Raad Dirksland maakt zorg over begrotingspositie kenbaar; investering opgeschort Jeugd Rode Kruis Ouddorp^^^S l I I Rode Kruis op reis met bejaarden en gehandicapten Concourssukses Verkoop kleding Verlies Heren I Intermezzo Kijk eens om je heen en help een handje 31: vmu^m(u^uHm(m(m(u^u^m(miu Ledenwerfaktie „de Hoop" Stellendam Maatregelen door Suiker Unie wegens weersomstandigheden Muziekver. en brandweer organiseren muziek en speldag Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' DINSDAG 2 OKTOBER 1984 Over deze versmalling in „Bloemendaal" heeft dhr. L. de Berg andermaal zijn ontstemming en zorg uitgesproken. De versmalling is ge komen in de plaats van een verkeersdrempel, maar volgens dhr. de Berg is die oorzaak van tal van ongelukken die zo prees hij gelukkig tot blikschade beperkt zijn gebleven. De raadsvoorz. zegde hem toe dat er in de betreffende raadscommissie opnieuw over ge sproken zal worden. Het probleem zal straks niet meer aan 's voorzitters aandacht kunnen ontsnappen omdat hij de plaats steeds zal passeren als zijn nieuwe woning gereed is. De heren raadsleden van de gemeente Dirksland mogen nog heel wat nachtjes slapen vooraleer het College hen de begroting 1985 zal aan bieden. Laat ze 't er nog van nemen, want nadien lijkt slapeloosheid hun deel te worden. De voortekenen die duiden op een minder florissante begrotingspositie en het wellicht nodig worden van belastingmaatregelen doen College en raad nu al voorzichtiglijk handelen. Waar het het plegen van investeringen betreft zowel als het gaat om de personeelsbezetting. De herbenoeming van een tijdelijke kracht wordt dan ook opgehangen aan de begrotingspositie, hoe druk het ter secretarie ook moge zijn.... Tijdens de donderdagavond gehouden raadsvergadering duidde de raadsvoor zitter burg. C. Oversier erop dat een dergelijke noot er meer toe dient de raad alert te houden op de begrotingspositie; de hele vergadering door zou de raad van zijn zorg daaromtrent doen blijken, waardoor een gevraagde investering werd opge schort Zou het niet mooi-, maar méér nog nodig zijn om Gemeentewerken straks met een nieuwe Iveco wagen de weg op te sturen. Niet te verwarren met de IVEKO melk- slijters-wagens waarin 't voor de heren zeker niet ongenoegelijk toeven zou zijn. De Iveco wagen die Gemeentewerken voor ogen staat is een vrachtwagen met kipper en een kraan van het merk Meiller. Na aftrek van de inruilwaarde van 33.580,resteert nog een bedrag van 131.886,'t welk de raad gevraagd werd te voteren. De raad deed het niet.... „Laten we eerst onze begrotingspositie afwachten" was het voorstel van dhr. D. A. H. van Dis; pas dan wil hij de priori teiten stellen en evt investeringen zorg vuldig afwegen, zo maakte hij duidelijk. Het bleek een opstelling waarmee het College het weinig eens was, zomin in technisch als in financieel opzicht. In technisch opzicht kraakte weth. A. C. van Rossum het voorstel van dhr. van Dis, eraan heriimerend dat de auto, waarmee ook wordt gestrooid, in 't vorige winter seizoen driemaal geweigerd had en dat dikwijls ook de vier-wiel aandrijving maar half ftinctioneert. „De wagen heeft mis schien niet zoveel kilometers gereden maar de motor heeft wel veel uren ge draaid...!" verzekerde dhr. van Rossum, wijzend op het hoge onderhoudsbedrag van de wagen. „Geld besteed aan reparatie is minder goed besteed dan aah nieuwkoop", zo ondersteunde voorz. Oversier het College voorstel. Hij vond de opstelling van dhr. van Dis overigens zo logisch niet: „....als dat regel zou moeten worden dan wordt het moeilijk om na augustus nog raads vergaderingen te houden en investeringen voor te stellen", zo overwoog hij. „Als het in de landbouw wat minder gaat worden er minder trekkers verkocht", zo etaleerde dhr. van Dis een boerenlogica. Hij