Jeugdclubs namen Zo'n vreemde jongen Jubileum tafeltennistoernooien in Dirl(sland en Melissant afscheid van tante Cor Kottereigenaren verenigd inCüöp.lnl(üüpVer.„Westvüürn Grote-club-aktie Gemengd ouderenkoor „Avondklanken" zoekt nieuwe leden Waterpomp Turkana T.t.v. „De Treffers" viert haar 30-jarig bestaan Kinderpostzegelaktie van start Kontaktbijeenkomst verstandelijk gehandicapten Vijfhonderd jaar stadsrechten Kinderkledingbeurs Diekhuus Plannen voor scheepswerf Maaskant-Damen in Vlissingen nog in de ijskast Aktivlteitenprogramma Veilig Verkeer Nw Tonge Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' DINSDAG 2 OKTOBER 1984 In het kader van haar 30-jarig jubileum organiseert tafeltennisvereniging „de Treffers" te Melissant in samenwerking met de NTTB afd. Rott. Rekreatie en de Kommissie Stimulering Tafeltennis Deel name, twee grote tafeltennistoernooien op Goeree-Overflakkee. Deze toernooien zijn hoofdzakelijk be doeld voor de rekreatiespeler en ter stimu lering van de tafeltennissport als een goe de en gezonde vorm van rekreatie. Deelnemers kunnen zijn, jong en oud, dik en dun, als men maar geen kompetitie speelt bij de NTTB want dan is men van deelname uitgesloten, ook als men het seizoen 1983/1984 voor het laatst heeft gespeeld. Dus.... dames en heren, jongens en meis jes komt een balletje meeslaan, want er zijn prachtige sportartikelen te winnen en iedere deelnemer krijgt 'n herinnerings vaantje mee. Ook als u nog nooit getafeltennist hebt. OOLTGENSPLAAT Openingsavond seizoen 1984-1985 Op de openingsavond van het her vormde jeugdwerk, seizoen 1984- 1985 j.I. vrijdag in „Elthato" ge houden, werd op een sobere maar toch spontane wijze afscheid ge nomen van mevrouw C. Neels-van der Griend, bij de jeugd beter be kend als tante Cor. Zij heeft ge durende 20 jaar leiding gegeven op diverse meisjesclubs, terwijl zij ook met haar man (ome Leen) 9 jaren de keuken heeft verzorgd tijdens de jaarlijkse kampweken. Met plezier.... Ds. K. van Meijeren, die deze avond de leiding had, riep mevrouw Neels (die op de achterste rij stoelen zat) naar voren en bedankte haar namens de kerk in zijn geheel maar speciaal namens de jeugd- raad voor het vele en spontane werk gedurende die 20 jaar verricht. „Tante Cor heeft er nu een punt achtergezet", aldus de predikant en dat willen we toch niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Ds. overhandigde haar het Bijbels dag boek „Er zij licht" met op het eerste blad een woord van dank geschreven met de wens dat God haar nog vele jaren mag sparen. Genoemd dagboek is uitgegeven onder redaktie van ds. R. van Kooten. Ook bood spreker haar nog een prachtig bouquet bloemen aan. Mevrouw Neels sprak enkele gevoel volle woorden van dank en zei dat zij dit werk altijd met veel plezier had gedaan. Gelukkig kon zij een opvolgster, in de persoon van Annet Bom, introduceren en zij was daar heel blij mee. In 1964 begon mevrouw Neels samen met mevrouw G. Rietveld-Blok een meis- jesclub, een club die later werd gesplitst. Met veel andere leidsters en leiders groei de het jeugdwerk en werd er ook begonnen met zomer-kamp-weken. Het bouwen van een huis Naar aanleiding van Mattheüs 7:7-12 en 24 - 29 vertelde ds. Van Meijeren het een en ander over „Het bouwen van een Huis"n. 1. op een steenrots of op het zand. Op de fundamenten van de steenrots staat het gebouw stevig en vast, zo ook als wij onze hoop en verwachting bouwen op de uiterste hoeksteen Jezus Christus. Een huis op zand (een mens ook zonder geloof en bekering) valt als de stormen en regen buien het huis beuken en doen schudden. Met Lenneke Korteweg, spelende op haar gitaar werd gezongen „Een wijs man". Dia's en film van het Kamp