststelling van een bestemmingsplan voor de vol- gende percelen wordt voorbereid: 1 a. Achthuizen 86 te Achthuizen, kadastraal be- 1 kend gemeente Ooltgensplaat, sectie B, nrs. 5 I 1796 en 1797; 1 b. Prins Bemhardstraat 1 te Ooltgensplaat, ka- dastraal bekend gemeente Ooltgensplaat, sectie I A, nr. 2549. i De voorgaande percelen zijn nader aangeduid op de 1 i bij de besluiten behorende tekeningen. S i De besluiten liggen met ingang Van heden voor een s i ieder ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken van 5 1 de gemeentesecretarie. Voorstraat 31-33 te Ooit- i gensplaat, van 9.00 tot 12.00 uur. I OOLTGENSPLAAT, 15 oktober 1984 De burgemeester van Oostflakkee, I drs. C. M. de Vos. 5 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllii I Gemeente Oostflakkee I BEKENDMAKING i Toepassing van artikel 19 van de Wet Ruimtelijke I Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet Burgemeester en Wethouders van Oostflakkee ma- ken bekend, dat hun College voomemens is ver- 5 S gunning te verlenen aan: 1. P. Hameeteman, Past. van Luenenstraat 13, Achthuizen, voor de verbouw van een schuur op s het perceel Zandweg, Ooltgensplaat, kadastraal bekend gemeente Ooltgensplaat, sectie B, nr. I 186. I 1 2. F. Smit, Kon. Wilhelminakade 117 te IJmuiden, voor de uitbreiding van een berging op het perceel Havendijk 10, Park Weipolder, bunga- i low nr. 18 te Ooltgensplaat. i 3. De Ruiters Bakkerij B.V., PieterBiggestraat 43 te Ooltgensplaat, voor de bouw van een koek- fabriek op het perceel, gelegen aan de Dorpsweg te Ooltgensplaat 4. L. Spek, Dordtselaan 131B te Rotterdam, voor 1 de verbouw van de recreatiewoning nr. 30, Park E Weipolder, Havendijk 10 te Ooltgensplaat 5. J. J. Neels, Pr. Bemhardstraat 1 te Óoltgens- 2 plaat voor de bouw van een tuinkas op het perceel Pr. Bemhardstraat 1 te Ooltgensplaat 6. W. Snoek, Achthuizen 86 te Achthuizen, voor de bouw van een tuinkas op het perceel Acht- huizen 86 te Achthuizen. Het eerstgenoemde bouwplan is in overeenstem- ming met het ter plaatse geldende bestemmings- plan, terwijl de overige bouwplannen daarmee in strijd zijn. Afgifte van de vergunningen kan echter mogelijk worden gemaakt door middel van toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening in combinatie met artikel 50, lid 8 van de Woningwet, aangezien voor de onderhavige percelen voor- S bereidingsbesluiten zijn vastgesteld door de Raad. Met uitzondering van bouwplan nr. 3 kunnen de bouwvergunningen zonder tussenkomst van Gede- puteerde Staten verleend worden, omdat de bouw- werken een geringere omvang hebben dan 60 m^. In verband met het vorenstaande liggen de bouw- plannen met ingang van 23 oktober 1984 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecre- tarie. Voorstraat 31-33 te Ooltgensplaat 's mor- 1 gens van 9.00 tot 12.00 uur. Eventuele bezwaren dienen binnen deze termijn schriftelijk bij hun College te worden ingediend, geadresseerd: Postbus 25,3257 ZG Ooltgensplaat I OOLTGENSPLAAT, 15 oktober 1984 Burgemeester en Wethouders van Oostflakkee, S de burgemeester, drs. C. M. de Vos. de secretaris, H. W. de Vries. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiF Een boete van 300,kreeg de Ant werpenaar J. M. P. E. S., omdat hij twee landgenoten G. S. J. van K. uit Leuven en M. A. L. van den H. uitAnerlecht/500,- in het vooraitzicht had gesteld als ze voor hem een bepaalde hoeveelheid oesters uit de Grevelingen wilden opduiken. Toen ze voor een waarde van 150,hadden verzameld greep de politie in. De kanton rechter in Zierikzee veroordeelde ook hen tot ieder 60,boete, maar hun duik- uitmsting, die ook in beslag genomen was, kregen ze temg. NED. HERV. KERK Beroepen te: Ochten, D. M. v.d. Linde