veronderstelde dat de wagen best nog wat langer meekan, ook al zou er een reparatie nodig zijn. Het leek hem een besparing van zo'n tienduizend gulden per jaar te geven, „en", zei hij, „in deze financiële situatie lijkt me dat best waarde vol". Daarbij bepaald gaf de voorz. toe dat de gemeenten, en daarmee ook Dirksland de eerstkomende jaren minder te besteden zullen hebben. „Maar", zo waarschuwde hij: „als we een investering als deze na laten bestaat de kans dat we er over enkele jaren helemaal geen geld meer voor heb ben!" Door de PvdA fractie werd schorsing gevraagd en verkregen. Na opheffing daarvan verklaarde dhr. de Berg door het voorstel van dhr. van Dis te zijn aan gesproken. Wel moest z.i. de leverancier gevraagd worden de uitgebrachte offerte een drietal maanden te handhaven. Daar bleek al over te zijn gesproken. De offerte geldt tot eind september na welke datum de nieuwprijs met 2% zal worden verhoogd. „Daar trap ik al helemaal niet in...!" liet VVD'ervanNieuwenhuijzen weten; ,,dan beginnen we wel een nieuwe ronde. Die auto heeft 5 2000 km gelopen en moet toch voetstoots 250.000 km meekunnen?" zo veronderstelde hij. Het voorstel van het College werd met 8- 5 verworpen. Derhalve voor Gemeente werken nog geen nieuwe auto. Verkeersmaatregelen Besloten werd tot het nemen van een aantal verkeersmaatregelen. Eerstens bij het nieuwe fietspad te Dirksland, Om te voorkomen dat (brom)fietsende jeugd uit de richting Middelhamis tóch weer de weg afsnijdt en het Korteweegje oversteekt zal daar een verbodsbord worden geplaatst Wellicht zal er nabij v. d. Heijden t z. t een bord worden geplaatst dat fietsers op het achtergelegen fietspad wijst Op de hoek Nieuwstraat-Grevelingeweg te Herkingen komt een bprd waarop de nadering van een voorrangskruising wordt duidelijk gemaakt. Voorts werd besloten het parkeerverbod in de Nieuwstraat, nu nog alleen voor de oostzijde, beurtelings ook voor de andere kant te doen gelden zodat de auto's niet altijd voor dezelfde deuren staan geparkeerd. Op het terreintje aan de Molendijk waarop de noodwinkel van dhr. Huizer heeft gestaan zal een parkeervoorziening voor 4 a 5 auto's worden gemaakt Bestemmingsplan Melissant-Zuid In het bestemmingsplan Melissant Zuid ligt nog een zevental kavels voor woning wetwoningen gereed, maar de Prov. Di rectie Volkshuisvesting gaat niet akkoord met de door de gemeente vastgestelde kavelprijs van 16.033, B en W stelden de raad daarom voor die kavels te bestemmen voor premie en vrije sector-bouw, temeer omdat momenteel in Melissant geen behoefte aan woningwet bouw bestaat. Dhr. Robijn (PvdA) stelde zijn mening daar vierkant tegenover. Het mocht dan zo zijn dat er momenteel geen behoefte aan woningwetbouw bestaat, dat tij kon z.i. gemakkelijk keren waarom de vrij goedkope grond z.i. voor woningwet bouw beschikbaar dient te blijven. Het leek de voorz. beter in dat geval, over enkele jaren, uit te wijken naar een direct aangrenzend perceel dat met weinig kos ten bouwrijp te maken is. Wanneer we de nu beschikbare grond zomaar braak moeten laten liggen zal ze over enkele jaren i.v.m. renteverlies toch weer duur zijn", zo waarschuwde de voorz. De PvdA fractie bleef niettemin tegen het voorstel. Donderdagmiddag is de eerste paal geslagen voor een projekt van 14 HVAT eenheden en 2 bejaarden woningen in het plan „Molenzicht" te Dirksland. Opdrachtgever is de woningbouwvereniging Dirksland. Het ontwerp is van het architektenburo D. Vroegindeweij b.v. te Middelhamis, architekt n.p.a. De uitvoering is opgedragen aan het aannemingsbedrijf gebr. van den Nieuwendijk te Stellendam. Omstreeks maart 1985 hoopt men het projekt te kunnen opleveren. Ooitgensplaat-Achthujzen-Den Bommel Het jaarlijkse reisje, dat de af deling Ooltgensplaat-Achthuizen- Den