te Huybergen werden vertoond en van com mentaar voorzien door meester Ton van Putten en de heer Leen de Vos. De jongens en meisjes die het kampboek gekleurd hebben ingeleverd kregen als prijs een boek, die door de heer Van Putten werden uitgereikt. Tot slot be dankte ds. Van Meijeren alle aanwezigen en riep op tot een trouw catechisatie en clubbezoek. kom gerust eens kijken, misschien is tafel tennissen wel de sport waar u al zolang naar uitkijkt. Onze affiches zijn op dit moment verspreid over alle dorpen van Goeree-Overflakkee, bij sportcentra, scholen, verenigingsgebouwen en natuur lijk bij de RABObanken die altijd bereidt is de sport op Goeree-Overflakkee te ondersteunen. Maar nu het programma: Voor personen van 14 jaar en ouder; Waar: in sporthal „De Gooye" te Dirks- land. Wanneer: op zaterdag 3 november 1984. Aanvang: zaal open om 9.00 uur; aan vang toernooi 9.30 uur. Kosten: 5,00 per persoon. Opgeven bij: K. Petersen, Marijkelaan 28, 3248 AT Melissant, tel. 01877- 1367; C. Zuidwijk, Fabiusstraat 32, 3248 AJ Melissant, tel. 01877 - 2119; dit kan men Bij ons zingen oudere mannen en vrou wen vanaf 55 jaar. Momenteel zijn dat er 40 mensen. Wij willen graag uit groeien tot een koor van 50 mensen. Dat ons koor ook buiten Flakkee al bekend is geworden blijkt o.a. uit de uitnodiging om op 9 oktober a.s. een concert te geven in Huize „Frankenland" te Schiedam en 's avonds in de bejaarden- flat „Billiton" te Vlaardingen en op 19 oktober a.s. medewerking te verlenen aan de ouderenkorenavond te 's Gravendeel. Onze jaarlijkse deelname aan een natio naal concours voor ouderenkoren, leverde ons de afgelopen jaren steeds een Ie prijs in de afdeling C. Heeft U zin om met ons mee te zingen dan bent U van harte welkom (vrouwen alswel mannen) elke dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur in de rekreatiezaal van het dienstencentrum te Middelhamis. Ons koor zingt onder de deskundige leiding van de dirigent en musicus: Gerrit Zoon. Het lidmaatschap kost U 7,per maand. Dat is voor Uw muziekwerk, koffie en thee, en een fijne wekelijkse zangmiddag. Ieder mens kan zingen, bij ons wordt U verder geschoold! THOLEN Oud-politiecommandant Evertsen overleden De oud-groepscommandant van de rijkspolitie Tholen/Sint Philips- land, de heer M. Evertse, is donderdag 27 september j.I. op 91-jarige leeftijd over leden. De heer Evertsen werd reeds jaren verpleegd in het rusthuis Ten Anker, doch werd van de week overgebracht naar het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom omdat zijn gezondheidstoestand achteruit ging. Woensdag 3 oktober gaat de kjnder- {jostzegelaktie weer van start. De leer lingen van meer dan 8000 scholen in het hele land bellen dan aan om bestellingen van kinderpostzegels en kaarten op te nemen. Zij verkopen velletjes kinderzegels ter waarde van ƒ5,Op de kinderzegels staan stripverhaaltjes, voor het eerst in de geschiedenis van de postzegel. De vier zegels zijn ontworpen door Joost Swarte, een bekende Nederlandse strip tekenaar. Eén van de mapjes wenskaarten is ge tekend door Anton Pieck. De mapjes kosten 2,50 per stuk. Vanaf 14 november worden de zegels en kaarten bezorgd en afgerekend. Dan zijn de kinderpostzegels ook in de postkan toren verkrijgbaar. Met de hulp van al deze kinderen èn van veel volwassenen wil het Nederlands Co mité voor Kinderpostzegels proberen de opbrengst te verhogen. Een opbrengst die jaarlijks wordt gebruikt om verbetering aan te brengen in het leven van kinderen in binnen- en buitenland. Hulp die nu, meer dan ooit, hard nodig is. zowel schriftelijk als telefonisch doen. De inschrijving sluit op 20 oktober of als het toernooi is volgeboekt bij 150 aan meldingen. Na