Vervoer schoolkinderen Langstraat praktisch en financieel geregeld Politieberichten Bij het oogsten wordt geen uur verloren Politiebericliten „Soli Deo Gloria" 60 jaar Y.f.C. koffiebar De Zwarte Pion Kerknieuws Ger. Gemeenten Kinderzegelaktie Begroting Goedereede aangeboden Concert t.g.v. 50 jaar E.M.M. Werkloosheid op Goeree-Overflakkee wat gedaald Jaarverg. Gehandicaptenzorg Middelhamis Goedereede Toezending girokaarten deei iii gaat normaai door Uitslagen Damvereniging „Denk en Zet" Extra kerkdiensten POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 339? Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Raad Oostflakkee: In de jl. donderdagavond gehouden raadsvergadering heeft de gemeente raad zij het na ampele discussie ingestemd met een vergoedings regeling zoals die door het College was voorgelegd. Het gaat in deze om een tegemoetkoming aan die ouders in de Langstraat wier kinderen het basisonderwijs in Oude Tonge volgen en aan wie voor het vervoer per maand per kind 95,in rekening wordt gebracht. Het deed de raad deugd dat thans een vergoedingsregeling kon worden bespro ken nadat de ouders daarin tot dusver moesten worden teleurgesteld. In de toelichting voerde het College wellicht ten overvloede aan dat de gang van zaken tot dusver niet bleek te voldoen, mede vanwege de kosten die het school- vervoer voor de ouders met zich mee brengt Het vervoer gebeurt door een particulier vervoersbedrijf. Het College heeft nu evenwel kontakt opgenomen met de busmaatschappij Z.W.N, in welk gesprek het mogelijk is gebleken dat de busmaatschappij de schoolkinderen uit de Langstraat naar Oude Tonge v. v. vervoert, zelfs al vanaf 1 november a.s. Het vervoer zal als groepsvervoer wor den aangemerkt, dat wil zeggen, dat alleen de schoolgaande kinderen, die een school in Oude Tonge bezoeken, gebruik mogen maken van deze bus. Hiertoe dienen dan regelingen getroffen te worden. De kosten van dit vervoer bedragen 50,— per dag (exclusief B.T.W.). Krachtens de wettelijke voorschriften dient de gemeente dan een bijdrage te vragen naar rato van het inkomen en de werkelijke vervoerkosten, willen de voor de gemeente blijvende kosten declarabel zijn bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, zulks evenwel met uit zondering van de kosten voor de kleuters. Het College is van mening, dat géén bijdrage dient te worden gevraagd naar rato van de werkelijke vervoerkosten, maar naar rato van de kosten openbaar vervoer, indien in de Langstraat gebruik zou kuimen worden gemaakt van zulk vervoer. Dit tarief is bij gebruikmaking van een zogenaamd ster-abonnement: a. voor kinderen van 4 t/m 9 jaar/28,50 per maand; b. voor kinderen van 10 t/m 18 jaar 32,per maand. De kosten van het vervoer bedragen ca. 1.000,per maand, d.w.z. ca. Het College van B en W heeft de raadj.l. donderdagavond de gemeentebegroting 1985 aangeboden. De begroting sluit met een post Onvoorziene van 182807,10. Er worden geen opzienbarende belasting voorstellen gedaan; slechts worden trend matige verhogingen voorgesteld. De raad hoopt op 15 november de Alge mene beschouwingen te houden waarvan in de donderdagavond gehouden raads vergadering werd gehoopt dat die gerich ter en daarmee wellicht korter dan die in de voorgaande jaren zullen zijn. Die wens bleek de vader van sommiger raads leden gedachte; ook die van dhr van Gurp wiens beschouwing vorig jaar vooral in lengte uitmuntte. Meerderen gingen daar overigens aan mank. Voor