Bommel van het Ned. Rode Kruis organiseert is j.l. zaterdag 22 september uitstekend verlopen. Met totaal 66 personen ging het met een bus van VanMourik-reizen uitDinteloord en de rolstoelbus van Hemesseroord naar Noord-B rabant In genoemde dorpen wer den eerst de gasten opgehaald door het bestuur en de kolonne RKK en via Willem stad (Volkeraksluizen), Zevenbergen (Suikerfabriek), Wagenberk, Waspik, Kaatsheuvel werd te Loon op Zand de eerste stop gehouden voor een consumptie in Restaurant „De Eenhoorn". Het per soneel stond al te wachten en de koffie met gebak ging er gretig in. Mevrouw Verdonk had wat spullen mee gebracht van het Welfare Werk en met nog meer andere prijsjes volgde in ge noemd restaurant een gezellige verloting. Naar Made De rit ging vervolgens naar Udenhout, Helvoirt, Cromvoirt, Oud-Heusden, Heusden, Genderen, Eethen, Dussen, Hank, Raamsdonkveer, Geertruidenberg (centrale P.N.E.M.) naar Made, de twee de stopplaats. InRestaurant„'tTrefpunt" werd er weer gezellig iets gedronken en gegeten. De voorzitter van de afdeling, de heer F. J. A. van Peperstraten sprak hier enkele woorden van dank aan het adres van de chauffeurs, de kolonneleden, de Welfare werksters, etc. en reikte aan de chauffeurs Henk van Mourik en Klaas Jelier een verzamelklem met Rode Kruis-embleem uit. Alle gasten kregen een Rode Kruis- balpen. Namens de gasten bedankte de 94-jarige mevrouw J. van Nimwegen-Vreeswijk de medewerkers(sters) voor de fijne rit hun aangeboden. Specifiek Noord-Brabant De terugreis ging over Zevenbergschen- hoek. Moerdijk, Klundert, Willemstad naar Den Bommel, Achthuizen en Oolt- gensplaat. Er was een goede stemming in en buiten de bus. Na het welkom van de voorzitter, de heer Van Peperstraten werd door het bestuurslid, de heer P. Kamp (als oud- Noordbrabander) veel over zijn geboorte streek verteld. Klei en zand wisselen zich in dit brabantse land af en de specifieke boerderijen, velen nog met rietendaken en de bosrijke omgeving hadden de volle aandacht Ook de chauffeur, Henk van Mourik vertelde veel over zijn gastvrije provincie. Klaas Jelier had in zijn bus drie rolstoel- gasten, die ook fijn hebben genoten. Twee reserve auto's waar ook bij de reis be trokken, die zonodig gasten konden over nemen. Onder het motto van: starten binnenkort een A en een B cursus. Iedereen heeft wel eens gehoord van het Rode Kruis en iedereen weet dat het Rode Kruis iets te maken heeft met HULP. Je zou kunnen zeggen dat het Rode Kruis ervoor zorgt, dat allerlei mensen andere mensen helpen. De één geeft geld aan het Rode Kruis voor slachtoffers van een aardbevings ramp in Turkije, de ander geeft bloed voor een operatie en weer een ander verleent hulp bij een voetbalwedstrijd. Mensen helpen andere mensen, ieder op z'n eigen manier. Ook voor jeugd en jongeren Helpen is niet uitsluitend een zaak voor volwassenen. Helpen kan iedereen. Ook jeugd en jongeren. Het Jeugd Rode Kruis- programma, dat allerlei ideeën en moge lijkheden geeft aan de jeugd en jongeren om iets voor andere mensen te doen. Het doel van het Jeugd Rode Kruis De doelstelling van het Nederlandse Rode Kruis is hulp te verlenen aan ge wonden, zieken en anderzins hulpbehoe venden en mede te werken aan alle maat regelen waardoor menselijk leed in de ruimste zin van het woord kan worden verzacht of zo mogelijk voorkomen. Het Jeugd Rode Kruis stelt zich ten doel: Jeugd en jongeren te laten helpen daar waar hulp nodig en gewenst is, uitgaande van de eigen mogelijkheden van die jeugd en jongeren. Het Jeugd Rode Kruis stelt zich verder ten doel jeugd en jongeren te laten ervaren dat helpen nodig is en ook fijn kan zijn. De werkwijze Om dit doel te bereiken wil het Jeugd Rode Kruis jeugd en jongeren: informeren: bekend maken met en betrekken bij situaties, waarin