aanmelding ontvangt u 'n deelnameformulier met de wijze van be taling en de toemooiregels. Voor jongens en meisjes van 9 tot en met 13 jaar; Waar: in de sportzaal van „De Melis hof' te Melissant. Wanneer: op donderdagavond 8 novem ber 1984. Aanvang: zaal open om 17.30 uur aan vang toernooi 18.00 uur. Kosten: 2,50 per persoon, die voldaan mag worden bij aanvang in de zaal. Opgeven bij: E. Krijgsman, Fabiusstraat 41, 3248 AH Melissant, tel. 01877 - 3017. De inschrijving sluit op 20 oktober of als het toernooi volgeboekt is bij 48 deel nemers. De afdeling „Goeree-Overflakkee" van de „Vereniging Gehandicaptenzorg van de Gereformeerde Gemeenten" nodigt alle verstandelijk gehandicapten en hun ouders/verzorgers uit voor een club- middagopD.V. 13 oktober a.s. om 14.30 uur in het verenigingsgebouw van de Ge reformeerde Gemeente te Dirksland. Het programma voor deze middag is: opening, bijbelse vertelling, pauze, spelletjes/knut selen, sluiting 16.15 uur). SINT MAARTENSDIJK Zoals reeds eerder is gemeld heeft de voormalige gemeente Sint Maartensdijk (thans ingedeeld bij Tholen) in de periode van24 februari- 9juni 1485 stadsrechten verkregen. Het gemeentebestuur van Tho len wil dit feit niet ongemerkt voorbijgaan. Na een tweetal vergaderingen is er nu een comité gevormd om de festiviteiten van 14 juni - 29 juni 1985 te organiseren. In het comité hebben zitting: Mevr. A. Saris, namens de V.V.V. eiland Tholen; D. Vermaas, namens de Z.L.M.; H. Bocxe, namens de Stichting Gemeen schap Sint Maartensdijk; R. v.d. Klugt, namens het openbaar en bijzonder onder wijs; J. de Waard, op persoonlijke titel; P. Groffen, namens de middenstandsvereni ging „Smalstad"; M. Steketee, namens de muziekvereniging „Euterpe"; C. van He- mert, namens de sportverenigingen; M. Kosten, namens de Stichting „Thoolse Dagen" en namens de gemeente Tholen T. C. Benou en F. A. P. M. Bakx. De gemeente Tholen heeft toezegging gedaan de officiële herdenkingsbijeen komst te organiseren op 14 juni, die zal worden opgeluisterd door een historicus die de geschiedenis van Sint Maartens dijk zal vertellen. Er wordt getracht deze bijeenkomst te doen plaats vinden in de Ned. Hervormde Kerk en men wil proberen ook een lid van het Koninklijk Huis naar de Smalstad te krijgen. H.M. Koningin Beatrix is ook onder meer Vrouwe van Sint Maartens dijk. De peuterspeelzaal „De driewieler" or ganiseert op zaterdag 6 oktober van 10.00 tot 11.30 uur een kinderkledingbeurs van O t/m 12 jaar in het Diekhuus, Kerkepad 1, Middelhamis, naast de supermarkt 4 6Er is geen opvang voor de kinderen, de peuterspeelzaal is dan gesloten. Inleveren van winterkleding kan ge schieden op vrijdag 5 oktober, 's morgens van 9.00 tot 10.30 uur en 's avonds van 19.00 tot 20.00 uur in het Diekhuus. Er wordt alleen winterkleding, pantoffels en gymschoenen verkocht, niet toege staan is ondergoed, sokken, schoenen en versleten kleren, alle kleding moet heel en schoon zijn. Afhalen van niet verkochte kleding is op maandag 8 oktober van 10.00-10.30 uur en dan vindt de verrekening plaats, 20% van de opbrengst is bestemd voor nieuw speelgoed in de peuterspeelzaal. In november is het de bedoeling om nog een speelgoedbeurs en kinderen en baby- artikelen te houden. OUDDORP Op D.V. zaterdag 6 oktober hopen wij weer oud papier en lorren op te halen voor bovengenoemd projekt Ook kleding die u niet meer draagt is bij de zending welkom. Doet u er wel even een kaartje aan: „Kleding" of „lorren". Zet alles wat u hebt voor de zending voor half negen aan de weg. Denkt u er nog aan dat de route's veranderd zijn, en dat zij vroeger bij u kunnen zijn dan voorheen. Wie helpt weer mee? U bent welkom zaterdagmorgen om half negen aan de Duinkerkerweg 6. Opbrengst deze maand: Oud papier2215,65 Lorren en kleding175,00 Giften191,55 Oude Stand9209,19 Totaal11791,39 Spaarders, gevers en ophalers, hartelijk dank voor het medeleven met de zending. 