Politieberichten Nieuwe Openbare School te Middelliarnis l(reeg toepasselijl(e naam kmn^ Extra vrijzwemmen herfstvakantie Tl M^I-ifS^ Oostflakkee Goedereede EO Jongerendag „Inloop-avond" O.L. School Sportfondsenbad Numansdorp JAC. DE GAST J. J. Frinsel in de Open Deur Distriktsverg. Jeugdver. Ger. Gemeenten te Middelharnis Radio-zendapparatuur in beslag De nieuwe SAAB 90 is uit Verkoping Herv. Meisjesver. Nationale springwedstrijden Gymnastiel(vereniging S.S.S. Nieuwe Tonge 57 e Jaargang DINSDAG 9 OKTOBER 1984 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond No. 5336 ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief - Visstropery Terzake van het stropen van vis d.m. v. een fuik is de 20-jarige J. van der W. uit Ooltgensplaat geverbaliseerd. De ver dachte had reeds een aantal palingen gevangen: deze dieren zijn teruggezet ter wijl de fuik in beslag genomen werd. - Mishandeling van huisarts Tegen een inwoner van Ooltgensplaat is proces-verbaal opgemaakt omdat hij de huisarts Kramer had mishandeld. De ver dachte, de 32-jarige P. A. T. van der V. was het niet eens met de wijze van be handeling van zijn vriendin door de arts, waarna hij zich boos maakte en de arts mishandelde. De laatste is opgenomen in het ziekenhuis te Dirksland. - Baldadigheid Zondag bleek dat waarschijnlijk de jeugd in Sluishaven de fietsenrekken van het café de Branding van de dijk had af gegooid. Ook een aantal balken volgdi^n. Naar de dader(s) wordt een onderzi ek ingesteld. - Inbraak in slagerij In de middag/avond/nacht van 2 op 3 oktober is ingebroken in slagerij Spaay te Oude Tonge. De dader(s) hebben zich toegang tot het pand verschaft waarna de kassa werd meegenomen. Deze werd door scholieren teruggevonden zonder dat er iets uit ontvreemd was. Onderzoek wordt ingesteld. - Diefstal geld Door een inwoner van Achthuizen werd aangifte gedaan van diefstal van geld vanuit een tas welke hing aan de deur knop. Het geld was bestemd voor de leve rancier van de leesmap. - Diefstal gasolie In de nacht van 1 op 2 oktober werd ten nadele van de firma's Van Oord en Har tens, welke werkzaamheden verrichten op de Kabbelaarsbank te Ouddorp, een to taal van 7000 liter gasolie ontvreemd. - Eenzijdig ongeval Op zaterdag 6 oktober raakte een per sonenauto, bestuurd door dhr. J. K. uit Ouddorp op de Provincialeweg 114, ter hoogte van boerderij Korenlust in de slip en vervolgens op het dak in een sloot. Een voorbijgaande bestuurder, die dit had zien gebeuren, meldde dit ongeval onmiddel lijk bij de politie en een arts en deelde daarbij mede, dat er vermoedelijk nog meerdere zwaar gewonden in de auto zouden zijn. Enkele politiewagens en 2 ambulance's vertrokken onmiddellijk naar de plaats van het ongeval. Na een aktie in en onder de auto en in de sloot bleek, dat er gelukkig niemand meer aan wezig was. Na enige tijd meldde de be stuurder zich vanuit een woning, waar hij naar toe was gelopen om de politie te waarschuwen. De bestuurder kon zonder hulp van arts of ambulance zelf weer naar huis. - Surfer vermist Op zaterdag 6 oktober bleek dat de 29- jarige D. S. Nihm uit West-Duitsland, tijdens het surfen op het Grevelingen- meer, werd vermist Onmiddellijk werd een zoekaktie gestart met de Rijkspolitie te water en de reddingsmaatschappij. Na een uur zoeken meldde de surfer zich zelf Na pech op het water, had hij zich door een zeilboot weer naar de kant laten brengen. - Dierenkwelling Wederom werden er bij de Haringvliet- sluizen 2 vissers bekeurd terzake het vis sen met dreggen. Bij deze manier van vissen werden de vissen met de dreggen aan het lichaam geslagen en zo uit het water getrokken. Het spreekt voor zich dat hierdoor meerdere vissen gewond van de Op D.V. vrydag 