mensen hulp nodig hebben ten gevolge van b.v. ziekte of ongeval en situaties, waarin mensen kontakt nodig hebben ten gevolge van b. v. maatschappelijk isolement of han dicap. motiveren: motiveren en stimuleren tot daad werkelijke hulp. aktiveren: suggesties en mogelijkheden bieden hoe zij, steeds uitgaande van de hulp vrager, het beste hulp kunnen bieden. Het Jeugd Rode Kruis richt zich niet alleen op het verspreiden van kranten, boekjes, folders en affiches infor meren), maar biedt ook suggesties en mogelijkheden om te kunnen helpen daar waar geholpen moet worden akti veren). Als jeugd en jongeren helpen, dan doen zij dat om de medemens daadwerkelijk van dienst te zijn en daarnaast om te ervaren, wat het betekent hulp te verlenen (inspanning en vreugde). Om die doelstelling te kunnen realiseren, biedt het Jeugd Rode Kruis een pro gramma aan, dat verdeeld is over een viertal zogenaamde werkgebieden: werkgebied 1sociale aktiviteiten. werkgebied 2: internationaal begrip werkgebied 3: jeugd-e.h.b.o. en preventie werkgebied 3: informatie geven over het Rode Kruis. Het Jeugd Rode Kruis afd. Ouddorp zal zich in het seizoen 1984/1985 weer gaan bezig houden met 2 jeugd groepen welke willen worden opgeleid in jeugd-e.h.b.o. en preventie. A. Een jeugd Rode Kruis groep A. voor hen die geboren zijn tussen 1 april 1971 en 31 maart 1972. B. Een Jeugd Rode Kruis groep B. voor hen die geboren zijn tussen 1 april 1970 en 31 maart 1971. De opleidingen worden gegeven van 18.30 tot 19.45 uur. De A. opleiding op dinsdagavond en de B. opleiding op don derdagavond. Belangstellenden kurmen zich opgeven bij de Coördinator, J.R.K. mw. F. Post- Bezemer, Hermans weg 6 te Ouddorp, tel. 01878- 1463. Opgave graag voor dinsdag 9 oktober 1984, na de opgave zullen wij u nader informeren. NIEUWE TONGE Het kinderkoor Jong ApoUo verrichtte op het concours in Sleeuwijk een voor treffelijke prestatie. Het koor behaalde in de afdeling A van Kinderkoren met 335 punten een prachtige prijs. Met deze jonge kinderen zulk een pres tatie daarvoor had de jury erg veel waar dering. Maar naast deze prestatie heeft het kinderkoor van het concourscomité een waardering gekregen die men niet vaak hoort. Het werd gevraagd in de kerk te zingen waar het kinderkoor zich zó voortreffelijk heeft gedragen dat door de voorzitter van het uitvoerend comité aan de zaal een applaus werd gevraagd. Vanaf heden kunnen er weer kinderen worden toegelaten. Zij zijn van harte welkom op de repetitie van donderdag middag a.s. welke wordt gehouden in de bovenzaal van Ons Dorpshuis van 16.00 tot 17.00 uur. Als je de leeftijd hebt van zes jaar kom dan maar gerust, zodat je ook kan mee gaan spelen met de liedjes en als het lukt de Musical welke weer zal worden ingestudeerd. Ook jongens in die leeftijd zijn hartelijk welkom. Fanfare-orkest „de Hoop" houdt Open Dag in het Haegse Huus in Stellendam op zaterdag 6 oktober a.s. van 14.00-16.00 uur. De blokfluitgroep o.l.v. Marianne de Man en het jeugdorkest o.l.v. Arie Stolk verzorgen het muzikale gedeelte. Er wordt uitleg gegeven over de op leiding van en het blazen op blokfluit en koperen blaasinstrument. Ook de slag- werkinstrumentei; worden getoond. Kom eens luisteren. U bent van harte welkom! SINT MAARTENSDUK Restanten Havenpoort Bij het slopen van een pand aan de Westpoort door de firma Jeroense uit Sint Annaland zijn resten gevonden van een toren van de uit de 15e eeuw stammende West- of Havenpoort. Men verwacht nog meerdere resten te vinden. OOLTGENSPLAAT Opbrengst koliekten De huis-aan-huis-koUekte voor het Prin ses Beatrixfonds, ten bate van de polio, M.S. en meer andere ziektebestrijding heeft rond 1.900,opgebracht Vorig jaar/1.726,— De koUekte voor het PIT (Protestants Int Kerkelijk militair Thuisfront) bracht 