te Oudewater. Bedankt voon Capelle a.d. IJssel en Brakel, G. v.d. End te Kampen; Goede- reede, B. J. van Vreeswijk te Zetten- Andelst. Aangenomen naan Schoonhoven, P. de Jager te Oude Tonge; Woudenberg, H. Visser te Katwijk aan Zee. Bevestiging dr. Vreekamp als sekr. Raad van Kerk en Israëh Prof dr. J. M. Hasselaar bevestigde „leerling" dr. Vree kamp tot sekr. van de Raad voor kerk en Israël met Psalm 117. Dr. Vreekamp preekte aansluitend uit Romeinen 157- 13. In dit gedeelte wordt Psalm 117 geciteerd. Toegelaten tot de Evangeliebediening en beroepbaar gesteld: D. Boer, Limoe- venstrasse 26,1 Berlijn 45 (B.R.D.); J. J. Sijl, Amhemseweg 74a te Leusden; P. J. Eekhout, Diedericklaan 37b, Driebergen; K. H. W. Klaassens, Dorpsstraat 121, Vriescheloo. 4: 4: H: GEREF. KERKEN Beroepen te: Marknesse, J. Katerberg kand. aldaar, die dit beroep heeft aange nomen; Opende (Gr.) E. A. Broekema, kand. te Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling: S. Karreman, Mar tin Luther Kinglaan 604 te Diemen; E. v.d. Sluis, Pinksterbloem 25 te Kampen. GEREF. KERK (VRIJGEMAAKT) Beroepen te: Leerdam, D. W. L. Krol te Zwolle; Drachten-Zuid-Oost voor miss. dienst op Kalimantan Barat(Indon.) G. J. van Enk, kand. te Spakenburg; Groningen N. (miss. dienst op Irian Jaya) G. J. van Enk, kand. te Spakenburg. Aangenomen naan Uithuizermeeden, H. M. Smit te Delfzijl; Hattem, F. v.d. Pol, te Kralingse Veer - Krimpen a.d. IJssel. Beroepbaar: J. Boersma, Voorstraat 46' te Kampen. 'afhaalprijs per liter Zandpad 30 Middelharnis Tel. 01S70 - a014 Grote sortering West-Achterweg 40 SOMMELSDUK Tel. 01870 - 5993 huisarts te Dirksland NIET van 15 tot 22 oktober maar van 22 tot 29 oktober te huur aangeboden voor de teelt van tulpen. Tel. 01870 - 4148 Zaterdag a. s. wordt de Zeeuwse D ialect- dag 1984 gehouden in „De Vroone" te Kapelle. Op deze dag waarop 250 aanwezigen afkomstig van Goeree-Overflakkee en Zeeland, doch soms ver in het land wo nend, zich verzamelen om hun eigen dia lect te spreken, zal als vierde in de reeks „Regioklanken in het Zeeuws Dialect" het boek „Dialect op Noordbeveland" aangeboden worden aan de waamemend Commissaris van de Koningin in Zeeland Mr. J. P. Boersma. De aanbieding zal om ongeveer 11.15 uur plaats vinden. CHRISTELIJK GEREF. KERKEN Tweetal te: Aalsmeer, H. Biesma te Apeldoorn-O. en A. v.d. Veer te Zwolle. Drs. Joh. Kruis afgezet als predikant Uit het orgaan van de Chr. Geref Kerken in Nederland blijkt dat drs. Joh. Kmis (49 jaar), predikant van 's-Hertogenbosch sinds 13 september 1984 geen predikant meer is in bovengenoemd kerkverband. De klassis Utrecht is tot deze stap over gegaan; één van de twee boeken van drs. Kmis, getiteld: „Het leven wint", heeft in de Chr. Geref Kerk veel stof doen op waaien. De leer der verzoening staat in deze diskussie centraal. Drs. Kmis blijft wel lid van de Chr. Geref Kerken. Ds. J. Tamminga (74 j.) em. pred. van de Free Reformed Church in Canada en Noord-Amerika is overleden: OP 9 ok tober is in zijn woonplaats Burlington in Canada overleden ds. J. Tamminga. Hij werd 74 jaar. De overleden predikant ontving nog les van de hoogleraren Wisse, v.d. Schuit en L. H. v.d. Meiden. Hij diende de gemeenten van Harderwijk, Enschede (2 x), Rotterdam-C en Chattam in Ontario. 4: H: GEREF. GEMEENTEN Bedankt voon Beekbergen, J. C. West- strate te 's-Gravenpolder; Gouda en Haamstede R. Boogaard te Leiden; Bos koop en Kapelle-Biezelinge, J. J. van Eckeveld te Zeist; Scherpenzeel G. Mouw te Genemuiden; Borssele J. Koster te Klaaswaal; Hoofddorp, M. Mondria te Waardenburg. Tweetal te: Ouddorp, R. Boogaard te Leiden en J. Mijnders te Veenendaal.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 4