12 oktober wordt te Middelharnis een distriktsvergadering be legd door de jeugdverenigingen -1-16 van de Ger. Gemeenten van het distrikt Flak- kee. Op deze bijeenkomst zal de heer I. A. Kole spreken over het thema: „Met het oog op de toekomst". Door middel van een Bijbelstudie (Titus 3:11 t/m 14) zal dit thema nader uitgewerkt worden. Deze distriktsvergadering zal dienen als voorbereiding op het jongerenkongres te Utrecht op D.V. zaterdag 20 oktober. In de Jaarsbeurskongreszaal zullen twee le zingen gehouden worden over het thema Leven in een komputertijdperk" door prof Dr. Ir. Blaauwendraad en ir. B. van der Vlies. Verder zal in „workshops" allerlei infor matie gegeven worden. De distriktsbijeenkomst van a.s. vrijdag avond 12 oktober wordt gehouden in het verenigingsgebouw van de Ger. Gemeen te te Middelhamis. Aanvang kwart voor acht. Alle belangstellenden, jongeren èn oude ren zijn hartelijk welkom! D.V. zaterdag a.s. isdejongerendaginde Jaarbeurshallen te Utrecht. Het EO-co- mité Goeree Overflakkee organiseert een busreis naar deze bijeenkomst. U kunt zich nog opgeven voor deze busreis bij fam. J. de Keizer, Specht 2, Sommelsdijk, tel. 01870 - 3620. Kosten 17,50 per persoon. MIDDELHARNIS Morgen woensdagavond wordt in de nieuwe openbare school aan de Marijkestraat een zgn. in loop-avond" gehouden. Ieder die de prachtige nieuwe school wil be kijken is op deze avond, van 7 tot 9 uur hartelijk welkom. OUDDORP Tweetal Tot het beroepen van een predikant heeft de kerkeraad van de Ger. Gemeente te Ouddorp het volgende dub beltal gesteld: Ds. R. Boogaard te Leiden en ds. J. Mijnders te Veenendaal. Extra kerkdienst Ger. Gemeenten OUDDORP- woensdagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland. OOLTGENSPLAAT Gesprekskring Heden dinsdagavond om 8 uur komt o.l.v. ds. K. van Meijeren de Gesprekskring in „Elthato" bijeen. Het onderwerp dat ge houden zal worden gaat over „Het ge bed". Een ieder is van harte welkom. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag Woensdag 10 oktober DV. des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardenmiddag gehouden worden. dreg weer in het water vallen en pas later aan hun verwondingen dood gaan. Tegen beide vissers werd proces-verbaal op gemaakt en tevens werden de hengels en dreggen inbeslaggenomen. Telefoon 01865 - 1822 Maandag---- Dinsdag ..11.00- ..12.00- 15.30 uur 15.30 uur Een uitstekende gelegenheid om kennis te maken met onze Woensdag Donderdag Vrijdag ..11.00- ..11.00- ..11.00- 15.30 uur 15.30 uur 15.30 uur superwaterglijbaan van maar liefst 26 meter. eeStjeS 7,— per persoon; even 01865 - 1822 bellen. Cursus moeder/peuter tot 4 jaar inlichtingen aan de kassa. Watertemperatuur tijdens deze cursus 30° C. ledere dinsdagmiddag van 13.45 - 15.45 uur meer bewegen voor ouderen. Watertemperatuur 30° C. ledere maandagavond trimzwemmen van 20.15 - 21.00 uur. MELISSANT Tijdens een algemene controle van de rijkspolitie te Dirksland in samenwerking met de Radio Controledienst van de PTT is van een inwoner uit Melissant de radio- apparatuur inbeslaggenomen. Op het tijd stip van de controle vond er juist een uitzending plaats. Tevens zijn te Dirksland bij verschil lende inwoners zowel een aantal 27 MC- installaties, alsmede een tweetal porto foons inbeslaggenomen. Tegen de be trokkenen zal proces-verbaal worden op gemaakt. Maak nu een proefrit Automobielbedrijf Korteweegje 41-43, Dirksland Telefoon 01877 - 1122 OUDDORP De Herv. meisjesvereniging ,,Tabitha" nodigt ieder uit om morgen, woensdag, een kijkje te komen nemen op de ver koping van gemaakte goederen, van half 10 tot half 6 in het nieuwe Verenigings gebouw „Eben Haëzer". (Ook in de middagpauze geopend). De opbrengst is voor diverse doeleinden bestemd. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Op zaterdag 13 oktober a.s. organiseert de gymnastiekvereniging S.S.S. haar 10e jaarlijkse springwedstrijden in de Sporthal Olympia te Middelharnis. Dat de springwedstrijden steeds een groot sukses zijn geweest blijkt nu weer aan het bijzonder groot aantal inschrij vingen, n.l. 119 groepen gaan 13 oktober a.s. kampen om de prijzen. Aan deze wedstrijden nemen vereni gingen uit Rotterdam, Capelle a/d IJssel, Bleiswijk, Wassenaar, Ouderkerk a/d IJs sel, Krimpen a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Zwartewaal, Hoek van Holland, Bruinisse, Zierikzee, Oostvoorne en 8 verenigingen van Goeree Overflakkee deel, in totaal 22 verenigingen. Aanvang van de wedstrijden 14.30 uur. Vrijdagavond 12 oktober hoopt dhr. J. J. Frinsel voor „De Open Deur" te vertellen over zijn werk en belevenissen in Amsterdam. In het centrum van ons land werkt dhr. Frinsel met zijn medewerkers in de Ver eniging „Tot Heil des Volks" o.a. tussen drugsverslaafden en alkoholisten etc. Ook ontvangen zij 's zomers honderden buiten landse jongeren in hun twee jeugdhotels „The Shelter" en „Eben Haëzer". Op hun Evangelisch hulpverleningswerk moeten wij geen romantische kijk hebben. Het brengt veel moeilijkheden en frus traties met zich mee. Maar het is niet tevergeefs. Dhr. Frinsel zal ons vertellen hoe God ook in Amsterdam bezig is Zijn huis vol te maken, op een manier die door de wereld niet wordt opgemerkt en die in de ogen van de gelovigen vaak te gering is. Alle jongeren boven de 16 jaar zijn a.s. vrijdag vanaf 19.30 uur welkom in de Goereese Ark om deze rasechte Amster dammer over zijn leven, zijn werk en zijn God te horen spreken. J.l. vrijdagavond feestelijk geopend De gutsende regen waarmee vrij dagmiddag de openingsplechtig heid ongenood werd gedoopt is hoe genaamd het enige geweest dat bij de totstandkoming van de nieuwe openbare lagere school echt tegen heeft gezeten maar wie zou dan daar de pret door laten drukken? Niet de kinderen, gereed het feest lied aan te heffen, niet het school- personeel, de ouderraad en even min burg. van Welsenis wiens ent housiasme al evenmin werd afge koeld. Met zwier onthulde dhr. van Welsenis de naam van de nieuwe 8 klassige school. De voortreffelijk gekozen naam „d'n Tuun" duidt erop dat de Gemeentetuin terwille verzekering dat naar de vervulling van 's burgemeesters wens zeker zal worden gestreefd. De nieuwe school leent zich uitstekend om de onderwijsvernieuwingen metterdaad en met succes toe te passen, waartoe dhr. Zomers zijn team alleszins gemotiveerd wist. Het deed dhr. Zoomers ook deugd dat het oude schoolgebouw dat al honderd jaar een specifieke plaats in de gemeenschap inneemt die plaats zal blij ven behouden. Dat aan de vroegere jaren soms met heimwee wordt teruggedacht illustreerde dhr. Zoomers met het voor lezen van een gedicht van een 83-jarige oud-leerling dhr. C. v.d. Valk uit Maas - sluis. Niet alleen getuigde het gedicht van nostalgische gevoelens, dhr. Zoomers las er ook dankbaarheid uit voor het ont vangen onderwijs. Dhr. Zoomers, die de ze middag zoveel geschenken in ontvangst had mogen nemen bood wederkerig een van de nieuwe school een stukje op heeft moeten schikken. ,,Na vele jaren van geduld is nu de grote dag", zongen de kinderen en daar zeiden ze wat... Dat de dag voor het openbaar onderwijsgroot" was vond ook burg. van Welsenis en met het Gemeentebestuur had hij van harte gestreefd naar een nieu we school, anderzijds wetend dat hóe oud het oude gebouw ook het daarin gegeven onderwijs tóch steeds werd ver nieuwd en aangepast. Constaterend dat voortreffelijk was voldaan aan de ge- meentebestuurlijke opdracht te