't Is een pracht bedrag geworden. Vooral het oud papier loopt op. Wij krijgen er op het ogenblik 12 cent voor. Daarom be waar uw oud papier voorde waterpomp en geeft het niet mee met de vuilnisman. P.S. Op D.V. woensdag 24 oktober hoopt de zendingscommissie weer een zendings middag en -avond te organiseren! Noteer alvast deze datum. Met de deelname in de Maaskant be drijven heeft het scheepsbouwbedrijf Kommer Damen uit Gorinchem ook de huur en de optie overgenomen, die Maas kant had op een terrein bij de Buitenhaven voor vestiging van een scheepswerf/repa ratie inrichting voor Noordzeeviskotters. In Vlissingen is men natuurlijk nieuws gierig naar de plannen van Damen, maar de heer de Groot, van dat bedrijf deelde desgevraagd mede, dat de eerste maanden nog zullen worden besteed, om de zaken bij Maaskant (nu de surseance van be taling is opgeheven) te regelen en zo nodig te reorganiseren. Begin volgend jaar zal men aandacht gaan schenken aan de mogelijkheden die Vlissingen biedt, om kotters aan de moge lijkheden die Vlissingen biedt, om kotters (en andere schepen) te bouwen of te repareren die dan hoofdzakelijk thuis ho ren langs de Belgische en Franse kust en van Breskens, Vlissingen, Amemuiden of Colijnsplaat. OOLTGENSPLAAT Gereformeerde kerk neemt nieuw verenigingsgebouw in gebruik Vrijdag 5 oktober a.s. wordt het nieuwe verenigingsgebouw bij de Gereformeerde Kerk aan de Zuid-Achterweg 17 officieel in gebruik genomen. Deze samenkomst begint om 19.30 uur in voornoemd kerk gebouw. THOLEN Dodelijk ongeval De 55-jarige Cornells Jansen is woensdag 26 sep tember j.I. door een ongeval om het leven gekomen. Hij lag onder zijn auto om de uitlaat te repareren toen de wagen van de krik afschoot en op het slachtoffer terecht kwam. De heer Jansen was beroeps chauffeur. In het kader van een jubileumaktie 25 jaar Veiligheidsinspectie zal er in de week van zaterdag 6 t/m 13 oktober een gratis autokeuring worden gehouden. Deze zal (voor Nieuwe Tonge) uitgevoerd worden door Garage Karels. Vanaf maandag 8 oktober t/m vrijdag 12 oktober zal er tevens een stand van Veilig-Verkeer-Ne- derland aanwezig zijn. Fietsencontrole: Op de beide Lagere scholen, met medewerking van de Rijks politie. Verkeerscursus: Door de Rijkspolitie Opperwachtmeester Hagoort, die drie avonden een herhalingscursus zal geven, over de verkeersborden en tekens die er de laatste jaren zijn bijgekomen, of ver anderd. Bij voldoende deelname zal dit zijn op, dinsdag 30 oktober, 6 en 13 november a.s. in de bedrijfsgebouwen van Garage Ka rels. Tevens zal dhr. Hollaar een zo genoemde sleutelcursus geven voor o.a. een band te verwisselen, of eventuele Ideine storingen te verhelpen. Indien U aan deze cursus mee wilt doen, geeft u dan op vóór 15 oktober a.s. bij mevr. Koppenaal, Molendijk 142, Nieu we Tonge. TelefoonOl 875 -1232 2137. Foto-Verkeerskwis: dit in samenwer king met de winkeliers van Nieuwe Tonge. Vanaf woensdag 21 november t/m woens dag 5 december. Verkeers-Verenigingskwis: Deze zal gehouden worden maart 1985. Verkeersproef: Op beide Basisscholen 25 april 1985. Verkeersdag: Op de camping „De Gre- velingen" augustus 1985. Verkeersonveilige situatie's: Hiervoor vragen wij in het bijzonder ieders mede werking! Stelt ons alstublieft direkt op de hoogte indien U dergelijke probleemsituatie's meende te kunnen signaleren. Het bestuur 5» De Visserijkottervloot van de Deltahaven der Gemeente Goedereede kan tot één der modernste vloten van Europa genoemd