het College betekende het de noodgedwongen produk- tie van een antwoordenreeks van meer dan 75 pagina's! De vaststelling van de begroting vindt plaats op 29 november. DEN BOMMEL Het 50-jarig bestaan van de Muziekver. E.M.M. (Eendracht Maakt Macht) zal a.s. zaterdag tijdens en met een groot jubileumconcert worden herdacht. Het wordt geopend met een mars door het dorp, 's middags om 2.00 uur, door de drumband „Avec Esprit" uit Ouddorp, gevolgd door een concert optreden in het Verenigingsgebouw „de Bommelstee". Vrijwel alle muziekgezelschappen van Goeree Overflakkee zullen zich in het verloop van de dag laten horen, te be ginnen met „Vooruit" uit Oude Tonge, „Sempre Crescendo" uit Middelhamis- Sommelsdijk; beide in het middagpro- gramma; Het avondprogramma begint om 7 uur met een optreden van „Apollo" uit Nieuwe Tonge, vervolgens „ApoUo" uit Goedereede, „de Hoop" uit Stellendam en ten besluite, om 21.15 uur een uit voering door het jubilerende E.M.M, en het optreden van enkele majorette pe lotons. 10.000,per schooljaar. Wij gaan er vanuit dat ca. 6.000,per jaar door de ouders wordt opgebracht, waardoor in 1984 ca. 800,ten laste van de ge meente zal blijven, bij vervoer van ge middeld 20 kinderen. Volgens de in maart jl. vastgestelde ver ordening ex artikel 13 van de Lager onderwijswet 1920, kunnen de ouders van de lagere school-leerlingen nog een be roep doen op een tegemoetkoming in de vervoerkosten dus naar het niveau van de kosten van een abonnement voor het openbaar vervoer), maar B en W ver wachten dat wellicht nog slechts in een zeer beperkt aantal gevallen een dergelijke tegemoetkoming kan worden verleend. De bewuste vergoedingsregeling heeft niet betrekking op het vervoer van kleu ters, die overigens wel van de vervoers- mogelijkheid gebruik mogen maken. De aan de ouders betaalde tegemoetkoming is voor 80% declarabel. B en W merken volledigheidshalve nog op, dat niet overzien kan worden of vanuit andere delen van de gemeente te zijner tijd eveneens gevraagd zal worden om de organisatie van schoolvervoer. Dit bete kent dat ook niet bekend is wat daarvan eventueel de financiële gevolgen zullen zijn. Elk verzoek zal overigens op zijn eigen merites beoordeeld moeten worden. Samenvattend stelde het College de raad voor in te stemmen met de gesuggereerde schoolvervoersregeling voor de Lang straat en voor 1984 een krediet van 2.000,beschikbaar te stellen. Aan inkomsten (bijdrage ouders) zal hier een bedrag van ongeveer 1.200,tegen over staan. Zij gaf de raad verder in overweging, de bijdrage van de ouders volgens het tarief van het openbaar ver voer met terugwerkende kracht bij het begin van het schooljaar te laten ingaan. De dan voor de gemeente blijvende bruto- kosten ca. 2.400,tegenover staat. Het totaal benodigde krediet voor 1984(1985 en volgende jaren wordt in de gemeente begroting verwerkt) bedraagt derhalve 5.600,— In de septembermaand is op Goeree- Overflakkee de werkloosheid wat afge nomen, van 1401 eind augustus tot 1292, zijnde 10,9% van de beroepsbevolking per eind september. Uit het overzicht van het gewestelijk Arbeidsbureau blijkt dat Oostflakkee met 18,4% het grootste werkloosheidspercen tage heeft, vervolgens Dirksland met 17,2%, Middelhamis 16,0% en Goede reede is het laagst met 13,4%. De aan tallen werklozen (zowel mannen als vrou wen) zijn in Dirksland 220, in Goede reede 269, in Middelhamis 464 en in Oostflakkee 339. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling C3 01870-3477 m DD Oostflakkee Allcoholkontrole. Tijdens een gehouden kontrole werd in de nacht van woensdag op donderdag 1 inwoner uit Ooltgensplaat geverbaliseerd ter zake het besturen van een personen auto onder invloed van alkohol. Voor een technisch onderzoek werd de feuto in be slag genomen. Een andere automobilist, een inwoner van Den Bommel, kreeg een rijverbod opgelegd. Diefstal brandblusser Door de woningbouwvereniging Beter Wonen in Ooltgensplaat werd aangeifte gedaan van diefstal van een brandblusser vanuit de hal van de bejaardenwoningen aan de Emmastraat. Een onderzoek naar de dader(s) wordt ingesteld. STAD AAN 'T HARINGVLIET Zaterdag 27 oktober a.s. hoopt het Chr. Gem. Zangkoor „Soli Deo Gloria" te Stad aan 't Haringvliet haar 60-jarig jubi leum te vieren. Zij nodigt alle oud-leden en belangstel lenden uit om 's middags naar de receptie te komen. Deze wordt gehouden van 15.00 tot 17.00 uur in „'t Trefpunt" te Stad aan 't Haringvliet, 's Avonds wordt er een con cert gegeven in de Ned. Herv. Kerk te Stad aan 't Haringvliet. Aanvang 20.00 uur. Medewerking hieraan verlenen: Chr. Gem. Zangver. „SoHDeo Gloria" te Stellendam. Sopraansoliste: Pie van Huizen. Altsoliste: Huibertha Kievit. Trompet: Hans Kom. Orgel: Marjan van Neuren. Algehele directie; Cor van den Heuvel. Iedereen is van harte welkom. Toegang is vrij. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Jaarvergadering van de afdeling „Goeree Overflakkee" van de ver eniging „Gehandicaptenzorg van de Gereformeerde Gemeenten". De jaarvergadering van onze afdeling zal D. V. 17 oktober 1984 gehouden wordenig in het verenigingsgebouw van de Gerefor meerde Gemeente te Dirksland, Gelderse- dijk 1. Aanvang 19.30 uur. - Rijverbod Op 12 oktober j.l. werd tegen een inwoner van Dirksland proces-verbaal opgemaakt omdat hij onder invloed van alcohol een auto bestuurde. Van hem werd een bloed proef afgenomen en hij kreeg een rijverbod van acht uur. - Inbraak Op 13 oktober 1984 bleek dat er te Melissant in twee zomerwoningen was in gebroken. Uit de woningen werd een kleu ren tv., een cassettedeck, een pickup, een heggenschaar en een electrische graskant- knipper ontvreemd. - Vechtpartij Op 14 oktober j.l. ontstond er een vecht partij op het Vingerling. Twee inwoners van Middelhamis werden mishandeld door twee inwoners van Oude Tonge en een inwoner van Nieuwe Tonge. Een der mishandelden moest zich onder dokters behandeling stellen. Hij bleek twee slag aderlijke bloedingen aan zijn hoofd te hebben. Hij werd later behandeld in het ziekenhuis te Dirksland. - Diefstal duindoorns Tegen een inwoner van St. Willebrord werd proces-verbaal opgemaakt terzake diefstal van duindoomtakken. De man was in de vroege ochtend in de duinen bij Ouddorp bezig met het snijden van deze takken en had al een vrij grote hoeveelheid klaar liggen om mee te nemen. - Diefstal voertuigen In de nacht van 9 op 10 oktober werd vanaf de Kabbelaarsbank een zeswielige vrachtauto, M.A.N, diesel ontvreemd. In dezelfde nacht werden ontvreemd: Vanaf de Roggedijk te Goedereede, een landbouwtraktor, merk Ford, blauw van kleur en vanaf een veld aan de Zuidhaven- dijk, een dieplader merk Pacton, twee- assig, achtwielig, oranje van kleur. Het is waarschijnlijk dat tussen de dief stallen van deze voertuigen verband be staat. Door de politie wordt een uitgebreid on derzoek ingesteld. Een ieder, die i.v.m. deze diefstallen iets verdachts heeft waargenomen, wordt