239,40 op. Voor beide koliekten worden gevers en koUektanten hartelijk dank ge zegd. HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g in het Dienstencentrum M'harnis voor oudere en jongeren mensen Woensdagmorgen 10 oktober 1984 09.30 - 12.00 uur Op verzoek van vele dames hebben wij een bedrijf gevonden dat naar ons toe wil komen. De Firma Van Seventer Mode uit Hellevoetsluis. U kunt op uw gemak komen uitzoeken uit hun bijzonder gevarieerde winterkollektie, onder het genot van een gratis kopje koffie. Voor geschikte pasruimtes wordt gezorgd. De goederen zijn rechtstreeks vanaf de fabriek ingekocht en daarom te koop voor aantrekkelijke prijzen! Wij hopen deze ochtend veel kooplustige ouderen en wellicht ook wat jongere men sen te ontmoeten, die voor alle maten terecht kunnen. Tevens speciale schoenenverkoop van de pedicure de heer van der Meijden uit Middelburg. Tevens verkoop handenarbeidgroep van hun zelfgemaakt zeer fraai knutselwerk. Graag tot ziens namens het team S.B. W. „Middelhamis" Mevr. Ed Wijk In de eerste wedstrijd van Heren I zijn de punten uitgebleven. Heren I dat vorig jaar net niet degradeerde uit de promotieklasse zal het dit jaar erg moeilijk krijgen. Ze verloren met 3-1 van Rivo dat vorig jaar ook net niet degradeerde. Het team kwam aanvalskracht tekort en Rivo wist regel matig het blok te omzeilen. De setstanden waren: 15-8,14-16,15-9, 15-8. De overige uitslagen: Ekspalvo- Dames 13-2 Vovero- Dames 21-3 Vovero 3 - Dames 33-1 Spivo 7 - Dames 51-3 Vovero - Meisjes Al3-0 Spivo - Meisjes A23-0 HoUemare - Meisjes BI3-1 Vovero - Heren 22-2 Vovero - Heren 42-2 Vovero - Jongens BI0-3 Vovero 2 - Jongens B23-0 Door de extreem natte weersomstandig heden en de lage suikergehaltes in de eerste leveringsweek heeft Suiker Unie tot drie wijzigingen in de leveringsvoor waarden besloten. 1Voor bieten die per woensdagavond 3 oktober laadgereed liggen of geleverd zijn wordt een premie betaald van ƒ5,per ton netto. Voor de bieten die op donderdag 4 oktober Vm zaterdag 6 oktober worden geleverd of op zater dagavond 6 oktober laadgereed liggen geldt een premie van 2,per ton netto. 2. Voor leveringen vanaf begin campagne tot en met 6 oktober wordt de tarra- bijdrage verlaagd van 10,tot ƒ5,per ton tarra. 3Na afloop van de campagne wordt aan de hand van LR. S.-gegevens nagegaan of de landelijke gehaltestijging in de maand oktober in vergelijking met de gemiddelde gehaltestijging van de laat ste 10 jaar in de maand oktober aan leiding geeft om de vroege premies alsnog te verhogen. NIEUWE TONGE A.s. zaterdag 6 oktober a.s. organiseren de muziekvereniging „Apollo" en de brandweerver. „Jan v.d. Heyden", een muziek en speldag waaraan in principe iedereen kan meedoen. Alle verenigingen en bedrijven in de regio Nieuwe Tonge zijn aangeschreven en hebben inmiddels hun medewerking toegezegd en bevestigd. De muziekvereniging zal 's middags om twee uur een rondgang door het dorp maken. Aansluitend hierop zal men de kinderspelen starten, waaraan de jeugd tot 14 jaar kan deelnemen. De brandweer heeft hiervoor leuke spelletjes in petto. De „Alpen Kapel" zal voor de muzikale omlijsting zorgen. Het avondprogramma begint om 6 uur en bestaat uit een zeskamp waaraan ook bedrijven en verenigingen zullen deel nemen. Maar ook de jeugd boven 14 jaar, van buiten de bedrijven en verenigingen, is van harte welkom. De muzikale opluistering tijdens het avondprogramma wordt verzorgd door het orkest van „ApoUo", onder de be kwame leiding van dirigent J. Dekker. Alle aktiviteiten zullen zich afspelen rond de kerkring en de toegang is gratis. Aanvang middagprogramma: 14.00 uur. Aanvang avondprogramma: 18.00 uur. K HVAT en 2 bejaardenwoningen in plan "molenzichtte dirksland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 6