worden. Een nijvere bemanning die 's maandags uitvaart om op vrijdagmorgen weer m de haveri te arriveren. Een schip beladen met tong, schol, schar, kabeljauw en wat het zoute nat nog meer wil schenken. Een hard, maar vrij bestaan. De meeste kottereigenaren zijn zelf de schipper aan boord en ook de gehele week derhalve op zee. In het weekend is het op de Deltahaven een drukte van belang. De schepen worden geverfd, netten gerepareerd, de olietanks gevuld, terwijl de handelaars in Scheepsbenodigdheden af en aan rijden om de schepen te bevoorraden. De behoefte werd gevoeld om Olie en Scheepsbenodigdheden gezamenlijk te gaan inkopen. Een reeds sluimerende 10 jaar geleden opgerichte Coop. Ink Ver. genoemd „Coöp. Westvoom" werd nieuw leven ingeblazen. Een aktief bestuur, onder de bezielende leiding van voorzitter Adam Tanis (van de GO 28) ging aan het werk. Het eerste werk was een Oliecontract met een plaatselijke handelaar at te sluiten. Een hiermee over 1984 te behalen voordeel van een kwart miljoen behoort tot de mogelijkheden. De volgende stap was de gezamenlijke inkoop van de Visserijbenodigdheden, zoals staaldraad, netwerk, sluitings, verf enz. Hiervoor werd niet alleen koopmanschap, maar ook deskundigheid en management vereist. Bekend was dat Retax Visserijbenodigdheden BV aan het renoveren \vas en zijn aandacht was gaan schenken aan de Groothandel, hoofdzakelijk op chemisch gebied. De Directeur van Retax BV, de heer A. de Reus werd benaderd en bereid gevonden om als Adviseur/Manager aan het Bestuur te worden toegevoegd. De eerste daad van de Adviseur/Manager was uit het Bestuur een Stuurgroep te vormen die belast zou worden met de hoofdleiding en toezicht. De Adviseur/Manager, zal als rechterhand van de Stuurgroep optreden, de Inkoop verzorgen en toezicht houden op de administratie. Tussen Stuurgroep en Adviseur/Manager klikte het vanaf het eerste moment en met bezielende drang werd aan het werk geslagen. Voor verkoop, staaldraad splitsen, netten maken en wat verder aan arbeid te verrihten valt, werden de heren Teun Both en Arie Lokker aangetrokken. Teun Both zal de verantwoording van deze werkzaamheden op zich nemen. Voo de weekenden zullen nog enkele part-time krachten worden aan getrokken. De Coöp. „Westvoom" gaat het magazijn Deltahaven 7 te Stellendam betrekken, hetwelk met een officieel tintje op zaterdag 6 oktober zal worden geopend, terwijl gelijktijdig een open dag zal worden gehouden, waarbij een ieder kan kennis maken met de Stuurgroep, Adviseur/Manager en personeel en niet te vergeten een blik kan werpen op datgene wat de Coöp. te bieden heeft. De administratie wordt ondergebracht op Hoenderdijk 7 te Ouddorp, waardoor o.m. van de Computer van Retax BV gebruik kan worden gemaakt, welks software is ingespeeld op het visserijgebeuren. De Inkoop van de Olie en Scheepsbenodigdheden voor deze vloot, waarbij nu reeds bij de Coöp. Westvoorn 90% der Kottereigenaren zijn aangesloten, is een miljoenenzaak en Stuurgroep - Adviseur/Manager en personeel zullen ook alles in het werk moeten stellen om deze nieuwe zaak, met gloedvolle perspectieven, in opti-forma te doen fungeren. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling CU 01870-3477 m DD Ongetwijfeld zult u al iets gehoord heb ben van de Grote-Club-Aktie (bv. via radio of tv.). Op Goeree-Overflakkee is korfbalvereniging Good-Luck te Middel- harnis de enige vereniging die deze loten verkoopt. De verkoop is deze week gestart en zal 2 weken duren. De loten kosten 1,25 per stuk en bij afname van één vel (4 loten) a ƒ5,zijn er voor de koper aantrekkelijke kortingen op reizen (b.v. op een bungalow van Sporthuis Centrum). De trekking ge schiedt op woensdag 17 oktober a. s. via de televisie en de uitslag van deze trekking zal ook in alle grote landelijke dagbladen worden gepubliceerd. De prijzen voor deze verloting zijn o.a. auto's, video's, surfplanken, enz. Verdere inlichtingen kunt u telefonisch verkrijgen op nummer 01870 - 6213 (J. Verhage). MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Opbrengst kollekte De kollekte voor het Prinses Beatrix Fonds heeft in de gemeente Middelhamis- Sommelsdijk/6.875,88 opgebracht. Alle koUektanten en gevers en geefsters heel hartelijk dank! OOLTGENSPLAAT Jonge gezinnenkring De hervormde jonge gezinnenkring wordt dit seizoen voor het eerst gehouden D.V. donderdag 4 oktober des nam. 8 uur in de pastorie. Het plan is verder te gaan met de behandeling van het Doopformulier. SINT MAARTENSDUK Gestraft De kantonrechter te Tho len veroordeelde A. K. tot 350,boete voor het opjagen en 50,voor het rijden zonder licht en onvoorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. Op 13 november vorig jaar was K. 's nachts om half twee kwaad geworden omdat een auto in de weg stond. De inzittenden hiervan waren bij kennissen op visite. Toen zij huiswaarts keerden heeft K. een achtervolging ingezet, af wisselend groot licht, dan weer met ge doofde lichten, en de andere wagen de doorgang belemmerd. Grijsoordse Schetsen: Die veertien dagen veranderde hij niet. Als hij op de gierende tram passeerde hoorde zij zijn groet op de stoomfluit: Mien-tje. Nu denkt hij aan me; dacht ze en ik denk aan hem. Ja, wanneer dacht ze niet aan hem? Hij was nooit uit haar gedachten. Ze telde de dagen dat ze hem weer zou zien. En weer liepen ze samen door de polder, onder het heldere licht van de maan. Ze vertelde van haar kinderjaren, dat ze vroeg waar komt mijn zusje vandaan? „Uit de kinderpit", zei moeder, „door de ooievaar". Ze wees hem de beide boerderijen den „Ooievaar" en de „Kinderpit", maar ook de andere bijnamen van huizen en boerderijen. De Slof; Den Ezel; 't Schaepje; en de Geit. Blij, gelukkig en tevreden, dankbaar voor die zaterdagavond. Een feest; waar ze de hele week naar uitzagen. Een geheim, dat zij alleen samen wisten, we houden van elkander; maar ook een somber geheim, want nu wist hij dat het zo verschrikkelijk moeilijk zou worden om samen verder te gaan. Want aan de zeedijk gezeten had hij bijna achteloos gevraagd: Waar kerken jullie", verwachtend het antwoord: Den Bommel; viel hij letterlijk om van verbazing toen hij hoorde: „in Achthuuzen, 'k bin katteliek". 't Kostte tranen die avond bij 't station in de schaduw toen hij zei: 't Is beter dat 'k nie meer kom", met moeite zijn ontroering en verdriet bedwingend. En toen de tram weg reed kon ze hem niet nawuiven, want door haar tranen kon ze niets meer zien. Zo ging zij weer de weg naar huis, wat blij en gelukkig had ze hier gelopen in de hoop op een blijde en gelukkige toekomst. Wat zie je d'r uut", zei d'rzus op de gezamelijke zolderkamer. „Heit 'n 't uutgemaekt?" „Je had er nooit an motte beginne, zoo'n vrimde jongen. Mar 't is net wat voor joe; altied aevetuurlijk in uut op 'n nieuwtje". Maar toen ze 's nachts wakker werd hoorde ze nog Mientje zachtjes huilen en kwam ze in d'r nachtpon en haar blote voeten op het koude zolderkamertje op de rand van haar bed zitten. „ToeMien", zeize, „weesflienk, 'tgaet wel over, 'kheweaok wel us verkering gehad, mar dat sliet wel, d'r binne nogjongers zat". Maar d'r zusje snikte: Ja, mar ik hou al 'njaer van urn, ik ken un noe al drie maenden, mar 'k zal um noait meer kunne misse, 't Is waer, 't is een vrimde jongen mar een goeien, in ik neem noait geen ander. p^t^^t^v.^<.^v.^v.^>.^^(^^c<

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2