ver zocht telefonisch of persoonlijk kontakt op te nemen met het groepsbureau der Rijks politie te Ouddorp, tel. 01878 - 1244. Aanrijding Op de kruising Rijksweg 57 - Groene Dijk te Ouddorp vond een ongeval plaats tus sen een personenauto en een motorrijder. De motorrijder die op het gras naast de rijbaan aan het crossen was, schoot de rijbaan op en een aanrijding volgde. De bestuurder van de motor werd gewond en per ambulance overgebracht naar het zie kenhuis te Dirksland. Nadat sinds eind vorige week de buien uitbleven en er zelfs prachtig herfstweer voor in de plaats is gekomen, zijn de boeren en de loonbedrijven met alle beschikbare mankracht en materieel aan de slag gegaan. Niet alleen in de wetenschap dat de oogstwerkzaamheden drie a vier weken zijn verlaat, óók in het vooruitzicht dat voor morgen woensdag opnieuw regen is aangekondigd. Het oogsten, het rooien van aardappelen en suikerbieten verloopt overigens nog uitermate moeizaam. „Het gaat zwaar en stroef' zo werd verklaard vanuit een loonbedrijf waar gewerkt wordt van 's morgens zes tot middernacht. De loonbedrijven worden momenteel overspoeld met opdrachten maar, tot hun spijt moeten ze vaststellen dat het niet hard kan gaan. De grond is nog te nat en het zou nog minstens een week droog weer moeten blijven om de velden goed berijdbaar te maken. Met het rot in aardappelen valt het rond Middelhamis mee; produkten op lichtere grond in Oostflakkee lijken meer onder het overvloedige vocht te hebben geleden. Staatssecretaris Scherpenhuizen (Ver keer en Waterstaat) zal de toezending van de accept-girokaarten voor de betaling van deel III 1985 niet stopzetten. Hier mee reageert de staatssecretaris afwijzend op een verzoek van de ANWB. De bond had erop gewezen, dat in het bedrag van 22,50 voor deel III in totaal twee gulden is verwerkt, als bijdrage aan de kosten voor de komende keuring van personen wagens. In werkelijkheid gaat het hier om de kosten die de Rijksdienst voor het Wegverkeer in dit jaar reeds heeft ge maakt bij de vóórbereiding van deze keu ring. Reeds bij de begroting van 1982 werd door de Kamer ingestemd met een bedrag van 5 miljoen als voorbereiding op de keuring van personenwagens. Dit geld was nodig voor onder meer werving en opleiding van personeel, huisvesting en het opzetten van een geautomatiseerd keuringsregister. Het geld werd bijeen gebracht door één gulden opslag op de kosten van deel III. Met het voortschrijden van de voor bereiding en het naderbij komen van de keuring zelf (volgens de planning wordt begin 1985 met de keuring gestart), werd op de begroting van 1983 een aanvullend bedrag aan bijkomende kosten voorzien. De extra heffing, die dit nodig zou maken ging toen echter niet door. Thans is dit bedrag wel nodig voor de in 1984 gemaakte voorbereidingskosten. Zodat nu in totaal 2,wordt bijbetaald. GOEDEREEDE Jeugdclub „Het Haventje" De jeugdclub „Het Haventje" houdt a.s. zaterdagavond weer een Bingo-avond, om 7.15 uur op de gebruikelijke plaats. OOLTGENSPLAAT Wijziging zitting zuigelingenbureau Op de woensdagen 17 en 31 oktober en 7 november zal het zuigelingenbureau in het wijkgebouw aan de Lindenlaan zitting houden van 3 tot 4 uur nam. inplaats van 2 tot 3 uur. Bijbelkring Heden dinsdagavond om 8 uur komt de Bijbelkring weer bijeen o.l.v. ds. K. van Meijeren. Behandeld zal worden de brief van Paulus aan de Efeziërs, hoofdstuk 1 De plaats van samenkomst is „Elthato". Jeugdraad De