zorgen voor een goede schoolaccomodatie bood dhr. van Welsenis het schoolteam de school in gebruik aan, samen met de uit daging er iets goeds van te maken en de school te benutten tot eigenaar tevreden heid en tot nut van de hen toebetrouwde kinderen: „....het zal een school moeten zijn die een specifiek karakter uitstraalt en waarin de kwaliteit van het onderwijs voorop staat; het gebouw heeft alle voor waarden in zich voor het geven van eigen tijds onderwijs", aldus burg. van Welse nis, daarin vooruitziend op het van kracht worden van de Wet op hetBasisonderwijs anno augustus 1985. Met het uitspreken van een hartelijke gelukwens met de nieu we school en het honderdjarig bestaans- jubileum van de school dat tegelijkertijd werd herdacht besloot dhr. van Welsenis met de wens dat de nieuwe school tot in lengte vanjaren een fijne plaats zal zijn om te werken, te spelen en te leven. De schoolleider dhr. Zoomers gaf de Ondanks de regen kwam het feestlied er vlot uit attentie aan aan burg. van Welsenis, als voorzitter van het Schoolbestuur, c.q. de gemeenteraad, weliswaar met het verzoek dat het cadeau een plaatsje in de school zou mogen krijgen. Het bleek een prach tige potloodtekening van het oude school gebouw, nog gemaakt door Arij Booger- man. Gelukwensen Welgemeende gelukwensen waren ge sproken door o.a. de Inspectrice mevr. Maan, getroffen als ze was door de ple zierige sfeer die de school ademt, zoals ze bij een eerder bezoek had vastgesteld. Ze geloofde er dan ook heel zeker in dat de opzet die men voor ogen heeft zal slagen: „als ik nog kind was zou ik naar deze school willen" verzekerde ze, alle be trokkenen een gelukkige tijd en toekomst toewensend. Weth. L. C. Kievit erkende als ge meentebestuurder en wethouder van on derwijs trots te zijn op de school en op de plaats die weliswaar bevochten moest worden. Dhr. Kievit maakte bekend dat het College voorbereidingen treft voor de mogelijke bouvv van een gymlokaal nabij het tegenwoordige zwembad waarover de school dan zou kunnen beschikken voor het geven van gymonderwijs. Wacht dan nog de „gebouwelijke" integratie van la gere school en kleuterschool wat pas in de jaren negentig gerealiseerd zal kunnen zijn. Goede wensen ook van dhr. Traas, rec tor van de Rijksscholengemeenschap, me de namens de LTS, vervolgens dhr. Hop- man te Delft als architect, dhr. Joost Boeter als bouwer en dhr. van Strien te Stad aan 't Haringvliet namens alle hoof den en hoofdleidsters van de Openbare scholen op het eiland. Namens de Ouder- commissie sprak dhr. Ben Fabert zijn vreugd uit over het bezit van „de mooiste en de meest moderne school" en namens alle ouders bood dhr. Fabert de school enkele cadeaux aan. Dhr. P. Vroeginde- weij deed dat namens de Openbare kleu terschool; hij bood enkele cadeaubonnen aan. Dhr. J. C. Everaers sloot de rij van sprekers met een gelukwens namens de Ver. Openbaar Onderwijs op Goeree Overflakkee. „U hebt een parel van een accomodatie op het mooiste plekje dat er te vinden is" zo complimenteerde dhr. Everaers. Hij hoopte en verwachte dat het de ouders en het schoolteam zal inspi reren de idealen van het openbaar onder wijs verder gestalte te geven. Hij bood dhr. Zoomers een glazen hanger aan waarop dat wordt gesymboliseerd: „niet apart maar samen". Ieder kreeg daarna- de gelegenheid de school te bekijken en kennis te nemen van de nieuwe onderwijssystemen zowel als van de heel oude klassefoto's die waren verzameld t.g.v. het 100-jarig bestaan. Zaterdag volgde een feestelijke reünie waarop vele honderden oud-leerlingen el kaar opnieuw soms na vele jaren hebben ontmoet en waar vele herinne ringen werden opgehaald. ca es a C3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1