hervormde jeugdraad komt bijeen woensdag 17 oktober des nam. 7.30 uur in „Elthato". Zaterdag 20 oktober is er een koffiebar met dit keer een optreden van het duo Roelof en Conny Naves. Met zang en dia's hopen zij een fijn programma te brengen en natuurlijk is iederéén van harte welkom. De koffie staat klaar! Datum: zaterdag 20 oktober. Plaats: Oostdijk 33, Sommelsdijk Tijd: 20.00 uur. Toegang vrij!!! Uitslagen Damvereniging „Denk en Zet" Sommelsdijk/Middelhamis d.d. 15 ok tober 1984. Afdeling I A. Knape - C. Spee0-2 J. van Hoorn - J. Dekker1-1 H. Verolme - B. Vis0-2 H. Koese - I. Mackloet1-1 Afdeling II J. Verbiest - I. Koese0-2 W. Vroegindeweij- S. Hoogzand1 - 1 F. Noordijk - C. Polder1-1 M. Klink - J. Lodder1-1 C. v.d. Bos - A. Verolme2-0 Afdeling III J. HoUeman - Joh. van HoornO - 2 T. van Brussel - N. Kievit1-1 L. Taaie - J. Kamp1-1 A. Krijgsman - M. van Lente1-1 A. v.d. Sluijs - N. Quispelafgebr. L. van Erkel - A. Campfens0-2 Afdeling IV G. Zaaijer- J. Gebuis0-2 J. Groenendijk - M. Breeman0-2 J. de Rooij - C. v.d. Groef0-2 L. Kievit - R. Jacobs2-0 H. Noordijk - H. Schellevis1-1 SOMMELSDIJK Uitslagen kompetitie De Zwarte Pion dd. maandag 8 oktober 1984. Groep 1: E. Verbeek - M. VerolmeVi - Vi W. Markwat - G. de JagerO - 1 J. Dupree - W. Peemanafg. J. Boeter - C. J. SmitVi - Vi R Faasse - T. C. Prooijen'/4 - Vi Groep 2: F. Nijman - Marel1 - O Wulp - Noordijk1 - O H. K. Smit - V. Bracht1 - O Tieleman - VosVi - Vi Poortvliet - E. NijmanO - 1 P. Lesuis - v. Lint1 - O RS.B. wedstrijd: Volmac4-De Zwarte Pion 5'/i - AVi MIDDELHARNIS: Voor beroep bedanlct Ds. N. W. Schreu- der van Goes heeft voor het op hem uitgebrachte beroep bedankt. DIRKSLAND: Bedankt Ds. A. Hoogeriand bedankte voor de op hem uitgebrachte beroepen van Bameveld, Oud Beijeriand, Naaldwijk en Hilversum. Ds. Hoogeriand moet nog beslissen voor de beroepen van Terwolde de Vecht, Leerdam en Meeuwen. OUDDORP: Beroepen: Uit het door de kerkeraad gestelde tweetal ds. R Boogaard en ds. J. Mijders van Veenendaal werd laatstge noemde beroepen. OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur ds. B. van der Heiden, Woerden. NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds.A. F. Honkoop van Zwijn- drecht. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. B. Reindefs van Hardinx- veld-Giessendam. MELISSANT De leerlingen van de vijfde en zesde klas van de Prins Willem Alexanderschool zijn de afgelopen weken op pad geweest om bestellingen op te nemen voor mapjes kaarten en kinderzegels. Ze hebben het geweldige bedrag van/2372,50 bij elkaar gebracht! OOLTGENSPLAAT „Open dag" Bejaardenwerk Zaterdagmiddag 20 oktober a.s. van 13.30 - 19.00 uur in 't Centrum, van Weelstraat 10, Ooltgensplaat. Aktiviteiten: - soosgroep en houtsnij groep presenteren en verkopen eigen werk; - om 14.00, 16.00 en 18.00 uur diaver toning van aktiviteiten van ouderen - tentoonstelling van pentekeningen, mi niatuur stoommachientjes e.d. van de modelbouwvereniging Flakkee; - demonstratie van houtsnijden, figuur zagen en droogbloemenverwerken; - om 15.30 uur optreden van de muziek vereniging U.D.I.; - start van de biljartgroep door in gebruik nemen van het nieuwe biljart tijdens de Open Dag gratis biljarten; intekenlijst aanwezig. En verder: een verloting, rommelmarkt en koffiehoek. Verkoop van bloemen, stekjes, door de soosgroep gemaakte „kruukplaetjes", brokken en wafels. ca C3 c3 a e a o

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1